Nízký Jeseník – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Nízký Jeseník ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Nízký Jeseník - aktuální zprávy

Vloženo 17.2.2015 19:48
Dnes jsem to ještě zkusil v našich končinách. Autobusem do Čabové a pak po ose na Novou Vésku, Domašov, Horní Loděnici a domů. Z Čabové kolem letiště a Panenského lesa až po klesání do Domašova to bylo super. Sněhu nečekaně dost a na něm se jiskřila námraza. Prostě nádhera. Nad Domašovem sněhu rychle ubývalo a samotná vesnice je už prakticky bez sněhu. Pěšky ke hřbitovu a dál nad sjezdovkou kolem Petrovic - tady sněhu zase víc, ale za silnicí na Loděnici opět horší a co jsem si všiml, tak otevřená plocha směr Moravský Beroun je už hodně špatná. Z Loděnice od hřiště už kličkování mezi trávou a hroudami hlíny. Sjezdy do Lipiny a přes Prabábu lepší. Sněhu tak akorát, aby se dalo bezpečně sjet a nemusely sundávat lyže. Kolem jedenácté to začalo na povrchu trochu měknout. Jinak slunečno, mírný vítr. Vypadá to na poslední letošní lyžovačku u nás.

Trasa: http://www.mapy.cz/s/fW7O
Vloženo 16.2.2015 18:42
Dnes jsem bruslil po pláních z Ondřejova směr Šternberk. Poměrně sIlný SV vítr a po většinu času hustá mlha. Orientace (hlavně kolem Stránského) byla špatná. Po celé délce různě vylézá tráva, strniště nebo hlína, horší úseky se střídají s lepšími, ale projet se dalo všechno bez sundávání. Firn dobrý bez ploten a díky počasí držel až do finále. Když jsem se ke konci napojil na páteční stopy, všiml jsem si, že dnes mám o polovinu delší krok, takže sněhu opravdu nelze nic vytknout. Podařilo se mi dojet až na Prabábu k lesu. Louka na Prabábě je už téměř bez sněhu, ale po kraji kolem lesa se ještě nechá. Jinak dnes pocitově nejchladnější běžkovací den v roce, což je pozoruhodné vzhledem k tomu, že včera bylo u nás skoro 10°C ve stínu.
Vloženo 13.2.2015 18:52
Dnes back country skating Lipina - H. Loděnice - Jívová a zpět.
V exponovaných partiích, kde nejvíc foukalo je povrch trochu zvlněný a hlavně už vylézá tráva a oranice. Nejhorší je to asi od loděnických vrtulí ke hřišti. Jinak kvalita sněhu (firnu) je vcelku dobrá, dalo se pěkně odrážet a není to zledovatělé. Všechny sjezdy bezpečné a dobře sjízdné. Celý den azuro, ale viditelnost nebyla nic moc (opar). Dojel jsem nakonec až na Kiosek nad Šternberkem, ale závěr v lese je už na samé hranici sjízdnosti. Tento druh běžkování půjde provozovat určitě i zítra, pak se obávám, že vytátých míst bude příliš. Che to ale vyjet co nejdřív, kolem jedenácté krusta začínala povolovat.
Jinak jsem si všiml, že od Berouna do Jívové byla ještě patrná stopa, sice už značně vymačkaná a ledová, ale místy (hlavně Beroun - Hraničné Petrovice) ještě využitelná.

Ještě trasa, jak jsem jel:
http://www.mapy.cz/s/fR3o
Vloženo 10.2.2015 11:08
Svatý Kopeček - Pohořany - Jívová a zpět: Včera odpoledne za trvalého sněžení překvapivě průjezdná stopa v celé trase. Nejlepší podmínky na okruhu okolo Jedové, tam to bylo i na jedničkové lyže (sněhu cca. 30 cm). U Jívové závěje, zafoukané stopy, tak jsem to otočil. Na zpáteční cestě to u Svatého Kopečku již povolovalo, nechytal se ani fialový vosk, už to bylo na červený. Celkově kvalitní svezení, takové teď dlouhou dobu nebude :-( Kéž by sníh vydržel alespoň u Pohořan.
Vloženo 9.2.2015 18:59
Vyjížděl jsem ráno z Nových Dvorců za sněžení, které ustalo až někdy odpoledne. Ač jsem musel obnovovat stopy, tak svezení velmi pěkné v prašanu. Běžkoval jsem mezi Novou zatáčkou a Modrou studánkou. V lese stopy rychlé, na louce se to víc bořilo a je to měkčí a pomalejší. Kolem Modré studánky sem tam popadané stromy. Ty, co jsou na Studené cestě se dají objet velmi komplikovaně, zbytek lze i na lyžích přelézt nebo objet. Stopa je vyjetá i dole na Prabábě. 0 lidí.
Vloženo 7.2.2015 17:19
Moravský Beroun-Hraničné Petrovice-Jívová-Sv.Kopeček-22km,výborné podmínky-stopa namrzlá a uježděná,v lesních usecích místy jehličí,halouzky.Nádherná viditelnost na celý hřeben Hr.jeseníku-Velký Kotel,Praděd.Prostě dnes supr.
Vloženo 4.2.2015 17:37
Lipina - Dálovské jezírko a zpět do Šternberka.
Dnes asi nejlepší podmínky tuto zimu. Stopa dobrá, lehce pod nulou, slunečno a skoro bezvětří. Taky jsme si říkali, že dnešek byl ideální na trasu Ondrášov - Jívová.
Škoda, že to nevydrží i další dny :-(
Vloženo 4.2.2015 15:24
Z Jívové-Hraniční Petrovice-Mor. Beroun a zpět.
Vynikající běžecká konstalace, 30 cm kvalitniho promrzlého sněhu, dobrá a rychlá stopa,slunce a klidno!!!, neváhejte.
Vloženo 3.2.2015 19:37
Dnes ráno ve stopách 1-2 cm prašanu a námrazy. Běžkovalo se prima. Lehce sněžilo i chvíli během dopoledne, sníh byl ale vlhký a začínal lepit. Jel jsem po letech okruh Dálov - Huzová - Mutkov viz. http://www.mapy.cz/s/fDBW . Konec od Chabičova byl jak po medu, ale stopy, i když všelijaké, byly víceméně po celé trase. Prošlapávat jsem musel jen pár set metrů, takže i přes horší kvalitu sněhu v druhé polovině spokojenost. Nepotkal jsem jediného člověka.
Vloženo 1.2.2015 21:35
V okolí Pusté Polomi dnes byly ideální podmínky na klasiku. Dostatek sněhu, polojasno, - 1°C. Dostatek stop upravených skútrem v okolí lyžařského vleku a směrem k Jankovci a U Dubu.
Vloženo 1.2.2015 18:34
Na loukách stopy zafoukané a někde větrem ubité tak, že se obtížně vyjížděla nová stopa. Sníh pomalejší a o něco vlhčí, než včera a tam, kde je míň sněhu, stopa odspodu natává. Chtělo by, aby začalo víc mrznout. Jinak fajn projížďka,ani lidí moc nebylo. Jeli jsme k Jezírku a zpátky.
Eliška:
Když přijde obleva a nato znova přimrzne a vznikne krusta, dá se i bruslit po pláních :-). Jinak máš smůlu. Možná Guntramovice, ale to už je dost z ruky.
Vloženo 1.2.2015 16:57
Domašov-Jívová-Pohořany-Kopeček. Všude sněhu dost, stopy poměrně dobře vyjeté, v lese mezi Jívovou a Pohořanama je místama docela nepřijemná ledovka jinak ale velmi pěkná vyjížďka. Pokud se vydáte hned brzo ráno tak doporučuju jet až za nějakou skupinkou která stopu před vama "projede", na polích to bývá docela nafoukaný ;)
Vloženo 3.2.2015 0:53
Domašov-Jívová-Pohořany-Kopeček - podmínky fantastické (na letošní bídu) - v lese až 25 cm sněhu, na pláních cca 10-20 cm sněhu, tak minimálně víc jak 5 cm čerstvého prašanu. Prostě, paráda. Lidí stovky, ale aspoň prošlápli stopu :-)
Vloženo 31.1.2015 23:43
Měla bych dotaz. Dá se někde na Olomoucku na skate?? Nebo tu jsou podmínky jen na klasiku? :)
Vloženo 31.1.2015 18:47
Olomouc Poděbrady: z cyklo parkoviště u Černovírského mostu po polích do 15 cm lehce promrzlého sněhu dá se slušně jet všude ,kde není podkladem hluboká orba. Po poslední sněhové bídě zcela velmi dobré podmínky, využijte moji dnešní stopu.
Vloženo 31.1.2015 18:01
Paseka-Karlov-Křížov-Jiříkov-Stránské-sněhu dostatek,stopa po Jiříkov ujetá,jen v lese před Pasekou na "kameňačky"lehce.Jinak počasí a sníh OK
Vloženo 31.1.2015 15:49
Domašov, Jivova ,Pohorany,Kopeček - mezi Domašovem a Jívovou kolem větrníků sníh trochu sfoukaný a místy šutry, je třeba dávat bacha ať to moc neznačkuje skluznici, Jívová - Pohořany a dál na Kopeček už super, sněhu dostatečné množství, spousta stop od lidí (a lidí bylo celý den jak much ale to se dalo čekat:)
Vloženo 31.1.2015 14:17
Šternberk - Modrá studánka a zpět
Včera padal většinu dne sníh s deštěm. Dnes v terénu 10 (Prabába les) - 30 (louky u Dálova) cm prašanu. Hlína ani kameny nelezou, jen v lese na Prabábě na některých místech prosakuje do stopy voda a kolem poledne sníh měkl. Je to i na lepší lyže. Dojet se dá až na kraj města. Mazal jsem fialový speciál, ale snesl by se i tvrdší vosk.
Vloženo 31.1.2015 14:03
Domašov, Jivova ,Pohorany,Kopeček super sníh , stopa ideální a slunicko
Vloženo 31.1.2015 7:38
Připadlo asi tak 8 nového. Aktuální teplota po ránu -5.
Vloženo 30.1.2015 20:30
Nevíte někdo, jak to vypadá na trase Domašov-Jívová-Pohořany-Kopeček??? Připadl sníh nebo to slezlo?
Vloženo 29.1.2015 18:25
Včera jsem jel na Dálov. Nic extra to nebylo - sníh vlhký lepivý a jen cca 10cm, ale přenášet jsem nemusel nikde. Dnes ovšem připadlo nějakých 7 cm a zítra odpoledne má zhruba to samé znova. Na víkend to bude podle mě ideální, má začít mrznout a přestat foukat. Sněhu už teď je dost.
Vloženo 29.1.2015 17:40
Neví někdo aktuální stav na trase Domašov-Jívová-Pohořany-Sv.Kopeček,bude o víkendu sjízdné?Díky za info.
Vloženo 29.1.2015 18:23
Trasa z Domašova nad B. -Jívová-Kopeček se dá velmi dobře sjet, sněhu dost; pouze zřídka hlína; a v noci na dnes 29.1. ještě připadlo.
Vloženo 7.1.2015 17:20
Přes noc stopy trochu vymrzly, takže dnes o dost rychlejší než včera. Prošlápl jsem ještě malé kolečko nad lipinskou křižovatkou (u Břízek) viz. http://www.mapy.cz/s/f4YH .
Vloženo 6.1.2015 20:04
Dnes jsem jezdil kolem Modré studánky. Včerejší sněžení situaci moc nezlepšilo - stále chybí podklad. Na loukách je cca 15 cm, v lese mnohem méně. Lesní cesty jsou stále nesjízdné snad až na Jezírko - Modrá studánka - posed (ke konci se musí uhnout na pole - leze kamení). Na loukách kolem lesa je to jakž takž.
http://www.mapy.cz/s/f3SE

Překvapivě lepší podmínky jsou níže na Prabábě - hodně sněhu a rovný podklad. Dojet se nechá k bývalé Vlčkově školce na kraj lesa.

Jinak dnes luxusní počasí - prašan, mrazivo a azuro.
Vloženo 5.1.2015 18:33
Tak jsme se konečně dočkali i my na Olomoucku.
Ráno jsem jel autobusem do Lipiny a pojezdil na loukách kolem Oldřichovského kopce. Sněhu tak 10 cm, občas lezla tráva, na pár místech jsem škrkl o hroudu nebo krtinec, ale celkově OK. Sníh trochu sedl, ale stále chybí pořádný podklad. Docela foukalo a celou dobu vydatně sněžilo, takže stopa se rychle zanášela. Teplota kolem nuly. Během dneška připadlo zhruba 10 cm, navíc má zítra zase mrznout, takže to možná půjde už i v lese.
Vyrazte kdo můžete, než do toho o víkendu (asi) zaprší.
Vloženo 17.2.2015 19:48
Dnes jsem to ještě zkusil v našich končinách. Autobusem do Čabové a pak po ose na Novou Vésku, Domašov, Horní Loděnici a domů. Z Čabové kolem letiště a Panenského lesa až po klesání do Domašova to bylo super. Sněhu nečekaně dost a na něm se jiskřila námraza. Prostě nádhera. Nad Domašovem sněhu rychle ubývalo a samotná vesnice je už prakticky bez sněhu. Pěšky ke hřbitovu a dál nad sjezdovkou kolem Petrovic - tady sněhu zase víc, ale za silnicí na Loděnici opět horší a co jsem si všiml, tak otevřená plocha směr Moravský Beroun je už hodně špatná. Z Loděnice od hřiště už kličkování mezi trávou a hroudami hlíny. Sjezdy do Lipiny a přes Prabábu lepší. Sněhu tak akorát, aby se dalo bezpečně sjet a nemusely sundávat lyže. Kolem jedenácté to začalo na povrchu trochu měknout. Jinak slunečno, mírný vítr. Vypadá to na poslední letošní lyžovačku u nás.

Trasa: http://www.mapy.cz/s/fW7O
Vloženo 16.2.2015 18:42
Dnes jsem bruslil po pláních z Ondřejova směr Šternberk. Poměrně sIlný SV vítr a po většinu času hustá mlha. Orientace (hlavně kolem Stránského) byla špatná. Po celé délce různě vylézá tráva, strniště nebo hlína, horší úseky se střídají s lepšími, ale projet se dalo všechno bez sundávání. Firn dobrý bez ploten a díky počasí držel až do finále. Když jsem se ke konci napojil na páteční stopy, všiml jsem si, že dnes mám o polovinu delší krok, takže sněhu opravdu nelze nic vytknout. Podařilo se mi dojet až na Prabábu k lesu. Louka na Prabábě je už téměř bez sněhu, ale po kraji kolem lesa se ještě nechá. Jinak dnes pocitově nejchladnější běžkovací den v roce, což je pozoruhodné vzhledem k tomu, že včera bylo u nás skoro 10°C ve stínu.
Vloženo 13.2.2015 18:52
Dnes back country skating Lipina - H. Loděnice - Jívová a zpět.
V exponovaných partiích, kde nejvíc foukalo je povrch trochu zvlněný a hlavně už vylézá tráva a oranice. Nejhorší je to asi od loděnických vrtulí ke hřišti. Jinak kvalita sněhu (firnu) je vcelku dobrá, dalo se pěkně odrážet a není to zledovatělé. Všechny sjezdy bezpečné a dobře sjízdné. Celý den azuro, ale viditelnost nebyla nic moc (opar). Dojel jsem nakonec až na Kiosek nad Šternberkem, ale závěr v lese je už na samé hranici sjízdnosti. Tento druh běžkování půjde provozovat určitě i zítra, pak se obávám, že vytátých míst bude příliš. Che to ale vyjet co nejdřív, kolem jedenácté krusta začínala povolovat.
Jinak jsem si všiml, že od Berouna do Jívové byla ještě patrná stopa, sice už značně vymačkaná a ledová, ale místy (hlavně Beroun - Hraničné Petrovice) ještě využitelná.

Ještě trasa, jak jsem jel:
http://www.mapy.cz/s/fR3o
Vloženo 10.2.2015 11:08
Svatý Kopeček - Pohořany - Jívová a zpět: Včera odpoledne za trvalého sněžení překvapivě průjezdná stopa v celé trase. Nejlepší podmínky na okruhu okolo Jedové, tam to bylo i na jedničkové lyže (sněhu cca. 30 cm). U Jívové závěje, zafoukané stopy, tak jsem to otočil. Na zpáteční cestě to u Svatého Kopečku již povolovalo, nechytal se ani fialový vosk, už to bylo na červený. Celkově kvalitní svezení, takové teď dlouhou dobu nebude :-( Kéž by sníh vydržel alespoň u Pohořan.
Vloženo 9.2.2015 18:59
Vyjížděl jsem ráno z Nových Dvorců za sněžení, které ustalo až někdy odpoledne. Ač jsem musel obnovovat stopy, tak svezení velmi pěkné v prašanu. Běžkoval jsem mezi Novou zatáčkou a Modrou studánkou. V lese stopy rychlé, na louce se to víc bořilo a je to měkčí a pomalejší. Kolem Modré studánky sem tam popadané stromy. Ty, co jsou na Studené cestě se dají objet velmi komplikovaně, zbytek lze i na lyžích přelézt nebo objet. Stopa je vyjetá i dole na Prabábě. 0 lidí.
Vloženo 7.2.2015 17:19
Moravský Beroun-Hraničné Petrovice-Jívová-Sv.Kopeček-22km,výborné podmínky-stopa namrzlá a uježděná,v lesních usecích místy jehličí,halouzky.Nádherná viditelnost na celý hřeben Hr.jeseníku-Velký Kotel,Praděd.Prostě dnes supr.
Vloženo 4.2.2015 17:37
Lipina - Dálovské jezírko a zpět do Šternberka.
Dnes asi nejlepší podmínky tuto zimu. Stopa dobrá, lehce pod nulou, slunečno a skoro bezvětří. Taky jsme si říkali, že dnešek byl ideální na trasu Ondrášov - Jívová.
Škoda, že to nevydrží i další dny :-(
Vloženo 4.2.2015 15:24
Z Jívové-Hraniční Petrovice-Mor. Beroun a zpět.
Vynikající běžecká konstalace, 30 cm kvalitniho promrzlého sněhu, dobrá a rychlá stopa,slunce a klidno!!!, neváhejte.
Vloženo 3.2.2015 19:37
Dnes ráno ve stopách 1-2 cm prašanu a námrazy. Běžkovalo se prima. Lehce sněžilo i chvíli během dopoledne, sníh byl ale vlhký a začínal lepit. Jel jsem po letech okruh Dálov - Huzová - Mutkov viz. http://www.mapy.cz/s/fDBW . Konec od Chabičova byl jak po medu, ale stopy, i když všelijaké, byly víceméně po celé trase. Prošlapávat jsem musel jen pár set metrů, takže i přes horší kvalitu sněhu v druhé polovině spokojenost. Nepotkal jsem jediného člověka.
Vloženo 1.2.2015 21:35
V okolí Pusté Polomi dnes byly ideální podmínky na klasiku. Dostatek sněhu, polojasno, - 1°C. Dostatek stop upravených skútrem v okolí lyžařského vleku a směrem k Jankovci a U Dubu.
Vloženo 1.2.2015 18:34
Na loukách stopy zafoukané a někde větrem ubité tak, že se obtížně vyjížděla nová stopa. Sníh pomalejší a o něco vlhčí, než včera a tam, kde je míň sněhu, stopa odspodu natává. Chtělo by, aby začalo víc mrznout. Jinak fajn projížďka,ani lidí moc nebylo. Jeli jsme k Jezírku a zpátky.
Eliška:
Když přijde obleva a nato znova přimrzne a vznikne krusta, dá se i bruslit po pláních :-). Jinak máš smůlu. Možná Guntramovice, ale to už je dost z ruky.
Vloženo 1.2.2015 16:57
Domašov-Jívová-Pohořany-Kopeček. Všude sněhu dost, stopy poměrně dobře vyjeté, v lese mezi Jívovou a Pohořanama je místama docela nepřijemná ledovka jinak ale velmi pěkná vyjížďka. Pokud se vydáte hned brzo ráno tak doporučuju jet až za nějakou skupinkou která stopu před vama "projede", na polích to bývá docela nafoukaný ;)
Vloženo 3.2.2015 0:53
Domašov-Jívová-Pohořany-Kopeček - podmínky fantastické (na letošní bídu) - v lese až 25 cm sněhu, na pláních cca 10-20 cm sněhu, tak minimálně víc jak 5 cm čerstvého prašanu. Prostě, paráda. Lidí stovky, ale aspoň prošlápli stopu :-)
Vloženo 31.1.2015 23:43
Měla bych dotaz. Dá se někde na Olomoucku na skate?? Nebo tu jsou podmínky jen na klasiku? :)
Vloženo 31.1.2015 18:47
Olomouc Poděbrady: z cyklo parkoviště u Černovírského mostu po polích do 15 cm lehce promrzlého sněhu dá se slušně jet všude ,kde není podkladem hluboká orba. Po poslední sněhové bídě zcela velmi dobré podmínky, využijte moji dnešní stopu.
Vloženo 31.1.2015 18:01
Paseka-Karlov-Křížov-Jiříkov-Stránské-sněhu dostatek,stopa po Jiříkov ujetá,jen v lese před Pasekou na "kameňačky"lehce.Jinak počasí a sníh OK
Vloženo 31.1.2015 15:49
Domašov, Jivova ,Pohorany,Kopeček - mezi Domašovem a Jívovou kolem větrníků sníh trochu sfoukaný a místy šutry, je třeba dávat bacha ať to moc neznačkuje skluznici, Jívová - Pohořany a dál na Kopeček už super, sněhu dostatečné množství, spousta stop od lidí (a lidí bylo celý den jak much ale to se dalo čekat:)
Vloženo 31.1.2015 14:17
Šternberk - Modrá studánka a zpět
Včera padal většinu dne sníh s deštěm. Dnes v terénu 10 (Prabába les) - 30 (louky u Dálova) cm prašanu. Hlína ani kameny nelezou, jen v lese na Prabábě na některých místech prosakuje do stopy voda a kolem poledne sníh měkl. Je to i na lepší lyže. Dojet se dá až na kraj města. Mazal jsem fialový speciál, ale snesl by se i tvrdší vosk.
Vloženo 31.1.2015 14:03
Domašov, Jivova ,Pohorany,Kopeček super sníh , stopa ideální a slunicko
Vloženo 31.1.2015 7:38
Připadlo asi tak 8 nového. Aktuální teplota po ránu -5.
Vloženo 30.1.2015 20:30
Nevíte někdo, jak to vypadá na trase Domašov-Jívová-Pohořany-Kopeček??? Připadl sníh nebo to slezlo?
Vloženo 29.1.2015 18:25
Včera jsem jel na Dálov. Nic extra to nebylo - sníh vlhký lepivý a jen cca 10cm, ale přenášet jsem nemusel nikde. Dnes ovšem připadlo nějakých 7 cm a zítra odpoledne má zhruba to samé znova. Na víkend to bude podle mě ideální, má začít mrznout a přestat foukat. Sněhu už teď je dost.
Vloženo 29.1.2015 17:40
Neví někdo aktuální stav na trase Domašov-Jívová-Pohořany-Sv.Kopeček,bude o víkendu sjízdné?Díky za info.
Vloženo 29.1.2015 18:23
Trasa z Domašova nad B. -Jívová-Kopeček se dá velmi dobře sjet, sněhu dost; pouze zřídka hlína; a v noci na dnes 29.1. ještě připadlo.
Vloženo 7.1.2015 17:20
Přes noc stopy trochu vymrzly, takže dnes o dost rychlejší než včera. Prošlápl jsem ještě malé kolečko nad lipinskou křižovatkou (u Břízek) viz. http://www.mapy.cz/s/f4YH .
Vloženo 6.1.2015 20:04
Dnes jsem jezdil kolem Modré studánky. Včerejší sněžení situaci moc nezlepšilo - stále chybí podklad. Na loukách je cca 15 cm, v lese mnohem méně. Lesní cesty jsou stále nesjízdné snad až na Jezírko - Modrá studánka - posed (ke konci se musí uhnout na pole - leze kamení). Na loukách kolem lesa je to jakž takž.
http://www.mapy.cz/s/f3SE

Překvapivě lepší podmínky jsou níže na Prabábě - hodně sněhu a rovný podklad. Dojet se nechá k bývalé Vlčkově školce na kraj lesa.

Jinak dnes luxusní počasí - prašan, mrazivo a azuro.
Vloženo 5.1.2015 18:33
Tak jsme se konečně dočkali i my na Olomoucku.
Ráno jsem jel autobusem do Lipiny a pojezdil na loukách kolem Oldřichovského kopce. Sněhu tak 10 cm, občas lezla tráva, na pár místech jsem škrkl o hroudu nebo krtinec, ale celkově OK. Sníh trochu sedl, ale stále chybí pořádný podklad. Docela foukalo a celou dobu vydatně sněžilo, takže stopa se rychle zanášela. Teplota kolem nuly. Během dneška připadlo zhruba 10 cm, navíc má zítra zase mrznout, takže to možná půjde už i v lese.
Vyrazte kdo můžete, než do toho o víkendu (asi) zaprší.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Nízký Jeseník