Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2011/2012

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2011/2012. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 28.4.2012 20:24
Ahoj, sezona se blíží ke konci, dnes ráno byla slušně upravena pětka, jen v úseku kolem lanovky je už hodně špíny a jedno vytáté místo - ráno se dalo ještě dlouhým krokem překročit bez sundání lyží:-) Svážnice do Labského dolu je již bohužel neupravena a silnice na Medvědím protažena, takže jediná volba jsou okruhy 1,2,3, a 5 km. Vzhledem k vedrům si myslím, že kolem lanovky již zítra jet možná nepůjde, další rizikové místo je kvůli slunci na stadionu. Ve velmi dobrém stavu je okruh spodem ke střelnici, po svážnici zpět, vpravo pod "Kytzbýl" a smyčka dolů pod stadion. Cvičeným okem horalovým si troufám tvrdit, že by mohl vydržet sjízdný až do 1.Máje - i přes letní počasí. Tak neváhejte, poslední možnost - ale chce to přijet brzo ráno, po desátý už je to voda.
Vloženo 26.4.2012 15:26
Pětka a obě svážnice ujdou, silnice na Medvědín je protažena(????!!!!), takže nahoru na Vrbatku se dá jet až od druhé zatáčky - sněhu dost, ale chce to jet brzo ráno, pak už to měkne. Nahoře je jakš takš projeta cesta ze Szrenizce na Sněžný zásobovací rolbou, jsou tam vytlačený stopy od pásů, takže žádná trať, ale aspoň se to neboří. Skol!
Vloženo 26.4.2012 14:09
Mísečky - Vrbatova boudy - Prameny Labe - Violík - Wavel a zpět. Ráno přituhlý sníh, docela foukalo, dopo pěkné počasí. Lyže jsem nandal u Jilemické b., od druhé zatáčky nahoru neupraveno, odpoledne při sjezdu dole místy vytáté fleky. Nahoře je sněhu pořád habaděj nicméně po pláních se dalo na skatech jezdit tak do 10h, pak jsem se začal propadat. Rezum.: Dopo a později už je to jen o slunění, možná ťapání na šupináčích a hlavně o důkladném doplňování tekutin ... Tak na zdraví a díky Krakonoši za vydařenou zimní sezonu!
Vloženo 20.4.2012 20:27
Na Mísečkách je upraveno 15 km tratí na klasiku i na bruslení - to dnes několikrát hlásili v televizi, snad přímo provozovatelé Míseček. Viz také http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/spindleruv-mlyn-medvedin. Sjízdných stop v okolí bude patrně ještě mnohem víc
Vloženo 10.4.2012 7:55
Žalý Benecko - rozdupané od chodců, ale sjízdné a sněhu dost. Benecko- Rovinka sjízdné bez problémů. Rovinka- U Piráta asi dvě krátká vytálá místa. U Piráta - Horní Mísečky - Vrbatova bouda velmi pěkné. Vrbatka - U čtyř pánů upraveno, k Vosecké klasicky neupraveno, ale pěkné. Od Vosecké až do Harrachova bez problémů, 1. sundání u Harrachovské vodárny.
Vloženo 2.4.2012 13:08
Přes Janovu horu z Míseček to jde, jen dole jsem už musel 2 x sundat lyže a přenést krátké úseky. Na rovině u Zákoutí.
Vloženo 2.4.2012 13:06
Včera 1.4. Benecko, Rovinka, Třídomí, H. Mísečky nový sníh rolbou upraveno od sjezdovky na Mechovinec. Na Vrbatku upraveno do zatáčky kam ústí sjezdovka z Medvědína, pak upraveno až od zatáčky před dlouhou rovinou až nahoru na Vrbatku. Vše bylo zmrzlé, krásné svezení...
Vloženo 18.3.2012 21:01
Na závodních tratích na Benecku i dále směr Rovinka je stále pěkné lyžování. V noci sníh vždy zmrzne, takže odhadem do desáté hodiny dopoledne je povrch opravdu hodně rychlý, pak to rychle měkne.
Vloženo 11.3.2012 22:35
Benecko-Mísečky-Vrbatovka všude docela pěkné svezení. Přibyla slabá vrstva mokrého sněhu, ale díky tvrdému podkladu se to neboří. Tratě na Mísečkách jsou kvalitní.
Vloženo 7.3.2012 22:44
Z Benecka na Mísečky hodně tvrdé, místy ledovaté. Stejně tak od Labské k Vosecké a dále Terexem k Harrachovu. Tyto cesty jsou spíš na klasiku či soupaž (v ledových stopách to docela jede), pro bruslení nic moc, např v okolí Vosecké je to utrpení. O ten "betonový" podklad jsem ulomil hrot hůlky a rozlámal košíček.
Jediný pěkný úsek je níže zmíněná cesta Mísečky-Labská.
Vloženo 5.3.2012 23:27
Mísečky -Vrbatka -Labská- Vosecká perfektně upravená stopa trochu ledovatá, jezdí to rolba z Labské je tam změna provozovatele a obrovská snaha o změnu. Na Labské funguje výborně restaurace je tam teplo a solidní výběr, usměvavý a příjemný personál, paráda. Jen tak dál, držím palce.
Vloženo 9.3.2012 9:32
ad Jarek - 5.3.: musím potvrdit, my jeli ze Špindlerovky přes hřebeny na Sněžné jámy, Tvarožník, Voseckou a přes Labskou louku na Vrbatku a dolů do Špindlu vodovodem. Na Labské louce najeta luxusní stopa - škoda, že jsme tam nebyli celý den :)
Vloženo 8.2.2012 21:03
Benecko-Mísečky-Labská bouda: slušné tratě.
Ale cesta z Pančavské louky k Vosecké je dost bídná. Rolba tam už někdy projela, ale stopa je pod solidními návějemi, takže to spíš připomíná tankodrom. Označení "Krkonošská magistrála" si tento úsek cesty určitě nezaslouží. Dolů to jde jakš takš sjet, ale nahoru bruslit nelze.
Od Vosecké dolů dobré, sjízdné oběma směry. Kolem Mumlavy je cesta zasypaná větvičkami.
Vloženo 18.1.2012 21:40
Hezky upravené jsou obě cesty z Benecka na Mísečky, cesta z Míseček do Špindlu křižující medvědínskou sjezdovku, silnice na Vrbatovku a dále až na Labskou (tam je to jen pošlapané pěšáky).
Naopak magistrála z Pančavské louky k Vosecké není vůbec, jen prošlápnuto v hlubokém sněhu. Z Vosecké dolů také ne, i když je tam aspoň trochu tvrdší podklad, že se hole tolik neboří, ale bruslit nebylo možno ani náhodou. Otáčel jsem na odbočce k Terexu, ten byl také neprojetý. Ani směrem dolů ke Krakonošově snídani to nevypadalo lepší.
Vloženo 15.1.2012 18:46
Na Benecku jsou skvělé sněhové podmínky. O víkendu jsem se pohyboval na závodní 5km trati, která je perfektně upravená a krásně tvrdá. Příští víkend se na Benecku pojede pravděpodobně Jilemnická 50, takže cesty v okolí Benecka budou asi celý týden pečlivě upravovány.
Vloženo 31.12.2011 21:02
Z Benecka od Bellevue na Mísečky přes Třídomí jsou slušné podmínky na bruslení, z Rovinek i vyříznuté stopy. Napadl čerstvý sníh.
Vloženo 29.12.2011 16:20
Misecky : snih byl umrzly, ale zavodni trate perfektne upravene. Zkratka radost z jizdy :-)
Misecky - Rovinka pres Janovu horu : snih umrzly, trat byla dost hrbolata a misty (v lesich) je znat mene snehu. Nicmene v pohode sjizdne. Radost z brusleni to ale neni takova jako na zavodnich tratich na Miseckach
Rovinka - Misecky pres Tridomy : trat umrzla, misty hrbolata, nicmene zhruba od poloviny byla cerstve upravena rolbou. Takze vetsi radost z jizdy nez kolem Janovy hory ;-)
Vloženo 28.12.2011 8:27
Misecky - Benecko (pres Tridomy) upravene. Snih mokry, obcas v lesnich porostech nejake ty vetvicky, jinak v pohode.
Z Rovinky se da(lo) klasikou sjet az do Vrchlabi po svaznici vedouci pres Herlikovicke a Bubakovske sjezdovky smerem na Krizovky. Potom po poli na druhe strane silnice smerem na sjezdovku z Knezickeho vrchu. Snehu v oblasti u Krizovek jiz tolik neni, zejmena na loukach u Knezic jsou jiz misty vytate fleky, ktere sa daly ale objet. Sjezdovka byla v pohode sjizdna.
Vloženo 26.12.2011 19:41
Tratě na Benecku jsou opět upravené. Sníh byl dnes mokrý.
Vloženo 18.12.2011 16:58
Dnes byly závodní tratě na Benecku upravené v celé délce. Odpoledne to vydatně zasypával nový sníh.
Vloženo 17.12.2011 19:06
Tratě na Benecku sice zafoukané, ale bruslit se dá.
Vloženo 11.12.2011 19:52
I na Benecku radost lyzovat. Krasne urolbovane se stopou nariznute asi petikilometrove kolecko. Snehu je dost, sutriky nebo snad hlina lezou jen na minimu mist - v kolenech v zatackach (asi v dvou). Vodovod na Misecky pry ujety zatim neni.
Vloženo 10.12.2011 16:41
Radost lyžovat! Tvrdý podklad, trochu nového sněhu přes to, najetá pětka, sedmička a desítka a vůbec bych se nebála vyrazit na závodních. :-)
Vloženo 6.12.2011 19:39
Večer už tratě dost zapadané, šlápnutá nejlépe svážnice na střelnici i s pěknou stopou na klasiku.
Vloženo 6.12.2011 12:57
Bezvadné podmínky pro lyžování, cca 20cm sněhu a stále chumelí. Tratě jsou upraveny jen na skate, a to celá svážnice na Medvědín a 5km závodní okruh (v zadní části je asi 300metrů špatných).
Vloženo 4.12.2011 16:31
Horní Mísečky - V sobotu večer sice nasněžilo 5-10cm, bohužel k ránu přešly srážky v déšť. Na spodní části sjezdovky na Medvědín se dalo jezdit docela dobře, povrch nebyl umrzlý. Jediná vada byl déšť.
Vloženo 3.12.2011 15:59
Na Horních Mísečkách by se čiště teoreticky dalo jezdit po vysněžené sjezdovce nahoru a dolu, jediný problém je, že ve čtvrtek urolbovaný povrch sjezdovky zmrznul a je to nyní ledová hora. Takže by bylo potřeba mít hrany jak na sjezdovkách.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko