Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 22.4.2022 23:01
Okruh kolem Černý hory paráda potom ještě na chatu na Rozcestí úplně bez lidí místy krásně upraveno
Vloženo 22.4.2022 20:43
Bruslení, Strážného na Lucni boudu, od parkoviště v Lomu ca. 1,5km pěšky pak rano hezký upravený, jenom trosku rozzjezdeny skutrama, kolem rozcestí novy mokry snih, kolem Klinovky smerem Plan čerstve urolbovany, dekuju Klinovce 🙂👍🌞
9:11
10:19
10:39
11:03
Vloženo 17.4.2022 9:10
Horní část Černé hory od lanovky krásné upraveno, ještě hodné sněhu (50 cm - 1,5m) a docela hodne pěších...asi lidi už necekali takový podminky na běžkách :D
13:33
13:48
14:00
Vloženo 9.4.2022 20:51
Po týdnu zase upravené stopy od Černé až na Hnědý vrch, jak přes Zahrádky, tak i Hrnčířské. Z desítky jen první 1,5 km, nad Tetřevky. Vše na Áčkové lyže, všude vyříznutá stopa dokonce na obou stranách. Sněhu dost, ale středně měkký podklad, bořily se místy dost hůlky i skrz místy zdánlivě ledový podklad, tak opatrně. Jen na Černé už v 10 hod. byla trať opět slabě zasněžená. Bylo to pomalé, ale krásné. Jen pozor, lanovka na Černou sice jede jen o víkendu, ale vždy po 30 minutách. K vysílači neupraveno. Stoupání kolem Černé boudy překvapivě hezké.
Vloženo 28.3.2022 21:41
Zakončení sezóny na Černé hoře. Nahoře sněhu dost,ale v lese jehličí a občas špinavé.Jela jsem až nad Pec.Nejlepší úsek je magistrála přes svážnici s vyhlídkou Pod Kolínskou a pak druhá část svážnice v rámci velkého okruhu.Malý okruh dost špinavý a k vysílači zmrzlé.Bez sundání lyží lze dojet za Zrcadlovky, svodnice nevytáté,ale za zatáčkou první sundání,dál po silnici, už je to hodně špatné-špinavé, vytátá místa.Nad Hofmanka jsem to vzdala a došla pod lanovku pěšky lesem.Kolem Zrcadlovek uz dlouho neupraveno,takže se to docela bořilo a byl tam ledový úsek.Ale výhledy to vynahradily😍
11:49
12:06
12:20
12:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Vloženo 24.3.2022 17:54
Strážné, Klinovka, Výrovka, Luční bouda a zpět, nahoře sněhu dostatek, ve Strážném se asi 50 m přenáší, po 2 km už není ani moc jehličí ve "stopě" , asi jednodušší pro klasiku, bílý Universal klistr a žlutý parafín dobrá volba, nezapomeňte tričko s krátkým rukávem, dnes sluneční lázně.
Vloženo 14.3.2022 9:44
Včera Strážné-Klínovka-Jezerní domky. Kvalita slušná, občas hodně zmrzlé nebo rozježděné rolbou..
6:58
7:10
8:59
9:05

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 4.3.2022 17:46
vcera cesta z rozcesti dolu na odbocku k friesovkam. stopa na klasiku zledovatela a stred jiz rozorany rolbou.
od anduly na klinovku pas na brusleni totalne rozbity rolbou (rolba z klinovky to byla) - takze tragedie.
ale dnes rano napadlo a bylo cerstve upraveno. takze sjezd rozcesti - klinovka - srub - strazne naprosto nadherny i pro nekamikaze bezkare. pod rozcestim na krasne plani uz bylo vic ledu, ale sjezd az do strazneho v pohode.
Vloženo 2.3.2022 14:15
vcera certovy schody ze spindlu na vyrovku.
nesmysl na bezkach, navic s plnou polni.
je to skialpova cesta.
dnes z dvorske boudy sjezd po predni rennerovky.
coz o to, je to protazene a krasna stopa na klasiku, ale je to krpal takze nahoru vetsina lidi ve stope nejede, neb jim to klouze a smrdla stredem/bokem tu tam rozoranym rolbou ci skutrem.
no a dolu se zas vetsina boji to pustit stopou.
je to prudke, takze spis pluzi uprostred.
lisci cesta od rennerovek k lesni boude - stopa na klasiku chvili zadna chvili vyjeta lyzarema.
je to fakt skoda, zde je to idealni na klasiku.
na brusleni bych rekl ze dobre, ale bruslare sem nepotkal. teda vlastne pet a pul lidi celkem asi. skol.
pocasi ale krasne a vramci moznosti pekne pojezdeni
Vloženo 27.2.2022 19:24
Dovolím si napravit reputaci Černé hoře, když jezdíte od lanovky přes Václavák po Kolínskou, tak je jasné, že tam si hezky nezaběžkujete - je to sdílená cesta pro rolby, sjezdaře i pěší. I kdyby tam rolba jezdila dvakrát za den, tak to nepomůže. Cesta od Velkých Pardubických bud ke Krausovkám bývá vždy také v horším stavu. Ale všechny okolní tratě upravuje Skiresort výtečně. Úprava souhlasí s údaji na bilestopy.cz.
Dnes okruh kolem Světlé hory - perfektní podmínky. Od Lesního domu jsem šla k chatě Modrokamenek pěšo, i když po louce lze nandat už dole. Zadní Thámovou cestou nahoru, pak okruh k Vlašských boudám - všude stopa i skate, v jedné části netradičně i stopy dvě:-o Přes Václavák nahoru k rozcestí (celkem rovné) k Velkým Pardubickým boudám - sjezd k nim trošku horší, je to tam teď takové houpavé, ale nebylo to rozdupané, sjezd dolů ke Krausovkám v pohodě, hladké, ale pod prašánkem je zmrzlý podklad, občas tam byla cítit ledová plotna při hranění.
Za mě parádní běžky, i když se to občas lepilo, někde to nejelo a jinde to fičelo - zhruba 3 druhy sněhu za celý den.
10:22
10:52
11:12
11:58

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 26.2.2022 13:00
Objeta třicítka skatem z Pražské boudy kolem Černé hory. I přes označenou úpravu většiny tras se nějaké pěkné lyžování nekonalo. Rolba projela až dopoledne, kdy už je hrubě nad nulou, po projetí pár desítek šmajdalů po nějaké stopě ani památky. Když připočtu neskutečný provoz (úroveň kolem Bedřichova), naprostou pěší demenci od lanovky přes václavák a desítky rolb valící se po magistrále, je tahle část Krkonoš na bežky dost nevhodná
Vloženo 23.2.2022 21:57
Černá hora - Světlá hora: Také přidávám chválu, dnešní úprava okruhu kolem Světlé hory se opravdu vydařila! Škoda, že okruh není rolbován pravidelně, sněhu je tam všude mraky, lidí málo - většina "sporťáků" co vyjedou lanovkou naštěstí ujede maximálně malý okruh a pěšáci tak daleko nedojdou (za to cesta přes Václavák je opravdové česko-polsko-německé panoptikum anti-horalů, tam je třeba se obrnit trpělivostí, dále už odpoledne ani noha).
Vloženo 23.2.2022 20:16
Jsem tu na dovolené od neděle, první dny jsem byl dost nepříjemně překvapen žalostným stavem různých tratí, takže jsem včera raději jel do Jizerek. Dnes mě ovšem velmi příjemně překvapili v oblasti Černé Hory, bylo čerstvě urolbováno a tratě opravdu pěkné. Výjimkou bylo pár cest v blízkosti sjezdovek, kde veškerou úpravu zlikvidovali sjezdaři, dále tzv. sáňkařská cesta, ale tam se to dalo čekat, a cesta od Václaváku nahoru na Černou Horu, kde navíc chodí spousta pěších. Na některých jinak dobře upravených cestách chyběla z nepochopitelného důvodu stopa pro klasiku (např. od Pardubických bud k rozcestí pod Černou Horou, ca 500 metrů).
Čili abych to shrnul: dnes příjemné překvapení, nicméně oproti jiným českým pohořím je tady dost co dohánět.
Vloženo 21.2.2022 9:37
Okruh světla hora neupravený, pouze prošlápnute, ale kupodivu super svezení. Sníh se lepit asi jen v jednom úseku. Pod kolinskou začínala úprava, nicméně po obědě stopy totálně zafoukane. Takže krásný čerstvý sníh, ale mlha, sněžení, ale i tak dobré.
Vloženo 20.2.2022 20:17
Dnes jsem jel odpoledne ze Strážnýho ke Srubu a zpět. Ráno to projela rolba, ale nahoře už to bylo zase zasypaný a dole to nějakej debil rozoral nespíš čtyřkolkou na pásech, pokračoval na Špind, takže jízda pro zábavu…
Vloženo 19.2.2022 18:12
Z Pece nahoru směr Lesní bouda po cestě po žluté značce, sněhu od Javoru všude dost, pak na chalupu na Rozcestí přes Lišči horu, tady už foukalo a zmrzly sníh. Dal Výrovka, na Luční hoře jsem to otočila pro silný vítr. Zpět od Rozcestí a na Strážné, Přední Renerovky a vlevo zpět pod Lesní boudu. Tento úsek místy zmrzla krupice a hrboly, čím níže, tím lepší měkčí sníh. Strojova úprava nikde. Krom větru dobré svezení.
Vloženo 18.2.2022 16:06
Dopoledne na Pomeznich Boudach slunečno, lehce větrno. Po 12. hodině začalo sněžit a foukat. Čerstvý sníh se lepil.
Vítr nabíral na síle. Dnes bezkovani nic moc. Raději jsme nepokracovali, protože jsme byli autem.
Vloženo 14.2.2022 17:54
Černá hora měla asi 3dny starou úpravu,ale nevadilo to-paráda na všech tratích.Jen nechápu, proč neřežou stopu na části Malého okruhu,kde vždy byla-zřejmě moc úzké.I když mrzne,tak díry po slonech tam jsou pořád😕,ale sjízdné. Bylo to přemrzlé a z kopce to fičelo😊 Pec na úpravu dlabe, ani na magistrále a okruhu desítka žádná strojová stopa,jen od lidí a celkove nerovné-rozježděné od skútrů a čtyřkolek. Přitom před Covidem, to byla běžkařská dálnice se 2stopama a vodovod míval i 4stopy 😕Sice je označeno jako běžkařská,ale dneska se tam proháněly kromě pěších i čtyřkolky😕Chápu,že s množstvím pěšáků a skútrů to nemá moc smysl,ale stačilo by to říznout a srovnat 1týdně, aby nevznikaly ty hupy nebo označit cesty a dávat pokuty těm-co si tam jezdí jen zajezdit na 4kolkách. Chudáci Ti, co se tam dnes učili běžkovat.Jet na dovču do Pece na sjezd i běžky,tak budu naštvaná.
10:29
10:33
10:37
10:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11)

Vloženo 14.2.2022 11:12
Bruslení z Hoffmanek okolo Zrcadlovek až po Kolínskou příjemné (Jizerky to nejsou ale bývá hůř :) ). Potom dál okolo Lesní boudy horší, pěšáci a rolby, nebo co to tam všechno jezdí, se na tom podepsaly. Nejlepší část magistrály začíná od přístřešku u Černého potoka, široké, super povrch. Otáčel jsem to v zatáčce pod Rennerovkama. Na to jaké vyšlo počasí a sněhové podmínky, dopoledne kupodivu celkem málo lidí.
Vloženo 11.2.2022 22:28
Dnes lanovkou na Černou horu a jízda po malém a velkém okruhu. Nahoře sněhu dost, dobré kvality, teplota lehce pod nulou. I přes dobré povětrnostní podmínky byla ale úprava nulová. Na celé Černé hoře stopa maximálně prošlápnuta od dalších běžkařů, mnohdy ale hned vzápětí poničena rolbou transportující kvanta “skitouristů”. Sjezdy nebezpečné, mnohdy hlubokým sněhem, pod kterým byly muldy. Opakované křížení běžeckých a sjezdových tratí obtěžující a korunu tomu nasadili zuřiví sáňkaři řítící se dolů proti vám, když stoupáte do kopce. V této lokalitě jsme byli poprvé a asi i naposled. Je mi líto, že tak dobrých podmínek není využíváno k úpravě aspoň části tratí. Sečteno a podtrženo velké zklamání, nejhůře “upravená” trať, na které jsme kdy byli.
Vloženo 5.2.2022 11:21
Spousta čerstvého prasanu. Teplota kolem nuly. Tudíž neupraveno. Je to dřina :)
Vloženo 23.1.2022 21:13
Dnes z Horního Maršova k Modrokamenné boudě, okruhem kolem Světlé hory do sedla pod Kolínskou a kolem Zrcadlovek dolů do Jánek. Celý den jemně sněžilo, minimum lidí, trasa vhodná spíš na klasiku, sníh byl hodně měkký. Sněhu všude dost, jen pod Vendlovkou protíná cestu potok a je tam nebezpečný hup. Je to vidět na poslední chvíli, tak doporučuju jet opatrně. Dál do Jánek už je sjezd úplně bez problémů.
Vloženo 24.1.2022 8:46
Proběhla úprava rolbou ze Strážnýho na Klínovky, přes Přední a Zadní Rennerovky k Chalupě na rozcestí a dolů k Hříběcí. Když jsem jel od Srubu k rozcestí U Krásný pláně, tak jsem potkal dvojku pěšáků jak jsou vedle sebe krásným neporušeným pruhem pro bruslení. Zastavil jsem u nich a řekl jim, že není dobrý tady chodit bez lyží a zeptal jsem se odkud jsou, prý z Krkonoš a ten kluk začal nějaký výmluvy, to už jsem neposlouchal a raději odjel.Po cca. 500 m jsem potkal další dva blby, kteří se bořili pruhem na bruslení tak šikovně, že se pak člověku propadala pravá i levá lyže. Ty jsem jen v jízdě seřval a už jsem slušnej nevydržel být. Čtyři idioti zkazí požitek desítkám lidí...
Vloženo 19.1.2022 21:51
Ta trasa, co na ni odkazujete, není Bílé Labe, ale klasické Labe. Ale od centra, jak tato trasa, či k boudě u Bílého Labe, je to jen na klasiku lehce do kopce podél vody, takže i v hodné pro děti. Bývá to upravované od Myslivny u Dívčích Lávek. Současnou úpravu a stav sněhu bohužel neznám. Další slušný úsek i pro děti bývá od Erlebachovy boudy na Moravskou boudu, ale občas tam dost fouká, převýšení je větší. Je to však nad 1100 metrů, kde teď máte jistotu sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Kristina z 19.1.: Dobrý den, o víkendu plánuji s dětmi výlet na běžkách podél Bílého Labe ve Špindlerově mlýně. Je to tam projeté? Podle mapy by to měla být součást Krkonošské magistrály, ale nikdy jsem tam nebyla. Je to vhodné pro děti? Děkuji za rady. Jde o tento úsek: https://en.mapy.cz/s/lejarefasa)
Vloženo 18.1.2022 18:03
Celá Černá hora krásně zasněžená, tedy k poměru k víkendové ledové hoře. Upraven malý i velký okruh. Na obvyklých místech vyfoukané ledové plotny, např. část svážnice pod Černou boudou, či otočka u vysílače. Dalo se po Černohorské sjet až na Hofmanky či k lanovce. Sjízdné vše, jak je ukazané na bílých stopách i na Áčkových lyžích. Navíc byla úprava od Kolínské až k Lesní boudě, jak kolem Zahrádek, tak pěkné i kolem Hrnčířských bud. Jen kolem Pražské, hlavně pod ní, tradičně šílené, ale jde asi o 100 metrů vytátých, či ledových ploten. Od Kolínské až pod Pražskou Áčkové lyže nedoporučuji. Od Lesní boudy na Lyžařskou je to slušné, louka k Hnedému vrchu kolem lesa ledová. V lese pak OK. Desítka byla dnes krátce po poledni ještě neupravená. Od Tetřevek po Zahrádky jen uježděno rolbaři, po úpravě ani náznak. Pokud to ráno nikdo neupravý, bude to, co jsem výše popsal, docela nepříjemné, neboť slonů jsem potkal dost, navíc i lyžaři v měkkém sněhu nechávali hluboké rýhy a slunce se do toho dnes dost opíralo. Byla by to škoda, zítra tam bude opět nádherně! Skol. PS:parkoviště v Janských poloprázdná, nicméně po hřebenech běhá dost vyděšených dětí z lýžáků 😀
Vloženo 16.1.2022 17:07
Hoffmanky, Zrcadlovky, Kolínská, Černá Hora: těžké podmínky, tvrdý led, málo sněhu, kamení. Určitě na staré lyže. Vodovod byl ale celkem OK. Chtělo by to tak +20 cm...
Vloženo 14.1.2022 10:51
Včerejší výjezd lanovkou na Přední Planinu (krásných 500 Kčs jedna jízda).
Přes srub na Klínovku a Chalupu na rozcestí. Stopa spíše žádná, ale příijemná turistika.
Zpět opět přes rozcestí U srubu směrem na Krásnou Pláň, od rozcestí pod Boudou na Pláni moc příjemný pohodový sjezd.
Odtud do Špindlu Dřevařskou cestou, místy (ale jen dva tři několikametrové úseky) horší podmínky na západním svahu, přenášeno ale jen dvakrát cca pár metrů.
Od Hromovky až úplně dolů k parkovišti u posledního mostku přes potok sníh na pohodu sjezd.
Skol.
Vloženo 9.1.2022 18:20
Na Černé dnes krásný, ale pomalý sníh na Áčkové lyže, ale jen od lanovky, Švédské valy, svážnice, přes Zrcadla až pod Kolínskou. K Pražské znatelně horší, dál jsem nezkoumal. Na to, že to bylo neupravene, ale uježděné od lidí, tak se jezdilo dobre. Bohužel pár šlapačů, kteří dnes dělali hluboké díry.
Vloženo 9.1.2022 11:59
Re:Ondras
Jen doplním, že cesta přes Zrcadlovky byla neupravená. Na skate nevhodné. Místy si přes cestu razí cestu voda. Božohodové lyže nebrat !!!
Nahoře jsou ale podmínky téměř ideální.
Vloženo 8.1.2022 16:24
Z Hofmanek skrz les pěšky, silnice projeta rolbou, nahoře upraveny svaznice k paraglidu a ke Kolínske i se stopou na klasiku asi včera, navrchu cca 3cm prašanu, který se postupně ujizdel. -5, mlha, ale lyžování hezky
Vloženo 7.1.2022 19:25
Okolo Černé Hory krásně upraveno na skate i klasiku (vysílač, lanovka, Sokolská, rozcestí nad Václavákem, rozcestí na Pardubkami). Postupně rozšlapáváno od pěších. Dle informací od kolegy to bylo dobré i směrem ke Kolínské.
Vloženo 29.12.2021 17:49
V 11 hod z Hofmanek, přes CH na Kolinskou, pak spodni vodovod (asi nejlepší úsek) a pak zpět přes Zrcadlovky. Na celé trase čerstvý těžký mokrý sníh, ale upraveno. Všude hodně pěšáků. Pěkné svezení a nad Pecí i sluníčko. V 10,30 parkování jedině u Hofmanek, veřejné plné.
Vloženo 26.12.2021 20:43
21 km - okruh z Hofmanek po Černohorské silnici přes Zinneckerovy boudy na Černou horu poté po magistrále (ne přes Václavák) ke Kolínské a dále nad Pec, zpátky přes Zrcadlovky. Nejhorší úsek spodní část Černohorské silnice (dost často ledovatá, občas jehličí, ale sjízdná). Upraveno všude, sníh přemrzlý, tvrdý, od 1000 m hezké svezení, z kopce to kupodivu ani moc rychlé nebylo. Stopy traktory u Vendlovky zahlazeny (už je vše rovné, občas díra po slonovi-pěšák) a obvyklá vytátá část svodnice před zatáčkou pod Vendlovkou cestou do Jánek, lze ji objet. Stopa úžasná všude kromě Černohorské silnice. Lidí naprosté minimum, dokonce i na svazích, jak jsme přejížděli sjezdovky, ani pěšáci se nemotali - paráda. Za mě překvapivě hezké, i když náročné svezení (lyže se hodně rozjížděly a cestou nahoru to dost podkluzovalo).
10:46
11:14
11:30
12:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11)

Vloženo 24.12.2021 22:00
Opět začátek sezóny bez úpravy. Dne na černou za trest 10cm nového sněhu. Od zinnekrovek výše husté sněžení, ale pokud neupraví tak vše rozdupany. Krkonošská lyžařská magistrála by se neměla vůbec jmenovat lyžařská. Sněhu dostatek, ale jakmile to nikdo nepřijede rolbou tak to hezké svezení nebude.
Vloženo 18.12.2021 20:15
Od Hoffmanek nahoru po noční úpravě sice bez stopy na klasiku, ale jinak naprosto OK. Přes Zrcadlovky nahoru OK, dolů nedoporučuji - ve sjezdu od Zrcadlovek špatně viditelné ale přesto přítomné kameny. Nad Zrcadlovkami docela podupané od pěších, na zmrzlém povrchu nic pro průměrné a horší sjezdaře, intenzivně tam plužil skoro každý. S rostoucí nadmořskou výškou se podmínky zlepšují.

Přejezd od Kolínské nad Pec solidní průměr - sice čerstvě neupraveno a hnědá místa okolo Kolínské, ale sněhu skoro všude dost, místy i starší stopa na klasiku. Samozřejmě se od tohoto přejezdu nedají čekat zázraky, jako vždy.

Pokračování od Pece po magistrále a po Liščí/Vodovodní cestě spíše zklamání. Urolbováno někdy začátkem týdne, bez stopy na klasiku, dost hrbolaté. Ale výhledy parádní. Sjíždět dál z kopce po Liščí mi nedávalo smysl (bylo by to celé v pluhu), tak jsem přešel pár metrů lesem a po louce k Malé Rennerovce se dalo pohodlně stoupat, nebořilo se to. Od Zadních Rennerovek nahoru dokonce po urolbovaném sněhu připraveném na tamní minisjezdovce. Viz GPS https://www.strava.com/activities/6399729102. Na Rozcestí pak ujeto zásobovací rolbou (byla tam původně i strojová stopa na klasiku, ale z té zbyly jen místy zbytky).

Doufal jsem, že sníh trochu nataje a přes Liščí horu to půjde, ale natál jen v předchozích dnech a rozdupali ho pěší. Rovinatější pasáž se dá ještě slušně odsoupažit. Sjezd je spíš za trest, celou dobu intenzivní pluh a brždění o hůlky před sebou. Ale bez pádu jsem to dal. Skialpy jsou na tomto úseku 100x lepší volba. Sjezd od Lyžařské (resp. rozhledny na Hnědém vrchu) už perfektní.

Nejlepší lyžování na konec - okruh Světlá hora. Překvapivě dostatek sněhu i v nejnižších polohách, mimo strmé úseky skoro všude i stopa na klasiku. Pouze sjezd od ostré zatáčky ke Krausovým boudám s jednou kolejí uprostřed po nějakém vozítku, jehož stopu rolba nedokázala zahladit. Takže celý sjezd v pluhu, jinak by to šlo pustit naplno. K Valšovkám sjíždět jednoznačně východní cestou, ta je perfektní, západní má několik podprůměrných míst.
11:22
11:44
12:19
12:41

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (12)

Vloženo 14.12.2021 11:21
V sobotu rano ze Strazneho pres Klinovky nahoru na Rozcesti - nastesti cerstve projeto rolbou :-)
Slunicko tak od 1200 mnm.
V nedeli rano pres Lisci horu na Lesni boudu - krasny sjezd v prasanu na louce u Lyzarske b.
Pak pres Tetrevky na cestu k Hribecim boudam. Bohuzel silnice byla prohrnuta od rozcesti u Tetrevek az pod Hanapetrovu boudu.
Vloženo 12.12.2021 21:18
Dnes z Hofmanek na Kolínskou boudu a zpět přes Zrcadlovky-paráda😍Azuro, sněhu dost na nové lyže, místama boule, díry a hodně rozšlapané od pěšáků, protože podklad není tvrdý a hodně se jim to boří-škoda, při sjezdech ty díry byly nepříjemný😕Běžkař se neboří,podklad pevný😊jen za Vendlovkou tam někdo vjel těžkou technikou a jsou tam koleje a pak boule a díra,tak pozor při sjezdu😉Čím výš, tím lepší stopa i od Kolínské nad Pec.
11:52
12:12
12:30
12:37

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 6.12.2021 16:52
Zůstaly krásné stopy z víkendu. Dnes stejná trasa jako včera plus nahoru i dolů z Janských na Černou horu po cernohorske silnici. Vše projeto od víkendu, od Zineckerovy boudy dokonce kousek čerstvý mansestr nahoru na Černou. A cely den trošku sněží, takže ve stopě malinko čerstvého prašanu. Takže luxus!!!
Vloženo 5.12.2021 17:01
Dnes z Černé Hory přes Velký okruh ke Kolínské (odpovídá gps z rolby), dobře průjezdná, sněhu dost, od Kolínské dál přes Lučiny, Zahrádky, k Lesní boudě všude upraveno i na klasiku. Trasa Jánské lázně-vrchol Černé Hory taky protažený, sice bez stopy, ale v pohodě sjízdné.
Vloženo 3.12.2021 20:21
Z Janek na Černou, snehu dost ale kvalita bídná. Rozjezdeno autem a skutrama az pod horni sjedovky...odtud urolbovano a krasa. Snih premrzlej.
Vloženo 3.12.2021 17:49
Dnes z Pece na Černou horu. Kladenska cesta vyjeta od roleb. Uprava zacina za Kolínskou a odpovídá záznamu rolby na bilestopy.cz. Bohužel bez vyřízlé stopy na klasiku (vsude), ale i tak si to dnes člověk nadmíru užil.
Vloženo 27.11.2021 23:15
Dnes 27.11 přes Lisci hrbet se občas dalo nasadit s rizikem poškrábání skluznice. K večeru zpět přes lisci cestu souvisla vrstva zatuhleho sněhu, pro klasiku po rovince a do kopce ok, sjezd jedine bez pluzeni.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně