Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice - aktuální zprávy

Vloženo 12.2.2017 20:03
Doplním informace z Lomnické magistrály. Sjízdná je všude, ale ideální podmínky jsou spíše na skate stopa není všude ideální. Perfektně upraveny včetně stopy jsou pouze okruhy okolo Lomnice nad Popelkou. Sněhu všude zatím dostatek tak snad to vydrží i nadále.
Vloženo 12.2.2017 17:49
Moc děkuji LSK Lomnice nad Popelkou za skvělou úpravu tratí i když sníh už zdaleka není v optimální formě. Projela jsem dnes celou Lomnickou magistrálu z Nové Vsi přes Klepandu a okruhem kolem města přes vysílač zpátky do Nové vsi. Všude upravený široký pás pro bruslení a dvě klasické stopy, tvrdé, ale nikde ledovaté. Dala jsem i kousek odbočky na Zelený háj, kde je sníh díky výšce ještě luxusní. Děkuji i za pravidelné info o stavu tratí na stránkách LSK Lomnice.
Vloženo 10.2.2017 7:55
ve čtvrtek klasika z Vejsplach směrem na Kněžický vrch, křížovky a kolem Valteřic zpět na stadion Vesjplachy. Bylo sice po oblevě najeto rolbou, jedna stopa na klasiku (místy chyběla) a široký pás na skate, ale všude hodně ledovaté, stopa často rozbitá a nestálá, občas zapadaná krupicí sněhu která okamžitě namrzala na klistrech. Na skate také většinou nic moc tam zase hodně rozryto když to bylo ještě měkké a teď umrzlo tak je to dost rozbité a o hovadech na skůtrech ani nemluvím. Bylo to spíš trápení než zážitek, a některé sjezdy se nedaly na lyžích jet, páč to bylo o život. 100% obrat přišel na stadionu Vejsplachy. Tam je trať špičkově připravená na klasiku i skate a jedno kolečko namotá cca 6 km. Takže doporučuji nikam se nevydávat a zakroužit si Vejsplachy :o)
skol Karel
Vloženo 4.2.2017 18:49
Lomnice nad Popelkou - větší část stopy čerstvě upravená, celý den mlha, 0 až +2 stupně, po nočním dešti stopa ráno zmrzlá, odpoledne rozměklá, mimo upravenou stopu se zaboříte. Úplně minimum běžkařů, restaurace u můstků zavřená. Až na chybějící výhledy na Krkonoše a množství prudších kopců docela pěkné svezení :-)
Vloženo 30.1.2017 7:35
Dopoledne na Lomnické magistrále silná mlha s dohledností jen pár metrů. Tratě upravené stopa již trochu rozjetá. Proti předchozím týdnům už střední pás poměrně pevný pro skate. Mlha se držela téměř celý den. Jinak ale hezké svezení.
Vloženo 27.1.2017 21:46
Lomnice nad Popelkou - běžecká magistrála - krasné video, které představuje jak to tam vypadá: https://youtu.be/eI_HUb_9BYw. Opravdu super podminky..
Vloženo 27.1.2017 19:06
V okolí Lomnice nad Popelkou byla ve čtvrtek upravena na víkend celá magistrála i závodní okruhy, vše na klasiku i bruslení. Bruslaři se dle stop na některých místech trochu bořili, klasické stopy jsou výborné. Sněhu dost (určitě více než třeba ve středních Čechách nebo na České Sibiři), míst kde trochu vylézá podklad je minimum.

Znehodnocených míst je minimum - čtyřkolka rozjezdila stopy u sjezdu do Nové Vsi nad Popelkou od severu na cestě okolo kravína - je lepší jet tu kratší. Další rozježděné/zafoukané úseky mají dohromady délku snad jen v desítkách metrů.

Okomentované fotky jsou na http://www.cestanahoru.cz/lomnicka-lyzarska-magistrala/

Objetí celé Lomnické magistrály znamená 6x zoufat lyže přes silnice + navíc přejít po svých asi 500 m v Nové Vsi nad Popelkou. Křížení s dalšími komunikacemi se dají přejet i na lepších lyžích. GPS záznam odpovídá skoro všem upraveným tratím - nejel jsem jen úsek Nová Ves nad Popelkou - Ploužnice + pár úseků na závodních okruzích
12:06
13:07
13:38
13:43

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Vloženo 23.1.2017 17:34
v so projetý celý okruh Lomnické magistrály, všechno upraveno skvěle. Většinou 2 stopy na klasiku i pruh na bruslení. Pouze v nekrytých horních partiích od Morcínova místy stopa zavátá. V ne jízda na trase vech Tábor - Kozákov vysílač a zpátky, všude sjízdné.
Vloženo 22.1.2017 22:39
Trat Jilemnicke 50tky a areal na Hrabence na ceste domu z Krkonos - to nejlepsi nakonec pro klasiku i skate.Postupne jsem projel Vitkovice Misecky-Benecko a hrebenovku Misecky Harrachov - vsechno se mi libilo ale tohle nejvic.Dekuji eda
Vloženo 21.1.2017 21:05
V okolí Rudníku převážně čerstvě strojově najeté stopy (obvykle dvě) s občasnými přerušeními a nutností přenášet lyže přes silnice. Šel jsem z Hoffmannových bud směrem k Čisté a pak k Fořtu. Kus za Fořtem zhruba mezi Malou Sněžkou a Čihadlem však na kraji lesa stopa končila a abych se nemusel vracet, tak jsem se brodil hlubokým sněhem nahoru až kus pod Čihadlo. Teprve za Čihadlem opět začínala stopa směrem na Hostinné. Z časových důvodů jsem se rozhodl sjet do Prosečného, ale vyjetá stopa záhadně končila na úpatí zalesněného srázu nad Prosečným, takže jsem musel sundat lyže a složitě se prodírat mezi houštinami a sejít do obce. Vlak jsem naštěstí stihl.

Jinak oblast je to krásná a málo navštěvovaná, takže kdo si chce užít stopy o samotě, zde má příležitost.
Vloženo 19.1.2017 22:27
V Lomnici nad Popelkou opravili rozbitou rolbu velmi rychle a dnes už je upravená celá Lomnická magistrála. Zdroj: http://www.lsklomnice.cz/magistrala
Vloženo 19.1.2017 18:47
Tratě Jilemnické 50 široké a luxusně upravené, proti neděli velké zlepšení. Je vidět, že závod se blíží. Díky všem, co se podílejí na úpravě tratí.
Vloženo 19.1.2017 18:43
Tratě ve Vrchabí pěkně upravené a jsou protažené na Kozinec, okolo Horní Branné a také do Valteřic.
Vloženo 18.1.2017 7:21
Podle sdělení LSK Lomnice n.P. je rolba mimo provoz, shání se náhradní díly. O kousek dále v Jilemnici ovšem znamenitě upravena trasy jilemnické 25 a okruhy u stadionu. Výborné značení, malo lidí a všude dostatek sněhu.
Vloženo 16.1.2017 19:38
Včera jsem byl v areálu skokanských můstků v Lomnici n,Pop,ale bohužel nebylo upraveno jen vyjeté stopy na klasiku, škoda krásný areál ale rolba stála zasněžená, snad jindy to bude lepší :-)
Vloženo 7.1.2017 21:17
Dopoledne projetá část Lomnické magistrály, upraveno na skate i stopy na klasiku. Všechno sjzdné bez problémů.
Vloženo 5.1.2017 20:43
V Lomnici nad Popelkou podle zpráv lsklomnice.cz dnes upravovány okruhy okolo skokanských můstků a páteřní trasy lomnické magistrály.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice