Západní Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krušné hory ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 26.3.2016 19:43
Dnes okolí Božího Daru a Fichtelbergu, tratě sice měkčí, ale upravené (klasika lepší než skate), ještě všude sníh, počasí ok, odpoledne dokonce sluníčko, užili jsme si to!
Vloženo 26.3.2016 14:18
Boží dar - docela dost tratí upravených, teplota v 9 ráno kolem +2 a mrholilo. Sníh celkem měkký díky oteplení a dešti. Sníh byl všude (žádný přenášení), existují horší místa, ale dá se jim bez problémů vyhnout. Zítra už to bude horší
Vloženo 23.3.2016 20:54
Parkoviště na areně je zde: 50.4166228N, 12.9361853E, parkovné 1E na hodinu. Nebo když je místo tak lze parkovat nad Sachsenbaude, kde je asi 10 míst bez placení, je to hned u silnice na Fichtelberg vpravo u rozcestí u Philosophenweg :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Valentyna z 23.3.: Ahoj Vicktore, můžu se zeptat, kde je nejlepší zaparkovat, když chci jet na běžky na ten Fichtelberg, prosím? Dal bys mi sem prosím odkaz, abych si to mohla naplánovat na trasu? děkuju moc:))
Vloženo 20.3.2016 22:45
Dneska opět na Fichtelbergu. Perkektně připravené. Rovné, rychlé. Skate bez chyby. Pomalejší než včera, ale luxusní podmínky. Ani by se nechtělo věřit, že to takto může na konci března být. Kdo je líný si zajet za sněhem, tak jeho problém...
Vloženo 19.3.2016 21:00
Výborné podmínky na Fichtelbergu okolo arény. Jednak L3 a okruh okolo celé arény (na arény byly závody dětí), jedno z nejlepších svezení letos. Upravené, zmrzlé, tvrdé, rychlé, rovné! Do oteplení to tam vydrží.
Vloženo 14.3.2016 7:26
Trasa Pernink-Jelení fantastiko, jak klasika, tak brusle, sněhu dost až na silnici do Jelení. Horní Blatná - na stopu Magistrály se dá, ale je to slalom mezi krtky. Trasa H.Blatná Abertany, k bufetu včetně kolečka okolo H.Blatné super. Od bufáče přes Hřebečnou až k lesu dá se - naprd. Okolo Mrtvého rybníka k Ježíškově trase jaksi-takš, pak chvíli super. Nejlepší jsou odbočky k Penzionu H a odbočka k silnici směr Švýcárna. Ježíškova trasa vypadala po závodu jako bobová dráha :0( - vynechali jsme ji. Po ránu bude pěkně tvrdý, namrzlý povrch. Škol, Houba.
Vloženo 12.3.2016 22:09
Pernink - Jelení (přechod hranic) sněhu dostatek, je zde lehce pod nulou celý den, sníh se drží i na stromech. Stopa krásně upravená. V Německu podél hranic po Kamlmoipe také dost sněhu, stopa upravená. Místy ale rolbou vyhrabané kamínky na povrch. Bezva běžkování.
Vloženo 10.3.2016 11:46
Byli jsme od neděle v Horní Blatné a podmínky na běžky nečekaně výborné. Asi nejlepší mezi Perninkem a Jelením a dál v Německu (Kammloipe). V lese na cestách přes 30 cm sněhu s pevným základem, to by mělo ještě aspoň týden vydržet. Směrem na Boží Dar o něco horší, hlavně na otevřených místech občas leze tráva a sníh je nekvalitní. V lese a okolo Fichtelbergu podmínky výrazně lepší.
Vloženo 8.3.2016 9:58
Byl jsem na Božím daru celý minulý týden a sněhové podmínky byly den ode dne lepší (10 cm nasněžilo ze soboty na neděli). Vzhledem k předpovědi na tento týden bych řekl, že by sněhu na běžky mělo být zatím dost.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 7.3.: nevíte někdo jak to vypadá kolem Božáku a zda je reálné, že se tam bude moci jet o víkendu Karlův Běh?)
Vloženo 6.3.2016 23:27
Jelení - Pernink - Abertamy - Boží Dar. Cca 10 cm nového sněhu. Upravené trasy, semtam vydřené na trávu, ale podmínky veskrze dobé, není potřeba brát staré lyže. Ježíškova cesta super, kdyby to nerozdupávali pěší turisté.
Vloženo 2.3.2016 5:16
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 1.3.: Jak je na tom okolí BoZiho daru, ví někdo?) V pondělí byly kolem Božáku trasy neupravené, uježdené pouze lyžaři. Sjízdné s opatrností. Strojova úprava jen na magistrále z Perninku na Jelení, krátký úsek, ale luxusní stav. Na německé straně mezi Johanem a Carlsfeldem strojova úprava, ale občas vydřeno na štěrk. Teď už by to mohlo být pokryté sněhem, tak to zkuste.
Vloženo 29.2.2016 17:18
Pernik- Jelení - díky za jednu z mála upravených tratí v posledních týdnech. Byli jsme tam v neděli a moc jsme si to užili. Doporučuji, i když podle předpovědi má přijít sněžení a situace se doufejme z upravování stop kolem Božího Daru rapidně zlepší. Ahoj Jirka
Vloženo 27.2.2016 11:35
Höhenloipe na Fichtlu (L3) na skate. Pěkné svezení brzo ráno, než se začali rojit turisti. Na pár místech kamínky, ale na tu bídu fakt pěkné, i sluníčko bylo.
Vloženo 25.2.2016 8:11
Po úterní bídě to ve středu už celkem dobře šlo. Vyrazili jsme s Peninku po magistrále směrem na Boží dar, která je celá sjízdná a pár kamínků je jenom v lesní pasáži nad červenou jámou. Já jsem to vzal ještě na Mílov, kde to bylo trošku na hraně při sjezdu na Háje, protože je to tam málo udusaný. Dále na Myslivny už to bylo bez problémů, pak jsme přes Hubertky přejel na Německou stranu, kde mají dokonce i upraveno na bruslení jednak ten uměle zasněžovaný okruh ze stadionu a také okruh na Fichtelberg. Potom z Božího daru zpět na Pernink jsme to vzali přes Abertamy, kde stopa od lidí také byla a vyjma jednoho krátkého sjezdu, kde byly šutry, to bylo hezké svezení. Kamarádi jeli zase na druhou stranu na Jelení a na klasiku tam také už byla stopa od lidí a na tu letošní bídu i dost sněhu..
Vloženo 20.2.2016 20:40
Dnes dopoledne okolí Božího Daru: ačkoliv stopy nepravené, Ježíškova cesta, "Krmelec", Tellehäuser, Hubertky, směr Fichtelberg na klasiku i bruslení ok (jen několik kousků na české straně zledovatělých nebo s kamínky, Německo super), okolo poledne začalo intenzivně sněžit, škoda, jestli do toho bude zítra pršet!
Vloženo 18.2.2016 19:08
Ahoj, dneska bruslení na Fichtelbergu: L3 -perfektní a L4-pár úseku sníh s kamínky ale s opatrností sjízdné.
Petr
Vloženo 17.2.2016 18:59
Sleduj tuto stránku, je od odborníků:
http://krusnehoryaktivne.cz/

Odpověď na dotaz: Kladu si otázku, proč v případě Krušných hor je tak málo aktuálních příspěvků. To se opravdu nenajde někdo, kdo by byl odsud a mohl informovat, jak to aktuálně na Božím daru a okolí vypadá? Zajímalo by mě, jak to zde vypadá po poslední vlně mírného ochlazení (a snad i sněžení).
Vloženo 18.2.2016 8:35
Na bruslení "katastrofa", dost sněhu, neupravené tratě, vyšlápnuté stopy turisty, jak za starých časů.
Bruslaři nejezděte. Ahoj Jirka
Vloženo 14.2.2016 3:47
Super, , bomba lyžování, na tratích i v okolí, dá se nahoru na Fichtelberg, jel jsem na jedničkách. Volně. Parking 1€/1hod. Na kameňačkách dnes i ježíškova cesta, hubertky.
(Odpověď na dotaz uživatele Ivana z 10.2.: Dobry den, jak to vypada v okoli Boziho daru? da se nekde jezdit? co ten areal v Nemecku, je volne pristupny verejnosti? dekuji predem)
Vloženo 9.2.2016 22:02
Okolí biatlon. areálu Eduard, v sobotu 6.2. utaženo rolbou, celkem slušné pro skate, stopa pro klasiku zmizela.
(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 4.2.: Ahoj,chtěl bych o víkendu na běžky dejte prosím někdo info jak to vypadá ze stopami okolí Božího daru. Dík.)
Vloženo 31.1.2016 22:25
O víkendu proběhl v biatlonovém areálu Eduard závod v lyžařském OB. Standartní okruhy jsou upravené (na bruslení) a v překvapivě dobrém stavu, v noci na neděli připadl poprašek nového sněhu, který situaci ještě vylepšil. Magistrála v lese mezi Myslivnami, Abertamskou zatáčkou a Abertamy je dobře sjízdná, stopa je skoro všude velmi dobrá a bruslit se dalo také. Jen na pár místech bylo potřeba dát pozor na vytáté fleky.
Vloženo 27.1.2016 20:37
Kammloipe v okolí Klingenthalu-Mühlleithen (oběma směry) je ještě poměrně dobře sjízdná, sněhu je víceméně dostatek (i díky tomu, že v minulých dnech byla stopa pravidelně rolbou upravována) Pár míst je podmáčených, někde rolba vyhrábla hlínu, ale pořád to jde i když každým dnem se situace rapidně zhoršuje (včera to bylo o kus lepší)
Vloženo 27.1.2016 9:32
Ahoj, domnívám se, že to tam bude už bojové a možná někde v lese na staré lyže. Na NE 31.1. 2016, dnes ve ST, předpovídají na Cínovci + 1 st. a déšť. Do víkendu má být stále nad 0° a to bude sníh stále ubývat. V PÁ to omrkni na: http://www.horskasluzba.cz/cz/webkamery/krusne-hory

(Odpověď na dotaz uživatele Zeryk z 27.1.: Zdravím, plánovali jsme na tento víkend běžky v oblasti Dlouhá Louka - Bouřňák, ale předpověď a web kamery moc povzbudivé nejsou. Máte někdo přehled jak to tam vypadá? kbstopa.cz se tváří, že okruhy by měli být sjízdné. Díky, Zeryk)
Vloženo 26.1.2016 7:45
Podnikl jsem nedělní okruh s dětmi. Boží Dar, Ježíškova cesta - Špičák - Boží Dar.
Bylo nádherné počasí, okolo nuly, sněhu cca 30cm, perfektní strojová st opa.
Na Božím Daru narváno, v 10:30 jsem měl jedno z posledních míst na parkování na P hned u vjezdu do města.
Na parkovišti Novako a Hranice nás už nenechali ani za poplatek.
Vloženo 19.1.2016 8:36
Dobrý den, vlakem se dostanete do Horní Blatné nebo Perninku, odkud se na Boží Dar dostanete na běžkách. Z Božího Daru zpět do údolí je třeba jet autobusem. Přehled upravených běžeckých tras najdete na http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/flex/, další informace na webu http://krusnehoryaktivne.cz/.
(Odpověď na dotaz uživatele Přemek Homola z 18.1.: Mám prosbu, v Krušných jsem ještě na běžkách nebyl, chceme vyrazit na víkend. Existuje nějaká možnost vyrazit busem /vlakem v sobotu ráno a dorazit někam na stopu, nejlépe abychom se dostali na Boží dar.
Nevím kde vystoupit co nejblíže u stopy, jinak bych si spojení našel. Díky.)
Vloženo 16.1.2016 18:30
Boží Dar - Přístřešek - Myslivny - Tokaniště - Myslivny - Krmelec - Boží Dar
Krásný prašan, na všech okruzích kolem Božího daru upravený. Někde rolba odkryla borůvčí, výjimečně (okolo Špičáku) větve či bahno. Přes den už skoro nic nepřipadlo. Držel na to modrý Swix V30.
Cesta z Mysliven na Halbemeile byla projeta terénním autem, stopy vedou v jeho kolejích. V půli cesty na Halbemeile jsme odbočili a vyšlápli stopu na Tokaniště, odtud to jiná skupina prošlápla přinejmenším na Háje, z nich chtěli pokračovat až do Blatné.
Lidí dost, ale parkoviště na Božím Daru se nezaplnilo. Místo by se našlo i na silnici u Mysliven.
Všechny vedlejší silnice (vč. místních v Božím Daru) jsou pokryté sněhem a tedy sjízdné na běžkách.
Vloženo 11.1.2016 10:35
Boží Dar (Ježíškova cesta - velý okruh cca 14km) BD-Krmelec-Myslivny-nahoru směr Božedarský Špičák-dolů k silnici -podél Blatenského Příkopu zpět na BD.
úsek mezi BD a Myslivnami bez problému sjízdný i na lepších lyžích než šutračky, povrch tvrdý, ušlapaný od pěšáků dobrý na bruslení, stopa na klasiku vyšlapaná po kraji, místy nezřetelná. Super úsek na skate podél Příkopu na BD, bez kamínků, tvrdý. Část kolem Špičáku naopak neušlapaná, jen ujetá od běžkařů, takže měkčí sníh ale kamínků minimum. Celkově pěkné svezení na tu bídu :)
Vloženo 5.1.2016 15:02
Na lyžařských trasách v okolí Oberwiesenthalu lze na starších lyžích běžkovat, stopa je pouze vyjetá od turistů, strojová údržba zatím není možná.
Závodní/tréninkové tratě ve Skiareně (Fichtelberg) byly dnes pro veřejnost uzavřeny, na cestách leží pouze pár cm sněhu, uježděno od lyžařů (bruslení). Skimagistrála Oberwiesenthal - Fichtelberg - Hubertky zatím na většině úsecích nesjízdná.
Foto na https://www.facebook.com/KLMzapad/
Vloženo 4.12.2015 23:20
V okolí biatlonového stadionu Eduard bylo 15 - 20 cm sněhu, na standardkách projeto rolbou, a v tom vyjetá stopa na klasiku. Bohužel jsme tam byli bez lyží připravovat LOBy, ale na stadionu a standardkách se vesele jezdilo (bylo tam nějaké soustředění, patrně mladých biatlonistů)
Vloženo 23.11.2015 18:48
Na stadionu v německém Oberwiesenthalu jsou první upravené tratě. Zdroj + foto - LK Slovan Karlovy Vary, https://www.facebook.com/lkslovankarlovyvary/posts/306063539581050

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krušné hory