Lužické hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Lužické hory ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Lužické hory - aktuální zprávy

Vloženo 20.2.2022 12:22
Zprávy z Luže: tak jsme se radovali. Napadlo asi 15 cm sněhu. Ovšem od parkoviště není možné projet skutrem. Voda, voda. Možná od Šebru to bude dobré, ale od nás ne. Samá voda. Tak nezoufejte, třeba to ještě přijde. My jdeme na spadlý strom na trase - pěšky. Skol.
Vloženo 17.2.2022 9:56
Včera proběhla pravděpodobně poslední úprava stop,v lese kolem Jedličné uz snehu moc neni takže nejlepší svezení je opet na “Ledovci a Polevskem vrchu kde uz také vyčuhuje podklad….lepsi svezení je na loukách okolo Kozi farmy kde je jeste dostatek snehu cca 10-20cm😉😉
Vloženo 15.2.2022 15:28
Zprávy z Luže:Dnes ideální počasí . Stopa drží. Zatim nic netaje, je na nule. Využijte poslední dny, kdy je možno běžkovat.
Vloženo 14.2.2022 8:57
Včera na Polevsku, na Ledovci, od kapličky nahoru, za mě krása, minimum lidí, sluníčko,ticho, super výhledy i svezení, moc jsem si to užila .
Vloženo 13.2.2022 17:49
Jel jsem ze Cvikova "skibusem" do Dolní Světlé, odtud už na běžkách po bývalé sjezdovce vysupěl na louky, kde jsem dal pár koleček v hebkém prašanu. Pak od chaty Luž dál k Ptačinci většinou po německé straně, kde jakési stopy ještě zbyly. Nejlepší stopa u nás je od rozcestí Lužická cesta zpět k chatě. Také k Jánu stopa sjížděla, zkusil jsem asi kilometr v pohodě. Potvrzuji krásné větrné počasí, narvané bylo parkoviště i přilehlá hospoda. Zpět se dalo sjet po mírnější sjezdovce, na autobus do Světlé je to pár minut.
Vloženo 13.2.2022 16:56
Dnes celý den slunce. Sníh mizí, ale protože bylo pořád kolem plus dva stupně, tak zatím stopa drží. Lidí bylo dost, ale u nás to není hektik. Běžkaři se rozptýlí a potkáte dva, tři. Není to jako v Jizerkách.Parkoviště a restaurace jsou plné, ale na trase se lidé rozjedou a potkáte dva, tři.Jsme rádi, že hodně běžkařů jezdí ze Cvikova a Boru, protože letos dole není vůbec sníh.A k nám je to kousek. Tak držme palce, ať ta pohoda vydrží co nejdéle. Krásný zbytek dne. Skol.
Vloženo 11.2.2022 19:33
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 11.2.: Jak to mezi Luží a Šébrem vypadá? Sněžilo dnes přes den alespoň trochu? Budou zítra nové stopy? Honza) Ano - už jsem psala - dnes odpoledne trasa projeta, stále drobně sněží, ale málo.Stopy zatím dobré - drží.
Vloženo 11.2.2022 19:31
Zprávy z Luže : Dnes se upravovalo až odpoledne, protože celý den drobně sněžilo. Připadlo takových 15 cm. Takže na trati je od dvaceti po čtyřicet cm. Nejlepší je to k Šébru. Nejezděte od parkoviště k Jánu, tam lesáci vyhrnuli až na asfalt. Jinak stopa drží. Hlavně aby mrzlo a sněžilo. Zitra bude dobré svezení. Hezký večer. Psáno v 19,30 hod. Skol.
Vloženo 11.2.2022 13:09
Dnes dopoledne upraveno!!!!!snih nám sice mizí před očima ale pokusili jsme se upravit co se da😉😉,a to “Ledovec” podmínky dobré 15-20cm na louce nad vlekem je to uz horší fouká silný vítr a ten odhaluje ledové plotny a dole u Kaplicky bohužel i trávu,dale skútr Ski Polevsko upravil okruh “pres silnici k Vysílači” kde jsou podmínky vcelku dobre…..Bohužel v lese na Jedličné směrem ke Kytlickym pastvinami se uz upravit nedalo tam prolíná voda a proto nedoporujeme se tudy vydat..
Vloženo 10.2.2022 17:26
Zprávy z Luže: Taje i u nás čím dál víc,stopa drží, ale někde je velmi málo sněhu. Počasí neporučíme. Snad dopadne - v pátek by mělo sněžit. Ale přesto jsme asi jediní, kde si jakžtakž zajezdíte. Jsou úseky dobré a pak nic moc. Viz včerejší zpráva od Petra.Snad se to zlepší. Skol
Vloženo 9.2.2022 19:53
Od chaty Luž klasika k Ptačinci, prvních 500m velmi špatné, pak už se dá, je ale teplo a podle toho stopa vypadá, ale základ tam je, přejezd z Německa k Ptačinci už je hodně špatný, místy kameny, ale projedete, sjezd z Ptačince v dobrém stavu odtud směr Sebe prvních cca 400 m hodně špatný, pak už to jde, od Sebru zpět okolo myslivny nejlepší svezení. Teplota +5, mazání červený klíště a podle toho vypadala skluznice, tolik jehličí už dlouho neviděla. Přijetí i německá strana a ta je ve velmi dobrém stavu na to jak je teplo
Vloženo 8.2.2022 17:50
DNES PROJETO okruh kolem Jedlové... dole v Jiřetíně je toho malinko, ale o pár metrů výš už se dá :)
❄ projeto z hlavního parkoviště v Jiřetíně (kde se parkuje při lyžování, neparkujte na náměstí❗) odtamtud traverz na Křížovou horu (sněhu je od parkoviště malinko, lepší asi start na Šébru), okruh kolem Jedlové - Dlouhá míle, dále Šébr přes novou lávku a zpět k Jedlové kolem Ranče k parkovišti.
Vloženo 8.2.2022 16:28
Z Luže : Stopa drží, rozjeta jen cesta k Jánu - lesní stroje - jinak vše v pořádku. Na Luži jsou děti / škola / a těm jsme projeli stopy na louce, aby se neničily tratě. Sněhu zatím stále dost. Skol.
Vloženo 7.2.2022 12:47
Zprávy z Luže: Včera odpoledne skůtr projel celou trasu. Stopa drží. Dnes opět sněží - kdyby se nasčítalo, kolik již nasněžilo, bylo by to přes metr. Jenže - pokud dole prší, tady sníh zespoda odtává. Tak je tu kolem čtyřiceti cm čerstvého sněhu. Vítr se utišil, můžete vyrazit. krásný den. Skol
Vloženo 6.2.2022 17:23
Polevsko od hřiště, sněhu hodně, ale nějaký kkt to rozryl, k vysílači hezké, zpět ke kapličce trochu rozdupané, paní s psíkem si udělala z lyžařské stopy chodník ☹️ ... od hřiště by byla potřeba úprava, pak by to bylo ideální-sněhu spousty... nad kapličkou velmi slušné, sjezd na Jedličnou dostatečně vysněžený, pohodový... ke Kytlickým pastvinám z opatrností sjízdné, ale nejhorší část, jestli bude obleva, tak už to nepůjde. Jinak pěkné běžkování, minimum lidí, asi nikdo nevěří, že se tak pěkně jezdí, jinak jestli nenapadne, tak by úprava 3ky byla spíše ke škodě.
11:26
11:38
11:45
12:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 6.2.2022 14:16
Zprávy z Luže :Od včera napadlo přes 20 cm sněhu. Právě vyráží skůtr, přestalo sněžit - aby vám trasu opět projel.Omlouvámn se, napíšu to na facebok - Lužická magistrála a na Kam za sněhem jsem zapomněla. Polepším se. Sníh je nádherný, vítr zatím žádný také není, takže to stojí za to ještě dnes vyrazit. Silnice na parkoviště jsou protažené.Parkoviště je prohrnuto. Tak do toho. Skol
Vloženo 5.2.2022 22:15
Z Jedlové, Šébr ráno hezká stopa, zpět již ukázkově rozdupané od pěších, Šébr z prava kolem Pěnkavčího vrchu moc pěkné, pak sjezd do sedla, turisty prošlapanou stopou na Žitavskou magistrátu, která je velmi slušná, lyžařskou stopou na chatu Luž. Zpět na jistotu stejně až do sedla, přímo na Šebr stopa ledová, hezký trénink soupaže. Pro sportovní jízdu výborné a rychlé, pro výlet s dětmi trochu náročné a asi rychlé až moc... jinak v pohodě na "2" lyže, kamenačky netřeba.
10:46
10:59
11:23
14:00
Vloženo 5.2.2022 20:21
Ze Šébru na Luž a zpátky. Jak píše Mates, docela dost lidí, ale nic zásadního. Na trase jsme museli jednou nebo dvakrát sundavat. Kvůli sjezdům - koukaly kameny. Stopa docela ledová ale svezení, jako vždy :-), moc pěkné. Odpoledne začalo posněhávat, tak uvidíme…
Vloženo 5.2.2022 15:49
Dnes mezi Luží a Šérem vyrazilo opravdu hodně lidí. Obě parkoviště plná a další lidi jezdili od Jedlové ( jak to vypadá dál nevim) . Sněhu dost, mimo hustý les určitě 30 cm, stopa dost ledovatá. Západní cesta kem chaty Na Milíři hodně ledovatá, východní lepší a vůbec nejlepší byla německá magistrála, po poledni ji znovu projeli skútrem. Da se jezdit i na loukach kolem Horní Světlé, pokud se chcete vyhnout lidem a nepotřebujete stopu , sníh je tam umrzlý s ledovou krustou.
Vloženo 3.2.2022 21:33
Dělali jsme co jsme mohli, ale...
Po důkladném zvážení všech pro a proti jsme se rozhodli závod Lužická 30 ZRUŠIT.
Ráno to byla pohádka, ale po dnešním dešti je část tratě nezpůsobilá k závodu (jsou místa kde vzlíná voda a mokrý sníh ze začíná bořit). Do toho dorazí zítřejší obleva a další déšť. Část členů je nemocná/v karanténě. Letos nám ty podmínky prostě nehrají do karet. Děkujeme za pochopení. Zachovejte nám přízeň.
Pokud si budete chtít o víkendu zalyžovat, sjízdná je trojka z Jedličné - ale pozor na kytlických pastvinách prosvítá podklad a voda, místy je nutné překonat tekoucí vodu. Nejlepší svezení je od Kapličky na Polevském vrchu a na Ledovci nad vlekem. Stopa stále drží, ze středy projeto rolbou na skate (doporučujeme hlavně po ráno, když to utuhne). Kočárovka je nesjízdná - proplužená.
SKOL!
Vloženo 2.2.2022 22:03
UPRAVENO + OKRUH NA SKATE + !KOČÁROVKA PROPLUŽENÁ! + VYČKÁVÁME S LUŽICKOU 30 DO ČTVRTKA
Doplnění předchozího příspěvku od skútraře Ski Polevsko:
Dnes v podvečer jsme opět upravili trojku a pětku z Jedličné, přes Polevsky vrch, Ledovec ke Kapličce. Všude podmínky ideální a sněhu dost, na většině míst je vyříznutá stopa. Pouze směr Kytlice na Kytlických pastvinách nám radost kazí voda která vystupuje místy na povrch, zde se stopa upravit nedá. V noci upraven rolbou okruh na SKATE na Polevském vrchu díky Sjezdovka & Bikepark Polevsko.
Dále nám radost neudělala proplužená Kočárovka od lesáků. Z toho důvodu se neupravovalo a je nesjízdná !!!
Se závodem Lužická 30 je to složitější...
Sněhu je na většině míst dost, na Kytlických pastvinách vylézá voda a závod tedy není možné vést tudy (alternativa po zelené přes M. hůrku). Počasí má být ve čtvrtek na hraně - déšť se sněhem. V pátek má být plus 3 a obleva. Proto vyčkáváme jak se vyvine čtvrtek a poté rozhodneme. Závoďáci, dejte nám ještě do čtvrtečního večera čas na rozhodnutí.
Zatím zvažujeme trasu: start z louky pod Jedličnou, kolem boudy, místo na kytlické pastviny po zelené přes Medvědí hůrku, k Jezírku, na Polevský vrch kolem přístrešku na Ledovci, ke Kapličce, přes silnici k posedu a dle podmínek až k vysilači, poté nad kozí farmu, ke Kapličce nad vlek, k Jezírku a zpět přes Esíčko, cíl u boudy na Jedličné.
Část našich členů je v karanténě, proto uvítáme pomoc z řad dobrovolníků - především pomoc na trati. Ozvěte se nám do zprávy. Děkujeme. Uvítáme i průběžné zprávy z tratě ze závodního okruhu.
21:28
21:29
Vloženo 2.2.2022 21:15
Dnes v podvečer jsme opět upravili 5km okruh Jedlična,Polevsky vrch,Ledovec vsude podmínky ideální a snehu dost je řízlá stopa,pouze směr Kytlice nám radost kazí voda která vystupuje místy na povrch zde se stopa upravit neda 🥲,dále nám radost moc neudělala “spoušť “ kterou pravděpodobně vytvořili stroje lesů ČR na naši oblíbené Kočárovce a z toho důvodu se neupravovalo a je nesjizdna !!!!!!!!!!
Vloženo 2.2.2022 16:24
včera a dnes - celkem napadlo 40 cm sněhu. Kde je hodně větví, tak samozřejmě méně. Před hodinou vyjel pan Horák na skútru dělat stopu. Včera ji celou neprojel, protože u myslivecké chaty spadly 3 velké smrky do stopy. Dnes snad bude pokoj.Podklad u parkoviště mokrý, ale doufám, že v lese je vše ok a že sníh dlouho vydrží. Dobře se svezte.Skol
Vloženo 1.2.2022 21:27
NOVÝ SNÍH. ZÁVOD V SOBOTU.

Počasí nám děla radost… napadlo kolem 15 cm mokrého sněhu. Po silném větru a nyní pod těžkým sněhem popadalo několik stromů, které byly dnes odstraněny z trojky i z Kočárovky. Odpoledne projeta z Jedličné trojka a pětka a Kočárovka. Z Okrouhlé vyrazil skutr kolem Kapličky a k vysílači na Prácheň.
Následně vše zapadané novým sněhem. I zde odstranění několik stromu z cesty.

Závod Lužická 30 se s největší pravděpodobností uskuteční. O trasách rozhodneme ve čtvrtek. Snad oteplení nebude tak silné a sníh do soboty vydrží. Přihlášujte se https://www.nazavody.cz/zavod/68-luzicka-tricitka-2022/. Platba předem není nutná, přihlášení mají zvýhodněné startovné splatné v den závodu.

Další úprava ve středu v okolí Polevska po sněžení kolem jedné hodiny. Uvidíme, zda se v noci podari upravit okruh na skate rolbou od kolegů ze Sjezdovka & Bikepark Polevsko. Sjezdovka opět v provozu!
Večer se pokusíme upravit cyklistický areál v Město Nový Bor a cyklostezku do Sloupu.
Další zprávy ve středu večer.
SKOL!
21:23
Vloženo 1.2.2022 18:13
Dnes nebyla projeta celá trasa, přestože napadl sníh. Odstraňovaly se stromy po vichřici. A že jich bylo. Dnes pomáhal skútraři i dobrovolník, a přesto vše nezvládli. Nyní hustě sněží, sněhu již tak 30 cm. Uvidíme zítra, jak to bude vypadat.Hezký večer- skol.
Vloženo 31.1.2022 19:23
Vyjeli jsme za silného sněžení od kapličky směrem na ledovec. Nahoře byl pod vrstvou asi 3-4 centimetrů vlhkého sněhu opravdu ledovatý povrch, stopa neviditelná. Po pár kolečkách jsme to vzdali, sníh se lepil a sněžení sílilo. Tak snad v dalších dnech půjde udělat stopy a oteplení nebude výrazné. Ať to frčí!
Vloženo 29.1.2022 13:38
Ráno 7,30 Jedlová žst. stopa směrem na Stožecké sedlo rozbitá od techniky, pouze místy docela dobrá. Od Stožeckého sedla velmi dobrá (občas větvičky ve stopě) směrem Milíře a přes Černou bránu po německé straně (velmi dobrá stopa) na chatu Luž. Poté zpět k rozcestníku Pod Ptačincem a směr Stožecké sedlo pod Bouřným vrchem (také krásná stopa). Ze sedla na nádraží v Jedlové (cca 10,15) již stopa zasněžená. Minimum lidí, krásné zimní počasí. Děkuji za úpravu a doporučuji všem pohyb ve stopě na lyžích.
Vloženo 29.1.2022 9:58
Zprávy z Luže: Stopa drží, právě začalo docela hustě sněžit.pokud napadne víc sněhu, trasu projedeme skůtrem. Zatím vše pro běžkování dobré. Nebojte se vyrazit, první nadšenci již jsou ve stopě. Hezkou sobotu. Skol.
Vloženo 28.1.2022 10:46
Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 26.1
https://de.mapy.cz/s/fudabupeme
Vloženo 27.1.2022 10:45
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 26.1.: Ahoj, dá se prosim nekde v Luzickach bobovat? Diky)

bobovat se dá na každé hezké a nezákeřné svažité louce, ideální je třeba bývalý areál ski luž (od odbočky u chaty Lužanka v Horní Světlé po vrstevnici a stráň až pod myslivny).
na německé straně pak bývala ve starých mapách silnice ze severu na Hvozd označována jako přírodní sáňkařská dráha, ale to je tedy při tvrdém sněhu poněkud hukot. no a v Hainu je hned u velkých parkovišť (v létě turisti, v zimě běžkaři) stráň upravovaná pro sáňkování/bobování rolbou/skůtrem, aby rodinky s boby necouraly po upravovaných stopách, ale měly nekonfliktní zábavu hned po ruce.
Vloženo 27.1.2022 9:54
Zprávy z Luže: Stále mrzne, podklad tvrdý, na něm malinký poprašek sněhu. Od Jána k chatě Luž cesta vyplužená, asi budou těžit, ale jet se dá i tam. Tak krásný den. Skol.
Vloženo 26.1.2022 11:22
Zprávy z Luže :Mrzne, malinko přisněžilo. Stopa dobrá, běžkaři jezdí. Dole tvrdé a nahoře přisněžíno. Tak hezký den.Skol.
Vloženo 26.1.2022 10:17
Ano,dá.Od Šébru až k Luži je stále dostatek sněhu a stopa drží.Odpověď na dotaz uživatele Jitka z 26.1.: Dobrý den, dá se běžkovat na Šébru a Luži?
Děkuji)
Vloženo 26.1.2022 9:18
Na Polevsko je ideální "stará sjezdovka"-tj. na levé straně u skiareálu při pohledu od spodu, nebo pak svah po levé straně při cestě na Jedličnou (nad pomníčkem T.Holého-nad svahem lze i zaparkovat-pár aut).
(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina z 24.1.: Chtěla bych se zeptat, ne ohledně lyzovani, ale sáňkování. Kde je nejvhodnější místo k sáňkování, abychom třeba nenarušili i běžecké trasy. Děkuji)
Vloženo 23.1.2022 20:07
Stožec- Pod Ptačincem po zelené, Černá brána, Luž, zpět E3 červená....ač dole prší, tady sněžilo, podmínky super, stopy paráda, děkujeme za úpravu, pane Horáku
Vloženo 23.1.2022 18:38
Dnes ve 14hod. poprchávalo, od Kapličky bylo vše mokré :-) ale zatím bez šutrů, snad se počasí umoudří.
Vloženo 22.1.2022 22:46
Polevko-od parkoviště u hřiště, celou 10ku + kočárovka, vše slušné, na "2" lyže, neškrábnul jsem, jen je nutno jet od jezírka dolů na Jedličkou a pak na Kytlické pastviny-zde je nutno dát velký pozor, a kopec od pastvin jedině nahoru-(dolu zničíte lyže) ... tak jako defakto vždy tj. proti doporučení směru(mělo by se to opravdu změnit). Jinak Kočárovkou proběhnul středem kůň, na vysílač nad Práchni zas leze dost pěších od kapličky ☹️... ty policajti fakt nemají nic lepšího na práci, něž naprosto bezdůvodně otravovat lidem život, u kapličky dávali pokuty, přitom lidi parkovali ohleduplně na kraji, vím že to Honza psal, ale je přesně jak píše Pavel níže, když vezmu děti a půjdu s nimi kilák, nejlépe po asfaltce kde mě nějaký závodník v autě sejme, tak je dost otrávím, a fakt není relevantní důvod. Policie by měla sloužit lidem, ale je to rok od roku horší ☹️ (15 let jezdím ke kapličce, na Šébr, na Jedličnou a naprosto bez problémů se parkovalo u cesty, poslední 2 roky to najednou strašně vadí...
14:53
15:47
16:35
Vloženo 22.1.2022 21:03
Zákaz parkování na Šébru? Dnes, v sobotu, nás hlídka policie nenechala parkovat na Šébru, že se zde neparkuje a plac slouží k otáčení vozidel údržby. Přeposlali nás na parkoviště ke žlutému statku. No,dobrá. Ovšem cesta stopou nestopu ze spodniho parkování k nové lávce nám se synkem ubrala dost elánu.. Na mapách je místo pod lavkou označené jako nástupní na běžky a zároveň jako parkoviště. Značka zákaz tam není... A na závěr ještě dolů k autu. Jinak jízda ve stopě kolem Pěnkaváku moc pěkná. Děkujeme. S pozdravem
Vloženo 22.1.2022 18:05
(Odpověď na dotaz uživatele Venda z 15.1.: Jaky je prosim dnes stav na stopach smerem ze Sebru na Luz? Diky. Venda) Dnes super, zítra se to asi nezmění. Přijeďte
Vloženo 22.1.2022 18:03
Zprávy z Luže. V noci a ráno sněžilo. Opět napadlo asi 10 cm sněhu. Stoipa je krásná, sněhu dost a konečně i ti běžkaři se rozrostli. Dnes to bylo ideální. zZtra by mělo být to samé. Tak kdo zaváhal, ať vyrazí v neděli. Skol
Vloženo 21.1.2022 21:14
PARKOVÁNÍ a ❗KONTROLY POLICIE O VÍKENDU NA POLEVSKU❗, SOBOTNÍ ZÁVOD UKAPLIČKY, AKTUÁLNÍ ÚPRAVA.
Zima se konečně trochu rozjela. Sněhu není moc, ale radost je veliká. Pojďme si to trochu shrnout...
✔️ ZÁVOD a PARKOVÁNÍ
V sobotu se U Kapličky nad Polevskem od 9 hodin koná nový závod Severska20. Ski Polevsko pro závod zajišťuje tratě. Počítejte tedy s omezením tratí na Polevském vrchu a U Kapličky. NENÍ POVOLENO parkování podél silnice U Kapličky ani na louce!!! Policie nás upozornila na kontroly během víkendu. V týdnu zde zapadl dokonce i sypač!!! Je nutné zajistit průjezd na dva pruhy a průjezd techniky. Protože je počet míst U Kapličky omezený, pořadatelé navedou závodníky i všechny ostatní běžkaře od Kapličky na záchytné parkoviště P1 u fotbalového hřiště (kapacita 50 aut): https://mapy.cz/s/jozacohero.Odtud je možné dojít pěšky (cca 1 km) nebo přímo od parkoviště na běžkách po ujeté trase od skútru až ke Kapličce. U Kapličky bude umožněno POUZE vyložení věcí nebo otočení.
Těm běžkařům, co nezávodí doporučujeme rovněž využít záchytné parkoviště P1 nebo další parkoviště přímo v obci P2 u hospody (stopa začíná hned za zastávkou) nebo na Jedličné - i zde na Jedličné je omezené parkování a zakázané stání aut podél silnice. Mapa parkovišť je ke stažení na https://skipolevsko.estranky.cz/file/161/parkovaci-mista--1--page-001.jpg nebo na www.skipolevsko.cz. Žádáme všechny o respektování pravidel i o ohleduplnost. Vyhnete se nervům a pokutám.
✔️ AKTUÁLNÍ ÚPRAVA STOP v okolí Polevska
Sněhu není moc, nesouvislá pokrývka prašanu v kombinaci se zmrzlým podkladem od 5 do 15 cm. Na tu bídu se podařilo upravit kolem 20 km v okolí Polevska. Odstraněno bylo několik stromů z tratí. Naši skútraři dělají co mohou.
❄️ Skútr Ski Polevsko upravil z Polevska a z Jedličné tzv. trojku lesem (POZOR na vyčuhující podklad v lese u Kytlických pastvin) a navazující pětku až ke Kapličce. Na Polevském vrchu je ujetý okruh cca 2,5 km na klasiku i na SKATE. Prosíme bruslaře, aby bruslili jen zde a neničili stopu jinde. Upravena je od pátku i Kočárovka - na začátku vyčuhuje podklad a kamínky!!!, ale dále už to je dobré místy výborné. Další úprava proběhne po sněžení v sobotu ráno.
❄️Skútr z Obec Okrouhlá upravil zatím válcováním trasu od benzínky KM Prona z Okrouhlé lesem kolem Wachsteinu k fotbalovému hřišti a dále ke Kapličce a k vysilači na Prácheň. V sobotu ráno se pokusí vyříznout stopu tam, kde to umožní sněhové podmínky.
❄️Dále jsou v Lužických horách upravené trasy ještě v okolí Jedlové a v okolí Luže.

ℹ️ Pro více informací sledujte FB stránku Lužická magistrála, kam přispívají všichni skútraři/upravovatelé stop. Podrobnosti o úpravě v Lužických horách najdete pravidelně na webu www.kamzasnehem.cz a na webu www.bilestopy.cz jsou aktuální informace GPS o pohybu skútrů a časech poslední úpravy.
Příští týden má opět sněžit či sněžit s deštěm, teplota má jít ale nahoru. Zatím věříme, že připadne a 29.1. se uskuteční Lužická 30.
Užívejte parádní počasí i podmínky!
SKOL! Honza

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 21.1.2022 10:54
Jedlová
❄ projeto z hlavního parkoviště v Jiřetíně (kde se parkuje při lyžování, neparkujte na náměstí❗) odtamtud traverz na Křížovou horu, okruh kolem Jedlové - Dlouhá míle (pozor v úseku u odbočky na Chřibskou probíhá těžba, zhoršené podmínky asi 1 km) dále k Jedlovskému nádraží a na Šébr přes novou lávku a zpět k Jedlové kolem Ranče k parkovišti. 👌
❄ sněhu je na loukách dost, v lese pod stromy se místy trhá, tam je sněhu méně.
❄ trasa projeta dnes ráno, o víkendu snad ještě připadne 🤗
Vloženo 21.1.2022 9:40
Tak pily jsou připraveny a skútrař vyjíždí dořezat ty včerejší stromy a projede trať. Napadlo dalších 10 cm , svítí sluníčko, tak si ten dnešní den užijte. Skol.
Vloženo 20.1.2022 20:08
Dnes připadlo par cm noveho snehu tak jsme vyrazili upravit 2km kolečko na Polevskem vrchu……POZOR….kouká silný vítr tak na některých místech vylézají tzv.ledové plotny,ale na našem Ledovci jsou podmínky super (2stopy na klasiku + široký pás na skate)…sledujte úpravu na http://www.xn--blestopy-c2a.cz/ a na kam za sněhem ….5km okruh pres Jedlicnou jsme projeli pouze valcem…okruh je sjízdný ale s omezením místy vyčuhuje podklad a kameni…
Vloženo 20.1.2022 18:02
Dnes padal sníh. Celá trasa projeta. Pod stromy leží méně, na otevřených místech více - celkem asi 20 cm. Podklad už tedy je. U chajdy spadly jeřabiny. Část již odřezána, ale mrzlo a byl vítr a zamrzla pila. Tak se to musí dodělat zítra.Pokud bude připadávat, už to bude svezeníčko. Tak si to užijte. Hana Luž
Vloženo 19.1.2022 12:12
Sněhu málo, ale jet se dá.Napadlo nepatrně sněhu, takže se zledovatělá místa nepatrně zakryla.A vzkaz pro Jendu - jinak, než skútrem se na odstranění stromů a větví nedostaneme a skútr jel po trase ,když napadl sníh - nepojede, když není po čem.A to, že stále ještě můžete jet po trase je i tím, že tam pan Horák mnoho sněhu navezl, pokud byl. Když nečemu nerozumíte, tak je lépe nekritizovat. Snažíme se dělat vše, aby se jezdit dalo. Počasí však neporučíš. Díky za pochopení.
Vloženo 19.1.2022 7:39
Svezeni pod Luzi pekne, od Penkavaku k hranici lezi na ceste strom, preleza se obtizne. Zatim cesty ten duchodce NASTESTI neprojel skutrem. Az to projede, opet odhali travu a kameny, nechapu, ze nechape, ze kdyz je malo snehu / cca do 10 cm / je projeti skutrem k horsimu.
Vloženo 18.1.2022 18:34
Na mnohé dotazy odpovídáme, že aktuálně leží v okolí Polevska 5-8 cm sněhu. Na staré lyže jsou podmínky na Polevském vrchu překvapivě výborné!!! Na Ledovci je stále stopa v dobrém stavu. Na promočenou vrstvu napadlo v pondělí asi 1 cm čerstvého sněhu, prašanu.

Od čtvrtka by mělo opět sněžit. Jakmile napadne aspoň 10 cm sněhu, spustíme opět strojovou úpravu.

Sjezdovka & Bikepark Polevsko jede v týdnu večerní lyžování.

V minulých dnech jsme horko těžko upravili základní okruhy (trojku a pětku), ale sněhu je málo. Děláme co můžeme, ale přírodě neporučíme.
Pokud chcete podpořit naše úsilí, můžete nám poslat příspěvek formou daru na náš účet 43-1708990227/0100 nebo přes přiložený QR kód. Firmám na požádání vystavíme darovací smlouvu. Do poznámky prosím uvádějte "dar" a vaše jméno.

A co nás čeká v nejbližších dnech?
Pokud napadne tento týden dostatek sněhu, v sobotu 22.1. se uskuteční závod Severska20, jehož je Ski Polevsko partnerem. Závod se uskuteční na okruhu na Polevském vrchu od Kapličky přes Ledovec, tratě 12 km (muži) a 6 km (ženy a junioři). Více na https://severska20.webnode.cz/sluzby/

Kdy bude v dalších dnech padat ještě víc - vyhlídky počasí jsou na další dny více než příznivé, plánujeme na sobotu 29.1. nejtěžší závod v Lužických horách - Lužickou 30.
Děkujeme za vaši přízeň. Konec hlášení.
SKOL!
16:53
17:01
17:02

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 14.1.2022 8:48
Zpráva pro Miladu. Přes noc vše zmrzlo, takže na vrcholcích pod Luží je sníh, led a krusta. Ale jestli bude svítit, tak to povolí.
Vloženo 13.1.2022 18:10
Dnes na vrcholcích hor okolo Luže také tálo. Ale ještě stále se dalo jezdit. Pan Horák ořezával povislé větve, které bránily běžkařům v jízdě.Jak to bude zítra si netroufám říci. Zatím to šlo, ale uvidíme až ráno, co nás čeká. Skol
Vloženo 12.1.2022 20:49
Odpoledne jsme vyjeli od kapličky a užili si moc příjemné lyžování. Na ledovci se v jednostopě a v pruhu na bruslení prohánělo pár nadšenců, dá se zajet do lesa ve směru k Medvědí hůrce asi tak kilometr. Každopádně moc děkujeme za úpravu. Ahoj zítra zase ve stopě.
Vloženo 11.1.2022 19:12
Zprávy z Luže :Dnes projeta celá stopa. Kromě čtyř menších úseků - u chaty Luž a u turistické chaty, je stopa dfobrá. trošku sněhu včera napadlo. Takže na svezení je dobrých 15 km perfektní stopy. Je to ztuhlé a dobré. Musíme být rádi zta to, co je. Cetsa od Jána k chatě Luž byla projeta, ale odpoledne lesáci vypluhovali až na silnici. asi budou odvážet dříví. Dá se sjet, ale dře to.jinak myslíme, že zima je tu. tak skol a zítra krásné svezení. Hana Luž
Vloženo 11.1.2022 17:06
Aktuální info z Polevskeho vrchu projeto a strojově upraveno z Jedličné pres Polevsky vrch okolo Kaplicky na tzv. Ledovec….Z Jedličné v lese sněhu opravdu malo 2-3cm a vycuhujici podklad!!!!!!!!,mnohem lepsi svezení je tedy opet na “Ledovci” kde se povedlo říznout dvě stopy a na celém cca 2km okruhu jednu souvislou stopu + širokou stopu na skate zde je asi 7cm snehu
Vloženo 8.1.2022 19:19
Zdravim,par lidi psalo dotaz jak to vypadá na Polevsku,snehu je okolo 7-8cm a na strojovou úpravu to zatim neni.Přes noc by mohlo připadnout dalsich pár cm,snad se zima brzy vrati i do Lužických hor 😉
Vloženo 12.12.2021 16:55
Včera od vlaku v Jedlové přes novou lávku na Šébru a doprava kolem Portyšovky k Ptačinci, na Černou Bránu a po německé straně na Myslivny, zpátky po české straně na rozcestí pod Ptačincem a Nové cestě na lávku a zpět k vlaku. Hezké svezení na starých lyžích, občas byly kameny.
Vloženo 11.12.2021 19:47
I když podmínky nejsou úplně ideální, občas vykukuje podklad ( tráva, kámen), tak přesto to stojí za vyjížďku na stopy kolem Luže. Děkujeme, pane Horáku👍.
Vloženo 11.12.2021 11:57
Hezké dopolední svezení od Jedlicne ke kapličce a okruhem zpět, sněhu dostatek, s trochou opatrnosti i na lepší lyže.. Kdo nechce do precpanych Jizerek, tak tohle je ideální alternativa 😊
Vloženo 11.12.2021 10:17
Dnes vyrazil skůtr na trať Horní Svšětlá, Šebr,Ptačinec, Bouřný. Připadlo trošku sněhu. Task hezké svzeníčko. Hana Luž
Vloženo 10.12.2021 23:12
Dnes jsme vyrazili projet plánované trasy kolem Jedlové.
Skútr projel Dlouhou míli kolem Jedlové až k Jedlovskému nádraží a dále nahoru k nové lávce na Šébru. Zatím bez stopaře, sněhu není dostatek, ale je to nádhera, vezměte starší lyže a přijeďte si užít první sníh.
13:50
13:51
Vloženo 10.12.2021 14:06
Dnes dopoledne upraveny trasy kolem Jedličné tj 3 a 5km okruh nad vlekem,upraveno strojově válcovánim.Na tzv. ledovci se povedlo upravit 2 stopy(snehu dostatek) jinde jeste porad vylézá podklad,na Kočárovce stále probíhá svoz dřeva a zatim se neupravuje….proces úpravy můžete sledovat na www.bilestopy.cz
Vloženo 9.12.2021 17:00
Zprávy z Lužických hor:
Oproti zbytku republiky v Lužických horách napadlo během čtvrtka jen kolem 3 cm sněhu, na strojovou úpravu to zatím není. Přes noc ze ČT na PÁ má napadnout 5-10 cm. Dle podmínek plánujeme v pátek po sněžení tj. kolem poledne projet základní trasy z Polevska na Jedličnou a trojku kolem Medvědí hůrky a navazující pětku nad vlek přes Polevský vrch ke Kapličce. To samé plánuje skútrař z Okrouhlé ke Kapličce a k vysílači na Práchni a skútrař z Horní Světlé v okolí Luže a Šébru. Zprávy budou během pátku. Uvidíme, co se podaří upravit na víkend. Zatím je řada míst, která je sjízdná a projetá od lidí např. ze Šébru pod Ptačinec a k chatě Luž, ze Šébru k Jedlové, v okolí Polevska.
V pátek nás na Polevsku čeká tradiční koordinační setkání všech zainteresovaných subjektů k zimní údržbě lyžařských tratí za účasti zástupců Lesy ČR, CHKO Lužické hory, starostů z Lužických hor a Českého Švýcarska, skútrařů, Svazku obcí Novoborska, o.p.s. České Švýcarsko a DMO Lužické hory.
Aktuální úpravu z Lužických hor sledujte na stránce Lužická magistrála, na webu www.kamzasnehem.cz a na www.bilestopy.cz.
SKOL! Honza
Vloženo 8.12.2021 16:54
Es geht ganz gut mit alten Ski um die Finkenkuppe. Drei Skifahrer getroffen
Vloženo 8.12.2021 10:09
Dnes vyjel skůtr po trase z Horní světlé na Šébr, Pěnkavčí..., aby zjistil, zda je celá průjezdná. Popřípadě odstraní napadané větve či stromy. Sněhu není mnoho, ale na staré prásdkačky dobrý. Takže ať se ta nová sezona povede! Skol.
Vloženo 5.12.2021 21:53
Dnes v neděli skútrem z Jedličné ujetá trojka a pětka ke Kapličce a na Ledovec zatím bez řezání stopy. Místy pěkné, jinde vyčuhuje podklad - v lese i na loukách nad vlekem. V okolí Polevska leží 5-15 cm sněhu.
Skútrem z Okrouhlé projeta také trasa ke Kapličce a k vysílači nad Práchní.
Na první úpravu prima svezení. Doporučujeme starší lyže.
Mapa tras na www.Bilestopy.cz
SKOL!
16:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Vloženo 5.12.2021 10:17
Stožecké sedlo, most, otočka, Milířka, Pod Ptačincem, Černá brána a zpět. Už se dá, je to super, takchle na Mikuláše. 😉Myslivci na chatu vyjeli auty, ale úplně to nerozjezdili.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Lužické hory