Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Česká Sibiř - Čertovo břemeno - aktuální zprávy

Vloženo 20.2.2010 23:41
Čertovo Břemeno nabízí stále vynikající podmínky. Navzdory oteplení umrzlý sníh. Pozor na silnicích. vyjeté koleje a KLUZKO. Z parkoviště Libenice ideálně najeté stopy jak na klasiku tak pro skate směrem na Jistebnici a Cunkov (U Bizona nově gulášová polévka uspokojí hladové nikoliv labužníky)..... Klistax JEDE

V sobotu povedené večerní závody ... http://www.certovo-bremeno.cz/_data_app_downloads/cz/BEH_NA_LYZICH_VECERNI.doc
Vloženo 7.2.2010 22:10
Zdarile najete a pevne stopy mezi Jistebnici a Ounzem. Dostatek mista na bruselni. Sportovnim lyzarum doporucuji drzet se fialovych stop najetych rolbou.
web: www.certovo-bremeno.cz/_data_app_downloads/cz/Mapa-lyzostezky.jpg

Nizkou nabidku hospody U Bizona (Cunkov) vyvazuje sarmantni pani hostinska s bokovkami tak akorat slusici dame strednich let a pro zimourive damy vyhraty krb. Ve vsedni den vsak nejspis zavreno.

Dobra hospoda v Nadejkove na navsi proti kostelu, stopy horsi, najete traktorem s traserem avsak pekne turisticke pojezdeni nadhernym krajem. Dalsi hospody v Jistebnici, komu nezkazi chut rude naladena pani hostinska naji se tu dobre.

Dalsi inof na web: www.certovo-bremeno.cz/section.php?id=40

Prijezd od Prahy po Taborske, odbocit za Milicinem na Mezno a Strezimir, auto zaparkovat u Libenic.

Klistax jede!
Vloženo 30.1.2010 20:37
Česká Sibiř: sněhu spousta. Nepřítelem je vítr, který zafoukává sněhem rolbou upravené trasy. Ty zde vedou skoro všude po loukách a polích a tak se před větrem neschovají. Pruh na bruslení někde zčásti zafoukaný, takže bruslení je ne úplně pohodlné a celkem fyzicky náročné, ale pořád se to dá. Klasika by byla asi lepší volba, jedna z dvou obvyklých stop je sice skoro všude nepoužitelně zafoukaná, ale druhá je projetá. To vše platí pro trasu Líbenice - Čunkov - Ounuz - Jistebnice - Líbenice, pouze úsek Jistebnice - Nehonín podél rybníků je jen na klasiku, dá se to asi objet bruslením nějak horem, ale při téhle objížděčce se dá jednoduše ztratit a vrátit se do Jistebnice :-) Netypický je okruh z Jistebnice směr Brtec, Božejovice (vede až k nádraží) a zpátky, případně ještě přes Hůrku. Najdou se tam jak parádní úseky na bruslení, tak místa, kde je celý pás dříve projetý rolbou úplně zafoukaný a po klasických stopách ani památky - tuhle cestu na klasiku nedoporučuju, na bruslení to není horší než jinde. Mínusem jsou stovky metrů přes Jistebnici bez lyží a úsek z Jistebnice ke kapli sv. Magdalény, který je naprosto rozdupaný od pěšáků.

Pro lepší orientaci tady je GPS záznam trasy - http://www.everytrail.com/view_trip.php?trip_id=484244. Jak je vidět, trasy vedou často jinudy, než je nakresleno na mapce na webu. Doprava autem - při mém plazení se podél silnice Borotín - Líbenice 3 z 5 aut nevyjely závěrečný kopec, takže jsem i zpátky jel přes Střezimíř, i když jsem si po cestě tam říkal, že radši pojedu přes Borotín :-) Ale dalo se to.
Vloženo 24.1.2010 18:54
Česká Sibiř: Libenice (dobré parkoviště přímo na stopě) - Cunkov - Ounuz (Monínec) - Jistebnice - Nehonín - Libenice. Všude dostatek sněhu, sporadicky vykukuje neškodná hlína. Dvě stopy, 2m pás na bruslení, krásně upraveno, málo lidí, laciné hospody. Jedinou nevýhodou je časté zouvání lyží z důvodu přejezdu lokálních silniček. Rolbované úseky označené fialovou barvou na této mapě: http://www.certovo-bremeno.cz/_data_app_downloads/cz/Mapa-lyzostezky.jpg
Vloženo 24.1.2010 12:00
Monínec, běžky:
trasy upravené rolbou, 2 stopy a prostor na bruslení, v odlehlejších částech jedna stopa projetá skůtrem. Sněhu dost.
Velice doporučuji mít mapu.
Bezproblémové parkování u Libenic (bez zázemí) nebo u hospody U Bizona v Cunkově.
Vloženo 16.1.2010 22:16
Monínec na běžkách:
plno sjezdařů, ucpaný příjezd k lanovce, dopravní kolaps. Doporučuji jet přímo do Cunkova, nebo Jistebnice. Stopy jsou pěkné, jen místy strniště nebo kamínek. Ale značení mizerné. Spousta lidí se ptá na cestu a vůbec neví, kde jsou. Chtělo by to aspoň občas přidat směrovky.
Vloženo 14.1.2010 22:51
Monínec-Čertovo Břemeno - sněhové podmínky jsou velmi dobré a téměř všechny trasy jsou udržované. Centrální parkoviště u Libenic (50m od silnice č.120 z Borotína do Sedlce-Prčice) je zprovozněno. Tzv. velký okruh (Jistebnice - Cunkov - Javorová skála - Libenice - Jistebnice) a okolí Javorové skály (tzv. malý stadion) jsou upravovány rolbou.

Seznam doporučených výchozích bodů pro běžkaře:

- parkoviště u rekr.tábora Javorová Skála za osadou Ounuz
- parkoviště Libenice
- parkoviště U Bizona Cunkov
- Střezimíř, železniční stanice
- Nadějkov náměstí (parkoviště)
- Parkhotel Mozolov (parkoviště)
- Chyšky u školy
- Jistebnice náměstí (parkoviště)
- Borotín na rynku (parkoviště)

http://www.certovo-bremeno.cz/section.php?id=40

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno