Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Archiv zpráv zimy 2011/2012

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno ze zimní sezóny 2011/2012. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Česká Sibiř - Čertovo břemeno - aktuální zprávy

Vloženo 18.2.2012 9:10
Cunkov, Javorová skála jakš-takš, pár běřkařů hledajících stopu. Libenice, mrtvo pusto, sněhu málo.
Během dne velký úbytek sněhu. Na Monínci se jezdilo.
Vloženo 13.2.2012 14:46
Celkově je to super, ale doporučuji spíš ten okruh na Javorovou skálu. Když místo Javorové skály pojedete na Jistebnici, je tam vylézající trávy/země/kamenů trochu víc. V úseku Jistebnice - Libenice jsou asi tři vysloveně ošklivá místa, kde jsem sundaval lyže. V oblasti Jistebnické sady si nějaký idiot zkoušel svoje SUV a rozjezdil čerstvě upravenou stopu.
Vloženo 11.2.2012 22:20
Davos na Čertově Břemenu. Rolbové stopy čerstvě vyříznuté, široký střední pruh na bruslení, po stranách 2 stopy na klasiku. Při jízdě od upraveného velkého parkoviště v Libenici směrem k Javorové skále čím dál lepší, vrcholová partie naprosto bez problému, dole párkrát tráva nebo rozjetý drn, ale asi by šlo jet i bez kameňaček. Silnice nesolené, jen trochu štěrkované, není problém přejít na lyžích. Pokud nebude foukat víc než dnes, nemá to absolutně chybu. Výhledy, lidí dost, ale místa taky - rozhodně to není žádný boj o stopu. Fakt pěkné svezení.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno