Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně: zpráva z 18.12.

Vloženo 19.12.2019 7:07
Od Černé hory nad Pec a dál po magistrále podle mě nejdelší úsek se slušnými podmínkami na skate v ČR, na klasiku stopa až na níže zmíněné výjimky není. Sněhu dost, pár dní ještě vydrží.

Černá hora - jen doplním Míšu:
- stopa na klasiku je i na úseku mezi odbočkou na Pardubické boudy a sjezdovkou Černohorská (podle mě z neděle a už se v ní asi odtrénovalo dost)
- upravená a sjízdná byla i spojka přes Václavák, nahoru v pohodě, dolů bych do toho nešel
- od Hoffmanek jsem sice nastupoval, ale není to vůbec dobrý nápad. Sníh na silnici rychle taje, přenášel jsem 2x, v součtu 200 m, ale to byla jen místa, kde to jinak nešlo, úsek na fotce patří k těm lepším. Další dny to bude horší. Dolů tudy nesjízdné, sjížděl jsem po sjezdovkách. Určitě je lepší si zaplatit lanovku - stačí i Hoffmanky Express za 120 Kč, úsek nad nimi už má sněhu dost, i když ani toto stoupání není tak pěkné, jako trasy nahoře.

Přejezd od Kolínské přes Lučiny k pod Lesní boudu na jednu stranu nic moc, na druhou stranu v pohodě - někdy to upravené bylo a co různě čouhá, je jen hlína či tráva, menší "bažiny" v lese se taky dají skousnout. Určitě lepší varianta je jet po magistrále než spodem přes Hrnčířské boudy, tam je hnusný (projetý auty) úsek nahoru k hotelu Oddech.

Naprostá paráda pro bruslaře je magistrála od Lesní boudy dál - Vodovodní/Liščí cesta. Upraveno asi v neděli, ale jak tam jezdí málo lyžařů, tak zůstává stále stejně kvalitní. Úprava překvapivě pokračuje i dál, než končí okruh "Desítka" - ale kam až to je nevím, z časových důvodů jsem to musel otočit.

GPS záznam pro lepší pochopení: https://www.strava.com/activities/2942431565

Mapa obsahuje polohu 3 fotek. Zbylé fotky z této zprávy (1) údaje o poloze neobsahují.

Oblast: Krkonoše Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně

Nejnovější zprávy z oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně

Vloženo 1.2.2023 10:50
V neděli krásné svezení v areálu Pěnkavčí vrch - Velká Úpa. Nový manšestr a vypadá to, že to tam chvíli vydrží, protože lidí tam jezdí málo. Doporučuji vyjet lanovkou na Portášky než stoupat z údolí s ohledem na množství sněhu v nižších polohách.
Vloženo 29.1.2023 8:28
Černá Hora. Černohorská silnice z Hoffmanek sjízdná, ale místy leze led, od otáčky na Zrcadlovky lepší. Severní část velkého okruhu (svážnice) od sjezdovky má dostatek sněhu, nový manžestr, celkem měkké, ale moc hezké svezení, tam už je to i na... více
Vloženo 21.1.2023 15:54
Černá hora. Nahoře do 12h napadlo asi 15cm, dole na Hofmankach jen zhruba 5. Vrchní partie sněhu dost, silně foukalo, tak občas zavej. Nahoru i dolů stále pouze po sjezdovce. Na sjezdovce Hofmanky rolba rozhrnula nastrikany technický sníh, ale... více
Více zpráv z oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně