Přestože za úpravu více než 40 km na Paprsku si zaslouží velké poděkování (taky jsem rolbu potkal během dne 2x), doporučil bych starší lyže, na mnoha místech (většinou na těch očekávaných) vylézají kameny. Bez rizikových míst je dle mého jen magistrála mezi Paprskem a Císařskou boudou, a z Paprsku k Růžové boudě.

Směrem dolů určitě nedoporučuji sjezd ze Smrku do zatáčky na magistrále (Černý potok), a ani odtud dolů do Petříkova po magistrále = šutrů moc. Nahoru klasikou se to dalo, z Petříkova do zatáčky bez stopy. Dolů do Petříkova jsem sjížděl Levým údolím, upraveno myslím v sobotu, to bylo mnohem lepší. "Obchvat Petříkova" k parkovišti před obcí po Jesenické magistrále je projet od lyžařů viz jedna z fotek, nahoru v pohodě, dolů jen s kameňačkami.

GPS záznam trasy na https://strava.app.link/OkgUjoj4O2 - vynechal jsem jen pár km upravených tras. A jak tak koukám na GPS záznamy z rolby, hodí se dodat, že dnes rolba projela i Velký Šengen, Medvědí boudu, magistrálu do Petříkova, to na tom nejmenovaném webu chybí.