Tratě z Dolní Moravy po sobotní úpravě stále v dobrém stavu, za mě příjemné překvapení a v této sezóně zatím nejlepší lyžování, bez problému na nové lyže, tedy pokud se vyhnete následujícím úsekům: 1) Nad zatáčkou smrti - Jasaní: hodně kamenů, po rolbě to projelo i auto. Nahoru ke 4 rohům už je to OK. 2) sjezd Nad zatáčku smrti - projela ho čtyřkolka pásovec = sjezd, kde bych jinak jen občas připlužil, jsem takhle jel celý v pluhu, ve spodní části občas nějaký štěrk. Podobně dolů k Zatáčce smrti - tam se otáčela rolba, dál nad Hynčice je projeto od lyžařů (tou spodní cestou), viz jedna z fotek, ale tam už je sněhu málo, jednoznačně na kameňačky, rychle jsem to otočil.

Strojová stopa na klasiku chybí vedle úseků zmíněných výše už jen na prvních 4,5 km údolím od Dolní Moravy (měřeno od závory, kde jsem lyže nasazoval) a na Vojenské od serpentin dolů. V nejlepším stavu je úsek U šterku - U sedmi cest, pro klasiku i dál po magistrále. A ze svého pohledu klasika bych doporučil jet spíš klasikou, na skate jsou některé úseky podupané, ale ne nějak moc.

Díky za úpravu a díky i Dóčovi za včerejší zprávu, která mě finálně přesvědčila. Projet vše upravené bez přiblížení lanovkou znamenalo najet 50 km, viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/2968164889