V okolí Těškova je projeto rolbou nejvíc tras za celou sezónu, nejlepší lyžování to ale není, sněhu ubývá. Lepší jsou zde tradičně podmínky pro bruslení, klasické stopy jsou většinou mělké, někdy žádné. Určitě je to na starší lyže. Zmrzlý sníh se během dne mění na některých místech na rozbředlý a pomalý.

Nejlepší lyžování je cestou na Radeč po červené značce a na několika dalších rolbou projetých cestách v lese v této oblasti. Pokračování od Radče dál po trase zítřejšího „posledního sklouznutí“ (http://www.sparta-cycling.cz/clanek/582/posledni-sklouznuti-nedele-33-na-trase-ski-areal-teskov-biskoupky-a-zpet) je zajímavý dobrodružný výlet (moc často se sem na lyžích nedá), ale o lyžování to místy moc není - místy se rolba bořila a tak povrch není rovný, ve sjezdu z Radče na sever pak občas čouhají klacky na trati a dá se o ně pěkně rozmlátit :-) Vracel jsem se okolo Radče ze západní strany, tu objížďku nedoporučuji (rolba tam byla, ale asi se o tom nikde zmiňovat nebudou), zde je to jen na klasiku (cesta je vytátá). Asfaltka na Brno prohrnutá ale aspoň s nějakým sněhem, na kameňačkách se dá nahoru vyťapat (opačný směr nedoporučuji). Sjezd od Brna ač projetý zbloudilou rolbou taky nic moc. Ještě jsem zkoušel trasu ke Lhotě pod Radčem, spíš lehký podprůměr, v lese se musí jednou zouvat lyže, okruh na louce je pak v pohodě ale bez klasické stopy. GPS záznam: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=112218

Na loukách jsem vyzkoušel jen malá kolečka u penzionu v Těškově (ta jsou velmi dobrá), dál na louky jsem radši nejezdil a dle pohledu z auta jsem udělal asi dobře, sněhu bylo méně a zelené více než při lednové návštěvě (z níž je video zde http://www.kamzasnehem.cz/video/teskov-2013-01), ale na okruhu Holoubkov nějací běžkaři byli.