Žďárské vrchy a Novoměstsko – běžky

Archiv zpráv zimy 2011/2012

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko ze zimní sezóny 2011/2012. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Žďárské vrchy a Novoměstsko - aktuální zprávy

Vloženo 5.3.2012 20:48
Skol všem.
Vzhledem k velké oblevě během týdne se o víkendu dalo dobře jezdit asi jen na závodních tratích v biatlonovém areálu. Já tam byl od 11 hodin a tratě byly skvěle upravené a sních po ránu zmrzlý, později trochu mněknul. Byl jsem na skejtech a perfektně jsem si zajezdil, na kondiční lyžování je to super, pro turisty to moc není. Na to že již nikde jinde nejde lyžovat, tak nebylo ani moc lidí, jen na stadionu se to po obědě sjelo, ale hned se to rozmnělnilo do tratí. Určitě doporučuju alespoň vyzkoušet ať všichni mají představu když to kolečko jel Lukáš s bolavou patou 6x a dojel 17. Skládám velkou poklonu :o)
Vloženo 2.3.2012 6:49
Ahoj všem do stopy.
Také se chystám o víkendu - spíš v neděli a aktuální informace hledám buď zde (kam nás pár píše aktuální stav - já vždy po návštěvě Novoměstska) a dále sleduji aktuální info (které si můžete nechat posílat i na e-mail) zde: http://lyzovani.nmnm.cz/
Na tomto serveru jsou většinou aktuální informace o úpravě tras i sjízdnosti a pro mně asi nejlepší služba, kde můžete sledovat on-line rolbu kudy jede nebo jela podle GPS umístěné v rolbě.
Mimochodem, za tuto službu si lidé starající se o pohodlí široké veřejnosti, zaslouží velký dík a poklonu.
Skol Karel
Vloženo 28.2.2012 10:41
Dokonalý výlet po pláních Vlachovice - Jiříkovice - Lhotka - Počítky - Světnov - Sklenné - Vlachovice. Na zmrzlém podkladu asi 3 cm prašanu, sluníčko....kromě toho jela rolba po klasickém okruhu a psí tratě jsou též čerstvě najeté. Ideální den.
Podle předpovědi by koncem týdne mohly být pěkné pláně znova, ale pod 700m už asi moc sněhu nezbude. Nad touhle čárou je zatím pořád dost (30-50 slehlého zmrzlého).
Vloženo 23.2.2012 21:26
Čerstvá rolba na klasiku (viz odkaz Lyžařské Novoměstsko), od včerejška psí tratě na bruslení. Ale dnes bylo kousek nad nulou a mrholí. Dneska to tuháče ještě zvládaly, o víkendu to bude asi na klistr.
Vloženo 21.2.2012 19:41
Skol, dnes jsem jel ráno ze zastávky NMNM přes Radňovice-Vlachovice-Sklenné-Tři studně-Sedlo-Jelení skalku-zas.NMNM. Trasu projížděla v pátek rolba, o víkendu nasněžilo cca 5 cm. Stopy jsou projeté od lyžařů, někde jen jedna a druhá zapadaná,ale dá se to projet, lidí jezdí dost aby to projely. Na skejt to není úplně ono, to je lepší na psím okruhu u Vlachovic a nebo na Třech studní kde je kolečko a pak trasa kolem koupaliště u stadionu na Tři studně. Co jsem mluvil s lidmi co byly jinde tak je to podobné. Sníh byl super a celkově super sportovní dopoledne - rozhodně doporučuji.
Vloženo 19.2.2012 20:42
Na Novoměstsku přes den sněžilo, někdy v minulých dnech ale asi chvíli pršelo. Klasické stopy na upravené trati (my jsme jeli Tři Studně - Kadov - Krátká - Samotín - Fryšava - Tři Studně) asi ze soboty byly celkem slušné, závodníci co při Ski Adventure bruslili, měli na hroudách mezi stopami smůlu, ale na loukách bez problému mohli bruslit vedle tratí, zmrzlá ledová krusta je udržela.

Stopy od lyžařů vyjeté v lesích (Malinská skála, Devět skal, Fryšavský kopec apod.) se vyznačují tím, že se hůlky většinou boří 20cm až půl metru - v posledních dnech napadlo asi opravdu hodně sněhu. Pouze několik málo silniček v lesích je protažených a dá se na nich bruslit.
Vloženo 19.2.2012 15:31
dnes jsem se vydal ze Zdaru - Staviste pres Plicky, Lhotku a Tri Studne do Noveho Mesta. Ze Zdaru bohuzel oproti dobrym zvykum stopa zadna, po te, co zbyla od predchozich z vcerejska se nedalo jet - premrzla a hluboka. U Trech Studni uz byla patrna cinnost rolby, stop hodne i pres neustale snezeni pomerne kvalitni. Cca 3-5cm noveho vlhkeho snehu az vaty, teploty okolo 0st.
Vloženo 15.2.2012 23:11
Asi tak 20 cm nového prašanu, takže staré stopy zapadány, na loukách závěje. Pokud vyjde předpověď a vítr se zklidní, budou na víkend najety nové stopy. Momentálně je ovšem silnice NM-Vlachovice-Tři Studně na hranici sjízdnosti a parkoviště mimo provoz. O víkendu budou na Třech Studních parkoviště obsazena účastníky Ski Adventure, vyrážejte raději z Vlachovic nebo odspodu z N. Města.
Vloženo 13.2.2012 8:41
V sobotu jsem jel trasu: zastávka NMNM-Jelení skalka-Sedlo-Rokytno-Studnice-Pohledec-Maršovice-NMNM.
Trasu projížděla rolba ve čtvrtek, úseky Maršovice-Pohledec jely skůtrem. V sobotu to bylo v horních partiích místy zafoukané ale jinak super a dalo se to projet. Trasa od skůtru nad Pohledcem byla asi z celé trasy nejhorší nahoře na kopci (zmrzlé a zafůkané) po přejetí silnice u Pohledce už to bylo zase dobré (na skejty nedoporučuju). Jako ski-vandr to bylo nádherný, na sportovní projetí bych volil trasu spíše na Tři studně a okolí.
Vloženo 10.2.2012 15:40
Čerstvě projetý okruh až do Jimramova a psí okruh (oblast Vlachovice, Sklené a Tři Studně) ideální na na bruslení...skoro je mi líto Lukáše Bauera, že bude muset tu třicítku kroužit na kolečku kolem Ski hotelu :-).
Jen ten mráz by mohl být menší - snad za týden na Ski Adventure už bude lépe (nezapomeňte na přihlášky do pondělí).
Vloženo 8.2.2012 10:07
Bruslení je pořád dobré na psích tratích, nový sníh přikryl větvičky v lese a není ho zase tolik. Na loukách je to občas přefouklé, ale pořád se dá. Doporučuju ale pláně v nižších polohách, kde starý sníh ztvrdnul - například od Vatína na Nové Veselí jsou luxusní louky.
Nový sníh projeté stopy až tak nezlikvidoval, je toho najetého spousta i v méně profláknutých oblastech, pěkné je Bystřicko - zajeďte si třeba k Vítochovskému kostelíku, stojí to za to!
Vloženo 7.2.2012 12:53
Skol lyznici, dnes jsem jel od zastavky v NMNM na brusleni kolem ski-arealu smerem na Vlachovice. Od rolby jsou najete 2 stopy a druhy pruh na skate. Bohuzel dnes v noci a jeste rano napadlo cca 5 cm noveho snehu a v hornich partiich u Vlachovic uz bylo hodne nafoukano, takze na brusleni to nebylo uplne dobre. Klasiku jsem par potkal, tak myslim ze stopy po rolbe tech nekolik lidi projede a bude to lepsi. Jinak na brusleni je upravene kolecko cca 700 metru mezi arealem a Medinem kde, to bylo dobre. Areal zlate lyze je nepristupny, pac vrcholi pripravy na vikendovy svet.pohar. Ahoj vsem Karel
Vloženo 3.2.2012 12:45
Od Vlachovic za Fryšavu, na Malinskou skálu, zpět přes Sklenné, Medlov, Maršov byly super stopy v sobotu ráno, ve středu hlavně sjezdy rozrytý, ale sněhu pořád dostatek. V lese namrzlo, jehličí, větvičky.
Vloženo 1.2.2012 9:30
od skihotelu do Skleného parádně upraveno, sněhu dost, nádhera, dál směr Světnov stopa skútrem, v lese zledovatělé, na loukách paráda. naprostá idyla.
Vloženo 30.1.2012 20:15
Perfektní podmínky trvají. Vyzkoušel jsem Jimramovský okruh, část z Roženeckých pasek do Jimramova je krapet náročnější. Stopa je pěkná, ale některé sjezdy nejsou pro slabší povahy. Navíc v dolních části je sníh ve stopě zmrzlý, při teplotě -7 jsem mazal fialové VR na teploty kolem 0 a bylo to jen tak tak. Trasa kolem Nového Jimramova je vlídnější a na Odranci je samozřejmě zase prašánek.
Vloženo 25.1.2012 19:14
Turistické tratě v okolí Nového Města jsou dnes exkluzivní. Vyzkoušel jsem část ze Třech Studní na Vlachovice a stopy pro klasiku jsou krásně řízlé. Na bruslení se tyto trasy moc nehodí. Je tady však možnost jezdit 10km okruh po mašerských trasách, které jsou upraveny rolbou bez stopaře. Trasy vydrží asi dost dlouho krásně upravené, protože sněžit nemá.
Vloženo 25.1.2012 12:15
Bude to znít jako přehnaná reklama, ale dnešním ránem začínají fakt ideální podmínky na běžky. Kolem půl metru sněhu, navrchu prašánek, sluníčko, rolba z NM vyrazila už ráno. Na Vlachovicích je vyhrnuté parkoviště (konečně na zmrzlém podkladu). Nevím co dodat - moc se mi do práce nechtělo.
Vloženo 25.1.2012 19:11
Závodní okruhy u hotelu SKI jsou perfektně upraveny. Nyní se tady koná AMČR v běhu na lyžích. Upraven je pouze 3,3km dlouhý okruh, který vede většinou po nových biatlových tratích (jsou docela kopcovité), zbytek je pak na Plačkovci a pouze malý kousek v lese Ochoza. Okruh se dá zkrátit na 2,5km.
Vloženo 22.1.2012 18:05
Trasa NMnM - Sklené - Studnice - NMnM. Velmi dobré sněhové podmínky a trasa upravená.
Vloženo 21.1.2012 18:34
Po upravených stopách. Rokytno-3studně-Fryšava-Samotín-Krátká-Kadov. Sněhu všude dost. Leda v lese kde křižují stopu lesáci je to rozrytý. Podklad tvrdý, na tom 10-15cm čerstvýho sněhu.
Vloženo 20.1.2012 10:06
Zpráva o sněhu na Vlachovicích (750 m.n.m.): Včera většinu dne sněžilo, večer chvíli pršelo, Sníh zhutněl a do rána zmrznul (není to na kost, noha se většinou proboří, lyže většinou ne). Vlastně vynikající základ (20-30cm) pro nový sníh, který teď právě padá. Stopy zapadly, ale rolba by měla vyjet - sledujte lyzovani.nmnm.cz. A slapnout si stopu téměř kamkoliv by neměl být problém díky tomu hutnému podkladu. Bacha ale na potoky, ty zmrzlé nejsou. A směrem dolů sněhu rychle ubývá, doporučuju držet se nad 700m (Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Fryšava, Rokytno, Studnice....prostě na jistotu)
Vloženo 17.1.2012 14:44
Fryšava-hájenky-9 skal-Milovy-Blatiny-Kadůvek-Blatky-hájenky-Fryšava
Sněhu připadlo (cca5-8cm), ale dost fouká a stopy jsou komplet zapadaný. Na pláních po nich není ani stopy a když to někdo prošlape tak za 1/2hod tam nic není. Na remízkách je to sfoukaný až na trávu, ale projet se dá. V lese jsou patrný zbytky stop. Mezi Kadůvkem a hájenkama je vidět stopu po rolbě a taky tam jezdí nejvíc lidí takže je to tam nejlepší. Jen tam prošli 2 debilní důchodci pěšky stopou a celou ji rošlapali. Dojel sem je pod hájenkama no a to jste měli vidět jak prskali kdyžž sem je spednul at si chodí jinudy....
Vloženo 16.1.2012 11:04
Z Jiříkovic přes Vlachovice do bufetu ve Skleném a zpět. Čerstvě upravené trasy, perfektní podmínky, doporučuji.
Vloženo 9.1.2012 19:19
Tak dnes pravej opak. Nádherný tvrdý stopy od rolby, lyžování jedna báseň. Jel jsem po práci úsek Vlachovice - Fryšava a zpět. Pohádka.
Vloženo 9.1.2012 13:32
Jel jsem včera z Vlachovic na Fryšavu, lidí mraky, stopa vyšmatlaná, skoro na zlámání nohy, sněhu na pláních dost i na úpravu rolbou, ale vzdal jsem to po cca 5-6 km, škoda že když už je dost sněhu, chybí strojová úprava, alespoň na nějaké malé kolečko.
Vloženo 9.1.2012 9:37
Fryšava - Tři studně - Vlachovice 14 km okruh vyšlapaný lyžaři - nádhera. Jen výjimečně se ve stopě objeví hrouda nebo voda.
Vloženo 7.1.2012 18:38
Na pláních podmínky dobré, v lese špaténka, stopy vyšlapané
Vloženo 31.12.2011 18:52
Silvestrovská Fryšava v pohodě. Podél lesů jsou vyšláplé příjemné stopy. Dali jsme dva okruhy celkem 6km i na nových lyžích bez obav. Vršky kopců jsou ale sfoukané.
Vloženo 17.12.2011 19:42
Na Fryšavském ledovci se dá slušně jezdit klasika (samozřejmě vyšláplá) i bruslení. Na loukách je zde 10 cm sněhu a postupně připadává další. Obkroužíte zde 3 km

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko