Žďárské vrchy a Novoměstsko – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Žďárské vrchy a Novoměstsko - aktuální zprávy

Vloženo 15.3.2019 20:59
V Novém Městě se dá už jenom ve Vysočina Aréně. Okruh byl ráno utažený rolbou i se stopou na klasiku, sníh už je místy dost špinavý od jehličí a na dvou místech už prosakovala voda, ale zatím to ještě šlo. Mazal jsem KN44 Nero, to drželo a nechytalo moc jehličí :-)
12:49
13:07
14:45
14:45
Vloženo 5.3.2019 10:18
Sníh už pouze na polích a to jen opravdu trochu, jinak už roztál.
Vloženo 28.2.2019 16:39
Fryšavský ledovec pořád paráda. Na slunci měkký firn, ve stínu tvrdý podklad. Stopa nově najetá od Vlachovic na Sklenné a Fryšavu.
Vloženo 24.2.2019 16:55
Dnes krátký okruh Tři Studně - Medlov - Fryšava - ledovec - Tři Studně
V úseku Tři Studně - Medlov - Fryšava stále dost sněhu a slušná pevná stopa. Před Fryšavou stopa mizí v lese a mizí i sníh, tak jsme se rozhodli objet to po pláních. Všude má to bílé se sněhem už pramálo společného a je to tvrdé jako kámen, takže se jelo pěkně. Ale zapomněli jsme, že Fryšávka už pěkně teče a nějak v této oblasti chybí mostek, takže lyžování na chvíli vystřídal skok o tyči :-) Dále z Fryšavy na ledovci a ke Třem studním byla už perfektní stopa jak na klasiku, tak na bruslení. Tady ještě zima nekončí.
9:06
9:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 24.2.2019 16:02
U Martina-Sykovec-Tři Studně-Kadov-Kuklík-Studnice. Sníh je jak beton, stopa najetá, v lese jehličí, zejména Kuklík-Studnice. To jsem nakonec šli pěšky. Mezi Kadovem a Kuklíkem sněhu málo, leze hlína a tající sníh z minulýho týdne místy stekl a rozpustil vše, takže je potřeba sundávat lyže. kde je sníh se dá po polích bruslit.
Vloženo 23.2.2019 22:32
Klasikou NMNM zastávka - Jiříkovice - Vlachovice (občas už leze hlína) - Sklené - Tři studně (pláně luxusní, přejezdy lesem už na přenášení) - Okruh na Fryšavském ledovci (paráda, čerstvě najeto) - zpět přes Vlachovice ke Aréně (hlína jen na jednom místě u lesa, jinak čistý sjezd) - podél Arény (jakž takž se ještě dá) a kolem Medina k zastávce (vyrolbovaná stopa). Vše vymrzlé, ostrý sníh, klistry byly hned pryč :-) Lepší bruslit nebo soupaž.
9:48
10:18
12:12
14:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 23.2.2019 20:49
Tombo, díky!
Vloženo 23.2.2019 20:03
Trasa Nové Město n. M. zastávka - zadem za Harusákem - Jiříkovice - Vlachovice - Sykovec - Tři Studně - Vlachovice a zpět
Pořád se dalo na lyžích už od vlakové zastávky, sem tam vytáté místo s hlínou, ale dalo se objet. Stopy vymrzlé, ledové. Pláně zmrzlé. V lesích spousta jehličí a dost to drhne.
Vloženo 17.2.2019 14:10
Dopolední okruh kolem Slavkovic: Veselíčko - nad Hliným do Slavkovic - Petrovice - Radňovice - Veselíčko.
Ideální pokud si chcete odpočinout od davů na Žďársku a Novoměstsku, potkal jsem sotva deset lyžařů.
Dnes dokonalá podmínky - luxusně vymrzlá skůtrová stopa, ale lyžovat se dalo i naprosto všude po pláních - jak skate tak klasika. Ještě kolem 11 dopoledne to drželo. Zatím nelezou drny ani ve stopě.
8:55
8:55
9:06
9:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 34) + jejich polohy na mapě

Vloženo 16.2.2019 1:00
Dneska v noci ze Třech studní přes Sklené a Lhotku do Žďáru. Stopy jsou všude fest promrzlé a megarychlé, promrzlé jsou i pláně a to tak ze se neproboří ani bez lyží. Akorát lesní úseky jsou už čistý led s protiskluzovým jehličím :-)
Dobrý nápad je změna trasy před Lhotkou vyhýbající se bažině.
Zítra hlavně dopoledne bude rozhodně parádní lyžovačka, kdo můžete neváhejte.
Vloženo 9.2.2019 23:03
Dnes start na Studnicích - sjezd lesem na Kuklík je trochu akční, místy jsou ledové plotny, takže je potřeba brzdit s předstihem. Z Kuklíku pak Jimramovský okruh - super lyžování, žádné davy jako na hlavních magistálách. Stopa u Odrance luxusní jako nová, dále směrem k Jimramovu sněhu postupně ubývá. U Jimramovských Pavlovic už místy čouhá tráva a drny, ale stále se dají objet i na pěkných lyžích. Na druhé straně od Jimramova nad Věcovem zpět k Odranci už je stopa dost zafoukaná, ale stále projetá od lyžařů a bez problémů sjízdná jak klasikou tak bruslením. U sjezdovky v Roženeckých Pasekách se dá občerstvit, aktuální nabídka byla svařák a pivo :-)

Večer pak ze Studnic přes Rokytno dolů do NMNM. Zde už bylo znát, že se tu prohnala stáda lyžařů a stopy byly hlavně ve sjezdech dost rozbité - nahoře ještě uhlazené od plužení, což nevadilo, ale dole u NMNM už po dnešním tání rozorané. Ale koukám, že na trasu zrovna vyjela rolba, takže zítra už bude zase nejspíš OK.
10:14
11:07
11:49
12:17

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12) + jejich polohy na mapě

Vloženo 3.2.2019 16:08
Klasikou od Skihotelu na Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Kadov - zpět přes Fryšavu a ledovec, pak stejnou cestou. Po nočním dešti pořád ještě vydržely stopy po původní rolbové úpravě a byly poměrně tvrdé. Problém je s hůlkami, ty se boří dost. Na pláních sněhu dost, pozor v lese, tam je sníh místy skoro černý. Taky bacha na stopy podél prohrnutých silnic a na dojezdy k silnicím - je tam namíchaný šterk ;-) Jinak všude mlha, nikde nikdo, hospody prázdné. V Kadově v hospodě je nemocný vrchní, takže pivo se netočí, ale kuchyň vaří.
12:06
13:58
13:58

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 30.1.2019 10:32
Od vlakového nádraží Bystřice nad Pernštejnem najeta čerstvá dvojstopa k silnici u Domanínského rybníka - předpokládám, že pokračuje na Rovné, Zubří resp. Vojtěchov, Skalský dvůr. Luxusní lyžovačka.
Vloženo 29.1.2019 16:38
Stopa upravená jen z Nového Města do Vlachovic, za mě velké zklamání na takové středisko, při takových sněhových podmínkách.
Vloženo 26.1.2019 22:11
Okoli Milovskeho rybnika, stopy od rolby po hustem snezeni zavate, ale ozivene od lidi. Pro sportovce nic moc, pro turisty super. Byli jsme odpoledne a zadne velke davy jsme nepotkavali, mnozstvi lidi hluboko pod hranici snesitelnosti.
Vloženo 26.1.2019 21:08
Celý den intenzivně sněžilo, což se podepsalo na kvalitě tratí. Dopoledne okruh Krátká - Sněžné - Podlesí - Milovy - Blatiny - Samotín - Krátká. Napůl zaváté strojové stopy prošláplé od lyžařů, na klasiku celkem pěkné. Ráno se ještě dalo i po pláních mimo stopu, v poledne už byl sníh dost hluboký. Odpoledne "dálnice" Krátká - Kadov - Medlov - Tři Studně - Vlachovice. Všude strašné davy, stopy rozlyžované napadrť, spíš souvislé oraniště. Z Vlachovic "zadem" nad Jiříkovicemi a kolem můstků do NMNM trasa téměř liduprázdná, ale stopa stále znatelná a dobře lyžovatelná.
Vloženo 24.1.2019 19:44
Odpoledne po práci od Medinu po trase sobotní zlaté lyže medlovským údolím, nad Rokytno, k Martinovi a pak nad Vlachovice a dolů do arény. Stopy pořád ve velmi dobrém stavu, jak vymrzly, tak lepší než dnes najetý pás vedle. Ten ještě není vymrzlý, tak se občas nečekaně boří. -5°C, 2x modrý extra na zažehleném klistru, drželo perfektně.
Vloženo 20.1.2019 20:12
Dnes luxusní podmínky na trase Kadov-Sklené-Fryšava-Samotín-Kadov-Tři St.-Studnice-a zpět.Pouze v lese okolo Blatek po těžbě (přejeto bez stopovače) a na stopu slabší Krátká-Kadov.Jinak perfektně upraveno!Novoměstsko-lyžařský ráj!Díky,jdu přispět na účet.
PS:Grundvala a na to 2xmodrý V30,drželo v pohodě,klouzala i varianta slabě modrý klistr a 2xV30.
Vloženo 19.1.2019 19:29
Krásné stopy jak pro závod, tak i mimo tuto trasu. Mazání - asi všichni jeli na tuhé vosky, ale někomu to dost pokluzovalo a pro další dny už by to asi chtělo klistr, aspoň s sebou...
Vloženo 18.1.2019 17:49
Přimrzlo, tam kde včera svítilo slunce je ledovka, Rolba projela většinu hlavních tras - NMNM - Vlachovice - Slenné - Tři studně - Fryšava - Kadov ...
Teplota -3 občas vychřice občas sluníčko a bezvětří, mazání trošku problém od ledu přes namrzající padající dešť po závěje nafoukaného sněhu. Ale jinak naprostá pohoda sněhu všude dost. Zítra asi mlata na bílendě do stopy vyrazí všichni a hospody už nestíhají ani ve všední dny :-(
Vloženo 18.1.2019 13:58
To vám brzy přesunou do obecné diskuze. Pokud možno se klistru vyhněte. Ten patří sem tam do extrémních situací, starý sníh a nad nulou, zkrátka když už odraz vůbec nefunguje i když mám dobrou techniku, přenáším správně váhu z nohy na nohu atd... jinak se vám na skluznici nabalí hrouda sněhu a už nikam nepojedete. Pak to musíte sundat nějakým přípravkem. Mazání je věda, každý to má jinak. Někdo ten klistr dokáže použít tak aby na něm lépe či déle držel v poslední vrstvě ten správný odrazový vosk ale to jak kdy a bez cviku to nepůjde.
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 18.1.: Ahoj, mám dotaz - dá se v upravených stopách jet na pevný vosk nebo se musí dát klistr??? Děkuji za odpověď, vím, že to sem tak úplně možná nepatří...)
Vloženo 17.1.2019 18:54
Trasa: Nové Město na Moravě zastávka - Ski hotel - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšava - Blatky - Samotín - Kadov - Tři Studně - Medlovecké údolí - Nové Město na Moravě zastávka

Upravená stopa jen po Tři Studně, ale parádní, dopoledne skvěle přimrzlá, odpoledne měkčí. Sněhu dost už od vlakové zastávky, dá se vpravo za Medinem i přes koleje na lyžích. Protažená stopa i kolem ski areálu.
Za Třemi Studněmi jen stopy od běžkařů, ale sníh už má krustu a tolik se neboří. V lesích dost popadaných větví a vršků stromů, ale většina odklizená a průjezdná. Jen je část lesních cest odhrnutá a občas až na hlínu.
Vloženo 14.1.2019 16:57
Já si taky chci za kvalitní úpravu stop připlatit - chápu, že nafta něco stojí a někdo musí sedět celé hodiny v rolbě nebo na čtyřkolce.
Pro místní lepky na lyže na celou sezónu, pro přespolní třeba pásek na ruku nebo něco takového. Takto to mají v létě třeba www.rychlebskestezky.cz - dokonce na dobrovolné bázi...
Vloženo 14.1.2019 16:43
Ani nevím jak začít, všichni píšete to stejné a já se vším souhlasím - počasí pohádkově zimní, ale stopa žádná. Musíme doufat, že si to přečtou ti, kteří v tom mohou něco udělat. Protože nevyužít takových podmínek je víc než hřích - okolí 10 km od Fryšavy luxus. Ještě že máme webové stránky https://lyzovani.nmnm.cz/, na kterých můžeme sledovat on line rolbu, která ani nevyjela a dočíst se aktuální informaci o tom že dole na SKI nemají aktuální informace :-). Ještě že to moc lidí nečte jinak by Novoměstsko zelo turistickou prázdnotou.Tolik sněhu bylo naposledy v roce 2013 a od doby, kdy není sníh se nic neděje. Celoročně najdete v loukách a na polích popadané značení-rozcestníky, stromy přes cestu a neudržované mostky. Kdyby byl zájem hlásím se jako dobrovolník o sdělování stavu v lokalitě Tři Studně - Fryšava / pátek až neděle/. Aby jsme se mohli pochlubit zase někde na IDNES jak je Novoměstsko rájem a kolébkou běžeckého lyžování.
Vloženo 13.1.2019 21:13
Dnes vylet kolem Frysavy asi 30km, az na obcasny neprijemny vitr paradni zimni pocasi. Vsude dost bezkaru, je to radost pohledet. Radost ovsem neni udrzba trati, dnes nulova... pro takto exponovany vikend nepochopitelne. Nemam problem treba s placenim (jako v Nemecku/Rakousku). Ale pokud inzeruji Novomestsko jako raj bezkaru a pak rolba jezdi v arene, zatimco venku jsou davy lidi na bezkach, je neco spatne. K tomu jeste pridam tragicke znaceni a vychazi mi, ze NMNM na to kasle. Je to skoda, priste uz spis jinam.
Vloženo 14.1.2019 17:43
Jsem Žďárák, na NMNM jezdím léta, hodně a rád. Údržba byla vždy na nějakém standardu a ten se myslím pořád drží. Tento víkend nebyl nějakou výjimkou. Byl jsem tam i teď v sobotu. Stav tratí podle mě odpovídal počasí a množství lidí. Rolba vyjela v PÁ, SO i NE, dokonce bych řekl že i víc, než bych čekal. Každý den objela 50-60 km, tady jsou záznamy https://bit.ly/2TOQ10F. Prostě podobný režim, jako každý rok, když je sníh.

Každé tratě a lokalita mají svoje. Kdo chce jinam a pořád na vysočinu, může zkusit ten Žďár. Tam se to upravuje nepochybně častěji - i přes týden (víc peněz), ale zase ty okruhy jsou víc okolo louky, od nikud nikam. Tenle víkend ale tady byly stopy určitě lepší než v NMNM - je to o 150 m níž než to NMNM a bývá míň lidí než v NMNM. Ikdyž i ve Žďáře bojovali tenle víkend s počasím. Oblíbené tratě na Račín a Sklené, tedy ty které vedou "někam", byli z různých důvodů neprojeté.

Pro ty z nás, kteří chtějí přispět na údržbu v NMNM, tak nepochybně můžeme:
https://lyzovani.nmnm.cz/verejna-sbirka-na-udrzbu-trati/
Vloženo 14.1.2019 9:36
Pridávám se ke vsem co pisou k upravam stop. Sobota temer nula. Mraky.lidi se potácelo v rozrytych korytech. Priklanim se k placeni.
Vloženo 13.1.2019 16:40
Dobry den, vcera i pres obtizne podminky na namazani a nic moc pocasi spousta bezkaru. Je moc smutne, ze neumime na Vysocine udrzovat alespon o vikendech stopy. Ze mame jednu rolbu, ktera vyjede az po zavodech. Ze se vymlouvame na vitr, snih.... Nejsme Jizerky, kazdodenni udrzbu ctyrma rolbama neocekavame, ale alespon vikendove upravy ano. Navic pro nemistni je zde obtizna orientace. Mapy prakticky nejsou. Je co zlepsovat. Zajem lidi je obdivuhodny. Lidi, kteri naopak pimohou napr. navstevnosti zavodu na stadionu. Dalsi rolbu by rozpocet kraje utahl.
Vloženo 13.1.2019 15:57
Potvrzuji to, co napsal již včera Petr.L Vloženo 12.1.2019 21:28 (díky za výstižnou zprávu). Zároveň bych rád upozornil, že na https://lyzovani.nmnm.cz/vydatne-snezeni/ informovali včera o tom, že nemohou stopy projet rolbou v sobotu ráno, protože se jedou ve Vysočina Aréně závody. My jsme rolbu potkali až v cca 15:00 při zpáteční cestě do N.M.n.M. na tomto místě https://mapy.cz/s/3kjmO , takže jsme si pak užili krásný cca 4 km sjezd (z celkem včera ujetých 25 km) ve stopě alespoň ke Koupališti. Bylo by dobré, kdyby bylo k dispozici tolik prostředků, aby se daly upravovat stopy jak ve Vysočina Aréně, tak na trasách inzerovaných na https://mapy.nmnm.cz/mapa/skimapa/?lo=mini&lb=osmg&ly=ski-rolby%2Cski-tr-2h%2Cski-tr-1d%2Cski-tr-3d%2Cski-tr-7d%2Cski-trasy&lyo=&c=-631910.8%3A-1113694.8&z=5 .
Vloženo 13.1.2019 15:19
Kratky okruh Tri Studne - Sykovec kemp - Tri smrky - Hodacky - Snezne - Tri Studne.
I kdyz to podle fotek nevypada, pres zatazenou oblohu a cerstvy vetrik bylo vsude dost lidi, stopa podle toho vypadala, ale pro turisticke bezkovani ok. Celkem jsme lepili, teplota kolem nuly no. :D
14:28
14:34
15:20
15:24

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Vloženo 13.1.2019 13:18
Mam dojem co se tyce upravy stop , tak Nove Mesto se stara jen o treningove stopy pro vykonne sportovce. Oblibenne turisticke trasy od nadrazi na Tri Studne a na Frysavu je nezajimaji.
Vloženo 12.1.2019 21:28
Jel jsem Ski hotel -Tři studně - Fryšava - Samotín - Kuklík - studnice - Rokytno - Vlachovice Skihotel. Sněhové podmínky že se nedalo rozumě namazat (sněžení, teplota kolem 0°C, běžky i při přibližně správném mazání střídavě smekaly a namrzaly sněhové bačkory). Davy lidí (místní restaurace byly v celém kraji snad krom hotelu Medlov beznadějně plné, taktéž parkoviště krom velkého pod Harusákem), strojově upravené trasy zafoukané sněhem, takže stopy pak byly velmi rozbité a odpoledne i zledovatělé, na úzkých sportovních běžkách to byl v celé trase opravdu velmi adrenalinový zážitek, při sjezdu z Vlachovic pak krom rozbitých stop se zde nacházely hluboké díry, takže nebylo možno na tom zledovatělém sněhu ani pořádně brzdit. Pokud budou zítra podobné podmínky jak dnes, tak rozhodně doporučuji jet jinam (případně vzít backcountry běžky s ocelovýma hranama, jelikož s klasikama se to fakt nedalo)
Vloženo 12.1.2019 20:15
Klasikou od zastávky v NMNM směr Tři Studně. Teplota kolem nuly, přes den místy sněžilo a foukalo, odpoledne trochu přituhlo. Na stoupání držel jakž takž červený speciál. Včerejší úprava přes Jiříkovice k Vlachovicím zcela zapadala, stopa jen vyšlapaná. Okruh od Vlachovic přes Sklené na Tři Studně a kolem Sykovce zpět už byl protažený ale odpoledne na otevřených úsecích zapadával. Jinak okruh na psí spřežení a skate vypadal taky protažený. Naopak stopy směr Fryšava a Kadov byly jen prošlapané.
Vloženo 11.1.2019 16:56
Běžkaři pozor, dnes jsem zaparkovala pod Harusákem na velkém parkovišti zejícím prázdnotou, až na dalších asi 5 aut běžkařů, neboť jsem chtěla na Jiříkovice. Stávala jsem tam takhle roky. Po návratu jsem měla za stěračem sdělení, že mám zaplatit pokutu 200 kč za nedovolené parkování. Po čtvrt hodinové nepříjemné debatě se stejně postiženými, vstřícnými policajty a arogantním, zabedněným majitelem, jsem to vzdala a šla já debil zaplatit-byla mě hrozná zima. Proto tam raději neparkujte. Jinak jízda po čerstvé rolbě byla fantastická. Díky.
Vloženo 6.1.2019 21:50
Dnes trasa Tři Studně Samotín Kadov a zpět na Tři Studně. Sněhu dostatek, ale stopy bohužel zaváté. Jinak krásné svezení.
Vloženo 6.1.2019 14:36
Na Fryšavskem ledovci je snehu dost a i stopy jsou projete.
Vloženo 5.1.2019 9:57
Přes noc napadlo 10-20 cm sněhu, určitě i když rolba nevyjede, tak to paďouři vyjedou. A má mrznout, tak to půjde. Otázkou je kolik napadne dnes přes noc sněhu, má chumelit min. do půlnoci. Předpokládám, že v neděli dopoledne to bude OK.
Vloženo 4.1.2019 16:03
Na Fryšavském ledovci se lyžuje po celé Vánoce až do Nového roku. Zítra tam budou dělat i stopu skútrem.

(Odpověď na dotaz uživatele Alena Borková z 4.1.: dá se běžkovat 5., 6. 1. na fryšavském ledovci?)
Vloženo 4.1.2019 13:41
Jak píšou na webu nmnm, sníh byl z plání sfoukán, na rolbu to zatím není, možná na víkend pokud ještě nasněží. Na webkameře Tři Studně jsou vidět odvážlivci na běžkách ale na nové lyže to nebude.
(Odpověď na dotaz uživatele Simona z 3.1.: Ahoj tak jak to vypadá kolem tří studní? Dá se běžkovat?)
Vloženo 1.1.2019 20:55
V Novém Městě +3°C a celý den mrholilo, kolem města všechno slezlo. Dalo se jezdit jen v Aréně, najetá stopa na klasiku, těžký mokrý sníh na klistr.
Vloženo 3.1.2019 13:18
Na Silvestra krásné počasí, sluníčko, dost sněhu po noční chumelenici.
Běžky - Tři studně-Rokytno-Studnice -Medlov - SUPER!
Stopy jsme si sice dělali sami, ale nevadilo.
Vloženo 30.12.2018 22:03
Celou noc sněžilo, i během dne a napadlo v nejvyšších partiích téměř 10cm těžkého sněhu. Vyjel jsem na hřeben k Devíti skalám, tam zůstal ještě sníh z oblevy, celkem tak 20cm, takže fajn svezení.
Lyžování je možné solidně také na Fryšavském ledovci, kde to šlo i po oblevě. Jinde tedy leží okolo 10cm a na nějaké staré lyže není problém. To vše však jen nad 700m, večer jsem byl na skatu v aréně, tam pršelo.
Vloženo 29.12.2018 12:59
Vyrazil jsem dnes podívat se na Tři Studně a do Nového Města - sníh skoro žádný, to co zbylo ze stop už není ani na C lyže, 2 stupně a déšť. Jedinný, co se dá jsou závodní tratě ve Vysočina aréně, ale tam jsou tenhle víkend závody. Dokud nenasněží, tak je Vysočina pasé. Sportu zdar
Vloženo 27.12.2018 0:20
Dnes jsme jeli Medlov - Tři Studně - Fryšava. Strojovka tam není, ale sněhu dost, teplota přes den okolo nuly, jelo se krásně. Na pláních okolo Rokytna už to je horší, sníh je leckde sfoukaný až na trávu.
Vloženo 16.12.2018 22:14
Klasikou po trase Skihotel-Vlachovice-Sklené-Tři Studně a zpět. Dost lidí, takže stopy bezpečně prošlápnuté, přes starší strojovou úpravu. Pozor na kamení v lese ve sjezdu od Skleného a na hroudy ve sjezdu pod Vlachovicemi.
11:39
11:39
11:56
Vloženo 16.12.2018 19:49
Trasa: Maršovice - Pohledec - Studnice - Vlachovice - Ski Hotel .
Upravených částí nepřibylo, většina trasy jen prošláplá běžkaři a trochu zafoukaná. Sem tam ve stopě kouká hrudka hlíny nebo tráva.
Vloženo 16.12.2018 8:59
Dal jsem si v sobotu okruh Skihotel- Vlachovice-Tři Studně-Fryšava-Samotín-Kuklík-Studnice-Skihotel
Strojová úprava je pouze od Skihotel na Sklené/Tři studně. Dál už jenom prošlápnuto (po celé trase) sněhu je dost, prašan, ale pro dokonalý skluz je ještě měkký. Za Samotínem na polích nějaký pěšák rozdupal na pláních v úseku asi 500m stopu, jinak i prošláplá stopa byla dobře projetá.
Vloženo 14.12.2018 20:40
Bystřicko - v blízkém okolí Bystřice nad Pernštejnem lezou z polí hroudy, jen louky jsou ok, zastávka Rovné a u Vítochovského kostelíka 15cm, žádné stopy, je to stále prašan bez zmrzlého základu tak radeji kamenačky.
Vloženo 15.12.2018 10:43
Ve čtrtek skvěle upravená trať na skate z vysočina areny za sněžnou jámou směr Vlachovice
(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 14.12.: Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, kde všude je upravená stopa na skate. Děkuji a už se nemůžu dočkat na první lyžovačku.)
Vloženo 13.12.2018 18:36
Zdravím, na skate se dá vyrazit z Vysočina Areny přes Vlachovice do Skleného - rolba zde sníh utlačila a na kraji vyřízla stopu.
Vloženo 13.12.2018 17:48
Ahoj, chtěl bych se zeptat, je upraveno jen na klasiku, nebo někde i na skate? Díky
Vloženo 13.12.2018 15:28
Tak se nám to pěkně rozšíří, o víkendu to bude pěkná lyžovačka.
https://lyzovani.nmnm.cz/ctvrtecni-patecni-upravy/
Vloženo 13.12.2018 10:19
Je to tak, 20-30cm, rolba projela jen Aréna-Vlachovice-Sklenné a zpět, nemají teď čas na další, tak hurá na to! https://lyzovani.nmnm.cz
Vloženo 12.12.2018 10:48
Odhaduju 20-30 cm.
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/PR/grafy/snih-lnk.html#heralec
https://snih.in-pocasi.cz/
http://skizdarsko.cz/informace-o-uprave-trati-str-8-1-8-2.html
Vloženo 12.12.2018 9:28
Dle informace na http://tristudne.eu/pocasi.php z 11.12 (včera) leželo na Třech studních již cca 20 cm sněhu, takže pokud to souhlasí, tak by to mělo být na běžky naprosto OK.
(Odpověď na dotaz uživatele Tom z 12.12.: Dobrý den, nevíte jak to vypadá na Fryšavském ledovci? Na webkameře Tři Studní to vypadá slušně ale může to klamat. Nepočítám, že by tam hned jela rolba, ale stopu bych si prošlápl, s tím se na úvod spokojím :-))

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko