Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 9.12.2017 17:15
Máte někdo zkušenost, kde nejlépe funguje nějaká nabídka spolujízdy na běžky? Buď blbě hledám, nebo nic aktuálního a funkčního není. Určitě by to chtělo alespoň takové to klasiky Praha-Bédov, -Mořina, -Jakuszyce, -Kvilda, -Mísečky, -Boží Dar,.., třeba by se našli i nadšenci na Praha-N.M.N.M.(až tam bude sníh), Praha-Dlouhá Louka/Klíny/Komárka/Lesná (vše Krušné hory). Díky ta tip.
Vloženo 7.12.2017 21:50
Jmenuje se to Freestylekolbenka a najdete ji na adrese Kolbenova 898/11, 190 00 Praha 9
Vloženo 6.12.2017 21:07
A kde to je v té Praze? ta vnitřní sjezdovka?
Vloženo 5.12.2017 11:28
Martin Sajal:
Jak už jsem řekla. :) Nejsem idiot, s mými psy tahám už nějakou dobu na koloběžce či v běhu a přes zimu na běžkách. Mají stranové povely, zastavovací i zpomalovací. Do stopy na klasiku nelezu a volno taky nejsou. Vše je o toleranci a jak jsem již psala, minulý rok kohokoliv jsem potkala v Orlickém záhoří, tak všichni zdravili a byli nadšení jak se mám, že to nemusím vše odmakat sama. :) Nejsem bezohledná a věřím, že lidé kteří se se psem věnují tomuto sportu jsou stejní jako já. Pak jsou "majitelé psů" kteří nechají psa běžet navolno dupat ve stopě a díky těmto vzniká nenávist....bohužel
Vloženo 5.12.2017 11:23Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
Aleši, jak jsem ti už řekla je to s psíčkařema stejně jako s ostatníma lidma. Někteří jsou idioti a někteří ohleduplní a pokorní. :) Věřím, že jestli jednou potkáš mě, uvidíš že nejsme všichni stejní. :) Mě stejně nakonec běžky nevyšly...
Vloženo 4.12.2017 0:58
Já jsem byl v Praze na vnitřní sjezdovce a musím uznat, že je to lepší jako klasická sjezdovka, člověk si mnohem víc zajezdí
Dotaz Vloženo 2.12.2017 21:45Přesunuto z Brno
Máme tip na běžeckou oblast NORSKO:
Pro milovníky běžkování doporučujeme výpravu do nádherné zimní přírody Norska a to do NP Hardangervidda – nejrozsáhlejší evropské pustiny. Na 60° severní šířky a 800 až 1 300 m vysoko. V oblasti známého lyžařského střediska GEILO bývá upraveno 220 km kvalitních stop. Tratě jsou upraveny na klasiku ve dvou stopách a uprostřed je pás na bruslení. Více informací na: vikingtour.cz/norsko-na-bezkach/
Vloženo 2.12.2017 13:31
Zkoušeli jste už vntřní sjezdovku? je to takové jako na normální sjezdovce?
Vloženo 1.12.2017 18:05
Když už jsem psy přesunul do obecné diskuze, asi bych měl napsat i svůj názor :-)

Z mého pohledu je to hlavně o toleranci - tedy pokud pohyb psů na tratích není zakázán (na Jizerské magistrále tuším je, v Orlických fakt nevím) a "pejskař" je hodně šikovný a pes hodně vychovaný. I v takovém případě to může být nebezpečné, když se se psem potkáte neočekávaně na nevhodném místě. Ale na ta předpokládám top lyžař se psem nepojede, pač si to uvědomuje.

Jinak nějaké okruhy pro psy na lyžích :-) jsou tuším na Vysočině někde od Nového Města výše, přesné místo bych musel hledat.
Vloženo 1.12.2017 17:54Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
To jsme se toho dozvěděli.Na tyto keci slouží ,,Obecná diskuze''.
Dotaz Vloženo 1.12.2017 14:27Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
Přátelé i nepřátelé pejsků...o)§
Mě by spíš zajímalo jak to vypadá po noci a jestli se nechá i na lepších lyžích někde nahoře?
Dotaz Vloženo 1.12.2017 13:14Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
Osobně se za pejskaře opravdu nepovažuju. Hovna po svých psech sbírám i na sněhu, moji psi jsou vychovaní. Neskáčou po lidech, nehoní zvěř a ani nepřekáží. Jezdí mushigové závody takže opravdu jsou zvyklí se neplést a uhýbat se bezpečně rychlejším týmům. :) Stejně jako existují bezohlední běžkaři, existují i bezohlední psíčkaři, ale já jím opravdu nejsem. :) Mileráda se s vámi někdy potkám osobně a ráda vás přesvědčím, že já kdo vám ničí stopy to opravdu nejsem. :) Každopádně, pokud jednou někdo udělá okruh speciálně pro mushingové sporty, budu jedině ráda. Někde v Čr to už tuším i je :)
Vloženo 1.12.2017 11:57Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
I já mám psy rád, ale bohužel problém není se psy, ale s pejskaři (chudák pes za nic nemůže), ne se všemi, ale s rapidním nárůstem pejskařů jde ruku v ruce i rapidní nárůst pejskařů idiotů. Aspoň že osvěta se sbíráním exkrementů má nějakej úspěch. O přecpaných útulcích, uvazování psů před markety, vodění psů do restaurací a i všude tam, kde je to zakázáno, obtěžování štěkotem (např. na sídlištích), ochcávání (a následná korozi) plotů a pouličních lamp - o tom všem se člověk bojí i zmínit....
Vloženo 1.12.2017 11:18Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
jsem pejskar,ale taky sim myslim ze tam nemaj psi co delat!neni to o toleranci ,ale o slusnosti!!kdyby tam lital se psem kazdej,tak e to konec
Vloženo 1.12.2017 6:35Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
Jen tvrdím, že psi by do upravený stopy neměli, i podle zákona. Těch opravdu tolerantních a nikoho neobtěžujících je jak šafránu. Až pojedu 40 km/h ve sjezdu, kdo mi zaručí, že Váš pes neudělá nechtíc krok do strany?? A následky nesete vy!! Nemluvě o tom, co dělaj rozjetý hovna a dupání do podkladu. Pokud není tvrdo, větší psi nadělaj stejnou paseku, jako pěšáci. Takže asi tak k tý Vaší super toleranci, pejskaři.
Dotaz Vloženo 30.11.2017 14:31Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
Aleši, ráda bych podotkla že psy mám vždy v zápřahu - tj na vodítku. :) A pokaždé když jsem kohokoliv na běžkách potkala a že vás nebylo málo, všichni byli nadšení jakej mám skvělej pohon. ;) Stopu nikomu nerasím, psi mě táhnou a nikoho neobtěžují. Takže asi tak. Ocenila bych trochu tolerance, jelikož já jsem tolerantní k ostatním jak jen to jde. :)
Vloženo 30.11.2017 10:24Přesunuto z Hřeben Orlických Hor
Ty pěšáci mně taky pijou krev. A Petro, ty psy si dej taky za klobouk, nevěřím, že nebudou nikoho omezovat a ohrožovat. Nikdo na ně není zvědavej!!! A vyhláška mluví jasnou řečí.
Vloženo 8.11.2017 23:51
jak zde někdo psal, nejlepší je podle mě Itálie. Ty scenérie, které tam člověk může vidět, nikde jinde neuvidí. Taky když se dívám na seznam letovisek: https://www.nev-dama.cz/zima/italie tak výběr je obrovský a vesměs všechny jsou moderní.
Vloženo 18.10.2017 12:30
Je na adrese Kolbenova 898/11, 190 00 Praha, jmenuje se Freestylekolbenka
Vloženo 17.10.2017 9:48
Kde je v Praze vnitřní sjezdovka? myslel jsem, že to v Čr není
Vloženo 16.10.2017 17:41
Zkoušel už někdo z Vás tu vnitřní sjezdovku v Praze?
Vloženo 8.9.2017 15:05
Byl už někdo z Vás v té vnitřní sjezdovce v Praze?
Vloženo 28.4.2017 8:28
Karolíno, na hřebenech se vyskytuji často, ale nikdy mě nenapadlo, abych se tam brodil sněhem bez lyží nebo sněžnic. (Mluvím tedy o stavu, kdy je sněhu dostatek.)
Vloženo 26.4.2017 19:58Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Karolino dávam palec nahoru.
Vloženo 26.4.2017 9:58Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Honzík: Včera jsem tam byla a cesta je pouze vyéluhovaná na Vrbotovu boudu. Od Mohyly k Labské je normálně sníh.
Vloženo 26.4.2017 8:37Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Karolína: On busline jezdí až na Labskou boudu? Já jen že podle fotek na fb je to vypluhováno až k Labské boudě....
Vloženo 25.4.2017 19:01Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Ahoj, čistě náhodou o tom, že se včera vypluhovala cesta z Míseček na Vrbotovu boudu mám pár informaci. Se včerejším pluhováním cesty nemá Labská nic společného, nýbrž cestu nechala na žádost společnosti Busline vyfrézovat obec Vítkovice. Takže Labská nemá s tím nic společného. Jejich kámenem úrazu je bohužel to, že jako jediní podnikatele v této lokalitě cestu využívají. Tudíž mi jich přišlo už docela líto, že na ně každý nadává, ale nikdo si k tomu nic nezjistí. Mám Labskou boudu ráda kvůli lokalitě i přijemného personálu a vynikajících služeb. Tak mě prosím neukamenujte za jejich zastání. Hezký den
Vloženo 25.4.2017 18:09Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Ahoj. Ano špatně se chodí v hlubokém sněhu, to se stává i jinde, že nám pěšáci řeknou, že se jinde chodit nedá. Ale rolba tratě upravuje pro běžkaře a nikoliv pro pěšáky. Tedy pokud by neprojela, tak ani tam by se pěšákovi, dobře nešlo. Jinak zrovna v těchto místech to po turistických většinou jde, protože to ujezdí skialpinisti. Ja šel (běžel) v zimě takto Labský dolem ze Špindlu na Labskou b. a nebyl sebemeší problem běžět. To samé po žluté na Vrbatu. Ale OK, at jdou po urolbovaném, třeba zrovna na Labskou je to dost široké. Problém je, že takřka žádný pěšák nepujde aspon po kraji, ale rozdupou to všude.Ale nic, to tu nevyřešíme. Pak taky nechápu, že zas tu někdo píše, že není vypluhovano na Labskou, když je. Jen fotek je na FB spousty. Na FB labské b. dal někdo i video s pluhem.Lidi prosím,nepiště voloviny. Asi nevyřešíme ani puhovaní cesty na Labskou boudu. Možná, kdyby se k tomu lidi nevyjadřovali tady, ale všichni to řešili přes KRNAP a pod. Případně psali přímo Labské boudě. Tato věc se řeší na internetu všude možně, ale třeba na FB Labské boudy není skoro nic. Jak říkam, nevim, pokud by se do toho lidi opřeli více, zda by to nemělo řešení, ale já navrhl na FB Labské boudy ,,kompromis" a odepsali, že to zváží. Je to na jejich zdi. Třeba se to bude někomu taky líbit. (třeba ne :o) ) A pak je taky otázka, jak to dopadne... Ahoj všem
Vloženo 25.4.2017 13:10Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Milý Karle,
jde vidět, že jste asi nikdy po hřebenech neprovozoval pěší turistiku. Tedy je velmi těžké jít dejme tomu po červené na Labskou, kde jsou v zimě nafoukané až 3 metry sněhu, tudíž není zrovna nejjednoduší si touto trasou vyjít na procházku. Navíc my běžkaři nejsme vládci celých hor, tudíž si nemůžeme nárokovat magistrálu jen pro sebe ;-) hezky den
Vloženo 24.4.2017 14:13Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Pro Honzíka, ještě bych k tomu dodal, že by ten majitel mohl vytvořit osvětu mezi pěšími, aby používali žlutou turistickou značku z Míseček na Vrbatovo návrší a pak po červené, aby nedošlo ke střetům s lyžaři. Je to také na Labskou mnohem blíž.