Bilastopa.cz - Bílá stopa na Šumavě

Pravidelně před každou zimní sezónou procházíme náš seznam užitečných odkazů pro běžkaře a kontrolujeme, zda odkazy fungují. Koncem října 2013 jsme si všimli, že není dostupný web, od něhož bychom to nečekali – Bílá stopa Šumava.

Na www.bilastopa.cz již od roku 2003 běžel web o běžeckém lyžování na Šumavě, který obsahoval téměř vše potřebné pro běžkaře. Zejména aktuální informace o úpravě a stavu běžeckých stop od správců tras po celé Šumavě, ale i mapy běžeckých tratí, odkazy na webkamery a spoustu dalšího. Když jsme před lety zakládali kamzasnehem.cz s pocity, že informace o stavu stop se pro některé oblasti hledají opravu špatně, Šumava určitě nebyla důvodem...

Již od července 2013 není web Bílé stopy na Šumavě dostupný. Jak vypadal 12. června, je vidět na archive.org. Archivovaná verze webu není kompletní, například mapy běžkařských tras na Šumavě uloženy nejsou.

Update: Těsně po zveřejnění této stránky, tedy někdy v listopadu 2013, byla Bílá stopa zas uvedena do provozu - můžete tedy pokračovat na www.bilastopa.cz.

Update č.2 - březen 2014: Web Bílé stopy na Šumavě je opět mimo provoz. Asi tak od poloviny března, každopádně byl nepřístupný okolo 23. března, kdy na horách napadlo množství nového sněhu a lyžaři začali znovu hledat... Poslední "živá" verze na archive.org je z 26. 2. 2014.

Update č.3: Web Bílé stopy byl po několika dnech zas uveden do provozu... Kolikrát se asi tohle ještě stane?

A tady je pár odkazů, kdyby vás zajímalo, co se dá najít o lyžování na Šumavě u nás: