Hostýnské vrchy – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Hostýnské vrchy ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Hostýnské vrchy - aktuální zprávy

Vloženo 14.2.2017 13:57
Včera jsem zkusil, tady několikrát zmiňované Ski Classics Dolní Těšice a musím říct spokojenost. Vetšinou skate, protože pole bylo vymrzlé i odpoledne. Na klasiku to nebylo ideální, protože stopa vymrzlá a ledovatá. Nějaký tip na nějakou další louku v okolí. Pierre ty si byl kde? Díky za info
Vloženo 14.2.2017 1:46
včera běžkování na poli za barakem, bomba! dopoledne skvělé podmínky na skate - sníh jako beton a můžeš jezdit cik cak jak tě napadne. Odpoledne jsem si na změklém sněhu udělal pěkný 4km okruh, který počítám bude následující den dopoledne perfektně tvrdý. Dal jsem 20km a ani to nebolelo. Mám tréninkový program minimálně na další týden - doporučuji pole s orientací na sever. Díky za inspiraci Petr (Dolní Těšice)
Vloženo 12.2.2017 13:44
Dolní Těšice. Pořád dobrý. Teplota v noci minus pět, přes den vyšplhala na +2. Sníh měkne, skate jen dopoledne, později se to boří, zvláště ve stoupání. Dvě paralelní stopy, pravá původní už hluboká a tvrdá, levá nová pěkná na slušné vrstvě sněhu. Podle předpovědi vyšších teplot a sluníčka tady sníh dlouho nevydrží tak rychle najezdit co se dá...
Vloženo 9.2.2017 13:48
Ski Classics Dolní Těšice. Dnes jsem dal 5x žlutý okruh a byly to velmi příjemné dvě hodiny na běžkách. Minus pět stupňů, občas sluníčko, stopa tvrdá, ale pevná, na cca polovině okruhu přibyla druhá paralelní stopa, která díky promrzlé vrstvě sněhu není tak hluboká. A aby to nebylo málo, celý okruh je při těchto podmínkách vhodný i pro skate. Sníh je pevný a nehoří se, já jsem to probruslil 3x!!! Podle mnohých komentářů třeba z Orlických hor, kde se to hemží stížnostmi na pěšáky, psy, skútry, čtyřkolky, na nebezpečná ledová místa, na trávu, jehličí a kamení, jsem si připadal jako v jiném světě. Nic z toho se tady nekonalo, jen sníh, asi pět krtků a sem tam osamělý list přinesený do stopy větrem z blízkého lesa. Občas stopu použil zajíc, ale bobky jsou jediným nebezpečím, které tady číhá. Shrnuto: pěkný, rychlé, bezpečné. Doporučuji.
Aktuální info na www.motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Vloženo 7.2.2017 20:05
Včera jsem byl zkusit štěstí na trojaku, protože na webu hm52.cz je napsané ze je vše upravené. Pravda totální katastrofa. Nedoporučuji. V karlovicich jsem byl v neděli kdy to meklo. Počítám, ale ze to bude zmrzlé ale dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Premik z 7.2.: nevíte někdo, prosím, jak to aktuálně vypadá na Tesáku (okruh Čerňava)? Asi to bude zledovatělé, co?
Jinak asi největší jistota ve Zlínském kraji budou předpokládám Velké Karlovice - nebyl dneska někdo?)
Vloženo 2.2.2017 22:30
Dnes dopoledne jsem vyuzil snehovy potencial nez se zacal roztikat a nasadil bezky par metru za domem.Kromeriz,okruh kolem bagraku a letiste.V nekterych mistech byla dokonce uz stopa,jinak to byl celkem mord proslapavat hluboky ztezkly snih.Skoda ze stopa po me je uz asi fuc vlivem teploty.
Vloženo 2.2.2017 12:29
Dolní Těšice. Po dvoudenním vydatném sněžení se jezdí zatím jen žlutý okruh. Ráno -4, přes den lehce nad nulou. Uprostřed pracovního týdne nikde nikdo, sám jak voják v poli. Těžký na mazání, já jsem zvolil sjezdový parafín - z kopce super, do kopce většinou soupaž (ať si nohy taky trochu odpočinou:-)...)
Vloženo 30.1.2017 16:31
Dolní Těšice - Skalička. Pro ty, co mě oslovili, přidávám odkaz na mapu, kde jsou zakresleny letošní aktuálně sjízdné běžecké stopy. Té zelené barvy se nelekejte, teď je u nás všechno bílé:-)
http://motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Vloženo 29.1.2017 21:02
Dolní Těšice - Skalička. Slunečno, pár stupňů pod nulou, zmrzlý rychlý sníh stále v dostatečném množství. Dnes několik lyžařů v obou směrech a všichni spokojení a překvapení jako já včera. Na několika místech vyjety paralelní stopy, zejména ve sjezdech, kde si někteří očividně nevěřili a taky na cca 100 metrech, kde to nepochopil magor s traktorem
Vloženo 29.1.2017 20:08
Tam: Troják - Tři kameny - Klapinov - Skalný. Zpět Skalný - Klapinov - U tří kamenů - Tesák (ze zvědavosti) - zpět ke Třem kamenům - Pod Křížkem - Troják. Celkově zhodnoceno: je to na béčkové/staré lyže. Na některých sjezdech trčí kameny, stopa v lese je plná jehličí atd, na exponovaných místech někdy vyfoukané až na hlínu, stopy místy zledovatělé. Chybí prostě 10 až 20 cm nového sněhu.Ale jinak den byl krásný, azurové nebe (typická inverze) a námraza se sněhem na stromech vykouzlili zimní atmosféru perfektně. Udělat si žízeň a vyprdět se se povedlo - tedy účel byl splněn.
Vloženo 28.1.2017 14:27
Dolní Těšice - Skalička (nad přehradou). Pro mne největší překvapení letošní zimy. Pár místních nadšenců udržuje a prošlapává 6 km dlouhý okruh c celkovým převýšením 130m. Nástup u cedule začátek obce Dolní Těšice úvozem vlevo dolů, kde po cca 50m začíná okruh v místě zvaném Paseky. Proti směru hodinových ručiček kopíruje les a remízky. Příjemné sjezdy střídají pohodová stoupání. Překvapivě dostatek sněhu (5-20cm) na travnatém podkladu. Žádné kamínky, bez problémů i pro àčkové lyže. Bufet na přehradě v provozu včetně rybolovu na šířkách. Stopy je v provozu už čtvrtý víkend a doufám, že ještě nějakou dobu vydrží. V nadmořské výšce 270-350 m nad mořem a pouhých 10 km od Hranic je to fakt bomba. Dnes slunečno, -4, zmrzlý rychlý sníh. Dál jsem 4 okruhy a zítra určitě repete
Vloženo 27.1.2017 18:56
Prašivý buk-Machova studánka-Tři kameny-Klapinov-Prašivý buk. Pokud nenasněží tak si myslím že po tomhle víkendu už budou některá místa nepoužitelná.Na hodně místech už vykukuje podklad a stopy jsou většinou už zničené. Na tu "bídu" přesto spokojenost :-)
Vloženo 23.1.2017 14:56
Z Tesáku přes 3 kameny, Holý vrch rozcestí až na Klapinov pěkné (pro klasiku lepší), ale opatrně bez nového sněhu se muže podklad ve sjezdech probrousit až na zem. Dál na Hostýn katastrova, ledové plotny, spousta šutrů a nejsou vidět.
Vloženo 21.1.2017 13:54
Okruh Cernava.Nebyt tech pesaku co se radi prochazi ve stope tak super.Na par mistech je stopa-nestopa, ale i tak to stoji za to.Pocasi slunecno a kdo si privstane stihne to bez davoveho silenstvi :-)
Vloženo 20.1.2017 16:10
Tesak- Klapinov, spatna rozjezdena stopa, snehu dostatek. Z Klapinova- Kozluvky- (asfaltka )strojova stopa z minule soboty- zachovala, nerozjezdena, misty zapadana bordelem ze stromu, jinak pekna.
Vloženo 18.1.2017 19:22
Okruh Cernava, pulka okruhu rozjezdena stopa od aut. Misty zafoukana od silneho vetru.
Vloženo 17.1.2017 19:36
Chvalčov(Říka)-Kozlůvky(magistrála 5)-Klapinov-Skalný-Grapy. Kousek nad Kozlůvkama je strojově upravená trasa až na Klapinov,kde je teda sníh odfoukaný,ale s opatrností se dá projet bez zastavení. Na hodně místech se dá pěkně bruslit nebo stopa. Pro dnešek super :-)
Vloženo 16.1.2017 18:47
Okruh Cernava, strojova stopa, cajk, pouze usek sjezd k Rajnochovicim cca 700 m rozjezden auty.
Vloženo 16.1.2017 10:35
Troják-Bludný-Končiny-Lázy a zpět.
Po loukách použitelné minimum sněhu. V lese, zvláště smrkovém, vystupovalo kamení. Nejméně sněhu z celé trasy v okolí Lázů. Bylo mi líto i lyží, starých 30 let..
Vloženo 14.1.2017 16:27
Okruh cernava strojova stopa občas vystupuji kameny, ale vzdy se da vyhnout. Na starsi lyze ok.
Vloženo 14.1.2017 12:09
V sobotu 14. 1. 2017 kolem 10:50 jsme mezi Klapinovem a Holym vrchem našli klíče s otvirakem Radegast. Nechali jsme je u výčepu hostince na Trojaku. Jinak mezi Hostýnem a Trojakem je magistrála v pohodě sjízdná.
Vloženo 12.1.2017 17:46
Ahoj, nemáte někdo nejaktuálnější informace z hřebenovky na Trojáku směr Lazy? Děkuji!
Vloženo 11.1.2017 12:00
Dneska okruh kolem Cernavy. V první část horší stopa, zbytek byl projety. Stoupání z Rajnosek bylo prohrnute traktorem, ale s opatrnosti šlo přesto projet.
Vloženo 9.1.2017 22:01
Tesák-Čerňava-Rosošné-Sochová-Tesák. Chtělo by to připadnout-ve všech místech klouzají hůlky po podkladu a občas kamínky takže nutnost zvolit správnou stopu.Nejlepší úsek okruh kolem Čerňavy,kde jsou vyjeté stopy a nejvíc sněhu.Po cestě do Rosošné se dalo na pár místech hezky zabruslit-bylo čerstvě stáhnuto pluhem,který ale na hodně místech odkryl asfalt-takže chce to opatrně.Trasa z Rosošné přes Sochovou na Tesák nebyla vůbec projetá. Po mě zůstala stopa z Rosošné po Sochovou, třeba někdo využije než zmizne :-)
Vloženo 8.1.2017 18:19
Dneska okruh kolem Cernavy. Stopy jsou vyjete od bezkaru. Pekne svezení, škoda že to není
upravené od skutru nebo rolby, jinak paráda.
Vloženo 8.1.2017 15:37
Z Trojáku na Hostýn neni problém,jen na Klapinově vyfoukané,občas nějaký šutr ale dá se to projet celé.
Vloženo 7.1.2017 12:40
Dle infa a kamer na webu je na hřebenech 10cm, sfoukané a nafoukané, takže nic moc http://www.trojak.cz/kamery/
Vloženo 14.2.2017 13:57
Včera jsem zkusil, tady několikrát zmiňované Ski Classics Dolní Těšice a musím říct spokojenost. Vetšinou skate, protože pole bylo vymrzlé i odpoledne. Na klasiku to nebylo ideální, protože stopa vymrzlá a ledovatá. Nějaký tip na nějakou další louku v okolí. Pierre ty si byl kde? Díky za info
Vloženo 14.2.2017 1:46
včera běžkování na poli za barakem, bomba! dopoledne skvělé podmínky na skate - sníh jako beton a můžeš jezdit cik cak jak tě napadne. Odpoledne jsem si na změklém sněhu udělal pěkný 4km okruh, který počítám bude následující den dopoledne perfektně tvrdý. Dal jsem 20km a ani to nebolelo. Mám tréninkový program minimálně na další týden - doporučuji pole s orientací na sever. Díky za inspiraci Petr (Dolní Těšice)
Vloženo 12.2.2017 13:44
Dolní Těšice. Pořád dobrý. Teplota v noci minus pět, přes den vyšplhala na +2. Sníh měkne, skate jen dopoledne, později se to boří, zvláště ve stoupání. Dvě paralelní stopy, pravá původní už hluboká a tvrdá, levá nová pěkná na slušné vrstvě sněhu. Podle předpovědi vyšších teplot a sluníčka tady sníh dlouho nevydrží tak rychle najezdit co se dá...
Vloženo 9.2.2017 13:48
Ski Classics Dolní Těšice. Dnes jsem dal 5x žlutý okruh a byly to velmi příjemné dvě hodiny na běžkách. Minus pět stupňů, občas sluníčko, stopa tvrdá, ale pevná, na cca polovině okruhu přibyla druhá paralelní stopa, která díky promrzlé vrstvě sněhu není tak hluboká. A aby to nebylo málo, celý okruh je při těchto podmínkách vhodný i pro skate. Sníh je pevný a nehoří se, já jsem to probruslil 3x!!! Podle mnohých komentářů třeba z Orlických hor, kde se to hemží stížnostmi na pěšáky, psy, skútry, čtyřkolky, na nebezpečná ledová místa, na trávu, jehličí a kamení, jsem si připadal jako v jiném světě. Nic z toho se tady nekonalo, jen sníh, asi pět krtků a sem tam osamělý list přinesený do stopy větrem z blízkého lesa. Občas stopu použil zajíc, ale bobky jsou jediným nebezpečím, které tady číhá. Shrnuto: pěkný, rychlé, bezpečné. Doporučuji.
Aktuální info na www.motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Vloženo 7.2.2017 20:05
Včera jsem byl zkusit štěstí na trojaku, protože na webu hm52.cz je napsané ze je vše upravené. Pravda totální katastrofa. Nedoporučuji. V karlovicich jsem byl v neděli kdy to meklo. Počítám, ale ze to bude zmrzlé ale dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Premik z 7.2.: nevíte někdo, prosím, jak to aktuálně vypadá na Tesáku (okruh Čerňava)? Asi to bude zledovatělé, co?
Jinak asi největší jistota ve Zlínském kraji budou předpokládám Velké Karlovice - nebyl dneska někdo?)
Vloženo 2.2.2017 22:30
Dnes dopoledne jsem vyuzil snehovy potencial nez se zacal roztikat a nasadil bezky par metru za domem.Kromeriz,okruh kolem bagraku a letiste.V nekterych mistech byla dokonce uz stopa,jinak to byl celkem mord proslapavat hluboky ztezkly snih.Skoda ze stopa po me je uz asi fuc vlivem teploty.
Vloženo 2.2.2017 12:29
Dolní Těšice. Po dvoudenním vydatném sněžení se jezdí zatím jen žlutý okruh. Ráno -4, přes den lehce nad nulou. Uprostřed pracovního týdne nikde nikdo, sám jak voják v poli. Těžký na mazání, já jsem zvolil sjezdový parafín - z kopce super, do kopce většinou soupaž (ať si nohy taky trochu odpočinou:-)...)
Vloženo 30.1.2017 16:31
Dolní Těšice - Skalička. Pro ty, co mě oslovili, přidávám odkaz na mapu, kde jsou zakresleny letošní aktuálně sjízdné běžecké stopy. Té zelené barvy se nelekejte, teď je u nás všechno bílé:-)
http://motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Vloženo 29.1.2017 21:02
Dolní Těšice - Skalička. Slunečno, pár stupňů pod nulou, zmrzlý rychlý sníh stále v dostatečném množství. Dnes několik lyžařů v obou směrech a všichni spokojení a překvapení jako já včera. Na několika místech vyjety paralelní stopy, zejména ve sjezdech, kde si někteří očividně nevěřili a taky na cca 100 metrech, kde to nepochopil magor s traktorem
Vloženo 29.1.2017 20:08
Tam: Troják - Tři kameny - Klapinov - Skalný. Zpět Skalný - Klapinov - U tří kamenů - Tesák (ze zvědavosti) - zpět ke Třem kamenům - Pod Křížkem - Troják. Celkově zhodnoceno: je to na béčkové/staré lyže. Na některých sjezdech trčí kameny, stopa v lese je plná jehličí atd, na exponovaných místech někdy vyfoukané až na hlínu, stopy místy zledovatělé. Chybí prostě 10 až 20 cm nového sněhu.Ale jinak den byl krásný, azurové nebe (typická inverze) a námraza se sněhem na stromech vykouzlili zimní atmosféru perfektně. Udělat si žízeň a vyprdět se se povedlo - tedy účel byl splněn.
Vloženo 28.1.2017 14:27
Dolní Těšice - Skalička (nad přehradou). Pro mne největší překvapení letošní zimy. Pár místních nadšenců udržuje a prošlapává 6 km dlouhý okruh c celkovým převýšením 130m. Nástup u cedule začátek obce Dolní Těšice úvozem vlevo dolů, kde po cca 50m začíná okruh v místě zvaném Paseky. Proti směru hodinových ručiček kopíruje les a remízky. Příjemné sjezdy střídají pohodová stoupání. Překvapivě dostatek sněhu (5-20cm) na travnatém podkladu. Žádné kamínky, bez problémů i pro àčkové lyže. Bufet na přehradě v provozu včetně rybolovu na šířkách. Stopy je v provozu už čtvrtý víkend a doufám, že ještě nějakou dobu vydrží. V nadmořské výšce 270-350 m nad mořem a pouhých 10 km od Hranic je to fakt bomba. Dnes slunečno, -4, zmrzlý rychlý sníh. Dál jsem 4 okruhy a zítra určitě repete
Vloženo 27.1.2017 18:56
Prašivý buk-Machova studánka-Tři kameny-Klapinov-Prašivý buk. Pokud nenasněží tak si myslím že po tomhle víkendu už budou některá místa nepoužitelná.Na hodně místech už vykukuje podklad a stopy jsou většinou už zničené. Na tu "bídu" přesto spokojenost :-)
Vloženo 23.1.2017 14:56
Z Tesáku přes 3 kameny, Holý vrch rozcestí až na Klapinov pěkné (pro klasiku lepší), ale opatrně bez nového sněhu se muže podklad ve sjezdech probrousit až na zem. Dál na Hostýn katastrova, ledové plotny, spousta šutrů a nejsou vidět.
Vloženo 21.1.2017 13:54
Okruh Cernava.Nebyt tech pesaku co se radi prochazi ve stope tak super.Na par mistech je stopa-nestopa, ale i tak to stoji za to.Pocasi slunecno a kdo si privstane stihne to bez davoveho silenstvi :-)
Vloženo 20.1.2017 16:10
Tesak- Klapinov, spatna rozjezdena stopa, snehu dostatek. Z Klapinova- Kozluvky- (asfaltka )strojova stopa z minule soboty- zachovala, nerozjezdena, misty zapadana bordelem ze stromu, jinak pekna.
Vloženo 18.1.2017 19:22
Okruh Cernava, pulka okruhu rozjezdena stopa od aut. Misty zafoukana od silneho vetru.
Vloženo 17.1.2017 19:36
Chvalčov(Říka)-Kozlůvky(magistrála 5)-Klapinov-Skalný-Grapy. Kousek nad Kozlůvkama je strojově upravená trasa až na Klapinov,kde je teda sníh odfoukaný,ale s opatrností se dá projet bez zastavení. Na hodně místech se dá pěkně bruslit nebo stopa. Pro dnešek super :-)
Vloženo 16.1.2017 18:47
Okruh Cernava, strojova stopa, cajk, pouze usek sjezd k Rajnochovicim cca 700 m rozjezden auty.
Vloženo 16.1.2017 10:35
Troják-Bludný-Končiny-Lázy a zpět.
Po loukách použitelné minimum sněhu. V lese, zvláště smrkovém, vystupovalo kamení. Nejméně sněhu z celé trasy v okolí Lázů. Bylo mi líto i lyží, starých 30 let..
Vloženo 14.1.2017 16:27
Okruh cernava strojova stopa občas vystupuji kameny, ale vzdy se da vyhnout. Na starsi lyze ok.
Vloženo 14.1.2017 12:09
V sobotu 14. 1. 2017 kolem 10:50 jsme mezi Klapinovem a Holym vrchem našli klíče s otvirakem Radegast. Nechali jsme je u výčepu hostince na Trojaku. Jinak mezi Hostýnem a Trojakem je magistrála v pohodě sjízdná.
Vloženo 12.1.2017 17:46
Ahoj, nemáte někdo nejaktuálnější informace z hřebenovky na Trojáku směr Lazy? Děkuji!
Vloženo 11.1.2017 12:00
Dneska okruh kolem Cernavy. V první část horší stopa, zbytek byl projety. Stoupání z Rajnosek bylo prohrnute traktorem, ale s opatrnosti šlo přesto projet.
Vloženo 9.1.2017 22:01
Tesák-Čerňava-Rosošné-Sochová-Tesák. Chtělo by to připadnout-ve všech místech klouzají hůlky po podkladu a občas kamínky takže nutnost zvolit správnou stopu.Nejlepší úsek okruh kolem Čerňavy,kde jsou vyjeté stopy a nejvíc sněhu.Po cestě do Rosošné se dalo na pár místech hezky zabruslit-bylo čerstvě stáhnuto pluhem,který ale na hodně místech odkryl asfalt-takže chce to opatrně.Trasa z Rosošné přes Sochovou na Tesák nebyla vůbec projetá. Po mě zůstala stopa z Rosošné po Sochovou, třeba někdo využije než zmizne :-)
Vloženo 8.1.2017 18:19
Dneska okruh kolem Cernavy. Stopy jsou vyjete od bezkaru. Pekne svezení, škoda že to není
upravené od skutru nebo rolby, jinak paráda.
Vloženo 8.1.2017 15:37
Z Trojáku na Hostýn neni problém,jen na Klapinově vyfoukané,občas nějaký šutr ale dá se to projet celé.
Vloženo 7.1.2017 12:40
Dle infa a kamer na webu je na hřebenech 10cm, sfoukané a nafoukané, takže nic moc http://www.trojak.cz/kamery/

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Hostýnské vrchy