Králický Sněžník – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Králický Sněžník ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Králický Sněžník - aktuální zprávy

Vloženo 8.4.2018 9:59
Brzo ráno pěšky od parkoviště po sjezdovce nahoru a od sedmi hodin už jsem jel od Slaměnky až na Mokřiny po paradně umrzlém manžestru. První stopa byla moje. Vlastně i druhá a třetí než se objevilo prvních 5 nadšenců. Tuhle trasu jsem jel skoro třikrát. Krasně čisté a bez bordelu. Sníh byl hodně rychlej. Kde svítilo sluníčko od rána tak kolem 10 začlo měknout. Lepší zakončení sezony si nedokažu ani představit. Naprostá paráda a užasné počasí to ještě podpořilo. A tímto bych rád poděkoval za skvělou práci, úpravu a vše kolem toho :-) Už se těšim na další zimu. Mějte se
Vloženo 2.4.2018 0:49
V neděli Dolní Morava - s lyžema v ruce parkoviště Pod Klepým - Prameny Lipkovského potoka - pak už s lyžema na nohách sedlo Puchača - po červené s odbočkou na Schronisko a pak nahoru na Sněžník - dolů na Stříbrnické sedlo - Sušinu - Mokřiny - 7 cet - U včelína - a přes Vyhlídku zpět na Dolní Moravu.
Občas jehličí a větve, ale sjízdná bude většina ještě alespoň do středy. Na duben dobré podmínky.
Vloženo 31.3.2018 10:08
Z parkoviště pod Klepáčem pěšky po červené na horní část Zbojnického okruhu, pak už na lyžích na rozloučenou se sezónou pod Malý Sněžník a zpět. Byl jsem až odpoledne, kdy to měklo, ale úsek sedlo Puchač-pod Malý Sněžník bylo stále výborné. Ostatní také na tuto roční a denní dobu fajn, ale už přeci jen dost špíny a tahalo to za nohy. Děkuji obci Dolní Morava za skvělou práci při údržbě tras po celou sezónu a těším se na příští. Skol!
Vloženo 31.3.2018 8:38
Ráno od závory kus pěšky a cca 1km před Vileminkou se dá už jet na jedníčkových lyží. Krásně přimrzlý manžestr a zařezával jsem do něj hezky první stopu. Za Mokřinama jsem se otočil a jel zpět. Kde to bylo i později ve stinu tam to frčelo.Na sluníčku to dávalo trošku zabrat.Potkal jsem asi 20 lidí. Na závěr dubna parádní podmínky. Díky, díky za supr úpravu
Vloženo 27.3.2018 19:58
Dnes večer okruh Zbojnická,poprášeno novým sněhem,všude souvislá vrstva sněhu,pěkné svezení.
Vloženo 26.3.2018 0:22
Info od Marka:
Za mě poslední vyjížďka. Od parkoviště Pod Klepáčem pěšky přímo k prameni Lipky. Odtud už na lyžích do sedla Puchače a pod Malý Sněžník. Kromě jednoho místa hned na začátku, kde je to pod stromama na hraně, všude snehu dost. Stopa parádně tvrdá, ale jak fučí , tak dost svinstva . Zpátky ze sedla ještě po hřebeni na Klepáč, ale to moc na běžky není, navíc dost foukalo a ani výhledy se kvůli mrakům nekonaly. Na parkovišti -1°C, dole je to firn a led, nahoře je ještě normalni snih. Celkově hodně rychlé, mazal jsrm klistry Rex gold + univerzal a docela to drželo, jen to chce si hodně hlídat odraz.

Fotky na:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/897261193778801/
Vloženo 24.3.2018 12:42
Dnes ráno okruh Zbojnická: včera projela rolba - umrzlý manšestr s popraškem. Ve spodní části je pár míst kde je potřeba dát pozor na skluznici, ale dá se. V horní části perfektní! Pro mě krásné zakončení sezóny a velké diky všem, kteří se podílejí na úpravě stop.
Vloženo 21.3.2018 2:53
Zbojnicky okruh skate, spodní část nic moc-hodně jehličí, vetviček, vršek parádní
Vloženo 13.3.2018 16:11
Přejezd od bobové dráhy přes Slamník Mokřiny - zatáčku smrti na Návrší v sobotu. V neděli z Návrší na Stříbrnické sedlo - modrá hřebenovka a ze Sušiny přejezd přes Uhlisko na vrstevnicovou cestu a dále směr k Vilemínce a po žluté na DM k závoře.
Okruh Sněžníkv sobotu bez úpravy, projeto od lesáků, šutry nečouhají, ale ve stopě občas nepořádek )jehličí a piliny), průjezd ale jde. Od Kaskád Malé Moravy a dále směr U Včelína nádherná upravená stopa. To platí o zbytku cesty až po Návrší a Stříbrnické Sedlo. modrá hřebenovka je projetá od běžkařu a skialpů. Z pod Uhliska a kolem Vilemínky až cca 500 m před závoru souvislá sněhová pokrývka bez šutrů. posledních 500 m vodnatá, ale stále souvislá stopa. Sníh mokrá, velmi, bylo to na klistr, bruslit se také dalo. Na nadcházející víkend to určitě bude ještě na jízdu a možná i ten další.
Vloženo 11.3.2018 22:48
Dnešní skate ze Slaměnky na Mokřiny a zpět se "sjezdem" na D. Moravu.
Počasí sice luxusní, ale stopa hodně měkká a v těžkém sněhu šlo bruslit dost ztěžka. Jinak ale ve vyšších partiíchsníh čistý, akorát níže od Vilemínky po závoru už nějaké jehličí a větvičky. Ale sněhu dost až k závoře, jen kousek před ní už občas kamínky a voda ve stopě. Sice dřina, ale spokojenost :-)

Fotky zde: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/889224364582484/
Vloženo 8.3.2018 20:07
Dnes večer okruh Zbojnická-nový sníh,čerstvá strojová stopa,lehce přimrzlá,byla to pěkná rychlá jízda.Na kopcích krásná zasněžená krajina.
Vloženo 1.3.2018 21:52
Dnes odpoledne skate z Dolní Hedeče na Severomoravskou chatu a zpět. Stopa pošlápnutá pouze běžkaři, takže na klasiku OK, ale skate mizerie. Navíc ve stopě spoustu jehličí a větviček. Personál chaty mi nedokázal odpovědět, zda budou na víkend stopy protaženy. Doufejme, že jo.
Vloženo 22.2.2018 7:28
Dnes po obědě že Slaměnky na Návrší a zpět, pak kolem Vilemínky dolů k závoře.
Stopa přemrzlá rychlá čerstvě upravená. Pouze od Slaměnky k Pod Babuší narušena pešími. Takže parádní svezení a luxusní počasí. Díky za úpravu, užil jsem si to
Vloženo 11.2.2018 9:40
Včera přechod Kralického sněžníku. Od Slaměnky, pod Babuší, Podbělka, Sušina, Stříbrnická sedlo hřeben prošláplý od běžkařů, místy i docela pěkná stopa. Sjezdy v prašanu, padá se jako do peřin. Od sedla na vrchol vydupané koryto od všech. Sjezd z vrcholu k Malému sněžníku cik cak lesem v prašanu, cca pod Hraničními skálami už upravená stopa až nad Větrný vrch. Potom sjezd po loukách do Velké Moravy. Celý den dole mlha, ale už od Babuše nahoru bylo úplně azuro. Až kolem poledne se mlha zvedla i na vrcholy. Celkově OK, ale asi by to bylo lepší na skialpech. Vhodné spíš pro turisty než pro milovníky upravené stopy.
Vloženo 7.2.2018 11:45
Včera jsem vyjížděl z Horní Moravy po Okruhu Sněžník přes kaskády Malé Moravy. U Čtyř rohů, Slamník a Jesenickou magistrálou přes U Vilemínky zpět do Dolní Moravy.
(Od Horní Moravy až po kaskády Malé Moravy rozježděná trasa a v nižších polohách méně sněhu). Od kaskád Malé Moravy krásně upravená stopa jak na klasiku, tak na bruslení s cca 1-2 cm popraškem, takže ideální podmínky. Navíc krásné azuro s minimem lidí. Teplota hluboku pod nuou, takže určitě vyražte, sníh je zmrzlý, takže rychlý. Krásně se povozíte.

Moje včerejší trasa:
https://www.strava.com/activities/1395075477
Vloženo 4.2.2018 15:52
Od závory kolem Vileminky nahoru, Sedm cest, U čtyř rohu k zatačce smrti. Nahoru na mokřiny kde je v předposlední zatáčce málo sněhu, ale ten usek je vždycky kritický. Ve stopě až na asfalt. Z Mokřin na Sedm cest a dolů ke Kaskádám malé Moravy, Včelín a nahoru k Babuši a zpět už jenom traverzem a sjezdem do Dolní Moravy. počasí luxus. Krásně svítilo, ale kolem 12 se nasunuly mraky. Trať byla parádní jelo se dobře a bylo jen pár lidí
Vloženo 29.1.2018 8:25
Dvoudenni trasa Paprsek-Dolni Morava. Na Paprsku kolem 0°C, sjezd na Medvedi boudy upraveny, z Boud na Kladske sedlo pekne projeto, do kopce to chtelo cerveny ktery perfektne drzel. V miste kde potok tece trasou nutne jit kousek lesem nebo prenest. Sesup pred Kladskym sedlem se dal vpohode sjet, dobre se pluzilo. Pred sedlem to hodne talo, stopa pomalejsi, dost vetvicek. Mezi Kladskym sedlem a Navrsim pekna stopa na klasiku i na skate. Z Navrsi dojizdime pres Stvanici do Stribrnic kolem lanovek, dojet se dalo az dolu, je to ale na hrane. V Ne lanovkou na Stvanici, extremni vichr a mlha. Nadjizdime lanovku a jdeme horem na Mokriny. Rolba tu asi ve CT jela, zmrzle korytko s vetvickama, dolu bych to jet nechtel, nahoru docela ok. Pred a dal od Mokrin krasna stopa, je pod nulou, mlha. U Sedmi cest to balime a mirime dolu na Kaskady Male Moravy, paradne projeto a super sjezd. Od cca 800m a niz teplota stoupa a snehu rapidne ubyva, hodne mrholi. Okruh Sneznik projet autem v delce asi 2km. U Smolkova mostu mirime po silnici dolu do Dolni Moravy. Dojeli jsme az do vesnice, na loukach uz jen minimum snehu, s oteplenim vsechno sleze. Cca 45km, pekne projeti na tuto "zimu", nad 800m je snehu jeste hodne, nize to s oteplenim a mrholenim asi pujde do kytek. https://mapy.cz/s/2m32Z
Vloženo 26.1.2018 17:25
Kralická magistrála, okruh pod Slamníkem. Sněhu dost i na áčkové lyže, úprava tras perfektní až na horní rovinnatý úsek Kralické magistrály, kde do bruslařského pruhu vyryla nějaká čtyřkolka místy i dost hluboké koleje. Takže na klasiku OK, na bruslení nic moc.
Vloženo 21.1.2018 19:50
Sněhové podmínky vynikající, nahoře magistrála strojově jakžtakž upravena, ovšem dole od Závory, Babská nic. Snad jen kdyby se více snažili o strojovou úpravu tak, jak sdělují veřejnosti.
Vloženo 21.1.2018 19:50
jak teď jezdívá rolba přes Kladské sedlo směrem na kapličku, tak tam nemám moc radost z toho sešupu na Rampu, zkusil jsem pokračovat po té vrstevnicové cestě dál a za 15min jsem byl i se šlapáním stopy zpátky na hranici u patníku 61/7, šlo by to trefit i lépe, takhle jsem se chvíli po hranici vlastně vracel, po hranici samo není strojová ( spíš sněžnicová ), ale třeba se tato info někdy někomu bude hodit
Vloženo 20.1.2018 20:26
Včera v noci projeto všechno, dnes od 8 hod sněžení a připadlo 10 - 20 cm čerstvého sněhu. Na klasiku si lidi stopu prošlápli, skate byl utrpení v hlubočáku. Přesto všechno pěkné podmínky, sněhu metr, možná i víc. Jel jsem po svážnicích mezi sjezdovkami nahoru na Vyhlídku Kaskády Nad Zatáčkou U Sedmi cest Pod Chlumem po svážnicích dolů. Počítám ale s tím, že podmínky byly minimálně podobné všude. Dokud neprojedou znova, super to nebude.
Vloženo 16.1.2018 20:52
Dopoledne od parkoviště Pod Klepáčem spodní cestou na Zbojnickou chatu a vrchní zpět včetně zajížďky pod Malý Sněžník. Výborné podmínky upraveno na klasiku i skate. Asi dvě místa kde protékal potůček, ale šlo to objet. Sníh přimrzlý, takže to bylo rychlejší. Paráda !!!
Vloženo 15.1.2018 12:09
V neděli Hynčice nástup Štvanice - magistrála přes Zatáčku smrti a Mokřiny na Slaměnku (Dolní Morava) a zpět. Podmínky opravdu ideální (tuto sezonu mi přišly nejlepší). Tvrdý podklad s cca 1cm popraškem. Bez větší újmy na lyžích. Krásné počasí. Směr z Hynčic na Návrší jen cca 500m od Hynčic sjízdných, pak je sníh odhrnutý technikou.
Vloženo 14.1.2018 10:39
Kolem Paprsku všechny trasy super upraveny. Sice víc lidí, ale zimní počasí, jen sluníčko chybělo. Tady z nížiny se ani nechce věřit, že je zima a taková parádní. Osobně Velký Šengen, Smrk a okolní trasy. Vše v pohodě.
Vloženo 13.1.2018 16:42
sobotní parádní skejt od závory nástup asi kilometr za. Jde to i dřív kdo nemá rád svoje lyže. Paradně upravené až na Mokřiny, sjezd k zatačce smrti, opatrně dál směr Nad Štvanicí a tam je to směrem na Návrší vytrnuté traktorem. Nechápu důvod jinak by to bylo luxusní. Dál směrem na Padesátku, 2 krát potok nutno sundat. Od Padesátky na vojenskou silnici asi 600m jen projeto rolbou bez ůpravy a přitom tam je minimalně půl metru sněhu. Důvod? Mockát díky za skvělou upravu tratí. Vše krásně čisté bez bordelu na trati
Vloženo 12.1.2018 23:12
Dnes od závory pod Klepáčem spodní cestou na Vilemínku a dál na Slaměnku a zpět. Upravené ze včerejška, připadlo cca 7-10 cm sněhu. Obleva tomu dala v nižších partiích trochu zabrat, takže nejlepší podmínky jsou mezi Vilemínkou a Slaměnkou. Do odpoledne byl 1 nad nulou, takže bylo těžké mazat v tom výškovém gradientu na klasiku. Místy se totiž stopovač dostal až na tu mokrou a hrubozrnou vrstvu, kde by to chtělo asi spíš klistr zatřený tuhým, který by ale zase výše namrzal. Taky úsek pod Zbojnickou k Vilemínce je celkově horší s dvojím přenášením v rozmáchaném terénu. Tam by to bylo i na horší lyže. Mazal jsem VR 60 a zpátky po lehkém ochlazení to pěkně bral červený Rex. Skejt slušný a bude to zřejmě dál umrzat a zrychlovat.
Vloženo 12.1.2018 18:32
A máme opět všechno upraveno - Jesenickou magistrálu, okruhy Pod Slamníkem a Mokřiny a okruh Zbojnická. Připadl nám nový sníh, takže ve vyšších polohách je to oproti zbytku světa beze sněhu jiný svět, však se podívejte na fotky ;-) Sníh je mokřejší, má přituhnout, takže to trošku přemrzne. Jsou upraveny i navazující stopy na Staré Město, ale zde je sněhu trochu méně.

ZDROJ: www.facebook.com
Vloženo 9.1.2018 0:20
Dnes v noci po odpolední úpravě projet okruh Zbojnická. Přestože dole v Lipce byly -2 stupně, u závory už 4 nad nulou, takže slušná inverze. Špatně jsem zvolil klistry (měl jsem jen oba univerzály od Swixu), takže krásný skejt a soupaž na klasičkách :-) Lyže jsem nasazoval na spodním traversu asi po půl kilometru, ale dál už to byla v daných podmínkách paráda! Jen u Zbojnické chaty je ledová plotna a nezbytné lavory od těch co jeli zhora. Na horní travers s běžkama v ruce (rolba ani nautahovala) a nahoře manšestr neposkvrněný a stále hromada sněhu, jen v jednom místě nutno přenést přes potůček.. Jel jsem i pod Malý Sněžník. K závoře jsem sešel od obrátky po červené. Začalo vyfukovat, takže místy už stihlo napadat jehličí a větvičky, v dalších dnech se to bude asi zhoršovat. Dnes ale paráda, zhutněno, upraveno a bylo to rychlé.
Vloženo 7.1.2018 21:49
Dneska okruh Zbojnicka z parkoviste pod klepacem. Bida a bezmoc. Mokry, zmrzly, mekky, rozdupany. Na klasiku asi ok. My to na skejtu otocili u Zbojnicke.
Vloženo 7.1.2018 16:38
Dnes pro změnu Zbojnický okruh od parkoviště pod klepáčem. Od závory kousek přenést, dál to spodním traversem jde, az u zbojnické kousek horsi. Horni travers paradni, akorat je to obcas rozhamtané od pěšáků. Pak to stoupani k prameni Lipkovského potoka je dost mizerne, voda a svinčík ve stopě. To se ještě tak kilák za pramen , dál k Puchači už dobré. Jako včera to bral ken červený klistr, teplota i nahoře kolem +3
Vloženo 6.1.2018 19:16
Po magistrále přes Vileminku na Lavičky a zpět. Dá se už asi 400 m za závorou, dál asi 2 km občas bez stopy, ale lze í na dobrých lyžích. Poslední úprava ve čtvrtek, tak se to dost boří, pro bruslare asi dost dřina. Nahoře 1 místo, kde je už jen led, ale lze po kraji objet. V posledním žlabu před lavičkama nutno přenést pres potok. Firnovaté i nahoře, flexi klistr to moc nebral, chtělo to červený. Odpoledne se to vybralo, nádherné výhledy, ve stínu se začlo rychle odhlasovat, takže stopa ve sjezdu rychlá a v tom oranisti to byl zpátky v příštích sjezdech docela adrenalin. Jestli na zítřek upraví, bude to pecka.
Vloženo 4.1.2018 21:33
Dnes okruh zbojnická s čelovkou,čerstvá stopa od rolby,nový sníh,ideální podmínky.
Vloženo 30.12.2017 16:32
Nástup asi 1500m za závorou.Dřív to na skate nejde. Úžasný podmínky vykouzlili rolbaři pro skate i klasiku.Od čtyř rohu jsem jel do zatáčky smrti kde přistoupání k přístěšku Mokřiny je opravdu málo sněhu na silnici a tak jsem jel zpět. U sedmi cest a pokračoval k přístřešku Mokřiny a kousek dál.Dolů se mě už nechtělo, ale bylo to tam ještě upravené.Cestou zpět do údolí Dolní Moravy začlo trošku padat a lyže zpomalovat (nejspíš i únava).
Snad nám to ta zítřejší obleva moc nezkazí a musíme doufat, že to vydrží ;-)
Vloženo 29.12.2017 22:29
Od Závory nahoru večer při čelovce. První asi 3 kilometry nic moc, ale jela, víc toho udělat nešlo. Dál už paráda. Nová stopa, kolem na skate. Mírně sněžilo, krása. Jen se to asi na Silvestra zase změní. Nicméně zítra to bude paráda.
Díky rolbaři za dobrou stopu.
Vloženo 29.12.2017 10:18
Ve čtvrtek kolem poledne za sněžení jsem vyrazil od závory. Až do cca 1000m - do zatáčky. Úsek od závory do zatáčky je sjízný, nicméně dost ledovatý a hrbolatý s malým popraškem sněhu, čím výše, tím se to zlepšuje. Nahoře bylo tak 5cm nového, sněhu.
Vloženo 27.12.2017 17:39
Z Dolní Moravy na současné možnosti výborné lyžování, díky za včerejší úpravu (1 stopa na klasiku + dost místa na skate). Honza a Marena v předchozích zprávách popsali ta nejlepší místa - nejhezčí lyžování je nahoře, já zkusil i další.

Z rozcestí U sedmi cest jsem pokračoval dál po magistrále (okruh Mokřiny) - stopa z minulého pátku byla v horních pasážích ještě slušná a pěkné lyžování to je do doby, než se začne klesat k Zatáčce smrti, tam nejdřív zmizí stopa, pak se pár asfaltových míst dá objet, kus před rozcestím Nad zatáčkou se musí asi 100m přenášet. Původní plán dojet až ke skiareálu Kraličák jsem radši zavrhl, ale potkal jsem borce, který odtud přijel, takže to nějak jde. Zpátky jsem to vzal spodní cestou okruhu Mokřiny, tam se přenášelo jen pár metrů u rozcestí Nad zatáčkou a zbytek byl sjízdný, ale kdovíjaký lyžařský zážitek to nebyl.

Napojil jsem se na včera upravenou trasu, v úseku U Johanese - Sutě jsem 2x překračoval odvodňovací kanálek obkročmo (na kameňačkách bych to asi skočil :-) Stoupání Sutě - Pod Chlumem střídavé kvality - místy svinstvo ze stromů a pár kamenů (zejména u zatáčky, co se odpojuje spojka na horní trasu), místy podupáno od pěších. Trasa na Vyhlídku byla v prvních metrech bez stopy na klasiku, tak jsem ji vynechal a vylezl ke Slaměnce - nahoru se to dalo, dolů bacha (jedno vytáté místo, pár kamenů, podupáno).

Návrat stejnou cestou údolím, čerstvá úprava končí necelé 2 km od závory, i ten spodek s úpravou z minulého pátku byl ráno pro klasiku slušný, bohužel během dne tam projel nějaký mamlas s autem a stopu místy poničil, až 300 metrů od závory stará úprava končí, ale dolů jsem to taky sjel.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/1329239467
Vloženo 27.12.2017 16:16
Od závory pěšky cca 1500m a pak začíná úprava. Jel jsem na Slamnik, U Sedmi cest, U Johanese. První manžestr byl jen můj. Cesta až sem na skate je úplně parádní, krásně umrzle, čisté a jelo to parádně. Pak dolů na Hutě to bylo horší a tak jsem to otočil a jel zas zpět. Díky za skvělou úpravu. Málo lidi. Byla to nádhera až na to větrné počasí. Diky
Vloženo 27.12.2017 15:43
Nahoře na slamence pořád parádní podmínky, sice občas bordel ze stromů ve stopě, ale včera projeté stopy furt dobré. Jen magistrála tak 2 km od závory ledovatá, dál už ok.
Vloženo 26.12.2017 20:10
Dle online pozorování GPS záznamu se rolba v údolí dostala zhruba do poloviny trasy mezi Vilemínkou a spodní stanicí lanovky Sněžník, tj. nedojela tak nízko jako při poslední úpravě. Tam musela být rolba někdy odpoledne, k večeru byla spatřena na Slamníku a pak zamířila přes rozcestí U sedmi cest a U čtyř rohů na Vyhlídku, tedy k vrcholu lanovky U slona. Otázka je, jestli vyrazí ještě někam, každopádně vyrazila dříve, než původně dle zprávy na http://www.bezkydm.cz/ plánovali:

"Tak vánoční obleva dala sněhu trochu zabrat :-o Ve vesnici už sníh není, takže stopy okolo Větrného vrchu nejsou již sjízdné. Ostatní sjízdné je, kvalita je v nižších polohách trochu horší (přemrzlý sníh), ve vyšších polohách je to lepší. Stopy upravíme dle vývoje počasí, něco možná zítra, pokud sníh povolí, vše pravděpodobně v pátek po čtvrteční sněhové nadílce, kterou nám předpovídají"

(Odpověď na dotaz uživatele JJ z 26.12.: Zdravím! Nebyl prosím někdo v posledních dnech nad Dolní Moravou? Díky za každé info! J.)
Vloženo 24.12.2017 13:12
Jel jsem z Vojtíškova přes Žleb Zeleného potoka, Jasaní a zatáčku smrti na chatu Návrší (23.12.-25.12. bohužel zavřeno), od Jasaní solidní strojovka a upraveno i na skate. Překvapilo množství sněhu (30 - 40 cm) a i jeho kvalita (trochu to měklo, ale pořád hodně slušné podmínky na prosinec). Zpátky se dokonce dalo přes Bystřiny a Vysokou, a to je jen kolem 700 m.n.m.
Vloženo 21.12.2017 13:07
cesta Velké Vrbno - Paprsek a okolí. Cesta z Vrbna na Císařskou boudu projeta pouze od běžkařů, ale v minulosti projeto technikou ( překryto novým popraškem). cca 30 cm sněhu, stopa tvrdá, vhodná i na bruslení. Okolí Smrku, Malý Šengen - projeto od běžkařů, na Paprsku minimum lidí, -3 C ideálka.
Vloženo 2.12.2017 17:52
Z Horní Lipky od křížku je po Zbojnickou pěkná stopa od lidí,vrchní cestu jsem dnes projel,sněhu dost,nikde to nedrhlo.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Králický Sněžník