Nízký Jeseník – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Nízký Jeseník ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Nízký Jeseník - aktuální zprávy

Vloženo 10.2.2019 22:49
Jívová - Pohořany - Jívová
Z Jívové k Dómskému lesu, Jedlina, Pohořany a klasika zpět po zelené do Jívové. Sluníčko odpoledne zasvítilo a sníh změkl. Stopa téměř žádná, od Pohořan po "Václaváku" soupaž po zmrzlé "stopě". Vosk se sedřel, tak jsem bruslil nebo soupaží až do Jívové. Večer prší, takže další dny kameňačky do bahna.
Vloženo 8.2.2019 18:33
Lužice

5x okruh 1400. Od 16:15 do setmění. Nejprve se to trochu bořilo do stran, stopa nevedla. Později ale více přituhovalo, tak se to zlepšilo a i skluz byl lepší. V poledne to bylo asi horší. Zítra ráno to bude ještě přimrzlé, což dle nahlášené oblevy bude zde asi poslední šance, dokud nepřipadne min. 5cm. Sněhu ubývá. Vylízají již ,místně hroudy a stvoly kukuřice. Swix 0 +2°C celkem držel.
Vloženo 8.2.2019 9:29
Moravský Beroun - Hraničné Petrovice - Jívová - Pohořany. Z Berouna do Petrovic většinou bez stopy (zafoukaná nebo jsem šel jinudy), ale moc se neboří, sotva po kotníky, sníh přemrzlý, sypký, vosk TOKO -2° to -6° nedržel, přemazáno TOKO -6°and colder a v pohodě. Pozor - nelze v obvyklém místě přejít Hrušový potok - teče jak blázen, nutno proti proudu až nad brod, přeskakoval jsem až někde tu: https://mapy.cz/s/3ok6L , 49.7751956N, 17.3980611E . Petrtovice - Jívová stopa v pohodě.
Vloženo 7.2.2019 20:46
Lužice 1400 (5x). Dnes pouze ve stopě, která se začíná ojíždět, ale pořád dobré. 16-17hod sníh přemrzlý, suchý a sypký. Slunečno. Na modrém swixu to trochu ustřelovalo. Doufám, že ta nahlášená obleva je jen pro Prahu, protože dnes ráno tady bylo -11°C, prostě jako v zimě...
Vloženo 7.2.2019 13:58
Dálov - Nové Dvorce

Oproti včerejšku výrazně lepší. Stopa sice místy poněkud rozglajdaná, ale vymrzlá, takže se tolik nebortí a je to také o dost rychlejší. Jel jsem to samé co včera + Dálovské jezírko. Kolem Jezírka je malý, ale hezký okruh (asi nejlepší stopa vůbec). Okruh kolem Břízek pod Novou zatáčkou taky slušný, pěkná stopa je i kolem hřbitova, níže k vysílači už rozježděné. Sjel jsem v pohodě až na Kiosek, ačkoliv koryto k Vyhlídce bylo dnes docela ostré :-). Včera v 11 na Dálově už vata , dnes po dvanácté nad městem pořád prašan.
1 - Dálovské jezírko, 2 - nad Modrou studánkou, 3 - nad Novou zatáčkou, 4 - k Loděnickému rybníku, 5 - nad Loděnickým rybníkem, 6 - k chatě Lipinka
9:17
9:29
9:46
10:05

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 6.2.2019 19:05
Polem - nepolem mezi Šternberkem a Lužicemi. 10cm hutného přemrzlého sněhu s 5mm krustou, která se trochu boří, ale žádné velká dřina. Pěkná stopa se utvoří již při prvním projetí. Ve spodu sypký sníh přituhlý k zemi. Povrch země to pěkně kryje i na povláčeném poli. Hluboká orba by asi vadila. Zkusil jsem to přes most u ČOV směrem k rybníku za Deltou, dále na konec Lhoty a podél zahrad do Lužic přes most. Mezi cestou k ČOV a zahradami je pole vespod zarovnané, tak tam je dokonalé svezení. Přes Lužice kolem potoka na cyklostezku. Kolem developerského hnízda se to musí sundat a nasadit za autoopravnou. Zde na poli již tréninkové kolečko 3x 1400m. Sněhově tedy lepší jak před týdnem. Swix 0÷ -7°C akorát. Na sluníčku parádní vyvětrání a na kolečku později i nějaké svezení. Docela fajn jít lyžovat z domu rovnou za plot...
Vloženo 6.2.2019 17:50
Stopy po včerejšku hodně měkké, při odrazu se to boří a uhýbá do stran - chybí podklad a sníh odspodu natává. Nejlepší Nová zatáčka - posed. Ráno prašan, kolem jedenácté už vata. Zítra a snad i v pátek to ještě půjde, víkendu už moc šancí nedávám.
Vloženo 6.2.2019 12:37
Včera jsem jel s čelovkou cca v 18h Pohořany směr Jívová (pivo v hospodě) a zpět... paráda, doporučuji to zkusit večer, kdy je uplnej klid a krásná obloha.
Vloženo 5.2.2019 19:28
Ze Skřítku na Rabštejn krásně vyfrézovaná stopa. Počasí na 1
Vloženo 5.2.2019 15:49
Kolem Nových Dvorců, Dálova je na loukách 30-40 cm čerstvého prašanu, v lese podle místa 10-25 cm většinou bez podkladu, ale kameny lezou jen vyjímečně. Prošlápl jsem stopu po loukách mezi Novou zatáčkou a Modrou studánkou + kolečko nad Loděnickým rybníkem a pak menší okruh v lese kolem chaty Lipinka. Tady při nájezdu od Modré studánky velká rozbředlá kaluž - nutno obejít/objet po bariéře. Vytátá místa jsou občas i na loukách, někde jsem narazil i na tekoucí vodu - zem není promrzlá. Ve stopě se dá dojet až k lesu na Prabábě. Problematická je pouze pěšina pod Novou zatáčkou. Celý den azuro (k poledni sníh vatovatěl) a skoro bezvětří, takže paráda až na tu dřinu.
Vloženo 30.1.2019 12:25
Olomouc-Lazce, pole a louky kolem Lazecké inlayn trasy výborně sjízdné, ráno -7 st, 10-15 cm kvalitního sypkého promrzlého sněnu, naprosto mimořádná konstalace.
Vloženo 30.1.2019 7:31
auto u benzinky před Horní Loděnicí na Ecce Homu. Stopa k dalovskému jezírku, Oldřichovský kopec. Prašan, super podmínky, teplota cca -4st. Krásný výhled na Slunečnou i na Jeseníky
Vloženo 28.1.2019 8:40
Jeli jsme zkusit stopu u Moravského Berouna - Jesenická magistrála č. 5. Má své výhody i nevýhody. Vzhledem k tomu, že jsou tam větrné elektrárny, tak předpokládám že tam stále fouká vítr. V sobotu tam byl dost velký vítr, takže stopu jsme vůbec nenašli. Pokud by tam byla vede kolem smeťáku. Ale v zásadě bych tento výlet doporučila. I když jsme stopu nenašli, tak zde byl zmrzlý sníh a na něm 1cm prašanu. Takže stopu jsme si dělali sami a nebylo to vůbec náročné a skvěle to jelo. Udělali jsme si okruh podle sebe po loukách. Je zde dostatek sněhu a doporučuji za stejných podmínek.
Vloženo 26.1.2019 13:23
Dnes dopoledne okolo Dalova. Od jezírka na polích a pastvinách dostatek sněhu. Pěkné stopy okolo lesa až do Nové zatáčky. V lese okolo Modré studánky, lovecké chaty, katastrofa. Led, hlína a kamení. Šel jsem kus pěšky, lyže v ruce. Bylo to na zničení skluznice. Viditelnost nízká, lehce sněží, teplota -7, na otevřeném prostranství nepříjemný vítr. Až na tu hrůzu v lese, to byla paráda.
Vloženo 23.1.2019 16:09
Dnes freeride bruslení z Lipiny směr vrtule. První kilometr celkem opruz (kopec, ledový protivítr a krusta ne všude pevná). Po projetí lesíka u vysílače (Oldřichovský kopec) ale paráda. Firnové pole tvrdé a na něm centimetr námrazy, takže rozhodně lepší podmínky, jak v sobotu. Akorát počasí nic moc - hustá mlha a dost větrno. Dál jsem jel kolem Slunečné na okraj Těšíkova, k farmě a následně po zelené TZ směr Kyselka. Na louce nad Kyselkou jsem udělal kolečko a vrátil se druhou stranou Slunečné k vrtulím. Tady vítr i mlha slabší, zase občas měkčí podklad. Trochu jsem ještě pojezdil kolem větrníků a vrátil se stejnou cestou zpět. Na to, že jsem to chtěl na začátku otočit, jsem si nakonec docela vyhověl, takže komu nevadí "sibiř" má použitelnou alternativu ke klasickým stopám.
Vloženo 21.1.2019 23:10
Detrichov nad Bystrici nad nadrazim je na poli nebo louce strojove udelana stopa v delce zhruba 4km na tu bidu vsude kolem perfektni doporucuji, nastup hned za zeleznicnim prejezdem smer Ryzoviste.

http://www.obec-detrichov.cz/m/fotografie-2/rok-2017-1/upravovana-bezecka-stopa-57cs.html
Vloženo 19.1.2019 20:36
Tak nám začala bruslařská sezóna. Jel jsem z Lipiny od chat na Oldřichovský kopec, vrtule, Horní Loděnici, Hraničné Petrovice do Jívové a zpět.

Kvalita krusty není všude stejná, někde na můj vkus moc ledovaté, někde (při krajích lesa) měkké, ale celkově dobré a docela rovné, i sjezdy bezpečné. Nejlepší asi ve vrcholových otevřených partiích. Občas byla k vidění stará zmrzlá stopa, snad by se v ní i dalo jet, slušné mi to v tomto směru přišlo od petrovických vrtulí do Jívové. Slunečno, mrazivo, takřka bezvětří, bílé pláně s jiskřícím sněhem a nikde nikdo - připadal jsem si jako někde v Laponsku. Výhledy také pěkné. Byly krásně vidět hřebeny Jeseníků s Pradědem, Slunečná, Malý a Velký Roudný nebo Červená hora. Kriticky hodnotím pouze svůj fyzický výkon... holt bruslit po dvou letech není jen tak :-). Dole na Prabábě, jak se láme terén, už leze tráva, ale zatím se dá sjet až k lesu. Za celý výlet jsem potkal jednoho běžkaře u Jívové a pak jednoho šternberáka u loděnických vrtulí.
Vloženo 19.1.2019 19:09
V okolí Jívové je sněhu dost - je zmrzlý, ale ve stopě se docela jet dá, když se dobře namaže. Bohužel jsme jezdili jen v okolí Jivové, takže nevím, jak vypadá trasa až do Domašova. Běžkařů byla vidět po okolních kopcích celkem dost.
Cesta Jívová-Pohořany celkem děs, místy se dá, ale většinou je to ledovka anebo úplně rozrejděná. V okolí Pohořan sníh ještě docela je (taky zmrzlý), ale kousek níž po Pohořanama už prudce ubývá, cesta směr Kopeček nepřipadá v úvahu.
Vloženo 18.1.2019 21:57
Zdravím. Jak jsem psal. Byl jsem přes kopec vedle. Všechno bude docela zmrzlé, tvrdé a zafoukané, žádná slast. Nechal bych to na později (za týden) nebo je potřeba vyrazit jinam hodně nahoru, kde nepršelo (Skřítek, Nová Ves a pod).
(Odpověď na dotaz uživatele Peťa Běžkař z 18.1.: Zdravím pěšáky bílé stopy. Nemáte někdo info jak to vypadá na trase Domašov nad Bystřicí - Sv. Kopeček? Chtěl bych vytáhnout moji, tak aby to nebylo naposled....:o))
Vloženo 18.1.2019 19:26
Lipina - letiště - cíl Ecce Homo. 14:30 -2°C, severní slabý vítr, zmrzlý sníh, celkem tak 15-20cm, krusta 2cm, která se nepropadá pod běžkami, hodně krabatý povrch +-1cm, Jezdili jsme kolem lesa od modré TZ po louku nad Novou zatáčkou. Původní stopy jen někde, většinou zaváté a natavené a později zmrzlé. Kolečko kolem chaty Lipinky je propluhované technikou (fakt díky), ale je tam tak 5-10cm rozdrbaného zmrzlého sněhu. To jsem odmítnul jet.
Pozn,: Nad Lipinskou křižovatkou je již místy vidět zem. Na Prabábě z cesty je vidět tráva - tam to snad ani už nejde jezdit. Při sluníčku to bylo pouze pěkné vyvětrání. Jeden jiný běžkař jel z Dalova uvedenou trasou přes Novou zatáčku k Lipinské křižovatce, ale 1x projetá stopa, jakoby nic.
Vloženo 15.1.2019 14:28
Od nedělního večera připadlo tak 7 cm. Ke Kukačce stopa dobrá, dál totální oraniště, navíc je to ztvrdé a nedá se v tom pořádně jet - nedoporučuji. Spojovačka k Modré studánce zmizela, prošlápl jsem novou, ale dlouho to asi nevydrží. Nahoře chumelenice a silný vítr. Okruh kolem Lipinky jakž takž. Hlavně ze strany od chaty trochu divočina. Místy nebylo vůbec vidět kudy jet. Jiný běžkař pak obnovil stopu kolem lesa mezi posedem a modrou TZ a tato stopa je slušná. Po jedenácté to začalo docela lepit, tak jsem to vzal zpátky po žluté TZ a moc dobrý nápad to nebyl. Studená cesta plná kolejí, o nějakém běžkování se nedá moc mluvit. Propojka ke Kukačce o něco lepší. Dál už OK až na ten lepivý sníh. Vydržela i stopa kolem svodidel, přes Prabábu ale vše zafoukané, tak jsem si prošlápl novou. Kupodivu to šlo pěkně, sníh se moc nebořil, ani nelepil. S jedním přenášením jsem pak sjel až ke Kiosku. Nahoře minimálně čtvrt metru, dole 5-10 cm sněhulákového sněhu.
Vloženo 14.1.2019 16:57
Tentokrát jsem šel běhat a vzal to zároveň jako průzkum stavu sněhu po oblevě a včerejším dešti.
Nad Šternberkem (Kiosek) spíš jen zbytky mokrého sněhu (nesjízdné). Dál a výš od města sněhu přibývá a mění se na jemný vatovitý. Od 500 m n.m. možná i níže v noci něco připadlo (potvrdila to i webkamera v Domašově n.B.) a u lipinského hřbitova určitě 15 cm je. Běžel jsem dál v koleji auta na křižovatku a po Ecce Homu do Černé zatáčky. Stopa směr Kukačka přežila a i když je trochu zapadaná, půjde ji použít (pokud ji někdo nezničí). Sněhu dost a držel se i v korunách, což je dobré znamení. Také tu na rozdíl od otevřených prostranství moc nefoukalo. Při seběhu do Krvavé zatáčky se vrstva sněhu rychle ztenčuje a od 400 m n.m. je to tak na hranici sjízdnosti. Haná komplet bez sněhu.
Vloženo 13.1.2019 18:48
Horské louky okolo Branné a dál na Ostružnou. Stopa zavátá, před námi prošlápnul běžkař. Po odbočce na Ostružnou stopa skoro žádná. V druhé polovině se sníh začal lepit, jinak dobrý. Sněhu obecně dost, určitě přes půl metru.
Vloženo 13.1.2019 13:36
Ecce Homo (černá zatáčka cyklo 6009) - U Kukačky a zpět. 10:15 0°C. Drobné sněžení nebo bez srážek. Mokrý sníh, prvních 1300m až rozbředlý. Od zatáčky za krmelcem již nevyjeto auty a jen projetá běžecká stopa - velmi slušná (letos zde zatím nejlepší i v zatáčkách). S každým stým délkovým metrem směrem ke Kukačce se zvyšuje zasněžení a to i stromů a vykresluje se zimní ráz krajiny. Větší vlhkost vzduchu, nad hlavou mlha místy i propadlá na zem (plicní lázně), v lese a do údolí viditelnost dobrá, nahoře do 80m. Potkali jsem dalších 5 běžkařů a krásné stádo muflonů.
Vloženo 12.1.2019 19:52
dnes v 10 hod z Huzové po modré značce na Dalov. Neprojetá zasněžená stopa. Nad Dalovem u kříže těžkl sníh. V lese k Modré studánce pěkná stopa. Na poli do nové zatáčky, pastviny k lipinské křižovatce - stopy jsou dobré. Nad Šternberkem těžký vatový sníh, hodně lidí, psi....Ráno -2, odpoledne +2. Sem tam něco poletovalo, viditelnost dobrá, nízká oblačnost
Vloženo 12.1.2019 18:25
Skřítek-Hvězda, strojově upravená stopa i pro začátečníka velmi příjemná cesta. Zpátky jsme jeli přes sedlo, odkud byla ke Skřítku stopa dost rozbitá, neupravovaná a bylo tam dost lidí. Trochu sněžilo, ale děti si to užily.
Vloženo 12.1.2019 18:23
Byl jsem dnes z Bedřichova na Skřítek a zpět přes Hvězdu na Rabštejn a zpět dolů do Bedřichova, podmínky bez problémů stopy dobré.
Vloženo 12.1.2019 18:12
Jívová-Hraničné Petrovice-Jívová, 10 cm nového vlhkého sněhu, 0 st, a jen lehce vane !, dohlednost do 500 m,
mraky běžkařů od vlaku z Domášova,najetá stopa nerovná umydlená, razili jsme raději novou stopu a na červený do celkem šlo. Sněhu celkem cca 30 cm
Vloženo 12.1.2019 16:03
Moravský Beroun-Hraničné Petrovice-Jivová-Pohořany-sv.Kopeček (ZOO-sundání běžek). Celkem 22 km.
Celá trasa sjízdná bez obtíží.Navíc od 11hod až po sjezd k Radíkovu sněží,takže zítra určitě sjízdné taky.
Vloženo 12.1.2019 14:58
Lipina, teplota v 9:00 -1,5°C, 12:00 kolem 0°C, vatový, ale málo lepivý stejnozrnný sníh v celé výšce 20cm, který od spodu odtává. Freeride na sjezdovce - buben. Nahoře v lese padlé břízy zcela znemožňují průjezd.
Vloženo 12.1.2019 12:29
I vzhledem k avizované oblevě jsem vyrážel do stopy už 7:45. Přes noc napadly asi 3 cm spíše vatovitého sněhu, takže to trochu lepilo (nahoře více, vrstevnice kolem Kukačky lepší). Projel jsem vše, co bylo najeto v předešlých dnech. Stopy zatím ve slušném stavu, nezafoukané. Oblačno, mlha, teplota se držela lehce pod nulou. Dole sníh umydlenější tj. lepší na skluz, horší na odraz. Nakonec jsem dojel bez sundávání lyží až na Kiosek (zítra už to asi nepůjde, v lese nad Šternberkem sníh odtává). Na to, že je sobota, jsem potkal všehovšudy jen čtyři lyžaře a to až při návratu domů.
Vloženo 11.1.2019 20:22
Zdravím, jel jsem trasu Hrubá Voda-Jívová-Pohorany-Veska a zpět, všude 15-20cm sněhu, horší byla jen trasa mezi Pohořkama a Jivovou, kde bylo trochu méně sněhu, jinak vše sjízdné a bude i zítra i s případnou menší oblevou. Moc lepších dnů, jako dnes, už nebude.
Vloženo 11.1.2019 20:09
Dnes po středeční trase. Stopa ke Kukačce slušná. dál k silnici dost poničené lesní technikou, propojovačka k Modré studánce dobrá (na Mirkovo přání jsme to protáhli přímo po lesní cestě). Okruh kolem Lipinky také poničený klaďákem, ale ne tolik, dá se. Prošlápli jsme ještě stopu po loukách krajem lesa a přes Novou zatáčku a Prabábu se vrátili domů. Nad křižovatkou vyšlápnuté kolečko - celkem dobré, Prabába nic moc. S jedním přenášením jsme sjeli až ke Kiosku. Tady je to ale už na hraně. Nahoře 15-20 cm, bezvětří, od lehkého sněžení po skoro jasno. Teplota něco málo pod nulou.
9:12
9:37
9:51
10:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 11.1.2019 17:48
Dnes s jorkšírem na Libavé u Mrskles okolo bunkru,15 cm sněhu,teplota -3,vosk Swix -1 až -7 ,bezva sníh,jasno,bezvětří
Vloženo 10.1.2019 20:36
Dnes jsem jel Zbyňkovu trasu z 9.1.2019. Teplota v 15:30 -1°C . Po Kukačku docela dobré ( stopa i sníh, přimrzlé, závětří), kromě rozrajtovaných zatáček od natěšených majitelů lakatošů a pod. Zde se pohyboval muflon. Od Kukačky dále mnohde rozjetá stopa od lakatošů, kterou jsem zkoušel držet či dotrasovat středem cesty - malá hrůza. Za kukačkou je to natrasováno ještě po žluté nahoru, ale to jsem nejel. Cesta směrem k Dalovskému jezírku od konce cyklostezky dobrá, ale po výjezdu trasy na pole převálcováno traktorem. Lepší by to bylo trasovat původní lesní cestu až k horní závoře. Dál jsem pokračoval kolem Modré studánky až na výjezd z lesa na úrovni cíle Ecce homa. Zde vysněženo OK, ale také místy čerstvě poježděno Lakatošem (už by jim to měl někdo vysvětlit....). Od tud podél lesa po louce směrem k Nové zatáčce jsem již musel trasovat. Zde mírná krusta krytá 2cm prašanu, celkem tak 20cm. Přes lesík u zatáčky jsem šel pěšky- je to projeto motorkou. Pak jsem se napojil na treninkové kolečko na loukách nad křižovatkou nad Lipinou- zde již někde lehký prosak sněhu od země - horší sníh do 15 cm, ujetá stopa. Za tmy jsem dojel a ještě potkal dva jezdce s čelovkama, kteří na cross protrasovaly kolečko po Prabábě. Časově tedy delší, než jsem čekal, ale dobrej trénink a úžasná večerní atmosféra při zpátečním dojezdu nad osvětleným Šternberkem s pozadím Olomouce. Tak to snad budou mít z Dalova sobotní lufťáci jednodužší...
Vloženo 9.1.2019 14:43
Jel jsem dnes z Lipiny k silnici a podél svodidel do Černé zatáčky. Zde jsem narazil na stopu ze včerejška a pokračoval po ní po vrstevnici kolem Kukačky až k silnici pod Dálov. Sníh mokrý hrubozrný o síle 5-10 cm. Od Kukačky sněhu více a hlavně se úplně změnila struktura na jemnou pomalou vatu. Stopa průměr, ale v těchto podmínkách to ani moc lépe vyjet nejde. Až na zatáčky úplně rozježděné auty nakonec ale vcelku dobré. Od silnice jsem prošlapal stopu k Modré studánce a dál okruh kolem chaty Lipinka. Nahoře mlha, trochu větrno a drobné sněžení (vata). Výška sněhu asi 15 cm, kameny nelezou, jen někde (hlavně na loukách) stopa natává od země (stále ještě chybí pořádný podklad). Zpět jsem jel stejnou cestou. Na Prabábě jen jedna hodně měkká stopa středem. Suma sumárum dnes docela dřina, ale zimní atmosféra úžasná. Teplota kolem nuly, ve Šternberku + 3°C.
Vloženo 6.1.2019 20:46
Trasa Skřítek - Žlutý Potok - Pod Zelenými Kameny - Alfrédka a zpět. Po zelené kameny zavátá stopa, ale prošlápli jsme si ji. Sněhu hromada, kvalita super.
Vloženo 5.1.2019 15:32
Dnes jsem byl bezkovat na Pohoranech,kolem poledne již cca 2 nad nulou,lehké snezeni,max 10 Cm snehu,místy prosakuje zem,stopy od běžkařů,spousta pěších
Vloženo 4.1.2019 13:23
Dnes ráno jsem udělal průzkum v okolí Dálova (Modré studánky). Leží 5-10 cm prachového sněhu bez podkladu. V lese nesjízdné (kameny), pole (řepka) sjízdné velmi problematicky (hroudy, hrbolaté), louky přece jen o něco lepší. Vyjel jsem provizorní kolečko viz. https://mapy.cz/s/3j1rE . Na tu bídu nakonec spokojenost a dalo se i trochu sklouznout. Nejvíc sněhu je podél silnice. Pak jsem pokračoval kolem Břízek a přes Prabábu. Zde plus mínus stejně sněhu jako nahoře a jakás takás stopa, takže jsem v pohodě dojel až k bývalé Vlčkově školce. Zatím je to ale rozhodně na "kameňačky".
Vloženo 3.1.2019 19:08
Dnes jsem na trase Skřítek-Hvězda našel foťák. Kontakt 728 782 234

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Nízký Jeseník