Rychlebské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Rychlebské hory ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Rychlebské hory - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2013 19:02
Jeli jsme z Ramzové přes Petříkov na Smrk a pak přes Lesní bar do Horní Lipové. Všude spousta sněhu, Petříkovem se v pohodě dalo projet na běžkách. Překvapivě z Petříkova až na Smrk byla vyfrézovaná stopa, asi staršího data, ale pořád dobrá. Ze Smrku byla čerstvě vyfrézovaná stopa až do Lesního baru. Tam jsme zjistili, že to v pátek projeli a že se o to stará provozovatel Lesního baru. A pak jsme sjeli do Horní LIpové. Celkově musím říct, že sníh byl naprosto super, krásně měkký, žádná ledová krusta, žádná ledovka, ieální podmínky na běžkování.
Vloženo 2.4.2013 10:40
O víkendu na Paprsku pěkně nasněžilo, bohužel Chata má celý duben zavřeno a stopy již nebudou upravovat :-( naposledy byly projeté stopy v pondělí ráno (magistrála + malý Šengen). Po nedělním sněžení sjou osttaní okruhy hodně zapadané, na SKATE nepřichází v úvahu na klasiku jedině turistika ve vlastních stopách (taky to má své kouzlo :))
Vloženo 26.1.2013 19:11
Dnes sem projel trasu Ramzová-Petříkov-Paprsek chata,okruh Pralinka-Císařská Bouda-Petříkov-Ramzová-25km.Přes noc připadlo 5cm,celý den jasno,bezvětří.Po celé trase vyfrézované 2 stopy,v prostřed bruslení.Posílám uznání rolbařum-super!
Vloženo 20.1.2013 17:02
Dnes jsem se projel z Ramzové přes Petříkov na Paprsek a dále okruh Velký Šengen, který vede zhruba z poloviny přes Polsko. Na závěr jsem sjel do Ostružné. Musím smeknout před lidmi, kteří upravují stopy v okolí Paprsku, rolbou to projíždějí snad každý den. Stopy jsou perfektní, akorát na skate jsou některé cesty trochu užší. Pro "klasikáře" je to ale ráj! Všem, kteří tam nikdy nebyli (já tam byl podruhé v životě) doporučuji se tam co nejdříve vydat!
Vloženo 1.1.2013 23:06
Petříkov - Paprsek, první 2 km z Petříkova je to dost tvrdé, zmrzlé a místy vydřené na kamínky (kdo má rád své skluznice sejde to pěšky) Dál už až na paprsek paráda na SKATE i klasiku. Byli jsme i s vozíkem a provrch akorát tvrdý a hodně široké mezi stopama, ostatní okruhy jsme nejeli, ale protažené byly.
Budu rád za info o kvalitě ostatních tratí zejména na bruslení (šířka,...)
Pro mně zatím nejlepší podmínky na moravě..pokud víte kam jinam na SKATE tak dejte vědět.
Vloženo 21.12.2012 18:38
Z Paprsku přes Císařskou chatu až na rozc. Černý potok stále pěkně upraveno na klasiku i bruslení a sněhu je tu dost. Dolů do Petříkova sjízdné s opatrností, občas jsou tam kamínky, cesta je uplužená uježděná, klasická stopa jen místy.

Na hřebeni je na okruhu Pralinka projetá stopa od lyžarů, zejména ve spodní části dost kvalitní (hlavně už tam asi někdy bylo upravováno, protože podklad je tvrdý), v horní části okruhu (po hranici s Polskem) je už stopa horší kvality zvláště ve výjezdech/sjezdech. Z hlavní upravené trasy odbočovaly i další stopy vyjeté od lyžařů - na Smrk, do Ostružné.

Video z výletu je tady http://www.kamzasnehem.cz/video/paprsek-2012-12
Vloženo 17.12.2012 9:39
Včera projeto z chaty Paprsek směr Císařská chata a dál po magistrále směr Petříkov. Byl jsem bruslit tak proto tato trasa tam i zpět. Jen v jedno místě bylo pár kamínku.Jinak dobré podmínky a opět připadlo pár cm nového. Je tu ráj pro běžkaře s velmi častou úpravou stop viz info: http://www.paprsek.net/vd/stopy.php

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Rychlebské hory