Rychlebské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Rychlebské hory ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Rychlebské hory - aktuální zprávy

Vloženo 9.4.2016 14:29
...a na Paprsku nám sněží,že by se dalo jít ještě na běžky?Uvidíme zítra!
Vloženo 30.3.2016 10:35
Dnes asi poslední běžkování,škoda,velké díky všem z Paprsku za skvělé stopy.Zimě zdar
Vloženo 28.3.2016 22:09
Dnes na Velikonoce sněhu na Paprsku stále dostatek. Bylo to dnes odpoledne ale dost mokré. Stopa držela odraz, ale bohužel i skluz. Až na pár míst pod stromy jsem se ani s kopce nesvezl.
Takže jestli vyrazíte, tak doporučuji spíš brzo ráno. Sníh do konce týdne vydrží, i když na slunku už se mohou pomalu objevovat vytátá místa.
Vloženo 25.3.2016 18:00
Dneska z Petříkova na Paprsek., tratě pěkně upravené. Z Petříkova po Červený potok byli tratě měkké, talo. Ve vyšších pasážích snezilo a mlha. Pěkne běžkování, stále je dost sněhu.
Vloženo 21.3.2016 8:57
Paprsek,celý den kolem 0 C,zataženo,promrzlé stopy, sněhu na okruzích stále dost-beze strachu o skluznice.Na Schengenu dost větví.Nepochopil jsem tu info z Paprsku o bruslení na Milířích-jedna stopa byla v Ne jen ve spodní části Levého údolí,pak už všude klasicky najeté 2 stopy-podle mě se dalo slušně bruslit jen na Magistrále.Schengen je rovina na soupaž,tam mi přijde bruslit škoda.Za mě přímluva o jen jednu stopu a možnost bruslenín na méně frekventovaných místech jako jsou Milíře celosezoně. Paprsku díky co pro nás dělá,snad začne příští zima dřív.
Vloženo 21.3.2016 0:18
Mohu potvrdit zprávu kolegy z 18.3.: výborná úprava stop na magistrále Petříkov-Paprsek, okruzích Velký/Malý Šengen, Pralinka trvá. Zmrzlý firn ideální pro bruslení, zejména na Velkém Šengenu, kde je projeto jediným stopovačem. Sněhu dostatek, pouze na V. Šengenu jsou úseky popadané větvičkami. Pěkné velikonoce na běžkách!
Vloženo 19.3.2016 17:54
Paprsek- Velký Šengen - Pralinka-Malý Šengen-Císařká louka-magistrálou na Paprsek. Vynikající úprava stop, všude (tj. nejen na Velkém Šengenu, jak jsme byli zvyklí) jen jeden stopovač, na zbytku dokonalý manšestr na bruslení = velká pochvala rolbě z Paprsku. Sněhu dost i na top lyže, jen občas se objeví nějaká spadlá větvička (větev), ale na skluznici nemán ani škrábnutí. Na slunku byl sníh pomalejší, ve stínu to jelo dobře.
Vloženo 13.3.2016 9:35
Velké Vrbno-Paprsek sjízdné až od poloviny, Velký Šengen, Císařská bouda, Paprsek. Na obou stranách probíhaly závody, pod nulou, nový sníh, nečekaně dobré podmínky, od Císařské boudy byl sníh měkčí.
Vloženo 12.3.2016 21:36
Ramzová (od vlaku) - Smrk - hranice - okolo Polské - dále po hranici - pod Kunčickou - okolo kapličky přímo na Návrší - nad Hynčice - Štvanice ( tam jsem sundal )
trocha čerstvého, dobré sněhové podmínky i v místech, kde jsem to nečekal např. les pod Kladským
Vloženo 11.3.2016 9:34
Jestli ta kvalita na polské straně nebude tím, že tam mají v sobotu závody. Paprsek si myslím dělá pro kvalitu stop dost a i v horších podmínkách jsou schopni stopu připravit velmi kvalitně. Takže když jednou neupraví včas, protože třeba čekají sněžení nebo mají důvod, hned bych je nevinil ze zanedbání.
Vloženo 10.3.2016 18:04
Paprsek-Císařská louka-V. Šengen-Pralikou na zpět Paprsek. Na hřebeni je sněhu dost i na top lyže, ale každý metr nadmořské výšky je poznat, takže sjezd za parkoviště do Velkého Vrbna už jen po sjezdovce (na běžkařské trase leze asfalt). S úpravou tratí je to tak jak píše Petr: na polské straně dokonalý manšestr, na české oranice (a přitom to vypadá, že na české straně leží sněhu více). Asi už letošní nepodařenou sezónu na Paprsku (na rozdíl od Poláků) vzdali.
Vloženo 10.3.2016 9:02
Petříkov - Palaš - Velký Šengen - Malý Šengen - Travná hora a zpět. Nový sníh, neupraveno - oraniště s mýdlem. V Polsku super čerstvá stopa plus manšestr na bruslení, jako vždy lepší sníh na severu. To jste nás pane Mika nepotěšil...
Vloženo 9.3.2016 18:50
Ramzová (hned od vlaku) - Smrk - hranice - kolem Polské - Šengeny - Paprsek - Větrov - St.kopec, za ním jsem sundal a došel do StM
pár cm čerstvého, mlha, slunce se dralo jen chviličku
na polské straně upravené stopy, perfektní svezení, čerstvý sníh vatovatěl, v neupravené stopě mne to trochu zlobilo, ale celkově povedený výlet
Vloženo 8.3.2016 11:08
Okoli Paprsku: vcera jsme sli Maly Sengen, kousek Pohadky na Smrk atd. Az na okoli Smrku byl snih zrmzly. Ale cely den drobne snezilo, takze vsechny plotny postupne zapadaly a podminky byly lepsi a lepsi. Kameny nelezly nikde. V okoli Smrku pak odhaduju cca 50 cm prasanu. Parada!
Vloženo 5.3.2016 20:59
Velké Vrbno-Paprsek-Velký Šengen, na poměry této zimy hodně sněhu, slunce, odpoledne měkčí sníh, krásné stopy.
Vloženo 4.3.2016 1:10
ramzová - paprsek - velký šengen - hřebenovka na Smrk - u Matese - lesní bar - čd horní lipová, vše super, sněhu 20-30cm, upravené, nádhera
Vloženo 3.3.2016 22:26
Petříkov - Paprsek - okruhy - Ostružná. Sníh byl všude, na klasiku ok, zabruslila jsem si ale spíš až odpoledne a jen v několika úsecích. Ráno byl čerstvě napadlý sníh a dopoledne mírně pršelo, sníh mokrý, nahoře míň a během dne se asi ochladilo, protože už jen sněžilo. Velká škoda, že rolba vyrazila tak pozdě, že ještě ani ve 12h nebyly trasy zdaleka projeté. Odpolední lyžování už lepší.
Vloženo 20.2.2016 16:58
dnes dopoledne jsem projel z Petříkova k Císařské chatě pře Travnou horu na Malý Šengen, pokračoval dál na Velký šengen ( to bylo upraveno od večera Poláky - super na oba styly na jedničkový lyže) až po zkratku k rozcestí V Mokřinách a zpět na zkratku na Pralinku dále na Palaš(to byl asi nejhorší úsek méně prašanu více zledovatělé stopy)a Magistrála také pěkně upravena panem Míkou. takže zrušení JELYMANA fakt nechápu.Ti klucí se byli podívat asi jen kousek za Palaš a dál se jim zřejmě nechtělo.odpoledne na Polské straně super na bruslení. SKOL.
Vloženo 19.2.2016 13:36
Na Paprsku se podmínky výrazně zhoršily: "Včerejší silný déšť vzal veškerou naději na uspořádání víkendového JeLyMana. Na velké části trati bohužel přes noc roztál sníh, ve stoupáních a sjezdech tečou doslova potoky vody, a proto musel být závod přeložen na nový termín. Závod se uskuteční o posledním březnovém víkendu." - více + foto na http://www.ski-tour.cz/cs/informace/aktuality/342_jelyman-odlozen-presouva-se-na-konec-brezna
Vloženo 10.2.2016 14:50
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 10.2.: Prosím, nevíte, jak to vypadá v okolí Paprsku? Na jejich stránkách je většina stop "neupravená" nevím, jestli to znamená, že tam není sníh nebo to jen není z nějakýho důvodu urolbované. Děkuji moc)
Podle radaru a webkamery na chmu.cz bylo teplo, spíš pršelo až dnes dopo trochu zasněžilo. Stopy kol Paprsku tam mají napsáno ze jsou od soboty, čili nic. Jestli do víkendu bude sněžení na horách pokračovat, tak to určitě zas urolbujou
Vloženo 6.2.2016 16:32
Tak s dnešními 10cm: Ráno se dalo od vleku po trase Milíře, teplota teda 0.5, nahoře už lépe. Ale okruhy spíše na kamenačky, zvláště od Medvědí boudy nahoru k Pralince kameny, po Velkém Shengenu zpět k Paprsku taky chvíli kameny, pak ok. Na hranici Malý Shengen hezky, Pralinka pak kol Polské hory hned za hranicí sešup, pešo sníh na ledu, po asfaltu už nějak teplo, rozměk sem tam kameny ale postupně se to zlepšilo, kol Travné hory na Paprsek ok. Strojové stopy teď připomínají vyšlapané. Teplota už kol +1, v hospodě už nepřeplněno. V neděli prý není tak narváno. Snad to ještě půjde přes Císařskou chatu dolu na parkoviště. Mlha s občasnými záblesky Oskara a vlezlého tepla.
Vloženo 31.1.2016 20:11
cca polovina stop kolem Paprsku je až nečekaně dobrá ( Milíře, magistrála, hranice k Polské hoře ), 0 až 5 cm čerstvého prašanu
Vloženo 30.1.2016 17:39
Dneska jsme byli z Paprsku na Petříkov. Na oblevu byli podmínky dobre. Trasa byla sjízdná. občas nejaky kaminek nebo jehličí. výborná práce rolbare, stopy byly pěkně.
Vloženo 29.1.2016 12:30
Zdravím, je mozno rici jak to vypada v Petrikove, Paprsku a Cisarske boude? Děkuji
Vloženo 28.1.2016 19:04
Palaš - Černý potok, na bruslení super na tu bídu se sněhem, ale je to hodně o úpravě stopy . a to na paprsku umí
Vloženo 28.1.2016 8:09
Paprsek-Císařská louka- Velký šengen - spodní Pralinkou zpět na Paprsek. Pouze Magistrála byla perfektní, z Císařské louky až ke hranici docela slušné (pouze trochu měkké), ale oba Šengeny katastrofa (vytátá místa, lezou šutry...) Taktéž na Pralince lyže dost poškrábete (např. sjezd z Polské hory se jet nedá, je to vyplužené až na hlínu). Na stránkách www.paprsek.cz uvádějí že i Milíře jsou OK, tam jsem nešel, ale je to docela možné, minulý týden tam bylo mnohem více sněhu než na polské straně nebo na Pralince. Na těchto stránkách mají v Aktualitách nově info, kde jsou stopy upraveny pro skate. Chválím, na Paprsku se fakt snažej. Tak jen aby napadlo.
Vloženo 23.1.2016 20:12
Petrikov-Smrk vyjeta stopa, na Paprsek krasne urolbovana, magistrala krasne podminky, prasan a davy lidi (v chate na Paprsku se pripravit na frontu a cekani na misto na sezeni).
Vloženo 15.1.2016 19:39
Z Ramzové na Paprsek lyže u vlaku, Petříkov sjízdný
za Tara barem najeta kvalitní stopa rolbou,od Černého potoka lehce padá vlhčí krupička a stopa se
zpomalila. Příjemná zima 20-30 cm kvalitního sněhu,
Paprsek ve 12 hod. - 3 st velmi dobrá jízda
Vloženo 15.1.2016 8:01
Paprsek-Císařská Louka-Pohádkou na Malý Šengen (Velký Š. není projetý rolbou) - Pralika-Parsek. Perfektně i na skate je upravená Magistrála a spodní část Pralinky, Na klasiku je pěkný i Malý Šengen (jen na polské straně), ostatní tratě jsou měkké a místy leze borůvčí. Ale sněhu je na dost, spíš prašan, na který jedno projetí rolbou nestačí. Sjezd z Paprsku na parkoviště vpravo od sjezdovky projetý rolbou není, jen stopa od několika lyžařů, ale dá se to v pohodě až dolů, bez škrábnutí lyží.
Vloženo 10.1.2016 15:27
Ramzová - Brousek - Paprsek - Kunčice
ráno do 15cm krásného prašanu, ale bez podkladu, kde to zkoušeli rolbou, tak tomu moc nepomohli
po poledni do toho začala padat mlha, "jarní" lepící sníh
POZOR většinou příjemný tobogánek mezi bývalým rozcestím Zhořelá a Pod Kunčickou je pryč, místo něj široké oranisko, ze kterého trčí pahýly, bude záludné i když pořádně zasněží, podobných překvápek může být na staroměstsku po kalamitě víc

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Rychlebské hory