Včera večer Milan upravil tratě U Kříže, dále za vodarnu na Maršovice - Mikulec a na Krásné "ledvinu". Mapa úpravy zde - https://www.facebook.com/photo/?fbid=1148665780606119&set=pcb.1148665977272766
Další informace na...... https://www.facebook.com/pencinskamagistrala
Parkoviště u nástupních míst na Krásné u hřbitova a Skuhrov - U Kříže byla upravena. Dnes sněží tak budou zapadávat
Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Liberec, Jablonec a okolí ze zimní sezóny 2024/2025. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Liberec, Jablonec a okolí - aktuální zprávy
14.2.
Vloženo 14.2.2025 16:40
Krásná projížďka s detmi, i když trochu mrazivo, snih skvělý a tratě projela asi nad ranem rolba, neb bylo prohrnuto. Téměř nikoho jsme nepotkali! Jeli jsme od Kapličky kolem Slovanky do Jindřichova.
Včera upraveno pro skate a klasiku - okruh Skuhrov U kříže a Maršovice - Krásná za hřbitovem. Plus propojka mezi jednotivými okruhy. Více na https://www.facebook.com/pencinskamagistrala
Stopy, které byly vyjeté pro nedělní závody v lyžařském orientačním běhu v okolí Maršovického vrchu, jsou vidět na mapě zde https://www.livelox.com/Events/Show/146669/Mistrovstvi-CR-ve-stihacim-zavodu (zvolte si animaci libovolné kategorie). Pro závod byl kvůli sněhovým podmínkám použit nakonec výrazně menší prostor, než se plánovalo.
Závody se tam konaly i v sobotu, nejen sněhové podmínky ukazuje toto video https://www.youtube.com/watch?v=iMZAln4e4xU
Závody se tam konaly i v sobotu, nejen sněhové podmínky ukazuje toto video https://www.youtube.com/watch?v=iMZAln4e4xU
V okolí Jistebska se budou v sobotu odpoledne a v neděli konat závody v lyžařském orientačním běhu. O konání závodů se rozhodovalo na poslední chvíli, z původně plánovaných 3 závodu zbyly kvůli oblevě nakonec 2.
V pokynech pro závodníky jsou sněhové podmínky popsány takto: V závodním prostoru jsou velmi rozdílné podmínky. Na většině luk je dostatek sněhu (10-25 cm), který je čistý, dopoledne přemrzlý a ledovatý, odpoledne místy značně měkne. Ovšem na pár místech jak na loukách, tak zejména v lese je sněhu minimum, případně se musel dohazovat a často obsahuje krtince, jehličí, v lese pak i větve, pařezy, kamínky a je špinavý. Z toho důvodu doporučujeme horší lyže (případně i kameňačky), rozhodně neberte závodní lyže.
Zmiňované pokyny se nacházejí zde https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=8854.
V pokynech pro závodníky jsou sněhové podmínky popsány takto: V závodním prostoru jsou velmi rozdílné podmínky. Na většině luk je dostatek sněhu (10-25 cm), který je čistý, dopoledne přemrzlý a ledovatý, odpoledne místy značně měkne. Ovšem na pár místech jak na loukách, tak zejména v lese je sněhu minimum, případně se musel dohazovat a často obsahuje krtince, jehličí, v lese pak i větve, pařezy, kamínky a je špinavý. Z toho důvodu doporučujeme horší lyže (případně i kameňačky), rozhodně neberte závodní lyže.
Zmiňované pokyny se nacházejí zde https://oris.orientacnisporty.cz/Zavod?id=8854.
Upraveny rolbou tratě U kříže a na Krásné. www.pencinska-magistrala.cz
19.1.
Vloženo 19.1.2025 13:56
Dnes s dcerou na Krásné. Stopy pěkné, před polednem namrzlé. Pod vlivem slunečního svitu poté měkčí. Neměl jsem odvahu vyrazit někam jinam. Nikdy jsem nebyl zastáncem nálepkovánim, nicméně Jizerky jsou nyní jak pod náporem kobylek. Můj poslední příspěvek. Přeji si znovu špatné počasí a mizerné podmínky abych mohl potkávat ty, kteří jsou tu doma a mají hory v srdci.
» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (8)
Pěnčínská magistrála - Pavel Pavla po bleskové opravě v neděli rozbité rolby dnes upravil tratě od Huntířova po Mikulec na Maršovicích
14.1.
Vloženo 14.1.2025 17:45
Tak jsme se jako Jablonečáci dočkali ! Rolba dnes jela od sádek až na Hrabětice. Upravené jsou i jindřichovské louky pod hřbitov, hřebenovka na Bramberk a odbočka do Josefova Dolu. Občas je někde vyoraný kamínek, ale převážně velká paráda. Ani v Tobogánu myslím nic nečouhalo. Děkujeme za úpravu!
Pěnčinská magistrála - dnes večer upraven klasický okruh U Kříže nad Skuhrovevem pro skate a klasiku
Zpráva od Pavla Pavlaty - dnes rolbou upravil Maršovický hřeben. Bohužel pořád dost fouká a zafoukává stopy
Napadlo docela dost sněhu, tak dnes odpoledne vyrazil Pepa Bouda z Alšovic se svou Lavinou a upravil tratě nad Alšovicemi, Skuhrovam, U Kříže a na Krásné
11.1.
Vloženo 11.1.2025 19:38
Skvělé tratě,jak na clasicu,tak na skate.Aktualne hodne sněží,tak uvidíme, jak to bude zítra.
Dnes lehce nasněžilo. Milan obnovil tratě U Kříže a upravil "ledvinu" na Krásné a zárověň upravil propojku mezi oběmi tratěmi. Zítra se očékává jednodenní prudké oteplení a na pátek zase ochlazení. S další úpravou počítáme v sobotu ráno.
Pěnčínská magistrála. Dnes Milan upravila základní okruh U Kříže nad Skuhrovem pro skate a klasiku. Možno parkovat přímo u tratí.
Pěnčínská magistrála. Dnes večer Milan upravil tratě U Kříže a na Krásná "ledvinu" za hřbitovem. Bouhužel stále sněží, tak uvidíme jak to bude vypadat ráno.
Milan Vavruška ze Sokola Skuhrov včera večer upravil tratě U Kříže na Skuhrovem a okruh na Krásné vedle hřbitova. skate a stopa pro klasiku. Propojka mezi oběma okruhy je jen projeta skutrem. Louka je zorána a bylo by třeba více sněhu. Jinak louky jsou dobře sjízdné i bez úpravy. Určitě dvojkové lyže nebo kameňačky. Parkování na Krásné u hřbitova a U Kříže. www.pencinska-magistrala.cz
» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě
Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Liberec, Jablonec a okolí