Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 30.4.2017 22:12
Špindlerovka-Sněžka-Luční Bouda-Výrovka- Bufáč-Pláně- Po modré k parkovišti Hromovka.
Hezkývýlet! První 2km, pěšky neboť cesta je od pěšáků rozbitá, od Čertovy louky hezké svezení po poměrně čerstvém sněh až ke Kapličce.
Sjezd k Výrovce nic moc, těžký sníh a dále dolu kolem Klínovek, na Pláň a ke lanovce, spíše pochoďák a užívání sluníčka. Militantní běžkaři nejsou, jen přišla doba pěšáků...
Vloženo 28.4.2017 16:48
Ahoj, podle mych informaci to vypada blede, taky jsem koukal na kamery a vsude kouka trava a blato. Bohuzel :(.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 28.4.: Ahoj, nevíte někdo zda to bude v pondělí 1.5. sjízné na Černé Hoře? Prý by tam měl být projetý okruh 6 km, děkuji.)
Vloženo 23.4.2017 12:02
Špindlerovka-Luční-Bufet-Pláně. Ze Špinlerovky cca 2 km pěšky. Pak se dalo jet mezi smršky. Kolem Luční souvislá pěkné vrstva sněhu.Přes Výrovku, Bufet až nad Klínovky pěkné. Jeden úsek bez sněhu, jinak okolo Plání souvislý sníh. Sjezd po modré a dále pěšky po Hromovce. Pěkné svezení celkově.
Vloženo 19.4.2017 15:26
Podle kamer vypáda, že na Pláních neco rolbovali
Vloženo 15.4.2017 19:45
Slušnej skate na Pláních, snehu dost, navic dnes (už jsem v to nevěřil) manzestr, na spojnici plane- stoh! Díky za krásnou sezónu panu bohu a Skiareál ŠM.
Vloženo 2.4.2017 22:36
Špindlerovka - Černá h. - Špindl: Cesta Č-P přátelství většinou se sněhem, občas i vyjetá stopa, jinak vychozená cesta od pěšáků. Na několika málo místech jsem musel přenášet. Od Luční na Liščí h. dobrý, jenom sníh je měkký. Sedlo mezi Pražskou a Kolínskou totálně bez sněhu. Malý okruh kolem Černé h. (4km) jakž takž: od paraglidingu strmé stoupání bez sněhu a dál na sever už dlouho neupravují.
Mile překvapila Krkonošská magistrála od začátku Desítky (ch. Svornost) do rozcestí U krásné pláně: přenášení minimální. Ovšem sníh občas dost špinavý a samozřejmě se boří, když je tak teplo.
Katastrofa od rozc. U krásné pláně do Špindlu - tam se už přenáší většina.
Výborný den na horách, ale já byl tuhle sezónu naposled.
Vloženo 2.4.2017 19:55
Špindlerovka - Luční bouda - Rozcestí - Pláně - Špindl. Počáteční úsek ze Špindlerovky nahoru jsem lyže nesl, sníh je, ale rozšlapaná od chodců, navíc kopec prudký. Až do cca 2 km před Luční už to bylo dost nahraně, žádný požitek. Od Luční dále sněhu dost, ale beze stop, rozšlapanáno od turistů. Od Rozcestí na Pláně příjemná. Tipuju, že příští víkend už budou určité úseky nesjízdné.
Vloženo 1.4.2017 22:49
Dnes z Pomezek na Snezku pesi pochod.Od Obri boudy jak mavnutim kouzelneho proutku jsme se najednou opet ocitli v zime.Snih pak uz vesmes vsude - Lucni,Bufac,Prazska,Cerna hora i po sjezdovce se dobre jelo do Janek,ale snehu mi prislo na tratich celkove min nez minuly tyden v Jizerkach
Vloženo 28.3.2017 20:54
Ahoj, včera jsme s kamarády jeli následující trasu: Špindlerovka - Slonecznik - Slezská Bouda - Sněžka (pěšky) - Úpská hrana - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně - Špindlerův Mlýn. Všude sněhu dostatek, absolutně bez přenášení. Jeli jsme skate/soupaž. Ráno zmrzlé, odpoledne měkčí, ale bruslit se po krustě dalo celý den. Od Srubu jsme jeli již na Pláně a po sjezdovce dolů na Hromovku.
P. S.: Také ocením aktuální info z dalších dní i z trasy H. Mísečky - Labská Bouda. Rád bych tak za týden/14 dní ještě vyrazil na zakončení sezóny - pokud bude na čem při stávajících teplotách :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Alberto z 28.3.: Nemá někdo zprávy, jak to vypadá na hřebenech Krkonoš? Díky moc)
Vloženo 27.3.2017 14:13
Okruhy na a okolo Černé hory byly perfektně upraveny, dopoledne pěkně rychlé svezení :). Všude dost sněhu. Desítka nad Pecí bohužel bez úpravy, "jen" vyjetá od lyžařů. Bohužel cesta od Hofmanek k odbočce na Zrcadlovky je nutné jít pěšky - sice je na cestě sníh, ale velmi špinavý. Od odbočky byla cesta již rolbou upravena.
Vloženo 24.3.2017 21:43
Černá s Světlá hora nahoře pořád dost sněhu. Od Modrokamenné boudy ke Krausovkám dost jehličí, od myslivny nad Černým Dolem k Berghausu také.
Vloženo 21.3.2017 17:09
Dnes z Černé hory po magistrále na Friesovy boudy a zpět. Cestou tam částečně upraveno, terén byl často dost těžký, ale bruslit se dalo v pohodě. Zpátky to bylo lepší, mezitím projela rolba a úsek pod Frísovkami až nad Pec výborný. Sníh byl mokrý a těžký, ale byl všude. Občas špinavý, s jehličím a větvičkami. Nejhorší je úsek mezi magistrálou nad Pecí a Pražskou boudou, úsek cca 300 metrů je zmrzlý a celý pokrytý jehličím. Ke konci drobně pršelo, takže je otázka, jak dlouho to ještě vydrží. Lidi nebyli.
Vloženo 17.3.2017 17:52
Okruhy na Černé a Světlé hoře luxusně upraveny na skate i na klasiku. I když to bylo trochu měkčí, nijak dramaticky se to nebořilo, podklad stále drží. Dolů lze dojet na lyžích až k Modrokamenné boudě, ale od Krausovek níže už je sníh dost špinavý.
Vloženo 15.3.2017 21:49
Úsek Výrovka - Na rozcestí - Krásná Pláň - Špindl rozhodně ano, takže předpokládám, že na hřebeni to bude taky bez problémů. Jen poslední úsek od Hromovky do Špindlu je rozrytý od skútrů, ale sněhu je tam dost až dolů, takže pokud to nebude zmrzlé, jde to bez problémů na jedničkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, chtěl bych poprosit o aktuální info z trasy Špindlerovka - Slonecznik - Slezská bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Krásná pláň - Špindlerův Mlýn. Je trasa stále sjízdná na jedničkových běžkách? Děkuji za odpověď.)
Vloženo 12.3.2017 19:54
Trasa: od lanovky k Černé boudě, dále Václavák a okruh k Vlašským boudám a zpět ke starému kiosku, malý okruh kolem Černé hory a kolem Zrcadlovek dolů do Jánek. Všude perfektní úprava stop na klasiku i na skate, málo lidí a jediný kritický úsek je dole od Zrcadlových bud (zledovatělé a na tom špinavá tenká vrstva sněhu).
Vloženo 12.3.2017 18:32
Stoupání na Černou Horu po ledu až k odbočce na Zrcadlovky. Od odbočky dále super. Nahoře upravené trasy a všude stále dost sněhu.
Vloženo 11.3.2017 21:28
Na Černé hoře parádně upravena magistrála (včetně pokračování k Černohorské sjezdovce) a okruh Malá Černá hora (včetně odbočky až k vysílači), tam je sněhu spousta. Stoupání z Hoffmanek nahoru není ani parádní ani strašné, to bude až příští víkend při aktuální předpovědi. Silnice na Černou horu má až do zatáčky s odbočkou na Zrcadlovky špinavější sníh - přitom ráno byl ještě čistý. Asi ho tam natahala rolba/skútr, co jezdí na Zrcadlovky - tento úsek na Zrcadlovky je nejhorší, na okrajích cesty místy hlína a z ní asi ta špína... Dolů bych jel přes Zrcadlovky asi jen na kameňačkách, nahoru se to dalo. Stopa klasiku začíná až za Zrcadlovkami, místy je trochu zafoukaná (rolba tam byla asi v pátek ráno), místy hezky hluboká), na skate asi slušné. Dolů jsme tedy jeli pak po silnici z Černé hory, tam je sníh naprosto ok, jen taky chybí stopa na klasiku.

Dál mezi Kolínskou a Pražskou boudou čerstvě upraveno. Od Pražské na vrchol lanovky na Zahrádky z Pece úprava starší, ale bez problému. Ze Zahrádek čerstvě a pěkně upraven okruh "Desítka" a i dál po magistrále směrem na Strážné a dál na Friesovky - co bylo dál, je napsané na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn

Zpátky jsme jeli od chalupy Na rozcestí přes Liščí horu, tam se standardně neupravuje, cesta jako obvykle hrbolatá, uježděná, stopa jen místy, ale i lidi se skejtovými lyžemi si tu poradili. Lidí paradoxně nejvíc na tomto úseku, jinak docela málo.

Okomentované fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/, GPS záznam na https://www.strava.com/activities/896255752
Vloženo 11.3.2017 20:05
Z Plání parádně upraven okruh směr Stoh. Dál po magistrále na Klínovky upraveno taky čerstvě, ale stopa místy horší - hrbolatá, trochu rozbruslená, na šikmé ploše. I tak ale lepší, než jsem zde čekal. Z konce Klínovek na Friesovky zas luxusní, skoro tak dobré i dál pp magistrále směr Strážné a Pec, jen bruslařům trochu ničí manšestr zásobovací rolby. Celkově moc pěkné, příjemné překvapení, loni to týden po Krkonošské 70 zdaleka tak dobré nebylo.

Přijeli jsme tam od Černé hory, o tom napíšu později večer a pak budou i fotky.
Vloženo 5.3.2017 11:41
Špindlerovka - Slezská bouda bez stopy, ale dost nafoukaného prašanu, jen místy zmrzlé. Slezská bouda - Výrovka, zbytky stop, na bruslení ok = vůbec nikde se nezaboříte (ideální plocha na lyže s padákem :-) ). Výrovka - Špindl po magistrále, zbytky strojové stopy, sníh se často mění od zmrzlého až po mokrý, ale je až dolů do Špindlu.
Na Výrovce nechutně pomalá obsluha = dojezd za tmy. Celkově to docela jelo, lidí (s vyjímkou vrcholu Sněžky) minimum :-)
Vloženo 25.2.2017 23:51
Špindlerovka-Sněžka-Špindl: Podél tyčí směr Luční bouda jen jednoduchá stopa průběžně rozchozená pěšáky. Tyče na Stříbrném hřebeni bez stopy, ale na pláních je vrstva nového sněhu na ledové krustě celkem sjízdná, často sfoukaná. Na Jubilejní jsem se tentokrát cítil blbě i pěšky, led, nedoporučuji. Od Sněžky na Luční zpočátku sněhové oraniště, nahoru přes Modré sedlo už upravená široká cesta. Sjezd k Výrovce hratelný s novým sněhem na cestě, mimo ni nepříjemný led. Magistrála kolem Přední Planiny nově upravená včetně pěkné stopy na klasiku, ta dole mírně zledovatělá a celkem rychlá, příjemný sjezd až do ŠM. Pěkné počasí, běžkařů poměrně málo.
Vloženo 22.1.2017 21:22
Dneska ze Strážného k horní stanici sjezdovky Pláně a Stoh,v horní části neskutečně upravené stopy na skate plus super počasí.
Vloženo 21.1.2017 20:59
Dnes nádherné slunečné a nad 1000 m n. m. poměrně teplé počasí. Všechny běžecké tratě dobře upravené na bruslení i klasiku. Šel jsem z Hnědého vrchu přes Pražské boudy a pak okolo Černé hory na Zrcadlovky a na Hoffmannovy boudy. Pak směr Prosečné.
Vloženo 7.1.2017 21:43
Dnes na Černé hoře, -15 stupnů, vítr. Sníh přemrzlý, nejelo to. Upraveno vše většinou jen na skate, na klasiku překvapivě nad Pecí směr na Tetřevky. Sněhu dostatek.
Vloženo 2.1.2017 20:17
Na Černé napadlo 2 cm sněhu a velmi to zlepšilo lyžování. Zatím dobré stejné trasy - okolo vysílače, svážnice za Sokolskou, svážnice po Černou boudou ( pozor na kamínky na křižovatce k Pardubickým boudám - rolbař to tam krásně vyryl a stále ničí stopu ) a horní svážnice přes Pěticestí a okolo Světlé hory na Signál ( ta je asi nej a bez lidí ).
Určitě teď napadne a bude to jen lepší.
Vloženo 1.1.2017 8:58
Včera okruh kolem Světlé, dva páry běžek poškozené, sjezd kolem Černé boudy s kamenovym polem vytvořeným rolbou a z dálky obtížné viditelným.. Zbytek okruhu bez kamenů, ale zmrzlé plotny, na skate trápení
Vloženo 1.1.2017 8:36
Pec pod Sněžkou od Javoru přes Lesní, Výrovku na Luční boudu a zpět přes Richtrovy do Pece. Zdola až k Muldě samý led ( dolů se to nedá sjet, nejlepší je asi sjet Zahrádky) . Jinak celkem dobré až na Luční. Sjezd dolů do Pece od Výrovky je možný asi jen na Back country běžkách ( je to hodně tvrdé), ale s výjimkou asi 50 m vytáté cesty v lese to jde až do Pece.
Vloženo 31.12.2016 17:21
Okruh Světlá hora je výborný na zrušení běžek.
Vloženo 30.12.2016 17:48
Dnes jsme vyjeli lanovkou na Černou horu, tratě upraveny - na skate často ledové plotny, ale šlo to. Na klasiku stopy promrzlé, rychlé. Okruh okolo Světlé hory nejlepší. Díky za úpravu.
Pavel
Vloženo 27.12.2016 20:02
Ráno u vysílače žádná sláva, hrbolate zmrzlé. Při návratu mezi 14 až 15 hod docela pěkný. Místy zmrzlé, ale poměrně rovné a do kopce to ještě hrany udržely, místy s novým nebo nafoukanym sněhem, který byl jen k dobru a rozhodně nebrzdil, naopak to pěkně drželo i jelo. Jel jsem to od Kolínské okolo odbočky na Zrcadlovky a k odbočce na malý okruh, pak už jen svaznici ke sjezdovkam.
(Odpověď na dotaz uživatele pavel z 27.12.: Jak to vypadá na černé hoře na skate? Díky Pavel)
Vloženo 27.12.2016 18:17
Friesovky a okolí: na zledovatělém podkladu leží 0-5 cm prašanu, krupice, podle toho jak kde vyfoukalo/nafoukalo. Magistrála z Friesovek k Lesní upravena asi před několika dny, teď hrbolatý, požitek žádnej, ale jet se tam dá. Asi lepší na bruslení, stopa není. Z Lesní na Bufet klasicky rozbitý. Suma sumárum to není moc lyžování, ale spíš pohyb na čerstvém vzduchu.
Vloženo 25.12.2016 16:59
Cesta Zahradky - Cerna hora. Po ranu projeto rolbou pouze usek Kolinska - Cerna h. a to obe trasy (pres vaclavak i okolo), ale cely den vydatne sype, rychle zapadano. Odpoledne projety rolbou usek od vysilace za Prazskou pres Zahradky a smer Tetrevi. Spousta turistu a dopravni rolby kvalite prilis nepridaji, ale konecne je tu nejaky snih.
Vloženo 23.12.2016 17:30
Od Hoffmannovi boudy po černohorské silnici nahoru, po krkonošské magistrále ke Kolínské boudě dále Zahrádky, "upraveno" hodně tvrdé, ledovaté (Pražská - Zahrádky je po ledě). Stopa na klasiku není. To samé prý platí i pro Krkonošskou lyžařskou cestu, ale byl jsem jen nad Tetřevími boudami.
Vloženo 23.12.2016 6:52
Černá hora - ráno je to ledové království - je to spíše na brusle, než na běžky. Kolem 11- tý hodiny to začíná na slunci tát. Prostě ježdění na prd, ale kdo chce být venku na sluníčku, tak ten si to tam užije.
Vloženo 18.12.2016 9:12
Běžkařská trať nad Pecí tzv. Desítka (od Lesní boudy pod Liščí h. k rozcestí nad Lahrovými b.) upraveno a docela dobré, ale jen na skate. Sem tam travička, nebo kamínek, ale absolvoval jsem na nových lyžích bez škrábance.
Vloženo 14.12.2016 18:34
Dnes lanovkou na Černou horu. Upraveno skútrem
lyžařských oddílů, které jsou na Černé hoře na soustředění. Cca 4 km stop na klasiku i na skate. Sněhu cca 15 cm. Občas kamínek vyleze. Je to na tréninkové lyže, ale fajn. Díky za to.
Vloženo 3.12.2016 18:07
Dnes jsme byli na Černé Hoře a byli jsme zklamaní.
Většina svážnic je vyfoukaná až na šutry. Lyžovat se dá jen k vysílači - spíše na skate. Stopy nejsou. Na klasiku to jde s omezením je pod Sokolskou.
Vloženo 15.11.2016 0:35
14.11.16 na rozdíl třeba od Jizerek o stavu sněhu pro běžecké lyžování v Krkonoších ( myslím východních) není moc zvykem přispívat na tyto stránky, tak se to touto zprávou pokusím trochu rozhýbat. Na Černé hoře všechny svážnice okolo 1250m mají na 15ti cm zmrzlém podkladu asi 10 prašanu, na zem se nedostanu, proto se dá v pohodě jet i skate. Parádní lyžovačka a dneska bez lidí …..uvidíme, co s tím udělá avízované oteplení, snad to všechno neodplave. Na hřebenech okolo Výrovky, natož Luční to je ještě o mnoho lepší, viz příslušné webkamerky…. Fotky z Černé hory - http://prntscr.com/d7cick , http://prntscr.com/d7ciqb , http://prntscr.com/d7cj2b , http://prntscr.com/d7cjea , http://prntscr.com/d7cjwc

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně