Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2011/2012

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice ze zimní sezóny 2011/2012. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice - aktuální zprávy

Vloženo 18.3.2012 20:59
V Jilemnici na Hraběnce se opravdu lyžovat nedá. Pouze na několika místech jsou zbytky sněhu, jinak převládá podmáčená tráva.
Vloženo 26.2.2012 20:14
Jilemnice. Sněhu už je dost málo, ale tratě na louce i v lese byly dopoledne celkem pěkně upravené. V lese už je hodně jehličí a dalšího bordelu, na loukách občasná příměs hlíny:) Dále na loukách směr Roztoky apod., kde se jela Jizerská 50, už se to hodně boří.
Tratě v lese dnes bohužel zřejmě dostaly poslední ránu závodem v zimním triatlonu, při kterém byly rozježděny závodníky na horských kolech na motokros.
Vloženo 18.2.2012 22:19
Pohybovali jsme se mezi Zeleným hájem a Táborem a bylo to super. Vše nádherně upravené a bylo krásně.
Mám dotaz: je pravda, že byla upravena trasa z Klepandy do St. Paky kolem Kumburku? A jak vypadají tratě po tomto na sníh bohatém týdnu?
Děkuji.
Vloženo 7.2.2012 14:46
Od Klepandy k Nové vsi a dále k Ploučnici už leze hodně oranice. Povrch tvrdý. Je to na kameňačky. Dokud nepřipadá, dopručuji Studenec.
Vloženo 2.2.2012 19:51
O víkendu se konaly na Hraběnce závody v lyžařském orientačním běhu. Pro závody byla v okolí najeta poměrně hustá síť stop, které díky mrazivému počasí zůstávají stále stejně kvalitní. Základem stop byla trať Jilemnické 25 + navíc lyžařská trasa Fit, navíc byla v lese najeto velké množství skútrových cestiček. Pro zájemce lyžování na Hraběnce vřele doporučuji.
Vloženo 27.1.2012 7:54
Areál závodních tratí ČKS SKI Jilemnice a okolní les (Hraběnka): "Na loukách je sněhu dost, v lese +/- tak akorát, zvažte použití starších lyží." To je informace z pokynů závodů v lyžařském OB, které se tam budou v sobotu a v neděli konat. Více na http://lob2012.ok-jilemnice.cz/ Pro "normální" lyžaře to znamená, že bude najeto nadstandardní množství stop, ale během vlastních závodů asi nebude vhodné se v prostoru závodu pohybovat.
Vloženo 26.1.2012 21:07
Není to sice podkrkonoší, ale je to blízko: Lomnická lyžařská magistrála. Včerejší informace o čerstvé (a tuto zimu první) úpravě celé magistrály mě vylákala otestovat novou trasu. A lyžování bylo perfektní, cca 30 km tratí upravených 5m rolbou pro bruslení s dvěma vyříznutýmí stopami. Snad až na úseky mezi Klepandou a Ploužnicí, kde dost kouká hlína z oraniště, jsou tratě vynikající. Od Lomnice k Zelenému háji přímo LUXUSNÍ. Stejně tak severní trasa ze Stružince přes letiště k Nové Vsi. Přispěla k tomu i kvalita sněhu.
Starší lyže jsou vhodná volba, přeci jen se občas vyskytnou (kromě zmíněné hlíny) kamínky, hlavně v okolí křížení trasy se silnicí.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice