Lužické hory – běžky

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 11 nezodpovězených dotazů
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Dotaz Vloženo 27.1.2021 11:24
Zdravím, v jakém stavu je okruh na skate u Nového Boru?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 26.1.2021 19:59
Zdravím vás všechny a moc prosím o informaci, jak vypadají stopy na loukách v okolí Krompachu, popřípadě kolem Hvozdu na obou stranách hranice. Díky!
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 25.1.2021 12:42
Ahoj, prosím, je to u kapličky na Polevsku protaženo na skate nebo to zapadalo? Díky
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 19.1.2021 21:48
Dotaz na Hanku... To vyplužení cesty k chatě znamená, že cca 600m musí člověk běžet s lyžemi v rukou po V traverzu pod Pěnkavčím vrchem? aby si lesáci mohli běžnou čtyřkolkou zajet ožrat hubu ☹️ , jinak je to jedna z nejpěknějších cest, kde se drží sníh i v době, kdy jinde už žádný sníh není...
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 18.1.2021 9:18
Jezdí se kolem Doubic? Mapy.cz ukazují krásné okruhy, tak by mne zajímalo jak je to tam s kvalitou stopy :) Díky, Ondra
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 16.1.2021 10:15
Chtěl bych se zeptat, kde se ve Cvikově dá nastoupit do lyžařské stopy. Lze to naproti benzinové stanici TANKONO?
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 15.1.2021 18:47
Zdravím ve spolek. Nevíte někdo, jak to vypadá kolem Srní hory, Velké Tisové a Javoru (případně až na Chřibský vrch, či Studenec)? Dá se tam narazit na stopu od běžkařů, nebo spíš na koleje od lesáků?
Děkuju za jakékoli informace a horám zdar!
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 15.1.2021 15:32
Ahoj,
Nevíte jak to vypadá Cvikov-Luž? Je alespoň nějaká stopa, nebo je vše zničené lesáky, Mockrát dikes, F.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 15.1.2021 15:29
Ahoj,
Chci se zeptat, zda se dá dostat ze Cvikova na Luž, hlavně dotaz pro Jirku. Podařila se projet stopa, je něco vyšlapané, nebo je to zničené od lesaku? Díky moc F.
Zodpovědět

O oblasti

Lužické hory jsou nevelké pohoří, ležící zhruba na půli cesty mezi Děčínem a Libercem v severních Čechách. Malá část pohoří leží na území Německa a se nazývá Žitavské hory. Upravovaných běžkařských tras v Lužických horách mnoho nebylo, ale postupně přibývají. Výchozím bodem těch nejznámějších je Polevsko u Nového Boru. Množství upravovaných stop je ale i na německé straně mezi obcemi Waltersdorf, Jonsdorf, Oybin a Luckendorf. Ty jsou napojeny na trasy v okolí Luže, nejvyšší hory Lužických hor.

Na sněhovém zpravodajství z Lužických hor spolupracujeme s webem Lužické hory. Jeho součástí je již několik let sněhová samoobsluha, fungující na obdobném principu jako náš web. Od sezóny 2013/2014 zprávy sdílíme, díky čemuž budou moci oba weby nabídnout svým čtenářům větší množství zpráv o sněhových podmínkách.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Lužické hory