Lužické hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Lužické hory ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Lužické hory - aktuální zprávy

Vloženo 4.3.2019 17:53
Stopy už v Horní Světlé jsou jen místy. je to jak indiánský běh . jedu, sundám a jdu atd. A rychle sníh mizí.
Vloženo 1.3.2019 14:21
Dnes chvíli pršelo, ale stále ještě se dá v Horní Světlé jet na běžkách. Jsou už místa, kde musíte přejít, ale stále stopa je.
Vloženo 26.2.2019 18:06
V Horní Světlé stále můžete jezdit. Stopa kromě části u kamene je dobrá, místy ledová. U Pěnkavčího vrchu, k Jánu zatím úplně super.Ale rychle sníh ubývá.
Vloženo 24.2.2019 15:26
Sníh stále je, ale stopa je ledová. Jen pro velmi zdatné jedince. U kamene kousek chybí.
Vloženo 23.2.2019 15:52
V Horní Světlé je ve stopě stále sníh, ale jak svítí slunce, vytvořil se led, takže většina stop je ledová. Nejlepší je k Jánu, kde je led uprostřed a po stranách sníh. Větve, které vylézají a stromy se snaží stopař odklidit, ale některé jsou přimrzlé a ze stromů padá jehličí. Dnes je celý den mínus - tedy pod nulou - i když svítí slunce. Sněhu je místy deset místy dvacet cm i víc.
Vloženo 21.2.2019 12:52
Sníh stále je- odpoledne se jede lépe, sníh změkne. Jen u velkého kamene už není - ale to je kousíček, protože kámen přitahuje slunce. Jinak s dá stále jezdit.
Vloženo 20.2.2019 8:23
Sněhu v Horní Světlé ve stopě stále dost, kvalitu neovlivníme.Dost sněhu i na loukách, kde není tak umrzlo.
Vloženo 19.2.2019 14:11
ZÁVOD LUŽICKÁ 30 ZRUŠEN
Závod Lužická 30, který se měl konat v sobotu 23.2.2019 jsme nuceni ZRUŠIT. Důvodem jsou nezpůsobilé tratě - v lese je pod stromy vrstva jehličí, větviček a ledu, místy začíná vyčuhovat podklad hlavně v úseku u Kytlických pastvin a při výjezdu ven z lesa nad vlekem. V lese jsou tratě zmrzlé a ve sjezdech nebezpečné, na loukách se vlivem plusovývh teplot boří mokrý sníh. Pokud se ochladí a napadne dostatek sněhu, vyhlásíme nový termín. Sledujte web www.skipolevsko.cz a www.facebook.com/ski.polevsko. Děkujeme za pochopení, zachovejte nám přízeň.
DNES V ÚTERÝ 19.2. byla projeta trojka i pětka, ale lyžovat doporučujeme především na loukách v okolí Polevského vrchu s nástupem od Kapličky mezi Polevskem a Práchní nebo od vleku. Vlivem měkkého sněhu není možné rolbou upravit okruh na bruslení. Sjezdovka Polevsko je v provozu.
Připomínáme a zveme na další jarní a letní akce Ski Polevsko:
Polevský běh 20.4.2019
Kytlický minitriatlon 2019: 10.8.2019
SKOL!
Vloženo 18.2.2019 20:23
Dnes - stopa stále v Horní Světlé drží. Ráno zmrzlá, odpoledne to je lepší. Stopař odstraňuje vylézající špičky a kusy stromů. Zatím až na Šébr dojedete v pohodě.Sněhu dostatek.
Vloženo 18.2.2019 20:06
Podvečerní lyžování u kapličky stejné jako včera,
po 16 hodině začíná stopa umrzat a zrychlovat, 3ka kvůli jehličí není dobrá.
Vloženo 17.2.2019 19:25
Polevsko: podvečerní lyžování ( od 16hod) již zase na umrzajícím podkladu (obdobně to samé včera, podmínky se moc nemění), v lese na 3ce z Jedličné už dost jehličí - tam to moc nedoporučuji, i když stále to lze bez obav o lyže jet celé, zato louka nad kapličkou parádní, slušné stop, fičelo to jako vítr a klister držel, pěkné svezení i směrem na Prácheň a kolem vysílače (pár míst s jehličím tam je, ale je to pouze několik metrů), souhrnně vše mimo hustý jehličnatý les parádní. Je velká škoda, že se nepodařilo posunout Lužickou 30ku o týden dříve(byť proti jiným závodům), příští týden i s ohledem na předpověd to vidím dost nereálně. Louky určitě vydrží do většího deště pořád slušně sjízdné i přes větší teplo. Ideální jezdit od kapličky.
Vloženo 17.2.2019 15:41
Děkujeme Michalovi za krásný popis tratí v Horní Světlé. Víc už dodávat nemusím. Malý kousek stopař doházel - kámen - jinak je sněhu všude ještě dost. Za to, že padá jehličí opravdu nemůžeme. třeba ještě nasněží, ale zatím stále na poměry super. Díky, že to oceníte.
Vloženo 16.2.2019 16:53
Ve Varnsdorfu sice řádí jaro, ale na Luži a v okolí je ještě dobrých 40 čísel sněhu. Kam slunce nesvítí, je stopa přimrzlá, náramně vhodná na soupaž. Kam svítí, je sníh měký a propadá se. Jel jsem ze Šébru ke Kaufmannovu buku, stopa ještě pořád dobrá, esíčko pod Bouřným se brzdit nedá, ale na rovině před Bukem to zastaví samospádem. Chtěl jsem jet okolo Rousínova, ale magistrála od Buku je prohrnutá pluhem a nesjízdná. Nahoru na Kobylu ale vede pořád ještě pěkná cesta a to až na Milštejn. Tam to bohužel projeli lesáci technikou a co nestihli lesáci, dodělal expert na čtyřkolce, který zničil celou stopu Milštejn-Naděje, kam by lesáci vůbec nejeli. Od Sirného pramene k chatě Luž je to namrzlé, takže na výběr soupaž - stromeček - klistr. Od Luže k Ptačinci pořád dobrá stopa. Z Ptačince na Šébr ale už hodně zapadané jehličím a místy komplet led. Chtělo by, aby zas napadlo. Každopádně, MOC DÍKY ZA ÚPRAVU TRATÍ! Letos jsem si Lužické hory opravdu užil! Neuvažovali jste o něčem jako samolepky na hůlky za dobrovolný příspěvek 50/100/200 Kč (jako to dělají v Jizerkách)? Já bych přidal a určitě bych nebyl sám.
Vloženo 16.2.2019 15:34
V Horní Světlé sněhu ve stopách stále dost, tam, kde je jehličnatý les, tam je na povrchu spad prachu a jehličí, v bukovém lese čisto. Sníh místy mokrý a místy umrzlí, stopař se snaží, ale víc už asi neudělá.V noci se vždy ochladí, takže zatím se dá jezdit ve všech směrech. Běžkařů dnes bylo fůra- hodně německých - na jejich straně není pročištěno, tak jezdí u nás.
Vloženo 15.2.2019 17:32
Slunce svítí, ale stopy drží, sníh ubývá naštěstí pomalu. samozřejmě není prašánek, ve stopách je jehličí a někde vykoukne větev, ale vše je sjízdné a myslím, že zatím to v Horní světlé vydrží.Stopař čistí cestu od vylézajících větví.
Vloženo 14.2.2019 21:21
Dnes jsem projel 10 km okruh na Polevsku, v lese na trojce je sníh zmrzlý je ho zatím dost, jelo se dobře, místy je spadané jehličí. Na ledovci a louce to bylo měkké, ale sněhu je tak 40 cm. Okruh od kapličky k vysílači je stále ve výborném stavu, nově je udělaná stopa na lesní spojce, tam je hezké svezení. Po západu slunce celá trať umrzla a jelo se výborně, sjezdy se hodně zrychlily. Na víkend to bude parádní ježdění, hlavně po ránu.
Vloženo 14.2.2019 20:39
Nadšení běžkaři na Jedlové potvrzovali slova Hany. Sám jsem bohužel navečer stíhal jen opakování včerejšího výšlapu ze Cvikova na Milštejn, od Martiňáku k posedu je stopa poničená nějakým kličkujícím lesákem v džípu, ale jet se stále dá. Sjezdy v namrzlé stopě jsou hodně adrenalinové.
Vloženo 14.2.2019 17:25
Stopy v Horní Světlé stále dobré - slunce svítí, ale stopy drží.
Vloženo 14.2.2019 6:46
Navečer jsem zkusil, jak vypadá "cvikovská magistrála" - od Chlupa se jelo spíše po trávě, ale už pod Kamenčákem a dál k Milštejnu bylo v lese sněhu stále dost, stopa se občas ukázala, sníh byl těžký, povrch místy umrzlý. Snad to nebylo poslední lužické svezení.
Vloženo 13.2.2019 20:41
Dnes pro Vás stopař a pan Petr Morávek zprovoznili i trat, po které skútr normálně nejezdí. Na četná přání turistů.Z hory Luž chodí denně spousty pěších a proto se trať k Luži nejezdí, neboť by byla hned rozšlapaná.U odpočinkového domku pod horou odbočíte doleva a tato cest vede asi kilometr a jste na Lužické magistrále. Někteří lidé si ji pletou a jezdí tudy. Ovšem dodnes se tam jet nedalo, protože byla zapadaná stromy, takže se přelézalo. Dnes byly stromy z velké části prořezány a cestu lze používat. Je tam místy až metr sněhu / zítra se dokončí zbytek/, ale romantické svezení, muldy navátého sněhu - takže jak na houpačce. Místy některé větve jsou tak hluboko ve sněhu, že nejdou vytáhnout. Přesto již cesta uvolněná. Trasa , kterou denně pan Horák projíždí je v plném provozu a zatím v pořádku.Užívejte si, má se oteplovat.
Vloženo 13.2.2019 18:42
K německé mizérii:
https://www.saechsische.de/viele-reaktionen-auf-skiwege-report-5034663.html
https://www.saechsische.de/plus/kommentar-vertane-chancen-im-gebirge-5032391.html
https://www.saechsische.de/plus/beste-ski-bedingungen-wenn-man-glueck-hat-5032052.html
Vloženo 12.2.2019 20:36
Stále čtu a slýchám, jak je to u Vás super, tak jsem dnes vyrazil. auto jsem nechal na parkovišti a je lna Šébr a kauf. buk a zpět. No nádhera.Na Jizerce jedete furt rovně a lidi a lidi. Tady krásná příroda a klid a parádní stopa. Co víc s přát - jen aby to ještě vydrželo. Přijedu určitě. Ahoj- a zase někdy. Moc jsem si to užil. Klid a krása a parádní stopa a - prostě přijedu zas.
Vloženo 12.2.2019 18:45
Dnes jsem projel 10 km okruh na Polevsku. Napadlo 5 čísel prašanu, lesní okruh je stále v dobrém stavu, louka také. Od kapličky k vysílači byly dnes čerstvě říznuty stopy, zde bylo vynikající svezení. Na tratích leží cca 20 cm sněhu, na víkend to vydrží.
Vloženo 12.2.2019 8:41
Chvílemi sněží jak o závod, chvíli klídek, stopař vyrazil, zjišťuje, jestli něco nepopadal.Svezení bude dobré, na trase sněhu dost.
Vloženo 11.2.2019 19:48
Dnes sněžilo, stopař projel trasu, ale někde padalo ze stromů a foukal vítr. Stopa úměrná počasí, ale stále dobrá.Dole prší, tady sněží, i když sníh je mokrý.
Vloženo 10.2.2019 21:24
Tak oproti pěkné sobotě byla dnešní neděle ve stopě dost nevlídná. Foukal studený vítr, občas mžilo, zataženo, pochmurno. Od chaty Luž po Šébr jsem potkal celkem 15 statečných běžkařů. Snehoveho podkladu je zatim vsude dostatek, jen povrch je vlivem oblevy špinavý od jehličí a zelené šťávy kapající z větví. Na volných místech a v bukovém lese o dost lepší. Už je to dost uklouzané, ale to holt musíme počkat do dalšího snežení. Nebýt předchozí údržby cesty tak by se jelo o dost hůř, což můžete porovnat jned přes silnici na žluté trase k nádraží Jedlová. Tam se jelo dost blbě, stopa křivolaká a rozšmajdaná. Tak si vážím úpravy kolem Luže. Jo a doporučuji nádražku v Jedlové:-)
Vloženo 9.2.2019 17:46
Dnes ve stopě zhruba 11.00 - 16.00. Trasa chata Luz, lyzarska cesta k hranici ( ne cervena ale ta spodni), nemecka hrebenovka, Cerna Brana, kolem Weberbergu, Penkavci silnicka, Sebr, po vychodnim uboci Penkavciho vrchu kolem lesnicke chaty a po hrebenovce zpet pod Luz. Dopoledne krasne pocasi, bylo to spise umrzle, rychle. Na slunci to rychle meklo, kapalo ze stromu, misty jehlici. S mazanim neporadim, misty rychle, misty mekke, uvidime jaka bude nedele, snad se pak ochladi. Nemci letos opravdu neupravuji (proc?) prestoze snehu i pres oblevu
nahore opravdu hodne, tak 50 - 70 cm. Nektera mista rusnejsi, nektera naopak liduprazdna- nadherny klid:-)
Vloženo 9.2.2019 16:52
Dnes v Horní Světlé stopy projety, zatím vše drží, slunce, dnes i hodně běžkařů. Podařilo se nám dnes domluvit se s majitelem honitby v Horní Světlé, už by snad nemělo docházet k tomu, že nám rozjezdí stopy. Pan Horák doveze krmení pro zvěř na skútru. Dobrá zpráva pro všechny. krásný den.
Vloženo 9.2.2019 15:08
ahoj, dnes jsme vyrazili v 8:00 se svoru smer klic a start luzic.magistraly-propluzeno:( po modre pod klic dobra stopa. kocarovka dvojita stopa, parada. z kocarovky odboceni po leve stope nad sv.antonina, dale jsme vyslapli cestu pod velky buk na luzic.magistralu, ktera byla propluzena!:-( az na novou hut slo bruslit po vypluz.ceste. od nove huti smer rousinuv stopa od stopare super, ale trochu rozslapana. pote jsme odbocili ke kaufmannove buku, opet super stopa od stopare. k janovi byla dpbra stopa? od nej az k nadeji vypluzeno...od jana ke kameni perfektni stopa. parkoviste az jedlova-zastavka-uz bylo poledne,stopa se trochu borila.
Vloženo 9.2.2019 12:08
Sněhu tu je zatim dost. Ráno to bylo krásně zmrzlé a rychlé, alu už to povoluje. Ještě k tomu to tu dopoledne zase rozvoral idiot traktorista ze Svoru. Evidentně schválně.
(Odpověď na dotaz uživatele David z 9.2.: Jak to aktuálně vypadá na cvikovských okruzích, jsou upravené, je tam na loukách vůbec dost sněhu?)
Vloženo 8.2.2019 21:20
Jel jsem dneska ze Šébru přes Kaufmannův Buk, Novou huť, Jedličnou až na Prácheň a zpět. Šébr až Nová huť paráda, protaženo skůtrem. Namrzlé, tak to fičí. Jen nějakej Lojza se bál jet z kopce, tak sundal lyže a prošel přímo stopou. Od Huti až ke Sv. Antonínovi, cca 4 km to zas vzali lesáci pluhem. Ach jo. Nemohli počkat ty dva dny na oblevu? Zůstalo asi 3cm ledu. Dá se to odbruslit, ale sem tam šutr. Spojka na Kočárovku prošláplá od lidí. No a od Kočárovky až na Prácheň zas paráda, krásně upravené. Sněhu je dost, tak bych čekal, že do neděle by to ještě mělo jít.
Vloženo 8.2.2019 20:42
Dnes v 6.00 od parkoviste na sebru kolecko ke kameni a zpet. Smirgl, omrzlice, museli jsme nasadit styl Standa Rezac. Stopa ale paradni! Krasny zazitek.
Vloženo 8.2.2019 19:09
Na Polevsku 10 km okruh stále v dobrém stavu, Kočárovka je také dobrá, tady byl sníh jen malinko vlhký.
Zatím nic neodtálo.
Vloženo 8.2.2019 7:48
Večer padala trochu omrzlice. Stopař vyjel v Horní Světlé od parkoviště a právě upravuje tratě. Podmínky zatím stále ideální, stopa široká, dobrá.
Vloženo 7.2.2019 22:08
Kilometrový okruh v Novém Boru je ve skvělé kondici, podél uválcovaného okruhu na skate jsou říznuty i stopy na klasiku. Díky za úpravu!
Vloženo 7.2.2019 17:32
Ahoj, už se pár dní chystám napsat pachvalu novému stopaři Jirkovi Stůjovi za seper práci při vytváření běžkařských stop okolo Cvikov!
Jsem Cvikovák, tak využívám hlavně je.
Vloženo 7.2.2019 6:57
Potvrzuji - trasa Cvikov u Chlupa - Milštejn v pěkné stopě, bohužel zase nějaký inteligent se silným autem musel projet od Martiňáku k posedu pod Milštejem, ale jet se dá. Na loukách svezení kvalitní, díky.
Vloženo 6.2.2019 21:05
Dnes proběhla plánovaná úprava tratí v okolí Polevska tj 3 a 5km, celý 10km okruh pro trénink na Lužickou 30 dále spojovacka na Prysk a Kočárovka. Další úpravu plánujeme na víkend s ohledem na vývoj počasí.
Vloženo 6.2.2019 19:18
Z Rousínova od odbočky "u totemu" směr Milštejn prohrnuto lesáky až na křižovatku s červenou a pak asi až na Milštejn (naštěstí ne až na asfalt). Pokračoval jsem dále směrem na Novou Huť = pěkná stopa, ale od studánky až na Novou Huť rozšlapaný od chodců. Proč proboha lezou do lesa, když jim pak vadí chodit v hlubokém sněhu?! Na Kaufmannův buk a pak dále po Pražské cestě luxusní stopa. Ale asfaltky v okolí Milštejna prohrnuté a rozvorané od lesáků. Prohrnování lesa je hit letošní zimy. Jinak okruhy na loukách mezi Cvikovem a Svorem jsou super. Občas tam řádí šílený traktorista, ale jinak dobrý. Díky stopařovi Jirkovi a městu Cvikov za záslužnou činnost.
Vloženo 6.2.2019 13:09
Okruh z parkoviste na Sebru pres sedlo Pod Ptacincem, super podminky, klidek... diky za upravu stop!
Vloženo 6.2.2019 9:42
Znovu vřelé díky za úžasnou péči o všechny stopy v Lužických horách!
Vloženo 6.2.2019 6:15
Včera odpoledne jsem projel dvakrát Kočárovku a parádní svezení. Hlavně, aby to tak vydrželo co nejdéle..
Vloženo 6.2.2019 0:14
Hezká stopa od Jedlové nádraží po žluté "po Dlouhé míli" směrem k Malému Stožci a dále ke Křížovému buku. Tam totální zklamání. Od Chřibské nádraží kolem Kř. Buku směrem po Jedlovské cestě k Jedlové osadě totálně vyhrnutá a zdevastovaná cesta Českými Lesy, nesjízdná. ! !
Stálo by za to zda zda správa Lužických hor jako taková mohla podniknat nějaké jednání s Českými Lesy aby tyto alespoň informovali správu Luž. hor
kde budou těžit a vyvážet dřevo aby se běžkaři mohli dle toho zařídit ! !
Největší škůdce lesa a zimních běžkařů jsou České Lesy ! !
Vloženo 5.2.2019 19:17
Navečer jsem projel krásnou stopou od Chlupa přes Martiňák na Milštejn, tady jsem bohužel narazil na hluboké díry po kopytech. Sjezd skoro za tmy zpět do Cvikova byl lehce adrenalinový. Díky za úpravu a taky pejskařům, kteří šli disciplinovaně mimo stopu.
Vloženo 5.2.2019 13:06
V Horní Světlé stopy projety.Mlha, ale jinak krásné.
Vloženo 5.2.2019 11:08
Super lyžování,parádně upravené díky všem za upravenou stopu
Vloženo 4.2.2019 21:52
Dnes projeto stopařem z Rousínova na Novou Hut,Kaufman,Kobylu,Milštejn a zpět do Cvikova k Chlupovi ,za Hokra a k lečebně Martinák,super sníh.
Vloženo 4.2.2019 21:35
Dnes stopa upravena stopařem mezi Horní Libchavou a Kamenickým Šenovem
(Odpověď na dotaz uživatele Zbyněk z 3.2.: Dotaz: Jak vypadá situace na cyklostezce Varhany Kamenický Šenov - Nový Oldřichov- Česká Lípa? Na mapách.cz je čárkovaná modrá...)
Vloženo 4.2.2019 21:33
Stopa pro běžky upravena na Cyklostezce Varhany mezi Horní Libchavou a Novým Oldřichovem
Vloženo 4.2.2019 20:08
NOVÝ BOR NA LYŽÍCH: UVÁLCOVANÝ CYKLISTICKÝ AREÁL + HISTORICKÁ LYŽE V SOBOTU
Uválcovaný okruh v délce 1 km je ve volnočasovém areálu (bývalém cyklistickém areálu) v Novém Boru - přístup z ulice Sloupská nebo V Hájku. Okruh je ujetý skútrem zatím bez řezání stopy. Vhodný především pro bruslení i pro sklouznutí na klasiku přímo ve městě.
V sobotu 9.2. nezapomeňte v Novém Boru vyrazit na Historickou lyži v rámci novoborského masopustu. Přímo na náměstí bude ze sněhu vytvořena dráha pro konání recesistického závodu na starých lyžích. Sraz je v 13:45 na náměstí. Nezapomeňte si s sebou staré lyže a stylové oblečení. Více na www.skipolevsko.cz
Vloženo 4.2.2019 19:18
Na Polevsku opravdu vše upraveno, většinou dvou stopa, naprosto luxusní podmínky. DÍKY za úpravu!
Vloženo 4.2.2019 14:47
Dnes v Horní Světlé vše projeto stopařem. Prašánek, trochu vlhký, ale parádní. Nádherný sníh,slunce, klídek, dnes jezdilo více německých běžkařů- asi, že u nich nejsou ani prořezané stopy a nikdo nejezdí.Tak neváhejte.Všechny tratě ideální.
Vloženo 4.2.2019 14:11
Začal jsem na loukách za Chlupem, kde po pěkných stopách není ani stopy, naštěstí už od Martiňáku někdo včera šlapal na Milštejn a dál původní stopou, tak vyšlo příjemné, i když trochu pomalejší svezení. Těšíme se na zprávy od nového stopaře.
Vloženo 4.2.2019 12:53
AKTUÁLNÍ ÚPRAVA + NÁSTUPNÍ MÍSTA + IDEÁLNÍ PODMMÍNKY:
Na Polevsku napadlo kolem 15 cm nového sněhu. Dnes budeme dvěma skútry Ski Polevsko kolem 14. hodiny upravovat tratě v okolí Polevska: tzv. trojka a pětka z Jedličné, dále Kočárovka a trasa na Prysk z Kytlických pastvin. Nástupní místa: parkoviště na Jedličné od lyžařské boudy, U Kapličky parkoviště mezi Polevskem a Práchní, Kytlice -Řachvaj do Kočárovky, a Kytlice na Kytlické pastviny, Svor pod Klíčem na Kočárovku. Dále přímo v obci Polevsko, kde za zastávkou začíná stopa, možnost zaparkovat u sjezdovky a nastoupit přímo od sjezdovky - vlek vás zdarma vyveze nahoru na Polevský vrch. Nové nástupní místo: Horní Prysk.
Od Sjezdovka & Bikepark Polevsko upraven rolbou okruh na skate Kolem Polevského vrchu. Nastoupit lze od parkoviště U Kapličky nebo od sjezdovky.
Skútr Obec Okrouhlá dopoledne upravil trasu z Okrouhlé ke Kapličce včetně okruhu nad obchvatem mezi Okrouhlou a Arnultivicemi (zde je možné od vodárny v Arnultovicích nastoupit do stopy). Dále upravena trasa k fotbalovému hřišti a přes silnici až ke škole v Polevsku (nástupní místo o fotbalového hřiště nebo u ZŠ a MŠ Polevsko - klíč k vědomostem. Upravena trať od Kapličky k vysílači na Práceň až k obchodu na Práchni (nástupní místo Prácheň - Panská Skála) včetně tratě pod lomem Klučky.
V okolí Polevska je nyní upraveno kolem 30 km tratí pro běžecké lyžování.
Vloženo 3.2.2019 18:48
Jedním slovem nádhera ... Projeta trasa: od vlaku Jedlová-Stožecké sedlo-na německou magistrálu-chata Luž (výborná česnečka)-sjezd a rovinka "ke krmelci" nad Jánem-Pod Bouřným-Kaufmanův buk-Nová Huť-Jedličná-kaplička-Prácheň(motorest u Koně s výbornou kuchyní)...celou cestu vytrvalé sněžení, stopy zasněžené, v lese to bylo většinou projeté od lidí, na pláních zafoukané, naštěstí vždycky problematický úsek od Nové huti k sv. Antonínovi, který vždy ty dementní lesáci musí vypluhovat na asfalt byl zasněžen-byť se jedná o "lyžařskou magistrálu" ( tj.člověk nemusel ty 2km pěšky-ale předpokládám, že hned v pondělí lesáci zahálet nebudou :-((( ) , okruhy nad Polevskem nezklamaly - nově vyříznutá stopa skútrem. Držel V45, ale na Luži začal dost namrzat (dokonce namrzaly i šupinky,co mi referoval jeden turista a řešil, co s tím - vůbec netuším-snad sprej na mohér a klister proti namrzání?), tak pak klasická extra V40 stoupala celkem v klidu ... Všem doporučuji ... běžte na lyže, stojí to zato.
Vloženo 3.2.2019 17:24
Dnes stopař projel v Horní Světlé tratě, ale stále padá. Už napadlo až 40 cm krásného prašanu. Jsme rádi, že se Vám tu dobře jezdí. máme radost , když jsou běžkaři spokojení. Tratě by měli být v pořádku, zatím stromy nepadají.Že lesáci od Jána ke Cvikovu těží jsem psala.Počítejte s tím.
Vloženo 3.2.2019 17:05
Dnes odpoledne proběhla uprava všech tratí v okolí Polevska tj. 3 a 5km okruhu kde byly říznuté stopy, pouze na tzv. Ledovci a na louce nad vlekem nám to vítr zafoukavá, dále protažena stopa do Prysku a samozřejmě Kočárovka všude dvě stopy.... Další úpravu plánujeme na zítřejší odpoledne.
Vloženo 3.2.2019 12:28
Dnes napadla fůra sněhu a dál padá. :)
Vloženo 2.2.2019 21:11
Kočárovka, 3C, déšť, mlha. Nádhera, užili jsme si to :-) Sníh po celé trase. Díky za uklizené všechny větve.
Vloženo 2.2.2019 19:28
V patek okruh z Juliovky po louce a pak lesem na louky pod Horni Svetlou, pak kousek pesky po ceste a pak lesem po ceste, kde stopar nejezdi a kde bylo hodne popadanych vetvi a stromu, az na chatu Luz. Pak prisla parada, stoparem projeta cesta pod Penkavci vrch a pak dal ke Kaufmannovu dubu. Pak luxusni stopou na lesni cestu vedouci od Jana k prehrade Nadeje, kde ale pohadka skoncila, cesta je protazena a posypana, takze zaver byl uz pesky.
Dnes ze Cvikova projetou stopou na Milstejn, sice jsme lyze nesundavali, ale u Cvikova bylo snehu uz hodne malo, vys uz to bylo lepsi. Z Milstejna ke Kaufmannovu dubu a zpet (moc hezke, i kdyz mzilo a snih byl tezky) a pak po cervene na cestu k Nadeji, tam uz pesky. Moc dekujeme vsem, kdo stopy udrzuji a protahuji.
Vloženo 1.2.2019 17:27
Ve Cvikově stopa dobrá, u Cvikováčku to ale taje a je tam dost trávy. Jinak opět na některých místech rozjeta traktorem...
Vloženo 1.2.2019 13:34
Dnes projeta a strojově úpravěna celá trasa našeho nejtěžšího závodu Lužická 30 tak hurá do stopy
Vloženo 1.2.2019 12:54
Dnes V Horní Světlé stopy projety, ale pozor- velký vítr, možná někde i stopu zafouká a mohou padat větve. Jinak nádhera.
Vloženo 1.2.2019 11:06
Děkujeme panu Ramischovi za desetiletou péči o stopy. Potvrzujeme, že okolí Cvikova nabízí spoustu krásných tras, projeli jsme dnes od sídliště na Kobylu a zpět, děkujeme novému stopaři. Snad nám obleva všechen sníh neodnese.
Vloženo 1.2.2019 8:31
R.Ramisch oznamuje,že po 10ti letech vytvářením běžeckých stop ukončil činnost.Od r.2019 stopy provádí p.Jiří Stůj ml.Přeji hezké zážitky ve stopě s lyžařským pozdravem SKOL. RIRA.
Vloženo 31.1.2019 20:36
Nástup Stožecké Sedlo ve stopě cca 10 lyžařů za 2hodiny. Krásně jsem se projel směr pod Ptačincem Luž a zpět. Slunečné počasí s výhledem na Hvozd, nádherný výlet v přírodě. Škoda že není upravená německá magistrála. Sníh a stopa perfektní.
Děkuji tomu kdo se stará o stopy pro lyžaře v tomto místě.
Vloženo 31.1.2019 11:47
Cvikovský okruh je suprově upravený. Je zde i užší stopa na bruslení, ale jde to taky. V jednom místě je stoap rozježděná traktorem, ale je to jen kousek. Nástup možný ve Svoru u hřbitova, ve Cvikově u benzinky, nebo u Cvikováčku. Opravdu parádní stopa. Děkuji panu Ramischovi. (doufám, že stopu udržuje on, pokud ne, tak tomu, kdo se oni stará) :)
Vloženo 30.1.2019 22:12
Dnes projeto stopařem z Rousínova na Novou Huť,Kaufman,Milštejn,zpět Cvikov Martinovo údolí +za Hokrem.
Vloženo 30.1.2019 21:07
Cvikov - Svor - na louce upraveny okruhy na brusle i na klasiku, krásná projížďka kousek od domova.
Vloženo 30.1.2019 17:41
Dnes v Horní Světlé slunce, prašánek .krása. stopař prořezal další ohnuté stromy přes trasu,pomáhal mu Petr, takže byste měli mít trasu ideální.
Vloženo 30.1.2019 16:44
Dnes vysílač, pětka a Kočárovka. Vše upraveno, pěkné. Jen louka nad kapličkou je místy zavoukaná nebo naopak odfoukaná na led.
Nejhezčí svezení je aktuálně na Kočárovce.
Vloženo 31.1.2019 6:21
Cvikovské louky s celovkou. Trasa rybnik, svorsky hřbitov, cvikovacek. Mohu doporučit. Krasne vyriznuta stopa. Dekuji za úpravu skutrari
Vloženo 30.1.2019 9:22
Úžasné noční lyžování na tratích v okolí Polevska. Od okruhu u vysílače, přes louku a okruh okolo Medvědí hůrky až po Kočárovou parádní svezení na čerstvém prašanu. Velké díky všem, kteří se o tratě starají.
Vloženo 29.1.2019 19:11
Kilometrový okruh na skate v Novém Boru (bývalý cyklistický ovál) je výborně upraven. Velký dík zaslouží skútrař Honza Doubek.
Vloženo 29.1.2019 18:26
Dnes od chaty Luž odpoledne doslova pohádkové počasí, nová vrstva prašánku a ani živáčka, totální relax.
Vloženo 29.1.2019 13:27
Dnes v Horní Světlé napadl prašánek někde pět a někde deset cm určitě. Nádherné svezení, slunce, stopař jezdí, tak si to užijte.
Vloženo 28.1.2019 21:20
Dnes od kapličky na Prácheň 5km okruh, stopa výrazně rychlejší než včera, místy již led , sjezdy vyplužené téměř na led,červený podkluzoval, sádlo ještě drželo.
Vloženo 28.1.2019 18:46
Vyjel jsem ze Cvikova od Chlupa, pár set metrů je na louce odhrnuto pluhem! Stopy tady letos opět musíme šlapat sami. Na Milštejn vede uzoučká stopa, hlavně ve sjezdech je nutné dávat pozor. Dojel jsem jen k Vinnému sklepu, na stopy od pana Horáka jsem bohužel nedojel, snad příště.
Vloženo 29.1.2019 12:05
ZTRÁTY A NÁLEZY na POLEVSKU: Bunda se ztratila o víkendu v odpoledních hodinách na běžkařském okruhu na Polevsku v okolí Medvědí hůrky. Jedná se o dámskou zimní bundu černé barvy, značky Alpine Pro a velikosti S. Kontaktovat mě lze pomocí e-mailu: lenciii@seznam.cz. Děkujeme případnému nálezci za snahu.
Vloženo 27.1.2019 21:53
POLEVSKO
Supr ježdění, ledovec po sněžení dnes čerstvě upraven rolbou a kolem poledne i skútrem. Na skate je to široké na 2 rolby a všude jsou 2 stopy. Trojka je již také ve výborném stavu! Jehlíčí a nečistoty jsou přikryté novým sněhem, také dnes čerstvě upraveno.
Lužické hory zažívají menší oblevu, přes den bylo nad nulou. Aktuální teplotu sledujte na polevsko.tmep.cz Sněhu je ale všude dost a nějakou dobu to vydrží. Skiny jezdily na jedničku, sníh mokrý. Parkovat se dá u vleku, u Kapličky či na Jedličné.
Vloženo 27.1.2019 21:26
Dnes od kapličky směr Prácheň nově protaženo, většinou 2 stopy,
nově i stopa směr Okrouhlá a fotbalové hřiště na Polevsku, odtud nová stopa dolů ke škole zakončená malou točnou. díky za ní,
jen pozor na exkrementy od psů ve stopě.
Vloženo 27.1.2019 19:26
Dnes jsem si zajezdil od Šébru super až k Luži. Díky všem, kteří ty trasy prořezávají, musí to být v tom sněhu tvrdá práce..U Jána těží Lesy a cesty zdevastované fest. Oproti Bedřichovu - tam nejde nikde zaparkovat, jezdíte ve frontě, všude národa - tak tady klid, občas nějaký běžkař, pán se stopovačem, ticho, krásná příroda, nikdo vám nefuní za krkem, líbí se mi ty uzoučké stezky, kterými se zde projíždí. Pro mě senzace. Budu sem jezdit častěji , rád a všem to řeknu.vyzkouším i Polevsko a okolí.Je to tu prima.
Vloženo 27.1.2019 19:11
Dnes odpoledne parádní svezení, hlavně sjezd k Jánovi a údolí Hamerského potoka krásná stopa, bez lidí. Na hranici už trochu tvrdší, ale OK. A pan Horák.... poklona
Vloženo 27.1.2019 18:49
Určitě poklona všem, kteří se o stopy starají, těch popadaných stromů je mrak.
Nicméně jsou věci, které nejsou super ale které se dají ovlivnit dost těžko: dnes prohrnuté cesty Falknovská a od parkoviště U Jána na jih na Malý Stoh. Nesjízdné...
Dnes tedy po včerejším sněžení podmínky díky hlubšímu mokrýmu sněhem žádný zázrak, ale i tak výlet OK.
Vloženo 27.1.2019 17:55
Dnes po obědě jsem vyrazil od chaty Luž směrem na Černou Bránu částečně po německé straně, stopa vyšláplá od lidí, ale nádherné svezení oproti minulému víkendu, nový sníh pomohl. Od Ptačince zpět po lyžařské značené ztesce také krásné svezení, dcera si to užila. Určitě velká poklona panu Horákovi, vůbec si neumím představit jak to zvládá v tom množství sněhu vše odklízet - padané stromy. Díky, nádherné svezení bez lidí v nádherné krajině.
Vloženo 27.1.2019 11:54
Stopy se ještě projíždějí, ale paráda.Jak psal Mates, dnes bude poježděníčko. Větvičky zakryty novým sněhem. Tak hezké svezení.
Vloženo 27.1.2019 11:15
Ze Sebru k rozcestniku Pod Ptacincem a zpet snih mokry, ale krasne pojezdeni...super dopoledne..
Vloženo 26.1.2019 22:23
3Km oruh o 100% lepší než ve čtvrtek a pátek, jehličí a kameny zmizely, Na Prácheň také prošlápnutá stopa,
od kozí farmy směr Okrouhlá a fotbalové hřiště projeto skútrem bez stopy
Vloženo 26.1.2019 20:37
Dnes nam tu chumelilo nepřetržitě již od rána, teploty pod nulou, čerstvý prašan asi 15 nebo víc cm. Pod tím dobrý zmrzlý podklad, takže nahoře pod Luží to může být mimo les určite přes půl metru. Jeli jsme trasu Nová Huť, Bouřný, krmelec, údolím Hamerského potoka- serpantinou k chatě Luž. Byla to naprostá paráda v tom zachumeleném lese, stopy projeté od lidí, všechen led a větvičky zakryty, takže bezpečné, příjemné svezení. Však jsme také potkali mnoho spokojenych běžkařů. Magistrala směr hranice již byla projeta skůtrem díky p. Horákovi. Ve stopě bylo moc fajn. Jako bonus jsme si dali sjezd v čerstvém prašanu po loukách až do Dolní Světlé🌨⛷👍
Vloženo 26.1.2019 14:58
Aktuální úprava dnes v sobotu: na Polevsku napadlo přes 10 cm sněhu🌨❄, teplota se drží pod nulou. Dnes upravena trojka a pětka z Jedličné včetně okruhu na bruslení, upraven jeden pruh rolbou od Sjezdovka & Bikepark Polevsko. Dále upravena Kočárovka. Další úprava v neděli dopoledne. Mazejte na Polevsko 😉 Stojí to za to! 👍
Vloženo 26.1.2019 11:17
Dnes v Horní Světlé napadlo již deset centimetrů nového sněhu. takže se Vám bude fakt dobře jezdit.Pro pisatele E, který se ani nepodepíše, pokud se Vám to tu nelíbí, tak jezděte do Bedřichova. Panu Horákovi je 72 let a denně jezdí a prořezává s nasazením, jako by mu bylo padesát. Možná jste také vjel na trasu německou, protože jsou u sebe či se kříží , a tam opravdu letos nic nedělají. Ale celou trasu jsem s panem Horákem projela a vím, že je na ty hrozné poměry, co tu byly/ vichřice, těžký sníh.../ krásná. Ještě včera stopu rozšiřoval a větve odhazuje. Pojďte si to zkusit, jak se tahají zmrzlé větve ze sněhu. To se to hezky mluví od počítače, ale abyste přišel pomoci, to už ne. Kritizovat dovede každý. Máte svůj názor, tak si ho mějte, ale já vím, že pan Horák dělá vše pro to, aby se tu lidem dobře jezdilo.Dnes již to půjde se stopovačem. Spousta lidí si také myslí, že stopa jde udělat vždycky. Pokud je zmrzlo, tak už stopovač nic neudělá. Ale za to může příroda.A v Bedřichově máme rodinu, takže víme, jaké tam jsou stopy a co tam bylo a je stromů a větví v cestách. Proto názor pana E beru tak, že se potřeboval zviditelnit.Kecat a nebo dělat je velký rozdíl. Užijte si dnes krásný prašánek.
Vloženo 26.1.2019 1:02
Take dekujeme za nasazeni se kterym cistite cesty kolem Luze. Pro uzivetele s nickem E: ty stromy nekacej lesaci ale prave lido, ktety se o stopy staraji. Musi to odklidit jinak by tam tech spadlejch stromu bylo milion. Ja si tam dnes krasne zajezdil a diky, Bedrichov fakt nechci ani kdyby mi platili. :) je to umrzle ale holt musime pockat dp dalsiho snezeni
Vloženo 25.1.2019 14:48
Děkujeme všem, kdo se s nasazením všech sil starají o údržbu tratí, podmínky musejí být těžké! Těšíme se, že nám počasí bude víc přát...Jen nechápeme ty vulgarity, co se tu poslední dobou začaly objevovat stále častěji! Proč? Chodíme sem přece všichni pro pozitivní informace, máme tuhle oblast rádi...i negativa se snad dají vyjádřit tak, aby se čtenářům zpráv nezvedal žaludek, ne? Díky!
P.S. mapa tras k nalezení např. na mapy.cz, stačí přepnout na zimní mapu :o)
Vloženo 25.1.2019 13:50
Od chaty luž i parkoviště na sebru to stojí za hovno. Lesaci kacej stromy přes stopy a nechavaj v nich bordel. Stopy prakticky nepoužitelný pokud se nechcete zabít nebo si zničit lyže tak sem nechoďte. Je to zmrzlé uslapany a plný bordelu. Jediný kde si člověk momentálně dobře projede je Bedřichov.

Nechci nikoho urazit, ale opravdu sem nechoďte. Je to ztráta času. Počkejte na sníh a pořádnou stopu. Taky bych uvítal mapu tras.
Vloženo 25.1.2019 9:52
Podmínky pro běžkaře stále dobré . zmrzlé, ale jezdí to. Louky jsou ideální.Stopař stále odstraňuje polomy.
Vloženo 23.1.2019 18:01
V Horní Světlé sněhu dostatek, ale mrzne, nemá cenu jezdit stopovačem. Tak se dál rozšiřovaly cesty, kde padaly stromy, abyste nepřišli k úrazu.Škoda, že Němci na to letos ještě nesáhli a ani stopovač nejezdí. Proč, to nevíme.
Vloženo 26.1.2019 12:49
Dobrý den
Můžu jen potvrdit z úterního odpoledne celkem 18 km z toho 4 km po německé straně ztráta času ale česká oproti tomu super svezení nejlepší úsek mezi ptačincem a Jánem až na několik míst kde byly zbytky větví opravdu super sám jsem zkoušel několik větví odtáhnout ale z toho zmrzlého sněhu to nešlo velká poklona panu Horákovi.
Takže klobouček z Rumburka.
Vloženo 21.1.2019 20:03
Dnes v Horní Světlé dokončeno prořezávání na Šébr. Takže od chaty Luž se dostanete až na parkoviště na Šébru již v pohodě. Dnes stopař zvětšil některá místa, kde jste projížděli užším pruhem, abyste při zatáčení nenarazili do zbytku kmenu. Jsme moc rádi, že se Vám tu dobře jezdí.Myslím, že to je smyslem této práce..
Odpověď pro Terku.Nejlepší je zaparkovat u chaty Luž na parkovišti. Kdybyste chtěli, můžete u nás i přespat- Lyžařská bouda nebo chata Luž. Pak už si jen vyberete trasy - je tu kolem 25 km lesem v klidu - ale zde jen klasika. Bruslení je možné na loukách, je tvrdý podklad a sněhu zatím dostatek a je tu krásně.
Vloženo 22.1.2019 16:54
Polevsko - na Ledovci parádní podmínky, upraveny jsou tu rolbou i trasy mimo obvyklý okruh, celkem je na ledovci k dispozici cca 4km tras. Trojka byla v mnohem horším stavu, ve stopách spousta jehličí, led, někde se nepodařila stopa vyříznout vůbec. Sjezdy jsou tu opravdu nebezpečné! S novými lyžemi nedoporučuji. Trasy k vysílači na Prácheň jsou v dobré kondici. Tady sněhu dostatek.

Co se týče typu a kvality sněhu - skiny absolutně nefungovaly, to znamená, že je to ten sníh, co opakovaně začne tát a poté zmrzne. Jinak klasický modrý vosk funguje skvěle

Parkování - parkovat můžete u kapličky, dá se parkovat i na kraji silnice - místa dost. Nebo můžete zaparkovat dole u skiareálu, kde je zázemí (bufet..) a vyvézt se ZDARMA vlekem nahoru.
10:42
10:45
10:48
10:48

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 20.1.2019 15:41
Stopy projety, stále pokračuje prořezávání stromů. Je jich snad na sto. Ale děkujeme za kladné reakce.proto to pan Horák dělá, abyste mohli jezdit a užili si zimu jak se patří. Díky za pomoc náhodným českým i německým běžkařům - jména neznáme. Včera pomáhali odhazovat těžkých větví a kmenů,takže to trošku urychlili. Každá hodina pomoci dobrá. Díky
Vloženo 20.1.2019 13:45
Nechapu, jak jste zvladli pripravit pri takove kalamite trate. Pecka, uzasna prace, dekujeme moc. Lyzovacka diky vam naprosto necekene uzasna na pomery, ktere panuji. Sebr, rozcesti pod ptacince, U Jana, Chata Luz. DEKUJEME MOC.

Vzhledem k podminkam - od zitra je mozne brusleni na Velkem Rybniku :) - je tam jen tenka vrstva snehu. Tak kdo ma rad brusle, po listopadovavem jednodennim brusleni na Svetliku zase zacina bruslarska sezona. Ale jako vzdycky, vyprostovaky s sebou. Svetlik - tam je vyssi vrstva snehu. Protoze mrazy maji pokracovat... Velky Rybnik na vas ceka...
Vloženo 19.1.2019 21:39
Dnes ksme vyrazili z parkoviště pod Luží směr Ptačinec. Děkujeme panu Horákovi za obětavé čištění cest a údržbu. Popadaných stromů tam byl milion, červená pod Luží k rozcestí byla nejhorší. Narozdíl od české strany se Němci překvapivě na údržbu vybodli, na jejich straně naštěstí moc stromů nebylo, byla tam v pohodě stopa projetá od lidí. Spojka od Černé brány zapadaná stromy, hřebenovka díky panu Horákovi průjezdná. Jezdí tam hodě lidí, takž cesty hodně uklouzané, místy vyšmajdané na led. Na turistické lyžování v pohodě, azůro a okolo asi pul metru snehu. Tajny tip: pláně kolem Horní Světlé- dá se jet všude, stopa netřeba, vubec se to neboří, vrstvička prašanu na tvrdém podkladu.
Vloženo 19.1.2019 16:18
Dneska opět skvělé ježdění v prosluněném okolí Polevska. Louky nad vlekem, vysílač, trojka na Jedličnou a dokonce i Kočárovka jsou upraveny. Okruh na skate (na loukách nad vlekem) je stále ve špičkové kondici. Neváhejte a využijte perfektního počasí, je to nádherné!
Vloženo 19.1.2019 8:19
Tak od chaty Luž až k lesácké boudě je vše vyčištěno. Včera jeli dvakrát a celkem 28 stromů bylo v cestě. Zbývá ještě asi jeden kilometr a tam napočítali asi dvanáct stromů - ale ty jsou silné, dnes si vezmou větší pilu. Včera jim tam zůstal řetěz. Sněhu je v lese kolem půl metru. Odstraňování je hrozná dřina- brodíte se sněhem, taháte odřezané větve ze sněhu a ledu a pak odhazujete silnější části. Stopař zatím drží a je veselý, což je dobrá zpráva.Vše zvládá díky Petrovi, který s ním celé dny jezdí. Ale už se svezete.Nyní odstraňují strom na cestě od Luže k sirným pramenům.
Vloženo 18.1.2019 20:43
Na Polevsku je upraven lesní okruh (trojka), je tam hodně pasáží, kde je led a v něm zamrzlé větvičky, sjezdy jsou rychlé a nebezpečné, zvlášť ten u Kytlických pastvin, kde opět vyjelo debilní hovado s autem a zapadlo naštěstí v tom prudkém stoupání, které je tak hodně rozjěžděné. Louka je dobrá, upraveno je i od kapličky k vysílači, přímo pod vysílačem je to nádherné. Okruh na bruslení je opravdu super. Dá se tedy projet trojka, pětka i desítka. Kočárovka zatím bez úpravy.
Vloženo 18.1.2019 19:01
Louka mezi polevskou kapličkou a vlekem byla dnes výborně upravená jak na klasiku, tak hlavně na skate. Nádhera, většinou na 2 šířky rolby, skvělé poježdění. Díky za úpravu!
Vloženo 18.1.2019 13:14
Ted jsem se na bezkach vydrapal na Hvozd, kde se zahrivam v Hochwaldbaude a je tu wifi, tak muzu sdelit jak to vypada se snehem: od Krompachu, cca od 400 nebo radeji 500 m je dostatecna stara vrstva zmrzleho snehu- firnu. Snehu neni kdovijal moc ale primrzlo to fest, je tp tvrda krusta. Dneska od rana nekolik silnych snehovych prehanek, takze na tom lezi vrstvicka prasanu. Na planich kolem Kulichu, pod Hvozdem a kolem Janskych kamenu se da jezdit po loukach vsude. Okruh kolem Hvozdu: da se projet ale spise na turisticke lyzovani- neupraveno, hodne zmrzly hroudovaty podklad jak padalo ze stromu na tom vrstvicka snehu. V lese dost vetvi a jineho bordelu. Cim vyse tim vice snehu, nahore na Hvozdu skoro pul metru. Mazani neporadim, mam supinate bezky. Stromy uz nepadaji, v lese je uzasny klid.
Vloženo 18.1.2019 10:44
Teď se vrátil stopař. Na cestě k Šébru odstranil již dvanáct stromů a spuosty větví. Sněží - což je dobrá zpráva. děkujeme Petru Morávkovi, že pomáhá nosit větve a celé kusy z cesty.Děkujeme neznámému běžkaři, který nabídl pomoc a vezme malou pilku a ty menší větve pomůže odstraňovat - a to na běžkách. Díky .Natankuje se skútr a vyráží na další část.
Vloženo 18.1.2019 10:10
Dnes před víkendem se pokusíme upravit tzv. trojku a pětku z Jedlicné na Polevský vrch a ke Kapličce. Budou odstraněny popadané stromy a větve. Sněhu nezbylo mnoho, ale většinou jde všude stále souvislá pokrývka vyjma odtátá místa, kudy tečou potoky. Sníh je velmi zmrzlý, uvidíme jak půjde trať úpravit. Zároveň začneme s odklízením Kočárovky.
Skútr Obce Okrouhlá dnes také upraví trasu z Okrouhlé ke Kapličce a na Prácheň, kde je nyní také mnoho popadaných stromů.
Vloženo 17.1.2019 17:35
V Horní Světlé už je polovina běžecké trasy směr na Šébr průjezdná ze směru od chaty Luž. Pomohli jsme, kde to šlo ,odstranit stromy a špičky.. Od německé části pojede stopař zítra. Ale jezdí jen skútrem. Bez stopovače, protože je to těžké a musí různě objíždět, odklánět apod. Pozor - od parkoviště na Šébru je cesta projeta traktorem - takže až na hlínu . Asi tam těží. Tak nevíme, kam až je sníh - to zjistí zítra.Pokud nezasněží, půjdete kus cesty pěšky - zatím nevíme, jak dlouhý. Další úsek, kde těží a navážejí na cestu černý humus , je od Jána směrem ke Cvikovu. Tam je úplně černá cesta bez sněhu .Dnes něco odtálo - bylo tepleji, ale stopy nahoře na lužické magistrále zatím drží .
Vloženo 15.1.2019 19:21
Dnes z Jedličné esíčkem k jezírku, na konci kopce je spadlý strom, dá se objet lesem, pak přes louku ke Kapličce a dále k vysílači, tam jsem ale nedojel, vichřice, husté sněžení, velké množství vysokých jazyků, neprůjezdné. Pak zpět lesem na Jedličnou. Lesní okruh (tzv. tojka), asi 15 cm nového sněhu, stopa od lidí. Louka je špatná, bez jakékoliv úpravy, tedy ani rolba ze sjezdovky nevyjela, K vysílači neprůjezdné - bez úpravy, lesní okruh bez úpravy, ale jakž takž se dá. Krásně a velmi hustě sněží,úpravu by to chtělo, ale letos to na Polevsku s úpravou poněkud skřípe.
Vloženo 15.1.2019 12:08
V Horní Světlé sněží. Je tolik napadaných špiček a stromů, že se místy nedá ani dostat dál. Stopař pomalu odstraňuje, ale jde to OPRAVDU pomalu. Stromů je moc a je na to sám. Myslím, že byste si měli dát dva tři dny pohov, protože v lese toho je tolik napadaného, že je opravdu lepší běhat dokola na loukách. Na loukách ale nemá cenu dělat stopu, protože vítr by ji ihned zavál.Hlavně neberte děti.!!V neděli při největším náporu vichru a sněhu mi maminka s dvěma dětmi tvrdila, že si dá pozor. To je okamžik a někdy ani to , není nic slyšet, jen to praskne a bum. Rodiče, buďte soudní a opatrní. Díky Zdraví je přednější.
Vloženo 14.1.2019 15:53
NEDOPORUČUJEME VSTUP DO LESNÍCH ÚSEKŮ na běžkařské tratě v Lužických horách. Hrozí pád větví, špiček i celých stromů z důvodu velmi silného větru, podmáčené půdy a zbytků mokrého sněhu na stromech. Již nyní je v lesích na lyžařských tratích množství popadaných větví a stromů, Kočárovka je od soboty neprůjezdná. Odklízení plánujeme v dalších dnech až se utiší silný vítr. Proto nyní ani neplánujeme údržbu tratí v lesních úsecích, NENÍ TO BEZPEČNÉ.
Pokud v tomto počasí přesto neodoláte, využijte POUZE louky a pláně v okolí Polevského vrchu s nástupem od Kapličky mezi Polevskem a Práchní nebo s nástupem od vleku, kde vás zadarmo vyvezou nahoru. Poslední úprava tratí proběhla o víkendu. Vlek je v provozu každý den, sledujte jejich web nebo facebook Sjezdovka & Bikepark Polevsko.
Vloženo 13.1.2019 18:45
Sebr, Rozesti pod Ptancincem, U Jana .... tezky snih na stromech pada dolu i s vetvemi nebo celymi spickami stomu. Je to celkem o drzku. Mezi 15-17 hodinou regulerne chcalo. Neni moc o co stat, v tomhle necasu upravovat trate je fakt hazard, navic priroda hazi porad dalsi a dalsi klacky bo primo kmeny idealne pod nohy bo pasy a nikoli na zada nebo hlavu. Bic a pryc.
Vloženo 13.1.2019 16:47
Jeli jsme od lyžařské boudy v Jonsdorfu přes stadion, Hain a pod Hvozdem na Kammloch, zpět přes louky nad Krompachem. Mžilo, k poledni začalo pršet, ale stopy byly celkem v pořádku, sníh těžký, pomalý. Přesto bylo venku fajn. Snad příští dny přinesou lepší podmínky.
Vloženo 13.1.2019 11:53
Horní Světlá - dnes opravdu nedoporučuji. Stopař vyjel a nevím, jak se vrátí, protože teď spadly 4 silné špičky a čtyři celé stromy. nedá se ani jít, natož lyžovat. Navíc padají přímo laviny sněhu ze stromů - je to těžký sníh a mokrý. Do toho občas sněží a občas mrholí. Jen na půl kilometru u Luže se nedá chodit,co je tu napadáno.
Vloženo 13.1.2019 10:50
Z parkoviste od Chaty Luz-Pod Ptacincem-po pul kilometru jsem to vzdal... vetve/stromy na ceste... mokry snih pada ze stromu...
Vloženo 12.1.2019 23:13
Na ty padající větve i celé stromy fakt bacha. Dneska v okolí Pěnkavčího vrchu jsme přímo viděli 4 případy, silné bukové větve i smrky prostě bez varovného zapraskání lupnou a pod tíhou sněhu jdou rovnou k zemi. Je to rychlý. Jestli na neděli připadne mokrý sníh, tak bych do těch porostů snad ani nešel dokud to aspoň troch neopadá.
Vloženo 12.1.2019 19:49
Všechny cesty upraveny, ale znovu hustě sněží. Při druhé jízdě rozřezal stopař 14 stromů ,které ležely v stopách. A to dopoledne také. opravdu jezděte opatrně.
Vloženo 12.1.2019 17:55
Dobrý den, chtěla bych také upozornit na padající stromy. Dnes jsme byli s dcerami na běžkařské trati pod Hvozdem. V oblasti bučin spadla těsně před dceru velká větev z cca 10 m výšky. Dcera do ní najela a nic vážnějšího se jí naštěstí, kromě velkého šoku, nestalo. Raději ani nedomýšlet, kdyby byla dcera o sekundu dvě rychlejší... Buďte opravdu opatrní. Jak psala paní Hana níže, sníh je opravdu těžký a padá hodně větví.
Vloženo 12.1.2019 13:52
Dnes v Horní Světlé pořád sněží a sníh je mokrý tak, že padá strašně moc stromů a větví.Teď přijel stopař a má teprve půl cesty hotovo, protože po cestě je tolik popadaných stromů. Děkujeme náhodným běžkařům,kteří jeli okolo a pomáhali tahat odřezané kmeny ven z cesty. Je to velká pomoc, jinak je na to stopař sám. Až se nají, tak natankuje a vydá se na druhou stranu - Ján, Kauf.buk.Na Šébr , kde jezdí hodně lidí, už dnes hotovo.
Vloženo 11.1.2019 19:36
Stopy dnes projety v Horní Světlé až na Šébr, popadané stromy odstraněny a drobně sněží. Opět nám myslivci protáhli část cesty traktorem od Luže ke krmelcům , ale naštěstí nedali radlici až dolů, takže sníh na cestě zůstal. Aspoň tak.
Vloženo 11.1.2019 11:01
Pokyny pro parkující závodníky Polevské lyže a všechny běžkaře parkující na Jedličné a U Kapličky nad Polevskem: aby mohly projet sypače, ale i např. hasiči nebo autobus, je potřeba abyste parkovali na vyhrazených plochách. Nahoře leží až půl metru sněhu. Na Jedličné je vyhrnuté malé parkoviště a pokud není více místa, tak zaparkujte co nejvíce u pravého okraje silnice - je potřeba vjet autem až do závěje - do mantinelů u kraje. Technika správy a údržby Silnice LK a.s. a také traktor Obce Polevsko nám vyhrnou nejen parkoviště, ale nahrnou sníh co nejvíce do krajnice. Během závodu bude kužely vyznačen "vyhýbací pruh" mezi parkujícími auty, aby se mohla vyhnout projíždějící auta. V opačném případě mají řidiči údržby pokyny volat polici a ta může sjednat i odtah. A to nikdo z nás nechceme. Buďte tedy ohleduplní a parkujte co nejvíce u pravého kraje! Ti kluci za volantem sypačů odvádějí nyní neskutečný kus práce!
Vloženo 11.1.2019 10:59
Dnes proběhne další úprava od Ski Polevsko: projeta bude tzv. trojka a pětka z Jedličné a také Kočárovka. Od rolby je projetý okruh na skate kolem Polevského vrchu. Rovněž obec Okrouhlá upravuje tratě z Okrouhlé, louky u střelnice mezi Okrouhlouu a Arultovicemi, dále trasu přes Wachstein ke Kapličcce a na Prácheň. Upravena je i cyklostezka z Práchně směrem na Oldřichov.
V sobotu proběhne na tratích v okolí Polevska na tzv.trojce závod Polevská lyže na trati z Jedličné přes Polevský vrch, kolem vleku ke Kapličce a zpět po Lužické magistrále přes Kytlické pastviny na Jedličnou. V době od 10:00 do 12:00 se zde budou pohybovat závodníci a trasa bude částečně omezena. Využijte v této době raději Kočárovku nebo trasy směrem na Prácheň a Okrouhlou.
Lyžařům, kteří v sobotu nezávodí doporučujeme zaparkovat na těchto místech: U Kapličky mezi Polevskem a Práchní, u Sjezdovka & Bikepark Polevsko, kde vás zadarmo vyveze vlek až na Polevský vrch a ještě si tady můžete dát občerstvení. Auto je možné nechat přímo v obci Polevsko a vyjet na běžkách nahoru (stopa začíná hned za dřevěnou zastávkou na návsi) nebo na parkovišti u Panské skály. Děkujeme.
Vloženo 10.1.2019 20:15
LYŽAŘSKÉ BĚŽECKÉ STOPY V PRYSKU.
Dnes projeto stopařem z Prysku od hřbitova až na Prácheň.
Vloženo 10.1.2019 19:10
Polevsko sněhu dost a pořád padá. Nejlepší svezení na Kočárovce, krásná stopa, kousek od Svorský silnice tradičně vypluhováno od lesáků.
Vloženo 10.1.2019 18:06
Dnes vyjel stopař později, protože jsme museli odházet okolo domu a že napadlo hodně. Teď se vrátil. Stopy jsou projety, místy až 60 cm sněhu.Stopy nádherné, uvidíte sami. Pokud to čte někdo z měst.úřadu ve Cvikově, máme vyřídit poděkování, protože lidé jsou šťastni, že jsou od Šébru stopy a nemusí se bořit, jako to bylo dříve. Běžkaři z Rumburka a Křečan děkují měst. úřadu Cvikov..Okruhy na louce u Cvikova zatím nebyly projety, protože pan Ramiš už skončil. Nyní bude dělat stopy nový pán, ale ten chodí do práce, takže to bude až odpoledne.Na větší podrobnosti se musíte zeptat na měst. úřadě Cvikov / dotaz Peter H. /. A pořád tu sněží. To se Vám bude nádherně jezdit.
Vloženo 10.1.2019 16:09
Okolo Hvozdu je stopa jak v Jizerkách 😉. Parkovat se dá pohodlně v Hainu.
Vloženo 10.1.2019 10:37
Sebr, Rozcesti pod Ptacincem, U Jana, Luz, pres Reich zpet. Chumelenice, ale padalo blato, chce to aspon den mraz. Na oko krasne bilo, na lyze snih na prd. Ale je ho uz obstojne. Dnes se vyjasni kolem poledne, tak vyrazte nez to za par dni zase sleze...
Vloženo 9.1.2019 20:53
Louka u kapličky zavátá, vichřice, husté sněžení, u jezírka a na lesním okruhu sněhové jazyky 50 cm vysoké, u Kytlických pastvin mají jazyky 1 m (v zatáčce), válcování již bylo zaváté v 18.30, na lesním okruhu je spadlý strom a velké větve. Silnice od Kapličky do Polevska téměř neprůjezdná, sněhové jazyky, stejně tak z Práchně ke Kapličce.
Vloženo 9.1.2019 19:32
Krásná ladovská zima panuje v Lužických horách. Na Jedlicné nad Polevskem leží kolem 30 cm sněhu a stále sněží. Již nyní můžeme potvrdit, že závod Polevská lyže se s jistotou uskuteční tuto sobotu 12.1. Více o závodě na www.skipolevsko.cz.
Dnes dopoledne skútr Ski Polevsko projel trojku a pětku pouze válcováním, aby podklad pořádně utuhnul. Odpoledne nebo navečer bude rolbou od Sjezdovka & Bikepark Polevsko projetý okruh na bruslení kolem Polevského v vrchu. Ve čtvrtek dopoledne proběhne opět další úprava. Tratě na víkend i na závod budou připraveny. Zima opět kraluje v Lužických horách.
Vloženo 9.1.2019 18:23
15.00 - Stožecké sedlo - Luž, jelo se úžasně, sněhu dost, upraveno, pohádka, děkujeme
Vloženo 9.1.2019 12:06
Stále padá. V Horní Světlé vyjel stopař, je to mokré, ale už se bude dát jet. Někde pod větvemi je méně, ale kde je prostor, tam už těch dvacet je. Tak ať to vydrží a nesleze.
Vloženo 8.1.2019 22:25
Rozcesti pod Ptacincem, Sebr. Snih je, ale je to houba. Porad snezo-chcije, snad padne teplota vyrazne pod nulu. Uvidime zitra, rekl slepej.
Vloženo 8.1.2019 18:17
Dnes opět z Jedličné esíčkem k jezírku, sněhu dost, připadlo tak 10 cm, ale je úplně mokrý, od jezírka na louku opět čerstvě rozježděno autem, sníh téměř žádný, celá louka až ke kapličce sníh totálně mokrý, ale je ho dost. Od jezírka k pastvinám čerstvě projeto autem ( v Bohnicích asi mají tento týden vycházky), vyjeté koleje až na bláto, v kolejích stojí voda, od pastvin na Jedličnou absolutně nesjízdné, sníh téměř žádný, valí se tam potoky vody! Neprší, padá déšť se sněhem.
Vloženo 8.1.2019 14:31
Sněží,v Bedřichově mají tolik sněhu, že už ho nemají kam dávat a silnice jsou prohrnuty jen na jedno auto. V Horní Světlé také sněží, ale protože před dvěma dny vše odtálo, tak to ještě není ono, Už napadlo asi dvacet cm, takže stopař právě vyjel, aby cesty zpevnil a udělal podklad..Kdo to nezná, pokud jezdí skútr po kamenech a větvích bez sněhu, brzy mu odejdou pasy a to je jeden za padesát tisíc a víc. Jen abyste si udělali představu..Takže trasy se připravují a pořád padá. Dvě věci, ze kterých je možné se dnes radovat. hezký den.
Vloženo 8.1.2019 10:59
Během úterý napadlo na Polevsku přes 10 cm mokrého sněhu, v průběhu dne má postupovat déšť se sněhem a od úterního večera opět pouze sníh. Od středy do pátku má napadnout kolem 30 cm sněhu. Úpravu tratí dnes vzhledem k počasí a avizovanému dešti neplánujeme. Během středečního dopoledne bude tratě ujíždět skútr, abychom opět vytvořili vrstvu sněhu jako základ na víkend a sobotní závod Polevská lyže. O tom,zda se závod uskuteční bude rozhodnuto nejdéle ve čtvrtek večer podle sněhových podmínek, předpověď je v tuto chvílí velmi příznivá. Držte nám palce!
Sjezdovka & Bikepark Polevsko je celý týden v provozu.
Vloženo 7.1.2019 19:43
Dnes z Jedličné esíčkem k jezírku, podmínky dobré, sněhu dost, umrzlý podklad, od jezírka stoupání na louku nad vlekem špatné, ve stoupání projelo auto, louka nad vlekem a ledovec, podmínky výborné, všude stopa, sněhu dost, celý horní okruh vhodný i na skate.
Vloženo 7.1.2019 19:31
Dnes z Jedličné esíčkem k jezírku, sněhu dost, podmínky dobré, umrzlý podklad, od jezírka ke sjezdovce, ve stoupání projelo auto, kopec je proto špatný, louka nad sjezdovkou a ledovec, podmínky výborné, všude stopa, celé horní kolečko je dobré i na skate.
Vloženo 5.1.2019 22:19
Cekala jsem dnes ze bude padat mokry snih, ale je to v prdeli. Celou cestu chcalo, vzduch super, snih jde do kopru. Jestli nezacne v noci mrznout a neco nepripadne... Optimismus ze bude 40cm se zmenil v realistickou beznadej :) - nekde i na kamenacky skoda a radeji do teplych... Tak snad nekdu jindy...
Vloženo 5.1.2019 19:09
(Odpověď na dotaz uživatele El z 5.1.: Jak to dnes vypadá? Ve Cvikove prší a všechen sníh je pryč. Chci jít zítra, bude na Luži sníh?) Dnes dopoledne jsme vyjeli na Luz, bohuzel i nahore prselo. Cesty projete skutrem bez stopovace, i nahore je dost malo snehu, na nejlepsich mistech do 15 cm ale vetsinou mene. Nejhorsi to bylo pod stromy, kde to bylo rozmocene na kasi, misty koukal podklad. Potkali jsme jen asi 5 skalnich lyzaru, bylo tak hnusne ze jsme take daleko nedojeli. Dost to klouze, pokud se dle predpovedi ochladi, tak to bude jedno velke kluziste, pokud nenasmezi aspon par cm, tedy polud ten podklad vubec vydrzel dnesni necas. Spis bych doporucil vyckat az nevo napadne.
Vloženo 5.1.2019 18:12
Odpoledne od kapličky na "kameňačkách", na louce to celkem jde, v lese je to horší, o to víc naštve, že zas nějaký pablb projel autem od kapličky, (částečně najel i do uválcovaného oválu) a celou centrální cestu, tj. ve stopách od auta naprosto zničil podklad (5-10cm mokrého sněhu, který kdyby zmrznul, tak by to byl super základ)...rozsekat mu zadek tak, aby si už do auta nikdy nesedl, to je asi jediná možnost :-(..., sjezd k Jedličné v pohodě, Kočárovka nesjízdná ani na práskačkách - nedostatek sněhu ještě rozdupaný od pěších, pak je nesjízná tak 1/2 úseku mezi Jedličnou a Kytlickými pastvinami-tam bylo nutno sundat i kameňačky, prostě není tam nic), od pastvin uprostřed mezi koly od toho dementního auta to už bylo v pohodě.
Na druhou stranu od kapličky nad Prácheň to bylo dost "vodní lyžování", někdy kaluž až po kotníky, na louce kolem vysílače hodně sněhu-asi nejvíc z celé trasy.
Vloženo 5.1.2019 9:58
Stopař z Horní Světlé vyrazil už v půl deváté.Včera vše projel. Teď ale začíná mrholit, tak je to asi jen na práskačky.
Vloženo 4.1.2019 19:48
Polevsko - na loukách nad sjezdovkou to bylo v pohodě a upraveno. V lese na tratích to bylo se sněhem tak tak. Blbé to je od kytlických pastvin směrem k Jedličné, tam je sněhu málo. Od kapličky směrem na Prácheň to bylo v pohodě. Kolem vysílače pěkné svezení i když stopa není upravená. S ohledem na různé podmínky je to určitě na "práskačky", pokud do zítra ještě dost nepřipadne.
Vloženo 4.1.2019 16:01
Stopař v Horní Světlé také vyrazil, ještě se nevrátil, ale už to pro Vás připravuje.
Vloženo 4.1.2019 14:01
Dnes proběhla plánovaná úprava tratí, upraveny jsou všechny tratě tj 3km a 5km okruh, louka nad vlekem s nástupním místem u "kaplicky" jsme upravili na skate a samozřejmě kočárovka. Musím ale upozornit že je všude velmi málo sněhu a mimo tzv "ledovec", kde je jako vždy nejlepší svezení, na ostatních úsecích je třeba zvýšené opatrností.
Vloženo 4.1.2019 12:49
Včera stopař na Luži vyjel, ale protože velmi hustě sněžilo, stopy za chvíli nebyly vidět. Proto spíše odstraňoval stromy přes cestu. U Luže je ještě voda a bahno pod sněhem. Na víkend by to již mělo být dobré, ale nevíme, zda úplně všude. Děkujeme, že práci stopařů oceníte.Lehké to není.,ale oni to dělají rádi - myslím že i na Polevsku a jinde..Krásný nový rok všem na běžkách
Vloženo 4.1.2019 8:33
O víkendu bychom chtěli se sklouznout na běžkách v Polevsku. Jak vypadá stav Kočárovky.
Vloženo 3.1.2019 21:49
3 km okruh na Jedličné je na kameňačky, hlavně úsek bouda a kytlické pastviny občas voda ve stopě a šotolina, louka u vleku je ok, jen v blízko vleku občas kouká tráva
Vloženo 3.1.2019 15:00
Od Sebru k Janu se da celkem v pohode. Kolem chaty Luz to bude vedet Hana a frajeri, co trasy upravuji. Tem chci jeste jednou podekovat za skvelou praci odvedenou pred svatky. Na nemeckou stranu a kolem Luze se chystam zitra.
Vloženo 3.1.2019 14:55
Dalsich skoro 10 cm pres noc, pecka. Na nic necekejte a vyrazte. Zatim neni projeto stoparem a o to je to hezci zimni prochazka. Protoze ma snezit i zitra a v sobotu (mokry snih), muj skromny odhad je, ze bude po sobote odhadem 35 az 45cm snehu. Tam, kde se to prodejede ted skutem se stoparem se alespon udela podklad, ktery po vanocni obleve mnohde chybi. Pak by mohl snih vydrzet podle predpovedi dalsich cca 10 dnu. Kluci z Polevska maji pravdu, tak at se zavod pristi vikend vydari. Skol.
Vloženo 2.1.2019 21:38
Na Polevsku napadlo cca 10 cm prašanu, teplota během středy se držela pod nulou. Ve čtvrtek má připadnout dalších několik centimetrů. Proto předpokládáme, že v pátek vyrazí skútry Ski Polevsko na další úpravu. Po oblevě zbyly jen místy v lesích zbytky sněhu, začínáme opět nanovo.
Pokud napadne dostatek sněhu a vydrží do příští soboty, zapiště si do kalendáře termín Polevské lyže: 12.1.2019. Vítěz je zapsán zlatým písmem na starou zlatou lyži.
Od pátku se má opět rozjet také Sjezdovka & Bikepark Polevsko. SKOL!
Vloženo 2.1.2019 20:24
Tak se nam vraci snih do hor, U Jana / Rozcesti pod Ptacincem, fajn svezeni na kamenackach. Vypada to na dalsi tyden lyzovacky. Uzijte si to vsichni.
Vloženo 26.12.2018 22:46
Ze Šébru po východním svahu Ptačince kolem lesnického srubu a zpět spodem kolem krmelce nad Sirným pramenem. Docela pohoda jak píše čecháček, pěkná stopa, zasněžené stromy, 0.5C. Pěšáci kupodivu na Štěpána šlapali mimo stopu. Jediný špatný úsek byl od krmelce k sedlu pod Bouřným. Nečekaná paráda ale s oteplením to asi odejde.
Vloženo 26.12.2018 8:03
Okolo Luže napadlo tak 5 cm nového sněhu, na kameňačkách! ... ze Stožeckého sedla k sedlu pod Ptačincem na cestě v řadě míst bez podkladu (tj. 3cm stlačeného sněhu na jehličí - lze přejet), pak na německou stranu a po německé magistrále a lyžařské cestě k chatě, dolů k sirnému prameni jsem jel jen kousek, sníh má podklad, pak po červené hřeben: červenou vůbec nedoporučuji - rozšlapané od pěších a na skalkách není sníh - tam i kameňačky nutno sundat. Nejlepší lyžování je z východní strany pod Pěnkavčím vrchem - tam je sněhu dostatek - viz fotky, hezky projeto od lidí a i sjezd úplně v pohodě. Přikládám 2 fotky, jak lze kompromisně řešit auta, lidi a lyžaře na provozních cestách v lese - takto bych to najížděl i stopařem, pak to má šanci vydržet. (stopa pro lyže uprostřed mezi koly auta a normální pěší pak jdou v těch kolejích od auta) - samozřejmě tam, kde je velmi malý provoz všech.
14:43
15:08
Vloženo 24.12.2018 10:01
Bohužel po sobotním nadšení z toho, že po oblevě na Polevsku zůstane souvislý podklad se změnil ve zklamání, protože louka nad kapličkou po první zlom úplně přes noc odtála, dobře lyžovat lze pouze na "polevském ledovci" u altánku, kde je tak 300m urolbované tratě, musí se ke sněhu pěšky, nebo vybruslit krajem sjezdovky. Pro skalní lyžaře a na trénink dětí je ten kousek slušný. Bohužel auto poničilo i kousek sněhu před altánkem, naštěstí zapadlo a rozrylo zpět jen louku víceméně bez sněhu (snažil jsem se ho vyfotit jak odjíždí z louky-ta béžová audina, nebo něco takového, asi kradené nebo vrak).
14:57
15:13
15:13
15:20
Vloženo 22.12.2018 15:26
Okruh na skate od Kapličky stále drží, jak je sníh mokrý, tak je to dost na fyzičku, tj. ideální trénink ... dokonce kolem poledne svítilo sluníčko. Pěkné lyžování pokazila parta idiotů, kteří začali na terénních motorkách jezdit od kapličky nahoru, po upozornění, že "volám policii", tak se hrozně divili, že ničí urolbovanou trať a že to neví a jedou pryč, tak snad nezpůsobily nevratnou škodu, ach jo, lidská blbosti :-(
Vloženo 21.12.2018 13:58
Včera odstraněno z trasy 15 stromů.Dnes stopy projety a další tři stromy v cestě. Ale bohužel před půl hodinou i sem dorazil déšť. Je to se sněhem, tak uvidíme. Zatím stopy drží.U silnice, kde se odbočuje ke Kaufmanovu buku opět leží strom, ale to už jsme nestačili. Takže pozor při jízdě. Jak se otepluje, padá to tu jak hrušky. Krásný víkend bez deště.
Vloženo 20.12.2018 23:57
Parádní noční ježdění. V devět večer -2 st. C a sněžení, v půl jedenácté - 3 st. C, na louce hustá mlha a tudíž ve sjezdech trochu problém, ale v lese naprosto dokonalé, nikde žádný šutr, větví minimálně. Byl jsem za uplynulý týden počtvrté a čím dál lepší. Jestli dopoledne nebude ještě pršet, doporučuji využít skvělé podmínky.
Vloženo 20.12.2018 19:29
Z Polevska hned za skútrem od zastávky nahoru, pak 5ka, kočárovka, a 5ka + k vysílači nad Práchní a zpět po sjezdovce za umělého osvětlení na čaj do bufetu u sjezdovky. Vše naprosto parádní, pár cm nového zpomalovacího sněhu, akorát v lese u Kytlických pastvin člověk píchá hůlkou do podkladu, tj. i při malé oblevě to pak už nebude na jedničkové lyže :-( ... děkuji všem za úpravu. Přišlo mi to ještě lepší než v sobotu.

( v neděli jsem projel vše co se dá kolem Luže, sněhu na otevřených místech 30-40cm, ale zůstal na stromech, takže tam, kde je les je někde jen pár cm. Proto pozor ve sjezdech třeba u němců - tam když jsem stoupal jsem vyházel dost kamínků z cesty, ale na všechny se nedostalo, to bych tam ještě teď sbíral). Jinak všude zimní paráda.
Vloženo 20.12.2018 12:14
Honem na lyže, dokud sníh drží! Z dnešního rána nám kluci z Sjezdovka & Bikepark Polevsko projeli okruh na skate kolem Polevského vrchu. Šířka na dvě rolby vedle sebe. Podle KamZaSněhem.cz máme nejširší okruh pro skate v ČR. Kdo z vás to má? My v Lužičkách ;-) Dále bude ještě dnes odpoledne upravena trojka a pětka, než přijde avizovaná obleva. A nezapomeňte, že sjezdovka se spouští dnes od 16 hodin. NA facebooku jsme pro vás vyhlásili SOUTĚŽ: www.facebook.com/photo.php?fbid=2345705468790910
Vloženo 20.12.2018 11:18
Nádherně sněží,. Pan Horák vyrazil opravovat běžecké stopy.Hned zkraje už jsme odstranili dva smrky přes cestu. Ale u domku pod Ptačincem dnes také určitě prořeže smrk, abyste mohli projíždět.. Neváhejte a jeďte se odreagovat. V lese je klid, padá sníh, zatím nikde ani človíček. Paráda. Nádherné.Jestli nebude pršet, vydrží stopy do vánoc určitě. Krásné adventní dny na běžkách..
Vloženo 19.12.2018 11:31
Stopy jsou stále dobré - jen pozor - vlivem sněhu padají celé stromy. Budeme odstraňovat postupně. Jeden až u hlavní silnice směr Kaufmanův buk - ale tam je málo sněhu pro skůtr - pod sněhem jsou kameny, jeden spadl pod Ptačincem kousek od boudy - ten odstraníme zítra, protože s sebou neměl pán velkou pilu.Na stromech jsou velké trsy sněhu, které se pak utrhnou a padají, takže pozor,ať to na Vás nespadne.Místy napadané větve.Tady v Horní Světlé sníh drží, přejeme hezký den.
Vloženo 18.12.2018 16:49
Dnes dopoledne upraveny tyto tratě: z Polevska spojka od zastávky na Jedličnou a dále tzv. trojka lesem z Jedličné kolem Medvědí hůrky i navazující pětka kolem Polevského vrchu nad vlekem až ke Kapličce. Zde opět dvě stopy a okruh v délce cca 3 km pro skate. Parádní svezení. Opět projeta spojovačka k dolní stanici Sjezdovka & Bikepark Polevsko. Nadále se můžete hecovat a vyjíždět sjezdovku nahoru. Odstraněn spadlý strom mezi Jedličnou a Jezírkem. Dále upravena Kočárovka, část stále poničena od traktoru. Zde podle nás nejlepší svezení. Při úpravě tratí vypověděl službu starší skútr Tajga, takže musel být následně odtažen druhým skútrem na saních do Polevska a čeká na opravu. Kromě toho dnes proběhlo natáčení reportáže Českého rozhlasu.
Od pátku má dorazit oteplení a obleva, proto neváhejte vyrazit do stopy. Plánovaná další úprava bude podle podmínek v pátek. Pokud jste byli spokojeni s úpravou tratí v okolí Polevska a rádi byste přispěli, zde jsou podrobnosti: goo.gl/HtbA8k nebo www.facebook.com/ski.polevsko/posts/2341890462505744. A nezapomeňte, že poslední den v roce 31.12. budeme závodit, čeká nás Silvestrovský běh/běh na lyžích - v závislosti na podmínkách jako závod v běhu nebo na lyžích. SKOL!
Vloženo 16.12.2018 21:39
V Horní Světlé stopy stále upravené, drobně sněží.
Vloženo 16.12.2018 16:10
Z Arnultovic na Kočárovku, Jedličnou, Prácheň a dál po cyklostezce až do České Lípy. Nahoře zimní romantika. Na cyklostezce po bývalé trati pěkná stopa až do Horní Libchavy, níže pod 350 m už to bylo na hranici sjízdnosti a místy pod stromy chyběl sníh. Přesto jsem s menšími přenášeními dojel na lyžích až na okraj České Lípy.
10:43
11:21
11:40
12:19

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Vloženo 16.12.2018 15:34
Dnes Kočárovka tam a zpět mimo posledních asi 200 m paráda.Potom 5-kilometrový okruh také výborné. Hlavně aby to vydrželo co nejdéle. Předpověď počasí není moc příznivá.
Vloženo 16.12.2018 9:16
Polevsko - parádně upravené tratě, rolba znovu projela ledovec na skate (2,5 km okruh) na šířku 4 rolby. Řekl bych, že nejširší okruh na skate ČR. Ostatní tratě taky fajn. Všude kvalitní stopy. Jediné místo, které nemá dostatek sněhu je na cestě k vysílači ( 1metr) dá se v pohodě objet. Kameny nejsou nikde vidět, klidně na nové lyže.
11:23
11:23
11:49
11:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 15.12.2018 19:37
Na Luži přes 30 cm sněhu, námraza a lyžařská turistika jako za starých dobrých časů. Jel jsem z Jedlové od vlaku směr Ptačinec, Luž, Milštejn, Nová Huť, Kočárovka, Jedličná a dolů do Arnultovic. Od Milštejna jsem prošlápnul stopu kolem jeskyně Vinný sklep. Jinak jsou stopy od lyžařů, někde od aut (ale dá se v nich jet) a od skútru (tratě u Luže v Německu a Kočárovka perfektně upravené) Pozor nesjízdných je 1.5 km U Boučku- svatý Antonín, kde je cesta prohrnutá až na kamínky. Jinak nádherné svezení! Fotky: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1096786593826259/?app=fbl
Vloženo 15.12.2018 17:28
Lückendorf gibt es 3 Rundkurse Schnee ausreichen einige Stellen von Wildschweinen zerwühlt nicht die besten Ski nehmen es waren wenig Skifahrer
Vloženo 15.12.2018 13:19
Zkoušel jsem ze Cvikova prorazit cestu na Milštejn, což se mi nepovedlo. Jel jsem od Chlupa kolem Kamenčáku, Martiňákem nahoru a skončil pod železářskou pecí. Na trase leží přes cestu několik stromů, v hustším porostu dřete podklad. Radši jsme vyšlapali asi kilometrové kolečko pod léčebnou u silnice na Trávník.
Vloženo 15.12.2018 9:15
Pohodové ježdění na Polevsku. Na skate zatím trochu měkčí, ale dá se to. Na klasiku super. Parkoviště odklízená. Ve ski areálu zasněžuje 7 tyčí.
15:36
16:03
16:05
16:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 14.12.2018 22:26
Všem nadšencům skejtového běžkování - zítra ráno vytáhneme rolbou širokou stopu od dolní stanice vleku po sjezdovce "za lesem" na Polevský vrch - ↗️ parádní výběh jako na trati Marcialonga už zítra na Polevsku! ;-)

Můžete u nás bezplatně 🅿️ zaparkovat, ohřát se a dát si něco dobrého v bufetu. Nahoře na vás čekají široké skejtové okruhy. Pokud pojedete klasiku, po obou stranách hřebene pokračují stopy od Ski Polevsko.

Pro všechny sjezdaře: sjezdovka, ani vlek zatím nejsou v provozu a spuštění směřujeme na polovinu příštího týdne. 🎿
Vloženo 14.12.2018 22:00
Cyklostezka Varhany - stopa pro běžky upravena od Nové Vsi u Volfartic až do Kamenického Šenova
Vloženo 14.12.2018 19:26
AKTUÁLNÍ PODMÍNKY NA POLEVSKU: Dnes odpoledne proběhla úprava 3 a 5km okruhu z Jedlicné, kde byly říznuté stopy. Pozor stále v lese na místy vyčuhující podklad. Kromě Jedličné je možné nastoupit do stop přímo z Polevska, kde za autobusovou zastávkou začíná stopa směr Jedličná do Esíčka.
Dále úpravena louka u kapličky a od vlekařů Sjezdovka & Bikepark Polevsko parádně urolbováno na skate. Částečně opraveny vyjeté stopy od aut. Tady nejlepší podmínky, výhledy, kochačka 😉 Dále je upravena tzv. spojovačka k vleku, kde je nově nástupní místo. Lze zde parkovat. A až se spustí vlek i využít občerstveníba zázemí včetně možnosti vyvést se zdarma nahoru. Pokusili jsme se upravit i stopu do Prysk, ale ta je poničená kvůli těžbě dřeva. Ze včerejška upraveny trasy od Obec Okrouhlá od benzínky ke Kapličce a k vysílači nad Práchní. Aktuálně upraveno kolem 20 km tras a k tomu by se v sobotu měla přidat Kočárovka.
Zítra v sobotu 15.12. od 9 hodin proběhne Brigáda na lyžařských tratích v okolí Polevska, uvítáme každou pomocnou ruku. Sraz na Jedličné u lyžařské boudy. Budeme čistit Kočárovku a poté bude upravena.
Vloženo 14.12.2018 15:22
Stopy v Horní Světlé upraveny, sníh nádherný,vše sjízdné. Neupraveno asi 200 metrů u Ptačince- jsou tam položené břízy a to by bylo na dva dny prořezávat.. Dnes probíhá běžecký závod - česko něm.spolupráce - takže místy jsou stopy dvě, aby se mohli závodníci předbíhat.U chaty Luž trochu zdupáno, ale s tím nic nenaděláme. Krásnou lyžovačku. Hana
Vloženo 14.12.2018 14:46
Němečtí kamarádi upravili běžecké stopy v okolí Hainu a Krompachu. Okruh okolo Jonsbergu je připraven rolbičkou i pro skate. Nástupní místo zde: N 50°50.49548', E 14°43.14403' .
Lückendorfská louka projeta skútrem se stopařem. Víška sněhu je zde cca 20 cm. Parkoviště vyhrnuta.
Vloženo 13.12.2018 22:56
Ve čtvrtek 13.12. skútr od Obec Okrouhlá upravil trasu z Okrouhlé od benzinky ke Kapličce a dále na Prácheň. Skútrař Zdenda Mejstký se maximálně snažil upravit rozježděnou louku kolem vysílače. Vyčištěn úvoz od větví od Kapličky k vysílači. Dále upravena louka nad obchvatem mezi Okrouhlou a Arnultovicemi. Krásné svezení, v lese místy vyčuhuje podklad.
Skútraři Ski Polevsko se snažili upravit Kočárovku, ale úprava nebyla možná vlivem velkého množství popadaných stromů a větví. Proto proběhne v sobotu 15.12. Brigáda na lyžařských tratích v okolí Polevska.
Dnes v noci ze čtvrtka na pátek probíhá úprava okruhu na skate. Dojde i k opravě poničené stopy od terénních aut. Díky kolegům z Sjezdovka & Bikepark Polevsko. Na své si tedy přijdou i vyznavači bruslení na 2,5 km dlouhém okruhu. Nástup na okruh od parkoviště U Kapličky mezi Polevskem a Práchní.
V pátek kolem poledne proběhne opětovná úprava Ski Polevsko tzv. trojky a pětky a bude vyříznutá stopa na okruhu, který upravila rolba v noci. Před víkendem se tedy máme na co těšit. Neváhejte vyrazit na běžky do Lužických hor. SKOL!
Vloženo 13.12.2018 22:42
ODMĚNA ZA DOPADENÍ NIČITELŮ LYŽAŘSKÝCH STOP: V noci z 12. na 13.12. byly třemi terénními auty poničeny běžkařské tratě v okolí Polevska, Prysku a Práchně. Jedná se o lokality od Kapličky směrem na Polevský vrch a dále od Práchně k vysílači, celá louka kolem vysílače a cesta kolem lomu Klučky k posedu směrem ke Kapličce.Tratě v tuto chvíli není možné upravit do původního stavu, musí napadnout nový sníh. Během noci okruh kolem Polevského vrchu opraví rolba od Sjezdovka & Bikepark Polevsko - děkujeme klukům za pomoc!
Spolek Ski Polevsko a jeho členové vypisují odměnu ve výši 5.000 Kč za informaci vedoucí k dopadení těchto pachatelů. Jsme v kontaktu s policií. V tuto chvílí máme popisy terénních aut, která byla viděna a natočena v noci mezi 21. a 23. hodinou v uvedené lokalitě. Jejich jednáním dochází k porušení silničního zákona při vjezdu mimo komunikace, porušení lesního zákona a porušení zákona o ochraně přírody vjezdem do cenného území CHKO. Dále vjíždějí na soukromý pozemek a ničí běžkařské stopy, což může být kvalifikováno jako ničení obecně prospěšného zařízení. Zničená hodnota tratí přesahuje 5.000 Kč. Jen si představte, jak tři terénní auta huntují v noci čerstvě upravené stopy. Louka kolem vysílače, která se krásně leskne a jiskří ve slunci, je na maděru rozježděná.
Běžkaře prosíme, aby se pokusili vyfotit nebo natočit auta, která vjíždějí do stop a mimo komunikace. Ničí naše - vaše stopy, naši práci, která stojí nejen nemalé finanční prostředky z veřejných i soukromých zdrojů, ale je za ní i spousta energie našich členů.
I přes tuto nemilou zprávu se těšte z nové sněhové nadílky a užívejte si běžkování v okolí Polevska. Podmínky jsou velmi dobré. Zima teprve začíná... SKOL!
Vloženo 13.12.2018 1:31
Vecerni lyzovani s celovkou, pecka, jen poprosim pejskare, nechte svoje karbanatky idealne doma a pokud je vezmete do stopy, nezapomente alespon na cesnek. A nyni srozumitelne: cokl bez nahubku volne pobihajici a serouci ve stope me vytaci sice mene nez jeho majitel ale hlavne se nelibi mym detem, i kdyz je taaak hooodnej a nikdy nikomu neublizil. Nemaji to radi ani zeleni muzicci na posedech. Kurva premyslejte, lidi a zbytecne neserte druhe vice nez je zdravo. Muze se vam to jednou vratit. Takze tak.

Za upravu moc dekujeme
Vloženo 13.12.2018 0:41
AKTUÁLNÍ ÚPRAVA TRATÍ na Polevsku: v středu 12.12. skútry Ski Polevsko projeta tzv. trojka z Jedličné a dále pětka až ke Kapličce, na většině míst je stopa. Kluci skútraři Franta Fillinger otec a syn udělali obrovský kus práce. Odstraněno několik stromů z cest.
Nástupní místa nejlépe z Jedličné (vypluhováno) nebo od Kapličky (kde bude zítra uklizeno parkoviště). Možné nastoupit přímo v obci, kde za autobusovou zastávkou vede stopa na Jedličnou.
Z Okrouhlé vyrazil skútr obce Okrouhlé, Zdenda Mějtský si skoro celý den klestil cestu od benzinky nahoru přes popadané stromy, projeta trasa ke Kapličce a na Prácheň. A dále upravena louka nad obchvatem mezi Okrouhlou a Arnultovicemi. Zítra bude pročištěn úvoz od Kapličky směrem k vysílači.
Sněhu je kolem 30 cm. Občas v lese někde mírně může vyčuhovat podklad - hlavně u Kytlických pastvin, louky na Polevském vrchu jsou už na "áčkové" lyže", zde je místy 40 cm. Pozor na spadlý strom mezi Jedličnou a Kytlickými pastvinami - zítra bude odstraněn.
PROSÍME, abyste PEJSKY nechali doma nebrali je do stopy!
BOHUŽEL dnes v noci tři terénní auta vjely od Kapličky do stop na louku až skoro na Polevský vrch. Bohužel nebylo vidět ani řidiče, ani zasněžená čísla, nebyla možná identifikace.
Ve ČTVRTEK PROBĚHNE: úprava trojky a pětky, pokusíme se upravit koleje od aut od Kapličky nahoru. Dále bude se pokusíme upravit KOČÁROVKU a okruh na skate - zatím jen válcem na skate, rolba od Sportovní areál Polevsko zatím upravovat nemůže.
Vloženo 12.12.2018 19:44
Tak na Luži upravena celá trasa kromě kousku u Ptačince. Je tam moc ohnutých bříz, tam nešlo projet. Stihli jsme to až odpoledne, protože jsme nejprve museli proházet sníh kolem domu a skútru. Ale už můžete jezdit. Ještě malinko připadlo, takže to bude určitě super lyžovačka v nádherné přírodě a v klidu. Krásné zážitky vám přejeme a hezký třetí advent. Hana
Vloženo 12.12.2018 18:44
Dnes super poježdění, celý pětkový okruh parádní, jen se občas proboří hůlka. Zatím jen klasika. Díky za super úpravu!
Vloženo 12.12.2018 16:11
Dnes strojově upraveny 3 a 5km tratě v okolí Polevska na 90% je riznuta stopa, pouze na tzv. Kytlickych pastvinách a 50metrech mezi bukem a jezírkem vycuhuje podklad.. POZOR!!.... Na zítřek se plánuje úprava Kočárovky
Vloženo 12.12.2018 9:58
Na kukacku obhlidnout, snehu dost, ceka nas zase jednou tyden bezkovani. Po obede razime. Vetve, ktere potkame odhazime :) samozrejme. Planovana cesta: Ptacinec, Sebr, U Jana, Horni Svetla. Pokud budete upravovat, jste bozi.
Vloženo 11.12.2018 22:06
Padá sníh, tak mažte běžky - nemusíte chodit pěšky. Sněhu už je tak 30 cm. Někde- kde je nafoukáno - i víc. Zítra poprvé vyrazí skútrem pan Horák z Horní Světlé až na Šébr. Ale asi bude všude plno větví, protože hodně v posledních dnech foukalo.Pokusíme se Vám připravit i v letošní zimě co nejlepší trasy.Zdravím a užijte si zimu.Zatím stále sněží.
Vloženo 11.12.2018 15:50
A je to tady!!! ZIMA a SNÍH dorazily do Lužických hor. Na Jedličné a v okolí Polevska leží 15-20 cm sněhu, teplota kolem nuly s stále sněží. A teď POZOR: ve středu vyrazí na první úpravu skútry Ski Polevsko i obce Okrouhlá. Kolem poledne upraví okruh z Jedličné kolem Medvědí hůrky tzv. trojku a ke Kapličce tzv. pětku. Z Okrouhlé vyrazí skútr od benzínky během dopoledne ke Kapličce a k vysílači nad Práchní. Užívejte zimu a pošlete nám fotky jaká byla první lyžovačka. Sledujte také web KamZaSněhem.cz, kde najdete aktuální informace. Skol!

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Lužické hory