Okolí Suchého vrchu a Čenkovic – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Okolí Suchého vrchu a Čenkovic ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Okolí Suchého vrchu a Čenkovic - aktuální zprávy

Vloženo 24.3.2021 9:12
Včera z Červenovodského sedla čerstvě projeté stopy okolo Bukovky, krasný čistý nový sníh, prvotřídní úprava i na skate. Na druhou stranu k Suchému vrchu to myslím bylo projeté taky. Parkoviště na sedle okolo desáté hodiny bylo naplněné tak z poloviny.
(Odpověď na dotaz uživatele jop z 23.3.: Ahoj, nevíte jestli projížděla rolbička a jak to vypadá na skate z Červenovodského sedla? Díky)
Vloženo 27.2.2021 21:12
Většina stop v pátek večer projeté rolbou a v sobotu na to napadlo 5 cm mokrého snehu. Sedlo - Bouda - Suchy zpět - v lesích sníh špinavý hodně zmrzlý o čas hlína ale na některých místech stopa krásná s čerstvým sněhem. Sedlo Buková hora zpět většinou led špinavý sníh - podmínky ještě použitelné. Zitra to určo půjde. https://strava.app.link/ANy6g324deb
Vloženo 20.2.2021 19:15
Okruh Sedlo - Suchý vrch - Bukovka dopoledne tvrdé vymrzlé stopy (-1), odpoledne trošku polevilo ale stále velmi kvalitní poježdění, stopy držely tvar, vše projeté rolbou, skvělé panoramata. V lese sněhu stále dost https://strava.app.link/DRQjaXfk2db
Vloženo 9.2.2021 18:37
Dnes trasa ze Štítů přes Rýdrovice a Valteřice na Bukovku a Suchák. Perfektní podmínky, skvěle upraveno.
Na pláních kolem Rýdrovic úžasně široké tratě, dvě nebo tři stopy a mezi hodně široký pruh na bruslení.
Super !!!
Vloženo 7.2.2021 12:48
Všimli jste si dnes nafoukaneho hnědého sněhu? Příval písku ze Sahary. :) Jinak podmínky na suchak dobre jen v 10 když jsme odjížděli totálně plne parkoviště
Vloženo 3.2.2021 0:50
Vyrazil jsem do stopy v poledne z Těchonína - stopa zde byla viditelná už jen slabě. Kvalita sněhu přes pastviny nic moc (ale sněhu dost), mokrý sníh s mrznoucí vrstvou - vosk takřka nezabíral. Po zanoření do lesa se kvalita sněhu lepšila, stopa zřetelná, vosk (růžový) zabíral - lépe ve vyšších polohách. K Boudě tvrdá, lehce namrzlá cesta - 0 °C, nahoru k třem pánům větvičky po celé cestě, ale sníh OK. Na Sucháku mlha, -1,5 °C (kolem 14h). SV trasa po červené LTZ od Pod Bradlem na Hvězdu kvalitní, prudký úsek (padák) se dal sklouzat po bocích skluznice. Od Hvězdy, kolem Bukovky a do Štítů čerstvě urolbováno (podle Bílých stop se ale dnes urolbovaly skoro všechny trasy). Díky!
Z ČV jsem jel (po staru dle papír. mapy; vybitý mobil) zelenou a na okruh (modrá LTZ) doprava přes prázdné čenkovické sjezdovky až k bodu Nad Výprachticemi a pak přes silnici u Valteřic, dále čerstvou stopou k Rýdrovicím - zde začala mlha, viditelnost stopy max. 30 m. Pro mě neznámá trasa 4 km v bílé tmě až do Štítů (k vysílači). Úžasný sjezd, nic prudkého, ale parádní soupaž z kopce. (Z Bukovky do Štítů určitě za dobrých podmínek určitě někdy zopakuji, ze Štítů je dobré bus spojení.)
Díky všem lidem po trase, co mi lehce pomohli s orientací a udali čas, abych stihl bus ve Štítech. (Z ČV sedla 15:23, ve Štítech v 16:43.)
Vloženo 29.1.2021 17:29
👌 Ze Stitu za kostelem po loukach, dosti cerstveho snehu krasa. Kolem Bukovky a Sucheho vrchu dokonale upraveno rolbou. Nahore okenko obcerstveni. Snad do toho nebude prset aby nezledovatelo :( Ac byl patek tak mnoho lidi spise kolem Bukovky, 🅿 na CervenoVodskem sedle total plne. No jo dnes meli deti vysvedceni, tak za odmenu na hory 🏔️❄️☃️kdyz nejedou ⛷ sjezdovky tak jsou vsichni ve stope ❄️krasne podminky.
Vloženo 29.1.2021 11:01
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 29.1.: Neví někdo jak to vypadá v oblasti kolem Bukovky a Suchého vrchu s úpravou tratí? Jsou sjízdné i sjezdy do Mladkova či Jablonného?)

Ahoj, informace najdeš na https://www.orlicko.cz/bezecke-forum. Projíždí se aktuálně v úterý a pátek.

M.
Vloženo 28.1.2021 14:07
Dnes ráno okruhy kolem Bukovky a Sucháku klasikou. Na žádné závodění to bohužel nebylo, stopa ledovatá a na ní jen trošku čerstvého sněhu. Úprava rolbou dlouho nebyla. Na turistiku myslím že v pohodě. Na těch dvou prudších sjezdech zpět na sedlo jsou docela plotny. Na skate lepší kolem B., okolo S. kromě silnice špatný. Do kasičky jsem i tak přispěl.
Vloženo 24.1.2021 20:06
Šanov směr Severomoravská chata - de facto nezjazdné: zo Šanova až po turistický smerovník Pod Křížovou horou - ryb. je rozdupané oranište od chodcov, kt. cez noc zmrzlo na ľad, jediná šanca si vyšlapať stopu po postranných lúkach, kde trčia stebla trávy. Za smerovníkom sa objavuje zvyšok stopy, kt. je však ľadová a miestami vylieza hlina, kamene etc a tečie i voda cestou.Ďalej smerom ku kóte U Větráku je zmrzlý podklad, stopa premrzlá, miestami hrboľatá, od kóty ďalej lesom stále bieda na sneh, ľadový podklad z ktorého lezie "bordel" na povrch, asi po 1 km za kótou to už nebolo v lese ani na "kamenačky" a musel som to obrátiť spät.
Vloženo 24.1.2021 16:05
-2, ze sedla kolem Bukovky. Na starý zmrzlý sníh napadl (bohužel jen) poprašek, takže celkově spíš tvrdé a ledovaté, s prolézající špínou a sem tam větvičky, na otevřených místech lepší. Stopy umydlené, ale celkem slušné, na to že nechyběli pěšáci s bobama, psi na volno apod., tak docela fajn svezení.
Vloženo 22.1.2021 12:36
Štíty - Suchák: Ze Štítů do Valteřic už nic moc. Sjezd z Větru do Štítů je už hodně odtátý. Trochu jsem se bál o skluznici. Z Valteřic dál, kolem Bukovky a kolem Sucháku paráda. Obleva se tu nijak neprojevila.
Vloženo 20.1.2021 18:42
Bohužel informace o plánované úpravě na Suchém vrchu bohužel nebyly až do odpoledních hodin k dispozici, proto jsem se rozhodl jed na hřeben do Hrubého lesa. Autem na Hedeč a pak směr Severomoravská chata. Bilestopy ukazovaly úpravu do 1 dne, tak jsem doufal, že to bylo projeto po sněžení, ale bohužel. Nejlepší je tedy první kousek absolvovat po prohrnuté cestě (dá se bruslit) a pak již začínají stopy, na kterých bylo cca 3 cm nového sněhu, ale projeto od běžkařů. Bohužel po zhruba 1km stopy rozjeté od nějakého "všeuměla" takže místy stopa a místy jen stopa od auta a rozježděno.... ani měl někdo nutně potřebu něco kontrolovat v lese.... Jinak nejlepší stopa až u Sv. Trojice, ale jen cca 500 m. Sněhu dost. Podmínky pro lyžování horší. Potkal jsem 2lidi.
Vloženo 18.1.2021 16:00
Dnes projeto okolo Bukové hory a pak sjezd dolů do Štítů. Kvalita stop odpovídala poslední úpravě v pátek. Místy bez stopy. Na místech, kde to bylo otevřené, tak to bylo zafoukané nebo oraniště... Sjezd na Valteřice pouze pluženo od běžkařů. Od Valteřic do Štítů jíž zafoukané a jen prošlapaná stopa místy...... ale krásná zima....
Vloženo 18.1.2021 11:34
Vyrazil jsem z vlaku z Jablonného a od kurtů na okraji města na běžkách (zelená TZ). Odpoledne sice foukal na polích studený vítr, jinak výhledy nádherné na krajinu, kopce Jablonné a Jamné. Na začátku to vede po uježděné cestě (bez kamínků) s malou vrstvou poprašku (asi se dá bruslit, ale jezdím klasicky, měl jsem navoskováno docela dobře). Od křížení se zástavbou v Jamném se pak najíždí na vyšláplou stopu po polích. Jelo to dobře a nebořilo se to. V horní vrstvě všude lehký sníh - nebyl problém prosvištět hlubším sněhem - i nahoře u Sucháku. Dále k pěti bratřím, ke třem pánům, nahoru na Suchý vrch (nahoře trochu deka, difúzní světlo), kolem něj (Karlova stopa) a dolů kolem Boudy. Parádní sešup ve sjezdech, skvělý podklad. Níže od Vysokého kamenu ke Křížku místy vykoukl ledový podklad z dřívějších dní (jak kapala voda ze stromů), ale bylo, kde se vyhnout (i v rychlosti sjezdu) a jet po sněhu. Od Křížku parádní sjezd do Mladkova rovnou do vlaku, sněhu dost. (Délka trasy: 18 km.)
Vloženo 16.1.2021 19:24
Kolem 12 okolo bukovky - jedna stopa na klasiku. Trochu zima ale jinak super. Snehu plno. Prijezd z Jablonneho hodne snehu na silnici, ale slo to i bez retezu.
Vloženo 11.1.2021 19:37
To patří spíše do Kralického Sněžníku. Horní Lipka asi ok. 8.1. rolbovali i okruh Zbojnická, ale bude třeba se dostat alespoň do 800 m.n.m
(Odpověď na dotaz uživatele Skin z 11.1.: Nevíte jak okolí Lipek? Horní Lipka atd.?)
Vloženo 11.1.2021 5:26
Ráno jsem projel většinu tras okolo Sucháku a kousek "nakouknul" i do okolí Bukovky. Zejména okolo Sucháku jsou tratě ve velmi dobrém stavu pro bruslení i klasiku. Ano, pod stromy by to potřebovalo ještě pár čísel sněhu (zejména začátek spodní cesty od sedla k Hvězdě a některé kratší úseky před Boudou, od parkoviště směr Červenovodské sjezdovky je takových míst o něco víc), ale jinak perfektní tvrdý podklad a žádné ledové plotny. Díky za v rámci možnosti výbonou přípravu tratí, rád jsem přispěl dobrovolným příspěvkem na parkování.
Vloženo 10.1.2021 8:20
Okolo bukovky docela v poho. Na to ze je to prvni sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Miroslav z 7.1.: Nevíte, jak to prosím vypadá s úpravou ?)
Vloženo 9.1.2021 23:49
Kolem Suchého vrchu pěkné stopy, ale pod 900 m už málo sněhu, tratě pouze utlačené bez stopy na klasiku, ve sjezdech vydřený střed od plužení, občas na trati kámen vyrytý rolbou. Ve sjezdech je nutné dávat dobrý pozor a taky počítat s nějakými škrábanci ve skluznici. Na Suchý vrch je lepší zvolit z Hvězdy prvou cestu. Prudký hank je neupravený, ale bez lyží se dá vyšlápnout, nahoře je již pěkná stopa i na klasiku. Parkoviště v sedle plné už v 9 dopoledne, na Suchém vrchu volno celý den. Od sedla na Suchák procesí lidí, dále k Boudě už poměrně volno.
Vloženo 9.1.2021 13:07
Dnes ráno ze sedla okruh kolem Bukovky. Pro klasiku pěkně připravená stopa. Pro bruslení to šlo, ale chtělo by to více sněhu - občas kamýnky a neupraveno. Ale na letošní první svezení super.
Vloženo 8.1.2021 13:24
Dnes dopoledne ze sedla na Suchák a pak kolem Bukovky. Upravená stopa (jeli jsme kousek za rolbou), jen by to chtělo víc sněhu, místama lezou kameny. Nejhorší úsek je tradičně od Hvězdy nahoru k silnici. Málo sněhu, ledovatý podklad a lezou kořeny. I výjezd z parkoviště tou pravou cestou nahoru je dost kamenitej. Za silnicí na Suchák je to v pohodě. Kolem Bukovky je to dobrý, i sjezd k parkovišti byl solidní (po víkendu už to tak nebude). Všude místama lezou kameny, takže je to spíš na horší lyže. Ale svezení hezký...
Vloženo 7.1.2021 21:05
Červenovodské sedlo,po modrém okruhu nad Čenkovice,8 km,čerstvý sníh,minus 4 st.,nádhera,pár lidí.L
Vloženo 6.1.2021 20:28
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 6.1.: Jak to prosím vypadá na běžky s trasami? V tomhle směru to tu zatím neznám, budu ráda za každou radu a doporučení. Díky)
Zatím se rolbovat nebude, je málo sněhu. jinak samostatné fórum je i zde:https://www.orlicko.cz/bezecke-forum
Vloženo 6.1.2021 16:34
Dnes kolem poledne ze sedla kolem a přes Bukovku. Sněžilo, -1. V nižších polohách a v hustším lese do 10cm sněhu, výše cca 15cm. Zatím takové plácání na hrbolatém přimrzlém podkladu, lyže v prašanu nedržely, na východní straně pod stromy lezou kamínky, západní lepší, pár nových škrábanců na skluznici, zatím určitě ne na lepší lyže. Sklouznout se dalo, ale běh to moc nebyl, na skate určitě ne. Na Suchák prý od Hvězdy slušné. Chce to aspoň ještě 10cm, aby mohla rolba vyjet, podklad je dobrý.
Vloženo 4.1.2021 10:01
Ahoj.Zatim nic než moc.Jen poprašek a mokro páč pršelo.Ja rážím na hřeben Dolní Moravy.Tam je dost a stopa
(Odpověď na dotaz uživatele Kamka z 1.1.: Zdravím, jak to vypadá ted aktualne se sněhem v tehle oblasti? Da se na bezky? Diky)
Vloženo 24.3.2021 9:12
Včera z Červenovodského sedla čerstvě projeté stopy okolo Bukovky, krasný čistý nový sníh, prvotřídní úprava i na skate. Na druhou stranu k Suchému vrchu to myslím bylo projeté taky. Parkoviště na sedle okolo desáté hodiny bylo naplněné tak z poloviny.
(Odpověď na dotaz uživatele jop z 23.3.: Ahoj, nevíte jestli projížděla rolbička a jak to vypadá na skate z Červenovodského sedla? Díky)
Vloženo 27.2.2021 21:12
Většina stop v pátek večer projeté rolbou a v sobotu na to napadlo 5 cm mokrého snehu. Sedlo - Bouda - Suchy zpět - v lesích sníh špinavý hodně zmrzlý o čas hlína ale na některých místech stopa krásná s čerstvým sněhem. Sedlo Buková hora zpět většinou led špinavý sníh - podmínky ještě použitelné. Zitra to určo půjde. https://strava.app.link/ANy6g324deb
Vloženo 20.2.2021 19:15
Okruh Sedlo - Suchý vrch - Bukovka dopoledne tvrdé vymrzlé stopy (-1), odpoledne trošku polevilo ale stále velmi kvalitní poježdění, stopy držely tvar, vše projeté rolbou, skvělé panoramata. V lese sněhu stále dost https://strava.app.link/DRQjaXfk2db
Vloženo 9.2.2021 18:37
Dnes trasa ze Štítů přes Rýdrovice a Valteřice na Bukovku a Suchák. Perfektní podmínky, skvěle upraveno.
Na pláních kolem Rýdrovic úžasně široké tratě, dvě nebo tři stopy a mezi hodně široký pruh na bruslení.
Super !!!
Vloženo 7.2.2021 12:48
Všimli jste si dnes nafoukaneho hnědého sněhu? Příval písku ze Sahary. :) Jinak podmínky na suchak dobre jen v 10 když jsme odjížděli totálně plne parkoviště
Vloženo 3.2.2021 0:50
Vyrazil jsem do stopy v poledne z Těchonína - stopa zde byla viditelná už jen slabě. Kvalita sněhu přes pastviny nic moc (ale sněhu dost), mokrý sníh s mrznoucí vrstvou - vosk takřka nezabíral. Po zanoření do lesa se kvalita sněhu lepšila, stopa zřetelná, vosk (růžový) zabíral - lépe ve vyšších polohách. K Boudě tvrdá, lehce namrzlá cesta - 0 °C, nahoru k třem pánům větvičky po celé cestě, ale sníh OK. Na Sucháku mlha, -1,5 °C (kolem 14h). SV trasa po červené LTZ od Pod Bradlem na Hvězdu kvalitní, prudký úsek (padák) se dal sklouzat po bocích skluznice. Od Hvězdy, kolem Bukovky a do Štítů čerstvě urolbováno (podle Bílých stop se ale dnes urolbovaly skoro všechny trasy). Díky!
Z ČV jsem jel (po staru dle papír. mapy; vybitý mobil) zelenou a na okruh (modrá LTZ) doprava přes prázdné čenkovické sjezdovky až k bodu Nad Výprachticemi a pak přes silnici u Valteřic, dále čerstvou stopou k Rýdrovicím - zde začala mlha, viditelnost stopy max. 30 m. Pro mě neznámá trasa 4 km v bílé tmě až do Štítů (k vysílači). Úžasný sjezd, nic prudkého, ale parádní soupaž z kopce. (Z Bukovky do Štítů určitě za dobrých podmínek určitě někdy zopakuji, ze Štítů je dobré bus spojení.)
Díky všem lidem po trase, co mi lehce pomohli s orientací a udali čas, abych stihl bus ve Štítech. (Z ČV sedla 15:23, ve Štítech v 16:43.)
Vloženo 29.1.2021 17:29
👌 Ze Stitu za kostelem po loukach, dosti cerstveho snehu krasa. Kolem Bukovky a Sucheho vrchu dokonale upraveno rolbou. Nahore okenko obcerstveni. Snad do toho nebude prset aby nezledovatelo :( Ac byl patek tak mnoho lidi spise kolem Bukovky, 🅿 na CervenoVodskem sedle total plne. No jo dnes meli deti vysvedceni, tak za odmenu na hory 🏔️❄️☃️kdyz nejedou ⛷ sjezdovky tak jsou vsichni ve stope ❄️krasne podminky.
Vloženo 29.1.2021 11:01
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 29.1.: Neví někdo jak to vypadá v oblasti kolem Bukovky a Suchého vrchu s úpravou tratí? Jsou sjízdné i sjezdy do Mladkova či Jablonného?)

Ahoj, informace najdeš na https://www.orlicko.cz/bezecke-forum. Projíždí se aktuálně v úterý a pátek.

M.
Vloženo 28.1.2021 14:07
Dnes ráno okruhy kolem Bukovky a Sucháku klasikou. Na žádné závodění to bohužel nebylo, stopa ledovatá a na ní jen trošku čerstvého sněhu. Úprava rolbou dlouho nebyla. Na turistiku myslím že v pohodě. Na těch dvou prudších sjezdech zpět na sedlo jsou docela plotny. Na skate lepší kolem B., okolo S. kromě silnice špatný. Do kasičky jsem i tak přispěl.
Vloženo 24.1.2021 20:06
Šanov směr Severomoravská chata - de facto nezjazdné: zo Šanova až po turistický smerovník Pod Křížovou horou - ryb. je rozdupané oranište od chodcov, kt. cez noc zmrzlo na ľad, jediná šanca si vyšlapať stopu po postranných lúkach, kde trčia stebla trávy. Za smerovníkom sa objavuje zvyšok stopy, kt. je však ľadová a miestami vylieza hlina, kamene etc a tečie i voda cestou.Ďalej smerom ku kóte U Větráku je zmrzlý podklad, stopa premrzlá, miestami hrboľatá, od kóty ďalej lesom stále bieda na sneh, ľadový podklad z ktorého lezie "bordel" na povrch, asi po 1 km za kótou to už nebolo v lese ani na "kamenačky" a musel som to obrátiť spät.
Vloženo 24.1.2021 16:05
-2, ze sedla kolem Bukovky. Na starý zmrzlý sníh napadl (bohužel jen) poprašek, takže celkově spíš tvrdé a ledovaté, s prolézající špínou a sem tam větvičky, na otevřených místech lepší. Stopy umydlené, ale celkem slušné, na to že nechyběli pěšáci s bobama, psi na volno apod., tak docela fajn svezení.
Vloženo 22.1.2021 12:36
Štíty - Suchák: Ze Štítů do Valteřic už nic moc. Sjezd z Větru do Štítů je už hodně odtátý. Trochu jsem se bál o skluznici. Z Valteřic dál, kolem Bukovky a kolem Sucháku paráda. Obleva se tu nijak neprojevila.
Vloženo 20.1.2021 18:42
Bohužel informace o plánované úpravě na Suchém vrchu bohužel nebyly až do odpoledních hodin k dispozici, proto jsem se rozhodl jed na hřeben do Hrubého lesa. Autem na Hedeč a pak směr Severomoravská chata. Bilestopy ukazovaly úpravu do 1 dne, tak jsem doufal, že to bylo projeto po sněžení, ale bohužel. Nejlepší je tedy první kousek absolvovat po prohrnuté cestě (dá se bruslit) a pak již začínají stopy, na kterých bylo cca 3 cm nového sněhu, ale projeto od běžkařů. Bohužel po zhruba 1km stopy rozjeté od nějakého "všeuměla" takže místy stopa a místy jen stopa od auta a rozježděno.... ani měl někdo nutně potřebu něco kontrolovat v lese.... Jinak nejlepší stopa až u Sv. Trojice, ale jen cca 500 m. Sněhu dost. Podmínky pro lyžování horší. Potkal jsem 2lidi.
Vloženo 18.1.2021 16:00
Dnes projeto okolo Bukové hory a pak sjezd dolů do Štítů. Kvalita stop odpovídala poslední úpravě v pátek. Místy bez stopy. Na místech, kde to bylo otevřené, tak to bylo zafoukané nebo oraniště... Sjezd na Valteřice pouze pluženo od běžkařů. Od Valteřic do Štítů jíž zafoukané a jen prošlapaná stopa místy...... ale krásná zima....
Vloženo 18.1.2021 11:34
Vyrazil jsem z vlaku z Jablonného a od kurtů na okraji města na běžkách (zelená TZ). Odpoledne sice foukal na polích studený vítr, jinak výhledy nádherné na krajinu, kopce Jablonné a Jamné. Na začátku to vede po uježděné cestě (bez kamínků) s malou vrstvou poprašku (asi se dá bruslit, ale jezdím klasicky, měl jsem navoskováno docela dobře). Od křížení se zástavbou v Jamném se pak najíždí na vyšláplou stopu po polích. Jelo to dobře a nebořilo se to. V horní vrstvě všude lehký sníh - nebyl problém prosvištět hlubším sněhem - i nahoře u Sucháku. Dále k pěti bratřím, ke třem pánům, nahoru na Suchý vrch (nahoře trochu deka, difúzní světlo), kolem něj (Karlova stopa) a dolů kolem Boudy. Parádní sešup ve sjezdech, skvělý podklad. Níže od Vysokého kamenu ke Křížku místy vykoukl ledový podklad z dřívějších dní (jak kapala voda ze stromů), ale bylo, kde se vyhnout (i v rychlosti sjezdu) a jet po sněhu. Od Křížku parádní sjezd do Mladkova rovnou do vlaku, sněhu dost. (Délka trasy: 18 km.)
Vloženo 16.1.2021 19:24
Kolem 12 okolo bukovky - jedna stopa na klasiku. Trochu zima ale jinak super. Snehu plno. Prijezd z Jablonneho hodne snehu na silnici, ale slo to i bez retezu.
Vloženo 11.1.2021 19:37
To patří spíše do Kralického Sněžníku. Horní Lipka asi ok. 8.1. rolbovali i okruh Zbojnická, ale bude třeba se dostat alespoň do 800 m.n.m
(Odpověď na dotaz uživatele Skin z 11.1.: Nevíte jak okolí Lipek? Horní Lipka atd.?)
Vloženo 11.1.2021 5:26
Ráno jsem projel většinu tras okolo Sucháku a kousek "nakouknul" i do okolí Bukovky. Zejména okolo Sucháku jsou tratě ve velmi dobrém stavu pro bruslení i klasiku. Ano, pod stromy by to potřebovalo ještě pár čísel sněhu (zejména začátek spodní cesty od sedla k Hvězdě a některé kratší úseky před Boudou, od parkoviště směr Červenovodské sjezdovky je takových míst o něco víc), ale jinak perfektní tvrdý podklad a žádné ledové plotny. Díky za v rámci možnosti výbonou přípravu tratí, rád jsem přispěl dobrovolným příspěvkem na parkování.
Vloženo 10.1.2021 8:20
Okolo bukovky docela v poho. Na to ze je to prvni sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Miroslav z 7.1.: Nevíte, jak to prosím vypadá s úpravou ?)
Vloženo 9.1.2021 23:49
Kolem Suchého vrchu pěkné stopy, ale pod 900 m už málo sněhu, tratě pouze utlačené bez stopy na klasiku, ve sjezdech vydřený střed od plužení, občas na trati kámen vyrytý rolbou. Ve sjezdech je nutné dávat dobrý pozor a taky počítat s nějakými škrábanci ve skluznici. Na Suchý vrch je lepší zvolit z Hvězdy prvou cestu. Prudký hank je neupravený, ale bez lyží se dá vyšlápnout, nahoře je již pěkná stopa i na klasiku. Parkoviště v sedle plné už v 9 dopoledne, na Suchém vrchu volno celý den. Od sedla na Suchák procesí lidí, dále k Boudě už poměrně volno.
Vloženo 9.1.2021 13:07
Dnes ráno ze sedla okruh kolem Bukovky. Pro klasiku pěkně připravená stopa. Pro bruslení to šlo, ale chtělo by to více sněhu - občas kamýnky a neupraveno. Ale na letošní první svezení super.
Vloženo 8.1.2021 13:24
Dnes dopoledne ze sedla na Suchák a pak kolem Bukovky. Upravená stopa (jeli jsme kousek za rolbou), jen by to chtělo víc sněhu, místama lezou kameny. Nejhorší úsek je tradičně od Hvězdy nahoru k silnici. Málo sněhu, ledovatý podklad a lezou kořeny. I výjezd z parkoviště tou pravou cestou nahoru je dost kamenitej. Za silnicí na Suchák je to v pohodě. Kolem Bukovky je to dobrý, i sjezd k parkovišti byl solidní (po víkendu už to tak nebude). Všude místama lezou kameny, takže je to spíš na horší lyže. Ale svezení hezký...
Vloženo 7.1.2021 21:05
Červenovodské sedlo,po modrém okruhu nad Čenkovice,8 km,čerstvý sníh,minus 4 st.,nádhera,pár lidí.L
Vloženo 6.1.2021 20:28
(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 6.1.: Jak to prosím vypadá na běžky s trasami? V tomhle směru to tu zatím neznám, budu ráda za každou radu a doporučení. Díky)
Zatím se rolbovat nebude, je málo sněhu. jinak samostatné fórum je i zde:https://www.orlicko.cz/bezecke-forum
Vloženo 6.1.2021 16:34
Dnes kolem poledne ze sedla kolem a přes Bukovku. Sněžilo, -1. V nižších polohách a v hustším lese do 10cm sněhu, výše cca 15cm. Zatím takové plácání na hrbolatém přimrzlém podkladu, lyže v prašanu nedržely, na východní straně pod stromy lezou kamínky, západní lepší, pár nových škrábanců na skluznici, zatím určitě ne na lepší lyže. Sklouznout se dalo, ale běh to moc nebyl, na skate určitě ne. Na Suchák prý od Hvězdy slušné. Chce to aspoň ještě 10cm, aby mohla rolba vyjet, podklad je dobrý.
Vloženo 4.1.2021 10:01
Ahoj.Zatim nic než moc.Jen poprašek a mokro páč pršelo.Ja rážím na hřeben Dolní Moravy.Tam je dost a stopa
(Odpověď na dotaz uživatele Kamka z 1.1.: Zdravím, jak to vypadá ted aktualne se sněhem v tehle oblasti? Da se na bezky? Diky)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Okolí Suchého vrchu a Čenkovic