Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Česká Sibiř - Čertovo břemeno - aktuální zprávy

Vloženo 17.3.2013 22:58
Nebyl jsem tam, ale telefonátem jsem zjistil, že prý není sníh, jen trocha na běžky nedostatečná. Takže za rok na viděnou ve stopě....
Vloženo 2.3.2013 18:55
Okruh Bizon-Javorová skála (okruhy)-Busíny-Na Skalce-Bizon. Překvapivě dobře upraveno, stopa zmrzlá, takže někde jednodušší bylo bruslení. Celkem pěkná stopa i na Chlístov. Zdálo se někdo prošlápl i na Bezděkov. Nad Stacovou Lhotou na jižním svahu už místy zem (dalo se bez problémů projet ale jak dlouho). Stopa na Jistebnici vypadala pěkně projetá rolbou. Na Líbenici prošlápnuto pouze lidma. Z kopce to jezdilo jako děs ;-) Dobrý!
Vloženo 2.3.2013 14:21
Již z Jistebnice se dnes brzo ráno dalo bruslit skoro všude, podklad i mimo trasu velmi tvrdý. Na klasiku je stopa často vydřená na trávu. Jinak sněhu dost cca 12 cm
Vloženo 1.3.2013 12:21
Nejaktuálnější info jako obvykle jsem našel na nadějkovských stránkách (http://www.nadejkov.cz/aktuality/104), ale jak je to v terénu netuším.
Vloženo 1.3.2013 10:17
ahoj dneska jsem volal na monínec jak to vypadá s běžkama a bylo mi řečeno že od uterý jsou strojově upravéné stopy jsou to dvě louky nad sjezdovkou a snehu je tam dost
Vloženo 25.2.2013 19:56
Odpoledne, Libenice-Jistebnice a zpět. Mizérie, tálo to, stopa z neděle zborcená, nikoho jsme nepotkali...
Vloženo 24.2.2013 20:10
Jela jsem ze Střezimíře od nádraží na Aleninu Lhotu a zpět. Stopa velmi měkká, o nějakém strojovém projetí nemůže být ani řeč. Od parkoviště v Libenicích sice stopa prošlapána více lidmi, ale někdy až "rozhamtaná". Nejhorší byli "taky běžkaři" se psy. PSI DO STOPY NEPATŘÍ!! Asi bybylo dobré (a nutné) pro příště, aby na parkovišti byla velká cedule s přeškrtnutým psem! A pokutovat! Jinak to nevidím. A zkuste těm "milovníkům zvířat" něco říct. Nadávky jsou běžné a kdyby mohli, tak vás nechají tou bestií sežrat. Cesta kolem hřbitova do Střezimíže, kterou jsme ráno vyšlápli, byla odpoledne rozdupaná pěšáky - se psem! :-(((
Je mi to líto, ale asi příště zvolím jiný kraj.
Vloženo 24.2.2013 19:58
VELKÝ ZKLAMÁNÍ! Asi to je velký problém, projet to rolbou, když dva dni sněží... poslední pořádný zimní počasí, a po stopě po rolbě, která to projela nesmyslně v pátek ráno, ani památky :( Hold na čertovo břemeno asi ještě nedorazila předpověď počasí. To je fakt lepší jít za barák, než tam jet takovou dálku a pak tohle
Vloženo 24.2.2013 18:27
Okruh Veletín-Chlístov-Ounuz-Busíny-Javorová skála-Veletín. Nejlepší svezení bylo mimo hlavní okruh kde to zejména v úseku pod Bizonem bylo umydlené bez rozumné stopy. Na pláních kolem Chlístova a u Javorové skály pěkný sníh.
Vloženo 24.2.2013 11:22
Vytvořena stopa z Chyšek do Růžené a zpět. Sníh velmi hluboký, tak jsem to šel kročnou technikou, tam kde to šlo, jsem zkusil i klouzat. Chtělo by to ještě projít.
Vloženo 24.2.2013 19:48
Pro mne velké zklamání. V inzerci strojová úprava, ale po pevném podkladu ani stopy. Pouze stopy od běžkařů-měkká stopa, rozšlapaná, stopa občas až na trávu či kameny. Opravdu nic moc, spíš nic. Na takové stopy můžeme chodit za barák. Trasa Borotín-Libenice-Cunkov a zpět.
Vloženo 23.2.2013 21:35
Okruh Bizon-Líbenice-Smrkov-Křivošín-Jistebnice-Bizon. Prošlápnutý celý okruh většinou jednostopově. Kromě úseku Líbenice-Bizon minimum lidí. Nejlepší úsek s nejtvrdší stopou je Jistebnice-Bizon, kde na začátku byla dokonce vidět dvojstopa po rolbě. Stopa na Borotín, Kostelec neprošlápnuta. Chyšecký okruh se zdál u Nehonína prošlápnutý jedním lyžařem, což není mnoho :-)
Vloženo 23.2.2013 18:38
Libenice-Cunkov-Jistebnice, komplet prošlápnuto, někde dokonce i dvě stopy vedle sebe. "Pašáka" pro toho, kdo dnes vyrazil jako první :-)
Vloženo 23.2.2013 15:30
Vydali jsme se z Jistebnice na jiho-východ, kde bývá vyfrézovaná stopa od rolby - dle map na certovo-bre,meno.cz. Ač na stránkách Čertova břemena avizovali páteční rolbování, které jistě proběhlo, tak noční a dopolední sněžení tuto stopu absolutně přikrylo a stopa NENÍ. Na lukách leží 15 až 20 cm navátého sněhu a je to více méně pro vyznavače vlastních stop.
Vloženo 22.2.2013 19:20
Okruh Chlístov-Busíny-Ounuz-Chlístov. Protaženo ale na pláních zapadáno občas do roviny, husté sněžení, minimální počet projížděčů stop (potkal jsem 6ks). Jistebnický okruh vykazoval stopy asi dvou bruslařů. Nejlepší stopa byla překvapivě na malém okruhu na Javorové skále, sjezd od Poštovny lesem na Chlístov pěkný. Kolem Chlístova najet rolbou okruh - kolem motokrosu i podél tyčí (motokrosí varianta ústí téměř u křižovatky na Chlístov). Chyšecký okruh projet traktorem, nezdálo se, že někým dalším. Protaženo parkoviště u Chlístova i Bizona. Stopy všude pod sněhem, žádné kameny.
Vloženo 22.2.2013 9:13
Zimní běžkařské trasy v okolí Čertova břemene JSOU UPRAVENÉ - podmínky jsou dobré, trasy rolbou i skútrem jsou upraveny v celém rozsahu, parkoviště v Cunkově a v Libenicích jsou připravena. Je zde cca 20-25 cm sněhu. V případě sněžení během víkendu se již trasy upravovat nebudou!!!
Vloženo 21.2.2013 10:31
Jasně, i kdyby rolba nevyjela, tak zítra dopoledne začnem prošlapávat...
Vloženo 20.2.2013 20:25
Ahoj všichni,bydlím kousek odtud.Sněhové podmínky jsou u nás dobré,sněhu je kolem 18 cm a stále padá.Snad to bude stačit na to aby vyjela rolba,když ne tak prošlápnu stopy sám.Každopádně to o víkendu na běžky bude.
Vloženo 15.2.2013 16:50
ahoj byl jsem tam minulí týden s dětma a dokonce jsme potkali i 3 běžkaře a podél lesa se dalo bežkovat bylo tam místama až 10cm a ted tam připadlo tak si myslím že to určite na nějaké kolečko pujde zejtre se tam určite chystáme bežkovaly jsme jak je poštovna sněžka
Vloženo 28.1.2013 13:39
Zdravím všechny,dneska dopoledne jsme prošláply s pár nadšenci stopy kolem Cunkova,celkem dobře to jelo do Jistebnice.Sníh byl k poledni už vlhký,mazali jsme červeným voskem.Přeji hodně zdaru.
Vloženo 5.2.2013 19:47
Veletín-Javorová skála-U Bizona-Pod Busíny-Veletín. Stopa na většině trasy dobrá, sněhu dostatek. Horší podmínky (ledovka, kameny) pouze v okolí Veletína. Pouze jednou jsme přimazávali modrým voskem, jinak se jelo parádně.

Nejen pro milovníky bílé stopy v tomto regionu přikládám dotazník, kterým pomůžete zlepšit kvalitu poskytovaných turistických služeb v tomto regionu a prosím Vás tímto o jeho vyplnění:

http://nova-turisticka-destinace-to.vyplnto.cz/

Děkuji všem!
Vloženo 27.1.2013 21:07
Okruh Líbenice-Střežimíř-Borotín-Kostelec-Křivošín-Smrkov-Líbenice. Z Líbenice na Střežimíř dobrá jednostopa stopa, na Novou Střežimíř silnice pod sněhem, dále v lese kombinovaná stopa s lesáky jako normálně nic moc, uprostřed se musí asi 200m přenášet nebo objet lesem, protože sváželi dřevo. Za Borotínem zpočátku ve sjezdu horší stopa ale pak naopak luxusní s malými vyjímkami až na Křivošín. Nejhezčí úsek je za Kostelcem. Z Křivošína platí stav z pátku.
Vloženo 26.1.2013 18:47
Okruh Nadějkov-Brtec-Božejovice hřiště-Magdaléna-Božejovice hřiště-Nadějkov. Z Nadějkova celkem dobré i lesem kolem potoka, dále projeto skutrem, kopec kromě jedné meze pěkný. Smyčka k Brtci pouze prošlápnuta. Rolbou je projet okruh pro mě poněkud netradičně. Je třeba jít po vyšlápnuté stopě jakoby k jihu na Božejovice až se na za vrcholem narazí na upravený okruh. Stopa doprava pokračuje někam záhadně z kopce. Doleva vede ke hřišti (do Božejovic ke statku prošlápnuta stopa) a pak dále po jižní straně až k silnici na Jistebnici. Stopa zde byla převážně velmi luxusní, je vedena po kraji pole, takže není zafoukaná, kromě záverečného stoupání. Od Magdalény je opět projeta stopa rolbou ale pozor, stopa vede nazpět ke hřišti, pro přímou cestu na Brtec je třeba (asi u lesíku) odbočit na prošlápnutou stopu. Nečekal jsem to a tak jsem překvapivě dojel zase ke hřišti a ani nepostřehl, kde jsem se napojil na trasu, kterou už jsem jel. Stopa byla dobrá, z kopce pěkně jelo.
Vloženo 25.1.2013 19:05
Okruh Jistebnice-Křivošín-Líbenice-Bizon-Jistebnice. Všude pod sněhem, Jistebnice-Křivošín celkem dobrá stopa. Z Křivošína na Kostelec se stopa zdá viditelná. Pak se dá jet podél silnice nebo pěšky do Smrkova. V kopci na Líbenice různě vyšlapané stopy, pod sněhem, zdá se to lepší pro výstup než sjezd. Stopa z Borotína se zdá lehce projeta. Stopa na Střežimíř viditelná od skutru. Z Líbenice k Alenině Lhotě na pláních zavátá stopa, projetá jen jednostopa, překvapivě nic moc. Chtělo by tento úsek projet rolbou. Z Aleniny Lhoty do Jistebnice zdaleka nejlepší podmínky, pěkně projetá dvojstopa.

Zdá se od nadějkovské školy je najeta stopa na spojku na brtecký okruh.
Vloženo 22.1.2013 18:03
Okruh Veletín-Chlístov-Pod Busíny-Bizon-Javorová skála-Chlístov-Veletín. Veletínská větev protažena skůtrem, lehce zapadáno, mírně hrbolatá stopa, drží. Les u Veletína horší, spadané větve, pod kopcem u zatáčky je potok. Sjezd z Javorové skály lesem je také horší kvality, výmoly. Parkoviště na Veletíně a Chlístovu protažená. Minimum lidí, difuze.
Vloženo 20.1.2013 22:47
Na všechny okruhy doporučuju jet s kameňačkama! Jak ve stopě, tak v pásu od rolby je spousta vydřených míst a šutrů. Nad Smrkovem směrem od Jistebnice se ztrácí stopa od rolby a není tam žádné značení! Doporučuju mapu s sebou.
Vloženo 20.1.2013 15:00
Dneska jsme poprvé vyjely na bežky a od parkovište u bizona jsme jeli po stopách nahoru poštovna sněžka a nenašel jsem vydřené místo stopa super v obouch směrech opravdu super doporučuji
Vloženo 20.1.2013 11:09
Stopa ze Střezimíře do Libenic nic moc ,hlavně trasy vedené přes pole jsou místy vydřené.Zážitek ovšem byl po druhé hodině na Javorovce kde měli k jídlu pouze koblihy.Po sjezdu k Bizonovi tam měli klobásy,ale bez chleba.Nakonec posledních 5 klobás s minimem chleba.Nevím co jedli lidé co přijeli po nás......
Vloženo 19.1.2013 21:50
Kostelec- Křivošín často tráva a hlína ale dá se to odjet.Z Křivošína směr Sychrov stopa křižuje silnici na Libenice.Pozor! stopa hned za silnicí napravo od lesa,co je projetá od lyžařů,nepokračuje na Sychrov.Podivně se vlní a stáčí se na Orlov.
Vloženo 19.1.2013 20:47
Trasa Libenice parkovista - A.Lhota - Cunkov (U Bizona) - Ounuz - Pod Businy - Na skalce - A.Lhota - Libenice. Dobrá stopa, místy trochu prodřené. Nejvetší zážitel ale byla tzv.gulášovka u Bizona.
Vloženo 19.1.2013 20:13
Puvodne jsme chteli startovat z Boretina, ale pote co jsme videli ty stopy (trava, hlina), jsme se radeji rozhodli projit dal do Libenic. Nakonec tedy trasa Libenice,Alenina Lhota,Cunkov,Ounuz vcetne okruhu a spatky. Nejlepsi to bylo na useku Cunkov-Ounuz. Dostatek snehu, minumum travy a hliny. Dal to bylo horsi,ale porad se dalo. Akurat mozna lyzem to uplne nepralo.
Vloženo 19.1.2013 19:22
Okruh Růžená-Chyšky-Nadějkov-Pod Busíny-Růžená. Pěkná jednostopa stopa překvapivě držela, minimum lidí, kromě několika míst kde je podmáčeno a nyní zmrzlo. Na začátku stoupání od Nosetína na Chyšky strniště, z Chyšek na Mozolov pěkné. Sjezd do Nadějkova je horší. Z Nadějkova nahoru překvapivě dobré i po silnici kolem farmy. Do Bezděkova lesem horší úsek. Parkovat se dá na konci Růžené, v Chyškách u bytovky nebo samozřejmě v Nadějkově. Stopa od nadějkovské školy na Jistebnici se zdála neprošlápnutá, na Veletín se zdálo projeto rolbou.
Vloženo 19.1.2013 17:42
Libenice - Cunkov - Ounuz (včetně okruhů nahoře) - Jistebnice - Křivošín: my jsme byli spokojeni, sice se občas objevuje tráva, hlína a místy i kamínky, ale stopy na klasiku jsou nečekaně kvalitní (na to, že se upravovalo poprvé), na bruslení je to místy měkčí, ale dá se.

Křivošín - Kostelec - Borotín - Libenice není ani na kameňačky, téměř všude to drhne, nejezděte tam. Přímo z Libenic do Křivošína jsme nejeli, jen kus po tom poli u Sychrova jak píše Joska a je pravda, že tam to stojí taky za houby.

Ještě GPS záznam pro lepší orientaci: http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/?d=110106 a nejlepší obrázek o podmínkách dá video, které je zde http://www.kamzasnehem.cz/video/certovo-bremeno-2013-01 i s dalším komentářem
Vloženo 19.1.2013 15:38
Sněhu tak akorát na rodinné procházky na běžkách. Bizon-Libenice slusny. Úsek od parkoviště Libenice do Jistebnice hodně spatny, zejména sjezd prez pole k rybníku asi 500m za parkovistem je prakticky nesjizdny - víc hlíny než sněhu. Dal za Jistebnici zase relativne OK. Ve stopě se ale prakticky všude objevuje hlína a tráva - v soucasné sněhové situaci se to dalo čekat.
Vloženo 19.1.2013 15:33
Na okruhu Borotín Kostelec Křivošín Borotín jsem totálně oddělal běžky. Sněhu max 5cm, po rolbě vydřenych na hlínu.
Vloženo 18.1.2013 8:45
Zimní běžkařské trasy Greenways Čertovo břemeno se dnes (pátek 18.01.2013) budou upravovat v celém rozsahu (tj. v mapách trasy značené plnou čárou se budou projíždět rolbou a trasy značené přerušovanou čárou se budou projíždět skútrem (Borotínsko a tah na Tábor) a traktorem (Nadějkovsko a Chyšecko). Sněhu je zde cca 20 cm a podklad není na všech místech ideální. Centrální parkoviště na křižovatce u Libenic a parkoviště u Cunkova naproti Hospodě U Bizona jsou připravena.
Vloženo 13.12.2012 21:29
Zimní běžkařské trasy se na víkend budou upravovat pouze částečně na Nadějkovsku a Chyšecku - úprava traktorem s tažným zařízením. Bude protažena i trasa do Veletína. Prosíme v těchto místech běžkaře, aby šetrně překračovali (sešlápli) ohradníky a neničili je.
Centrální parkoviště na křižovatce u Libenic je zprovozněno a můžete tam parkovat.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno