Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Česká Sibiř - Čertovo břemeno - aktuální zprávy

Vloženo 23.1.2016 18:10
Libenice-Cunkov-Javorová skála
Dnes okolo 10:00 hod. jsem vyrazil s rodinkou z Libenic. Na běžkách se jelo velmi dobře. Ikdyž dopoledne sněžilo a foukal vítr a odpoledne se sníh již mírně lepil na běžky, tak přesto jsem byl spokojený. Za celou trasu jsem potkal několik desítek běžkařů. Výšku sněhu jsem přímo v místě neměřil, ale v nedalekých Ješeticích (cca 9 km od Libenic) bylo ráno 12 cm a odpoledne v 16:30 hod. již 15 cm - data o sněhu čerpána z místní meteostanice Ješetice(pocasijesetice.cz). Přesto, že v následujících dnech nás čeká obleva, tak určitě tuto trasu doporučuji i v neděli a popř. i v pondělí, stále je zde dostatek sněhu. Běžky doporučuji ošetřit, tak aby se na ně nelepil sníh.
Vloženo 22.1.2016 18:06
Libenice - Cunkov - Javorová skála - Alenina Lhota - Jistebnice - Libenice
Tráva kouká ze stop velmi často, výjimečně i hrouda hlíny, kámen jsem kromě lesa pod Ounuzem nikde nepotkal. Ve stopě se dá jet tak 50% cesty, pokud si trochu lyží ceníte. Prostřední pás je bez trávy a hlíny tak na 98%.
Nahoře kolem Javorové skály není sněhu o nic víc, než kolem Libenice. Malá část cest (zejm. z rozcestí "Na Skalce" směrem na jih není upravená (rolba tam nemohla jet kvůli ohradníku, ve kterém je i v zimě dobytek, farmář se nám za to uctivě omlouval - nevídané) Stopy vyjeté lidmi mají trávy mnohem méně.
Parkoviště na poli v Libenici je odhrnuté ve veliké ploše. Dnes tam bylo tak 10-15 aut.
Vloženo 22.1.2016 17:38
Úsek Jistebnice-Křivošín stav odpovídá oficiálním informacím. Stopy z 90% prodřené až na podklad. Pruh pro bruslení měkký, nicméně povětšinou dobře sjízdný.
Úsek Křivošín-Kostelec - velmi pěkná stopa v téměř celé trase. Špatný je jen úsek Orlov-Podol - stopa na několika místech rozjetá od traktoru, těsně pod sjezdem jsou od skútru projety příliš malé poloměry oblouků na to, aby stopa lyžaře vedla. Takto lyžař s velkou pravděpodobností skončí mimo stopu, bílý jako sněhulák.
Vloženo 21.1.2016 17:23
Dnes při západu slunce projela rolba. Stav jednotlivých částí na http://www.certovo-bremeno.cz/bezkarske-trasy
Vloženo 19.1.2016 18:18
Jel jsem od Monínce přes Ounuz, Businy, Na Skalce až do Jistebnice prošláplá stopa. Pozor na ohradníky ! Z Jistebnice jsem si stopu musel prošlápnout do Křivošína a dál směrem na Sychrov pak jsem narazil na stopu přes les a po ní jsem dojel k autobusové zastávce háj.Jitra. Tam už byla dobrá stopa na Aleninu Lhotu nebo na druhý směr Libenice. Nádherné počasí málo lidí :-)
Vloženo 19.1.2016 15:54
Od Bizona na J.Skálu k Poštovně dobrý,kemp zavřený,od Ounuzu k Businám ve stopě hamtalo asi stádo a u Busin to vylepšil ještě nějaký blb na čtyřkolce. Přes stopu u A.Lhoty i jinde ohradníky i ostnaté dráty.Počasí super jasno kolem mínus 4,lidi skoro nic.Stopy jen prošlápnuté.
Vloženo 18.1.2016 15:11
Z Chlístova přes louky na Cunkov, okruhy a lesem od Poštovny na Chlístovské louky. Všude dost prašanu, dobré stopy od lidí, sjezd od Poštovny sjízdný. Parkoviště u Chlístova bylo protažené a zaplněné. Hospoda v táboře u Poštovny bude v týdnu zavřená.
Vloženo 17.1.2016 21:34
Dnes odpoledne jsem jezdila Borotín, Nový Kostelec, Jistebnice a zpět. Stopy jen od lidí, šlo to nádherně. Sněhu kupa. :) Prý zítra udělají trasy skutrem z Borotína.
Vloženo 16.1.2016 19:36
Parkovali jsme před Ounuzem na křižovatce a párkrát projeli okruhy u Ounuzu. Byly překvapivě sjízdné! Stopy vyjety jen od lidí, ale super. Hospoda u Poštovny otevřená. Dole u Bizona už ale málo sněhu, nesjízdno. Na pláních u Chlístova pusto, beze stop, dost zatím vykukuje tráva. Počet lidí na okruzích u Ounuzu: cca 6…

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno