Šumava – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Šumava ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Šumava - aktuální zprávy

Vloženo 8.3.2014 19:42
Vezměte si kola, je krásně.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 8.3.2014 13:29
Dobrý den, mohu se zeptat, jak je to zde s podmínkami na běžky, jedeme na Horskou Kvildu na chatu a nevíme jestli si má cenu brát běžky...
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 6.3.2014 9:56
Taky doporučuji Aktivzentrum Bodenmais vybraly jsme si okruh 12km a s dětma jsme to v pohodě zvládli. Parkoviště i okruhy nebyly přeplněny.
Železnorudsko
Vloženo 3.3.2014 7:26
I já potvrzuji, zprávu pana Pavla, o dobré stavu lyžarských stop v Aktivzentrum Bodenmais. Včera jsme se tam krásně svezli. Všem doporučuji!!!
Železnorudsko
Vloženo 28.2.2014 17:20
I k dnešnímu dni potvrzuji předchozí zprávu. Pod Arberem v Aktivzentrum Bodenmais tratě perfektně upravené, sníh velmi slučný (ráno 2cm nového). Celý 18 km okruh (včetně propojek pro zkrácení) byl nádherný. Je pravda, že u parkoviště a na exponovaných svazích je sníh měkčí a není ho moc, ale zatím stále dobré.
Železnorudsko
Vloženo 26.2.2014 9:47
zprostředkovaně: Modrava - Březník omezeně sjízdné, ale téměř bez stopy a spíš led jak sníh a dost lidí.
Modravsko a Srní
Vloženo 25.2.2014 10:21
Tratě pod Arberem v Aktivzentrum Bodenmais http://www.aktivzentrum-bodenmais.de skvěle upravené (18km okruh včetně propojek), nahoře sněhu dost (30cm), dole u centra už to taje, ale snad se to němcům ještě nějakou dobu podaří udržet
Železnorudsko
Vloženo 8.2.2014 16:56
Dneska jsme byli v Bodenmaisu a paráda... Sice s bezkama teprve začínáme, takže nemůžeme plné hodnotit, ale na to, ze nikdy není nic-super :-)
Železnorudsko
Vloženo 2.2.2014 23:07
Jezdil jsem tam(skate) v sobotu i v neděli a dá se.Sobota slunko a snad 10 nad nulou, vůbec to nejelo a sníh šel hodně dolů, v so psali ještě 30 cm, v ne už jen 20cm, což asi odpovídá, pár vytátějších míst tam je, ale žádný drama ani sundávání lyží, neděle naopak jen mlha bez slunka ale konečně trochu přimrzlo, takže už to svištělo.
Železnorudsko
Vloženo 2.2.2014 22:01
Po včerejším slunečném jarním dnu dnes vše zmrzlo na led. Trasa Modrava, Ptačí nádrž, Černá hora (tam jsme to radši otočili), zpět na Březník , a Modrava. Na ledě se ani klistr nechytal, natož lyže, umydlené ledové.. Takový ledový běžko-pěško-kros. Sníh šel hodně dolů. Pozitivní závěr: Na Březníku krásná zrekonstruovaná hájenka a vynikající borůvkové knedlíky.
Modravsko a Srní
Vloženo 1.2.2014 21:46
Nevíte někdo jak to vypadá v Bodenmaisu?
Železnorudsko
Vloženo 2.2.2014 12:02
Trasa Kvilda Vltava - u mostu sjizdná ale místy kameny, dále však Pramen , Bučina pěkné , Finsterau ( v Německu stopy super). Trasa Pramen - Černá hora - Ptačí nádrž - pěkné. Dále jsem jel zpět na Filipovu huť , ale jsou zde hořší místa s kameny. Trasa Filipova huť - Kvilda v lese totálě nesjízdná!!.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 31.1.2014 13:35
Dnes přišla trochu obleva a sníh je pod 1100 m takový vláčný a mokrý. Trasy kolem hranic (i v Německu) jsou pěkně upravené, dobré svezení je opravdu jenom nahoře.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 30.1.2014 10:34
Upravuje se okruh na Modravě a něco málo na Kvildě. Možná se pojede i Kašperská 30 v rámci SkiTouru. http://bilestopy.cz/cs/sumava/modrava
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 28.1.2014 19:01
Dnes jsme jeli z Kvildy na Pramen Vltavy - bylo tam tak akorát sněhu, aby to šlo projet. Dále jsme jeli čerstvě urolbovanou trasou Pramen - Černá hora - Březník - Moldavský potok, moc pěkné. Urolbovaná byla i cesta z Ptačí nádrže na Filipku, u Filipky ale trochu kamenitá. Cesta Korýtko - Kvilda stále velice špatná, mnoho úseků bylo na přenášení.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 27.1.2014 19:37
Trasa Kvilda - Pramen Vltavy - Knížecí pláně - Bučina sjízdná dobře, s vyšlápnutou stopou. Hůlky pod 1100m naráží na podklad, nahoře sněhu dost. Na německé straně Bučiny dnes jela rolba, pěkné svezení, pouze v lesech místy sněhu málo. Sjezd Bučina - Kvilda sjízdný, ale žádná velká sláva...
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 27.1.2014 10:35
V neděli jsem opět jel trasu z Modravy na Černou horu a zpět. Napadlo dalších 5cm a místa, kde bylo třeba dávat bacha jsou v pohodě. Zatím stále bez protažení technikou. Nicméně chválím šumavské lyžaře, protože sami dokážou projet téměř rovnou stopu, kde se dá trénovat:)
Modravsko a Srní
Vloženo 26.1.2014 17:20
Úsek Kvilda - Horská Kvilda sjízdný dobře s vyšlápnutou stopou. Louky v okolí Horské Kvildy s přimhouřením oka sjízdné, lesy ne a to ani na tratích. Cesta Kvilda - Korýtko průjezdná do třetiny, poté zapadaná větvemi. Sněží.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 25.1.2014 21:14
Na Modravě napadlo něco kolem 5 cm. Já jsem vyrazil soupažema na Březník a cestou zpět jsem uhnul směrem na Černou horu. Podmínky tam byli natolik parádní, http://goo.gl/iP2WPV, že jsem ji přejel a pokračoval ještě pár kilometrů směrem ke Kvildě. Protijedoucí říkali, že to jde až ke Kvildě, jen na posledním kilometru se musí dát víc bacha. Takže výjezd byl u mě jeden z nejlepších tuhle zimu, krásně to držel modrej extráč. Pozor dávejte na pár místech, kde jsou stromy ihned u cesty z obou stran, tam toho tolik nepřipadlo, ale žádné sundavání, ani větší zpomalení jsem nepotřeboval.
Modravsko a Srní
Vloženo 25.1.2014 23:31
Kdo si chce zaběžkovat byť v provizorních podmínkách na Železnorudsku, může jet z Gerlovy Huti směr Nová Hůrka. Stopa končí, tam, kde cesta zahýbá do lesa necelý 1,5 km Sněhu je zde dostatek a udržela se tam ještě strojová stopa z prosince, takže svezení je pěkné. Pak se dá jet z Gerlovky na "Dálnici" až k rozcestí "Nad Samotami". Nenechte se odradit ledem na vrcholu stoupání před Sklářským vrchem. Dál je už dostatek sněhu. Lze taky jet spodní variantou po zelené TZ. Od rozcestí "pod Sklářským vrchem" se musí asi 200 metrů pěšky, pak to ale jde až na Gerlovku. Asi tři místa s minimem sněhu se v pátek už daly projet (napadlo cca 5 cm sněhu). Stopa turistická a na starší lyže, ale na tu bídu zřejmě nic lepšího v okolí nenajdete. My nakonec sjeli až do Rudy po sjezdovce.
Železnorudsko
Vloženo 18.1.2014 21:19
Trasa Modrava, Březník, přes odbočku na Černohorskou a Ptačí nádrž, zpět kolem potoka. Slunce, stopa zledovatělá, ale sněhu dost, nutno na klasiku hustě namazat klistr. Krásný výlet, i když stopa hodně rozkvedlaná.. Pěšky půjdete jen asi 300m z hlavního parkoviště, pak je horší stopa asi 500 m kolem potoka za odbočkou k Ptačí nádrži. Dá se i bruslit, ale je to dost ledové, v pátek odpoledne pršelo.
Modravsko a Srní
Vloženo 5.1.2014 20:46
nádhera: z modravy na Lovčí skálu, pak zpět a na černou horu, dolů na strážní stezku a k pramenům Vltavy, poddruhé na Černou horu, na Ztracený a zasloužené občerstvení na Březníku = 35 km klasicky na univerzální klistr, prostgě nádhera.
A pak, že v Česku není sníh...
škoda, že jizerskou 50 nepřeložili na šumavu :-)
Modravsko a Srní
Vloženo 2.1.2014 19:07
Dneska parádní trénink na klasiku. Jel jsem od parkoviště na Gerlově Huti podél silnice směrem na Novou Hůrku. Šlo to parádně až po místo, kde cesta odbočuje od silnice, tam došel sníh, takže tam a zpět je to něco přes 5km. Pozor na lyže se muselo dát jen v půlce u rozcestí Popelní domky. Jinak to bylo dokonce i bez jehličí!

Pak jsem vyrazil od parkoviště po Šumavské magistrále směrem na Sklářský vrch. Stoupání nahoru bylo na klistr, ale soupažema to šlo vyjet pěkně. Sníh je tam pěknej bez jehličí. Pozor se musí dát až za vrcholem kopce, kde je víc jehličí a občas vykoukne kamínek (cca 150m). Pak se dá jet bez problému po čistym sněhu bez jehličí a kamení až asi půl kilometru za rozcestí Nad Samotami (asi 4 km). Klasická stopa tam byla vyříznutá už před dlouhou dobou, ale je v parádnim stavu. Cestou zpět je to super trénink na soupaže.

Nahrál jsem pár fotek na http://goo.gl/TR1b2f.
Železnorudsko
Vloženo 27.12.2013 22:20
Gerlova Huť - podél cesty na Hartmanice - nahoru po cyklostezce az na Polom - dolu a zpět na Gerlovku - 20 km. První cast cesty nic moc, často asi 15 sundavani lyží a kratky přenášení (20-50 metru), terén na bruslení sem tam ok, sem tam nepříjemné na mrzle a turisty prochozene trati. Od Polomu to uz bylo vse ok, sníh úplně v pohodě. Celkové hodnotím ale jako super výlet, to přenášení není tak hrozny, nahoře krásný výhled na Velký Javor, takže doporucuju!
Železnorudsko
Vloženo 27.12.2013 8:46
Zprávy ze Železnorudska, Z Rudy na jez. LAKA..Inu podmínky různorodé. Nejlepší je v podstatě celkem překvapivě sjízdná trasa z Žel. Rudy na jezero Laka a zpět. Z Debrníku nutno delší dobu nést, nicméně od Zámeckého lesa přes sedlo pod Polomem je to dobré, okolo Laky také dost sněhu, silnice směr Nová Hůrka vytátá, ale dá se objet po louce, cyklostezka v zimě lyžařská - vodní kanál - popelní domky, směr Gerlova Huť sjízdná kompletně, stopa v dost dobrém stavu, z Gerlovky dálnicí směr Ruda místy zasypaná jehličím a větévkami. Sjezd po běžkařské modré zakončené sjezdovkou..moooc pěkné, ovšem ledová krusta:) Celou trasu doporučuji!! Vzhledem k "jarním" podmínkám si ještě slušně zaběžkujete:) Skol! KAMILA
Železnorudsko
Vloženo 25.12.2013 14:34
Filipova Huť - na Ptačí nádrž špinavý sníh i stopa, jehličí, větvičky, šišky, docela měkké, boří se hůlky. Na Černou Horu celkem ok, ale nahoře pozor, kouká tam štěrk. Směr na Ztraceném měkké a špinavé. Celkově bída s nouzí, ale jet se dá... Z Modravy na Březník je to lepší, takže to budeme hoblovat sem a tam... ;-)
Modravsko a Srní
Vloženo 25.12.2013 14:33
Filipova Huť - na Ptačí nádrž špinavý sníh i stopa, jehličí, větvičky, šišky, docela měkké, boří se hůlky. Na Černou Horu celkem ok, ale nahoře pozor, kouká tam štěrk. Směr na Ztraceném měkké a špinavé. Celkově bída s nouzí, ale jet se dá... Z Modravy na Březník je to lepší, takže to budeme hoblovat sem a tam... ;-)
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 25.12.2013 9:47
Kvilda Horská Kvilda - nedá se plnohodnotně projet, místy je holá louka. Je to zledovatělé na skate i na klasiku, stopy plné trávy a sem tam i hlíny. V zásadě se při minimálním očekávání dají hoblovat některé úseky sem tam soupaž, jinak je to o ničem...
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Šumava