Žďárské vrchy a Novoměstsko – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Žďárské vrchy a Novoměstsko - aktuální zprávy

Vloženo 13.3.2010 9:42
Freeskating na planich stale mozny, i kdyz misty je prasanu na kruste az moc. V lese snezeni pomohlo, da se pohodlne turistikovat. skol
Vloženo 10.3.2010 16:54
Na pláních paráda. Tvrdej podklad na tom pár cm novějšího, na jižní svahy a remízky bacha, tam už je málo. V lese spousta bordelu. Tři studně-Fryšava-Samotín-Sněžné-Kadov-Tři Studně
Vloženo 7.3.2010 17:11
Okruh z Noveho Mesta na Vlachovice, Tri Studne Frysavu super svezeni ( teda obcas v lese je humus ale to se da prejit ).
Vloženo 8.3.2010 10:00
Kolem Křižánek pěkné stopy na pláních, v lese nesjízdné.
Vloženo 5.3.2010 21:01
Byl jsem minulou nedeli a na loukach to bylo v pohode. V lese byla hromada jehlici, sisek a tak ( coz v sovislosti s klistrem nic moc ). Dneska tam neco napadlo, tak myslim ze to bude v pohode. Taky se tam asi v nedeli chystam.
Vloženo 24.2.2010 10:55
Pozor na bystrickym okruhu. Vyhnete se domaninskymu rybniku, probiha odbahnovani a velky nakladaky vyvazi blato pres hraz na pole smer domanin. Neda se to projit ani botama, po kotniky sracek. Bohuzel stopa vas zavede primo do nejhorsiho. Od rybnika az k silnici bystrice nmnm zase pujdete po asfaltu. Neni to nijak oznaceny a dokaze to fest otravit. skol
Vloženo 24.2.2010 9:40
Vlachovice - pěkný upravený okruh pro bruslení. Sněhu dost. V lesních partiích jsou popadané větvičky, ale dá se jim vyhnout.
Vloženo 17.2.2010 21:38
Perfektní podmínky na klasiku: Samotín, Kadov, Tři Studně, Fryšava, Samotín. Ale též dobře prošlápnuté stopy na hřebeni, Malinská skála, Křovina (odbočka na Samotín také prošlápnutá), Lisovská skála, Devět Skal, dále solidní po žluté až do Svratky. Ze Svratky najeté stopy do Kžižánek k penzionu Bukáček a dále pak na Milovy. V neděli se jel SKI Adventure z Nového Města, kvůli absenci porouchané rolby některé stopy zaváté, hlavně na otevřených pláních k Jimramovu, jinak solidní, havně v oblasti Blatin a Samotína. Vyrazte na na běžky, stojí to za to!
Vloženo 14.2.2010 23:33
Pěkně upravená byla trasa Milovy - Samotín - Fryšava - a pak asi různými cestami do Nového Města. Sice jsme bruslili, ale příjemnější je v této oblasti jet klasicky - stopy jsou dost blízko u sebe a prostoru na bruslení je málo - komfortní bruslení bylo jen na okruzích u Skleného. Jinak tu rozbitou rolbu jsme potkali stále stojící na Blatinách :-(
Vloženo 14.2.2010 19:01
Rolba ktera upravuje trate ma technicke problemy ( ocekava se zprovozneni v prubehu tydne ), takze upravovane trate jsou na otevrenych mistech uz celkem zafoukany a dokud to nespravi tak to asi lepsi nebude ;-( Naopak stopy proslapnuty manualne v lese jedou bezva ;-)
Vloženo 7.2.2010 21:09
Tratě v okolí Tří Studní (Vlachovice, Sklené) jsou ve velmi dobrém stavu. Na loukách projeli dokonce velmi často i 2 rolby vedle sebe, jedna se 2 stopaři, druhá na hladko. Po víkendových závodech v LOBu (Lyžařský orienťák) je velmi kvalitně upravena síť stop u rybníku Medlov a mezi Třemi Studněmi a Skleném.
Vloženo 4.2.2010 21:18
Po včerejším sněhové vánici dnes opět vyjeli rolby a tratě v okolí Třech Studní vypadají nádherně. Viděl jsem hlavně část na loukách z Vlachovic na Tři Studně a jsou tam vyřízlé 2 skvostné stopy na klasiku, za které by se nemuseli stydět ani pořadatele světových pohárů. Závodní tratě u hotelu SKI jsou připraveny taktéž skvěle, dnes byla najeta hlavně závodní 5km trasa pro Akademické MČR v lyžování.
Vloženo 2.2.2010 19:05
Okolí Tři Studní. Z osady Yukon vede kolem rybníka Medlov hezká jednostopa podél břehu rybníka. Tato část trasy se mi líbila nejvíc. Dále směrem na Tři Studně po loukách je stopa místy docela zavátá a měkká, ale na klasiku to jde. Ze Tři Studní směrem na Vlachovice je v lese stopa dobrá, je to asi jediné místo, kde se dá i bruslit. Po loukách se pak dá pokračovat směrem na Vlachovice a Nové Město.
Vloženo 2.2.2010 18:58
Dnes se jelo na tratích u hotelu SKI Akademické MČR v lyžování. Stav tratí v areálu je velmi dobrý, protažena rolbou je většina tras a tudíž je možno využít hodně kombinací propojení okruhů. Vřele doporučuji pro sportovně-založené lyžaře jako místo pro skvělý trénink.
Vloženo 31.1.2010 17:19
Tak jsem byl dneska vyzkouset stopy kolem Bystrice nad Pernstejnem ( www.bystricko.cz ) a naprosta spokojenost. Jel jsem trasu Rovne - Zubri - Studnice - Odranec - Cross-country vlozka ( ocekaval jsem upravenej okruh z NM na Jimravov ) az na Lisek a pak zase po upravenych stopach pres Janovicky - Domaninsky rybnik - Rovne. Celkem cca 33 km.
Vloženo 26.1.2010 22:48
Dnes bylo exkluzivní počasí a čerstvě upravené stopy. Projel jsem po rolbou najetých stopách: N.Město - Vlachovice - Sklené - Fryšava - Nad Kadůvkem - Tři Studně - Medlovské údolí - N.Město. Stopy jsou projeté i na Radňovice a Jiříkovice a upraven je také okruh Na Americe (bruslení a klasika).
Vloženo 23.1.2010 16:10
Dnes ideální podmínky: Naše trasa: Vlakem do Čachnova, dále už na běžkách - Karlštejn - Zkamenělý zámek - Miloské Perníčky - Čtyři Palice - Milovy - Blatiny - Samotín - Křovina - Lisovská skála - Křižánky - svážnice mezi Bubnovaným kopcem a Zkamenělým zámkem až do Čachnova. Perfektní svezení, ideální podmínky: sice poměrně velký mráz, ale vymetené nebe a sluníčko. Ze začátku velmi slušně šlápnutá stopa od lyžařů, z Milov strojově upraveno: http://www.obchrast.com/2010/images/23012010055.jpg až po Křovinu, viz mapa: http://lyzovani.nmnm.cz/images/mapy/mapa1024.jpg Nechají se jezdit i široké svážnice, které byly ještě před týdnem vydřené pluhem, slabě nasněžilo a je to podstatně lepší. Přijeďte lyžovat na Vysočinu, stojí to za to!
Vloženo 27.1.2010 9:33
Suuuper nová stopa AMERIKA nema chybu-už se moc těšime na vikend.Mockrát dik.
Vloženo 16.1.2010 23:33
Ze Svratky - hlavní cesty jsou bohužel protažené pluhem a vystupují kameny, obzvláště cesta na Devět skal po žluté je zpočátku velmi špatná. Hřeben Lisovská skála - Malinská skála dobrý. Křovina - nad Samotínem velmi dobré podmínky. Směr Kadov prošlapaná stopa. Od Kadova na Tři Studně projetá stopa, perfektní svezení, pouze klasika (Novoměstská strana pěkně upravená). Dále najetá stopa Svratka - Křižánky směrem k penzionu. Odsud se nechá pokračovat na Milovy po svážnici, pouze prošlápnutá stopa.
Vloženo 11.1.2010 10:42
Po víkendovém sněžení už půjdou upravovat lyžařské turistické stopy na Novoměstsku. Dnes dopoledne se ještě upravují závodní tratě , kde nejdelší okruh měří 4 km. Tento týden se koná v areálu Zlaté lyže IBU CUP BIATHLON. Závody se uskuteční v pátek 15.1. a sobotu 16.1., ale celý týden již budou v areálu probíhat tréninky. Veřejnost bude moci využít večerní lyžování v úterý a ve čtvrtek od 17 do 19 h. Mimo tuto vyhrazenou dobu nevstupujte na závodní trasy.
Odpoledne asi ve 13 hod. se začne upravovat okruh "Na Americe" a navečer se snad ještě stihne najet stopa na Vlachovice,Tři Studně a Sklené. Během dalších dnů se budou postupně najíždět další stopy na Novoměstsku. Aktuálnější informace budou na: http://lyzovani.nmnm.cz/
Vloženo 11.1.2010 13:27
V neděli byla projeta stopa Čachnov (od křižovatky v lese) – Karlštejn – Pustá Rybná – Lucký vrch – Borová. Dále najeta stopa od rozcestníku nad Pustou Rybnou nad Březiny a zpět. Podmínky dobré, ze začátku ledovka, ale během dne s příchodem dalších sněhových srážek situace o dost lepší. Špatné byly akorát prudší sjezdy, ledová krusta na povrchu (Pustá Rybná).
Vloženo 28.12.2009 10:13
V lyžařském a biatlonovém areálu u hotelu SKI je upraven 1 km okruh na stadionu a přilehlé louce. Je to samozřejmě na umělém sněhu a dá se bruslit a jezdit klasika. Postupně se bude okruh rozšiřovat.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko