Moravskoslezské Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Moravskoslezské Beskydy ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Moravskoslezské Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 3.4.2022 11:43
Ahoj, včera odpoledne (2.4.) jsem si vyjel z Raztoky na Pustevny po knížecí na běžkách pro skate. Ve spodních partiích sněhu méně, ale každou hodinu sněhu přibývalo a dolů už jsem se zvezl až k parkovišti. Na Pustevnách závodní okruh ani jiné trasy rolbou upravené nejsou. Směr na Radhošť se zdál rolbou upraven, ale trasa byla silně rozdupaná od pěšáku. Sněhové podmínky super, rolbam a běžkařum Zdar!
Vloženo 12.3.2022 16:54
Papežov - Zimný - Ivančena: Trasa stále sjízdná po celé délce už od parkoviště v Papežově, protažená rolbou počátkem týdne, stopa na klasiku začíná až mezi Huserkou a Zimným. Jelo se dobře, sněhu zatím dostatek, ale už odtává a mimo stín dost měkne, místy je to i namrzlé. Citelně kvalitnější byl úsek mezi Zimným a Ivančenou, tam se mi jelo nejlépe.
V úseku mezi Papežovem a Zimným se to hemží skialpinisty, běžkaři spíše výjimkou, potkal jsem jich jen několik. Na neděli tu trasu můžu ještě bezpečně doporučit, jak to bude dál vzhledem k chystanému výraznému oteplení, to už si netroufnu zhodnotit.
Vloženo 10.3.2022 20:08
Trasa, Pustevny-Chata Mir-Skalikova louka, podminky luxusni, stopa po cele delce cerstve upravena, doporucuji.
Vloženo 9.3.2022 20:02
Objevila se nám informace na bílých stopách, že protáhli trasy na Lysou (snad teprve podruhé v sezóně), tak jsem se jel kouknout a přináším Vám info:

Papežov - Lysá hora.

Sněhu je dost. Na běžkách možno již od samého začátku, tedy od parkoviště, od Pasičky je už sněhu velmi hodně. Trasa je skutečně protažená už od první zatáčky. Dokonce byl pokus o založení traceru na levé straně pro klasiku. Bohužel mu to jiná rolba (asi ta zásobovací) rozje´ch´ala (+ muž na sněžném skútru - jezdil tam a zpět a vozil dolů vždy 1 velký černý pytel, celkem jsem ho potkal 6x). Takže se stopa objevuje až cca 1km před Zimným. Od Zimného směrem k Ivančeně už je krásná klasická a ničím ani nikým nezničená stopa pro klasiku :-D
Sníh je nyní krásný, bílý, čistý. Určitě pořád na áčkové lyže
Cestou jsem potkával pěšáky a skialpinisty. Jako běžkař jsem zde byl rarita. Určitě doporučuji.
Vloženo 9.3.2022 19:51
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzka z 9.3.: Prosím, víte někdo jak aktuálně vypadá stopa na Pustevnách? Děkuji)
Zuzko, koukni na bilestopy.cz Všechno upraveno. Dokonce protáhli dolů i Knížecí cestu. :-D
Vloženo 6.3.2022 12:17
Dnes paradne protazene stopy chata mir pustevny 👍
Vloženo 6.3.2022 12:51
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 4.3.: Zdravim, nevite prosim, zda se da z Makova kolem Vysoke az nad Solan? Mapy.cz ukazuji den starou strojovou stopu, tak jestli se opravdu da? Pripadne jde to i ze Solane?
Diky a pekny den)
>>>> tak z prechodu Makov projeto skutrem, ale beze stopy....snehu ale dost, tak to slo vyjit v klidu. Pekna stopa az od Trestiku smerem na Vysokou
Vloženo 5.3.2022 21:57
Trojanovice/Ráztoka - Knížecí cesta - Pustevny
Nový sníh, cca 10 cm. Cesta je sjízdná v celé délce, není upravovaná, projetá běžkaři a skialpinisty (samozřejmě také pošlapaná částečně pěšáky). Nahoře pohádka, jako v prosinci, dále již kdekoli podle bílých stop. Paráda.
Vloženo 4.3.2022 20:53
Dnes trasa Bílá - Gruň - Smrkovina - Ježánky - Pasička - Lysá hora - Zimný - Ivančena - Albínovo náměstí - Ostravice. Až po Gruň na trase dlouhé vytáté úseky, dál už to na loukách po zmrzlém sněhu s popraškem nového šlo. Úseky v lese většinou zmrzlé a ledovaté s jehličím, za Muroňkou i vyhrnuté. Od Pasičky upravené, projížděné skůtry a mnoha skialpinisty. Od Zimného až po Ivančenu stará prošláplá stopa od lyžařů, rozšlapaná pěšáky.Ale dalo se jet vedle, jen pár centimetrů nového sněhu - nejlepší úsek trasy. Dál už sněhu rapidně ubylo, střídaly se zmrzlé rozšlapané úseky se sněhovými, občas vyčnívající kameny. Poslední asi kilometr před Albínovým náměstím vyhrnutý a prakticky beze sněhu. Ale i tak fajn výlet.
Vloženo 1.3.2022 22:08
Start od chaty Mír, cca 1 km pěšky, dále krásná jeden den stará stopa. Na kraj okruhu Skalíkova louka, pak zpět a Pustevny. Část okruhu Velká jezdovka. Dále k Tanečnici. Poté nazpět až k chatě Mír. Něktěrá místa jeta víckrát. Potkáno na běžkách tak deset lidí :). Využity mohérové lyže, nechěl bych mazat (morký sníh, prachový, přemrzlý, vyklouzaný :). Azuro, nádhera.
13:19
13:37
13:37
14:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 27.2.2022 9:05
Zdar, trasa z Hlavate směr Bečva super. Sněhu dost, misty zledovatělé a az na blbce co tam vcera zapadl z Ford Ranger bez RZ černé barvy(dneska to po něm upravila rolba) super 10km. Az ke ski areálu Solisko to nešlo, vytata místa.
Vloženo 26.2.2022 19:39
Pustevny - Martiňák, okruh Zmrzlý vrch, okruh Skalíkova louka: vše dobře sjízdné, velmi proměnlivá stopa, chvíli zmrzlá, chvíli vrstvička nového lepivého sněhu. Někde je stopa hodně špinavá, jehličí, šišky, hlavně na Zmrzlém. Pěkná rychlá stopa do sedla Tanečnice, dál jsem ten okruh nejel. Nic moc počasí, ale sportovní zážitek super.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 26.2.: Ahoj , nevíte někdo jak vypadáji stopy na trase Martinák - Pustevny a trasy na pustevnách?

Děkuji)
Vloženo 26.2.2022 9:56
Pustevny - Radhošť. Protažená stopa z Pusteven, celkem tvrdá, a pěkný sníh. Pod 950m ale už měkká. Dalo by se dostat až k chatě Mír. My jsme vyšli po zelené na hřeben. Po hreběni projeto rolbami a auty k chatě na Radhošti, tam ledy. Foukalo, pěkné rozhledy. Parkoviště z třetiny zaplněné, silnice bez problémů.
Vloženo 19.2.2022 13:53
Pustevny - Martiňák. Sněhu dost. Velmi zřídka a na krátkých úsecích pěkné svezení a stopa překvapivě držela (skiny), ale jinak dost dřina a opruz (jehličí, větvičky, listí, šišky). Dost lidí to otočilo v prvním lese, někteří šlapali s běžkami v ruce.
Vloženo 19.2.2022 0:18
Nástup do stopy Třeštík- Soláň je možný až pod Vysokou (cesta od chaty Třeštík bez sněhu). Na trase spousta větviček, šišek a jehličí. Od Kotlové po vjezd do lesa fajn, potom už jen pro běžce bez běžek:)
Vloženo 13.2.2022 19:16
Jeli jsme ze Soláně na Třeštík a pote do údolí k hotelu Galik. Az na zaverecny sjezd, ktery jsme sli z vetsi casti pesky, to bylo moc dobre. Snehu tak 20 cm, obcas vetvicka, ale pevna podkladova vratva misty i s vyjetou stopou. Soláň slabší - rozježděné a ledové.
Vloženo 13.2.2022 7:53
Ahoj včera Bílá-Salajka-Bumbalka-Bobek-BÍlá sníh premrzly takže vosk z lyže rychle mizel a na hřebenu rozdupané od stáda pěšáků, vše vynahradilo krásné počasí.Lidi jsou bezohledné hovada...Skol
Vloženo 10.2.2022 21:42
Před 11. hod. jela na Papežov směrem od Zlatníka na návěsu rolba. Možná bude vyžehlena stopa. Na Sviňorkách stopa nebyla, sjeli jsme k rozcestníku pod Malým Trávným, ale dál se nedalo, cesta vyhrnuta na hlínu směrem k rozcest. Kobzok.
Vloženo 10.2.2022 17:15
Pustevny Martiňák sněhu dostatek občas větvička stopa jakž takž..
Vloženo 9.2.2022 22:22
No, dnes jsem se částečně bořila ze Zimného až pod bývalou sjezdovku, šlapala na žlutou, pak to bylo lepší, ale bez stopy až na Ivančenu. Odtud stopa na Albínovo. Sníh mokrý, mlha, jak v prádelně, ještě kipalo ze stromů.
(Odpověď na dotaz uživatele RoKo z 9.2.: Ahoj! Neví někdo, jak to vypadá na Lysohorské magistrále - Albinovo náměstí - Ivančena - Zimný? Upravuje se letos vůbec?)
Vloženo 9.2.2022 22:28
Byli jsme tam ne v so, ale v pátek. Došlapali jsme na vrch okruhu Sviňorek. Nějací dobráci nám to z jedné strany prošlapali, tak jsme to s radosti sjeli. Sněhu bylo v pátek spoustu, ale nad rozcestníkem Kobzok tak o 10 čísel méně a čím níž, tím míň. Od pátku připadlo ve vyšších polohách tak 20 čísel, tak sněhu by tam mělo být dost. Jen není dost lidí na šlapání.
(Odpověď na dotaz uživatele Rendy z 9.2.: Je nad přehradou Morávka na běžkařském okruhu Morávka sníh? Nevíte někdo, jak vypadá stopa? Děkuji.)
Vloženo 8.2.2022 22:31
Trasa od chata Martiňák - Pustevny. Podle webu https://www.pustevny.cz/bezky/ byla stopa strojově upravená cca v pátek, čemuž bych i věřil. Stopa pěkná, nerozbitá, sněhu dost, počasí fajné (i když na nahoře na Pustevnách u chat foukalo fest), tak ve stopě a mezi stromy to bylo jen lehce větrno.
Vloženo 6.2.2022 17:56
Okruh Bílá - Salajka - Bumbálka - hřebenovka na Bobek - Bílá: trasa čerstvě upravená v celé délce, většina trasy i s vyfrézovanou stopou na klasiku. Sněhu také všude dostatek, jen přímo dole v Bílé kolem cesty je to trochu horší, ale stále průjezdné. Celkově velmi dobré podmínky a bezproblémová jízda. Největší provoz byl po hřebeni mezi Bumbálkou a Bobkem, v úsecích Bílá - Bumbálka a Bobek - Bílá už mnohem méně.
Vloženo 6.2.2022 14:51
Včera Hlavatá-Solisko a zpět, minimum lidí, pěkná stopa, jen na Bečvě trochu namrzlé, jinak pěkné svezení.
Vloženo 6.2.2022 10:01
Parking pod Sviňorkama, běžky na rameno a směr Sviňorky (pod sjezdovku), kde začíná Beskydská magistrála. K prvnímu rozcestníku (Kobzok) mokrý sníh, stopa žádná. Dáváme se doprava (směr pod Malým Travným), kde je sněhu dost, ale stopa je špatná. Od rozcestníku Pod Malým Travným je asi nejlepší úsek. Sněhu spousta, stopá zlá (jen jedna), ale dobrý. Z úbočí Malého Travného sjezd vysokou špatnou stopou zpět k výchozímu bodu. O strojové stopě nemůže být řeč, k ideálním podmínkám daleko, ale bylo to krásné! Zhruba 20 běžkařů na trase.
Vloženo 5.2.2022 19:45
Dnes od Hotelu Ondrášův dvůr směrem nahoru na Javořinku, parádní.... sněhu dostatek, upravená trasa po celé délce, ráno málo lidí, později více běžkařů, ale i tak super běžkování. Upraveno pro klasiku i skate, kolem Rožnovského vrchu jen pro skate... Díky všem ochotným rolbařům...
Vloženo 5.2.2022 18:36
Bílá-Bebek-Bumbálka-Soláň-Cáb-Vsetín. I v náročných sjezdech sněhu vsude dostatek. Úsek Bumbálka-Soláň bez kvalitní úpravy, vše ostatní naprosto skvělé (včetně i jindy problémových úseků u Cábu). Sjízdné az do Vsetína-Jesenice (na konečnou Bus). Dekuji rolbařům z Bílé a Cábu za skvělou úpravu!!!
Vloženo 5.2.2022 18:18
Dnes na běžkách Zlatník - Visalaje a zpět. Hodně sněhu, stopa pro běžkaře upravena.
Vloženo 5.2.2022 15:23
Včera Bumbálka- Kmínek - Bobek - Bílý Kříž, luxusní podmínky a spousty sněhu, jen odpoledne se to lepilo. Zpátky z Bobku do Bílé, supr, neplánovaný nocleh na Chatě Bílá u hlavňačky (doporučuju, vstřícný přístup). Dnes ráno z Bílé do Mezivodí luxus, nahoru na Bumbálku prošláplé jen od běžkařů - než nás předjela rolba která to luxusně upravila až nahoru na Bumbálku.
Vloženo 4.2.2022 8:51
Ski areál BÍLÁ - severní okruh (Bebek, Konečná, Bílý Kříž, Švarná hanka, Charbulák)
Cca 30 cm nového sněhu, čerstvě urolbováno. V údolí obleva, v horních partiích nádhera.
Mnoho úžasných úseků, bohužel i spousty míst kudy vede trasa po odplužených asfaltkách. Tradiční problémová místa kde je lepší sundat běžky (okolí osady Konečná, úsek za chatou Dorotanka, přes Bílý Kříž, delší úsek od Charbuláku dolů a samozřejmě na konci od soutoku Ostravic do skiareálu). Celkově spíše nedoporučuji.
Vloženo 2.2.2022 18:12
Dnes jsem jel okruh Mezivodí - Bumbálka - Bílý kříž - Gruň - Bílá. Trasy je upravená pro klasiku, ale připadlo do 10 cm vlhkého sněhu na hřebenu. Podklad dobrý, sněhu dost, jen se to trochu lepilo. Na hřebenu mezi Bobkem a Konečnou pokáceli na trasu pár stromů, nutno objet lesem. Zeleně značená část trasy ke Konečné tradičně vyhrnutá, ale dá se to sjet. Snad to na víkend zase upraví.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 31.1.: Ahoj , nemáte někdo bližší informace k okruhu Bílá - Grůn - Bílý kříž - Konečná -Bobek - Bílá? V jakém stavu jsou stopy? Je trasa upravována i pro klasiku ? Sněhové podmínky ? Trasa by měla být projeta rolbou. Děkuji)
Vloženo 2.2.2022 22:47
Martinak - Pustevny luxus nový sníh trochu lepil i tak max.spokojenost
Cesta od H.Becvy k Marťiňáku autem na zvážení aspoň za mě.
Vloženo 29.1.2022 23:20
Okruh Bílá přes Kozí Hřbety na Mezivodí a druhou stranou údolí zpět na Bílou: podmínky dobré, sněhu dostatek, stopa po celé délce trasy upravená rolbou a nerozšlapaná od pěších turistů.
Jen pozor na parkování v Bílé, aut na parkovišti u ski areálu mraky, ale jakž takž se ještě místo najít dalo. Parkoviště na Mezivodí o poznání prázdnější.
Vloženo 29.1.2022 20:54
Skol, běžkaři. U naších sousedů, Slováků, jsou taktéž krásné trasy, hned kousek za čárou. Přidávám odkaz, kde je aktuálně upraveno
https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo/z-husarika-na-petranky-bezecka-trasa-upravena
Vloženo 29.1.2022 17:47
Čeladná - golfové hřiště, dnes dvakrát, ráno i večer, velmi hezké podmínky na skejt, občas leze drn, ale velmi přijatelné. Stopa na klasiku zatím není, není ji do čeho vypreparovat. Ale vzhledem k množství sněhu v Beskydech klobouk dolů za zpřístupnění. Pozor, v areálu se platí za běžkování. Ale stojí za to.
Vloženo 29.1.2022 13:04
Žádná stopa, celá šíře cesty totálně rozdupaná od mraků lidí, mezi kterými běžkař musí chudák kličkovat. Na některých místech cesta dokonce posypaná štěrkem. Pro běžecké lyžování cela hardcore, palec bohužel dolů..😥
Vloženo 28.1.2022 20:27
Chata mír - Pustevny - Martinák a zpět. Chata mír - Pustevny prakticky bez stop . Připadlo do 10cm sněhu . Pustevny - Chata mír stopy pouze od lyžařů. Sněhu všude dostatek jen chyběla úprava . Ta proběhla naposledy minulý týden v sobotu . Snad to upraví v sobotu Ráno .
Vloženo 27.1.2022 19:09
Dneska Kozinec - Ostrý - Javorový a dolů do Ořichovice kravín. Sněhu je od cca 550m.n.m dost, nahoře 40 cm,trochu přimrzlá krusta, stopa není stroj. upravená, místy projeté autem nebo traktorem.
Vloženo 26.1.2022 7:42
Právě skončeno - našel se zájemce
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 26.1.: Stále nabízím 2 registrace pro start na JIZ50 ( zaplacené, dáme zdarma, je n za poplatek za přeregistraci á 300,- ).
Jsou použitelné pro jakoukoliv délku trati...
pasikora@email.cz)
Vloženo 26.1.2022 12:19
Karlovice.Z Machuzek směr Gálik, paráda.Rovinka ale krásně se projede,dnes upraveno.Přes vekend bude plno, přeplácano,lepší v týdnu,pohoda.
Vloženo 25.1.2022 18:35
"Děkujeme" těžařské firmě za zničení části úseku z Mezivodi do Bílé, jednoho z mála mist, kde se dalo slušně sklouznout 😬
Vloženo 25.1.2022 17:23
Pustevny Martiňák sešup od Pusteven ledový v lese pár kamínků jinak trasa krásná.
Vloženo 25.1.2022 0:58
Okruh kolem Zmrzlého - stopa upravena, ale pro nedostatek sněhu se často vyskytují kamínky (pro staré běžky).
Vloženo 24.1.2022 7:20
Včera modrý okruh na Bílé, jižní část z Mezivodí dobrá, v severní části v lesních úsecích občas kamínky. Z Mezivodí po prohrnuté cestě na Hlavatou a po lesní cestě ve stopě od auta nad přehradu na H. Bečvě. Sjezd dolů zpočátku občas kameny, po loukách už v pohodě.
Vloženo 24.1.2022 6:43
Včera jsme vyrazili z Hamer od Skoly po žluté na Grůn , Švarná hanka a zpět .V lese stále málo sněhu ,skluznice dostala zabrat ,Na hřebeni s opatrnosti a občasným výjezdem z hlavni silnice pěkné svezení .Původní plán sjezdu po modré směr Bílá jsem z obav o lyže zavrhl a při stejné cestě se svezl po neznačené asfaltce az k silnici.
Vloženo 24.1.2022 5:19
Včera od Ráztoky po knížecí na Pustevny, pak na Mariňáků. Z počátku dost kamínků a jehličí ve stopě pak už krásné svezení až k Marťiňáku. Okruh kolem Zmrzlého od Tanečnice z počátku velmi dobré pak po světě do nižších poloh málo sněhu a hodně kamenů ve stopě pak dál už dobré. Chtělo by to kdyby ještě pár cm sněhu připadlo.
Vloženo 23.1.2022 20:17
Dnes z trojanovic směr okruh pres velkou sjezdovku . Do n.m.900m bída, málo sněhu ,prakticky bez stopy , spousta kamení. Pak uz pěkné svezení , misty zafoukana stopa. Pak okruh skalikova louka . Dobre podmínky , dostatek sněhu . Po měsíci se konečně vrátila skutečná zima. 😁
Vloženo 23.1.2022 12:24
Dneska z Bílé na Mezivodí parádní prašan, prošlápnutá stopa v obou směrech.
(Odpověď na dotaz uživatele Anet z 23.1.: Ahoj, nebyl někdo včera na nějaké trase kolem Bílé, jsou sjízdné?)
Vloženo 23.1.2022 12:05
Dnes rano pokus o bezkovani na tratich na Horni becve sice projete od skutru ale zafoukane pak okruh skalikova louka na pustevnach pekne projete od rolby snehu dost a okruh kolem zmrzleho v nizsich pariich hodne kaminku
Vloženo 22.1.2022 17:10
Nebyl nekdo na okruhu kolem Bile? Jak dlouho to cca trva?
Vloženo 22.1.2022 16:57
(Odpověď na dotaz uživatele Mates z 22.1.: Myslíte že se bude zítra dát vyrazit na bruslení kolem Velkých Karlovic?)
Byl jsem a jen stopy na klasiku.
Vloženo 22.1.2022 16:26
Skol, dnes z Bebku na Morávce směr Bílý Kříž a zpět. Trasa beze stopy (část trasy projeta odhrnovačem, poslední 1 km stopy od nějakého vozidla. Spíše dobrodružství než sportovní zážitek. Sněhu je dost, odhadem 20 - 25 cm prachového, místy závěje a vyvátá místa.
Vloženo 21.1.2022 8:38
Pustevny - Radhošť, spodní cestou směr chata Mír sněhu dostatek stopa zavátá. Po zelené značce na hřeben. Na hřebenu stopy zašlapaná pěšáky. Sněhu dostatek.
Vloženo 20.1.2022 21:42
Dnes běžky z Trojanovic od rest. Ráztoka po Knížecí cestě na Pustevny, podklad led a na něm malá vrstva nového sněhu Stoupalo se dobře. Dále trať SF Pustevny – k Velké sjezdovce. Na ní trénovali borci z Rožnova. Od Velké sjezdovky zpět na Pustevny a dolů do Ráztoky. Nic jiného nebylo sjízdné.
Vloženo 10.1.2022 13:40
Bohužel sněhu je málo, a dle dostupných informací i z vlastní zkušenosti to v tuto chvíli není na běžky reálné. Nepočítám v to asfaltovou cestu z Pepežova na Lysou horu, kde to možná na bruslení místy bude. Musíme počkat až nasněží.
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 10.1.: Poraďte, kam se dá aktuálně vydat na běžky. Děkuji.)
Vloženo 1.1.2022 17:32
Včera odpoledne na Pustevnách (stadion) bylo dost popadané jehličí, občas i hlína. Pro skalní běžkaře dobré, ale žádné pěkné projetí to nebylo.
Vloženo 29.12.2021 12:52
Dnes Beskydská magistrála.Horní Bečva od zastávky před odbočkou na Mezivodí směr Sachova studánka a přehrada. stopa zasněžená ale průjezdná..i pro bruslení. žádné větvičky.. kameny..šišky ale hlavně žádní lidi jen pár běžkařú. nebýt lehké mlhy tak paráda!!!
Vloženo 28.12.2021 21:59
Dnes Martiňák - Pustevny - závodní okruh na Pustevnách - Martiňák . Stopa tvrdá, místy zmrzlá , tuhý vosk moc nedržel.
"Závodní okruh" byl upraven a podmínky byly lepší než na trase z Martiňáku, kde je ve stopě už v některých úsecích dost jehličí a listí. Ale i přes tyto drobné negativy to bylo pěkné svezení.
Vloženo 27.12.2021 22:55
Dnes pondělí po obědě: svítilo červeně parkoviště na Pustevnách, pak mi někdo říkal, že není pravda, ale věřím info tabuli. Tak zvolena uklouzaná příjezdová cesta na Martiňák. Na Pustevny oživit klasický styl, lyže s kobercem držely výborně, ale stopa rychlá, v případě kondičních možností lze dobře i soupaž. Kilometrový úsek směr Tanečnice pěkný. Rovněž fajn stopa na okrut Skalíkova louka.
Včera neděle: Velké Karlovice. Machúzky až Horal. Louky stopa skůtrem, na rolbu sněhu málo, místy ze stop vyjíždí lyže. Závěr k Horalu jen z povinnosti, nic moc. Pustevny nyní mnohem lepší.
Užívejte a makejte, dokud to jde.
Nebuďme agresivní moc, ale běžkařská stopa se upravuje pro běžkaře...
Vloženo 27.12.2021 22:50
Aleno, můžeme případně o běžkařské technice podebatovat zde: author88@seznam.cz :) H.
(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 18.12.: Odpověď pro Honzu Vsetin: v té sauně jsem nebyla, měla bych to trošku z ruky.)
Vloženo 27.12.2021 21:45
Dnes noční výjezd kolem Zmrzlého vrchu..Parádně upravená stopa..žádní lidi..ticho..Sněhu je akorát..škoda že už jen na pár dní
Vloženo 27.12.2021 17:05
Okruh na velkou sjezdovku upraven. Super i s výhledy. Stopa směr chata mír taky super jezdíme po posezení a pak zpět přes Skalický na parkoviště. Stopa na Zmrzlý upravena jen více lidí ve stopě s dětmi, ale super že se děti učí. Jen ti pěsaci by měli byt ohleduplnější..... Zítra na závodních stopách závody tak dopoledne vyražte jinam....
Vloženo 27.12.2021 14:01
Na Štěpána se dalo. Jen bych doporučila cestou dolů poslední necelý 1 km před Mírem sundat lyže.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 26.12.: Ahojte, jak vypadaji prosim stopy na Pustevnach, jenozne jet od chaty Mir ?dekuji)
Vloženo 26.12.2021 19:00
PUSTEVNY - Dnes výborné podmínky (včetně výhledů k Hrubému Jeseníku i k Západním Tatrám). Hřebenovka na Radhošť tradičně uchozená zástupy pěšáků, postranní stopa na klasiku zčásti zachována. Závodní tratě přes Zmrzlý jsou strojově upravené, spodní trasa přes Okrouhlý má ovšem jen jednoduchou stopu vyjetou běžkaři. Okruh Skalíkova louka parádně upravený, pěkně se dá pokračovat i dál, závěr sjezdu k chatě Mír trochu horší, pod ní už zledovatělé a na lyžích nesjízdné.
Vloženo 25.12.2021 14:50
Pustevny - rolba projížděla až dopoledne, ale postupně upravili kolečko Zmrzly vrch, na Martinak i Radhošť, takže dnes čerstvé stopy. Navíc celý den tam sněží, takže zítra myslím budou podmínky ještě lepší než dnes. Trasa na Martinak mela výjimečně více sněhu a méně větviček a listí.
Vloženo 22.12.2021 21:23
Okruh ze Samčanky po magistrále pod Němčankou na Kozí hřbety a okolo Javořiny zpět. Sněhová pokrývka nerovnoměrná, zhruba od 5 do 15 cm, místy to ale i dřelo po kamíncích. Stopa neprojetá, neupravená, dalo se to jakž takž jet, ale počkal bych na více sněhu, nicméně dle předpovědi se má naopak oteplovat, takže podmínky se budou spíše horšit.
Vloženo 22.12.2021 17:29
Chata Mír-Pustevny prvních 500m kamínky jinak super, Skalikova louka luxus,Pustevny - Martinak super
Vloženo 20.12.2021 0:11
Dnes Pustevny z Martiňáku. Pak k Tanečnici. Pak větší část okruhu Velkou sjezdovkou. Pak Radhošť. Stopy ze soboty. Až na výjimečná místa dost slušné, ale ne na jedničkové lyže. U Martiňáku padl mokrý sníh, nahoře více do normálního sněhu, ještš více štiplané krystalky. Jeto soupaž či na vhodných místech bruslení, nechtěl bych na to mazat :). Děkuji za úpravu. H
Vloženo 18.12.2021 10:41
Měli jsme obavy, ale tratě na Pustevnách v solidním stavu. Sice je třeba býti obezřetný-v některých úsecích po úpravě málo sněhu, ale jinak O.K., s čerstvým popraškem. Sníh poletuje, zamračeno&mlhavo, ale nefouká. SKOL!
Vloženo 12.12.2021 22:35
Sobota: Bruslení cyklostezka Vsetín-Zbrojovka, výborné.. Karlovice-údolí: špatné, stopa jen vychozená, hlína, tráva, zbytečné jezdit.
Neděle: Dle referencí výborné bruslení Dušná Cáb. Osobně: Martiňák-Pustevny za mě velice slušné, stopa většina trasy. K Tanečnici slušhá stopa. Velká část okruhu Velkou sjezdovkou pěkné. Na Rahošť taky fajn, převážně bruslení.
To Alena: nebyla jste pak náhodou v sauně Vsetín?
H.
Vloženo 12.12.2021 20:02
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk Hoffmann z 9.12.: Ahojte, nevíte někdo jak vypadá trasa Martiňák - Pustevny?
Díky za info)
Jela jsem to dnes, je to ok, místy listí, šišky, ale v pohodě průjezdná. Trošku led při sjezdu z kopce od pusteven. A hospoda na Martinaku zavřená (rekonstrukce). Ale myslím, že dle předpověďi už to za pár dní sjízdné nebude.
Vloženo 12.12.2021 19:47
Cesta Pustevny -Martiňák Místy led a kamení..Hodně listí a větviček.v některých místech stopa až na trávu..Pokud začne tát tak už to nebude na běžky
Vloženo 12.12.2021 17:09
Dnes z Podolánek na Martiňák. Málo sněhu až 2km za Martiňákem slušná stopa na Pustevny. Po cestě potkávám desítky běžkařů. Ve stoupání před Pustevnami led!. Na Radhošť sněhu dostatek, až někdy sněhové jazyky. Cesta po Knížecí na Raztoku je bezpečně sjízdná v celé délce.
8:53
9:38
10:28
10:37
Vloženo 12.12.2021 11:04
Ano, potvrzuji o Bílé - Mezivodí. I já jsem byl "jediný".
Vloženo 11.12.2021 17:11
Bílá - Mezivodí neupraveno, ale stopa slušně projetá. Sněhu celkem dost. Ojediněle kamínek, šiška. Odpoledne jsme byli jediní běžkaři tam i zpět.
Vloženo 10.12.2021 20:44
Pustevny - Martiňák: 18h, Probíhá strojová úprava

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 8.12.2021 21:02
Trojanovice - Pustevny - Radhošť.
Knížecí cesta je plně průjezdná již z parkoviště. Dole tvrdý podklad, nahoře prašan. Perfektní podmínky. Již na Áčkové lyže. Od Pusteven je to již jak v Mrazíkovi: trasy parádně upravené, sněhu hodně / viz bílé stopy/. Paráda. Zítra má ještě přisněžit.
Vloženo 4.12.2021 18:11
V úterý 30.11. jsem projel pouze 1,5km podél hotelu Tanečnice po rovince a zpět bez odbočení na Martiňák. Čerstvý sníh, bez stopy, ale paráda, nadšení z prvního sněhu. Ve čtvrtek to samé plus výjezd z Pusteven na Radhošť a zpět. To už trochu začalo tát a na zpáteční cestě jsem potkal auto, takže pak už oranice. Na BAP neupraveno, ale při odjezdu jsem potkal profi běžce z Frenštátu a Běžky Kněhyně, tak snad na víkend upraveno.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Moravskoslezské Beskydy