Rychlebské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Rychlebské hory ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Rychlebské hory - aktuální zprávy

Vloženo 24.3.2015 21:39
Oprava - sněhové podmínky velmi dobré od Císařské boudy. Luční vrch je až ke konci trasy.
Vloženo 24.3.2015 21:28
Ostružná - Paprsek - Malý Šengen - Smrk - Lesní bar - Horní Lipová žst. Lyže jsme nasadily až nad vlekem Řetězárna - jehličí, zledovatělé. Od Lučního vrchu sněhové podmínky velmi dobré až po Lesní bar, zbytek pěšky. Teplota cca 0-6 stupňů. Vzhledem k předpovědi, zítra asi poslední možnost.
Vloženo 8.3.2015 20:46
Paprsek - Velký Šengen (po polské straně i zpět, bylo to tam více ve stínu). Sněhu dostatek, sem tam větvička, ale na lyžích ani škrábanec. Sníh na sluníčku brzdil, ve stínu to jelo slušně. Jen jsem nepochopil, proč na české straně dělají i v tuto roční dobu pořád 2 stopy, když klasici jdou z 90% mimo stopu (pochopitelně, ve zledovatělé stopě jim vosk nebere). Ale jinak pochvala, Paprsek, to jsou moravské Jizerky.
Vloženo 4.3.2015 19:29
Paprsek. V 9.30 lanovkou nahoru (asi starnu...) a jako druhy jsem se vydal na Pralinku. Druhy proto, ze jako prvni jela rolba a upravovala 5 cm cerstvyho prasanu. Ne odpoledne na zaver sichty, aby to pres noc zapadalo nebo zafoukalo, ale RANO. Panove z jinych arealu - berte si priklad. Jel jsem tedy vse, co bylo upraveno - Maly Sengen, Petrikov i k Ostruzniku. Nadhera. Mix stareho a noveho snehu za rolbou bez problemu, problem jen v cerstve nedotcene kruste. Mazal jsem do plusu, ale cely den bylo spise -0. Odpoledne videno par pokusu na Smrk, ale mych 30km uz stacilo. Zaverecny sjezd na parkplatz po zelene znacce a malovani stopy po nedotcenych loukach kolem silnice uz byl jen bonbonek na zaver. Minimum lidi, slunicko a spousta snehu = jedte na Paprsel!
Vloženo 2.3.2015 22:58
Všechny stopy a okruhy kolem Paprsku perfektně upravené, sněhu spoustu, krásné lyžování. V sobotu to odpoledne trošku díky sluníčku natálo, ale v neděli zase lehce přimrzlo.
Vloženo 28.2.2015 21:34
od Císařské jsem s trochou opatrnosti a kličkování dojel až na sjezdovku Branná
Vloženo 14.2.2015 16:48
Kolem Paprsku krasne prasanove stpy,v lese nefouka,z Petrikova idealni stopa.
Vloženo 4.2.2015 22:59
Petříkov-Paprsek-Velký Šengen-Smrk kvalitně upravené stopy na klasiku i bruslení (odbočka na Smrk jen klasika). Na tvrdém podkladě rychlý čerstvý sníh, nádherné počasí s celodenním mrazem.
Vloženo 4.2.2015 18:01
Paprsek-V.Šengen-Trnová Hora-Milíře. Velký Šengen bezvadně upravená stopa na klasiku, dokonce i na bruslení to bylo většinou dobré: na cca 80% trasy byla jen jedna stopa, takže bylo dost místa na bruselní, podklad tvrdý, čestvý sníh byl lehký. Jediný nevhodný úsek na bruslení bylo stoupání na trase Trnová Hora - Milíře, tam to bylo měkké, bořilo se. I kolegovi, co šel klasiku, to bylo dost měkké. Jinak všude spousta sněhu, žádné vydřené místo jsme nepotkali a na rozdíl od víkendu bylo i málo lidí.
Vloženo 19.1.2015 21:52
Z Ramzové na Paprsek, sjezd do Petříkova ledový,Petříkov nesjízdný,lyže se daly nasadit až na můstku za Tara barem,do zatáčky Černého potoka ledové ale nahoru se to dalo ujet, zpět to bylo o nohy dál ze zatáčky velmi dobrá a rychlá stopa místy ledová, Paprsek ve 12 hod -2st, mlahavo
Vloženo 12.1.2015 10:05
Paprsek- Pralinka dali jsme to po směru hodinových ručiček, pod Polskou horu led, jehličí, sem tam šutřík,trápení. Z vrchu to bylo o něco lepší, ale chybí sníh, snížek. Obleva se podepsala snad všude. Špatný dojem z běžek spravili vynikající borůvkové knedlíky a gulášek na Paprsku.
Vloženo 7.1.2015 20:18
Z Ramzové přes Petříkov, magistrálou přes Černý potok
na Paprsek, 30 cm kvalitního promrzlého sněhu, velmi
dobré stopy, pomalejší skluz ,Pralinka velmi slušná
a rychlejší stopa, na Paprsku ve 12 hod - 8 st. Petříkov
začíná být skiareálem duchů
Konečně kvalitní lyžovačka
Vloženo 3.1.2015 17:11
Jeli jsme z Paprsku okruh Velký Šengen a kromě pár míst paráda, i lidí nebylo moc.
Vloženo 31.12.2014 18:10
Na Paprsku s přihlédnutím k aktuálním možnostem velmi slušné lyžování klasickým stylem a díky za úpravu tratí, ale lyže šutračky byly jednoznačně správnou volbou.

Magistrála z Paparsku k Císařské chatě je asi jediným úsekem, kde dává smysl i bruslení (ale líbí se tam i pěším, které je třeba objíždět), dál dolů až do zatáčky s rozcestím Černý potok je to pořád velmi slušné na klasiku (vždy aspoň jedna ze dvou stop je bez šutrů), sjezd do Petříkova už za moc nestojí - kamenů je tolik, že se jim moc vyhnout nedá. Na horších lyžích se dá projet i po silnici Petříkovem až na parkoviště, od lyžařů jsou prošláplé nějaké stopy i dál do Ostružné.

Dále je upraven Malý Šengen, na jihovýchodě se upravená trasa napojuje u Císařské chaty tedy po trase okruhu Pohádka. Projeli jsme jen menší část okruhu, tam byla všude parádní stopa. Spojka z Šengenu na Pralinku projetá rolbou ale plná šutrů, nejeli jsme. Místo toho jsme projeli severní polskou část okruhu Velký Šengen, sice jen se stopou vyjetou od lyžařů, ale slušnou, jen s odpichováním z asfaltu. Návrat zpět přes hranice na severní konec okruhu Pralinka nic moc, sjezd opačným směrem do Polska se chodil pěšky.

Z Pralinky (také projetá rolbou) jsme jeli celou spodní část (po úbočí), nic moc, sněhu je tam méně, na většině míst se v podstatě nedaly vyříznout stopy. Z hřebenové části Pralinky jsme projeli minimum, taky nic moc.

Pár fotek je na https://www.facebook.com/Kamzasnehem + GPS záznam zde http://www.strava.com/activities/234973248 (stezka, kde jsme přejížděli z Pralinky na Šengen byla šláplá jen od pěších).
Vloženo 30.12.2014 22:34
Na Paprsku už se také lyžuje - "Napadlo 11 cm nového, celkem je 21 cm-dnes se projíždí Petříkov-pravé údolí, Pralinka a polská strana Šengenu" - z http://www.paprsek.net/Stopy

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Rychlebské hory