Rychlebské hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Rychlebské hory ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Rychlebské hory - aktuální zprávy

Vloženo 2.5.2017 9:01
Z Ramzové od busu do Petříkova po svých. Pak už to šlo - po magistrále na Paprsek, na Malý Šengen a přes Císařskou boudu zpět na Paprsek. Zpátky z hřebene od Císařské přes Ostružník. Od sjezdovky na bus už pěšky. Dopoledne v lesních úsecích sníh ještě celkem ztuhlý, ale slunce pálilo jak divé takže na otevřených místech už to později trochu čvachtalo. Občas už jsou vytátá místa, ale vše se dalo pohodlně objet bez přenášení. Na květen parádní podmínky. Když do toho nezaprší, tak to nad těch 900 m ještě chvilku půjde.
Vloženo 1.5.2017 9:13
Děkuji za perfektní úpravu běžeckých tratí za celou sezónu. Včera parádní ukončení sezóny. Stále dostatek sněhu.
Vloženo 30.4.2017 14:55
Z Paprsku 2x Malý Šengen v obou směrech. Perfektní úprava i na skate, lepší než minulý týden, např. Magistrála je takřka perfektně rovná. Sněhu dost až na prudký sjezd pod Travnou horou v Polsku, kde je vyhrabaná hlína. Kromě tohoto místa na Malém Šengenu lyže nepoškodíte. Poděkování rolbě z Paprsku za perfektní úpravu.
Vloženo 2.5.2017 8:00
"Od cca 700 m začíná sníh, kterého s rostoucí nadmořskou výškou velmi rychle přibývá. V 900 m v okolí Medvědí boudy leží 30 cm sněhu, v 1000 m na Paprsku je 40 cm sněhu a jsou urolbovány stopy." - to je konstatování pořadatelů závodů v orientačním běhu, které se mají konat na Paprsku za 2 týdny, pokud tedy sníh roztaje. Na webu závodů http://paprsek2017.ssu.cz/ je i pár fotek ze soboty
Vloženo 30.4.2017 7:10
Připojuji se k Martinovi.Paprsek včera perfektní - díky za stopy.Tady jsou fotky z 21.4, 24.4 a včerejška https://goo.gl/photos/B5xtK9uvRHyakjQF8
Vloženo 30.4.2017 0:39
Dnes Petříkov-Paprsek-Malý Šengen dopoledne paráda, ladovská zima, čerstvě projetá stopa, dobré na klasiku i skate. Odpoledne už se to lehce zhoršilo, na pár místech Malého Šengenu hlavně v úseku pod spojkou na Travnou horu několik louží vody ve stopě a v tom krátkém prudkém sjezdu trčí hlína, ale jinak super, skvělé sklouznutí na konci dubna
Vloženo 25.4.2017 18:51
Pondělí 24.4. Petříkov-Paprsek po magistrále,Pralinka a zpět do Petříkova, podmínky skvělé, ve stínu v lese stopa tvrdá, na sluníčku měkčí, nádherné běžky, díky za super stopy
Vloženo 23.4.2017 17:25
dnes trasa Petříkov paprsek-malý šengen-Petříkov.
Magistrála, malý šengen, pralinka upravena strojově, podmínky dobré nejlépe na klasiku, na skate je už poměrně rozměklý sníh, sněhu je tak 50 cm, firnový podklad+ připadlo dalších 5-10 cm čerstvého sněhu, takže se muselo mazat tuhými vosky, zkoušel jsem jet na císařskou boudu z Petříkova po červené, je to prošláplé, takže navrch to jakž takž jde, dolů bych doporučoval jet určitě po magistrále, dále jsem po cestě viděl prošláplé stopy směrem na Smrk, takže nadšenci se zřejmě dostanou i tam.
Vloženo 22.4.2017 21:59
Děkuji Paprsku za z hlediska data naprosto nevšední zážitek. Od busu v Ramzové se dalo jít po poli, poté 500 m sjezd po červené na petříkovskou silnici (ten byl jen prošláplý a bylo to pro drsňáky). Do Petříkova po silnici (jinak to nejde, ale je to jen 1 km). Odtud je najetá stopa (1-2 stopy pro klasiku, uprostřed pro skate), jak píše Tomáš, je asi lepší klasika. Já to tedy skoro celé odbruslil, ale byla to zbytečná dřina, jde to obstojně jen ráno, kdy to ještě není úplně měkké (ráno byly +3°C), nejlépe na magistrále, naopak skoro vůbec na Malém Šengenu, kde je to uprostřed dost zryté, ale hlavně nepevné (asi vlivem toho, že tam rolba jela jen jednou, je to na slunku, takže se to propadá a málokdo tam bruslil, takže se to moc neuplácalo a nesrovnalo). Na Pralince bruslit šlo celkem obstojně, ale jednoznačně nejlépe tedy na magistrále. I ta má prostředek nerovný, ale dalo se to. Stopy na klasiku moc nemohu hodnotit, ale asi OK, jen byly odpoledne už trochu vodnaté (bylo + 5°C). 22.4. šlo projet úplně vše, bez přenášení a bypassů, dokonce šel na Malém Šengenu přejet i padlý strom, rolbaři přes něj umělecky naplácali krásný přejezd. Paprsci to spočítali dobře, ty dva okruhy plus magistrála na vyřádění úplně stačí. Takže jim tímto ještě jednou děkuji, vy si to užijte, dokud to jde.
Vloženo 21.4.2017 20:20
Dnesni podminky na Paprsku luxusni. Rolba projela od Petrikova Maly sengen a pralinku. Snehu dnes na nove lyze, po dnesnim prvnim dnu oblevy furt bude snehu dost ( v lesepo shlehnuti furt 30-50 cm)... Jedna stopa na klasiku a zbytek skate, ale doporucuju klasika/klistry, protoze na skejt to vlivem okolnosti neni rovny. Smekam pred lidmi, kteri tady upravujou, ze vyjeli..
Vloženo 21.4.2017 18:34
Z Petříkova po magistrále, čast Pralinky (proti směru hodinových ručiček), Malý Šengen, chata na Paprsku (borůvkové knedlíky nezklamaly), zpět po Magistrále do Petříkova. Sněhu hodně (taková vrstva tam asi letos ani nebyla), ale odpledne na slunku byl velice mokrý (chtělo to fluorový prášek, jinak se lyže k té vodě lepí). Úprava stop na klasiku perfektní, na skate to úplně skvělé nebylo (uporostřed cesty bylo koryto). Nejlepší úsek na bruslení je spodní část stoupání na Pralince - tam není stopa a je to upravené dokonale rovně. Občas (ale jen na pár místech) rolba vyhrabala hlínu, ale to je z dálky vidět, takže je to v pohodě i na "áčkové lyže". Pochvala rolbě z Paprsku, že jako jediní zareagovali na tuto sněhovou nadílku.
Vloženo 21.4.2017 12:31
kdo si chce ještě zaběhat tak na Paprsku na tento víkend upravují stopy :-) viz odkaz:
http://www.paprsek.cz/
Vloženo 19.4.2017 21:39
Půl metru sněhu na hřebenu Rychlebských hor je pro běžkaře naprosto nesjízdné. V nižších polohách, tak kolem Hanušovic je ale sněhu podstatně méně, stejné kvality. Jenže je to tam všude terén: "na pravo od vlaku strmě vzhůru, na levo od vlaku strmě vzhůru". Pokud někdo ví o rovinaté trase v těchto polohách ať dá prosím vědět.
Vloženo 19.4.2017 21:33
Zima v posledním tažení se vrátila do Rychlebských hor v plné síle. Za 24 hodin napadlo více sněhu než letos v zimě. Včera odpoledne na paprsku ještě ani stopa po sněhu, v noci pak -6 a celou noc hustě chumelilo. Hustě sněžilo a mrzlo i celý dnešní den. Plán z Ostružné na Paprsek nevyšel. Dráhy mají výluku, autobus do Jeseníku skončil v Branné, dále na silnici převrácená cisterna, dráhy se na vás vykašlou. Proto za Brannou nasadit běžky a po žluté na Kutný vrch. 20-30cm perfektního prašanu, bořilo se, ale dalo se. V lese bezvětří, na polích silný vítr, který je krutý. Dále po žluté lesem dolů k asfaltové cestě, která vede ze Starého města k lanovce na paprsek. Cesta protažená, vrstva prašanu, který se shrnuje na asfalt, nedalo se. U lanovky největší zklamání. Všude minimálně půlmetru čerstvého sněhu, na lyžích ani pěšky cesta na paprsek nemožná, leda na sněžnicích. A lanovka stojí, nejsou lidi. V půlmetrových závějích na paprsku se stejně nedá běžkovat. Tak extrémní zimní počasí koncem dubna se asi dlouho opakovat nebude a je škoda, že běžkaři z té spousty sněhu nebudou nic mít pokud pan Mika neprotáhne rolbou zítra alespoň magistrálu a k Ostružníku a třeba i k Petříkovu. Dnes je středa a do neděle má sněžit a mrznout.
I přes nemožnost kvalitního běžkování podařený výlet do království zimy v době, kde všude kvetou stromy a tak třeskuté zimní počasí se vidí jen v arktidě. Byl jsem dnes asi jediný běžkař v celých rychlebkách.
A tak to vypadalo:
http://ibb.co/k4vvBQ
http://ibb.co/jpcLd5
http://ibb.co/dPYMkk
Vloženo 3.4.2017 13:21
a takhle magistrála na Císařské boudě
http://ibb.co/nQM1Dv
Vloženo 3.4.2017 13:14
Takhle vypadala běžecká trasa "Pohádka" ještě 13. března 2017
http://ibb.co/g2mCLa
Vloženo 21.3.2017 11:42
Jeden z nevyřešených problémů běžeckých tras na Paprsku je přítomnost volně pobíhajících velkých psů bez náhubku. A to klidně mezi malými, velkými dětmi. V Polsku je prý pobíhání psů po tratích zakázáno, asi proto jsem dnes viděl na magistrále skupinu Poláků s velkým pobíhajícím psem. Oni to vědí, že v Čechách je "všechno" dovoleno a proto sem s těmi šelmami jezdí.
Je to nebezpečná situace a nelze asi předpokládat, že ji budou řešit policisté na běžkách pokutovými bločky.
Proto běžkařům a turistům doporučuji, aby každou volně pobíhající potvoru bez náhubku, která se k nim přiblíží, preventivně nasprejovali pepřovým sprejem. Pepřový sprej do čumáku zklidní i to nejagresivnější plemeno. Nečekejte až ta potvora zaútočí.
Vloženo 21.3.2017 11:33
Dnes na Paprsku poslední kvalitní běžkování. Nová vrstva sněhu, co napadl včera, a byl vodnatý. V noci pak bylo mínus pět a ráno všude ledovice. Kde to dnes projela rolba se led rozdrtil a byl chvíli dobrý nový sníh, kde ne (na pohádce), tam odporná ledovice. A na řadě míst již roztáté a zamrzlé kaluže.

S běžkováním je už asi tuto sezónu konec. Už jen vodnatá rozpouštějící se masa. Slunce má již ohromnou sílu i přes mraky při teplotách kolem nuly. Musela by přijít hodně studená fronta, ale letní teploty na obzoru. Panu Mikovi patří poděkování za celosezónní udržování tratí.
Vloženo 17.3.2017 15:26
Z Petrikova tak 2km pěšky, sněhu málo, spíše led a jehličí. Dále po tomto úseku pak na Paprsek OK, hezky upraveno.
Vloženo 9.3.2017 18:55
Paprsek-cisarska-rampa-hranice-travna hora. Mokry tezky snih. Cim vys tim lepsi. Bohuzel byla rozbita rolba takze na skate byla fajn jen magistrala. Pozor v sobotu se konaji nejake zavody a bude cast trati zavrena. Vice info na www.paprsek.cz jinak smer petrikov pry bezpecne jen po hranicni potok. Z ostruzne nevim ale nejaci lidi tam odsud sly. Dole na ramzove a ostruzne ale neni po snehu ani pamatky. Zitra ma snad neco pripadnout ale dole neni zadny zaklad:(
Vloženo 9.3.2017 20:39
V důsledku sněžení se hranice sjízdnosti posunula dolů, ale jen na chvíli:
Z Ostružné na Císařskou boudu sjízdné už v lese za sjezdovkou Řetězárna, ale jen nahoru. Dolů sjízdné tak za rozcestí Ostružník s výjimkou prudkého sjezdu z Trnové hory. Místy málo sněhu, led a špína, jinak perfektní nový prašan.
Dole v Ostružné pravé jaro, tráva, hnůj a zurčí voda z kopců.
Vloženo 9.3.2017 20:18
Magistrála Paprsek - Císařská bouda: mokrý rozťapaný sníh od všudepřítomných pěšáků a jejich hafanů z chaty na paprsku. Kolem poledne nejede.

POZOR při sjezdu magistrálou v pravé vyjeté stopě. Okraj sněhu na magistrále se v důsledku tání neustále zmenšuje a pokud se s vámi projetá stopa utrhne, můžete snadno skončit ve strži.
Doporučuji při sjezdu jezdit raději levou stopou.
Vloženo 27.2.2017 17:17
Ramzova-Petrikov bida. Z Petrikova na Paprsek super.
Vloženo 26.2.2017 16:30
Ramzová - Paprsek - Medvědí - Kladské - okolo kapličky - Návrší - Hynčice
z Ramzové spíš poprášený led, ale nejpozději od konce petříkovského obchvatu pěkné, tvrdý podklad + cm čerstvého, mazal jsem V40, citlivě upravené stopy kolem Paprsku, přes Medvědí příjemné, v klesání ke Kladskému jen zbytky sněhu, klesání z hranice na Rampu nejetelné, cesta ke kapličce a hynčická velmi pěkné svezení s výhledy
Vloženo 20.2.2017 17:40
Petříkov - Paprsek a zpět. Sněhu dost už od spodního parkoviště v Petříkově. Krásná stopa a upraveno i na bruslení. Bez klistru to nahoru nedrželo, ale potom Amerika :-) Okruhy na Paprsku jsem nestihl, takže nevím.
Vloženo 19.2.2017 22:29
V.Vrbno - Milíře - Pralinka - Medvědí bouda - Paprsek -
Císař.bouda - V.Vrbno stopa dobrá jak na klasiku tak i na skate.Najeto 23km. Naštěsní v pátek připadlo pár asi 3 cm prašanu. Pochvala pro rolbu z Paprsku.Díky
Vloženo 19.2.2017 19:27
V.Vrbno - Milíře - Šengen malý + velký - Paprsek - V.Vrbno
před půl devátou jsem byl na parkovišti první, zkusil V60 a byl spokojený, Milíře byly luxusní, velký Šengen nestrojová stopa, v druhé půlce je potřeba hlídat pod stromy vylézající kameny, ale plně průjezdný, podobně sjezd z Paprsku
povedený výlet
Vloženo 19.2.2017 17:15
Paprsek-Malý Šengen-Pralinka-Milíře. Perfektní úprava stop Rolbou z Paprsku, všude jen jednou stopou, takže i na skate perfektní. Sněhu je dost, pouze ve spodní části Pralinky na jednom místě uprostřed cesty lezou šutry (je to cca 50 m od začátku stoupání směrem od Paprsku). Kromě tohoto místa (při stoupání jsou ty šutry vidět a při sjezdu je lepší jet ve stopě, ta je OK) je to stále na áčkové lyže. Trochu byl problém s mazáním - v nižších polohách (např. na Milířích) a pod stromy je hrubozrný přezmrzlý firn (ten jel skvěle), na volných prostranstvích je nový sušší bílý sníh (ten moc nejede), Ale i tak perfektní svezení, díky rolbě z Paprsku.
Vloženo 14.2.2017 10:53
Tak si odpovím sám :)
Trasa Ostružná - Císařská - Travná hora - hřebenovkou na Smrk - přes útulnu dolů na Lesní bar - Horní Lipová nádraží.

Z ostružné na Císařskou to bylo hodně ledovaté, dolů bych to jet nechtěl. V lese místy špinavé. Od rozcestí na Milíře už lepší. Císařská - Travná - Smrk Paráda - totální změna, tvrdý podklad, ale ne ledovaté. Ze Smrku směr lesní bar dvě stopy na klasiku, místy rozbité, střed mezi stopama rozbity a hrbolatý (asi jiná rolba než na paprsku) Prudší sjezdy vyplužené místy na led. Od odbočky na Ramzovou (3 km přes Lesním barem) už místy lezla cesta a sněhu rapidně ubývalo. Pozor cca 1 km před lesním barem místy prohrnuté až na asfalt. Z Lesního baru dolů do Lipové je to jeden uťapkaný led - určitě pěšky a s oporou hůlek.

(Odpověď na dotaz uživatele Romanv z 11.2.: Nevite nekdo jak to vypada ze Smrku smetem na Lesni bar a do lipove? Diky za info)
Vloženo 9.2.2017 17:49
Paprsek-Pohádkou na Velký Šengen -Pralinka (spodní část)-Magistrálou na Císařskou louku-Milíře-V.Vrbno, celkem 29 km a spokojennost, Paprsek začal upravovat trasy i pro skate (na všech tratích jen jedna stopa), i když ne všude to bylo na skate ideální. Na Velkém Šengenu místy lezou šutry a vůbec je hodně hrbolatý (ten je na skate i klasiku v tomto stavu nevhodny), spodní část Pralinky na skate nic moc, protože uprostřed cesty vede divná rýha, takže se dost blbě bruslí. A část cesty Milíře je rozjetá nějakou čtyřkolkou. Na ostatních úsecích to bylo takřka ideální - nelezou šutry, perfektně upravené , tvrdý rychlý sníh poprášený čerstvým popraškem, takže popadané jehličí bylo přikryté. Paprsek chválím za perfekní úpravu a vstřícnost i k bruslařům.
Vloženo 4.2.2017 21:54
V.Vrbno - Milíře - Paprsek - Pralinka - Paprsek - V.Vrbno
moc jsem se na to netěšil, ale nebylo to špatné, bez slunce, spíše v mírné mlze, takže to neteklo, mazal jsem V55 a dobrý, ale dolů to nejelo
Vloženo 30.1.2017 19:19
Ramzová - Císařská - Paprsek - Malá Pralinka - hraniční čára směrem na Smrk - sjezd dolů do Ostružné
Počasí, vzduch naprostá paráda, lidí akorát. Sníh a stopa též v pohodě, souhlasím, že občas místy namrzlé a přes den na sluníčku již trochu měkké, ale nenarazili jsme na větší problém a celou trasu jsme si perfektně užili. Sněhu dost. Ranní příjezd do Ramzové - úplná pohádka. (ps: mažu též a jsem spíše rekreační lyžař, nepodkluzovalo ani se nelepilo, takže za mě se dalo:)
Vloženo 29.1.2017 22:13
Dnes Ramzová - Petříkov - Císařská - Travná Hora - Velký Šengen - Pralinkou přes Polskou na Paprsek. Zpět pak Magistrála a na od Císařské na Ostružnou.

Ráno zmzlé, kolem poledne už místy hodně měkké (teda na toto mazat je peklo) Jinak stopy fajn, ale Velký šengen zadní část od Travné hory dál - stopy plné jehličí, zadní část za odbočkou na malý šengen už je úplná hrůza, kazilo mi to náladu z běžkování (drhlo, špiní to lyže,...) Jinak stopy fajn a lidi skoro žádní.
Vloženo 29.1.2017 22:08
Z ramzové na Petříkov v pohodě a dále nad Petříkovem taky v poho, Dá se i na nových lyžích, sněhu dost
(Odpověď na dotaz uživatele z-ross z 22.1.: Jaký je stav stopy z Ramzové na Petříkov?)
Vloženo 10.1.2017 5:55
z 9.1. upravená stopa už od žel.st. Ramzová i nad Petříkovem. sněhu všude dost :) stopy jsou hodně ujezdene ale drží
Vloženo 7.1.2017 22:09
Ramzová - Paprsek - Medvědí b. - Kladské s. - (kaplička) - Návrší - Štvanice - Štěpánov - St.M. (trochu jsem to přehnal :-) podle GPS tam jela rolba jinak, tak jsem se na to jel podívat, za Medvědí b. vystoupala na hranici, ale pak neodbočila k (bývalé) Zhořelé, jela po hranici za Kladské s. a teprve tam to vzala doleva a sjela na cestu ke kapličce na (pro mne) nové rozcestí Rampa, je to značené jako lyžařská cesta, pro rolbu není jednoduché vybírat cestu, po těch mediálních kalamitách jsem čekal místy víc sněhu, ale krásné svezení a ty vide ! (ten Štěpánov byl pro zpestření)
Vloženo 30.12.2016 21:06
Dnes cesta od z Petrikova na Paprsek. Pri nastupu na hreben zledovatela cesta, ale na hrebeni k Paprsku krasne svezeni
Vloženo 30.12.2016 12:05
Včera 29.12.16 jsem projel trasu z Ramzové až k Polské hoře a zpět do Ostružné a nejlepší je podle mne okruh Pohádka (viz vrstva zimní mapa na mapy.cz, nebo http://www.paprsek.cz/trasy/ ). Pozor zvláště ve všech sjezdech, brzdí se velice obtížně i tam, kde je alespoň ten 1 cm sněhu z 27.12.16. Led je na trase, která objíždí Petříkov horem východně od něj a na silnici přímo na ZTZ v Ostružné. I pěší sestup s lyžařských botách po ZTZ z Ostružníku do Ostružné je nebezpečný. Ručně naklikaná trasa je na www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=215217 .
Vloženo 28.12.2016 23:09
Petrikov, Paprek, Velky Sengen, zmrzle s nafoukanym snehem ve stope. Na snehovou bidu pekne svezeni na supinacich. Oblast okolo Cisarske nejpeknejsi.
Vloženo 28.12.2016 20:58
Paprsek dnes - hodne zmrzle,i stopy,snehu kolem Paprsku nahore na bezky dost,okruh Velky Sengen jsme to museli 2x kus poponest,snehu zvlast na Polske strane hodne malo. Smerem na Cisarskou louku je to uplne ok.
Vloženo 28.12.2016 20:54
z paprsku dolů okruh milire. nahore ideál. dolů ve 2 prudsich sjezdech premrzlo-takze jsme se i vyvaleli - a nejen my. spodní část zapadana bukvicemi, jehličím a vetvickami - asi po silném větru. takže sem tam to skubne nohou. jinak bez kameni v pohodě lze dojed az do vrbna
Vloženo 28.12.2016 18:28
Já z Brna do Jeseníků dojel. Dnes Ramzová - Petříkov - Smrk - Brousek - Paprsek - okruh Pralinka - Paprsek - Ramzová. A spíše zklamání. Hodně jsem nosil, zbytek klouzání v ledové stopě s malým popraškem. Jít pěšky bez lyží, užil bych si to asi víc.

(Odpověď na dotaz uživatele Jarek z 28.12.: Můj dotaz patří spíše na "Běžky společně", ale tam se nechytám. Vypadá to, že všichni jezdí z Prahy do Jizerek. A co z BRNA do JESENÍKŮ?!)
Vloženo 27.12.2016 19:31
Na Paprsku sice upraveno naposled asi v neděli ráno, ale stopy jsou většinou ve slušném stavu. Nejlepší svezení na okruhu Pralinka (jel jsem 3/4 jeho trasy - kromě úseku po hranici k Polské hoře) a na Malém Šengenu s tím rozdílem, že je lepší si ho prodloužit po magistrále k Císařské chatě a odtud nahoru po trase okruhu Pohádka - trasa Šengenu po hranici má totiž dost zafoukanou stopu, trasa mezi nimi (= druhý směr okruhu Pohádka) je kvalitou něco mezi tím. Po většinu dne sněžilo a tím se i vylepšovaly místy podmínky na bruslení, to jsem si zprvu na ledové krustě nedovedl představit, ale odpoledne už jsem pár lidí bruslit viděl, i když klasika mi přišla mnohem vhodnější.

Velký Šengen - jeho zadní polskou část - moc nedoporučuji, jednou se tam kvůli nedostatku sněhu asi 200 m přenáší a je tam i dalších asi 5 podobně dlouhých horších míst, kde jsem to se starými lyžemi nějak projel. Zato v místě, kde se trasa Šengenu vrací přes hranici do ČR, stopy dál do Polska pokračovaly. Sice notně zapadané (nikdo tam nejezdí), ale tam už sněhu bylo dost, tak jsem se po nich vydal. Dojel jsem na rozcestí Sucha Przelecz a odtud zkusil pokračovat ještě dál směr Nowa Morava. Ale po asi 500 m už zmizela stopa na klasiku, zato přibyla stopa od nějaké motorky či co, tak jsem to otočil.

Parkoval jsem ve Velkém Vrbně tj. u dolní stanice lanovky na Paprsek. Nahoru jsem stoupal kratší cestou po hřebeni, nahoru to ještě šlo, dolů nedoporučuji, ve sjezdu jsou místy šutry, co rolba vyhrabala, sněhu je tam méně a úprava nepomůže. Zpátky jsem se vracel po trase od Císařské chaty, po trase okruhu Milíře - od místa, kde se odpojuje cesta na Ostružnou (tam jezdí víc lidí) už byla stopa místy víc zapadaná, ale sněhu je tam dost, dá se tam v pohodě jet.

GPS záznam mé trasy: https://www.strava.com/activities/812964500. Fotky hodím někdy po 20h na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/
Vloženo 27.12.2016 18:10
okruh pohádka. premrzla strojova stopa. mirne snezeni kryje stopu v závětří. jinde vyfoukano.
Vloženo 25.12.2016 23:54
Dneska Paprsek - Petříkov a zpět. Přes noc napadlo, ráno upraveno rolbou, ale pořád dál padalo, Teplota kolem nuly.
Vloženo 18.12.2016 13:16
Petříkov-Palaš-Velký Šengen-Paprsek-Petříkov. Magistrála bezva, v Polsku zkoušeli asi rolbu, chvíli jen na bruslení, chvíli i na klasiku a místy stopa jen od lidí. Skvělý prašan, sněhu tak akorát, nádherné počasí, azuro. Letos včas a super !!!
Vloženo 17.12.2016 16:12
Dopoledne Pralinka a Magistrála. Sněhu tak akorát, že "bordel" leze jen místy. Drželo to na 3 vrstvy VR40 a LF7. Bohužel: už před 9 rozdupaná Magistrála od turistů a nepochopitelně najetá stopa směrem na Petříkov až do malých buků u cesty :( Jinak super počasí a svezení.
Vloženo 16.12.2016 15:39
Z Paprsku přes Rampu na Velký Šengen, horní částí Pralinky zpět na Paprsek. Velmi kvalitní stopa je udělaná od lidí, takže na klasiku jsem byl spokojený. Na bruslení to není (pouze po Magistrále je to na skate vyhovující), někde je mimo stopu neujetého sněhu moc, jinde málo (pod stromy je cca 5 cm směhu). Měl jsem kameňačky, ale zbytečně, nikde jsem ve stopě o šutry nedrhnul.
Vloženo 15.12.2016 22:57
Dnes ideální podmínky. Přes noc napadl čerstvý prašan. Teplota -4C. Sněhu není zase tak moc, ale na běžky to bohatě stačí. Jen u Petříkova už je to trochu na hraně. Paprsek-Petříkov pěkně protažený, stejně tak Pralinka. Na hraničním hřebenu je stopa okamžitě zafoukaná, takže tam jsem si musel prošlapávat vlastní.
Vloženo 11.12.2016 16:57
Chci poděkovat všem, co sem přispívají. Je prima vědět, jak je nahoře!
Dnes Petříkov - Paprsek a zpět. Těsně nad Petříkovem málo sněhu, po červené na císařskou spíše na pěšky než na běžky. Na magistrále mokrý, těžký sníh s jehličím, občas lezla hlína... Běžkovat se nahoře ale dalo. Dnes mělo sněžit, ale spíše mžilo/sněžilo. Okruh Pralinka atd. prý zatím sjízdný.
Vloženo 6.12.2016 20:32
Dnes večer Petříkov-Paprsek -ideální podmínky.
Vloženo 5.12.2016 9:46
PAPRSEK 90% protaženo. Jak už psal Pavel, občas nějaký kámen, ale na tu délku projetých tras je to nepatrné. Horší než šutry jsou ale umělci, kteří přes stopy bruslí. Paprsek je upravovaný pro klasiku (vyjma magistrály)! Taky bych tam uvítal pouze jednu stopu, ale tak to tam není. Paprsek, který to vše hradí, se rozhodl takto, tak by se to mělo respektovat. Proto prosím, NEPRASTE to tam! Škoda vynaložených peněz. A že to stojí!
Vloženo 4.12.2016 22:01
Trasa petrikov-paprsek super stopa pralinka taktez nemelo to chybu
Vloženo 4.12.2016 16:19
Paprsek - skvele upravene stopy, obcas lezou kameny, ale nic hrozneho. Lanovka z velkeho vrbna na paprsek jeste nejezdi, a proto se musi pesky..
Vloženo 3.12.2016 21:43
-3, stopa na Pralince solidní, dobré svezení. Díky. Velké Vrbno-Paprsek zatím stopa není, ale dá se to projít.
Vloženo 2.12.2016 12:53
Na Paprsku jsou už upraveny první tratě, z Paprsku do Petříkova - dnešní zpráva o včerejší úpravě: "Včera rolba vyjela na Petříkov a na víkend je v plánu upravit Petříkov Pralinku." Zdroj: http://www.paprsek.cz/

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Rychlebské hory