Jakuszyce a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jakuszyce a okolí ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jakuszyce a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 27.3.2014 18:42
V Jakusyzcích mizí sníh před očima, ale dnes to ještě šlo a nebylo ani nutno nikde přenášet (samozřejmě je to ale na kameňačky). Na rozcestí pod Tichou rovinou (Dolnym duktem) jsou místa na hraně vytátí (zítra už to asi bude nutné přenášet) a velmi dobré úseky tam, kam nemůže sníh. Horní dukt je zejména v kopci od stadionu plný kamení. Na rozcestí je vytáto, ale cesta doprava nahoru k lomu je luxusní po celé délce a myslím, že tak vydrží i do víkendu. Celý den tam byly i úseky, které vydržely pěkně pevné. Naopak sjezd od rozcestí po Tichou rovinou na Orle je dost nebezpečný se spoustou odtátých míst a kamení. Jižní cesta od Orle na stadion je prohrnutá a jezdí tam auta, ale nejkratší cesta vrchem přes Samolot je až na pár míst dobrá (v okruzích nahoře se to boří). Sjezd ze Samolotu na stadion je v pohodě, pouze na jeho konci už kouká cesta. Celkově je to pořád jezditelné a bude i zítra, nicméně bude přibývat míst, kde se budou muset zouvat lyže. Nejlepší ze všeho je cesta od r. pod Tichou rovinou nahoru k lomu. Trasa tu: https://drive.google.com/file/d/0ByNGFGqaES_Ec2pkQllaWDNheU0/edit?usp=sharing (nic víc projeto rolbou není, skútrem je to z r. pod Tichou rovinou směrem na Halu Izerskou, ale tam jsem nejel)
a pár fotek tu: http://hardkor.rajce.idnes.cz/Jakuszyce_27.3.2014/
Vloženo 24.3.2014 20:02
LBS-sport.cz: V úterý ráno vyjede na jakušické tratě rolba. /Zdroj: Serafin/
Vloženo 4.3.2014 19:06
Jakuszyce - bohužel konec, na stadionu bláto, na závodních tratích v lese trochu sněhu, ale s blátem, trávou a kameny. Nejde jet souvislý úsek a pro letošní zimu to vidím jako konečnou. Díky tomu, že tam jsou kameny a úseky bez sněhu, tak je to i nebezpečné.
Vloženo 28.2.2014 12:52
O víkendu se koná Bieg Piastow, pro turisty jsou tratě uzavřeny, snad tam po závodnících nějaký sníh zbude a od pondělí by to mohlo jít... ale dle předpovědi teploty stále nad nulou, bude se to rychle zhoršovat.
Vloženo 23.2.2014 16:04
na stadionu od 10 sice závody, ale jinak sjízdné jak je vidět tady: http://bilestopy.cz/cs/jakuszyce
V deset hodin stav tratí super, ale s přibývajícím časem, stoupající teplotou a počtem lidí, co se tratí projeli, klesala kvalita sněhu a jeho sjízdnost. Místy ledové plochy, ale celkově fajn poježdění.. bohužel asi letos poslední :-(
Vloženo 21.2.2014 18:11
Jel jsem z Jakuszyc pres cicha rownia pod vysokym hrebenem na polanu izerskou a traverzem do sedla pod Smrkem, pote pres Smrk do Bedrichova. Cele Polsko je na urovni ceskych jizerek pred 14 dny, tedy kratke vytate useky s moznosti objezdu, obcasne sutriky, misty zledovatele, ale vetsinou pekne lyzovani i s vyjetou stopou. Zato v ceske casti uz je to casto chodecky teren (predel-smedava, kristianov-bedrichov)
Vloženo 19.2.2014 18:04
Dnes,oproti 8.2.,o něco více zledovatělých míst,ale stále jsou Jakuszyce jasná jednička v Jizerkách.Od stadionu až na Rozdrozie pod Cicha Rownia trochu zledovatělé stopy,ale uprostřed cest slušný "poprašek" (na modrý vosk) - slušně sjízdný.Zhoršená situace těsně před Orle - NUTNO SLÉZT BEZ LYŽÍ. Zatáčka před Orle a ten mírný sjezd před ní už je mnohdy doslova životu nebezpečný a jsou tam místa,kde už není ani led,natož sníh. Mezi Orle a Harrachovem sjízdný jen úsek zhruba 1,5-2 km.I před rybníčkem to je kousek nebezpečně zledovatělé,ale cca 2.km za Orle už je prakticky jen led hodně proložený kamínky a šiškami plus ulomenými větvičkami.Šel jsem to až do Harrachova už jen pěšky.
Vloženo 18.2.2014 10:53
V Jakuszycích je pořád dost sněhu. Tratě jsou upravované a když nesvítí slunce, tak i pevné. Na Orle to sice standardní cestou nejde, ale doprava od stadionu a nahoru na kopec bez problémů. Tu a tam narazíte na malý kamínek, ale velmi dobře se dá i s novými lyžemi.
Vloženo 8.2.2014 18:12
Jakuszyce-Orle po cervene,pak po modre okruh ke stadionu,az na kratky usek na volne plani,vse sjizdne,skvele podminky.Doporucujeme.
Vloženo 7.2.2014 16:24
Od stadionu nahoru velmi slušné,od Rozdrozie Cicha Rownia k rozcesti na Gorzystow také,jen občas,pod hustými stromy bylo třeba koukat na šutříky.Dál na Swieradow asi 1km sjízdné,ale pod Kozími skalkami už asfalt.Zpátky přes Orle(jen těsně nad nimi pár metrů kamínků)a příjemná změna po 10 dnech-celý úsek až na hranice únosný,sjízdný s trochou opatrnosti.
Vloženo 6.2.2014 7:31
Jakušice stadion + závodní kolečko cca 15min manžestr a super stopy. Sníh občas s kamínky a nečistotou. Od 10h závody škol.
Vloženo 4.2.2014 9:57
Po silnici ze stadionu na Orle super, temer bez kaminku. Cesta z Orle na Samolotot (KGHM)priserna, projeli to rolbou a dukladne prohrabali, takze kaminky jsou vsude. Ze Somolotu na Jelenie Laka krome kratkeho useku s kaminky super. Cesta k lomu dost sutrovata. Cesta Radiowej Jedynki az na konec docela usla. Cesta Elektrowni Turow misty dost sutrovata, couhai i velke sutry, takze pri sjezdu bacha. Jinak ale paradni pojezdeni :).
Vloženo 4.2.2014 10:00
Cesta z Orle podel hranic po silnici bez kaminku, i kdyz hodne hrbolata, ale zase mene lidi.
Vloženo 3.2.2014 9:08
Jakuszyce celkem ok, občas kaminky, musite se vyhnout a neexperimentovat, jet pouze hlavní trasu, ta je jasně vyznačena, přes víkend to projížděli. Vemte si radši šutrovky.
Vloženo 2.2.2014 12:22
Vzhledem k závodům upraveno, ale taky hodně kamenito. Na severu končí stopa u kamenolomu. Okolo Orle uježděný sníh, ze kterého sem tam vyčuhují kameny (hlavně ve sjezdech). Vyražte na závodních lyžích, pokud potřebujete důvod pro jejich obměnu. :-(
Vloženo 1.2.2014 22:29
Vyrážel jsem do stopy po závodech kolem půl třetí a velká spokojenost. Nejvíce kamínků na stadionu, pak všude sjízdné. I tak doporučuju béčkové lyže, přece jenom někde něco vykoukne sem tam... Na letošní mizérii nadstandardní podmínky, stojí to za výlet do Polska. Zítra končí závody kolem 13hod, tak hurá do stopy...
Vloženo 1.2.2014 18:09
Tak přátelé běžek a zimy,vzhledem k tomu,že Srbové a Rakušáci zadržují sníh,tak musíme s naší partou vzdát hold týmu Polského areálu.Dnes už rolba v 9.00 jela do garáží a byla projeta solidní trasa až k lomu a kolem Samolotu až nad Orle.Asi také vzhledem k závodům Salomon Nordik.Ale prostě není to zdaleka ideál,avšak na tu bídu upraveno solidně.Prostě starší běžky a hurá do Jakušic a jedete-li vláčkem tak to je solidní výlet.Zítra opět od 11 hod závody asi 2 hodiny,ale spodní dukt a k lomu volné celý den.SKOL.
Vloženo 1.2.2014 10:05
V Jakuszycích od stadionu nahoru k rozcestí Pod Cicha Rowna (dne 25.1.) na letošní zimu vynikající. Já ale chci tady předem poděkovat za informaci Brutovi o stavu stop 1.února.Chci tam zajet vzhledem k rodinným událostem tohoto weekendu až v pondělí.Ale každá zpráva dobrá.Já věřím,že to tam nebude horší než před týdnem.
Vloženo 31.1.2014 22:27
Zítra bude zkouška.Jedem s naším ústavem Brutus na testování jakuszyckých tratí.Prostě když Vám běžky stále lezou z půdy či ze sklepní koje,tak už je musíte uklidnit.Zítra zde popis jak a kam v okolí pěkného polského střediska.Už jenom to,že vlak Vás vysype do stopy je perfektní,kde to je u nás?
Vloženo 27.1.2014 22:42
Běžecké okruhy v těsné blízkosti stadionu v Jakuszycich jsou ve výborném stavu, je tam navežen technický sníh. Některé další stopy jsou také dobře sjízdné, zvláště na sever od stadionu. Naopak směrem k Orle je sněhu málo. Dnes připadlo pár centimetrů sněhu, ale tam kde to nemá podklad, to samozřejmě nestačí.
Vloženo 25.1.2014 17:38
Ze stadionu jsme vyjeli Dolním duktem na Rozdrozje pod Cicha Rownija a dále až k lomu a zpět. Trasa byla nově upravená a kamínky se vyskytovaly zcela výjmečně. Z Rozdrozje k Tiché Rovné nesjízdné, k Orle neupraveno (ale alespoň část sjízdná) , tak jsme se ve třetině cesty vrátili a jeli po perfektně upraveném Horním duktu zpět dolů do Jakuzsyc. Kolečko jsme si dali ještě jednou a zakončili ho projížďkou po krátkých upravených úsecích závodních tratí nad stadionem. Až na pár drobných škrábanců na skluznici to bylo super lyžování.
Vloženo 25.1.2014 12:04
Stadion v Jakuszycích příjemné překvapení, na tu bídu dnes parádní poježdění, dá se jak klasika tak skate, ale nové lyže bych tam nebral. Jen těch -12°C oproti + 10 z minulého týdne bylo opravdu hodně svěžích :)
Vloženo 25.1.2014 11:42
Mezi Harrachovem a Jakuszycemi - zkáza ! Poláci odplužili i to málo sněhu,co bylo na lesních cestách.V Jakuszycích naopak velmi slušný stav - 20-30 cm sněhu ve stopách,které jsou ve velmi dobrém stavu(na dnešní poměry). Doporučuju dojet vlakem do Jakuszyc a využít mnoho km těch okruhů nad stadionem.Ale mezi Jakuszycemi a Orle(na té horizontále) je to stejně tragické jako na české straně - 2 cm nového na 2 cm starého sněhu+štěrk,kamení,tvrdé hroudy pod tím.
Vloženo 2.1.2014 20:09
Je to už tak trochu ježdění pro malér se zdravím,ale lepší než doma čumět na argentinské telenovely,nebo vítat tchyně.Promrzlé ,ledové plotny,kamínky,vytavené kotle s vodou,jen opatrnost na trasách ve vrcholových partiích,na vyvětrání a opatrný pohyb,cesty do Orle,Velkou Jizeru,Vysoký Kámen,jen pěšky !!!
Vloženo 31.12.2013 9:43
Na stadionu místy už vykukuje tráva, ale cesta k mapě a pak směrem po cestě lásky je ok. Upraveno pro skate i klasiku. Cesta ze stadionu na Orle letos bez sněhu.
Vloženo 29.12.2013 14:26
Rano v 8 skatem ze stadionu zleva na Cichu Rownu a dale smer na trasu elektrar. Turow, vytyta mista se dala vzdy objet, ackoliv dlouho neupravovali tak teren slusny, navic rano bez lidi a neni problem s parkingem.
Vloženo 29.12.2013 8:56
průzkum tras pro silvestrovskou projíždˇku potvrdil tragický nedostatek sněhu.Jel jsem po totálně promrzlé kosti do lomu spodním duktem.Místy ledové plotny,pod stromy již i asfaltové brzdy.Na samolotu rovněž vystupoje hlína a kamínky.Cesta na Orle a k zastávce Harrachov vyhrnuta ,takže jen pro pěší.Závěr:jen na tichou rovinu a k lomu pro skalní běžkaře a pro provětrání.
Vloženo 14.12.2013 22:32
Dnešní ježdění bylo super. Stopy krásně upravené. Mimo hlavní tahy to bylo docela zmrzlé a nic moc příjemného, ale na hlavních upravených tratích paráda. Spousta sněhu, lidí tak akorát.
Vloženo 14.12.2013 23:51
Pozor při plánování tras:bez sněhu (protaženo!) cesta od hraničního přechodu u harrachovského nádraží na Orle a pravděpodobně i do Jakuszyc.
Vloženo 13.12.2013 17:53
Jakuczyce: Mě dnes přišla cesta z Orle do Jakuczyc príma. Ani to nebylo moc zmrzlý. Ale ne všude to je stejně dobrý. Kolem rozcestí Samolot jsou hned 3 upravené cesty. Ale zkratka z Harrachova skrz tunel kolem potoka Zlaty ručej, to byla expedice lesem. Dlouhá vrstevnice nad tratí k Orle kolem Mítin je vyrolbovaná až na zem, nesjízdné.
Vloženo 13.12.2013 16:00
Jakuszyce Polsko - projeté akorát malé kolečko kolem biatlon stadionu, stopa na Orle neupravená umrzlá, sjezdy nic moc, jinak krásné póčo, sněhu dostatek :-).
Vloženo 12.12.2013 19:16
Dnes v Jakuzsycích prima svezení. Sem tam na vedlejsich mene protazenych trasach vykukuje trava, ale hlavni cesty,kterych jsme se drzeli,jsou bez problemu. Ve stinu v lese uz prevazne vymrzla a vyjezdena stopa - pro klasiky je to na studenejsi klistry, prestoze na slunku bylo dnes vetsi teplo. Paradni inverze a azuro.
Vloženo 10.12.2013 19:08
Jakuszyce Polsko - krásně projeté stopy až na Orle, sníh cca 30 cm, mlhavo lehce mžilo, stopa místy měkčí, hůlky se bořily.
Vloženo 9.12.2013 7:41
Včera (v neděli) v Jakuszycích bylo podle všeho nejlepší lyžování široko daleko... Upravených cca 20 km tratí, prašan, -4°C, jenom trochu víc lidí, ale není divu. 2 stopy na klasiku a široká stopa na bruslení. Bezvětří, zataženo, občas padal sníh.
Vloženo 1.12.2013 19:12
Dnes první podzimní lyžování a hned taková paráda! Projeté bylo 6km kolečko velkou rolbou, z pravidla s vyříznutou stopou alespoň na jedné straně. Teplota kolem nuly, sníh utažený a na skate ideální - bez boření. Místy, ale opravdu jen minimálně, občas prokoukla vysoká tráva nebo vytažená hlína od pásů. Všemu se dá ale bez problémů vyhnout. Prostě krásné lyžování s minimem lidí.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jakuszyce a okolí