Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko - aktuální zprávy

Vloženo 14.5.2021 13:04
Na asfaltce z Míseček na Vrbatovu boudu zbývá sníh na posledním cca 1.5 km. Je tam většinou mokrý led, jenom někde mírně natátý, dobře se po tom bruslí, ale na klasiku to není. Jízda dolů příkopem protože ten led je moc rychlý a nedá se brzdit :)
Bude to odtávat, ale pokud někdo chce bruslit na pár stech metrech tak to by se tam snad dalo ještě pár dní najít.
Vloženo 12.5.2021 13:13
Dnes ráno jsem se rozloučil s touhle senzační běžkařskou sezónou. Před sedmou ranní jsem vyrazil z Míseček na Vrbatku a dál na pramen Labe. Nasadit se dalo mezi druhou a třetí serpentýnou (tedy prvních 1,5 km pěšky). Pak na Vrbatovu boudu dvě krátká přenesení (několik desítek metrů), ze začátku sníh dost špinavý, ale dostatek (vrstva většinou tak 20-40 cm). Nahoře jsem musel přenést asi 200 m kolem Vrbatova návrší, pak už pohoda. Dojel jsem na Českou budku, tam sníh končil a nezdálo se mi, že by šlo někam rozumně pokračovat. Užijte si ne příliš parné léto, díky všem reportérům a hlavně díky za tenhle web!
7:13
7:24
7:40
8:02
Vloženo 10.5.2021 23:22
Ahoj, dnes z Hornich Misecek na Zlate navrsi a zpet.
Nasadit bezky by slo jiz v prvni ostre pravotocive zatacce nad Jilemnickou boudou, ale tam jsem potkal dnes rano frezu, kterou jsem predbehl, ale vsem za mnou se jiz pristup na hrebeny s bezkami na nohou zkomplikoval. Nahore porad parada a spoustu snehu. Dolu jsem jel pres Smidovu vyhlidku a Medvedin, kam akorat freza okolo 10:30 hod. dorazila.
Musel jsem tedy dolu po sjezdovce (2x sundani lyzi, nahore cca na 100 m, dole jen na 10 m), jinak to slo az temer k parkovisti.
Vloženo 9.5.2021 12:46
Lyže možno nasadit už 10m od parkoviště v Mísečkách (výstup po sjezdovce na Medvědín a co nejrychleji na hřebeny). Tam všude moc pěkné svezení (vyfoukaný sníh akorát u vysílače Sněžné jámy ale i tam bez sundání lyží). Sníh spíše pomalý ale neboří se. Opalovací krém nutnost.
Vloženo 9.5.2021 8:49
Mísečky-vrbatovka-pramen labe sníh přesně jak výše popsáno, ale bez opalovacího krému a slun. Brýlí pěkně spálený obličej i při včerejším polojasnu, dnes v neděli to jistě chce kůži chránit.
Vloženo 8.5.2021 19:10
Okolo 14 h na silnici z Míseček na Vrbatku 3 kraťoučké úseky bez sněhu (4m, 4m, 1m), sníh začíná kousek nad Mísečkami u místa, co odbočuje ze silnice zelená turistická do Kotle. V dolní části špinavější, lepší na skate než na klasiku (stopa není), sdílené s pěšími, ale na květen paráda. Výdejní okénko na Vrbatce dnes otevřeno. Nahoře ujeto několik cest rolbou z Labské, po ránu to je na skate nádhera. Cesta na Voseckou je povolena pouze po hraniční hřebenovce, sice tam chodí spousta pěších výletníků (z Polska na na Szrenici jezdí lanovka), ale to vůbec nevadí. V neděli to bude stát za to. GPS záznam viz https://strava.app.link/oAxbcWX25fb (část už je popsaná ve zprávě z rána, část bude v jiné oblasti později).
9:36
9:55
10:03
10:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 8.5.2021 9:06
Na Miseckach cca 3 cm nového sněhu. Okruhy mají poslední úpravu asi tu týden starou,viz zprávy níže. To by nevadilo, ale až na pár stovek metrů jsou zničeny ctyrkolkami. Na skate nedoporučuji vůbec, na klasiku stopa místy přežila, ale stejnak je asi lepší hned zamířit na hřebeny. Což jde i po svážnici k Medvědínu (taky upraveno před týdnem a 4kolka byla jen na menší části) a pak vzhuru po sjezdovce.
8:25
8:28
8:54
Vloženo 7.5.2021 23:42
Dnes v pátek nástup 300m nad Jilemnickou na Miseckach.Na Vrbatovce opět zavřeno ale odměna na mě čeká vzápětí slunce a hlavně rolbou upravená cesta pře Čtyři Pány na Labskou tam káva,Pivko,klobáska a hurá na pramen Labe tam je vše pod sněhem k České budce sněhu spousta. Začalo sněžit tak zpět na Labskou a pak krásně na Martinovku.Jeste jednou díky klukům z Labské boudy za krásný svezení (mimochodem celou zimu upravovali cestu jen oni skiarel to měl...)
Vloženo 5.5.2021 15:28
Dnes super svezení bez přenášení lyží.Nastup cca.300m nad Jilemnickou boudou.Od Vrbatovky přez Čtyři Pány na Labskou boudu upraveno rolbou(Budou do neděle upravovat každý den)tak i bruslení možno.A navíc na Labské otevřeno okénko každý den relativně velký výběr a rozumné ceny.Tak kdo nezazimoval tak se tam určitě potkáme můžu jen doporučit!
Vloženo 2.5.2021 21:28
Dnes v 15:00 z Míseček směr Vrbatka.... cca 200 m na H. Mísečkama možno nasadit lyže..... sníh mokrý, ale podklad byl rovný. Bylo to bez stopy, ale napadlo cca 3-5 cm noveho mokrého sněhu, tak to bylo čisté bez jehličí.... kousek pod Vrbatkou, šla teplota pod nulu. Nahoře na hřebenu ledová krusta...nový sníh nafoukaný do sněhových jazyků..... viditelnost téměř na 20m.... Sněhu stále dostatek.... Určitě to půjde i příští víkend, ale záleží jak to bude s kvalitou podkladu..... Jinak při cestě zpět přes Medvědín.... a pak dolů po sjezdovce... stále to šlo sjet.... a překvapení nakonec... upravené stopy na H.Mísečkách (závodní okruhy) jel jsem jen kousek, ale dnes upraveno rolbou .... ale moc to nejelo... pokud to ráno přituhne, bude to krásné poježdnění.... jinak krásné ukončení sezony.... Parkování na Mísečkách 30CZK/hod. Bohužel ani Vrbatka ani na Medvědíně nebylo otevřené okénko, ale není se co divit. Potkal jsem 2 lidi na skialpech a 2 další běžkaře :).
Vloženo 2.5.2021 11:49
Mohu potvrdit Lukášovu zprávu, že na Mísečkách je sněhu ještě dost, objel jsem si teda jenom dvojku, víc sil jsem po celým dni neměl. Ta trocha jehličí je v květnu snesitelná, vytáté fleky na trati nikde ještě nebyly. Byl jsem i na hřebenech, kde je sněhu hodně a bylo i upraveno mezi Labskou a Vrbatkou přes rozcestník u 4 pánů. Ale odpoledne to bylo rozměklé a rozdupané. Dolů se dalo sjet po silnici až skoro k ceduli Mísečky, pak nutné přenést. V serpentině nahoře už také moc sněhu nebylo, ale jinak ještě silná vrstva všude.
Vloženo 1.5.2021 9:24
Pokud váháte při pohledu na webové kamery jestli je vůbec sníh a máte vyrazit, tak neváhejte, podmínky jsou na přelom dubna a května super. Na parkovišti v Horních Mísečkách se platí 30/h, je jet i busem. Po sjezdovce můžete jet hned od parkoviště, sníh je až nahoru, občas musíte trochu kličkovat, jezdí tu i sjezdaři. Masarykova silnice sjízdná cca 200 m od Jilemnické boudy. Jako je na sněhu všude spousta jehličí, ale to je v tomto období normální. Nahoře podmínky super. Od Vrbatovky je prošlapaná stopa od běžkařů směrem k U čtyř pánů a dále na Labskou boudu i prameni Labe. Labská má navíc dnes otevírat. Od Labské na Martinovku i na Sněžné jámy je to spíš pro skalní, kolem polského vysílače sníh zcela chybí. Ale už nad Violikem lze zase nasadit a jet se dá v pohodě až k Vosecké, i když tam tedy je to více rozslapane pěšci. Nad 1200 m n.m. je 100-150 cm a podmínky by se mohly ještě zlepšit, v neděli a v pondělí má v těchto polohách přijít intenzivní sněžení. Každopádně Mísečky jsou nyní ideálním místem pro rozloučení s letošní sezónou, neboť tam nemusíte daleko pěšky ke sněhu.
Vloženo 25.4.2021 18:45
Vcerejsi robredlej odpoledni snih pres noc promrzl, takze dnes rano hodne tvrda klouzacka. Pres den to zmeklo, takze po poledni uz celkem pohoda. Z Misecek uz se na Rovinku neda dojet, pod 950 mnm odtato nebo jeden led.
Vloženo 24.4.2021 16:00
Dnes Vrbatka otevrena, kraasne svezenicko od parkoviste na Miseckach az k prameni Labe, bez prenaseni:-), jen 5m u Jilemnicke boudy odtaty, nahore jeste snehu urcite do dalsiho vikendu, skol
Vloženo 23.4.2021 10:25
Jen doplňuji dotaz - Vrbatka byla bohužel minulý víkend zavřena (měli tam ceduli,že z "důvodu vládních opatření").
Vloženo 23.4.2021 9:16
Parkovani na Hornich Miseckach je 30 na hodku.

(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 22.4.: Ahoj Iveto K., navnadila jsi mě svým příspěvkem na případný výlet o víkendu, nevíš prosím tě, jestli na Vrbatově boudě funguje nějaké občerstvovací okénko? A na horním parkovišti na Mísečkách se platí 300,- ? Nebo je už nějaká jarní cena? Sjezd od Vrbatovky zpátky je OK? Není to nějak moc hrbolaté? Nejsme úplně zdatní sportovci. Díky moc za případnou odpověď.)
Vloženo 22.4.2021 11:22
Krásná jarní lyžovačka, cesta od Jilemnické boudy na Vrbatovku bez stop, v pohodě schůdná, sněhu plno, žádné přenášení. U čtyř pánů a okolí se to trochu bořilo, stopy žádné, ale pořád skvělé projetí.
Vloženo 16.4.2021 20:32
Mísečky - Medvědínská svážnice - Medvědín - Šmídova vyhlídka - Mísečky - závodní tratě.
Od čtvrtka napadlo 10-15 cm sněhu (na hřebenech spíš 20-25), kolem Míseček těžký mokrý, na hřebenech skoro prašan. Na hřebenech je teď kolem 1m sněhu a týden-dva určitě ještě vydrží.
Svážnice má projeté stopy od lyžařů (foto1). Po sjezdovce na Medvědín se šlo těžko, hodně se bořily hůlky. Cesta z Medvědína (foto2) na Šmídovu vyhlídku je luxusně uježděná od skialpinistů, vůbec není zdupaná. Silnice na Vrbatku byla dnes projeta rolbou na varhánky, ale také jsou tam vyjeté koleje od auta (foto4). Závodní tratě byly nejhorší - stopa nic moc (foto3). Na bruslení leda ta silnice na Vrbatku.
Dneska bylo pod mrakem, takže to moc neměklo a občas i jemně sněžilo. Celkem na to držel na to fialový V50 s trochou sádla V55, až odpoledne v tratích se kupodivu trochu lepil. Lidí málo, parkoviště poloprázdné.
12:43
14:50
15:24
15:50
Vloženo 5.4.2021 17:28
Na Mísečkách upraven okruh 5 km, ještě po poledni manšestr. Snad měla být upravena ještě svážnice, ale tam jsem nejel. Připadlo 5+ cm prašanu, na Vrbatovku čerstvě poježděný pás, dalo se to v pohodě vybruslit. Od mohyly na Pančavskou louku a dále vyjetá stopa pouze na klasiku. Počasí super, sluníčko, modrá obloha. Na Mísečkách se parkuje za 30Kč/1hod (automat).
Vloženo 1.3.2021 14:53
Mísečky - Vrbatka - Violík - Sněžné jámy:
Dopolední cesta na Vrbatku byla překvapivě dobrá - tvrdý sníh, na něm hrabanka, dalo se po tom bruslit a ve stínu držel i univerzální klistr na klasiku (viz foto 1). Ale odpoledne už tam byl skoro všude písek, v nižších partiích firnový hnůj. Nevím, jestli to další dny po ránu bude zase lepší.
Na hřebenech (i odpoledne) cesty s velmi tvrdým podkladem, na nich většinou trochu hrabanky (viz foto 3), občas vedle cesty stopa (ale tvrdá, umrzlá). Po pláních mimo cesty se dalo jet celkem dobře, ale občas už se lyže zařízla (viz foto 4)..
Nejhorší jsou cesty, kde chodili pěšáci a pak to zmrzlo (např. z Vrbatky přes mohylu na Harrachovy kameny - viz foto 2).
Poměr návštěvníků skialpisti /pěší / běžkaři byl odhadem 4:3:2.
13:12
13:21
13:25
15:02
Vloženo 28.2.2021 16:59
Viz. příspěvek níže.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 27.2.2021 18:35
Ráno zmrzlý, upraveno od sjezdovky Kejnis v Benecku na H.Mísečky kolem Třídomí, ale posledních asi 3km asi včera rozjeté rolbou bez hladítka - dnes zmrzlá oranice.
Na H.M. okruh 7 km upraven, v dolní části před půlkou nic moc (špinavé v lese).
Zmrzlý manšestr až do cca 12h.
Zpátky na Benecko přes Janovu h. lepší. Po vyjetí z lesa cca 1km před Rovinkou to začíná být vytáté, ale to je krátký kus, přejel jsem vše.
Místy mi připadalo, že napadlo trochu čerstvého sněhu.
Vloženo 20.2.2021 17:09
Z Horních Míseček přes Janovu horu, Rovinku na Benecko a zpět kolem Pirata a Labske. Konečně jsme se dočkali úpravy a byla to paráda, skvělé na klasiku i skate. Na Rovince otevřený pouze altánek tj. omezený sortiment, ale klobásu s pivem mají 😄 Parkování v pohodě i ve čtvrt na jedenáct :) Málo lidí, krásné jarní lyžování.
Vloženo 18.2.2021 18:12
Vítkovice - skate. Odpoledne se to už boří i hůlky. +6 C nad nulou je už znát, ale jinak pěkné svezení. Úprava proběhla někdy před týdnem, ale docela fajn i na bruslení. Škoda, že v noci nemrzne, kdyby se to utáhlo, tak to dopoledne vydrží.
Vloženo 17.2.2021 11:20
Jel jsem tenhle okruh https://mapy.cz/s/botafahabu + x km na tratích na Mísečkách. Svážnice neupravená, až od zatáčky (bod 2) to vidělo rolbu (2 stopy). Vodovodní s muldama, na běžkách dolů je to nepříjemný, práce rolby tady taky není... Na Mísečkách byl na nedávno upravených tratích nový sníh, ale bylo ho cca.5 cm a zbytek ujetý od lyžařů. Ve Špindlu dělají vše proto, aby člověk, který se chce svézt odpoledne po práci musel zaparkovat co nejdál od těch neupravených tratích. Na druhé straně na Pláních to naposledy projela rolba ze Strážnýho. Melida i Špindl jsou jedna velká ostuda!!
Vloženo 29.1.2021 21:07
Dnes Mísečky, závodní tratě. Ráno vzorně projeto rolbou, okruh 5km a 7km. Rolbou bylo projeto od tratí i směrem na Rovinku (horní cestou) Okruh 10km jsme 2x prošlápli, ale hodně sněžilo sněží a rychle to zapadalo. Teplota těsně pod nulou, modrý Swix extra vyhovoval skvěle. Naběhali jsme se synem přes 40km. Paráda
Vloženo 29.1.2021 15:14
Dnes z Křížovek na Rovinky a pres Benecko zpet. Benecke trate vzorne upravene. Jinak pouze proslapnuta stopa. Hodne snezi a vse rychle zapadava.
Vloženo 26.1.2021 20:32
Právě jsem se vrátil z běžek po trase Horní Mísečky-Třídomí-Rovinka. Neupraveno, ujeto jen od lidí. Naprostá ostuda. Tady se na lidi s.re. V sobotu jsem byl v Krušných horách, kde sněžilo a rolba řezala stopy i během dne. Tady je vidět, že lidi nepotřebují, že o ně vůbec nejde. Jenom rejžovat. Rád bych přispěl na údržbu, ale musela by začít samospráva. Smutný příběh. Pokud nechcete jen hoblovat závodní tratě, ale i se projet někam jinam a rekreačně a užít příjemnou jízdu, doporučuji navštívit jiná místa.
Vloženo 23.1.2021 11:50
Blíží se okamžik, kdy to nepravené, rozježděné, od pěšáků rozdupané oraniště zmrzne a na mnohých místech začne boj o život. O hezkém svezení ani nemluvím...
Vloženo 20.1.2021 9:19
Krkonoše jako celek jsou katastrofa z hlediska úpravy tratí. Každé středisko si pochopitelně "hrabe na svém písečku", navzájem nespolupracují. Pak se lidi kumulují na těch pár místech, kde se upravuje. Horní Mísečky, Vejsplachy, Hraběnka. Já osobně bych rád přispíval na údržbu tratí v Krkonoších, byl bych ochoten dát za sezonu i několik tisíc myslím si, že by nás mohlo být i víc, kdyby byl nějaký jasný systém, jako funguje v Jizerkách. Určitě by se našli i větší sponzoři. Melida (Špindl) na lyžaře běžce kašle, ikdyž tam jezdí i lidi co jezdí jak na sjezdovkách, tak na běžkách. Je to obrovská ostuda, Krkonoše by mohli být běžeckým rájem, přitom je to většinou boj o život, nebezpečné neupravené sjezdy... Ostuda, ostuda, ostuda. Je to každý rok, není to jen tou letošní situací.
Vloženo 17.1.2021 11:05
stopy čerstvě protaženy sluníčko prašan nádhera
Vloženo 17.1.2021 10:07
Nahoru na Vrbatovu boudu chodí procesí pěšáků a skialpinistů. Skialpinisti fungují jako rolba. Od Míseček k Medvědínu bylo projeto rolbou od poslední zatáčky pod rozcestí od Šmídovy vyhlídky po Vrbatovu boudu též. Závodní tratě jsou projeté rolbou včetně skvělé stopy na klasiku a to i 7km okruh. 10km byl prošlápnutý ve stopě po čtyřkolce.
11:23
12:16
13:08
15:42

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 16.1.2021 7:12
Včera v 16 hod. to upravila rolba z Miseček na Labskou boudu. Jak je to noci zafoukamé, těžko říci
(Odpověď na dotaz uživatele David z 15.1.: Ahoj, neví někdo, jak to vypadá na skate z Míseček na Vrbatovku a nahoře na Pančavské louce?)
Vloženo 15.1.2021 18:56
Rovinka - Pirát - Hor. Mísečky. Vůbec neupraveno. Hluboký sníh.
Vloženo 15.1.2021 11:17
Skol! Nevím, jak dnes, ale do půlky týdne to bylo na skate bez problémů. Sice překvapivě, ale v lepším stavu než jak píše Karel.
Benecko-Rovinka-Pirát-Mísečky a přes Janovku zpět. Upraveno a na skate bez problémů sjízdné.
Vloženo 13.1.2021 11:08
Sice jsem tam dnes nebyl, ale předpokládám toto: projeté od lyžařů, rozdupané od pěších, od Rovinek přes Piráta možná rozjeté od aut a absolutně neupraveno. Říkáme tomu Hančovina. Tady se na lyžaře kašle...

(Odpověď na dotaz uživatele Martin - Préva z 13.1.: Ahoj běžkaři, víte prosím někdo, jak to vypadá s aktuálním stavem stop na trase Benecko - Žalý - Rovinka - Horní Mísečky - Benecko?)
Vloženo 10.1.2021 16:00
Benecko-Mísečky přes Janovu boudu. Nikde není upraveno. Možná na běžeckých tratích před týdnem? Alespoň se na stránkách chlubí jaké dostali ocenění.
https://www.skiareal.cz/o-nas/oceneni
Ocenění za co? Za to, že padal sníh.
Opravdu děkujeme firmě TATRY MOUNTAIN RESORTS, A.S.
Vloženo 9.1.2021 19:47
Sněhu dost z Benecka do Míseček i zpět. Po obou stranách.
Stopa leda na obou "stadionech", to jsme moc nezkoumali.
Vloženo 6.1.2021 20:46
Projel jsem okruh z Benecka od hotelu Žalý přes rovinku třídomí, Horní Mísečky, Zlaté návrší a zpátky na Benecko přes Janovu horu. Celou cestu souvislá sněhová vrstva. Na Benecku upraveny tratě po sjezd na rovnku. Dale na rovinku hluboký sníh , od rovinky už sněhu méně, ale povrch rovný. Od závory až na Mísečky sněhu dostatek . Na Mísečkách upraveny okruhy po 7mičku dale svážnice. Cesta na zlaté návrší rovněž projetá. K Janově budce sníh hluboký dále v lese už sněhu méně . Od závory k rovince pak vrstvička na ledovce, ale lze jet po kraji. Pokud se urovná povrch bude to sjízdné celé. Občerstvení na rovince otevřeno od so.
11:56
11:58
12:21
14:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Vloženo 1.1.2021 22:52
(Odpověď na dotaz uživatele TomasJ z 29.12.: A dnes tam něco připadlo? Jak to vypadá z Misecek na Vrbatovy boudy ? Diky za zpravu ...)
Dneska sněžilo jen trochu, skoro to není poznat. Sněhu okolo 5cm, ale na bruslení i svezení dolů velmi dobré. Lidí opravdu hodně, ale večer byla Masarykova silnice na Zlaté návrší už volná. S čelovkou cajk.
Vloženo 1.1.2021 22:50
Dneska bruslení v okolí Míseček. Na tratích hodně málo sněhu, vykukují kamínky, ale dá se vyjet opatrně po svážnici na střelnici. Na sjezdovce je spousta sáňkařů a lidí na bobech, ale hlavně dole u vleků. Na Medvědín se dá vybruslit. Cesta na Vrbatovu boudu je krásně udusaná. Jen na pár místech kouká asfalt a nahoře pod poslední zatáčkou je led. Hůlky do asfaltu nepíchají. Sněhu je málo, ale stačí to na příjemné bruslení. Dál na hřebeny jsme to večer za tmy už nepokoušeli, ale vyrazíme zítra.
Vloženo 30.12.2020 20:57
Dnes z Rezku na Dvoračky a zpět. Nasazovali jsme až na rozcestí U vlka - do té doby štěrk na cestách. Od vlka se to už dalo, i když sněhu byly tak tři centimetry. Na Dvoračkách bylo kolem poledne klidně 200 lidí, převážně pěšáků (a téměř nikdo roušky)
Vloženo 29.12.2020 19:07
Z Míseček na Vrbatovu dobrý, sníh do 5 cm, ale dá se i bruslit. Nahoře vyfoukané, kameny a led. Mraky lidí, pěší, děti na lyžích, psy....
Vloženo 29.12.2020 18:51
Zacatek nahore vyfoukanej, dolu to jde, a pak k pramenu je par schovanejch kamenu z cesty, tak bacha.
Vloženo 29.12.2020 16:19
Jako vleky nejezdi, a kdyz jo, tak sjezdovky upravuje Skiareal. Bezecky trate projizdi jilemnicaci. Hajzly zavreny, a ani to parkoviste nebylo potreba protahnout, protoze je jen 5cm snehu. Tak za co chteji ti ubozaci z Vitkovic tri kila? Neudelali vubec nic, jenom tam stoji s natazenejma prackama. Je mi z nich fakt na bliti.
Vloženo 29.12.2020 15:56
Aby to nekoho nematlo.Info z konce listopadu a mezisezony opravdu neplati.Nyni parkovani za 300,tak jako minulé zimy.
Vloženo 28.12.2020 18:17
Info z 29.11.2020: 20 Kč/ hod (8:00-17:00), jinak zdarma
Vloženo 27.12.2020 18:04
Výjezd z Horních Míseček na Zlaté návrší je v pohodě - sněhu tak akorát, aby se dalo projet. Hůlky píchají do asfaltu, ale lyže mají sněhu dost. Hřebeny vyfoukané - ze sněhu trčí kameny. Svážnice je taky dobrá, tratě špatné. Je nutné jít co nejdřív ráno - od 10 hodin se všude courají pěší, psy pobíhají nepřivázání, děcka s boby - prostě lunapark.

Na příjezdu stojí gorily a vybírají 300 Kč výpalné za vjezd na horní parkoviště, spodní parkoviště taky 300 Kč přes automat. Všechny služby samozřejmě zavřené - za ty prachy ani neotevřou WC. Ostuda, co z tohoto krásného střediska pro nadšence a běžkaře za posledních pár let Vítkovice udělali.
Vloženo 5.12.2020 21:57
Včera bylo sněhu ještě dost na stadionu i tratích. Teploty minutové. Dnes již vše vydatně potálo, celý den nad nulou. Zítra už to bude jen kameňačky.
Vloženo 2.12.2020 19:43
Vypluhováno není. Sněhu i tak málo, na Vrbatku to jde sice bez sundání. Nahoře ale špatný, vyfoukáno. Ale má snad padat, tedy od zítra to snad bude vše jinak. SKOL
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 1.12.: Ahoj, nebyl jste dnes někdo kolem Vrbatky? Jen, zda to tam náhodou zase ty paka z Labský nevypluhovali?)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko