Úpa a Rýchory – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Úpa a Rýchory ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Úpa a Rýchory - aktuální zprávy

Vloženo 11.4.2015 12:36
Má trasa: Pomezky - Malá Úpa - Lysečinská bouda - po zelené k přechodu do Niedamirówa - Rýchorská bouda - Horní Maršov. Bylo asi 15 cm nového sněhu, kolem poledne + 2 °C, odp. slunečno. Stopa většinou neupravená, vyjetá na klasiku. Na asfaltce v Malé Úpě a u Lysečinské boudy vytátá místa, ale dala se objet. Za Lysečinskou boudou pak sníh na asfaltce uplně roztátý, bylo třeba jet po zelené po polské hranici.
Vloženo 27.2.2015 21:00
Dnes od kostelíka na rychory a zpět.projeto.jen dole u alberic.trošku horší ale jinak celkove dobrý..dobry na skate i stopu.večer jela rolba na haidě.tak snad jela i magistrálu.
Vloženo 15.2.2015 12:00
Dnes Žacléř - Rýchory opět pěkné na bruslení i klasiku. Od zámku k Hubertusu nepatrně horší, poměrně rozšlapané pěšáky, ale v pohodě bez větších problémů. Od Hubertusu dál super (jen na louce za Hubertusem jako vždy objížďka vyfoukané cesty - pár desítek metrů).
Vloženo 14.2.2015 16:49
Dnes dopoledně Žacléř -Rýchory - Lysečiny - Pomezky, včetně okruhu Haida na Pomezkách. Od louky nad zámkem v Žacléři upraveno na skate i klasiku, bylo to parádní (bruslil jsem), jen ze začátku trochu listí atd., ale bez problémů. Stopa na klasiku byla skoro pořád a docela pěkná, jen sníh se dost měnil, mazání asi nebude jednoduchý. Díky za úpravu všem zúčastněným.
Vloženo 3.2.2015 7:07
Jel jsem ze Zaclere od zamku smer Rychorsky kriz. Ze zacatku tam je snehu pomalu a nebyl zadny podklad nicmene to bylo vcelku prijatelne. Co se tyce upravy trate tak uz to bylo horsi, Dalo se jet (bruslit) pouze k Hubertusu dale uz to bylo absolutne zafoukane. Cela trasa vcelku rozslapana od lidi. Na nove lyze to tam neni jeste uplne vhodne.
Vloženo 30.1.2015 23:44
Škoda, že tu nikdo nepřispívá, snad se to změní.... Dnes jsem vyjel od Stachlu http://mapy.cz/s/fyKM , dupal jsem stopičku okolo bunkru a Sněžné domky v cca 15 cm prašánku ( je tam nově rozšířená cesta na rolbu(červená), pak po žlutý k Rýchorskému kříži. Odtud už čerstvý manšestr i stopa pro klasiku do Žacléře a na Pomezky. Já jel na Pomezky. Luxusní svezení po celé délce na dostatečné vrstvě sněhu. Vřele doporučuji. Klidně vemte lyže jedničky, pouze na Mravenečníku v úseku asi 50 metrů vyfoukáno, tam dejte pozor na kamínky.... mazal jsem modrej extráč. Projeto rolbou i přes Pašovku do Bystřice.
Vloženo 21.12.2014 16:19
Dnes jsme šli na běžkách z Dolní Malé Úpy na Pomezní boudy - stopu jsme prošlapávali a byli jsme zřejmě jediní běžkaři, ani na Pomezkách nikdo. Včera a přes noc napadlo hodně, dnes už skoro nic a na slunečných místech to je vytáté. Sněhu je prostě málo a jakmile je pod sněhem asfalt, je to rozhodně nejen o běžky. - zkopírováno z FB od důvěryhodného zdroje :-)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Úpa a Rýchory