Západní Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krušné hory ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 2.4.2018 17:36
Loučení na Karlově okruhu....paráda. Díky rolbařum i dalším zainteresovanym za super péči o stopy ! Fajn mimosněhovou sezonu.....
Vloženo 24.3.2018 19:15
Trasa Horni Blatna, smer Abertamy, Cervena jama, Bludna - okoli- dobre svezeni, stopy cerstve protazene , rolbarum diky. Dopoledne kvalita snehu velmi dobra. Na Bludne - pes na volno ve stope , temer prudka kolize.
Vloženo 23.3.2018 6:23
Boží Dar - Fichtelberg a Oberwiesenthal parádní svezení, dostatek sněhu na německé straně čerstvě ve upraveno. Jediné mínus celý den sněžilo a místy docela hustě a bylo celkem větrno :D a stopy později trochu zapadali :D
Vloženo 18.3.2018 19:06
Z Božího Daru nejdříve kolem rašeliniště , ze začátku odfoukáno a místy led, dál ale v pohodě. K Mrtvému rybníku a zpět výborné. Na Špičácké cestě asi dva metry kamínky, jinak dobré. Přejezd z údolí ke Krmelci hlavně dole mizerný, i menší část směrem na Hubertky nic moc. Z Hubertek spojka k německým stopám ve stpě spousta jehličí a větviček, okruhy na Fichtelbergu nejlepší z celého dne, měli i čerstvě upraveno, nejspíš z rána. Celkově velká spokojenost.
Vloženo 18.3.2018 18:32
Bozak, okruh Karlova behu, spicak, jeziskovkou zpet ns Bozak. Karluv beh nejlepsi cast, vubec se na nem neprojevila obleva, podminky na tomto useku celou zima dokonale.. jeziskovka ma dost špatných mist, ale sjizdna.. vsechna otevrena mista ledovka beze snehu, odvato, hlavne raseliniste, v lesich krasne svezeni, tvrde stopy. Po minulem vikendu bych neveril, ze se tak skvele svezu. Mazání nebylo uplne jednoduché, modry swix nedrzel, ackoliv bylo -9, modro fialovy byl lepsi, v pulce jsem dal fialovy, ten byl na zen premrzly prasan nejlepsi..
Vloženo 18.3.2018 18:22
Boží Dar-Abertamská silnice a zpět. Upraveno. Na namrzlý podklad napadl čerstvý sníh. Upraveno. Místy v lese pozor na led. JInak výborné.
Vloženo 11.3.2018 19:27
Boží Dar - Špičák skate okruh dnes v plavkách, nebylo to zase tak špatný, ve stopách na klasiku mokro, ale jinak nejlepší poježděníčko, podle mne tam lidi budou jezdit ještě celý týden...
Vloženo 11.3.2018 19:03
Boží Dar, raseliniste, Myslivny, jeziskovkou na Bozak... vse sjizdne, ale par mist skoro beze snehu, voda, jehlici, hlina, spinavy sníh v lesich.. jako posledni pojezdeni za slunce fajn, desny vedro.. pondelni dest a teplo splachne zbytky snehu a uz to nebude mit smysl... ideální maza aqua klistr...
Vloženo 4.3.2018 21:40
Abertamy, Červená jáma, Maringotka, Mrtvý rybník, rozcestí pod Špičákem, Abertamska silnice a zpět přes mrtvý rybník, červenou jámu do Abertam. Vše slušně upravené, na pláních stopy zafoukané, místy prosvítá tráva. V lese už trochu vic jehličí, šišek zatím pomálu. Na skate ideální, klasika místy horší. Slunce, málo lidí.
Vloženo 4.3.2018 18:12
Dnes běžkování po silnici H. Halže směr Meluzína a trasy kolem Meluzíny, parádně upraveno na klasiku i bruslení.
Vloženo 4.3.2018 14:39
Pořád lyžařyká paráda....a pro změnu po tydnu opět JOUZA,co se aute projíždí po Magistrále mezi Maringotkou a Myslivnou....nehorázné hovado !
Vloženo 5.3.2018 7:45
Bruslení v okolí Nových Hamrů. Chaloupky-Jelení Vrch-Jelení-Bučinská cesta a zpět. Krásně upraveno, bohužel sněhu ubývá a tak jsou občas kusy jehličí, nebo kamínků. Nebylo to na nejlepší lyže. Jinak málo lidí a super zážitek.
Vloženo 4.3.2018 9:29
Rolava-Ostružník-čerstvě upravená stopa ve vynikajícím stavu. Dále spojkou na Kammloipe a po ní těsně před Johan, stopa sjízdná, ale upravená byla asi před týdnem, v lesních úsecích velmi znečištěná jehličím. Od Johanu zpět na Jelení CZ/D, dolu do Jelení a po KLM na Rolavu. První část za Jelením podél potoka často velmi málo sněhu a kamínky,lesní ůsek opět čerstvě upraven a ve špičkovém stavu! Velký dík rolbařúm!!!
Vloženo 3.3.2018 14:07
Dnes po magostrále z Božáku ba Červenou jámu a zpět. Stopy zafoukane a bořící se. Skoro se mi nechce věřit, že tam v pátek jela rolba. Na pláních u Maringitky stopy žádné. Sníh přemrzlý a ráno napadl 1 cm. Na klasiku to vůbec nejeĺo.
Vloženo 25.2.2018 16:52
Z Abertam k červené jame, Milov, Myslivny, Mrtvý rybník, Jama a zpět do Abertam, Milovska cesta upravena před týdnem, stopy jsou ale pořád pěkně, nejslabší úsek je Milovska spojka, tam je méně sněhu a stopy vymrzle... většinou umrzly prasan na modrý swix. Auto ukazovali před polednem -11, ale slunce krasne hralo, takže to připomínalo jarní lyžování..
Vloženo 24.2.2018 22:45
jelení-Korce-Horní Blatná po KLM, zpět na Korce a přes Henneberg,po Kammloipe na Jelení CZ/D do Jelení.Dalo by se říci, že celá trasa baly super,na vzdory mrazům a nedostatku sněhu. Stopy jsou opravdu luxusní!Mazal jsem jako základ modrý klister a na něj modrý vosk -2 až -8, drželo to dobře.Užívejte si těchto luxusních dní!!!
Vloženo 24.2.2018 17:18
Z Bozaku okruh Karlova běhu, vše krasne upraveno, mansestr, krasne stopy, slunce příjemné hralo i přes to že byli -8st. Modro fialový swix ideál maza
Vloženo 24.2.2018 14:53
Abertamy - Plešivec - Myslivny a zpět......již ráno v 8 :00 hodin. Velká sibiřská paráda.....velky dik rolbařovi, včera jsme jej míjeli, když jsme v pul sedmy večer koncili......Jen nechápu toho BlBA, co jezdí autem na urolbované trese kolem Mrtvého rybníka.....ach jo.....
Vloženo 24.2.2018 9:31
Z Bludne na magistralu smer Pernink
Červena jama, zpet na Bludnou, dale na Milov- stopa na klasiku dobra, sněhu dostatečne, čerstvě upranena stopa směr Abertamy Hřebečna , misty zledovatěla stopa ( vice směrem na Millov) výborné podmínky přes pláně - kde nejsou hrboly a propady. Slunko cely den
Vloženo 19.2.2018 20:36
Z Nových Hamrů k Chaloupeckému parkovišti místy málo sněhu či led, dál na Chaloupky už dobré, jen při výjezdu slabší pokrvka. Dál na Jelení krásná stopa. Bučinská a Schupenberská výborně, odbočka na Horní Blatnou občas nic moc. Dál na Bludnou znovu bezchybné, přes Háje do Mílova se taky dá jet v pohodě. Dál k Myslivnám jeden slabší úsek a směr Boží Dar už parádní. Nejlepší stopa je od celnice na Božím Daru přes Hraniční kámen do Loučné. Pokus o přejezd na rozcestí Na Bídě neúspěšný, stopa neznatelná.
Vloženo 18.2.2018 17:04
Bozak, Mrtvý rybník, Jama, Bludna, Haje, Milov, Myslivny, po Jeziskovce na Bozak. Super podmínky, jen otevřené louky méně sněhu a ledovatejsi stopa, jinde pěkný sníh. Podmínky od Božího Daru po Horní Blatnou jsou o 100% lepší než od Blatné po Bublavu. Mazal jsem fialový a držel jak pribity..
Vloženo 17.2.2018 18:59
Rolava, Jeleni, Jeleni vrch, Chaloupky, Rolava. Nejlepší podmínky na klasiku na úseku Jeleni - Chaloupky, tam byl prasan a super stopa, zbytek tratí vlhký sníh a stopy na spoustu místech ledové, kolem Rolavy i vylezl asfalt a kaminky. Vše ale sjízdné, mazal jsem fialový vosk, chtěli to jako základ žehlit klistr..
Vloženo 17.2.2018 17:53
Rolava-Ostružník-po Kammloipe směr Johan-Henneberg-Korce-Jelení-Rolava, 28km,vynikající stopa jak na bruslení, tak na klasiku,modrý vosk,nemělo to chybu!
Vloženo 15.2.2018 18:24
Souhlas. Z Abertam směr Boží Dar do Krmelce a zpátky. Stopy super, pruh na bruslení utažený. Všude prašan z úterý. V nižších polohách trochu ledu ve stopách. Ideální máza: 4 vrstvy modrého extréče na zažehleném modrém klistru.
Vloženo 15.2.2018 12:47
Úžasné počasí,krásně upravené stopy,rolbaři si zaslouží velikánské poděkování.
Vloženo 13.2.2018 17:25
Perfektní stopa - velké díky rolbařům. Modrý vosk pod patky a modro nad hlavou....paráda mezi Perninkem a Božákem.
Vloženo 11.2.2018 16:20
Dneska 27 km skate: Pod Abertamkou - Pod Špičákem - Myslivny - Mílov - Háje - Bludná - Spáleniště - U Mrtvého rybníka - Pod Špičákem - Abertamská silnice - Plešivec. Spodní část sjezdu z Bludné na Háje plná kamení, jinak sem tam kameny i na Mílovské silnici. Uježděná cesta na skate parádní, místama bohužel dost nafoukáno. Magistrála od Červené jámy po loukách místama vyfoukaná na trávu. Jinak celá trasa v pohodě sjízdná.
Vloženo 10.2.2018 23:28
Z Perninku na Bučinskou super, kolem Jelení a Rolavy slabší, občas i vykukuje asfalt, magistrála pod Přední Ostružník možná nejlepší z celého dneška, v Německu na Kammloipe taky v pohodě, slabé je to až na Mühlleithen a pak neni moc sněhu poblíž přechodu Jelení a odbočka na Henneberg málo sněhu a nutno jet velmi opatrně, pak výstupová cesta na Korce v pohodě. Stopa rychlá.
Vloženo 10.2.2018 22:59
To je divny, ze jsou v okoli Boziho Daru lidi, kdyz jsou tam tento vikend zavidy Karluv beh ....
BD se radeji vyhnout.
Vloženo 10.2.2018 20:34
Asi 20km v okolí Božího Daru (Cihelna, Bludná, Milov, Myslivna, Božídarský Špičák). Sníh všude ve stopě je a umlácené cesty jsou na skate prima, ale chtělo by to prašan, na té opadané jinovatce to moc nejede. Jen na sjezdu z Bludné na Háje šutry.
V blízkém okolí Božího Daru dost lidí.
Vloženo 10.2.2018 18:47
Abertamy, červená jama, Bludna, kolem Blatenskeho Vrchu do Blatné, Pernink Brod, magistralou do Abertam.. nad 900m super sníh i stopy, nize trochu horší, kolem Blatne bída, ale vše sjízdné.. mazal jsem fialový swix, držel dost dobře..
Vloženo 9.2.2018 22:04
Na trase Klínovec - Halže jsou již v průběhu trasy nestejné podmínky. Zatímco na začátku je sněhu ještě dostatek (tak do 50 cm), tak směrem k Halžím se výška snižuje a tím i kvality stopy na klasiku. Občas stopa úplně mizí nebo je ledovatá. Každopádně první půlka bez problémů, druhá slabší, ale dá se. Ideální spíš na bruslení, tam je třeba dávat pozor na občasné kamínky. Parkování na cestě od Klínovce, stálo tam tak cca 10 aut. Na cestě od Halží jsem viděl taky nějaké auta parkovat. Nevím, kolik jich tam ale bylo.
Vloženo 5.2.2018 11:01
Boží Dar, přes rašeliniště, okruh Karlova běhu, zpět přes Špičák a po Ježíškovce podél silnice na Myslivny. Sněhu dost, krásné stopy na skate a klasiku, vše perfektně upraveno, na zmrzlý podklad napadlo za víkend 5cm prašanu, nejlepší podmínky na okruhu Karlova běhu, tam překvapivě hodně sněhu, vše sjízdné, méně sněhu bylo tradičně na Špičáku v lese a na rašeliništi, ale sundavat lyže netřeba. Mazal jsem na klasiku modro fialový tuhý vosk, super podržel.
Vloženo 4.2.2018 20:21
Dnes skate po trase Karlova běhu. Celá trasa v pohodě sjízdná, z 80% až překvapivě krásný povrch, skvěle utažený a rychlý. Jediná místa, kde to bylo na béčkové lyže, je rašeliniště u Božího Daru, při sjezdu a odjezdu od Abertamské silnice. Děkujeme za úpravu.
Vloženo 4.2.2018 19:20
Dnes ráno Pernink - Cervena jama - rozcesti pod Bozidarskym Spicakem - Abertamy - Hajenka - Bludna - Cerna cesta - Pernink. Vetsina stop cerstve upravena, potkaval jsem se s rolbou. I kdyz v noci pripadlo, snehu je stale malo - vytata mista, obcas trava ve stope, hlavne na planich.
Vloženo 4.2.2018 15:58
Pernink - Jeleni - Chaloupky - Nove Hamry. Upraveno az k poslednimu parkovisti pred Novymi Hamry, tedy jen posledni 1km neprotazen. Od Jeleni sem tam misto s min snehu a kameny. Skluznice utrpela nejaky sram. Vylet hezky, ale pokud se nekdo hodne boji o svoje bezky, tak to idealni neni. Kolem Boziho Daru ( Bozi Dar - Plesivec) kameny vcera nebyly.
Vloženo 7.2.2018 16:31
Zdravím, byl jsem tam v sobotu, pdmínky dobré. Aktuální infomapa úpravy stop je tady:
http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/
Jel jsem busem ale myslím, že i o víkendu se na parkovišti v Božím Daru nebo vedle něj místo najde.

(Odpověď na dotaz uživatele Vláďa Sladký z 7.2.: Ahoj – tak jsem se těšil na běžky v okolí Dlouhé Louky, Klínů atd. už konečně alespoň o dovolené (když na to jinak právě o víkendech, kdy bývá upraveno nemám čas), ale i tu dovolenou mi nakonec zaměstnavatel zkazil tak, že mi ji vnutil zrovna teď, když tu sníh není :-(

Tady v nejbližším okolí by to tedy prosím šlo teď nejlépe někam do okolí Božího Daru a asi tedy na Neklid, či doporučujete nějaké lepší místo na asi tak 30 až 40 km skate ???

Bohužel ani nevím kdy mi zavolají že mi dovolená zase končí a rád bych se samozřejmě vyhnul i Karlovu běhu a aby bylo na skate (nejlépe i na nové běžky) upraveno ...

Jak je to tam tedy teď nejen se sněhem, ale i s parkováním (tedy hlavně místem a kde) o víkendy a i ve všední dny ???

Nejel by někdo taky ??? Nejraději kdo to tam už zná, ale samozřejmě to není podmínkou.

Děkuju ...)
Vloženo 3.2.2018 19:11
Dnes jsem projel cetu z Horní Halže. Obecně je podklad zmrzlá vrstva-krusta a na ní 2-3 cm noveho sněhu. Stopa na bruslení i klasiku je naprosto v pohodě, jen první km ze směru od Halže občas vykukuje ledový podklad.
Vloženo 1.2.2018 17:32
Dnes Bozi dar - okruh Karlova behu a zpet. Vcera cely den prselo, v noci napadly asi 2 cm cerstveho snehu, ktere to zachranily spis vizualne. Stopa zmrzla, zejmena pod stromy misty pouze ledove plotny, na otevrenych mistech dobre.
Vloženo 30.1.2018 23:16
Dnes na Božáku směr Špičák a Ježíškova cesta super skate na tvrdém umrzlém sněhu, krásné počasí, -1 C.
Vloženo 30.1.2018 20:50
Tak dnes trasa z Horní Halže po KM pod Meluzímu, přes Homohradský potok, Pytláckou rokli, na Travers, pře Macechu a Selský les zpět na Horní Halži. Na KM sníh dost zledovatělí pokrytý popraškem, od Meluzíny parádní podmínky s min. půlmetrovou vrstvou sněhu a krásně upravené. Byl jsem tady poprvé a musím říct krásná příroda a málo lidí.
Vloženo 29.1.2018 12:49
Trasa Pernink - Boží dar po magistrále 15km. Celé dopoledne mrholilo a byla mlha nad nulou. Opět se celkem chytal červený klistr Swix. Tratě skvěle upravené, v pohodě sjízdné po celém úseku, jen kvalita sněhu je holt po několika dnech oblevy špatná, ale je ho dost.
Vloženo 29.1.2018 12:44
Jsem se o týden sekl, teď je to již správně 27.1. sobota: Od Bublavy (Altán) přes Zad./Před. Ostružník - Přebuz - Chaloupky - Jelení - Pernink, celá trasa v pohodě sjízdná i pro nové lyže, od Přebuzi jsme jeli po krásně upravených tratích jak skate tak i klasika, do té doby jsme stoupali v dráze po nějakém skůtru, takže se to nebořilo. Kovářská bouda na oběd neměla chybu. Zkratku z kopce lesem na Chaloupky jsme si museli prošlápnout. Fungoval krásně červený Swix klistr.
Vloženo 27.1.2018 12:24
Boží Dar - Mrtvý rybník - Červená jáma - Bludná - Černá cesta - Spáleniště - Boží dar. +1 - +3. Sněhu dost, ráno napadlo 3 cm čerstvého. Stopa umydlená. Vlhkost maximální. Klistry Rex a jede to jak smyslu zbavené. Stopa upravená ze včera. Mimo stopu mokré a měké. Klasika super, na bruslení asi nic moc. Pod stromy trochu jehličí a pár míst s kamínky od rolby, ale lze se bez problému vyhnout. Kameňačky netřeba.
Vloženo 21.1.2018 20:33
Projeto Klínovec - Horní Halže. Na klasiku stopa výborná, pro bruslení to bylo slabší (tak 5 cm nového sněhu), takže někteří bruslaři trochu kleli. I když aut na místních parkovištích bylo hodně, tak zaparkovat se dalo.
Vloženo 29.1.2018 12:42
Od Bublavy (Altán) přes Zad./Před. Ostružník - Přebuz - Chaloupky - Jelení - Pernink, celá trasa v pohodě sjízdná i pro nové lyže, od Přebuzi jsme jeli po krásně upravených tratích jak skate tak i klasika, do té doby jsme stoupali v dráze po nějakém skůtru, takže se to nebořilo. Kovářská bouda na oběd neměla chybu. Zkratku z kopce lesem na Chaloupky jsme si museli prošlápnout. Fungoval krásně červený Swix klistr.
Vloženo 23.1.2018 14:34
So + Ne projeta Krušnohorská magistrála z Měděnce do Kraslic. Nový nedělní sníh nám dal hodně zabrat :-)
Nejvíce sněhu za poslední 4 roky.
Vloženo 20.1.2018 20:13
Dnes klasicky Krušné hory: z B. Daru na Fichtelberg, dolů na Oberwiesenthal, okruhy pod stadionem a zpet pres Tellerhauser a na Bozi Dar. Cerstvy prasan, pomalejsi snih, ale dobra strojova uprava po cele trase. Vyborne drzely tuhe vosky (VG35 Base Binder Green + vrstvy blue, blue extra a posledni tenoucka fialka)

Od Martina z přidružené FB skupiny, kde jsou i fotky - https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/858963277608593/
Vloženo 19.1.2018 21:31
Dnes Horní Halže -Klínovec zavátá stopa cc 10 cm prašanu projeté pro klasiku,úprava snad v sobotu.
Vloženo 21.1.2018 22:26
Běžkování na Božím Daru a okolí, od středy do neděle. V týdnu připadlo mraky sněhu, hlavně v Pátek to byla makačka. Sobota naprosto seper, pro obojí, bruslení a klasika, upraveno. Škoda, že jsme museli domů. Celkově tratě hned jak bylo možné, tak se upravovalo.
Vloženo 14.1.2018 16:57
Boží Dar - Myslivny - Špičák - Abertamská kapsa a zpátky. Sněhu dostatek, stopa ledová. Otevřené pláně kolem BD zafoukané prašanem, že by stačil tuhý. Za špičákem a nižší polohy ledové. Několik kritických míst bylo potřeba přenést. V lese je jehličí a občas kouká kořen a tráva. Na jedničko vé lyže to není, ale i tak krásná klasika. Máza Fialový klistr překrytý V30 a roztokem s fluorem proti namrzání.
Vloženo 10.1.2018 19:02
V úterý 9.1. večer proběhla úprava stop v okolí Perninku a mezi Božím Darem a Barborou/Východními Abertamy
Většina ostatních tras ve vyšších polohách Krušných hor zůstává i nadále sjízdná, ale vzhledem k úbytku sněhové pokrývky na nich aktuálně neprobíhá strojová úprava stop.
Vloženo 9.1.2018 15:22
Ze serveru http://krusnehoryaktivne.cz/:
"Upozornění: Během tohoto týdne proběhne prohrnutí Bučinské cesty (KLM z Jelení směr Pernink) z důvodu následného odvozu dřeva, který by měl trvat zhruba jeden týden. Magistrála v tomto úseku bude tudíž pro běžkaře nesjízdná!!!"

Toto je opravdu k pláči. Nejhezčí úsek oblasti půjde do kopru. A to na silnici leží aspoň 30cm sněhu, podmínky jsou v této části stále dobré. Co nezvládla delší obleva dokoná lidská neschopnost se dohodnout.... :-/ Proč nemohl svoz dřeva proběhnou podstatně dříve? Je to vážně škoda.
Vloženo 8.1.2018 8:05
Z Perninku po magistrále na Korce, zde do Německa, přes Henneberg na Weitersglaashütte, okruhy směr Talsperre, odtud zpět na hraniční přechod Jelení, přes osadu Jelení zpět na Korce a zpět do Perninku. Téměř celou dobu skate.
Z Perninku na Schuppenberskou je to slabší, užší trasa, místy hodně bordelu ze stromů, dost měkký povrch, je nutné překonat asi tři potoky. Schuppenberská je super, od Hamerské-rozcestí na začátek Bučinské není asi 400m urolbováno, v místech kudy vede trasa jsou bažiny, lze to ale snadno objet klasikou po silnici, která neni protažená (jsou tam jen koleje od jeepu). Bučinská nemá chybu - široká, rychlá, tvrdá, z Korců na Henneberg taky super (jen úplný začátek je hodně špinavý a ledový), za Hennebergem je pár vytátých míst, které ale lze v pohodě objet škarpou (proto jsme se nevydali na okruhy směr Johanngeorgenstadt, kde to vypadalo sněhově hůře), dál na Weitersglaashütte je to vůbec nejlepší - hodně široké, tvrdé, super, proto jsme zakroužili na okruzích u Talsperre. Z hranic do Jelení bez problémů. Asi kilometr skrz osadu Jelení je třeba objet po loukách, trasa chybí, sníh už zde hodně slézá. Od Jelení - U Útvaru na Korce je to zas v pohodě, jen cestou je jedno vytáté ledovaté místo.
Celkově to byl hodně pěkný výlet, na tu dlouhou oblevu panují stále dobré podnímky a sněhu je zatim víceméně dostatek. Určitě by ale bylo super, kdyby se už zas ochladilo a trochu připadlo, ale to je asi všem jasný.
Vloženo 7.1.2018 14:33
Pokračování absolutní nádhery ..... Ráno, po královské snídani, přes potoky loukou na nádherně vyrýsované stopy, já předváděl motolice klasiku :0), zbytek výpravy - vlčáci to rvali bruskema .... Horní Blatná-Pernink-přes koleje-kaplička/vodárna značně dobrodružnou potokovou překonávkovou na stopy směr Jelení-boží!!!-ještě v kopci před závorou otočka /stopa naprd, led, asfalt a na nakyslýho Rudu v Jelení nejsme zvědavi-zpět až na nádraží v Perninku S/M krásná stopa-zpět lesním dobrodružstvím okolo Perninku-H.Blatná. Jediná chyba-stopa po hřebeni nad Jelením-závora jsem se trápil-chtělo to pod červený speciál narvat nějaký klistr speciál /modrý s fialovou/, neb stopa přimrzlá, sjezdy rychlý jako sviňa :0)))))
Vloženo 7.1.2018 9:51
Na nedělní ráno je plánovaná úprava magistrály v úseku Boží Dar – Mrtvý rybník (- Červená jáma), okruhu Karlova běhu a trasy od rozc. pod Špičákem přes Myslivny na Boží Dar.

ZDROJ: krusnehoryaktivne.cz
Vloženo 6.1.2018 17:52
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 6.1.: Ahoj, v jakem stavu je snih na Bozim daru? Je to na klistry?)

Jardo,pod patu červenej speciál ( s fialkou) jinak glider, nebo pivem po celým a rumem pod paty, nebo mít svaly na rukou jako stehna !!!! :0)
Vloženo 6.1.2018 17:33
La Fantastica ! Absolutní palec nahoru borcům, kteří obstarávají rolbice a až pod frňák nám cpou vyrýsované stopy na klasiku a nádherně zfirnovatělý plac na brusli. Díky, chlapi, či babuny za kniplem,endorfin mi stříká z uší !!!!!!!!! Dnes Horní Blatná - od chalupy cca 1 km slalom mezi potůčky, spadlou lávkou a tu a tam krtinec -- ale hned, jako červený koberec pro VIP, jak to jde tak urolbováno hned od cca 9-10 přes bufet u Červené jámy (doporučuji všem), Hřebečnou, Mrtvý rybník, Hájovny, prokličkovat křížem-krážem Ježíškovu cestu k Božáku, zastávka u Krmelce na výbornou zelňačku v chlebu (doporučuji) a pak od mostku pod Božákem (svišť?) zpět přes Špičák, Hájovny .... atd, paráda, bombice, mazec!!!!! Kdo má sílu a šmrnc bruslí, já jsem se tam řítil radostně, zpět plazil unaveně, ale šťastně. Ještě jednou díky, zítra prubnem Jelení, tak uvidíme. Svatý Petře, přijmi ode mne díky též. MSF, skol, I.H.F. :0)
Vloženo 3.1.2018 20:00
Dnes večer by měla proběhnout úprava Radon areny ve Vysoké Peci.
Rolba z Jelení dnes nevyjíždí.
Včera odpoledne byla upravena také část Ježíškovy cesty, Špičácká cesta a bruslící okruh kolem Špičáku (zejména pro tréninkové účely mladých Slovaňáků).
Vloženo 2.1.2018 17:39
Dnes odpoledne úprava tras Jelení- státní hranice , Jelení - Rolava.
Vloženo 2.1.2018 13:09
V Jelení opět sněží a sněží, běžkařské podmínky jsou parádní!
Vloženo 1.1.2018 11:29
ČERSTVÁ ÚPRAVA 1.1. :
❄️ Boží Dar: malý a velký okruh Ježíškovy cesty
❄️ Jáchymovská spojka rozc. pod Špičákem - Mrtvý rybník - Hřebečná - Červená jáma - Abertamy - Pernink
❄️ Pernink - Černá cesta - Červená jáma - Bludná - Blatenský vrch
❄️ Jelení - Bučinská cesta - po magistrále do Perninku + napojení Horní Blatné
❄️ trasy Jelení - Rolava a Jelení - hranice budou upraveny pouze v případě slušných sněhových podmínek (proveditelnosti strojové údržby)

Schuppenberská a Bučinská cesta jsou v perfektním stavu (klasická stopa na Bučinské je bohužel hodně mělká). Na spojce mezi těmito cestami už je několik kritických míst bez sněhu. Většina úseku dnes upravených tras je i po dešti v dobrém stavu, je ale třeba počítat s místy, kde ve stopě narazíte na vodu, trávu nebo hlínu.
Zdroj: Krušnohorská lyžařská magistrála - KH západ
Vloženo 30.12.2017 23:32
V sobotu ráno byly upraveny stopy okolo Božího Daru, během dopoledne pak mezi Perninkem, Abertamy a Horní Blatnou/Blatenským vrchem.
Rolbou je čerstvě upravena také cyklostezka podél silnice Abertamy – Pernink.
Takřka všechny ostatní udržované lyžařské trasy byly upraveny během pátku.
Vloženo 30.12.2017 11:49
rolba vcera i dnes udelala kolem Bozaku trate, snehu taky dost, akorat kolem Spicaku v lese dve mista bez snehu

stopy bohuzel za chvili rozhamtany, vsude neskutecne davy pesaku, to jsem jeste nikde nevidel a krome Lukase Bauera jsme tu za cely tyden nepotkali sportovce, dalsi extrem, vsude jen chodici turisti a dederoni, coz je kapitola sama pro sebe
Vloženo 30.12.2017 12:44
Pro všechny, co nadávaj na množství lidí okolo Božího Daru. Meluzína za Klínovcem je téměř prázdná, pěšáci žádný. Přitom si tam skvěle užijete sjezdů i výšlapů. Takové malé Krkonoše.
Vloženo 28.12.2017 18:19
Bozi Dar - magistrala, vsechno zafoukany, stopa zadna nebo rozbita, vsude mraky pesaku, rolba jela naposled za krale klacka, strasny
Vloženo 26.12.2017 21:08
Boží Dar slunce asi 2 nad 0 stopy v lese horší jehličí jinak to nemělo chybu
Vloženo 24.12.2017 14:33
Nikdo neodpověděl, tak jsem se vydal to prozkoumat sám. Jel jsem z Božího Daru na Karlův běh, pak přes Červenou jámu do Horní Blatné, pak kus zpět a ještě do Perninku a Abertam a pak zpět do Božího daru s odbočkou na bruslící kolečko. Drtivá většina tras upravena ráno nebo včera. Sníh ráno zmrzlý a rychlý, odpoledne to měklo. Přímo u Božáku se rolba bořila do měkkého podkladu, takže na více místech vyházela bahno, jinde sněhu dostatek. Díky za úpravu, jen bychom ocenili, když by rolba v sobotu ráno vyrážela na trasy trochu dříve. Přijeli jsme na Boží Dar před devátou a viděli jsme jí akorát vyrážet, celý den jsme jí sledovali na bilestopy.cz a pronásledovali ji (akorát jsme si projeli předevčírem upravený Karlův běh, abychom jí dali náskok). Např. k Perninku se dostala až před polednem, což už mi přijde dost pozdě. I tak ale velké díky, bylo to super poježdění, určitě se sem zas vrátim.
Vloženo 16.12.2017 17:44
Boží Dar - Hubertky - Fichtelberg - Tellerhäuser - Myslivny - Rýžovna - Hřebečná - Mrtvý rybník - Boží Dar. Skoro všude strojově upravené stopy, na Fichtelbergu námraza, silnice Myslivny - Rýžovna prohrnutá, ale neposypaná a na lyžích sjízdná. Doporučuji se stavit na jídlo v útulné hospodě na Rýžovně. Z Rýžovny na Hřebečnou turistická stopa, hlavní trasa KLM upravená, upravené i okruhy kolem Špičáku. Záznam trasy zde: https://www.strava.com/activities/1316063751
Vloženo 14.12.2017 20:46
Boží Dar - Plešivec a zpět, na Ježíškově okruhu stopa upravená na klasiku i skate, mimo les zavátá, byla silná fujavice a vánice, v lese v pohodě. Od rozcestí pod Špičákem na Plešivec turistická stopa od lyžařů, hospoda v provozu. V lese odhadem 30 - 50 cm sněhu, určitě to je na jedničkové lyže.
Vloženo 12.12.2017 18:07
Přemrzlá stopa po skútru, těžba dřeva. Snad to někdo prošlápne o víkendu. Počet lyžařů: já a Němec. Na Jámě zavřeno. Větrno. Už může být jen lépe.(Odpověď na dotaz uživatele Ondra J. z 11.12.: Dotaz okolí Perninku, Bludná, Abertamy: nevíte prosím někdo jak je to s údržbou dál za Červenou jámu na Pernink a Abertamy? podle GIS Karlovarského kraje je tam až do konce prosince zákaz vstupu do lesa a stopy bez údržby - díky za info! Ondra)
Vloženo 11.12.2017 10:12
Boží Dar - upraven okruh Ježíškovi cesty a magistrála k Červené Jámě, sněhu dost, prašan, jen v otevřených místech stopy lehce zaváté, byl docela vítr. Malý okruh Ježíškovky tradičně plný pěšáků s dětma na pekáčích...
Vloženo 10.12.2017 9:02
Na Bozim Daru Velký okruh strojove upraven,okruh na bruslení zatím nebyl vytvořen, část,která je zároveň magistrálou je pouze divoká,ale dobra stopa. Odpoledne dost sněžilo a nepříjemne foukalo,což taky přineslo problémy se sjízdnosti silnice od Jáchymova. Ale jinak super,vyražte!
Vloženo 7.12.2017 20:48
Pro okolí Božího Daru a dál na západ doporučuji sledovat na FB KH-Západ. Nejlepší a nejaktuálnější zpravodajství o stopách. Borci odvádějí z hlediska informování super práci. https://www.facebook.com/KLMzapad/?hc_ref=ARSjpeLbRmh8bJvjO6kBbjExvxnDmlr4iLbZgk6YhyGZpRuvwJYOtl4MbCS1UFDoOcI
Vloženo 5.12.2017 13:06
Horní Blatná - v provozu malý okruh u hřiště (od chaty Na Bílé Stopě), sněhu ve stopě dost, kvalitní. Skiaréna Fichtelberg také v provozu, zasněžována
Vloženo 2.12.2017 14:04
Potvrzuji Honzovu zprávu. Fichtelberg arena ok. Přímo na aréně není stopa na klasiku, jen bruslení a protože zasněžují arénu, tak se nejezdí po stadionem pod střelnicí - jedou tam děla. Stopa a fajn skate je na turistickém okruhu okolo arény, kde skútr vyjel 1 stopu na klasiku.
Vloženo 2.12.2017 13:42
Dnes moc pekne svezení Fichtenberg aréna. Tratě pekne i na skete.
Vloženo 26.11.2017 10:29
Na arene se da. 2 hodiny brusleni. Na par mistech prosvita asfalt, ale jinak luxusni svezeni. (pár zaslaných fotek je vidět na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/)
Vloženo 14.11.2017 9:35
To mělo být info a ne dotaz.... Neni vidět že se jedná o Fichtelberg - skiarenu tak doplňuji.


(Odpověď na dotaz uživatele Fíša z 14.11.: 3 km okruh - skvěle upraveno na bruslení s jednou klasickou stopou vpravo. 4 km pytel jen bruslení. Slibované polojasno se sice nekoná. Mlha, vlhko, -2'C. Ale i tak super svezení... Stopa místy zledovatělá, samotné sádlo nejistý odraz, zažehlená guma pod sádlem bude jistota ;-) Velký okruh jen od lidí, byl jsem tam asi třetí takže zatím nic moc.)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krušné hory