Česká Sibiř - Čertovo břemeno – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Česká Sibiř - Čertovo břemeno - aktuální zprávy

Vloženo 10.3.2018 14:37
Tak to bohužel vypadá, že je po sezoně. Na České Sibiři leží v současné době nesouvislá sněhová pokrývka a proto není úprava tras již možná. Aktuálně nám meteorologická stanice Ješetice (www.pocasijesetice.cz) hlásí téměř 15 °C!
Jaká byla uplynulá meteorologická zima na České Sibiři?
Článek naleznete na www.facebook.com/ceskasibir - dejte stránce "To se mi líbí" a budete mít vždy aktuální přehled o počasí na České Sibiři.
Vloženo 26.2.2018 0:05
Veletín-Chlístov-louky-Busíny-Ounuz-Javorová skála-Chlístov-Veletín. Pěkná prošláplá stopa Veletín-Chlístov, tráva kouká minimálně.
Na chlístovských loukách v pravé stinné části natočeno několik dlouhých okruhů skůtrem na klasiku s pevnou stopou, paráda, díky!!! Stopa je protažena po příjezdové lesní silnici na Busíny (umydlené od aut), kde varianta odbočuje doprava strmě nahoru na louku, kde se napojí na cestu z Bezděkova (tam se zdá také prošláplá stopa) aby vyšla na Busínech. Tuto variantu nejezdit dolů, to je na sundání lyží ale nahoru se dalo v pohodě. Busíny-Ounuz stav jako v pátek, okruhy na Javorové skále horší, protože protála klasická stopa, kde koukala tráva, bruslení shruba stejný stav. Sjezd od Poštovny už také horší, vyplužená místa na šutry/větve, zadrhává. Zdálo se nově najeto rolbou z Ounuze k Bizonovi ale to tedy nic moc.
Příště bych jel Veletín-chlístovské okruhy, kde byly nejlepší podmínky a šance na jejich setrvání. Jasno, -7°C, 4 lidi
Vloženo 27.2.2018 9:18
V sobotu byla rolbou projetá dvojstopa - z Ounuzu na Libenice, chvílemi zdvižená radlice, hodně promáčklé, tráva, ale dojely/došly jsme do Borotína a zkratkou přes Pejšovu Lhotu dojely do Křivošína, kde jsme k našemu velkému údivu na tradičním místě objevily také rolbovou dvojstopu, pak raději sjezd k Nehonínu a lesem vlastní trasou po zbytcích sněhu na hráz Velké Kaplice a potom zpět vlastní trasou podél silnice na Chlum, vlevo poté vpravo. Ale velký díky za snahu vyrobit stopu rolbou! Kolem Křivošína jsme byly první uživatelky. Hodně trávy, ale klouzala.
Vloženo 25.2.2018 19:26
Na loukach pod Postovnou krasne projete stopy jen se k nim dostat.Lesem už je to dost těžke. Louky pod Busimy už skoro bez snéhu. Kupodivu i okruh nad sjezdovkou je dost
špatnej ten býva nejlepši.Asi už to brzo nebude k
tomu.Ale budme vdéčni za každy den.
Vloženo 24.2.2018 21:53
Chlistov – Businy – Ounuz – Poštovna – Chlistov:
Trochu náročnější „skikros“ než totéž ve Středu 21.2 (v pohodě, ale trochu trávy, krtinců, zmrzlin a šutrů). Ale:
1. na loukách mezi Chlistovem a Businy nově úplně super skútrem vyfrézované stopy (okruhy, malé okruhy, smyčky) – ta dobrá duše co to udělala, si zaslouží pochvalu a hlavně velký dík! Ten kdo to udělal, má super cit pro ideální stopu a krajinu! Děkujeme a pochvala za cit pro terén!
2. Nová zkratka z Chlistovských luk na Businy super!
3. Pod Businama dost odtáltý – možná lepší horem a chvlíli pěšky lesem…
4. Okruhy nad Ounuzem rolbou nové vyjetý – na letošní poměry skvélé!
Hospoda na Poštovně otevřena!
Vloženo 24.2.2018 16:23
Dneska pekne svezeni Chlistov-Veletin, je tam proslapnuta stopa, snehu neni mnoho a obcas kouka trava. Lidi jezdili i smerem k Ounuzu.
Vloženo 23.2.2018 18:48
Chlístov-Busíny-Ounuz-Javorová skála-Chlístov-hlavní silnice-Chlístov. Kolem Chlístova prošláplá celkem solidní stopa, až na vyjímky nekouká tráva. Zdá se projeto i na Veletín. Mezi odbočkou k Poštovně a Busíny u lesa zcela bez sněhu, ale objíždí se to stínem po druhé straně. Busíny objíždět normální cestou po louce, která je sice částečně travnatá ale lesem po značce je to ještě horší (pěšky). Les na Ounuz sjízdný. Na louce u cesty pak začíná pěkná najetá dvojstopa rolbou, která pokračuje na oba okruhy. Bohužel klasická stopa na dosti místech je tam protlačena až na hlínu, takže to tam bude tát/vymrzat. Na bruslení je to lepší, tam je větší vrstva sněhu. Sníh na stinných místech za lesíky drží ale na slunečných místech je to horší. Svezení bylo velmi pěkné ale obávám se, že jak je vidět hlína, tak to půjde dolů i při holomrazu. Cesta lesem od Poštovny na louky dobrá, rozhodně daleko lepší než varianta přes Busíny. Jasno, -3°C, 7 lidí za odpoledne.
Vloženo 22.2.2018 14:54
Jak na Cunkově nevím, ale včera jsem ujel asi 20 km v prostoru mezi Polánkou a Vodicema, stopa bezproblémová, ve značné části strojově projetá. Viz mapa zde http://www.ospolanka.cz/trasy/#14/49.4575/14.8400
Vloženo 21.2.2018 20:30
Chlistov – Businy – Ounuz – Poštovna – Chlistov:
Okolo Chlistova na letošní poměry luxus. Stopa lesem k Businám OK. Okolo Busin (vlevo od baráku lesem) trochu náročnější, ale sjízdné. Stoupání lesem na Ounuz kupodivu OK. Na loukách u Ounuzu skvělé. Hospoda u Poštovny zavřená. Cesta lesem od Poštovny přímo na chlistovské louky kupodivu v pohodě. Lyže ani jednou netrpěly! Potkal jsem 4 lyžaře .
Vloženo 21.2.2018 18:35
Ahoj,
dnes jsem jel od Bizona ke sjezdovce, k Businám- Chlistov- Veletín- zpět k Businám na rozcestí pod Businami a Bizon.
Stoupání od Bizona- prostředek louky nic moc, hodně vidět tráva, ale žádné krtiny. Kolem Ounuzu a sjezdovky na poměry sněhu skvělé svezení. Cesta k Chlistovu a Veletínu výborná. Okolo Chlistova občas zafoukaná stopa. Okolí Busin- louka pod Businami hodně odtátá, s opatrností lze projet, ale běžky trpí. Cesty lese dostatečně pokryté sněhem.
Viděno z auta- Cesta od Bizona k Libenicím se zdá sjízdná, ale místo slabá vrstva sněhu. Cesta od Libenic k Větrovu- zdála se být ve výborném stavu, nebyla v ní vidět tráva.
Resumé- doporučuji zajet, lepší podmínky asi už nebudou.
P.S.- nevít někdo kdy zas bude sněžit :D
Vloženo 20.2.2018 12:15
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 20.2.: Jak to vypadá aktuálně se stopami?) Včera dopoledne malý okruh Chlístov-Skalka-Bizon-Businy krása, mrazivo, azuro, sněhu na hranici sjízdnosti, ale dalo se.
Vloženo 18.2.2018 18:14
Chlístov-Poštovna-Javorová Skála-Chlístov. Na loukách i lesem prošláplá stopa, krtince nekoukají. Nejlepší svezení na větším okruhu blíž k lanovce. Hospoda u Poštovny zavřená. Lehce pod nulou, zataženo.
Vloženo 17.2.2018 19:40
Sněhu sice není dost, ale na lyžování to stačí. Dnes v 18 hodin postupně mizely i holiny z dopoledne. Ti kteří si zítra ráno vyjedou, mohou zkusit okruhy nad sjezdovkou Monínec, rozsáhlé louky kolem Chlistova anebo kolem golfového resortu za Aleninou Lhotou.
Vloženo 16.2.2018 17:34
Bohužel, ale sněhu zde není dostatek. Více informací na www.facebook.com/ceskasibir/ nebo z nedaleké meteorologické stanice Ješetice www.pocasijesetice.cz


(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 16.2.: Jak to vypadá se sněhem,bude se na víkend upravovat stopa?vypadá to že sněhu bude dost)
Vloženo 10.2.2018 14:51
Sníh na lyže není. Na loukách a cestách leží jen místy nesouvislý slabý poprašek. Je lepší si vzít trekingové boty a hole....
Vloženo 9.2.2018 10:56
Jinak podle zpráv z dnešního dne, trasy nebudou strojově upravovány, takže je to na nás! pa Z
Vloženo 9.2.2018 12:23
Včera jsem to zkusil z Cunkova na Javorovou Skálu. Sněhu málo, tak 5 cm, krtince, kamení a místy sfoukané, žádná pohoda.
Vloženo 9.2.2018 10:51
Jeminkote, Pavle, nejsem tak blbá, abych soudila podle rok strarých fotek - www.hydronet.cz nebo www.webcams.cz - a máš to v reálném čase. pa Zůza

(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 9.2.: Podle fotek to vypada sice fajn, ale ty fotky jsou z ledna minuleho roku. Byl někdo z vás v této oblasti běžkovat, resp. může někdo podat solidní zprávu o stavu sněhu, popř. běžeckých tras?

Díky)
Vloženo 8.2.2018 10:38
Ahoj bežkaři, ad Bohouš - podle fotek to vypadá dobře (Cunkov, Jistebnice), měli bychom lobovat za úpravu na víkend. Koneckonců, nějaký nadšenec vyrazil z Libenic i na té pocukrované trávě minulou neděli, má můj obdiv. Z
Vloženo 8.2.2018 8:02
Ahoj. Já bych se spíš chtěl zeptat jaké to tam je. Bude se tam v sobotu možné projet na běžkách. Děkuji
Vloženo 27.1.2018 19:19
Nechtěli jsme nechat utéct možná poslední šanci na lyžování na Čertově Hrbatině. Zaparkovali jsme u Bizona, s dvojím sundaváním běžek na silnicích vyjeli na okruh za Ounuzí a kroužili a kroužili. Celkem hustá mlha, ale sníh je na 99% louky, rolbou projetá stopa je z 90% použitelná. Sníh mokrý, blíží se firnu, lepší než jme čekali. Do zítřka tam myslím přijatelný sníh vydrží.
Vloženo 26.1.2018 20:07
I na Českou Sibiř dorazila bohužel obleva. Místy leží ještě nějaký ten sníh, ale je to zledovatělé. Více informací ve skupině počasí na České Sibiři: www.facebook.com/ceskasibir/
Vloženo 26.1.2018 6:06
Potvrzuji vse, co pise Zdenek, ale celkem bez problemu jsme objeli cely okruh Libenice - Bizon - Jistebnice - Libenice. Je to pravda na bezky spis trojky nez dvojky.
Vloženo 25.1.2018 23:22
Zdravím, dnes jsem na běžkách byl odpoledne. Chtěl jsem vyrážet z Libenic, ale tam se to moc nedalo, tak jsem vyrážel od první křižovatky, kde se stopa kříží se silnicí směrem k Bizonovi. Byla to docela bída, ale projet se to dalo. Od Bizona nahoru k Ounzu už to bylo se sněhem lepší a nahoře ho bylo relativně dost, takže počítám že zítra by se mělo od Bizona nechat vyrazit a nahoře by to sjízdné být mělo. Ale jak to povolilo a potom zmrzlo, tak je to dost ledovatý.

(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 25.1.: ahoj, pokud budete dnes někdo běžkovat, dejte prosím info, jak vypadají stopy. chtěl bych zítra taky vyběhnout, ale aby byl sníh. díky)
Vloženo 25.1.2018 9:19
Vyjížděl jsem ze zastávky u Brtný na Ounuz. Občas krtince a místama led kolem Aleniny Lhoty k Cunkovu. Bylo to hodně měkký na bruslení. Stopa celkem šla, od Cunkova na Ounuz už bez krtinců. Celou cestu se dalo bruslit. Odjížděl jsem kolem půl 6 a byly 4 stupně.
Vloženo 24.1.2018 13:53
trasa Jistebnice-Libenice-Alenina Lhota-Jistebnice sjízdná
Vloženo 22.1.2018 16:00
JIstebnice-Křivošín a zpět, pěkná dvojstopa projetá rolbou, liduprázdno Na pláni lehce zafouklá jedna stopa. V JIstebnici se musí obejít pokračování na Cunov směrer k centru (soukromý pozemek nyní).
Vloženo 21.1.2018 21:20
Nástup z parkoviště Libenice cca 650mnm. 21.1.2018 cca 15 cm sněhu teplota lehce pod nulou snih na nule. Fialová máza nakonec dobrá. Občas prosakuje voda z luk do stopy, ale nic co by vadilo. Kolečko asi 17 km Libenice- Alenina Lhota-Jistebnice -Libenice. Hezký je úsek Lhota - Jistebnice. https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/859709014200686/
Vloženo 21.1.2018 20:24
Dík za bezva stopy, výbornou bramboračku U Bizona a kávu Na Poštovně.
Vloženo 21.1.2018 20:16
Přijeli jsem na parkoviště v Libenici 14.45 - právě se začala zvedat mlha a opar a trochu mrznout. Trasa super, krásná, U Bizona výborný čaj a v 16 před Jistebnicí vylezlo sluníčko- takže pohádková!!! Díky, krásný zážitek. Stopy krásně projeté a jen jednou za Jistebnicí na poli veliká kaluž.
Vloženo 21.1.2018 18:19
Dnes oblast Borotín-Libenice byla super. Čerstvý sníh, přes poledne lehce mokrý, na rodinou vyjížďku super.
Vloženo 21.1.2018 0:32
Jsou upraveny nasledující trasy: Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice a Sychrov-Borotín-Kostelec-Orlov-Sychrov. Panují zde velmi dobré podmínky. Podle nedaleké meteorologické stanice Ješetice zde leží 12 cm. Odpoledne a v noci opět sněžení. Jak se obléct? Sledujte aktuální počasí a předpověď na České Sibiři: www.pocasijesetice.cz nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři: https://facebook.com/ceskasibir/ Přeji Vám přijemný zážitek na běžkách na Čertově Břemeni!
Vloženo 20.1.2018 20:49
Libenice-Cunkov-Ounuz-Cunkov-Libenice. Parada. Jen kolem Cunkova ve stope obcas voda a hlina. Ale nic hroznyho. Moc diky za udrzbu stop. Dnes paradni svezeni.
Vloženo 20.1.2018 18:19
Chlístov-Javorová skála-Cunkov-Na Skalce-Jistebnice-Na Skalce-Busíny-Chlístov.
U Chlístova prošláplá stopa v koleji od traktoru; od odbočky k Poštovně - Busíny - Na Skalce: projeto skutrem jedno nebo dvoj stopa, na loukách natočeny nějaké zmatené okruhy, před Busínama tradičně nic moc (nejhorší úsek); Na Skalce-Jistebnice: najeto rolbou ze začátku k silnici kolem lesíka, velmi pěkné; Cunkov na Ounuz a 2 okruhy nahoře je najeta stopa rolbou, také pěkné. Lesem od Poštovny-na chlístovské louky: vcelku OK, větvě víceméně pod sněhem.

Parkoviště u Chlístova překvapivě plné (cca 6 aut), lidí ve stopách málo, psi žádní

Zataženo, občasné dosněžování, lehce pod nulou, modrý vosk parádně držel
Vloženo 20.1.2018 16:58
Móc pěkné, dopoledne z Jistebnice centimetřík sněhu v upravené stopě, skvělý odraz na modrý extráč, nahoře na "stadionu" na Javorové nádherný sníh, odpoledne už se stopa trochu mydlila, ale pořád pěkné svezení.
Vloženo 20.1.2018 12:30
Trasa Libenice-Ounuz-Jistebnice naprosto perfektní - a nikde ani noha:)
Vloženo 19.1.2018 18:21
Aktuální informace od provozovatele:
V nejvýše položených místech našich tras došlo ke zlepšení a v dnešních odpoledních hodinách byla upravena trasa "Libenice-Jistebnice-Ounuz-Libenice". Další trasy stále nelze upravit.

TIP: Sledujte aktuální stav počasí na www.pocasijesetice.cz a nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir
Vloženo 19.1.2018 16:09
Běžkařské trasy Čertovo břemeno - 19.01.2018

Běžkařské trasy se nebudou upravovat na nadcházející víkend. Z důvodů čtvrteční oblevy.

V současné době leží na České Sibiři 10 cm sněhu (Ješetice) a to podle informací provozovatele není dostatek na úpravu trasy.

TIP: Sledujte aktuální stav počasí na www.pocasijesetice.cz a nebo se připojte ke skupině Počasí na České Sibiři - www.facebook.com/ceskasibir

(Odpověď na dotaz uživatele Mahy z 18.1.: Ahoj, dá se jezdit? upraveno/neupraveno, skate?)
Vloženo 30.12.2017 15:23
V okoli Chlístova málo sněhu. Tráva a hlína brousí skluznici.
Vloženo 6.12.2017 22:21
Jezdil jsem asi hodinku po loukách u Ounuzu pod Javoří skálou. Najel jsem 5x okruh dlouhý cca 1.5km, takže se člověk i celkem pěkně sveze. Tráva a krtince občas přeleští skluznici. Drží se tam odhadem 5cm souvislého sněhu bez podkladu. Mimo louky a kdekoliv níž se nedá.
Vloženo 3.12.2017 18:31
Sjezdovku jsem vyšlapal nahoru (ta je uměle vysněžená), na louce mezi Ounuzem a Javorovou skálou je pár cm sněhu ale bez základu, mezi krtinami se ale dalo najet asi kilometrové kolečko. Na kameňačky a první projetí to šlo. A pak zase po sjezdovce dolů.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Česká Sibiř - Čertovo břemeno