Trojmezí a Stožec – běžky

Archiv zpráv zimy 2022/2023

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Trojmezí a Stožec ze zimní sezóny 2022/2023. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Trojmezí a Stožec - aktuální zprávy

Vloženo 7.2.2023 19:43
Dnes okruh Lenora - České Žleby (nad sjezdovku je dobré se vyvézt pomou za 40 Kč) - Krásná hora - Nové Údolí - Stožec - Dobrá - Soumarský most (vlak). Všude jsou pěkné stopy, v lesích je na nich občas jehličí, ale nic hrozného. Rolba průběžně jezdila v okolí Stožce, na mapy.cz nejsou bohužel všechny stopy, které jsou ve skutečnosti vyjeté. Ale vedle těch od rolby je spousta stop od lidí, takže se dostanete skoro všude. Dnes to byla paráda, mráz, sluníčko, lidí pomálu, co víc si přát. Doporučuji hospodu U Pstruha ve Stožci, jinak na Novém Údolí otvírají ve středu 8.2.
Vloženo 2.2.2023 5:48
Včera běžky. Nové Údolí - V Podkově - Dolní krásnohorská cesta - Kostelní cesta - Travní cesta - Stožecká luka - Dobrá - Soumarský most - Volary.
Sněhu dostatek a dále sněžilo, prašan až trochu mokrý. Stopy většinou vyšlapané, občas ale opět zaváté. Mezi Stožcem a Dobrou velmi slušná stopa, od Dobré k Soumarskému mostu se občas prošláplo do mokra.
Vloženo 29.1.2023 22:43
Stožec, Nové Údolí, sněhu málo, ale horší je, že nafty zřejmě až moc, všechny lesní cesty proplužené nebo aspoň projeté lesní technikou. Nejlepší úsek je magistrála (Ministerka), ponechaná svému osudu, projetá lyžaři.
Vloženo 22.1.2023 12:00
Kam za sněhem? Do Lenory ne. Sněhu ještě málo, srandy a adrenalinu kvůli náhodnému drhnutí bezek spousty, ale orvaniny značné. I na louce ještě nic moc.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Vloženo 21.1.2023 13:08
Cesta tam nic moc, spíš jsem šla, abych neorvala běžky o podklad, zpátky už bylo sněhu dost, ale nějak nechtěl pěkně klouzat :-) Každopádně jsem stopu prošlápla jako první, snad někomu poslouží.

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotky na mapě

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Trojmezí a Stožec