Žďárské vrchy a Novoměstsko – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Žďárské vrchy a Novoměstsko - aktuální zprávy

Vloženo 9.3.2017 20:23
"Přestože na dnešek připadl nový sníh, tak se dá lyžovat pouze ve Vysočina areně u Nového Města na Moravě, kde už se často propadají hůlky pod úroveň terénu." - převzato z předvíkendového reportu na http://bezky.net/clanek/1060-o-vikendu-bude-jeste-sance-si-kvalitne-zalyzovat. Upravuje se jen 2 - 2,5 km tratí, jak se píše na https://lyzovani.nmnm.cz/lyzovani-tydnu-od-6-3/

(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 9.3.: Jak to vypada v teto oblasti se snehem?
Slo by jeste v sobotu?)
Vloženo 27.2.2017 18:11
Vysočina aréna, dostatek sněhu, otevřen 3km závodní okruh, po ránu super svezení, jedničkové lyže.
Vloženo 20.2.2017 12:43
Ad Kuba: Nad 700 m n.m. je to celkem dobré jen MIMO LES (někde ale už jsou i místa s hlínou). V lese jsou skoro všude ledové plotny, kde je to o ústa i na mírných sklonech (typicky úsek Fryšavské hájenky - Blatka). Naprosto nevhodný je sjezd ze Studnice do Kuklíku (zpočátku po žluté TZ).

Moje trasa viz http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=216567 . Střídavě ledové plotny (zeména v lese), normální sníh a rozměklý sníh (místy bláto/tráva), teplota mírně nad nulou, zataženo, místy mírný vítr. Test lyží z roku 1983 Artist Diamant 210 cm (nepoužívané cca 10 let, nenaparafínované). Hrubý čas 5:15, čistý čas cca 4:45 (průměr jízdy cca 7,5 km/hod, což je o cca 0,8 km/hod méně, než podobná trasa na mých nejlepších lehkých a naparafínovaných lyžích před pár týdny viz http://www.cykloserver.cz/uzivatel/vylety/edit/?e=216039 ). Zničený z těžkých a na měkkém sněhu nejedoucích lyží Diamant jsem byl ale hrozně...
Vloženo 18.2.2017 17:43
Ahoj,
jel jsem dnes Rokytno-Tři Studně-Fryšava-Samotín-Kukulík-Rokytno a stopa je celkem slušná. Nad 700m super. Níže a zvlášť v lese je to horší.
https://mapy.cz/s/1pEAS

(Odpověď na dotaz uživatele Marek z 18.2.: Dobrý den, jaká je sjízdnost tratí nmnm-Vlachovice-Tři studně- Fryšava- Devět skal- Svratka? Děkuji)
Vloženo 16.2.2017 19:03
viz. https://lyzovani.nmnm.cz/ v minulych dnech najeli stopy, sem tam hlina, ale teplota jeste ted kolem +2, v noci bude max. -1, v pátek +2 lehce dest se snehem, So rano asi chvili snezeni pak zas nad nulu... asi tak

(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 16.2.: Jaké jsou sněhové podmínky kolem Fryšavy? Chystáme se tam v sobotu na běžky. Je tam ještě sníh?)
Vloženo 16.2.2017 19:29
Bystřicko, kolem Písečného k Vítochovskému kostelíku, na hřeben přes Pletenici k Lísku a zpět. Na přivrácených svazích už sem tam vytáto, zrána jakžtak, později boření a značně rozměklé i stopy, na odvrácených svazích zas nebezpečný tvrdý povrch, kde se dalo i sem tam bruslit, jsem rád že jsem vyvázl jen s pár šrámy
Vloženo 12.2.2017 22:22
To nemá poentu, to bylo hodnocení. NM na klasiku super, na skate nic moc. A zkus si to někdy, třeba tomu přijdeš na chuť. Lepší než teď mazat klistry.
Vloženo 12.2.2017 21:51
Jardo a kde je poenta? Rekreačí bruslaři podivný to druh!!
Vloženo 12.2.2017 21:16
Reaguji na zprávu Zdenka z 11.2. Co se týče rekreačních bruslařů, tak celou zimu byl Žďár o několik úrovní výše než Nové Město. Srovnávat pejskařské tratě (a později tratě od Medinu a na Brožkově kopci) s 50 km (5 souvislých na sebe navazujících okruhů) pravidelně upravovaných tratí mezi Losenicí a Škrdlovicemi opravdu nejde.
Vloženo 12.2.2017 14:35
Ráno namrzle stopy. Kolem poledne povolili. Bezkovat se dalo (klasika i skate) celkem slusne
Vloženo 12.2.2017 12:06
Zdenku možná by to chtělo trochu se sklidnit a přestat mlet blbosti ... okruhy kolem Vlachovic, Třech Studní a Fryšavy jsou najeté od STŘEDY 8.2. .... to že někde to najet nejde, protože tam prostě není sníh není vina ani chyba správců ... ;) ;)
Vloženo 13.2.2017 16:39
Musim souhlasit s Hankou , Žďársko opravdu upravuje podle pocasi a ne jestli je pred vikendem. Dnes dopoledne moc pekne svezeni Žďársky,Polničský a Škrdlovický okruh.Stopy pevne,krasne upravene , 4na klasiku a široký pas na brusleni.Pan Holemář je opravdu profik! Diky za krasný zážitek z jízdy.
Vloženo 13.2.2017 15:34
Musím říct, že pro mě bylo obrovské překvapení, že letos skutečně byly tratě lépe udržované na Žďársku než na Novoměstsku. Na Žďársku byly tratě upravovány dle počasí, na Novoměstsku pouze na víkend. Když se zhoršilo počasí a na Novoměstsku upravovat tratě už nešly, tak nebyly upravené ani na ten víkend. To je holý fakt. Jinak tento víkend to bylo na Novoměstsku o život, led, led, led. Teď přijde výrazná obleva (ve středu např. na Fryšavě +8°C a nad nulou i v noci), tak to bude bohužel pro Vysočinu letos konečná (pokud tedy nepřituhne a nenachumelí aspoň 20 cm). Ale i tak byla letošní sezóna na Vysočině super. Konečně!!!
Vloženo 13.2.2017 9:06
Pro zezecz : na Rokytnu, Studnicích .... není sníh ?? :o) To si děláš srandu ne? :o) Přečti si info ze stránek : "Vzhledem k velice promrzlé vrstvě sněhu nebylo dnes možné upravit plánované tratě. Sjízdné jsou tedy ty, co byly najety ve čtvrtek." Stačilo najet než to promrzlo, Žďár to prostě umí .Stopy snad mluví za vše :o) . Hezký den
Vloženo 13.2.2017 8:46
Žďárské tratě opět neporovnatelně lepší než NMNM. Zatímco v ZR v minulém týdnu stačili upravit X km tratí rolbou tak, než totálně zmrzly, a dalo se na nich skvěle lyžovat i na konci týdne, na Novoměstsku to jsou z 90 pct ledová koryta. Je to další z důkazů toho, že rekreační lyžař si na své přijde mnohem víc na žďárských okruzích. O možnostech pro skate nemluvě. Takže absolutní souhlas se Zdeňkem (viz níže). Zatímco Pepa Holemář v ZR situaci vyhodnocuje hlavou podle aktuálních podmínek, v NMNM bych to tak nenazval...
Vloženo 13.2.2017 7:37
Naprosto souhlasim a pridavam plusove body zdarsku. Novomeststi hrisne nevyuzivaji potencial. Jsem podivny druh.
Vloženo 11.2.2017 22:01
Novoměstsko nenajeto, jelikoz zde upravuji podle vikendu a ne dle pocasi. Lepsi volba zajet na Zdarsko, zde krasna stopa na klasiku, predevsim Polnicsky a Skrdlovicky okruh. Nova i stara stopa, uprostred pas na brusleni. Najeli to v utery kdy to nebylo jeste tak zmrzle. ZREJME LEPSI ODDIL! :-)
Vloženo 11.2.2017 20:27
Vysočina krásně zatuhla a zatím není ještě nad nulou tak se dá trénovat bruslení po mnoha pláních velmi dobře - např. v okolí Křižanova, boří se jen lehce, širší Sporten Highlander by držel lépe než úzká Vega. Místy leze hlína či tráva, ale nic co by nešlo objet, lehký poprašek, který ve starých stopách jen zpomaluje. Tvrdý povrch je směrem na Dobrou vodu, žel.st. a Šibeník, okruh na Sviny je lehce měkčí, cesta k letišti rozježděná ale po rybnících zatím ok, přes letiště měkčí, rozježděno, stejně i lesem na Kadolec ale dá se. Po loukách pod Kadolcem zprvu lehce měké pak už pohoda, dá se lehce vyhnout i lezoucí oranici, sjezd podél vedení vysokého napětí paráda až přes Heřmanovskou cestu ale u Špitálského rybníka už lehce měko, buslení špatné až k FVE, pláně směr silo na Dobrou vodu už zase pohoda.
Vloženo 9.2.2017 22:02
Nové město zast.-Vlachovice-Sklené-Tři studně -Jelení skalka-Maršovice : Stopa velmi namrzlá, na některých úsecích jsou některé dvojice stop nově projeté rolbou, ty se dají. Dog-sled trasa u Vlachovic upravená. Sjezdy nebezpečné, lépe plužit dolů zcela mimo stopu.
Vloženo 6.2.2017 11:53
Včera s rodinou projel rolbovaný okruh NMnM zast. - Fryšava - NMnM nádr. Trasa viz http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=216250 . Opět přibylo míst, kde vyčnívá hlína/tráva, ale byla vidět včas předem a dala se objet. V lese východně od Fryšavy (podél Fryšávky) byla stopa plná jehličí. Protože na zledovatělou stopu jsem mazal klistr, nalepilo se mi tam jehličí na skluznici.
P.S. Koncová část mé trasy k nádraží v N.M.n.M. vede mimo "rolbovanou" stopu (stopa je jen vyjetá běžkaři) s přejezdem (přechodem) přes místní komunikaci.
Vloženo 5.2.2017 15:48
Dnes mokrý těžký sníh, zataženo, v 10h 2C. Stopa dobrá. Místy už vylézá hlína, ale zatím je to jen velmi málo. V týdnu při tuhne tak to snad vydrží......
Vloženo 3.2.2017 15:57
Ahoj, koukni na www.lyzovani.nmnm.cz nebo www.skizdarsko.cz - v okolí Žďáru nad Sázavou upravovány krásné stopy - 2 stopy na klasiku + pás na bruslení - 5 okruhů, dohromady cca 50 km. V okolí Nového Města spíše na klasiku, na bruslení možno na tratích pro psí spřežení.
(Odpověď na dotaz uživatele Muycle z 3.2.: Ahoj, da se doporucit nejaka smysluplna trasa (nebo okruh) v oblasti na Skate?
Diky
Michal)
Vloženo 30.1.2017 0:38
Víkendový přejezd NMNM-Hlinsko přinesl docela rozmanité podmínky. Nejdřív skvěle upravené magistrály v prostoru Nové Město, Tři Studně, Milovy. Do Pusté Rybné improvizace, část pěšky. Dál červená do Svratky je klasická turistika – přijatelně sjízdná, ale v lese už dost zapadaná jehličím. Ze Svratky směr Kameničky byla jízda rozháraná, zpočátku vyjeté stopy, případně v trase skútru, pak už na loukách často zapadaná a nepohodlná. Mezi Pešavou a Hlinskem zase upravené trasy, spíš na klasiku. Sněhu je celkem dost, podklad vylézá málo.
Vloženo 29.1.2017 12:36
Nechal jsem se včera zlákat níže uvedenou trasou od Garret, ale na rozdíl od něj jsem jel v mlze, vichru (cca 15-20 km/hod) a při pocitové teplotě cca -16 stupňů C. Takže ke konci jsem se už musel více obléci a dát si teplou polévku ve Studnici. Trasa viz http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=216039 (38,5 km, +848 m/-846 m, 6 hodin brutto, 4:37 hodin netto). Bohužel míst, kde by člověk mohl poškrábat skluznici už je na tomto okruhu více než před týdnem, ale pořád ještě to na dobré lyže je. Musíte se ovšem včas vyhnout cca 1 m dlouhému místu se štěrem přímo v "severní" stopě mezi Fryšavskými hájenkami a hájenkou Blatka. Kritické místo je přibližně tady: https://mapy.cz/s/1mCvg .
Vloženo 29.1.2017 9:27
Z Bystrice pres Rovné a Zubří na Studnice a Kuklík - větsinou výborná strojová stopa, tráva a hlína minimálně.Zpět přes Jimramov Michov Lisek a Janovicky podstatně horší - stopy projete ale často se musí se objíždět mimo stopu,hlina trava.Lidi malo (mlha a -8C)
Vloženo 24.1.2017 23:06
Dělal jsem přechod Žďárských vrchů po 6 letech. Trasa 34km začínala v Hlinsku a končila v Novém Městě na Moravě. Před 6 lety jsem vyjížděl z Čachnova, ale tomu už je konec, protože ČD velmi omezily spoje Žďárec u Skuče - Polička. Sněhu bylo dost, ale úplně ideální to nebylo, protože stopa byla posypaná jehličím, jako kdyby tam byla v posledních dnech vychřice. Od 9 skal k Fryšavě už to bylo lepší. Lyžaře jsem potkával pouze , když jsem vyjel z lesa po žluté od 9 skal. Jinak do té doby (asi 20km) jsme žádného běžkaře nepotkal. Taky tam na té louce těsně před Fryšavou byly udělané umělé stopy. Tyto stopy také vedly mimo turistické značky a finanoval je E-On. Ale ze všeho nejkrásnější byl úsek mezi Medlovem(při vyjití z lesa) a Novým Městem na Moravě. V tomto úseku jsou umělé stopy asi v pěti pruzích.
Vloženo 23.1.2017 10:36
Na klasiku ideální podmínky, po celé trase upraveno 2 - 6 stop. Sněhu bylo dost, jen nad Radňovicemi místy lezla hlína. Jel jsem z Nového Města od zastávky na Jiříkovice - Vlachovice - Sklené - Tři Studně - Fryšava - Samotín - Kuklík - Studnice a přes sedlo zpátky do Nového Města. Stopa upravena až k nádraží (trasa tu: https://mapy.cz/s/1lImA).
Vloženo 23.1.2017 7:59
Jeto na klasiku. Od Pohledce směrem na Studnici ze začátku méně sněhu, ale pěkně upravené vymrzlé stopy. Od Studnice už naprostá paráda, oproti pátku sjezd do Kuklíku krásně upravený, dál na rozcestí Nad Kuklíkem taky. Od Krátké na Samotín 4-6 stop na klasiku, skvěle upravených. Ze Samotína lesem přímo do Kadova, sjezd bezproblémový i pro začátečníka. Dál už klasicky výborné podmínky, od Sykovce na Maršovice nově projeté stopy vedle stávajících, takže kvalita na 100%. Celkově asi nejlepší letošní výjezd, i vzhledem k celodennímu slunečnému počasí.

Projeta trasa Pohledec - Studnice - Kuklík - Samotín - Kadov - Tři Studně - Maršovice - Pohledec
Vloženo 22.1.2017 20:19
Sněhu v okolí Borové u Poličky není tolik, jako třeba v Podkrkonoší, ale na běžky to stačí. Z Borové směrem na Pustou Rybnou je nutno nést lyže asi 1 km do lesa nad autokempem, pak už je všude v lesích lyžaři vyjetá stopa. Některé cesty v lese v této oblasti až po Svratku jsou prohrnuté, takže tam lze i bruslit. Občas se však objeví kamínek, protože sněhu tolik není. Pokračoval jsem přes Damašek na Karlštejn a pak na Čachnov. Počasí krásné.
Vloženo 21.1.2017 19:53
od sjezdovky v Novém Jimramově přes Pavlovice, Míchov, Skalský dvůr a Zubří na Studnici, pak přes Tři Studně a, Kadov, Kuklík a Odranec zpátky.
Okolo Jimramova oproti centrální části okolo Třech studní minimum lidí, stopy krásně vymrzlé a skoro neporušené, ale taky méně sněhu a tím pádem mnohem víc trávy a hlíny ve stopě. Z Odrance na Věcov jela rolba kus cesty lesem po silnici, tak se to tam hůř hledá a musí se kousek lyže poponést.
Bystřické stopy okolo Skalského dvora vedle stop na klasiku souběžně i pás na bruslení.
Vloženo 21.1.2017 15:14
Trasa Skalský Dvůr, Lisek, Bohuňov a zpět na Skalský Dvůr naprosto luxusní stopa, čerstvě projeto.
Jen místy je trochu hlína, tak je třeba dobře koukat a ve sjezdech opatrně.
Vloženo 18.1.2017 18:56
Čerstvá stopa Kuklík - Jimramov, nádhera! Díky stálému počasí jsou v dobrém stavu i ostatní stopy u NMNM, jen občas zafoukané na poli,,,
Vloženo 18.1.2017 8:12
Trasa Nové Město zastávka - Mercedeska dvoj stopa bez lidí fantasticky vymrzlá. Dále pod Černý vršek ke koupališti to stejné. Medlovským údolím do Sedla perfektní svěží stopy málo lyžařů. Mezi sedlem a Třemi studněmi 6 stop perfektní skluz )mazán modrý extra) Tři studně kolem hotelu Pavla nahoru na Vlachovice opět 6 stop. Nahoře na Vlachovicích trochu zafoukáno svěží vítr slunečno. Dále z Vlachovic dolů ke sněhodíře u Vysočina arény, perfektní stopa nádherný sjezd. V jedno místě malinko s foukané.
Vloženo 17.1.2017 9:17
Počasí stále přeje a my máme najetou většinu tratí. Lyžařsky jsou obslouženy Radňovice, Jiříkovice, Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Fryšava, Kadov, Krátká, Samotín, Blatiny, Milovy, Sněžné, Kuklík, Studnice, Rokytno, Maršovice, Pohledec, Zubří a samozřejmě i Nové Město na Moravě.
Vloženo 17.1.2017 2:50
Křižanovsko - jelikož běžkovat se dá skoro všude na Vysočině, přidávám mapku co vím že je projeto v okolí Křižanova a kolem Svaté hory. Třeba se někomu bude hodit... https://www.zonerama.com/esence77/Album/2598394
Vloženo 16.1.2017 18:08
Ještě dodám, že cestou zpět z NMNM jsme viděli strojovou stopu podél silnice mezi Zvolí a Dolní Rožínkou. Na stránkách Dolní Rožínky opravdu píšou, že "lyžařská trasa z Dolní Rožínky, směr Zvole, Rozsochy a Bystřice nad Pernštejnem, je prohrnutá." Akorát těžko říct, jaký tam bude provoz a jestli se to nezafouká
Vloženo 16.1.2017 14:18
přibližná trasa: Olešná (ČD) - Nad Lískem - Roženecké Paseky - Kuklík - Studnice - Maršovice
trasa víceméně jen prošláplá od lidí, např. v úseku Míchov - Roženecké Paseky naprosto zafoukáno, po stopě ani památky a cca 5 km jsme brodili sněhem po kolena. Místy naopak velmi vyfoukáno, pole zmrzlý na šutr, pro skluznici nic moc. Na Odranec to pak bylo projetý čerstvě skútrem, ale co jsem tak viděla, silný vítr to všechno hned zase zafouká. V blízkosti NM stopy naprosto luxusní a protože jsme se tam doplácali až večer, tak ani nebyly davy lidí :)
trasa vhodná spíš na výlet na klasiku, než na nějaké sportovní výkony. Ale je tam krásně.
Vloženo 15.1.2017 20:54
Asi jsem měl větší kliku než Eda, ale celý den jsem jel ve strojové stopě. Sněhu hodně, tak se dost boří hůlky. Nejhorší to bylo na čerstvě projetém okruhu od rozcestí nad Kuklíkem přes Sněžné, Milovy a Blatiny. A ani lidí nebylo nějak nesnesitelně moc. Na Fryšavě jsme teda byli o půl jedenácté a na Sudnici až ve dvě - přes poledne bylo asi fakt narváno skoro všude.
Vloženo 15.1.2017 18:52
Chtěl jsem jet okruh z NMNM přes Studnice a Kuklík na Samotín,ale ràno byla projetá rolbou jen klasika na Tri studně -Kadov. Chvili jsem se tam nahore motal a pak se vracel smirenej s prošlaplou stopou na Studnice . v 11:30 jsem potkal rolbu u Kukliku a jel za ni zpět na Vrist a pak na Snezne.Snehu proti minulému týdnu o dost víc -uz je to s trochou opatrnosti na top lyže.Kvalita stop neni urcite 1a -pořad se to místy zafoukava a i dnes chvilema snezilo.Stopy jsou projete az rano -dopoledne tak nejsou promrzle a moc nevydrží.
Lidí o víkendu mraky, v týdnu je to pak pokles tak o 80%.Celkově krasnej zazitek.skol
Vloženo 14.1.2017 20:01
kolem tří studní ale celkově na novoměstsku to vypadá dobře :o)
dnes z NMNM na vlachovice - Tři studně - Fryšava - Samotín - Sněžné - Kadov - Tři studně a NMNM.Trasa projetá v pátek je hodně zapadaná, celý den hustě sněžilo, ale hodně moc lidí se postaralo o velmi kvalitní stopy a i to celkem slušně jelo. Dlouhý sněhový půst ale způsobil dopravní kolaps ve stopách a nejvíce bych řekl kolem tří studní. mraky lidí a do hospod nemělo ani cenu nakukovat. Doporučuji si vzít něco sebou a nespoléhat na občerstvovny. Jinak ale naprostá paráda a všem doporučuji vyrazit...skol
(Odpověď na dotaz uživatele Jana Burdová z 14.1.: Nevíte, prosím, někdo jak to vypadá kolem Tří Studní?)
Vloženo 14.1.2017 17:56
Dnes jsme jeli kolečko Fryšava - Kadov - Medlov - Fryšava. Husté sněžení, stopa velmi dobrá, podmínky výborné, hospody přeplněné. http://kuzelovi.cz/vylety/item/201-bezky-frysava-kadov-a-zpet
Vloženo 9.1.2017 11:12
Podmínky, jaké jsme tu dlouho neměli! Neděle byla na klasiku opravdu luxusní, na všech tratích najetých v sobotu, a to i přes trochu nočního sněžení. Těch pár krátkých lesních úseků je taky v pohodě. Je jen škoda, že se nepodařilo projet Fryšavské hájenky-Samotín-Kadov-přibyl by krásný okruh, který by takové množství lyžařů ocenilo.Přesto jdu s radostí ocenit takový zážitek příspěvkem na https://lyzovani.nmnm.cz/verejna-sbirka-na-udrzbu-trati/. Vždyť na sjezdovkách necháváme daleko víc (:-).
Vloženo 8.1.2017 23:33
Rokytno-Kuklík-Krátká-Samotín-Fryšava-Sklené-Vlachovice-Rokytno. V zásadě jak psal Tom a Eda, připadlo 5-10, jen prošlapané stopy všude, sníh všude, od Blatin k Břimovce shrnuto, ve Skleném hospoda nejede. lidí ani moc ani málo

ukázka https://www.zonerama.com/esence77/Album/2572163
Vloženo 8.1.2017 19:11
Tak nikdo z těch stovek lidí co dnes byly na NMNM zprávu nedává tak tedy můj pohled -přes noc asi něco připadlo,už to neprojížděli a tak stopy za moc nestály,na skate to nebylo vůbec krom okruhů pro pejskaře,jinak mezi stopama oraniště.Nejlepší stopa a svezení na Fryšavském ledovci.Sněhu je jak kde-vyfoukané,místy se musí hodně dávat pozor.Skol
Vloženo 7.1.2017 23:00
Dneska 45 km, projel jsem téměř vše, co bylo strojově upraveno. Většinou parádní stopy, hůlky se vůbec nebořily. Pochopitelně to ale moc neletělo. Nejlepší lyžování za posledních několik let. V lese občas klacík nebo jehličí, ale dá se to projet i bez sundání lyží. Výjimečně vyfoukáno, tak se musí dávat pozor (třeba nad Vlachovicemi. Akorát bych měl jednu prosbu - bruslaři, běžte na pejskaře nebo do arény, jsou pak zničené stopy. A pejskaři, vůbec tam nechoďte. Nikdy nevíte, komu pes skočí pod lyže a může to skončit nepěkně (málem jsem dneska zlomil sebe i lyže).
Vloženo 7.1.2017 22:30
Ve Svratce najeto rolbou na klásu až k Herálcí Druhý bráně a zpátky přes Peršing (cca 25 km). Pak se nějake čurák (čuráci) rozhodli projet čtyřkolkou v lese a půlku toho rozjezdili.
Vloženo 7.1.2017 22:27
Trasa:
Fryšava - výjezd krásná stopa - Břímovka - lesáci druhou polovinu cesty ve sjezdu projeli a částečně posypali, ale lze jet okolo tvoří se tam nová stopa - Blatky - výjezd na červenou hřebenovku a hřeben krásná stopa - Lisovská skála - sjezd v koleji auta ale supr bez kamení- Černá skála - někdo to už trochu vyjel, ale je to opt jízda v koleji občas v ní jsou šišky, někdy kamínek kolem pomníku padlých lesníků je třeba dávat větší pozor, ale dobrý- Blatiny - pěkná stopa - Samotín - po zelené pěkná stopa - Kadov - podél potoka Fryšávka krásná stopa, později strojová - Fryšava

Mrzlo cca -12°C

Krásné to bylo...
Vloženo 7.1.2017 19:20
Na Studnice je to projeté od lidí a je to v pohodě .Nahoře to je projeto skútrem bez stopovače.
(Odpověď na dotaz uživatele Vl. z 7.1.: Jak to vypadá mimo projeté tratě, třeba Studnice, Chobot, Sněžné, Samotín? Sfoukáno moc?)
Vloženo 4.1.2017 15:53
Nové Město hlásí 30 km upravenou stopu!
https://lyzovani.nmnm.cz/nove-stopy/
Vloženo 4.1.2017 8:59
Vysočina je bez přírodního sněhu. Okruh u Ski mě nezajímá zde je excitovaný blázinec. Vysočina začíná být suché místo v Čechách. Ještě jedno takové sucho a jehličnaté stromy, které mělce koření, půjdou zeslabené do kůrovcové kalamity.
Kéž by opravdu připadlo alespoň 40 cm, ale přes věštění meteorologů tomu moc nevěřím.
Vloženo 1.1.2017 21:47
3,5 km okruh ve Vysočina Areně byl upravený (skate i klasika), sněhu dost, akorát pár míst ve sjezdech vydřených na led. Kolem poledne lidí jak na Václaváku, ale výborné svezení a krásné počasí.
Vloženo 21.12.2016 17:47
Ve Vysočina Areně se ještě ve středu ukončují úklidové práce po Světovém poháru v biatlonu, od čtvrtka do neděle budou novoměstské tratě vyhrazeny v určitých hodinách veřejnosti - viz http://www.vysocina-arena.cz/cz/hodinyproverejnost.html
Můžete si tedy vyzkoušet, na jak náročných tratích biatlonisté závodili :-)
Vloženo 11.12.2016 22:39
Sníh už není. Nikde.
Vloženo 5.12.2016 17:39
Psi okruhy od vlachovic na skleny rozryty az beda stopa vcelku dobra akorat za lesem na skleny je pres poorany pole. cast okruhu pres les k horniku nesjizdna projeto auty a spadly elektricky draty. silnicka hornik 3 studne nesjizdna prohrnuto na beton pekny je to mezi studnema medlovem a frysavou zmrzly da se freeskate. na ledovci pekny stopy kolem ale bruslit se neda bori se to da se projet i spojka pod hrazi sykovce (studne pavla) od pavly stopy na vlachovice bruslit se neda bori se to
Vloženo 5.12.2016 8:25
od Vlachovic na Sklené skvěle upravená trasa pro skate. Běžky je možno nasadit už za Ski hotelem a dá se jet na Tři studně - Fryšava - Samotín, nicméně krom trasy Vlachovice - Sklené jsou trasy neupravené, sněhu je dostatek a je zmrzlý takže krom pár lesních úseků to neškrtá.
Vloženo 30.11.2016 21:35
Rokytno, louky - 5 cm, -1°C, 15.30 hod. Jen 3 km, ale zítra už to půjde lépe, v době zápisu napadlo dalších 5 cm a má chumelit. Nebyly místa, kde to neškrtalo, ale skluz super.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Žďárské vrchy a Novoměstsko