Pelhřimovsko – běžky

Pelhřimovsko se nachází v západní části Českomoravské vrchoviny. Vymezení oblasti zde na KamZaSněhem.cz částečně odpovídá okresu Pelhřimov, jen jeho severní část řadíme do Humpolecka a pro menší úsek na západě existuje samostatná oblast Přírodní park Polánka. Naopak sem řadíme i část území jižně od okresu Pelhřimov, směrem k Jin…

Číst celý text

Pelhřimovsko se nachází v západní části Českomoravské vrchoviny. Vymezení oblasti zde na…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali

V této sezóně zatím nebyla k dané oblasti vložena žádná zpráva.

Aktuality ze sezóny 2022/2023, popř. starších

Vloženo 17.1.2021 13:54
Vlásenice u Kamenice na Lipou - rolbou upraveno asi 15 km (na skate i klasiku), většinou parádní a sněhově bez problému. Někde místy leze trošku tráva nebo se rolba prohrábla na zem, ale není to nic hrozného. Při průjezdu lesem je třeba dávat pozor, ale sjízdné to je v pohodě. Parkování u silnice na sev. okraji Vlásenice, případně podél příjezdové silnice za odbočkou z 639.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 16.2.2013 17:48
byli jsme se s pritelkyni podivat, na zaklade zpravy od zuzky z 12.2., u obce vlasenice a byli jsme velmi, opravdu velmi mile prekvapeni! nejen, ze je tam o poznani vic snehu, nez u nas v humpolci, ale na okolnich loukach jsou vazne skutrem protazene jak stopy, tak pas pro milovniky brusleni. SUPER! jen je potreba vetsi propagace, kdyz uz se tam o to tak staraji! diky za ty podminky...
Vloženo 13.2.2013 16:01
Krásné stopy u Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku v okolí obce Lhota-Vlasenice s výhledem na Javořici. Celkem upraveno asi 10 km - několik okruhů na klasické lyžování a dva okruhy na bruslení. Zahřátí po cestě možné v sobotu i v neděli od 13 hodin "U Rudolfů" ve Vlasenici. Paráda, krásná příroda a sněhu, jak na horách.

O oblasti

Pelhřimovsko se nachází v západní části Českomoravské vrchoviny. Vymezení oblasti zde na KamZaSněhem.cz částečně odpovídá okresu Pelhřimov, jen jeho severní část řadíme do Humpolecka a pro menší úsek na západě existuje samostatná oblast Přírodní park Polánka. Naopak sem řadíme i část území jižně od okresu Pelhřimov, směrem k Jindřichovu Hradci, kde se nacházejí i upravované běžecké trasy vycházející z Nové Včelnice. Nejznámějšími tratěmi této oblasti jsou ale asi okruhy u Kamenice nad Lipou a obce Vlasenice. Další upravované úseky se nacházejí v okolí obce Černovice a také u Pelhřimova. Obecně ale platí, že Pelhřimovsko není typickou běžkařskou oblastí, i informace o úpravě se zde hledají těžko. Určitě zde bude i spousta míst, kde si lyžaři vyšlapávají stopy sami.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Vysočina