Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 24.2.2018 9:28Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Já tady nemluvím o úpravě na víkendy ale o úpravě v týdnu.A každý nechce lyžovat v 6 ráno pří -11
Vloženo 23.2.2018 13:57Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Parkoviště drahý,záchody špinavé.Když není žádná konkurence, tak vás to nenutí dělat něco lépe.Klasická šeď průměrnosti.
Vloženo 23.2.2018 11:12Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
OPS domácím nikdy nevycházela vstříc.Dělají vše pro turisty z Prahy ,kteřím jim naplní ty jejich penziony.OPS je v letošním roce fakt bídná.
Vloženo 23.2.2018 10:34Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Pan Tomáš je asi placený ops kou.Stále píše že tratě jsou v týdnu výborný a není potřeba je upravovat.Bohužel 80% lidí si to nemyslí.
Vloženo 23.2.2018 8:28
Nezbývá mi, než přidat se ke kritikům Jizerské o.p.s. Hlavní příspěvky dostává od Kraje, měst Jablonec n/N a Liberec a nejbližších obcí, ale místním se to v týdnu upravuje velmi málo. Ovšem když mají na víkend přijet i z Prahy a jiných regionů, je upraveno skvěle... Diskuze na téma vynechání stop na křižovatkách by se měla vést podle mého mínění o každé křižovatce zvlášť. Např. na křižovatkách na rovině u Kůrovce nebo U Knejpy s odb.na Peklo je zcela zbytečné stopy vynechávat.
Vloženo 22.2.2018 14:06Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
A při tom by stačilo projíždět pondělí, středa,pátek pravidelně a bylo by to ok.Ale to by musel být v OPS alespoň nějaký lyžař.Z kanclu to těžko posoudí.A trochu se divím pochvalnému mručení některých lyžařů z Chuchle.
Vloženo 22.2.2018 12:17Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Jo, včera jsem si zrovna říkal že by to bylo vhodný už upravit. No bude to až pro víkendový návštěvníky, takže zase nic...
Vloženo 22.2.2018 11:15Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Aby jim ty rolby nezamrzly,když pořád stojej .Investice do nové rolby byla asi zbytečná
Dotaz Vloženo 21.2.2018 19:57Přesunuto z Žďárské vrchy - Novoměstsko
Může prosím ADMIN smazat všechen plevel, který není vůbec o stavu tratí, ale je to jen FB blábol.
Vloženo 21.2.2018 15:22Přesunuto z Žďárské vrchy - Novoměstsko
Tak po pár dnech od svého příspěvku jsem se musel podívat a ještě několik poznámek od někoho kdo byl dlouho "skoromístní", kdo dlouho je "skoropražák" a kdo má základní představu o ekonomice cestovního ruchu:
1) jakýkoliv příspěvek typu "místní vědí a ty pitomí měšťáci ne" se tak nějak zcela shazuje sám. " Na druhou stranu i mé zkušenosti např. z Jizerek říkají, že hlavní kritici rolbařů bývají místní, protože "když na to roky koukám, tak tomu přece rozumím nejlíp". Jo a taky většinou nesundávám lyže před silnicí a přeťapu to na nich, když tedy zrovna nemám na nohou ten nejlepší pár lyží. Nevím, co je na tom pro rekreačního lyžaře špatného. Kdybych na horském kole před každou větší nerovností zastavil a kolo přenesl, taky by mi déle vydrželo, ale tak nějak by mne to nebavilo.
2) představa, že do regionu my, co přijedeme na otočku nebo na víkend, přinášíme nějaké významné peníze, je dost naivní. Já většinou odjedu bez toho, že bych utratil cokoliv, protože mne v hospodě zastavovat nebaví a na parkování je tam místa spousta, připouštím, ale že je to třeba v okolí trošku znát. A když se zamyslíte nad tím, jak dlouhá je sezona, kolik může přijet lidí na parkoviště, jaké jsou náklady na výběr parkovného a kolik stojí výstavba a údržba parkoviště, tak naprosto chápu, že se tam neobjevují. Myslím, že místní nejsou hloupí, a kdyby se to vyplácelo, tak by to bylo. To samé platí pro hospody - pár víkendů v zimě nic nezachrání, takže pokud není místní poptávka, tak to opravdu nedává až na výjimky smysl. A že mají přespolní vše zadarmo? V tom případě místní taky a pokud aspoň trošku nevidíte do fungování daňového systému, bude asi těžké vysvětlovat, že moje daně jdou na tu úpravu taky, stejně jako fryšavští přispívají na budování pražského metra.
3) asi by bylo správné vybírat za vstup do stopy, ale to je na Vysočině nerealizovatelné
Vloženo 21.2.2018 0:18Přesunuto z Žďárské vrchy - Novoměstsko
Fakt tady bude někdo brblat, že při nepodařené zimě jako je tato, je něco prý špatně strojově upravené?
Rolbaři, kašlete na tyhle kverulanty - já sice letos moc nemohla přispět hodnotným infem - ale nejen za slušný brněnský běžkaře: Díky za vaši práci a za informace o stavu, protože i nepříznivé info je lepší než žádné!
Vloženo 19.2.2018 20:21Přesunuto z Žďárské vrchy - Novoměstsko
v neděli stopy už nic moc, ale zalyžovali jsme si dobře

a teď k různým názorům moje vlastní
-příspěvky na tvorbu tratí-proč na ně nejsou třeba u rozcestníků, v restauracích a jiných takových místech upoutávky?
-placená parkoviště-jediné slušné odstavné parkoviště je u ski hotelu, je to věc majitele pozemku, jak s ním zachází, další menší placené a vždy plné na Třech studních, lidem by nedělalo zaplatit za dobré parkování
-značení-jezdíme tam už několik let, tak to známe, ale začátky byly těžké, zorientovat se kam vede jaká stopa, a představa, že budu každy 2km vytahovat tel. nebo mapu mě moc nerajcuje
-nadávat na "lidi z města"-uvědomte si "domorodci", že ti lidé tam nechají ne malé peníze, ze kterých se živí mnoho domorodých, plno řidičů s spz Jihlava se často také motá po Brně a brzdí a překáží v provozu

-Bara- nevím jestli myslíš a jezdila si co já, ale podle toho co popisuješ jsem jel to samé a byl jsem max. spokojen na ty sněhové podmínky. Z Vlachovic na Fryšavu je to dobře značené, omezuje to asi orientační nesmysl běžkaře.
Vloženo 19.2.2018 15:26Přesunuto z Žďárské vrchy - Novoměstsko
Jen na vysvětlenou. To, že byla o víkendu rozbitá stopa není v žádném případě důsledek toho, že by do terénu nemohla vyjet rolba. Stalo se to proto, že se stopa upravila na čerstvém sněhu, který než stihl přimrznout, nahoupaly do ní ony turistické davy, které si rok od roku v čím dál větších počtech přijíždějí užít, či spíše využít, Vysočinu. Problém je v tom, že region by na tyto davy už mohl být připraven, ale není, protože z nějakého důvodu se organizátorům lyžování nechce moc často vyrážet do terénu, i když to podmínky umožňují. To byl i tento případ. Skútr vyjet mohl, ale vyjel co nejúsporněji, pozdě a rozbité stopy posléze nechal být. Jen místní vědí, oč jde. Nikoliv přespolní, což jsou většinou "lyžaři", kteří se svými prkýnky chodí dokonce po asfaltu a právě u nich se předpokládá, že budou vděčni za cokoliv, už jenom proto, že tu mají všechno zdarma či za hubičku - tratě, parkování, jídlo. Podle toho to pak také vypadá. Zajímalo by mě, kolik z oněch nadšených lyžníků už něco poslalo do veřejné sbírky... Jen pro představu, v Jeseníkách vybírají za den na záchytném parkovišti dvě stovky...
Vloženo 19.2.2018 8:28
Ahoj lyžníci, pokud jste někdo měl tu dobrou vůli reagovat na mou předchozí zprávu, tak již tak nečiňte, už jsem to vyřešil jinak (nikdo se neozval, tož tam přijedu už v pátek). Ahoj a ať se daří.
Vloženo 14.2.2018 21:41
Ahoj lyžníci, nejede náhodou někdo z vás 24.2. z Prahy na Šumavský skimaraton na Kvildu (Stopa pro život) a neuvažoval by o spolucestujícím (ideálně o mně)? Jedu ve 12 h závod 46 km FT a až teď jsem zjistil, že se hromadnou dopravou nedostanu včas nejen na Kvildu ale ani z ní. Velmi rád se budu podílet na nákladech za benzín/naftu/vodík/páru (či na co ten váš stroj jezdí...). Pokud by se nějaký dobrodinec našel, poprosím ho o zaslání svého kontaktu na tech@tiscali.cz. Díky, ahoj. Tom
Vloženo 14.2.2018 7:00
Vysvětlení pro pana Suka - co takhle Štolpichem?
Jo aha, vono to tam není urolbovaný pro běžkaře a ekologové by se musely brodit bez lyží sněhem...
Vloženo 13.2.2018 19:14
Souhrnná reakce na pár zpráv níže:

1) Petrův podnět ke Slovensku - uživatel není nikdy blbý, vždy je to chyba provozovatele webu, že uživatel něco nenajde :-) - Slovensko není na webu úmyslně, protože jsme nechtěli lézt do zelí slovenským webům, jako je https://www.nabezky.sk/ -
no a když to napíšu do novinek jako jsem to kdysi udělal, navíc už přesunutých z titulky na http://www.kamzasnehem.cz/o-projektu/novinky, tak je jasné, že si toho žádný lyžař už nevšimne, časem to asi doplním do http://www.kamzasnehem.cz/bezky/alpy

2) pak následuje několik kritických příspěvků bez argumentů a bez konkrétních informací o sjízdnosti. Bylo by je lepší rovnou mazat, ale tentokrát jsem je přesunul sem. Přitom zmínit, že se současným stavem nejsem úplně spokojen, se dá i tak, kdy zpráva má přidanou hodnotu a nikomu se nenadává. Příkladem je tato včerejší zpráva od Vaška: "Vybíhal jsem klasikou ze stadionu přesně v okamžiku, kdy začalo hustě sněžit. Lepilo se to hrozně, klasicky při pondělku nebylo nikde upraveno. Kolem 15:30 jsem mezi Novou loukou a Bukem potkal rolbu a ten kousek byl okamžitě jako z jiného světa.
Domnívám se, že po sněžení je třeba trasu J50 utáhnout, je to ideální příležitost, má zase trochu přituhnout..."

3) pěšáci na tratích - za mírného provozu a tvrdého podkladu je i chápu, za měkkého doporučuji sněžnice nebo jiné trasy
Vloženo 13.2.2018 14:56Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Pro pana Suka: takže neumím na lyžích, tak to alespoň rozšlapu těm co umí - co je tohle za uvažování? To se nebavíme o tom když to je ujetý a chůze trať nenaruší, to myslím nikomu nevadí ovšem v případě že se tam motám mezi davy lyžařů.
Napadlo by Vás takto chodit například po upravené sjezdovce?
Vloženo 13.2.2018 12:41Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Pro pana Suka:: Třeba na sněžnicích, nebo na skialpinistických lyžích s trvale nasazenými pásy. Na špatně namazaných běžkách atp. Možností je více, navíc lehkém lyžařském terénu, jaký představují Jizerky to pro nikoho nemůže být problém. Lyžují slepí, invalidé na vozíku. Starší lidé nad 80 i více let. To, že někdo tvrdí, že nelyžuje je většinou jen chabá výmluva.A pokud to někdo myslí vážně, tak ty zmíněné sněžnice, zmenší se tlak a sníh se tak neudusá jako běžnou obuví.

Tímto žádám správce webu o přemístění těchto příspěvků do diskuse.
Vloženo 13.2.2018 12:12Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Reakce na pana H. :-D
Milý spoluuživateli lyžařských tratí, vysvětli mi,jak se třeba mají přemístit ekologové na Tetřevky,nebo skutů na hájenky v Kristiánově. Na lyžích ? Ale mezi nimi je spousta "nelyžařů" Díky za radu. :-)
Dotaz Vloženo 13.2.2018 9:25Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Reakce na pana Antonína Suka. V tom, že šli chodci v pásu určeném na bruslení žádnou ukázněnost nevidím. Je to jen jejich arogance a nevychovanost. V severských zemích to nikoho ani nenapadne, chodit pěšky tam, kde se lyžuje.
Vloženo 12.2.2018 18:08Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Za 4 dny J 50 a oni nejsou schopný projet tratě.J e to marný,je to marný....Hlavně že tam 3 rolby stojej.
Vloženo 12.2.2018 14:20Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Na nic.OPS prostě v týdnu neupravuje
Dotaz Vloženo 11.2.2018 19:24Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
To jsem zvědav jestli to na pondělí projedou taky pro nás místní lyžaře
Vloženo 10.2.2018 11:18Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Proč mažete příspěvky který se vám nehodí.Necháváte jen ty které vás chválí. Ale to je velká chyba .
Vloženo 10.2.2018 11:14Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Uprava tratí od OPS je tragická.Jezdím téměř každý den a mohu to docela posoudit.
Vloženo 10.2.2018 11:07Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Proč neupravujete v týdnu ale jen na víkendy.? Místní vás nezajímají.Hlavně vše pro turisty z nížin,který to stejně za dopoledne celý zničej.
Vloženo 5.2.2018 16:48
Možná jsem slepý, možná i blbý :-) Chtěl jsem přidat příspěvek o tratích na Slovensku, ale tuto oblast jsem nenašel. Vyřešil jsem to tak, že jsem odkaz umístil do Rakouska, dříve Rakouska-Uherska. A Slovensko přece dříve byly Horní Uhry, ne?
Nebylo by vhodné, přidat Slovensko do oblasti zahraničí??? Nerad bych, aby mi za můj příspěvek nějaký slovenský nacionalista rozbil hubu...:-)
Vloženo 4.2.2018 19:22
Tak jsme dneska pri soupani klasiky koukal na to prerusovani stop a obcas mi to prijde divne. Na rozcesti ve tvaru T na rovince vubec nevidim duvod, proc tu jednu stopu, co vede po kraji, prerusovat. Taky se mi zda, ze nekdy ta stopa konci zbytecne daleko od krizovatky. Chapu preruseni stopy na konci sjezdu, kde stejne vetsina pluzi. Skoro bych rekl, ze se tim prerusovanim nekdo pokousi resit problem s prazaky a podobnymi borci, protoze ti jsou schopni stat kdekoliv. Klidne i ve stope, nebo uprostred v pasu pro brusleni. Tak se asi nam normalnim snazi vysvetlit "hele, tady konci stopa, tady budou stat pepici" a pepikum naopak "hele, je jasny, ze stejne budete stat kdekoliv, ale tady jsme vam vyrolbovali takove mensi namesticko beze stop, tak jako kdybyste si na to vase zevlovani zastavili tady, tak by to bylo lepsi nez tamhle v zatacce ve sjezdu ve stope." Ale holt ne kazdeho naucil v detstvi tatinek, ze kdyz chce nekdo zastavit, tak si musi vystoupit ze stopy do lesa a neprekazet. Ale jinak samozrejme dekuji za to, co je.
Vloženo 2.2.2018 21:39
Dneska odpo jsem jel z Bedřichova panelku a na Knajpu, klistr, bez problémů. Nahoře by imho asi držely i tuhý vosky.