Obecná diskuse o lyžování

Toto obecné fórum můžete využívat k diskusi o čemkoli lyžařském. Zprávy o aktuálních sněhových podmínkách samozřejmě nadále patří k příslušným běžkařským oblastem. Naopak komentáře, které žádné informace o aktuálních podmínkách neobsahují, přesouváme občas ze stránek se sněhovým zpravodajstvím v jednotlivých oblastech sem do obecné diskuze. Přesunuté zprávy poznáte tak, že vedle data vložení mají uvedeno "Přesunuto z ...". A stránky se zprávami z oblastí pak budou přehlednější.

V obecné diskusi jsou tedy podmínky pro vkládání příspěvků benevolentnější. Nepatří sem ale neslušné komentáře a reklama, takové zprávy mohou být mazány, jak je popsáno i v podmínkách používání portálu.

Nejnovější diskusní příspěvky

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vloženo 21.12.2016 20:07Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Sádlo s cibulí:)
(Odpověď na dotaz uživatele Luboš z 19.12.: Lidičky, zítra se chystáme do Bedřichova na klasiku, poraďte co namazat, nebo co jste dnes mazali?
Díky moc)
Vloženo 12.12.2016 21:11Přesunuto z Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Ne- jenom ze Slovenska
(Odpověď na dotaz: Dá se už vyrazit z Německa na Mísečky?
Milan)
Vloženo 12.12.2016 20:43
Kdyby někdo hledal záznam reportáže z Jizerské magistrály v Událostech ČT z pátku 9.12. o podmínkách úpravy před uplynulým víkendem, tak ji najde zde http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/216411000101209/video/509950

Kdo radši čte text než sleduje video, najde přepis na tomto lesnickém webu http://www.silvarium.cz/zpravy-z-oboru-lesnictvi-a-drevarstvi/lyzari-versus-lesnici-a-myslivci-ct-1

Z dnešních zpráv o lyžařů to vypadá, že napadlo dost sněhu, tak věřme, že snad už se pracovníci lesů na Jizerskou magistrálu nevrátí :-)
Vloženo 12.12.2016 20:37Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Je to děs s tou úpravou, spíše neupravou stop. Hlavně, že stále nabadate s nákupem samolepek ! Na co čekáte? Ze napadne metr sněhu?
Vloženo 9.12.2016 15:56Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Nechci zavádět diskusní klub,ale vidím,že Lesy ČR jsou neomezeným pánem,který si muže dělat co chce.Jen čekám,kdy bude vydána vyhláška s povolením pro lyžaře v Jizerských horách.Mozna dojde i na povolení odstřelu běžkařů kteří ničí lesy běháním po cestách Jizerek.
Dotaz Vloženo 9.12.2016 9:53Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
Protože z vyjádření Lesů ČR vyplývá, že si v podstatě mohou (a budou) jezdit kdykoli kamkoli, měl bych dotaz na OPS-ku, jestli neexistuje nějaká dohoda (smlouva), od kdy a kam by jezdit neměli, nebo jestli to je opravdu jen na jejich dobré vůli.
Děkuji.
Pokud jde o pěší chodce na magistrále (pokud se tedy bude upravovat), možná by bylo dobré umístit více cedulek "zákaz chůze", třeba se někteří otočí u třetí, někteří u čtvrté ...
Vloženo 8.12.2016 22:14Přesunuto z Bedřichov a Jizerská magistrála
škoda, že přesunuli J50. To by se snažili využít sníh jako podklad. I přes veškerý provoz by urolbovaný sníh vydržel jako základ. Navíc lovecká sezóna je až do 15 ledna a vysoký už šla z hřebenů pryč. Navíc Bedřichov v sobotu na idnes lákal na ideální podmínky, upravené stopy. A na parkovišti je plná zimní sezona..