Králický Sněžník – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Králický Sněžník ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Králický Sněžník - aktuální zprávy

Vloženo 15.3.2020 17:40
Nedělní luxusní poježdění 👍😘Ráno před sedmou od závory kousek pěšky a pak už skatem i soupaž na Mokřiny a zpět skoro až k Vilemince a zas k lavičkám a ještě jednou jsem si to dal a dolů po sjezdovce. Stopa neskutečně rychlá ( na soupaž parádní). Ani kolem jedné hodiny to moc neměklo a jelo to skvěle. V prudkých sjezdech to bylo po včerejšku vyplužené a na skate tam byli umrzlé kraje. Některé úseky byli jak po úpravě a jelo se moc hezky. Škoda, že už zítra nemohu. Jel bych hned. Doporučuju ;-)
Vloženo 14.3.2020 18:44
Ahoj, dnes z Dolní Moravy nahoru na magistrálu, po včerejší úpravě krásná stopa, ráno vymrzlá rychlá. Jen od závory cca 2km pěšky, počasí super.
Vloženo 13.3.2020 18:22
Poslední úprava této sezóny právě probíhá na Dolní Moravě: "V důsledku posledních událostí a uzavření lyžařského areálu od zítřejšího dne, dnes naposledy upravíme běžecké stopy. Po včerejším teplém větru se jejich stav opět zhoršil. Upraven bude okruh Zbojnická, i když spodní partie již za moc nestojí, Jesenická magistrála, která je sjízdná tak 2 až 3 kilometry od závory a pravděpodobně bude upravena ještě spojka Jasaní a Vojenská. Nyní již začíná ve vyšších polohách přimrzat, takže to zítra bude trochu fičák ⛷ Ti kdo si neužili letos moc bruslení, tak na zítra by to měla být jedinečná příležitost." - z http://bezkydm.cz/
Vloženo 11.3.2020 12:07
od Slaměnky přes Sedm cest po Zatáčku smrti OK a pak už se to rapidně zhoršovalo, na Tankové už hodně měkký sníh, na skate se to celkem bořilo a už bylo taky hodně vytátých míst, dojezd na Vyhlídku už byl dost špatný a letos už to asi lepší nebude
Vloženo 9.3.2020 7:49
Okruh zbojnická proti směru hodin - sněhu bylo dost až na dvě vytátá místa: prvních 200 m od parkoviště a pak ve sjezdu k Sršňovce za zatáčkou vracečkou.
Vloženo 7.3.2020 18:28
V okolí Hynčic pod Sušinou byly ve středu a ve čtvrtek 4. - 5.3. skvělé podmínky pro klasiku i skate - rychlá umrzlá stopa. Včera a dnes dopoledne nasněžil nový sníh, který sice jízdu zpomalil, ale vzhledem k páteční úpravě jsou podmínky dále parádní. Pozor jen na závěr sjezdu k černé sjezdovce v Hynčicích, kde je manžestr přerušený odtokem vody s kamínky. V úseku od Návrší dál k Senince už běžkování nedoporučuji.
Vloženo 3.3.2020 17:53
Děkujeme moc rolbařovi za dnešní úpravu stopy v okolí Hynčic a Stříbrnic, velmi pomohla především pro skate. Vzhledem k předpovědi na další dny stopy určitě vydrží minimálně do konce týdne v dobrém stavu. Pozor! Při sjezdu od rozcestí Nad Štvanicí k černé sjezdovce v Hynčicích je stopa před vjezdem na sjezdovku přerušená potokem, který se už nedá přejet!
Vloženo 1.3.2020 19:40
Trasa Hynčice pod Sušinou - Návrší.
Odpolední běžkování v jarním počasí. Poslední úprava proběhla v pátek. Na původní ledovatou vrstvu napadlo v neděli několik cm prašanu. V noci začala obleva, takže sníh na celé trase mokrý, těžký a pomalý. Celá trasa v lese je zatím sjízdná jak pro klasiky tak i pro bruslaře, jen na jednom místě je potřeba překročit potůček. Vsedle pod štvanicí se už stopa stává minulostí.
Vloženo 1.3.2020 8:38
Kousek od závory na mě čekal netknutý manžestr po ránní upravě. Jel jsem skatem k lavičkám, Sedm cest, U čtyř rohů, Zatáčka smrti, Mokřiny, Sedm cest, Johansen, ke Včelínu, U štěrku a zpět dolů k závoře.
Pěkné upravené, ale nový sníh byl pomalejší a trošku to tahalo za nohy. Na třech místech jsem musel sundat (cca 20 metrů). Od Johanse ke Včelínu potok, nad Zatačkou Smrti málo sněhu vydřeno na kameny, a od Laviček k Závoře klasický vyfoukané místo koukají kameny dá se ale projet. Počasí krasně zimní. Užil jsem si to a snad ještě připadne a dlouho nám to vydrží ;-)
Vloženo 28.2.2020 8:13
V 11 h od parkoviště pod Klepáčem. Spodní část okruhu zbojnicka - sněhu dostatek, proslapoval jsem zapadanou stopu. Potom dolů do hlubokého dolu - zde pri sjezdu jsem v horni casti v 1 zatáčce zničil skluznici - novy sníh přikryl spoustu kamenů. Pak až dolů k rozcestí raději pěšky. Dale až k Vilemince už dobré - opět přešlapování stopy. Od Vileminky až na Slamnenku ideální podminky s dostatkem sněhu. Všechny trasy budou dnes upravovany.
14:03
14:33
15:02

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 26.2.2020 23:13
Trasa Hynčice - Návrší - Pod Ludmilou. Po úterním dešti sněhu výrazně ubylo, některá místa zmrzlá, ale vše sjízdné. Stopa od rolby vydržela, v dílčím úseku rozšlapána. V poledne drobné sněžení.
Vloženo 25.2.2020 23:22
Neustále upravovaná, na víkend předpověď zatím velmi dobrá tak bych se nebál. Po tom avizovaném pátečním sněžení (doufejme) se bude dát asi všude. v sobotu ráno mrkněte na bilestopy.cz a je to.
(Odpověď na dotaz uživatele Verča z 25.2.: Dobrý den,
můžu se zeptat, jaka je stopa v oblasti Petříkov a paprsek? Jedeme o víkendu, a tak bych se chtěla zeptat jestli je ještě sníh v pohodě? Popřípadě jestli byste nám v okolí Petříkova nějakou sjizdnou trasu doporučili.
Děkuju, Verča)
Vloženo 25.2.2020 23:11
Vypadá stále průjezdná, dnes upravili ovšem teď do toho prší, a zítra kolem nuly lehce nasněží
(Odpověď na dotaz uživatele Jaroslav z 25.2.: Zdravím, neví někdo jak vypadá trasa z Paprsku na Kraličák???
Za odpověď díky)
Vloženo 22.2.2020 22:30
Trasa Hynčice přes Peticesti, Slamenku a Zatáčku smrti zpět do Hynčic. Stoupání bylo trošku náročnější, stopa byla ujeta jen běžkaři. Od rozcestí s Vojenskou cestou byla stopa upravena, ze Slamenky zpátky dolní cestou dokonce manšestr. Nikde ani kamínek. Sněhu bylo dost. Vzhledem k teplému počasí byl podklad pro bruslení trochu měkčí a bořil se.
Vloženo 21.2.2020 9:42
Jednodenní výlet vlakem z Prahy na Ramzovou.V 10.40 již ve stopě na Petříkov-všude sněhu dostatek. V Petříkově po silnici břečka,dále po červené bez problémů,cca 30-40 cm sněhu na Císařskou boudu.Odtud široká magistrála na Palaš,jelo to velmi dobře i bez mazání.Z Palaše po upravené trase po hranici k severu-velmi dobré,místy na slunci to již tahalo za nohy jak byl sníh mokřejší.Ze sedla nahoru na vrchol Polská hora po zelené částečně rozšlapáno pěšáky,ale díky cca 5 cm nového sněhu to šlo dobře. následoval sjezd stále po hranici,neprojeto,ale dalo se vedle pěšího koryta.Takto až na rozcestí Nad Aloisovým pramenem.Z důvodu dostatku času jsem si udělal odbočku k Medvědí Boudě.Z počátku ostrý sjezd-pozor dole je potok-nenechte si to rozjet jinak v něm skončíte(nahoru bez potíží).Návrat zpět stejnou cestou.Dále přes Chlupenkovec na rozcestí Kunčická hora bez problémů.Pokračování po žluté značce-sjezd do sedla- dobré jelo to akorát.Ze sedla k lanovce nad Kunčicemi sjízdné ,ale poslední kilometr již občas klacky či kořeny.Dolů po sjezdovce bolely nohy, sníh těžký a mokrý.Do St.Města na vlak samozřejmě pěšky,sníh již není.Negativní zážitek je pokácení bývalé aleje z Kunčic do St.Města.Všechny stromy(snad s výjimkou dvou-třech byly evidentně v dobrém stavu.Nepochopil jsem proč???Na hezkém náměstí zasloužená Kofola a v půl čtvrté odjezd vláčkem zpět.
Vloženo 21.2.2020 0:24
Slaměnka-Návrší-Stříbrnická-Podbělka-Vilemína-závora, nahoře asi 20cm nového neupraveného sněhu, dole u závory asi 10 ale ke konečné už břečka. Od Slaměnky po prošlápnuté stopě trochu vachrlaté ale dalo se. k zatáčce neprošlápnuté, takže horní trasou, sjezd k Padesátkám ok, pak trochu kličkovaná u potůčku. Návrší fajn, stará vrzající příjemná chata. Stoupání od chaty na Stříbrnickou rozšlapáno až prakticky k Ludmile, od sedla už celkem ok skialpová stopa ale taky tam pravda chvílemi někdo naděroval šlapandu, nic hrozného. Hřeben fajn jako vždy, příjemné sjezdy v čerstvém sněhu. Sestup od Podbělky jsem netrefil jak jsem chtěl, ale už jsem spěchal dolů. Magistrála k Vilemíně stopa fajn, klouzalo to o poznání lépe, už se stmívalo. Závěr s čelovkou až k závoře, pak už sníh skoro pryč ale to je kousek. Skol
Foto vid https://www.zonerama.com/esence77/Album/6015386
gps strasa https://mapy.cz/s/renecuzeso
Vloženo 17.2.2020 11:03
Ze Slaměnky na Sedmicestí byla krásně urolbovaná cesta, před námi asi jen tři běžkaři. Dál kole Čtyř rohů spojkou Jasan, taky tady byla rolba a hodně sněhu. Dávejte opravdu pozor na zatáčku smrti - kamarád tam málem vyletěl. Pak přes Magistrálu do Hynčic. Spojka mezi sjezdovkami byla pošlapaná, ale byla tam stopa, takže pro klasiky dobrý. Do Štěpánova byla cesta pošlapaná a místy čouhala tráva, ale pak dál do Starého města už to na lyžích nešlo. Počasí se vydařilo, svítilo slunce a skoro nefoukal vítr.
Vloženo 8.2.2020 22:24
parkoviště Pod Klepáčem-Zbojnická-Kraličák-chata Snežník-sedlo Puchača-Lipkovský potok-parkoviště. Azuro asi -2, rolba naposledy ve středu takže spíš pro klasikáře. vrstva asi 6cm, stopa fajn. chodník od spojky po hranici neprojetý takže crosscountry. Potůčky 3x překročit, stromeček hlubokým sněhem, pak už skialpinisti projeli na hřeben. Při stoupání na Kraličák se to boří nad borůvčím až skoro po pás, hůlky občas nazabírají, mizí v hloubi. Sjezd cik cak byl pohádka za odměnu, i z chaty "Pod Sněžníkem" na sedlo Puchača to hezky klesalo čerstvým sněhem. Až na pěšáky kteří už stopu bleskově rozšlapávali a vyhrnutou cestu na odbočení žluté z cyklostezky směr sedlo Puchača. Jinak paráda.
foto vid
https://www.zonerama.com/esence77/Album/5989730
a gps trasa https://mapy.cz/s/corepapuzu
Vloženo 8.2.2020 17:19
Z Hynčic nahoru a přes černou sjezdovku k Zatáčce smrti. Hodně úseků s kameny, nahoru se dá prokličkovat, dolů ani omylem. Jesení spojka kolem Prudkého potoka až na jedno místo dobrá. Čím víc nahoru, tím více sněhu i pohody. Přes 7 cest a Mokřiny zpět k Zatáčce smrti, konec sjezdu opět opatrně kvůli kamenů. Dál přes Padesátky (bezpečný směr opět pouze nahoru) na Návrší. Po černou sjezdovku nic moc, pak už v pohodě. Sjezd zpátky do Hynčic se zvýšenou opatrností. Hodnocení: 60%, sněhu podstatně méně než včera na Paprsku, což je zejména ve sjezdech podstatný problém...naštěstí aspoň počasí nemělo chybu, viz odkaz
https://youtu.be/-LTYar9-EcA
Vloženo 8.2.2020 16:01
Kousek od závory (200m) na rozcestí se dá už jet skatem a trať je parádní. Jen mě ten sníh dneska přišel trošku pomalej nebo špatně namazáno. Tahalo mě to pěkně za nohy. Ve stopě to moc nejelo, rychlejší to bylo vedle. Přes Mokřiny dolů k zatáčce smrti. Obvyklé jedno vytáté místo cca 50 kameny pokud máte rádi své lyže sundat a přejít. Chtěl jsem na Návrší na pivko, ale od zátačký smrti to rozhodně nejde. Není sníh. A tak jsem jel po Jasaní cestě ke Čtyřem rohům a na Sedm cest a zpět k závoře. Po Jasaní dole občas kámeny a dost měkké. Od laviček za potokem nahoře bacha na kameny ( klasické místo). Počasí nádhera a lidí taky moc nebylo aspoň do jedné odpolední
Vloženo 6.2.2020 19:42
K večeru Zbojnický okruh, -3, fialový speciál to bral krásně. Jedna velká nádhera, sněhu dost hned od parkoviště, úprava parádní. Pro skejt asi lepší proti směru hodinových ručiček, protože spodní cesta je udusanější.
Vloženo 6.2.2020 15:35
Dnes ráno od závory na Slaměnku. Sněhu dost, čerstvě projetý rolbou. Na klasiku by to bylo úplně ideální, na bruslení to bylo prvních asi pět km hodně špatný, hodně se to bořilo. Od ty prudký pravotočivý zatáčky nad Vileminkou už to šlo. Nahoře místma vyfoukaný místa, ale projet to jde. Až se to dole trochu ujede tak to bude super...
Vloženo 1.2.2020 20:58
Dnes lanovkou na Slamník a zpět k závoře. Od sjezdovky k lavičkám led a potučky. Od laviček už celkem v pohodě až na 200 metrů úplně bez sněhu. Dubnové počasí a tomu odpovídá i kvalita sněhu. Před Vileminkou ledová stopa a sníh už horší. Od Vileminky jízda v ledové stopě plné vody. Na béčkové lyže. Dá se dojet až cca 300 metrů před závoru.
Vloženo 31.1.2020 19:43
Dnes okruh Zbojnická. Pod Klepáčem mokro, od Sršňovky už pohoda a nahoře úplně super svezení.
Fotky: https://www.facebook.com/625721947494110/posts/2828878927178390/
Vloženo 25.1.2020 17:27
Dolní Morava - Od Závory na Slamník, dále k rozcestí u Sedmi cest a k rozcestí Nad Zatáčkou a zpět. Skate, Azuro, stopa tvrdá, jet se dalo už po cestě za parkovištěm na konci Dolní Moravy. Na to jak málo je sněhu tak super zážitek. Vzal jsem horší lyže a dobře jsem udělal. V jedné zatáčce při cestě na Slamník (v mírném sjezdu v zatáčce) vyoraná hlína a kamení - vletěl jsem do toho. Dále v jednom místě vytátý potok - ten je dobře vidět a lze bez problému projít. 99% cesty by to bylo i na "A" lyže - ten úsek s vyoraným kamením lze objet, když si ho člověk všimne.
Vloženo 21.1.2020 17:00
Dolní Morava po magistrále - dá se skoro od závory, ale první kilometr je potřeba hodně ale opravdu hodně opatrně. Od Vilémky už úplně v pohodě jen na dvou místech lezou kameny: nahoře na magistrále (tam, kde vždycky) a 200 m za Sedmi cestama směrem na Mokřiny. Letos asi nejlepší podmínky.
Vloženo 20.1.2020 0:20
v neděli Ostružná - Kladské sedlo - Návrší - Sedmicestí - Dolní Morava. konečně sněží, prašan, ale pořád místy málo - tam kde nebyl vespod zmrzlý základ nebo z něk koukalo kamení, na Ostružník pěšky, pak tratě kolem Paprsku super všechny upraveny, přes Kladské sedlo mizerné, pak bacha na horní cestě před připojením na vojenskou pod Mokřinami, sice projeto rolbou, ale bída, přenášení. Pak už dobré až na Slaměnku, sjezd po sjezdovkách na přemrzlém, umělém sněhu nicmoc, hlavně večer za šera:). spodek sáňkářské dráhy hodně špatný. Určitě je to na kameňačky, i ty dostaly dost zabrat.
Vloženo 18.1.2020 19:03
Auto jsem nechal na zadnim dolnim parkovišti a šel nahoru k lanovce (nechtělo se mě pěšky až k Vilemince). Pěšky pod černou sjezdovku kde jsem nasadil lyže a jel k vyhlídce a dál ke stezce v oblacích. Docela makačka po ránu, ale dalo se. Bylo 8 hodin tak sjezdaři moc nejezdili (cca 4 proti mě). Byl manžestr tak to jelo dobře. Dále dvakrát na Mokřiny a zpět ke sjezdovce a pak kolem laviček a dolů přes Vileminku. Cestou chumelilo tak se dalo bezpečně dojet cca 300 metrů k závoře. Za sedmi cestami lezou kameny, za lavičkama potok o 500 metrů dál je potřeba přenést 150 metrů. Jinak rozhodně na A lyže. Užil jsem si to a doufám, že napadne dost sněhu a podmínky nám to hodně vylepší
Vloženo 16.1.2020 20:44
Dnes odpoledne lanovkou nahoru, od Sněženky k Mokřinám. Jel jsem ještě kus za ně, ale ve sjezdu došel sníh, byl jen asfalt. Končila i stopa, tak jsem se otočil. Zpátky kolem Laviček a dolů k závoře. Nahoře to bylo výborný, na sluníčku trochu měkkčí vrch, většinou ale krásně tvrdý. Vyjímečně leze kamen (kousek za Sedmi cestami) a mimo asi 200 m v první zatáčce za Lavičkami směrem dolů, kde je to holý. Dá se to ale projet po kraji bez sundání lyží. Spodní části hodně ledovatý, ale sjet se to dá. Nahoru by to bylo horší, bruslit by se dalo až tak 3 km za závorou. Dneska krásný počasí, když jsem sjížděl od Laviček, tak jsem předjel rolbu, takže budou i lepší sjezdy, nebude to tak zmrzlý.
Vloženo 12.1.2020 20:11
z Dolní Moravy nahoru mastňácky lanovkou, od laviček na Mokřiny a zpět, po magistrále k zatáčce pod Kralickym Sneznikem a zpět a pak magistrále znovu až dolů. Na Slaměnce -2°C, celý den sluníčko. Nahoře stále parádní podmínky, krásně tvrdé stopy i pista na bruslení. Pozor na kamínky kousek za 7 cestami, potok v rokli před lavičkami se dá s trochou šikovnosti překročit i s lyžemi. Na to. dalším hřbetu klasicky vyfoukáno, je třeba kousek přenést. Sjezd bezpečný skoro až k Vilemínce, jen v tom posledním esíčku už jsou dost ledové plotny, tak opatrně. Dole v údolí led, ale dá se při troše opatrnosti dojet až na rozcestí skoro u závory. Podmínky jsou lepší na skate, na klasiku jsem neexperimentoval a dával klistry.
Vloženo 12.1.2020 20:02
Z Dolní Moravy od závory je první kilometr téměř nesjízdný. Je to čistý led a místy asfalt. Od druhého kilometru po Vilémku je to jakž takž, ale chce to dávat pozor. Od Vilémky výš už bez problému na A-lyže, zmrzlé a rychlé, perfektní skate.
Vloženo 11.1.2020 18:56
Dolní Morava - od Slaměnky doleva po cyklotrase. Strojová zledovatělá stopa a manšestr na skate. Na tu bídu celkem fajn - sjel jsem až k dopravní ceduli začátek obce (u Vilemíny). Žádné kamínky, vhodné i na A lyže. Pokud nenasněží, tak příští víkend to bude nesjizdné.
Vloženo 11.1.2020 16:06
Dnes pěšky k Vilemince dá se už jet skatem kilometr před ní uplně napohodu (žádný kamínky).Stopa začíná u Vileminky. Dále k lavičkám a na mokřiny a zpět. Jen na tom jednom slunném místě v zatáčce to chce přenést cca 150metrů. Dnes nejlepší skate co jsem tam byl tuto zimu po šesté. Krásně rychlé, tvrdé, manžestr jsem jel jako první 😘 Žádné ledové úseky. Rozhodně na A lyže. Díky za skvělou úpravu i při horších sněhových podmínkách 👍👍
Vloženo 6.1.2020 22:33
Zbojnický okruh stále velmi pěkný, -3 a později namrzala mlha. Na klasiku lepší zažehlit nějaký base, protože je stopa místy vyřízlá až na ledový podklad a je to abrazivní, nahoře pohádka. S áčkovými lyžemi opatrně od parkoviště i na některých místech spodní části, spíš bych je nebral. Pro skejt ideálně tvrdé a vymrzlé.
Vloženo 5.1.2020 22:07
Dnes od závory na Dolní Moravě - hnedka od závory to šlo s opatrností i na Ačkové lyže, a podmínky se jen a jen zlepšovali jak člověk stoupal po Jesenické Magistrále, až to byla úplná nádhera. Krásně projeté rolbou, většinu času stopa jak na klasiku tak na bruslení, ... Jediné místo, kterému bych se vyhnul velkým obloukem (alespoň o poloměru 2km) je oblast okolo "nad zatáčkou" (smrti). Lezou tam kameny, místy vytáté, hodně umrzlé. Rolba často se zvednutým finišerem jak málo tam bylo sněhu.
Vloženo 5.1.2020 14:32
Okruh Zbojnická - perfektní i na jedničkové lyže, v dolní části s trochou opatrnosti.
Vloženo 2.1.2020 17:21
Zbojnicky okruh z Pod Klepace proti směru h. Ručiček. Po rozcestí stopa žádná, pak měkký sníh trpící deštěm kapajicim že stromů, v prudké pasáži lezou sutry, doporučuji nejezdit. Kolem sedla puchača super podminky, ve sjezdu zpět kolem serpentin vytata místa. Skol
Vloženo 1.1.2020 19:18
Jel jsem od závory přes Vileminku na Mokřiny a zpět. Od závory jsem šel cca jeden kilometr pěšky než jsem nasadil lyže. Na skate i klasiku parádní podmínky. Skvěle připravená trať i tam kde je méně sněhu. Před poslednim údolí k lavičkám jsou kamínky asi na 20 metrech (to je ten úsek kde padá většinou kamení a před jarem je to tam nejvíc vytáte). Ze Sedmi cest směrem na Mokřiny po 100 metrech jsou taky na cca 20 metrech. Tak opatrně na skluznici. Rozhodně na jedničkové lyže. Krásně umrzlé a frčelo to. Dnes bezvětří a sluníčko. Parádá to byla
Vloženo 1.1.2020 18:20
Potvrzuji, Jesenická magistrála ze Slaměnky na Dolní Moravu je ve vynikajícím stavu až k odbočce na okruh Zbojnická, pro skate i klasiku. Nahoře v jednom místě, kde je silvestrovský vítr různě vyfoukal a nafoukal sníh, se hodí dát pozor na kamínky, ale to je jen kraťoučký úsek, v pohodě na dobré lyže. Zbylé cca 3 km k závoře sice bez čerstvé úpravy (stejně by nepomohla) a strojové stopy, ale i tak ok.

Spojka na okruh Zbojnická: problém je stoupání Hlubokým dolem, spodní cca pětina toho stoupání je směrem dolů na běžkách nesjízdná (viz nejhnusnější foto), nahoru jsem to vyšel bez sundání, zbytek v pluhu sjel, ale není to kdovíjaký zážitek. Spodní část spojky pěkně urolbovaná bez stopy, ještě je tam manšestr takže na skate se starými lyžemi ideál, jsou tam asi 3 místa, kde je kvůli nedostatku sněhu potřeba hodně zpomalit a pár úseků s kamínky.

Okruh Zbojnická včetně spojky k hranici na cca 3/4 délky (zhruba nad 950 m n.m.) paráda včetně strojové stopy na klasiku, zbytek bez stopy a na pár místech kamínky. Sjezd ke Zbojnické chatě sjízdný v pluhu jen pro magory jako jsem já, protože moc podupáno a pár šutrů je tam taky, ale to by mi asi místní znalci řekli, že ten okruh se má jezdit proti směru hodinových ručiček :-) Spojka k parkovišti pod Klepáčem podobná jako spodní část Zbojnické. Dál jsem nejel, podle mě tam rolba jen přejížděla a neupravovala.

GPS záznam včetně polohy některých fotek na https://www.strava.com/activities/2973528984
9:04
10:04
11:21
12:19

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (9)

Vloženo 1.1.2020 17:49
Ze slamenky na dolni Moravu přes lavičky a vileminu skvělá stopa od závory na klasiku i skejt, klidně lepší ski. Skol
Vloženo 1.1.2020 17:18
Dnes z Návrší na dolní Moravu. Po sjezdovku v Hynčicích pěkná stopa, vyjma sjezdu ke sjezdovce kde lezou kameny. Další špatný úsek je u zatáčky smrti, tam jsem to sundal. Stoupání na Mokřiny, čím víš tím lepší. Nejkrásnější část z Mokřin k sedmi cestám. Od čtyř rohu po zatáčku smrti, rozbité od čtyřkolky a kolem kaskád prudkého potoka lezou kameny. Celé projete rolbou. Místy bez stopovace. Doporučuji horší lyže.
Vloženo 1.1.2020 17:07
Z Návrší na Králický Sněžník a zpátky. Čerstvě upravená stopa od rolby na vyhlídku pod Ludmilou je téměř celá zničená off-roadem nějakého pupkatého bezmozka, který si potřeboval dokázat jaký je borec. Dál je to spíš na běžky v ruce nahoru i dolů, protože sníh ušlapaný, nerovný a přitom hodně rychlý. Tak jsem si spravil chuť na úseku od Návrší směr ke Štvanici a smekám před rolbařem jak i z malého množství sněhu dokázal vyrobit perfektní stopu téměř bez vyoraných kamínků. Směrem na Dolní Moravu jsem už dál nejel, ale předchozí dny to tam bylo horší se sněhem ať spodem nebo horem, hodně vytátých míst kolem pramenišť, kamínky apod., rozhodně na starší lyže. Dál zhruba od Morkřin ale perfektní na jedničky.
Vloženo 31.12.2019 8:03
V pondělí večer proběhla v okolí Dolní Moravy další úprava tratí - dle jejího rozsahu to vypadá, že z mé včerejší zprávy již nejsou platné 3 ze 4 fotek, ale upozornění na horší místa stále ano, stejně tak info, kde se nedala vyříznout stopa na klasiku - do většiny těchto míst rolba znovu nejela. A pozitivní součástí zprávy na http://bezkydm.cz/ je i následující: "Upravili jsme dnes také okruh Zbojnická, kde jsou vrchní partie i na klasiku, spodní pouze na bruslení."
Vloženo 30.12.2019 17:30
Tratě z Dolní Moravy po sobotní úpravě stále v dobrém stavu, za mě příjemné překvapení a v této sezóně zatím nejlepší lyžování, bez problému na nové lyže, tedy pokud se vyhnete následujícím úsekům: 1) Nad zatáčkou smrti - Jasaní: hodně kamenů, po rolbě to projelo i auto. Nahoru ke 4 rohům už je to OK. 2) sjezd Nad zatáčku smrti - projela ho čtyřkolka pásovec = sjezd, kde bych jinak jen občas připlužil, jsem takhle jel celý v pluhu, ve spodní části občas nějaký štěrk. Podobně dolů k Zatáčce smrti - tam se otáčela rolba, dál nad Hynčice je projeto od lyžařů (tou spodní cestou), viz jedna z fotek, ale tam už je sněhu málo, jednoznačně na kameňačky, rychle jsem to otočil.

Strojová stopa na klasiku chybí vedle úseků zmíněných výše už jen na prvních 4,5 km údolím od Dolní Moravy (měřeno od závory, kde jsem lyže nasazoval) a na Vojenské od serpentin dolů. V nejlepším stavu je úsek U šterku - U sedmi cest, pro klasiku i dál po magistrále. A ze svého pohledu klasika bych doporučil jet spíš klasikou, na skate jsou některé úseky podupané, ale ne nějak moc.

Díky za úpravu a díky i Dóčovi za včerejší zprávu, která mě finálně přesvědčila. Projet vše upravené bez přiblížení lanovkou znamenalo najet 50 km, viz GPS záznam https://www.strava.com/activities/2968164889
10:20
11:05
11:41
14:09
Vloženo 29.12.2019 19:45
Od slamníku 5 kilometrů okruh ke včelínu neprojeté ale sněhu dost a od vcelina již perfektně trasa rolbou i s dokonale vysoustruhovanou stopou směr Hynčice kam jsem nejel, ale vrátil se zpět k Slamniku vse již najeté a dále od laviček pod Kralický Sněžník - Vileminka - Dolní Morava sjízdné až dolu. Nádhera, trať skvělá, sněhu dost i na jedničky.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Králický Sněžník