Jakuszyce a okolí – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Jakuszyce a okolí ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Jakuszyce a okolí - aktuální zprávy

Vloženo 8.5.2021 20:12
lyzovani nad arealem v jaku. dnes bylo opet bezva.na stary spinavy snih nam napadlo cca 6cm mokreho cerstveho snehu.prestoze nizsi destinace jsou beze snehu okoli samolotu cca 1000m.n.m. nabizi na tuto dobu vcelku dobre lyzovani.ale diky prudkemu otepleni jez je avizovane na pristi tyden asi posledni.ovsem kdo ma rad tuto destinaci muze z jaku. dojet po slusne snehove dece prez mrtvy vrch az na voseckou boudu.tam je snehu mraky.skol pristi zimu.
Vloženo 2.5.2021 11:58
Po ranním hezkém poježdění po českých Jizerkách jsem s obtížemi po kraji lesa sjel až k Piramidě (od parkoviště), pak pěšky až na kraj lesa, nicméně se dalo sjet až dolů do místa, kde se otáčí rolba. Za lávkou se dalo jet na Orle jen s obtížemi a se spoustou jehličí. Na Orle je zeleno a bylo hodně poláků převážně pěších. Nicméně dalo se jet nahoru z Orle těmi serpentinami na Samolot bez problémů. Upraveno bylo nedávno, manžestr byl ještě hodně znatelný. Kolem poledne tam ale prošla skupina asi dvaceti pěšáků, chodili další a další. Nahoře sněhu ještě bylo celkem dost a dalo se jezdit bez přenášení a bez obav o lyže, ale na některých cestách, které v létě nejsou tak úplně cesty, už koukalo mechu, kořenů a kamenů dost. Pak jsem se snažil probojovat směrem na Harrachovské nádraží, to už jsem ale musel přezout na běhací boty, šel jsem tou propojkou na stadion hasičů v Harrachově a pokračoval až ke sjezdovce, kde jsem konečně mohl zase nasadit, viz další příspěvky
Vloženo 1.5.2021 9:36
super. vrsky nad arealem ve vysce cca 1000m.n.m. jsou plne bezva trati.neni nutno nikde prenaset.horsi je to v nizsich polohach okoli orle je uz znacny problem,ale i tam je mozno pri volbe vhodne trasy dojet.hospoda je v provozu a je tam dost polaku na lyzich,ale ti turysti jsou schopni fisery drit po asfaltu.nejlepe dojet do jaku.uz to skoro nehlidaj a cca 600 m vynest.pak je to fakt zazitek,lze i na top lyzich.zitra jedu zas.pokud se ochladi tak do pulky kvetna je to jisty.skol.jarda
Vloženo 27.4.2021 19:54
Nebyl jsem tam ,ale dnes čerstvě upravovali aby tratě nebyly tak nebezpečné kvůli silným mrazům ráno.
Rolba upravila tuto trasu: Dolny Dukt - Kopalnia - Skalna Brama - Dzielne Klapki - Zimowa PKO Banku Polskiego - Woda Mineralna - Bez Łaski - Jelenia Łąka - Elektrownia Turów - Orle - Samolot - Volvo - Cicha Równia - Herberta - Inhalacyjna - Spacerowa. Ne všude, kudy projela rolba se dá jet bez přerušení! Proto pozor ve sjezdech!!!
Vloženo 26.4.2021 17:07
Kontroly tam jsou, ale když pojedeš brzy tak jsou zalezlý.
(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 25.4.: Je přejezd do Polska legální,bez kontrol?)
Vloženo 26.4.2021 13:58
Dnes píšou na facebooku, že ne, ale úpravu zvažují.
(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 26.4.: Zdravím. Nevíte někdo jestli upravili na dnešek Jakušky?)
Vloženo 25.4.2021 13:47
Dnes brzy ráno z Jakuszyc. Projeto téměř vše co bylo včera upravené. Dnes bez úpravy, ale na klasiku přesto perfektní. Pro skate brzy ráno nemožné. Kolem 9-té, když vylezlo sluníčko, to začalo měknout. Pořád skvělé podmínky, najeto 70 km. Určitě tam ještě vyražte. Policie brzy ráno nekontrolovala. V 10:30 při návratu byla hlídka již aktivní.
Vloženo 24.4.2021 19:45
V Jakuszycích po ránu upravili přes 30 km tratí. Koukám, že GPSku do rolby nestrčili, takže ji musím nahradit naklikaným záznamem své trasy - projel jsem vše upravené až na pár výjimek, co za to nestály. Viz https://mapy.cz/s/buculecaho. Z upraveného jsem nejel Dzial Izerski - Jakuszyce (otočil jsem u prvního vytátého místa) a z Jakuszyc nahoru na Samolot (asi by šlo, ale dole špína a nehodilo se mi do trasy). Tratě se vlivem sluníčka (které tam do nich svítí na většině míst) v průběhu dne opotřebovávaly, ale stopy většinou zůstávaly ve slušném stavu. Dokonalé na to, že je konec dubna.

Výběr horších míst mám nyní trochu jiný, než Tomáš K. (ale dík moc za zprávy, pomáhají!). Použiju čísla rozcestí dle https://www.kamzasnehem.cz/clanky/mapa-bezeckych-trati-jakuszyce. Nejvíc nedoporučuji sjezd na Orle ani výjezd od rozc. pod Cicha Rownia (24 - 24a), v lese místy kličkovaná mezi šterkovými fleky. V okolí rozc.11a - Sępik podle mě paráda vše v této oblasti až na úsek 10 - 11a, tam se asi 100 m objíždí lesem, ale dá se. Sjezd horním duktem bude v neděli na jednom místě vytátý, nechtěl bych tam jet po ranním rychlém sněhu. Okruh směrem k Porebě za mě OK proti směru hodinových ručiček - úsek 21-25 se nahoru dá ještě celkem v pohodě, dolů bych u sjezdu k železnici o lyže a ráno i o hubu. Nicméně východním směrem je naposled šance v neděli, pak už maximálně horem do lomu. Celkově nahoře je to paráda a směrem k Orle je to paráda "prostřední" cestou.

Přejezd z Jizerky na Orle na lyžích na duben parádní - sundavání jen 1x na cca 20 m v závěru kopce na české straně viz poslední foto (plus na provizorní lávce přes Jizeru), pak asi 3x překračování díry obkročmo (nebo taky sundat, nebo být mistr ve skocích na lyžích a přeskočit :-) a ještě nějaké drobné objíždění... pro zkušené lyžaře v pohodě. V neděli očekávám, že přibyde přenášení nějakého místa na písčité cestě podél Jizerky před začátek sjezdu.
9:06
9:07
9:56
10:31

» Zobrazit všechny fotky (celkem 15)

Vloženo 24.4.2021 13:34
Od parkoviště z Jakuszyce, dneska ráno pul osme čerstvé urolbovany se stopama, perfektní rychlé bezkovani:) dolní trasy občas s sundanim ale na horni stopy kolem rozcesti pod Cicha určitě ještě bude na další tyden, od deseti pak docela měkký ale stale hezky jarni bezkovani:)
7:57
8:24
9:22
Vloženo 23.4.2021 8:18
Sněhu obecně nad 850m velká zásoba, jsou však místa kde je to již nesjízdné, nebo velmi špinavý sníh, či občasné přenášení. Fotky nezaujatě mapují celou projetou oblast (červená čára). Takže nejsou záměrně vybraná jen nejlepší místa, aby byla celková představa o současných podmínkách. Rozhodně už nechoďte z Harrachova přes Mýtiny, tam to již postrádá smysl. (celý velký okruh kolem Kozího hřbetu nesjízdný). Od Jizerky sněhu dost. U Orle už ale malá zásoba sněhu, zatím však sjízdné bez přenášení, místy jehličí. Bohužel od rozcestí Dzial Izerski už ničí trasu SUV zásobující hospodu Orle. (klasika ledovatá ,ale nedotčená). Do sobotní úpravy ale velmi nebezpečné sjezdy. Místy i v prudkých sjezdech velmi omezené možnosti plužení díky zmrzlým, místy hlubokým otiskům lyží po skate. Včera ve stínu zledovatělé po celý den, a na slunci měkké, takže hrozné cukance ve sjezdech vyžadující pevný postoj. Nic pro začátečníky a lidi s řídkými kostmi :-). Po zítřejší úpravě ale toto nebezpečí opadne. Popis naší trasy: Od Orle zledovatělou stoupou mírně nahoru k rozcestí Dzial Izersky. Tady je stopa pro skate zničena autem, Od rozcestí spojkou na Blatowisko a dále vzhůru k Samolotu. Tam sněhu dostatek. Klička vpravo od Samlotu místy téměř bez sněhu. Je to škoda, protože je to krásná vrcholová část. Projet se ale dá. (cca 3 krátká přenášení). Dále víceméně všude luxus. Doporučiji jet až ke Skalna Brama a zpět dolů. Na mapce jsou vyznačeny fialově oblasti nesjízdné nebo s nutností přenášet (kroužky a křížky). Červeně vytečkované trasy jsme nejeli ,ale jsou dobře sjízdné. Gorny i Dolny dukt perfektní, krom spodí části u Jakuszycze, kde je to již všude na přenášení o pár set metrů výše. Dole jen led pokrytý jehličím. V sobotu či neděli neváhejte vyrazit brzy ráno. Bude to luxus. Úpravě příští týden již nevěřím. Podle mě určitě nebude. Dnes totiž napadlo sotva 3cm a další sníh v nedohlednu.
8:08
8:55
8:56
9:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 36) + jejich polohy na mapě

Vloženo 22.4.2021 19:37
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 22.4.: Tomáši K., parkoval jsi normálně v Jakuszycích? Dá se tam předpokládat o víkendu nějaká kontrola (nebo na hranicích?) Letos jsme tam ještě nebyli a rádi bychom o víkendu vyrazili vzhledem k avizovaným úpravám, ale bojíme se nějakých problémů s karanténou.)

My tam chodíme pěšky . Autem nemám tušení,ale asi bych to neriskoval. Od Mýtin je to už nesmysl-tam je to nesjízdné. Leda přes Jizerku, tam je sněhu dostatek.
Vloženo 23.4.2021 9:33
Dvakrát za poslední týden jsme profrčeli v klidu přes čáru až do Jakuszyc.
Policejní auta sice stála na obou stranách hranice, ale nás ani našich kamarádů si ani nevšimla.
Horší je to s podmínkami: nevěřím, že to ještě zvládnou na víkend rozumně upravit, neb rozbředlý sníh střídá asfalt a nánosy jehličí, o stopě rozjeté zásobovacím SUV z Orle ani nemluvě :-(
Podle mého soudu pro tuto zimu GAME OVER!
(Odpověď na dotaz uživatele Tomáš z 22.4.: Napište někdo pokud má zkušenosti s parkováním a průjezdem do Jakuz......, případně kudy nejlépe. Děkuji)

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 21.4.2021 15:53
Dnes v 7:30 z parkoviste okruhem na Orle, velka parada, stale krasne upravene, vyfrezovane dve stopy a pekne tvrdy stred na skate. Pytel z Orle smerem k odbocce na Harrachov nejezdete, tam uz je to na caste prenaseni. V hornich partiich upraveno na skate i klasiku. Potkali jsme pouze trenujici borce z mistnich oddilu. O vikendu pry probehne dalsi strojova uprava ...
Vloženo 20.4.2021 10:01
Na oficiálních stránkách běhu Piastów ( https://bieg-piastow.pl ) dnes proběhla informace, že další úprava tras, tam kde to půjde proběhne až tento víkend 24 a 25.4. Do té doby se bude ale denně podávat informace o sjízdných částech. Není prý vyloučeno, že bude možno vybrané vysoko položené části upravit i o májový víkend 1 a 2.5!!!! To by byla pecka neskutečná. Minimálně část Samolot a okolí na to má prý sněhový potenciál. Co se týče dneška 20.4 tak ráno bylo +3 a přes den očekávají +8 a možnost dešťových přeháňek. Poslední úprava proběhla v neděli kdy rolba dokonce ještě projela i 9km okruh kolem Kozího Hřbetu,ale tam to bude už hodně špinavé. Skol!
Vloženo 20.4.2021 16:06
v 12 hodin z Mýtin přes Jakuszyce na Samolot, Orle, a západní stranou opět nad Mýtiny dokončení okruhu. Sněhu v nejnižších partiích nad Harrachovem je už málo a musí se několikrát přenášet. Celkově pod 800m n.m. je sníh špatný, ale vyšší partie jsou skvělé s dostatkem sněhu určitě na další víkend. Orle otevřené každý den v týdnu.
Vloženo 19.4.2021 18:01
V 9 hod. z Harrachova na Orle, nahoru a zpátky přes Jakuszyce, okruh cca 30 km, obě části k Mytinam už se opakovaně přenáší, v horních partiích sněhu dost, ale měkké, bořilo se to a jelo to mizerně, za mě už naposledy
Vloženo 17.4.2021 0:33
Po delší době bylo díky raritní dubnové nadílce umožněno upravit i sněhově chudou část směrem od Harrachova. Upraveno dnes na duben neuvěřitelných 80km. Závodní lyže bez obav kdekoliv krom oblasti nad Harrachovem. Tam to bylo včera před sněžením na kameňačky. Problematická byla teplota v konstantním rozmezí mezi -1 až +1. Takže tendence k namrzání skluznice. Dnes prakticky netálo , jen sníh nepatrně slehl . Překvapila mě při návratu mnohem vyšší odpolední trplota v čechách. ( cca +2)
9:11
9:48
10:18
10:41

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Vloženo 16.4.2021 22:02
Jak to popsat stručně?
Nechci tu nikoho nabádat k nelegálnímu dvojitému překročení hranice, ale je to tam neskutečný. Od Orle skvělé stopy na klasiku i skate. Jeli jsme od Orle severní cestou až k nejvýchodnějšímu bodu u Czerwone Skalki, pak do Jakuszyc (tam je chvíli dokonce 5 paralelních stop na klasiku) a pak zpět jižní cestou na Orle (tam je trochu méně sněhu než na severních cestách).
Orle otevřené. Nikde žádné kontroly. Dnes bylo i méně lidí, o víkendu to bude možná horší.
Možný přechod z Harrachova - nádraží, Harrachova Nového světa, odkud vede stopa od rolby nebo z Mořiny, odkud je to trochu freestyle, za lávkou to prvních 200 metrů na běžky také moc není, ale nic hroznýho.

Přišel jsem si jak v lednu a v ráji. Velká škoda, že na druhé straně se nerolbuje, ale zároveň se v lesích taky nic neděje.
12:40
13:09
15:13
Vloženo 16.4.2021 21:54
Úprava top, lidí málo, akorát že manšestr se opravdu hodně bořil, ve vyšších polohách až oraniště, kdežto stopa byla dobrá. Z hranice Mýtiny doprava už ve stopě vykukuje bahno.
Doporučuji tedy klasiku. Parkovat se da i v Jakuszycich, kontrolu jsem nezaznamenal, ale legální turistika určitě není.
Vloženo 15.4.2021 15:33
Skol, na radu kamaráda jsme si sebou vzali potvrzení o negativním testu z práce (my jsme měli max. 2 dny staré) pro sichr kdyby nás někdo chtěl kontrolovat a samozřejmě občanky (normálně ji nevozím na běžky). Z Harrachova od nádraží pěšky nahoru do Polska, odsud pravou stranou na rozcestí Pod Dzialom. Tady nás překvapilo jak je zde málo sněhu 3x jsme přenášeli a sem tam chytili kamínek někdy i větší. Zpátky jsme jeli z Orle do Harrachova druhou stranou a ta byla o dost lepší, jen jedno přenášení a až poslední kilometr málo sněhu. Takže určitě doporučuju jet z Harrachova levou stranou na Orle. Mezi Orle a Dzialom a Jakušicemi už bylo sněhu dost a upraveno, luxusní lyžování. Áčkový lyže bych určitě kvůli tomu začátku nebral. Ale jestli něco napadne tak to určitě bude lepší. Rozhodně ale v Jizerkách mezi Jizerkou a Knajpou máme sněhu mnohem víc než polsku ale bohužel bez úpravy. Jinak úprava byla luxusní a určitě doporučuju to jet vyzkoušet... zkusím přiložit tři fotky tam kde bylo upraveno. Jestli jsme za celý den potkali 30 lyžařů tak je to moc, čili o nějakém "ohrožování" nemůže být ani řeč, navíc když se používá zdravý rozum tak myslím že není potřeba tvořit paniku ohledně pandemie. Jo a málem bych zapomněl, na Orle otevřená hospoda, kde se normálně vaří a dá se tam dobře najíst a napít za české koruny.... bylo to jako tenkrát - nádherně jsme dobily baterky ;-)
10:47
12:20
12:25
15:08

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 15.4.2021 16:52
Doplnil bych jen popis od mckarel. Rozhodně je lepší nastoupit od Jizerky. Okruh od Harrachova na obě strany má totiž asi nejméně sněhu ze všech tras a ani se pondělí až středa neupravoval, jak tam bylo málo sněhu. Mnohem lepší je od Jizery přes Orle například přes Samolot a pak dále spletí kliček a zákrut překrásnými trasami klidně až ke Skalna Brama a zpět přes Czerwone skalki , Dolny či Gorny druk.. Doporučuji nazpátek sjezd Samolotu. To je zážitek když tam nejsou lidi a nemusíte se to bát ve stopě pustit, protože pak následuje dlouhatánská rovina, kde to samo zastaví i bez plužení. Mě to tam jelo na čerstvém sněhu 47kmh.Klidně až ke Skalna Brama a zpět přes Czerwone skalki,Dolny či Gorny druk. Všude 50 a více sněhu. Jakuszyce je zatím sněhu málo. Zítra ale bude situace zřejmě mnohem lepší, co se týče vrstvy sněhu. Určitě připadne 15cm a více a rolba zřejmě upraví více než 50km jako dnes. Když už jste zmiňoval občerstvení Orle, tak je tam super věc koupit si "Kelbasu do kominka " (studená klobása), kterou si opečete na ohni v krbu u výčepu :-D. Pozor-pivo Grdzane není pivo řezané ale svařené ;-) Mohla by vám pak vzniknout komická kombinace studená klobása/teplé pivo :-)
Vloženo 14.4.2021 13:37
(Odpověď na dotaz uživatele tom z 14.4.: Tome K. - mohu se zeptat, jak je to s policií či podobně? Neměli jste nějaké problémy s tím, že jste v Polsku?
Taky bychom si rádi zašli na skate...)

Nemám právo navádět k nekalostem ,ale myslím, že tam k tomu přistupují rozumně selským rozumem. Hustota lyžařů je tam ve všední dny tak minimální, že by to bylo skoro až komické obávat se, že někoho ohrozím, nebo budu někým ohrožen nákazou. Pravidla pro vstup viz příspěvky níže. My šli turistickou trasou pěšmo.
Vloženo 14.4.2021 9:24
Podmínky vynikající. Cca 50km tras čerstvě upraveno v úterý ráno. Dnes 14.4 se upravovat nebude, protože to není vůbec potřeba. (Včera byl minimální provoz a tratě jsou prakticky bez poskvrny). Navíc nesněžilo. Bez obav A lyže. V pátek a možní i v sobotu budou podmínky ještě lepší. Na čerstvý sníh zafungoval až tuhý vosk REX 30G -8 až +1.
13:28
13:37
14:14
14:25

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Vloženo 13.4.2021 20:49
(Odpověď na dotaz uživatele tom z 13.4.: Ahoj nevíte , zda ještě v Polsku upravují tratě? Díky moc za jakoukoliv informaci. Rádi bychom ještě zkusili skate , ale u nás už se neupravuje....)

Ano, Jakuszyce ještě upravují. Poslední úprava nejspíš v pondělí, přenáší se na zimní mapy.cz. Něco víc v polštině se dá zjistit proklikáváním https://cs-cz.facebook.com/biegpiastow/. Při plánování výletu do Polska je dobré si předtím nastudovat, za jakých podmínek se tam (a zpátky) smí. A v případě návštěvy se zde podělit o aktuální info :-)
Vloženo 10.4.2021 13:13
(Odpověď na dotaz uživatele George z 10.4.: Ahoj, neví někdo jak to nyní probíhá v Jakuszycích? Cesta do Polska, podmínky, atd. Díky za info.)
Ahoj, nejpresnejsi info najdes zde:
https://www.mzv.cz/warsaw/cz/zpravy_a_udalosti/zmeny_v_podminkach_cestovani.html
Vloženo 25.3.2021 19:54
Martin: Dá se Misarovou cestou od parkoviště u kolečka v Harrachově. Ta je sice rozdupaná, ale nějak se tam dá dokodrcat a pak kousek pěšky od tunýlku pod tratí. Podle stop, jsem byl jeden z mnoha. Dal jsem si okruh Kozího hřbetu přes Dzial a Orle. Nikdo nikde nic nekontroloval ani nehlídal, CZ i PL. Jen někam valila horská služba na skůtru. Ale pokud máte sebou potvrzení o testu v Aj/Pl, tak jste tam legálně.
Vloženo 23.3.2021 17:28
Jako vždy vynikající úprava, lidí minimum. Sněhu mraky, áčkové lyže.
Vloženo 4.3.2021 22:37
A jak se tam prosím chcete infiltrovat? To by mě docela zajímalo...
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 4.3.: Ahoj, byl jste o víkendu někdo v Jakuszycích, Orle apod. na lyžích? Jsou nějaké kontroly někde? Nekontrolují ve stopách běžkaře jako u nás v Jizerkách? Díky!)
Vloženo 5.3.2021 19:45
Zalezi, na jake policajty na hranicich narazite. My jsme je minuly vikend prekecali, ale byla to celkem fuska. Vzali si papiry a doklady, ale nechali nas po pul hodce jet. Jinak vyzaduji neg. covid testy. Stopy jako vzdy luxusni, plus otevrena hospoda v Orle, coz deti ocenily.

(Odpověď na dotaz uživatele VD z 28.2.: Ahoj, nevite zda se dnes da do Jakuszyc dostat? Jedeme z Harrachova, tak zda to ma smysl.Diky)
Vloženo 26.2.2021 12:59
Tak kdyz tam vlezete tou spojkou z Harrachova nebo Jizerky, tak asi OK. Ale jak do Harrachova???
(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 26.2.: Zdravím, nyní už tedy jakuszyce jedině s testem? Děkuji)
Vloženo 23.2.2021 19:57
Ano, je to povolené a všechny úseky jsou upravené na skate i klasiku.
(Odpověď na dotaz uživatele Jenda z 23.2.: Ahoj všem, mám dotaz, zda je povolené v Jakuszicich bruslit, či jsou stopy pouze na klasiku. Diky za info.)
Vloženo 22.2.2021 16:07
Polští kolegové si lépe poradili s vyříznutím stopy pro klasiku, takže krásné svezení "velký" okruh podél vlaku, nahoru k lomu a zadem na Orle a zpět. Díky mlze celý den úprava obstojně držela, zítra to bude asi horší.. Parkování celý den bez problému.
Vloženo 22.2.2021 19:22
Pokud člověk jede autem, tak nikdo nic neřeší (nevím, jak to funguje ve vlaku?) i polévku v restauraci si koupí, akorát je nutno ji sníst v zádveří hotelu, stoly použít nešly.
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 22.2.: Jak je to prosim s testy?)
Vloženo 22.2.2021 7:41
Potvrzuju slova čecháčka. Já teda jel na base klister+Swix klister univerzál -3 až+10 a držel taky až na břečkovitá místa perfektně. Na trati vládla 3 roční období. Jaro, léto, zima. Nad pokličkou azuro a opalovačka, někde mlha, někde klasická zima. Nejhorší bylo střídání osvětlených míst se stínem v technických sjezdech. Hodil jsem tam slušnou šipku poté co jsem vlítnul z rychlého firnu do roztáté kaše. S časem 4:05 na 50km spokojenost. Dneska to bude určitě ještě na A lyže díky tomu že tam včera na většině trasy skoro netálo.
Vloženo 21.2.2021 21:36
Běh Piastow celou trasu téměř bezvadné stopy, občas na frekventovaných místech lehce vymleté, Swix KN44 držel skoro pořád, až na umydleném stoupáním k lomu už nefungoval ... jinak držel jak na ledu, tak na zmrzlém sněhu i na občasné "břečce" - musím ocenit, protože sníh byl opravdu velmi rozdílný každou chvilku. Parkování v Jakuszycich bez problémů a tratě výborné, ale ve směnárně mi paní říkala, že se má omezit možnost přijet z Čech, dnes zatím bez reálného problému.
Vloženo 19.2.2021 12:50
Už dneska tam najíždělo dost lidí, na víkend to bude ještě horší. Na slunci je to už měkké, takže si přijdou fakt hromady
Vloženo 19.2.2021 11:12
(Odpověď na dotaz uživatele bobr z 18.2.: Chtěl bych se zeptat, co se pořádá tento víkend v Jakuszycích a zda-li budou přístupné trasy pro veřejnost?
Děkuji)
Je první startovní den Bieg Piastów. Letos je to stejně jako Jizerská 50 jen virtuální varianta bez vyloučení veřejnosti. Vzhledem k tomu že příští týden vše roztaje, se dá očekávát extrémní nával závodníků po celý víkend. Rozhodně bych volil jinou část Jizerek.
Vloženo 16.2.2021 15:23
V Jakuzsycích jsme byli autem a na hranicích ani noha - natož nějaké kontroly. Vlaku jsem si nevšimnul, že by tam z čr jezdil, možná končí v Harrachově? Jinak sníh a úprava OK, akorát lidí na trase Jakuszyce - Orle mraky, což je o víkendu klasika. Jinde to ale bylo úplně v pohodě.
Vloženo 14.2.2021 20:00
vystup v harrachově a dojed do polska na lyžích
(Odpověď na dotaz uživatele Jarek z 14.2.: Zdravím, má někdo zkušenost s tím jestli někdo kontroluje hraniční přechody? Chci dojet do Jakuszyc vlakem a na běžkách zpátky do Bedřichova..Nechci do karantény, zajímá mě jestli někdo hlídá hranice nebo u vlaku. Děkuju)
Vloženo 16.2.2021 23:43
Most je stržený už snad od léta, ale je tam provizorní mostek vlevo od původního mostu z české strany, po kterém se dá přejít. Na polské straně úprava stopy už od mostu k Orle, i když už pár dní stará. Takže není problém se dostat do polské části Jizerek touto stopou.
Ad vlak: jezdí směr z Tanvaldu do Sklářské Poreby a zpět. Akorát nesmí převážet lidi přes hranice. Takže zjednodušeně funguje v Polsku pro Poláky a v ČR pro Čechy.
(Odpověď na dotaz uživatele Kačka z 16.2.: Ahoj, nevíte, jak to vypadá s mostkem Orle - Jizerka? V neděli 14.2. tam ještě stál, ale dnes vidím v mapách (mapy.cz) značku se zákazem a popiskem "most stržen". Díky moc!)
Vloženo 13.2.2021 19:07
https://bilestopy.cz/map/area/jizerske-hory

případně teď nově i přímo na mapy.cz na zimní mapě

(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 13.2.: Ahoj, kam se z internetu ztratila mapka běžkařských tratí s barevným označením který den byl ten daný
úsek upraven rolbou. Loni to šlo v pohodě najít na "pogda kamery Jakuszyce" Děkuji)
Vloženo 16.2.2021 7:05
Tak bud klasika po hlavni ceste na Orle. Anebo vylozene stadion, pokud jsou deti male a bavi ke krouzit - to same se da delat v Harrachove...

(Odpověď na dotaz uživatele Petra M z 15.2.: Dobry den, doporucite mi prosim okruh vhodny pro deti, bez prudkych sjezdu. Moc diky)
Vloženo 10.2.2021 8:29
Ofiko informace: https://www.mzv.cz/warsaw/cz/zpravy_a_udalosti/zmeny_v_podminkach_cestovani.html
Při cestě hromadnou dopravou je nařízená karanténa (i když asi těžko vás bude někdo kontrolovat). Každopádně ideální vystoupit v Harrachově a na běžkách rovnou nahoru k hranicím. Nebo autem do Jakuszyc.

(Odpověď na dotaz uživatele R47 z 9.2.: Zdravím,
Jsou někde nalezeni ofiko informace jak je to nyni s průchodem do PL? Vlak konci v Harrachově, z tama po svých na tratě do Jakuzsyc lze projít?)
Vloženo 13.2.2021 8:59
Jizera se po provizorním, ale pevném mostu dá krásně přejít. Někteří to jedou i na běžkách!
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 13.2.: Nevíte prosím, zda lze přejít nyní v mrazech Jizeru mezi Orle a Jizerkou, v místě rekonstrukce hraničního mostu? Díky)
Vloženo 9.2.2021 20:24
Vlak jede až do Szklarske Poreby, ale nevím jak často jezdí, resp. jak to omezili. Ale jezd některé spoje furt do Polska. Každopádně Polsko není problém. Když do Polska pouští na nákupy, tak takový kousek za hranice, když hned jedete přes zpět do ČR nebude problém.
(Odpověď na dotaz uživatele R47 z 9.2.: Zdravím,
Jsou někde nalezeni ofiko informace jak je to nyni s průchodem do PL? Vlak konci v Harrachově, z tama po svých na tratě do Jakuzsyc lze projít?)
Vloženo 5.2.2021 14:07
Z Jakuszyc na Orle lehce ledovatejsi a hrbolatejsi jak tam chodí davy lidí, ale vše nad tím úplně super. Na zmrzlém podkladu lehký poprašek, čím výše tím více. Stopy na klasiku dobré (vzhledem k proměnlivým podmínkám ale těžko mazat), bruslení paráda.
Vloženo 31.1.2021 21:43
Bubas: Jiný kraj, jiný mrav. Vždycky mi přišlo, že v Jakuszycích to většina Poláků bere víc procházkově (oproti sportovnějším českým Jizerkám) a s tím souvisí i větší pěší provoz mezi stadionem a Orle. Zvlášť jestli jste jel z Orle na stadion tou hlavní cestou s malým stoupáním, tu prostě berou jako pěší trasu a člověk s tím musí počítat, že mu nikdo neuhne.
Vloženo 31.1.2021 15:56
Dneska z Jakuszyc v půl deváté. Ještě spousta místa, ale od Polska už najížděla souvislá kolona. Na startu -15, ale sníh super. Jen při návratu z Orle už spousta lidí všude a nikdo neuhne. Nevadí mi pěšáci, ale proč mají nutkání jít ve skupině uprostřed a prostě neuhýbat? Naštěstí to byla jen poslední půl hodinky krásného výletu. Jinak Orle v plném provozu🙂
Vloženo 31.1.2021 15:48
Jeste odpoved pro Janu - z Harrachova se sice da, ale je to cesta dost o hubu - ja to vcera nahoru jel 1km soupaz a 1km pesky. A divil jsem se, ze proti me chodi lidi pesky z kopce. Kdyz jsem jel pak zpatky v 7 dolu, tak jsem to pochopil - jedina moznost zastaveni je skoceni do zaveje - to je dobre zejmena u toho zeleznicniho podjezdu 😏. Lepsi je dojet autem na parkoviste v Jakuszycich
Vloženo 30.1.2021 20:03
Da, normalka, da se parkovat i v Jakuzsycich
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 30.1.: Pekny den, prosim da se z Harrachova na bezkach na Orle? V tech zakazech se ztracim 😢)
Vloženo 28.1.2021 22:23
Dneska podruhe a byloto super - diky za rady, kam jet. Dal jsem to z Jakuszyc nahoru na Izerske Garby a pak hezky sjezd az skoro do Poreby. Zpatky podel trate a pak zase nahoru na Garby, dolu a pres Orle zpatky. 30km za 2:06 - bylo to pomalejsi - snezilo a ve sjezdech bylo prd videt, tak jsem obcas i brzdil :-).
Vloženo 27.1.2021 21:43
Informace - chata Orle.

Na dveřích je vyvěšená informace: Sprzedaż tylko na wynos - tzn. prodej pouze s sebou. Ve skutečnosti je to na polských chatách ale bráno trochu jinak než u nás:

Chata je normálně otevřená pro veřejnost. V místnosti, kde se prodává se nesmí sedět ani nic konzumovat.

Ale jsou otevřené a přístupné jak chodba (kde jsou normálně stoly, tak jídelna vlevo a jídelna na patře). Tudíž si můžete koupit normální jídlo a pití a najíst se a ohřát uvnitř (sice tam teplo tam nebylo, ale aspoň nefoukalo).

Prodává se i normálně alkohol / viz foto níže/ Piwo lane - znamená čepované pivo / i když to není úplně ono, tak jsem si po 3 měsících vychutnal zrovna 2./ Nebo herbata z rumem (čaj s rumem), Wino grzane (gřane) - svařené víno.

Jídlo - baršč (barszcz) -to je polské národní jídlo - vývar z řepy / průhledný/, dále mají ukrajinský boršč - u nás známý ruský boršč.

Bigos- to je jejich národní jídlo - něco jako zelí s masem a houbama (velmi syté a výborné).
Zupy (polévky) - Žurek, to je jejich typické jídlo - něco mezi kulajdou a slovenskou kyselicou

Paní, která prodává je Ukrajinka, tudíž mluví špatně jak polsky tak i česky. Osazenstvo kuchyně jsem zaznamenal také ukrajinské, tudíž ten ukrajinský boršč byl asi pravý :-D

Na chatě nelze platit kartou, ale berou koruny (nevím ale v jakém kurzu - měl jsem vyměněné zloté).

V chatě nebyl žádný signál, kolem chaty velmi slabý.

Pozor - hlavně o víkendech - davy lidí....
Vloženo 25.1.2021 23:27
O mých pocitech z dnešní "pětadvacítky" nejlépe svědčí fakt, že jsem při návratu na "Przejszte graniczne" :-D nad Harrachovem napsal do sněhu vedle stopy : I +(srdíčko) + PL. Prostě jak cestování vlakem ČD, tak kvalita běžeckých stop u Poláků NEMÁ SROVNÁNÍ s naší stranou Jizerek. Vynikající údržba stop pro "mou klasiku", daleko širší pruh pro skatery než na našem území = stopy pro klasiky jsou prakticky neporušené, patrně i větší ohleduplností polských běžkařů. Trasa - hraniční přechod nad nádražím Harrachov-Orle-Rozdrozie pod Czicha Rownia- Kamenolom a zpět- sjezd do Jakuszyc a dále na Dzial Izerski a dolů ke hranicím směr Harrachov. Sníh skoro jednolitý, jen místy "to drhlo" ale na cestě z Orle nahoru a dál už jen jeden druh sněhu = snadná trefa do mázy. Jediná výtka Polákům - neprojeli rolbou propojku mezi Czichou Rowniou a Gorzystowem. Prostě - tam se dá jet asi jen z Orle. Ale jak počasí, tak sníh byly prostě vynikající. Ještě jediný malý problém - U mašinky bylo zavřeno = musel jsem půl hodiny trávit v "dobře vytápěné" čekárně ČD - tedy mrzl jsem jako rampouch a ani jsem si nemohl dát něco pro zahřátí jako před týdnem
Vloženo 25.1.2021 23:12
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 25.1.: Ahoj, je ted nejake omezeni pri ceste autem z Harachova do Jakuszyce? kontroly ? karanteny atd?
A maji v Orle normalne otevreno nebo jen okynko?
Zodpovím jen tu první otázku. Optaření Poláků je stejně zábavné, jako ty výblitky pána Blatníka Ušatá Pleš. Průvodčí ve vlaku mě varoval, abych do Jakuszyc nedojel vlakem, že se na mě v případě, že mě "zachytí" polská hlídka (která tam ale prokazatelně není) tak budu muset na nějakou jejich instituci (asi podobná jako naše hygienická stanice) a oni "mi zařídí" 10-denní karanténu. ALE ...pokud jedu autem třeba až do Wroclawi, nebo autem na parkoviště v Jakuszycích, NIC SE NEDĚJE! Prý jde jen o opatření, že cizinec nesmí jezdit v Polsku veřejnou dopravou. A tak si přestávám dělat legraci z naší vlády, zejména z Blatníka a říkám si - i v Polsku vládnou "mozečkové" !!!
diky)
Vloženo 25.1.2021 9:27
Milan: asi sis nevědomky vybral jen ty rovinaté úseky. Jinak je to profilově dost podobné Jizerkám. Třeba v kopci z východní stany od železnice k vysílači nastoupáš víc metrů než z Kristiánova na Čihadla a navíc na kratší vzdálenosti. Ty závodní tratě jsou také celkem nahoru dolů.
Jinak, pro mě je to tam pro klasiku i skate asi v zábavnější, než Jizerky. Zvlášť poslední sezony, kdy s kvalitou úpravy šli výrazně nahoru. Najdeš tam také delší rovinky typu Promenádní nebo Jezdecká nebo delší plynulá stoupání. Ale značná část je hezky členitá, a to způsobem, který v Jizerkách moc nenajdeš (možná závodní pětka). Je tam mnoho hravých techničtějších úseků v lese se spoustou zatáček nebo krátkých výšvihů. Ono je to i krátce vidět, když porovnáš mapy.
Nechci rozjíždět debatu Jizerky vs. Jakuszyce, obojí má své a obojí mám rád. To byl jen krátce můj pohled na tvou poznámku.
Vloženo 25.1.2021 9:09
Milan: Jakuszyce nejsou rovina, jen jste si vybral špatné cesty :) Na hlavní cestu na Orle nemá moc cenu jezdit, leda brzo ráno, pak už tam celý den táhnou zástupy pěších. Doporučuju vyjet na okruhy okolo Cichy Równi - krásné, hravé a kopcovité tratě, kde je minimum lidí. Nebo k lomu u Wysoký Kopy.
Vloženo 24.1.2021 22:31
15-18. Jakuszyce. Nic moc - informace o projeti nepresne. Na okruhu kolem Orle - Kozi hrbet vic jak 10cm hluboky snih. Skate celkem slozity. Na hlavni trase na Orle spousta pesaku - i potme se psy na volno. Jinak Jakuszyce nic moc - je to tam strasna rovina, takze tam jsou trate plne bezkochodcu, co chodi ve ctyrstupech vedle sebe... Zlaty Jizerky!
Vloženo 24.1.2021 20:08
Stopy vyjete nove nad ranem, lidi mraky uz v 9:30, doslova kolony do vsech smeru. Jedine klidnejsi misto bylo kolem Koziho hrbetu (tam jindy potkam minimum lidi, ale dnes tam lidi byli). Na stadaku stavi nejakou mega stavbu, takze to bude v budoucnu jeste horsi.
Vloženo 24.1.2021 18:34
Při příjezdu v 11 😁 trochu masakr s parkováním, směrem z Polska kolona na hodinu. Potom na Orle (mají normálně otevřeno) kolem kozího hřbetu, zde to byla krása, deset kilometrů téměř bez lidí. Z Orle zadem přes rozcestí pod Cicha rovne a dolním duktem zpět. Krásných 21km, jen jak přibývalo odpoledne sněhu, tak už to moc nejelo, ale jinak paráda!
Vloženo 25.1.2021 9:23
Milan: asi sis nevědomky vybral jen ty rovinaté úseky. Jinak je to profilově dost podobné Jizerkám. Třeba v kopci z východní stany od železnice k vysílači nastoupáš víc metrů než z Kristiánova na Čihadla a navíc na kratší vzdálenosti. Ty závodní tratě jsou také celkem nahoru dolů.
Jinak, pro mě je to tam pro klasiku i skate asi v zábavnější, než Jizerky. Zvlášť poslední sezony, kdy s kvalitou úpravy šli výrazně nahoru. Najdeš tam také delší rovinky typu Promenádní nebo Jezdecká nebo delší plynulá stoupání. Ale značná část je hezky členitá, a to způsobem, který v Jizerkách moc nenajdeš (možná závodní pětka). Je tam mnoho hravých techničtějších úseků v lese se spoustou zatáček nebo krátkých výšvihů. Ono je to i krátce vidět, když porovnáš mapy.
Nechci rozjíždět debatu Jizerky vs. Jakuszyce, obojí má své a obojí mám rád. To byl jen krátce můj pohled na tvou poznámku.
Vloženo 21.1.2021 13:25
Byl jsem včera a žádný problém.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 21.1.: Ahoj, nevite nekdo zda je mozne bez problemu a kontrol zaparkovat v Jakuszycich u stadionu? Pojedu o vikendu s detma, drive nez v 11.00 je na bezky nedostanu, takze hledam alternativu za Jizerku ... Diky)
Vloženo 17.1.2021 16:40
Potom, co jsem se zatím spokojil jen s okruhy u Vratislavic, jsem se poprvé v této zimě rozjel na polskou stranu hor. Vždycky se mi tam líbilo o něco víc, než na přeplněném Bedřichově a cestách ke Knajpě atd. Ale dnes to byl doslova ráj na zemi !!! Úžasně kvalitní stopy, navzdory mnoha nadšeným Polákům i Čechům se tam dalo plynule jezdit (klasiku) a tak nemám dostatečnou slovní zásobu na slova chvály na polské údržbáře tratí, ale i na běžkaře. Mám pocit, že si tam lidé daleko víc váží stavu stop, nikde nebyla rozšlapaná ani 1 metr stopa a lidé k sobě ohleduplní. Trasa ? Nic moc dlouhého, ale i tak nádherné dojmy : Harrachov "granica paňstva" :-) - Orle (pár okruhů nad sklárnou navíc a pak na Dzial Izerski a Jakuszyce + návrat znovu přes Dzial do Harrachova. Trefil jsem i mázu...prostě skoro orgasmus !!! :-D
Vloženo 16.1.2021 19:27
skol! V sobotu z Harrachova (nádraží 8,50) směr Orle. Od nádra nahoru vyšlapaná tvrdá pěšina, po 400 m skvělý manšestr a dvě stopy. Do Orle luxus + málo lidí. Z Orle směr "lávka pod Bukovcem" obloukem (ne přímo kolem Granečníku) - neupraveno, stěží prošlapáno, na klasiku v pohodě, skejťáci max na soupaž, cesta bez kamenů a ledu, bezpečné. Lávka v pohodě schůdná i na lyžích. Dále až na Jizerku neupraveno, takže šlapačka v 15 cm nového prachu. Ale zase naprostý klid a samota. Dál přes Jizerku, Kiosk, Kasárenskou, Knajpu, Máří do Bedřichova. Lyžníků relativně málo, luxusní podmínka pro klasiku. Modý extra držel parádně.
Vloženo 16.1.2021 12:52
Pro ilustraci připojuji včerejší foto lávky přes Jizeru mezi Jizerkou a Orle. Teď v prašanu to lze přejít v pohodě. Až to zmrzne a zledovatí, tak to bude pouze pro odvážné. Jinak v prostoru mezi Orle a Jakuszycemi bylo vše upraveno. Na pátek bylo překvapivě hodně lidí, asi tak na úrovni Bedřichova.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 14.1.2021 14:20
na Orle v pohodě je tam lávka bez zábradlí
Vloženo 14.1.2021 14:18
(Odpověď na dotaz uživatele Ňuf z 14.1.: Dá se prosím momentálně překonat nějak Jizera z Orle na Jizerku? Karlovský most byl v létě odstraněn, byla tam nějaká provizorní lávka, kterou ale na podzim odnesla voda. Jak to vypadá momentálně? Jeli jste tam prosím někdo?)
Vloženo 12.1.2021 13:25
Včera z Harrachova (Nový Svět - parking u biatlonového kolečka - zdarma!) podél potoka, doleva podél trati, kolem Tkacké Gory na Orle, lidí minimum, stopa z víkendu (moc nedržela). Pak horem kolem Pelikana, Cicha Rownia a nádherným sjezdem do Jakuszyc - zde již všude v čerstvých stopách a s běžným zalidněním. Potom podél trati zpátky, Zlatý Ručej, Harrachov. Z Harrachova na okruhy (cca 2 km) sněhu dost, ale velké kameny občas koukají... Jinak pouze občas kouká borůvčí, na A lyže v pohodě. Modrý vosk ideál.
Chata na Orle v provozu, sedí se i vevnitř, ale karty bohužel zřejmě neberou. Lidi hlavně okolo Jakuszyc, večer s čelovkou už prakticky nikdo. Vyražte, Skol!
Vloženo 10.1.2021 19:51
Kontrola na místě - žádný problém. Klasika pro turisty - pokud nemusíte kroužit jen po upravených okruzích, tak pohádka, i bez lidí. Snad bude jen lépe !
Vloženo 11.1.2021 8:16
úplně bez problémů přejedete autem hranici, dojedete na jakošickou polanu, zaparkujete nakolmo ze silnice, dáte 15 zlotek nebo stovku parkingmajstrovi (nebo vjedete skrz závoru na parkoviště a zaplatíte kartou) a vyrazíte do stopy (na některých cestách do stop pro klasiku na krajnicích leze borůvčí, na skate bez problémů). žádnej pohraničník tam samopalem nemává. pěší selfíčkáři se tam motají jako obvykle, ale jako obvykle až na výjimky daleko nedojdou. úplní začátečníci s instruktorama jsou schopní úplně zablokovat prvních 200 metrů stop, ale to taky není žádná novinka.
samozřejmě kdo nepřijede před půl desátou, ten bude parkovat problematicky, a kdo bude chtít v poledne odjet z parkoviště, ten bude možná vyhrkávat v tom zmatku hodinu.
Vloženo 9.1.2021 20:38
Ke zprávě Martina z 9.1.: Do Polska nyní správně nesmíte ..
To není správná informace, netýká se pobytů kratších než 12 hodin, tedy 1denních lyžovaček.
(ochranné opatření MZd, z 4.1.2021, bod II.1 + I.2)
Zítra to zkontrolujeme na místě.
Vloženo 9.1.2021 19:30
Do Polska nyní správně nesmíte, po překročení hranice je povinná 10denní karanténa!
(Odpověď na dotaz uživatele Iveta z 9.1.: Dobrý den...vzhledem ke covidu dá se parkovat v Jakuszycich? Děkuji)
Vloženo 9.1.2021 16:34
Ráno po osmé parkoviště v pohodě,ve stopě občas kamínky,na skate bez problémů.Zpátky po desáté se už tratě silně zaplnily,lidi čekali na volná parkovací místa.Chtělo by to ještě nasypat,pak to bude ok,ale zaplať pánbu.
Vloženo 11.1.2021 12:21
Ne, nemusíte dělat nic, pokud Váš pobyt v PL nepřesáhne 12 hodin.

Pokud by Váš pobyt přesáhl 12 hodin, máte se oficiálně nahlásit na hygienu a podstoupit karanténu + testování na vlastní náklady. Ve skutečnosti to nikdo nekontroluje.

Pozor - povinnost nosit roušku platí na veřejně přístupných místech. Stalo se nám na poloprázdném parkovišti před lyžařským areálem, že na nás přišli policajti / pozorovali nás chvíli a neměli jsme roušky + česká SPZ = jednoduchá kořist/, vyhrožovali pokutou 1000 Zł, naštěstí se dali ukecat.

(Odpověď na dotaz uživatele Antonín z 11.1.: Ještě jednou bych chtěl (pokud možno jednoznačnou, až polopatistickou) informaci na konkrétní otázku : Když pojedu zítra do Harrachova a přejdu na běžkách hranici a budu se po proběhnutí nějakého okruhu (asi tak 3 hodinového) vracet k nádraží Harrachov - budu muset podstoupit nějakou kontrolu typu testování na virus ? Díky za vyčerpávající odpověď. :-))
Vloženo 8.1.2021 7:13
Ano, bez problémů...
(Odpověď na dotaz uživatele Kar z 7.1.: Na parkoviste do Polska pres hranice je mozne prijet autem???)
Vloženo 4.1.2021 9:58
(Odpověď na dotaz uživatele Jack z 3.1.: Nevím jak je to tam teď s parkováním, když se tam teď staví?? Dá se to zaplatit i kartou?? Cena?
Díky za info)
Platba kartou možná - viz. odkaz http://bieg-piastow.pl/bieganie-jakuszyce-szklarska-poreba-828/n?fbclid=IwAR3Vjpxv0VS6JibFBtIE47dS7GYem0urv3MKkhKlSpYZF6fEz5fImMvTCAY
Vloženo 1.1.2021 15:36
Od parkoviště skate Dolny Dukt na rozcestí,a poté k lomu. První kilometr samý šutr, pak na rozcestí sem tam šutr. Od rozcestí na lom bez šutrů a dobré, oba ostatní směry se šutry. Na kameňačky dobré svezení.
Stopa na klasiku od lidí je od rozcestí k lomu jakžtakž, na Duktu spíše ne.
Vloženo 28.12.2020 12:19
Cesta na Orle je na kamenáče. Sem tam nějaké kamínky nebo kouká za sněhu asfalt. Jde to dobře na rozcestí na vrchu. Dole na Orle nedoporučuji. Víc kouká asfalt. Doporučuji vyjet brzo ráno, jinak chodců je moc. Alespoň na tu bídu co máme, šlo to pěkně.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Jakuszyce a okolí