Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 26.4.2013 16:03
Špindlerova bouda - Čertova louka - býv. Obří - Luční bouda - Výrovky - "bufáč" - Klínovky - Pláně - po modré Hromovka.
lyže - šupináče
Na hřebenech je v porovnání s loňskem v tuto dobu o metr méně sněhu. Takže jsem přenášel z kopce po cestě mezi kosodřevinou zhruba 1km za Šišákem, ve stoupání k Čertově louce už "dobrý". vůbec to nejelo, fakt zvláštní sníh (viz Tomas předchozí příspěvek níže) pohyb vpřed, jen takové střídavé šlapání+přibruslování na "krakonoše". Cesta z Luční ke kapličce a dále k Výrovce vyfrézovaná (po cestě jsem potkal pracující frézu za Výrovkou směr bufáč) ale v pohodě podél vyfrézované cesty se dá jet. Úsek od Klínovek k lanovce na Pláních už je horší. Od bufáče jsem jel po vyšší vrstevnici lesem, obvyklá cesta po louce bez sněhu. Asi 5x jsem přenášel, možná víc, ale jen krátké úseky. Před Pláněmijsem najel na zelený běžk. okruh, poměrně hodně sněhu po celé trase až lanovkám - sjezd po modré směr Hromovka = příjemné zakončení výletu a vlastně i celé dlouhé sezony :))
Vloženo 22.2.2013 15:01
Trať byla upravená, včera jsem část jel, ale bylo na tom hodně prašanu, nicméně včera se jet dalo, teď je to prý celkem dost zaváté, je silný vítr a dnes to težko upravovali. Myslím, že když přestane foukat, tak to projedou. Jinak žádný stránky nenejdeš. něco se dá hledat na http://www.cerna-hora.cz/zima/bezec.php?lang=1#1 podobně pro pec http://www.skipec.cz/zima/bezec.php?lang=1#1 a špindl http://www.skiareal.cz/bezecke-trate.aspx
Vloženo 17.2.2013 16:07
Z Horního Maršova krásně upraveno na Černou horu i na bruslení jak zleva tak zprava, na "dálnici" z Černý hory přes Černý potok, Friesovy boudy k Pláním jsem ráno dokonce 2x potkal rolbu. Trasy parádně upravený akorát viditelnost mizerná, celou dobu v mlíku :-(
Vloženo 19.1.2013 20:15
Dnes projeta trasa Strážné, Liščí stezka, Tetřeví boudy, Pražská, Kolínská bouda, Černá hora, Liščí hřeben, Dvorská bouda, Strážné. Trasa upravena rolbou ráno. Stopa na klasiku až okolo Pece p.S. Sníh poránu trochu přemrzlý jinak to jelo dobře. Vypadá to, že je projetá celá magistrála.
Vloženo 15.1.2013 20:22
Tak od Friesovek už to je upravený, ale ten prdak pred klinovkama je plnej sutru,jinak fajn
Vloženo 15.1.2013 20:56
Bylo nádherné počasí a i když trasa nebyla vždy ideální, moc jsme si to užili. Zvláště pak mě potěšila skupina 6 vlastně 12 výletníků v Horské boudě na Růžohorkách. Díky.m
Vloženo 14.1.2013 13:55
Desítka vodovodem na cestu z Černého dolu, a přes křižovatku na Strážné rovně na Friesovky upraveno krásně na skate, od Friesovek dál je Krkonošská magistrála stále neupravena - rozdupaná zapadaná úzká cesta. Nezkoušel jsem po ní jet, takže nevím, zda je aspoň ke Klínovkám upraveno ze Špindlu
Vloženo 13.1.2013 20:03
Dneska to bylo nádherný počasí, z hoffmanek nahoru se teda na nějakou úpravy vyprdli a skate byla posilovna,ale od svážnice nádhera, asi poprvé tuhle zimu na desítce v peci obousměrná dálnice a vodojem naplno širokej, do toho to azůro a slunce, no takhle to má v zimě přesně vypadat!
Vloženo 7.1.2013 20:56
Z Hoffmanek na Černou horu to je dobré, už odspodu úprava a vrstva sněhu dostatečná. Nahoře i trochu čerstvého připadlo. Bez problému je Lišcí cesta ("desítka"), projet se dalo i k Vlašským boudám a přes Signál do kolena na Světlé hoře. Ke Krausovkám a modrým kamenům jsme to raději neriskovali.
Vloženo 4.1.2013 9:13
Desítka-vodovod-velmi pěkná až na Friesovky i na skate na nové lyže, dál směrem na Klínovky-Špindl neupraveno, jen projetá stopa a rozšlapaná zafoukaná cesta. Černá hora pod Václavákem sem tam kameny, jinak okruh na Valšovky velmi dobrý až na Signál, sjet ke Krauzovkám jsem se neodvážil, ale prý to také jde.
Vloženo 30.12.2012 7:04
Úsek Hofmanky -Kolínská bouda bez problému,spodní část po Zineckerovky umrzlá.Od Kolínky směr horní planina dobře upravená stopa s vyjímkou ůseku mezi Zahrádkami a Desítkou-rozšlapané od chodců.
Vloženo 27.12.2012 20:47
Okruh Hoffmanky, zrcadlovka, Pod Václavákem doleva na Krausovy boudy, Pardubické a zpět Hoffm. b. Stopa vyříznutá stará cca 4-5dnů, ale zrolbováno na 5-max 15cm. Místy "vyoraná" jemná šotolina ve stopě (koleno pod Zrcadly i méně jinde)), vršek Signálu bez sněhu, Nad Modr. kameny asfalt, Nad Pard. b. hnědý "vyoraný" sníh. V lesních úsecích deka z jehličí. Raději opatrně. Skol.
Vloženo 17.12.2012 16:50
Sníh přibejvá, jel jsem z Hofmanek nahoru, super, pak na desítku, počasí nebylo, ale padalo a i něco připadlo, otázkou teď bude spíš úprava, snad i ty teploty už nepůjdou moc nahoru
Vloženo 15.12.2012 22:14
Z Hofmanek silnice super ,nahoře kamínky. K vysílači bez problemu jinak stále málo sněhu. Skol
Vloženo 8.12.2012 18:03
Projel jsem dnes svaznici od Javoru na Webrovy boudy az na Pražskou. Je to rozbité, bez stopy, ale s kamenackama se to dá. Od Pražské k Lesní uz jde bruslit. Od Lesní uz to bylo upravené, jen to lidi rozdupali. Vodovod uz je excelentní a doporučuji. Zadni lidi, upravené. Dojel jsem jen pod Renerovky, dal nevím.
Vloženo 6.12.2012 7:06
Z Hofmanek na Černou horu - dole je cca 2 cm sněhu, na lyžích nesjízdné. Postupně sněhu přibývá a zhruba v polovině Černé hory už by se na starých lyžích dalo. Pár stop od nedočkavců jsem tam viděl. Ale jen po zpevněných a rovných cestách.
Vloženo 21.11.2012 16:00
Trutnov s předstihem informuje o běžkových trasách mimo stopu: (admin: tady byl odkaz vedoucí na článek na horydoly.cz, ne že by byl špatný, ale přestal fungovat, tak jsem ho musel smazat...)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně