Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 24.4.2015 23:06
Auto jsem nechal na Hromovce ve Špindlu a busem vyjel na Špindlerovu boudu. Tam odtud směr Sněžka. První kilák šlo jen po svých, zhruba od půl cesty k Luční boudě se jelo skvěle. Z luční přes Výrovku, rozcestí až na Klínovy boudy paráda. Pak už to bylo špatný, opět šlo nazout běžky až kolem plání. Ale celkově jsem si běžky moc užil, takový závěr sezóny.
Vloženo 22.4.2015 10:34
Ahoj, jak jsem slíbil, přidávám aktuální informace z trasy Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Sněžka - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně - Špindlerův Mlýn. Počasí: jasno, velmi silný vítr. Teplota: průměr okolo 6 st. Sníh: jarní firn. Styl: klasika. Mazání: klistr Swix universal. Stoupání od Špindlerovy Boudy pěšky. Po cca 1 km bylo možné nandat běžky. V úseku Malý Šišák - Luční Bouda bylo třeba přenášet tři krátké úseky. Před Luční Boudou jsem odbočil doleva a přes Rovinu pod Sněžkou se dalo dojet až těsně před Slezský dům. Následně jsme se ještě s jedním běžkařem, s kterým jsme se potkali cestou, vyhecovali a vyrazili pěšky na Sněžku. Díky silnému větru byl výhled exkluzivní až na Kralický Sněžník. Vítr nás ale úplně srážel k zemi a běžky v ruce tomu moc nepomáhaly, takže to byl náročný výstup i sestup. Hned za krátkým sjezdem od Slezského domu šlo běžky znovu nandat. Dále po Úpské hraně na Luční Boudu, k Výrovce (u ní krátký úsek bez sněhu, ale dal se objet za Výrovkou), Na Rozcestí, Dvorská Bouda (když pominu Luční Boudu, tak jediná otevřená možnost občerstvení, Výrovka i Chalupa Na Rozcestí zavřeny). Zpět Na Rozcestí - rozcestí nad Klínovkami. Doprava po tyčové trase do lesa. Prvních cca 100 m na louce (od rozcestí nad Klínovkami po les) již bez sněhu. Pak ale až na paseku, kde se tato trasa spojuje s magistrálou, bylo sněhu dost a dalo se jet. Následně nejdelší úsek bez sněhu - cca 1 km po magistrále nemělo téměř cenu běžky nandávat. Nandat běžky šlo až na rozcestí se zelnou (okruhy na Pláních). Odbočili jsme doprava směr Stoh, následně doleva a po umrzlém podkladu až na Pláň. Pak už dolu po modré sjezdovce se závěrem po červené (spodní hank) k dolní stanici na Hromovce. Na modré sjezdovce již množství míst bez sněhu, ale daly se objet. Spodní hank červené přerušovaly vytáté cesty napříč. Jednalo se ale o důstojný závěr zimní sezóny! Nebýt extrémního větru (13 - 25 m/s), pak by se jednalo o fantastický den. Ale i takto jsem spokojen a stálo to za to:)! Sníh sice mizí před očima, ale tato trasa byla včera ještě z 95% sjízdná. Kdo může, ještě se svezte!
Vloženo 21.4.2015 7:40
Ahoj, děkuji za aktuální info z posledních dní všem, hlavně Janě. Na trasu Špindlerova Bouda - pod Sněžku - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně se chystám dnes na poslední svezení. Večer nebo zítra přidám aktuální info.
Vloženo 20.4.2015 19:34
Ahoj,je to info z 18.4.vcera (19.4) jsem jela ze spindlerovky na lucni,bufet a plane s sjezd modra sjezdovka do spindlu.ze spindlerovky asi 2 km pesky,ale pak krasny zmrzly prasan,nebylo ani moc rozslapane od chodcu.dalo bruslit i klasika.z lucni na bufet take pekne,uz mokrejsi,ale neborilo se,az na sjezd k vYrovce.z bufetu pak kolecko,sjezd pres lisku k lesni chate.od lyzarske uz neni temer snih.pak po magistrale pod dvorskou,to uz bylo temer cele na pesi.pesky az k dvorske.z bufetu na plane uz vytate,je to tam hodne podmacene.dalo se jet az od rozcesti cca 2km od plani.sjezd modra ok,hezky upraveno,snehu dost
Vloženo 18.4.2015 23:00
To Jana: opravdu je tvoje info o stavu tratí na Mísečkách a na Vrbatovku z 11. 4. nebo z dnešního dne - 18. 4.?
Jinak také prosím někoho o info z trasy Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Pláně.
Děkuji!
Vloženo 5.4.2015 7:42
Krásnější zimu jsem letos neviděla. Sice se slunce střídalo s vánicemi, ale prašan jedna báseň. Jeli jsme ze Špindlerovky na Sněžku a zpět ve stopě vyjeté od lidí, nebo jsme si jí i vyjeli sami. Sněžka je ledová hora, plná lidí zblblých outdoorovými firmami - vybavení jak do Himláje. Ale musím uznat, že sestup v botách na běžky ideální taky nebyl. Viděli jsme pád nějakého dobrodruha ze zavřené, totálně ledové polské silnice od polské chaty pod Sněžkou -naštěstí snad bez úrazu.Dnes ráno (neděle 5.4.) je u špindlerovky totální mlha, v noci ještě připadlo.
Vloženo 4.4.2015 20:18
Špindlerovka - Luční - Krásná pláň - Hromovka.
Na hřebenech je cca 30cm nového sněhu, ráno byl prachový, resp. na vrchovlových pláních a hřebenech upěchovaný větrem. Na starý ledový podklad to bylo vyfoukané jen na několika málo místech kolem Stříbrného hřbetu.
Ze Špindlerovky na Luční klasická a celkem kvalitní stopa, ale potkali jsme dvoje Poláky, kteří v ní dusali. Od Výrovky na Luční táhne hodně pěšců, podle toho cesta vypadá, ale sníh je měkký a dá se uplouhat i v něm stoupat. Špindlovské tratě byly ráno upravené rolbou až k Chalupě na Rozcestí, ale opět v tom chodili pěšci a dokonce i nějaký dobrák s koněm a saněmi, který dal cestě co proto. Na skate tedy nic moc. Navíc odpoledne nasněžily cca 3cm nového sněhu, pak už cesty moc upraveně nevypadaly, i když klasická stopa byla lidmi neustále projížděná a je tedy použitelná. Po sněhu jsme dojeli až do Špindlu k Dolské. Hromovkové sjezdovky vypadaly dost pěkně i odpoledne (málo kupek i boulí).
Mazali jsme ráno modrý Swix extra a držel až na Luční. Kolem poledne držely fialové Swixy, ale jak se do sněhu opřelo slunce, klouzalo všechno (a měkčí jsme nezkoušeli - už jsme jeli dolů).
Lidí nejprve málo - autobusem v 8:30 nás jelo na Špindlerovku asi 10, v poledne bylo v restauraci na Luční poloprázdno. Ale po poledni od Výrovky na Luční i na Rozcestí šlo dost lidí (1/3 běžky, 1/3 skialp, 1/3 pěšky) a i cestou do Špindlu bylo dost živo.
Vloženo 28.3.2015 18:02
Špindlerovka - Luční - Krásná pláň - Hromovka. Nahoře (cca od 900m) napadly cca 2cm nového sněhu. Až po Výrovku na to držel fialový s červeným (sádlo), pak už to klouzalo a z tuhých vosků nebylo čím přimazat.
Hřebenovka k Luční byla krásná, čistá stopa, žádný hamtal. Sjezd od kapličky k Výrovce byl celkem drsný - umrzlé rýhy od rolby a po boku navátý čerstvý těžký sníh. Podobně nepříjemné jsou i části sjezdu z Rozcestí a kus nad Klínovými boudami (rozmoklá lyžaři rozrytá cesta v noci zmrzla a na ton asněžil poprašek).
Běžkařské tratě kolem Pláně byly nedávno upravené a jsou vhodné i na skate. Bohužel i tam chodí chodci.
Dojezd z Krásné pláně do Špindlu je skoro celý sjízdný, přenášeli jsme jen dvě krátká místa.
Vloženo 20.3.2015 9:45
Ahoj, přidávám info z trasy Špindlerova Bouda - Slonecznik - Rovina pod Sněžkou - Dom Slaski - Sněžka - Luční Bouda - Výrovka - Bufet Na Rozcestí - Liščí hora - Lesní Bouda - Kolínská Bouda - Černá hora a zpět. Vyrážel jsem před 9 hod. Začátek až po Rovinu pod Sněžkou byl celkem náročný po zmrzlém podkladu. Měl jsem běžky na skate a většinu jsem jel soupaž, protože trasa byla rozšlapaná od pěších turistů, navíc s množstvím sněhových jazyků, k tomu silně zmrzlá. Od Roviny pod Sněžkou již měkčí povrch a dalo se bruslit. Na Sněžku jsem vyběhl s běžkami v ruce - stálo to za to hlavně díky dobré viditelnosti a bezvětří. Následně po Luční boudu již měkčí svršek, ale s tvrdým podkladem, takže to jelo. Stoupání k Památníku obětem hor zmrzlé i po poledni. Sjezd k Výrovce rozbředlý. Liščí hora pak ledová nahoru i dolu. V okolí Černé hory jsem byl až odpoledne a všechny trasy byly čerstvě upravené (prakticky již od Liščí Louky až po vrchol Černé hory) - přituhlo, vynikající kvalita stop jak na klasiku, tak na skate a rychlý skluz. Jen místy led. Každopádně celkově parádní trasa s množstvím výhledů!
Vloženo 17.3.2015 20:23
Z Jánek kolem Modrokamenné boudy, Velšovek a Thámovek na Černou horu, dolů po malém okruhu (travers pod lanovkou). Sjízdné až od Modrokamenné boudy, výš už slušný sníh, který přes den měkl. Tratě nahoře mají dobrý podklad, takže se to zatím nehrabe, sjezd traversem je možný až dolů do Jánek, i když v závěru už to žádná paráda není. Máza alchymie - fungoval červený klistr, ve stínu silné ruce.
Vloženo 10.3.2015 8:26
Petr:: Na Černé Hoře je sněhu pochopitelně dost. Celkem pravidelně upravované rolbou, viz: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/cernahora . Doporučuji ráno, dopoledne, to je to zmrzlé! P.S. Na běžkách se neběžkuje, ale lyžuje. :-)
Vloženo 11.3.2015 13:34
Ještě k té Černé hoře: když jsem tam jel pozdě odpoledne, tak z Hofmanek v pohodě, dole víc měkké, nahoře tvrdé, místy zmrzlé stopy po skútrech i dost nepříjemné. Večer zpátky dolů doslova o hubu.
Vloženo 10.3.2015 16:22
Přes víkend luxusní slunečné počasí, sněhu na hřebenech samozřejmě dostatek, přes den změklý, bez ledových ploten. Celkem snadno sjízdná polská cesta ze Sněžky. Sjezdy Vavřincovým dolem i do Špindlu bez problému až dolů.
Vloženo 6.3.2015 18:16
Ahoj, dnes Černá Hora : dole premrzlý starý sníh, nahoře prašan ale sněhu dostatek. Není to žádná kaše ani odpoledne. Jezdí se krásně ani žádný lidi. Ahoj.
Vloženo 5.3.2015 11:52
Ahoj, přidávám informaci z trasy: Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Bufet Na Rozcestí - Klínové Boudy - Struhadla - Špindlerův Mlýn. Vzhledem k předchozímu nočnímu sněžení nebylo většinou upraveno. První část trasy po Luční Boudu šlapání vlastní stopy v navátém sněhu. Mezi Luční Boudou a Bufetem Na Rozcestí již alespoň ujeto rolbou, ale částečně zaváto se sněhovými jazyky. Úsek Na Rozcestí - Špindlerův Mlýn upraven den předem, tudíž na něm bylo cca 5 cm nového sněhu. Počasí bylo velmi proměnlivé. Když pominu silný vítr, tak polovinu trasy jsme měli polojasno a polovinu zataženo s občasným sněžením. Trasu ale jednoznačně doporučuji, všude sněhu dostatek, žádná vyfoukaná místa na kameny a led a hlavně nádherné výhledy.
Vloženo 28.2.2015 20:05
Dnes jsem objel s týmem Krkonošskou 70 a musím říct, že lyžování v našich nejvyšších horách dnes nemělo chybu. Krásné počasí (slunečno a skoro bezvětří) lákalo nejenom k závodění, ale určitě i k výletům.

Sněhu je po celých Krkonoších (Špindl, Pražská, Černá hora) zatím dost, úprava tratí byla na většině míst luxusní. Na většině míst byla po jedné straně připravena i stopa na klasiku. Sníh nebyl ani po ráno moc zmrzlý, takže lyžování bylo i ze sjezdů docela bezpečné. Čím později k poledni vyrazíte, tím pomaleji lyže pojedou, ale zase si užijete teplejšího počasí.
Vloženo 21.2.2015 21:26
Velke Karlovice. Pred i po dnesni Karlovske 50 asi nejluxusnejsi svezeni. Vsude 3-4 perfektni stopy, slunicko, spousta snehu, atmosfera...proste bomba. Krome zavodni trati jsem projel i Horal-Dupacka-Makovsky prusmyk-Horal a taky super a navic liduprazdne. Stopy tady dela nekdo, kdo premysli a sam si bezky obcas obuje. Klobouk dolu! Karlovice proste nezklamaly - zitra repete:-)
Vloženo 28.1.2015 14:09
Z Hoffmanek přes Zrcadlovky na Kolínskou - perfektní svezení po čerstvě urolbovaných 30 cm prašanu. Od Janských Lázní výš je sněhu dostatek.
Vloženo 18.1.2015 18:44
Dnes jsem byl z Hoffmanek po sáňkařské nahoru a dále směrem na Pec a vodovod, super svezení sněhu dostatek. Zpátky jsem to vzal Václavákem, ale tam bacha, je tam pár kamínků i na rovině pod ním. Jinak 1*
Vloženo 16.1.2015 22:05
Od Modrokamenky vlhký sníh ke Krausokám, výše už prašan. Kolem Černé, Světlé, Kolínské všude čerstvě projeto rolbou, po většinou i stopa na klasiku. Moc lidí dnes nebylo. Na víkendový výlet vřele doporučuji. Na sněhotyči u vysílače 85 cm sněhu. Jediná vada byla mlha po většinu dne, ale lyžování skvělý. Nad Pardubkama jsou na straně dvě pasti na mamuty, tak pozor při sjezdu.
Vloženo 13.1.2015 10:19
Běžecké tratě jsou upraveny (cca 50 km). Malý okruh Černá hora, Okruh Světla hora, Krkonošská cesta a Černohorská do Janských Lázních. Poslední dva dny připadlo cca 30-40 cm.
Vloženo 4.1.2015 21:19
V noci na neděli připadlo tak 5 cm, dostatek k zakrytí ledu na tratích, pokud ho tedy vítr neodkryl, což se na pár místech stalo. Co bylo upraveno není tentokrát moc důležité zejména co se týče stop na klasiku, protože co vítr nezafoukal a nezapadalo díky dalšímu sněžení během dne, zapadne večer a v noci... Nicméně tam kde bylo upraveno v neděli ráno, jsou lepší podmínky pro bruslení a taky vítr těžko odfouká všechen sníh až na ledový podklad.

Upravena byla Krkonošská magistrála od Zahrádek, přes Kolínskou, po svazích Černé hory až ke sjezdovce Černohorská, původně pro oba styly. Urolbované sice asi za jiným účelem ale zejména pro bruslení velmi slušné to bylo i dolů až na Hoffmanky.

Pár dalších postřehů:
- na Černé hoře je upravena i cesta k vysílači, která ani není vyznačena v mapě jako běžkařská trať
- Malý okruh Černá hora je ve směru od Sokolské na západ upraven jen cca 1km dokud vede po široké cestě "Slepá svážnice". Další cca 1km na sever letos ještě upraven nebyl, je tam jen stopa od lyžařů, zatím to tam upravit nejde
- jediný úsek s kameny byl na Velkém okruhu Černá hora mezi Zrcadlovkami a zatáčkou, kde se napojuje na cestu vedoucí dolů na Hoffmanky. Směrem nahoru to je v pohodě. Jinak úsek přes Zrcadlovky je pro turisty sjízdný, na skate určitě ne
- od Zahrádek po Krkonošské magistrále ke Špindlu (k vodovodu a po něm) zcela bez klasické stopy, ale na bruslení slušné, ale kus před odbočkou ke Dvorské už to bylo vyfoukané až na led a otočil jsem to
Vloženo 2.1.2015 8:58
Zaparkovali jsme ve Strážném na horním parkovišti za 50 Kč/den (ne dole v Lomu) a vyrazili směr Šestidomí a rozcestník U Krásné Pláně. Směrem nahoru jsme lyže nazuli kousek za Šestidomím, směrem dolů jsme sundavali už kousek za Krásnou Plání kvůli místům vydřeným až na asfalt. Od Krásné Pláně výše to bylo pěkné lyžování, ač čerstvý manšestr byl jen mezi vrškem sjezdovek Svatého Petra a Hromovkou. Zbytek ujela rolba už někdy dřív, ale bruslit se tam dalo v pohodě. Stopa na klasiku jen sem tam od lyžařů, spíš ale bez stopy.

A zapomněla jsem na náčrtek trasy: http://www.ma­py.cz/s/eYGH
Vloženo 30.12.2014 19:34
V 10 jsem jel na černou za krizovatkou u zrcadlovek potkal konečně rolbu. Jinak mraky lidí až na václavák kde jsem to vzal doprava na světlou a tam už jen pár lidiček a skvěle podminky na celim okruhu krom louky cca 200m. Jinak by to chtělo ještě 10-20 cm hlavně na spodek cesty na černou.
Vloženo 30.12.2014 18:23
Počasí parádní... z Hofmanek na silnici pěšky, dál sjízdné až na ČH, dál magistrála parádní, vodovod neupravený, ale sjízdný, dál cesta na Rozcestí sjízdná hůř, ale dá se. Při návratu už byl spodek Černohorské silnice dost vyjetý...chce to ještě nějaký vločky...Lidí mraky...
Vloženo 28.12.2014 17:06
Z Velké Úpy pěšky po modré značce podél Vavřincova potoka 1,5 km na Valšovky a odtud už na běžkách přes Pěticestí na Signál, zpátky na Černou horu a zpět. Na bruslení bez problémů i na lepší lyže a ve stopě občas vyorané na led i s kamínky - je nutno dávat pozor. Jinak dosti foukalo a nízká teplota. Ale na tu bídu se sněhem velká radost z běhání.
Vloženo 27.12.2014 22:44
Dnes ze Zahrádek nad Pecí byla jiždesítka (vodovodní) upravená rolbou,jeli jsme několikrát pod Dvorskou a zpátky.Paráda na bruslení chvílemi i se Sluncem.Ve zkratce nad Tetřeví boudou je málo sněhu,tak se rolba vrátila.Ten kousek jde ale v pohodě projet.
Vloženo 27.12.2014 21:14
Okruh Světlá hora mi přišel výborný právě v té severní části, na Valšovky a pak po spojce Thámovou cestou zpátky - prostě tohle http://mapy.cz/s/eTZ4. Ideální na klasiku, bruslaři si trochu víc máknou, po úpravě ještě trochu nasněžilo. Výborné podmínky jsou i kousek dál skoro až na Krausovy boudy, odtud dál přes Pardubické boudy už je to výrazně slabší - bez klasické stopy, na ní je dole málo sněhu, je to podupané, trochu rozježděné, prostě ne moc rovné. Ale aspoň sjízdné.

Nejlepší podmínky v okolí Černé hory má tento úsek http://mapy.cz/s/eTZT - paráda na klasiku i na bruslení. Podobné je to asi dál po Krkonošské magistrále směrem ke Kolínské, ale tam už jsem nejel. Nejel jsem ani západní část Malého okruhu Černá hora, píše se že je upravený, ale neplatí to v celé jeho délce - prý asi kilometr na západní straně Černé hory je jen stopa od lyžařů lesem.

Vyčítal jsem si, že nahoru na Černou horu jsme nevyjeli lanovkou, cesta přes zatáčku pod Zrcadlovkou na Hoffmanovu boudu by nám stačila jednou dolů. Uježděná je relativně slušně, ale zcela bez stopy, na bruslení asi v pohodě, i když pár borců nasazovalo lyže až v té zatáčce, od ní dolů občas vykukovaly kamínky. Ale hlavně jsme tím přišli o víc jak hodinu parádního lyžování nahoře.

Video z výletu: http://www.kamzasnehem.cz/video/cerna-hora-svetla-hora-2014-12
Vloženo 27.12.2014 8:13
Rozšiřující informace k textu RadekS, ve výborném stavu (stopa na klasiku a bruslení) je také okruh Světlá hora (na Thámovy Boudy, Vlašské Boudy), na část okolo Krasových Bud jsme se ale nedostali.
Vloženo 26.12.2014 17:05
Dnes byly ideální podmínky pro překrásnou lyžovačku. Napadlo 10 čísel, které rolba několikrát upravila. Opět jsem začali na vrcholu Černé hory. Tentokrát byla trasa projetá až na Kolínskou a dále na Zahrádky a až po Lesní boudu a zpět se dalo bruslit. Sice nádhernou atmosféru rušili davy hamťáků, ale šlo to. Dále směrem na Liščí nebo na Tetřeví to šlo jen na klasiku (rolba to neprojela).
Zpět se dalo tentokráte sjet do Jánek po sáňkařské dráze. Za odbočkou ze Zrcadlovek vyčnívalo pár kamínků, které se daly minout.
Prostě paráda.
Vloženo 26.12.2014 8:05
Od konce vleku Zahrádky po desítce to již po umrzlém a neupraveném terénu šlo,stejné k Hrnčířským boudám a k Pražské.Od Pražské ke Kolínské je od úterý velké zlepšení díky projetí rolbou a 3 cm nového sněhu.Od rozcestí pod Kolínskou až na Černou horu paráda,upraveno rolbou,místy dokonce proříznutá stopa na klasiku.Za úpravu v okolí Č.hory velká pochvala!V Peci bohužel myslí zejména na sjezdaře:-(.
Vloženo 24.12.2014 14:58
dnešní lyžování na Černé hoře bylo zcela jiné. Vše umrzlo a dalo se lyžovat už jen na cestě nad Pardubickými boudami a též kousek na samotném vrcholu (k vysílači). http://mapy.cz/s/eRwS
Vloženo 23.12.2014 14:45
I dnes se dalo pěkně lyžovat na vrcholu Černé hory. Je třeba vyjet nebo vyběhnout bez lyží na vrchol a odtud je to paráda. Ani loni jsem si tak pěkně nezalyžoval. Stopa je sice měkčí ale okruh na vrcholu a směrem na Kolínskou je stále dobrý. Až před odbočkou na Kolínskou od Václaváku to je mokré a vytáté. Přikládám trasu: http://mapy.cz/s/eR0A
Od odbočky na Zrcadlovky jsem běžel až na parkoviště s lyžemi v ruce.
Vloženo 22.12.2014 19:54
Hofmanky - Pražska, sjízdné mokré a neudržované až na svážnici. Nohoře upravené a přimrzlé až na Kolínskou. Celkově ale pěkné svezení.
Vloženo 22.12.2014 9:15
Potvrzuji parádní běžkování Černá hora-Pec,neděle 21.12,krásný prašan,klobouk dolu jak to po to spadu a větru upravili,sjízné po sánkařské dráze nadherně až dolu k parkovišti pod kabinou,trochu vyfoukáno usek kolínská-pražská.
Vloženo 21.12.2014 22:03
Na Černé hoře dnes výborné lyžování. Napadlo asi 20 cm nového sněhu, rolbou bylo projeto cca 10 km stop. Klasická stopa místy zafoukaná, na skate to vypadalo OK (byť občas rozšlapané od pěšáků). Jen mimo les skutečně dost foukalo.
Vloženo 21.12.2014 9:43
V sobotu se ještě psalo o běžeckých tratích na vrcholu Černé hory, že jsou nesjízdné, od té doby napadlo 15-30 cm sněhu a v neděli ráno už je to jinak: "Běžecké tratě na vrcholu Černé hory upraveny v délce cca 10km, pozor ale fouká, mohou být zaváté!" - čerpáno z http://www.skiresort.cz/cs/skiresort/zpravy-a-novinky/aktual/214-aktualni-zpravy.html
Vloženo 14.12.2014 20:41
Dnes jsem si vyšplhal Obřím dolem pod Sněžku, celou cestu až na hřeben břečka a slabý déšť, na hřebenu už je sníh pěkný a sněží, ale dnes foukalo v nárazech až 90km/h. Žádná velká legrace.
Skialpinistům doporučuju vyvézt se na Růžohorky lanovkou a pak pokračovat na Sněžku nebo ji obejít a jít na Luční boudu. Samotná Sněžka je kvůli větru samý kámen.
z Růžohorek na Sněžku - http://postimg.org/image/wiqoce07d/
Vloženo 14.12.2014 19:48
Běžkování na Černé hoře v sobotu supr,upravené kolečko,teplota 0 st,sjízdné až na Kolínskou boudu.
Vloženo 14.12.2014 9:05
Na vrcholu Černé hory je upraveno cca 10 km běžkařských tratí - dle oficiálních informací ze skiresortu Černá hora - Pec, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/cerna-hora-janske-lazne

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně