Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně - aktuální zprávy

Vloženo 6.6.2019 23:14
8. 5. ! ze Sněžky na Luční kraásný sníh, podklad až metr a něm čerstvý prašan, drželo všude i mimo cesty, sjezd na Výrovku paráda...! pak již pěšky s "dřevama" v rukou dolů do Pece přes Richtrovky.... ale šlo by určo i přes Lišku jeste jet...!
Vloženo 23.4.2019 16:16
Od čtvrtka 18. 4. do neděle 21. 4. trasa Černá hora - Krkonošská magistrála (Vodovod, Liščí cesta) - Chalupa Na Rozcestí - Liščí hora - Lyžařská bouda - Černá hora.

V první řadě velký dík rolbařům za každodenní perfektní úpravu toho, co zbylo z okruhů na Černé hoře po celou dobu velikonočního volna!
Zbytek trasy bez úpravy, ale vzhledem k dubnovému datu a slunečnému počasí předčila kvalita svezení očekávání - hlavně po ránu. Celá trasa ve čtvrtek v pohodě sjízdná, v dalších dnech už se na několika místech muselo přenášet. Příjemná tečka za letošní sezónou.
18.4. 10:32
20.4. 9:43
Vloženo 17.4.2019 20:00
Špindlerovka-Slezsky dum-Luční-Výrovka-Bufet-Pláň a po modré sjezdovce přes Hromovku až na parkoviště (cca 25km) zatím sněhu dost a bez sundání lyží. (jen kolem Slezskyho domu pár metrů bez sněhu)
Vloženo 13.4.2019 16:44
Ze Špindlu lanovkou na Pláň, přes Klínovky a Voseckou na Luční a pokus přes Krásnou pláň dolů do Špindlu. Otočil jsem to kus za Krásnou plání, sníh zde končí. Pak vybruslit přímou cestou nahoru k lanovce a po sjezdovce dolů. Stopa jen v úseku Vosecká - Luční a kus kolem lanovky, pěkný je také úsek U srubu - Krásná pláň.
Vloženo 7.4.2019 23:16
Klasicky z Černé hory na Liščí horu k bufetu a zpět. Na to, jaké je teplo, jsou pořád krásné podmínky, sněhu dost, většinou i docela čistý. (Problémové úseky plné jehličí nedaleko Kolínské boudy je možné objet volným terénem, vůbec se to neboří.) Podklad je tvrdý. Stopa už byla jen ve stoupání na ČH a částečně na malém okruhu na vršku.
Běžkovat se ale pořád dá, akorát lanovka bude jezdit už jen o víkendech, úprava s otazníkem a nástupy v dolních partiích budou asi začínat chůzí za sněhem. V každém případě to dnes byla nádhera a kdyby to mělo být loučení se sezónou, nemělo chybu.
Vloženo 2.4.2019 22:07
Z Jánských lázní nahoru lanovkou a dále přes Liščí horu k bufetu Na rozcestí, Výrovku, Kapličku a Luční boudu. Krásné podmínky , jen sjezdy trochu krkolomné , lepší sundat lyže. Jinak super.
Vloženo 31.3.2019 14:40
Krásně stopy okolo Černé hory a plynovod, jehličí jen v lese mezi Pražskou a Peci. Sjezd do Janek raději po sjezdovce
Vloženo 2.4.2019 8:30
Černá Hora, super upravené trasy. Sjízdné po Černohorské silnici (každý den jezdí rolba odpoledne) až do Janek. Nahoře stále hodně sněhu 1-1,5m sněhu. Přes Zrcadlové boudy ok,přes Vlssske boudy úžasné upravene. Vyplatí se zůstat na Černé, jakmile sjedete ke Kolínské boudě a dal na Pec-hrůza, rozjezdem od skútrů, 4kolek, rozsmajdane od lidí. Totálně neupravené. Byl jsem tu 4 dny a ani jeden den žádná zpráva. Černá Hora každý den super.
Vloženo 30.3.2019 20:08
Trasa: Pec - Liščí hora - Friesovky - po desítce zpátky nad Pec a dolů viz mapa. Z Pece pěšky po žluté, zhruba od poloviny lze nasadit běžky, ale je to tam neupravené a hluboké, od Lesní pohodově do kopce, sníh jak jinak měkký, na Liščí h. při sjezdu k Chatě na rozcestí - tzv. jízda v boulích - jsou ve stínu ledovatá místa (opatrně), ale zbytek cesty na pohodu. Pec tentokrát upravila magistrálu na desítce, takže super svezení a do konce se to dnes objevilo na bílých stopách, kam Černá hora přestala přispívat, i když dle informace od kámoše včera odpoledne upravili Malý okruh i magistrálu po svážnici na jedničku. Nechápu, proč to tam nedají, když už se s tím upravují, takhle by jim lidi vrátili investované peníze do úprav zaplacením lanovky nebo parkovného.
Sněhu všude plno, do Pece jsem jela po sjezdovkách od Pražské a kousek po silnici po modré značce, pod chatou Lokomotiva jsem to radši sundala-sníh tam ještě je, ale by to mokré, hluboké, rozježděné a pod tím ledovaté.
11:37
12:00
12:15
12:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Vloženo 29.3.2019 13:34
Z vrcholu Černé hory po malém okruhu a svážnici. Čerstvě upraveno, díky novému sněhu krásně čisté, ráno lehce přimrzlé, od 10h měkčí, ale ne špatné o množství sněhu se ani nezmiňuji. Podmínky parádní, dík za úpravu. Možná by stálo za to, uvést aktuální úpravu na bilestopy.cz, jak tomu bývala v zimě. Myslím, že kdyby lidi věděli, že je to upraveno, tak by tyto parádní podmínky ještě přilákaly spoustu běžkařů.
Vloženo 26.3.2019 14:04
Musím potvrdit, vše co je napsáno níže....Pec by se měla stydět za to jakým způsobem se chovají k běžkařům....
Cesta z Lesní boudy po "vodovodu" směr Friesovy boudy a Dvorská v sobotu a v neděli absolutně netknutá. Přitom lidí na běžkách mraky a v sobotu k tomu i překrásné počasí. Pec je ostuda celých Krkonoš a z velkých středisek v naší republice suverénně nejhorší oblast ohledně úpravy stop. Ale tak hlavně že "rýžují" kde můžou....permice, parkoviště atd.
Vloženo 24.3.2019 14:15
Skate Hoffmannky -> Černohorská silnice -> Černá bouda -> vysílač na vrcholu -> Malý okruh -> Krausovy boudy -> Vlašské boudy -> Václavák -> Pražská bouda -> otočka Tetřeví boudy -> Hrnčířské boudy -> Zrcadla -> Černá bouda -> Václavák -> Zrcadlovky -> Hoffmannky
Janské lázně na dnešek opět vše čerstvě upravily, špička! Viz foto 1. Nejlepší a nejpoctivější úprava z celých Krkonoš, nóbl Špindl by se zde měl přiučit. (Špindl navíc schválně neposílá info na bilestopy.cz, aby nebylo tak vidět, jak málo upravuje.) Úprava končila u Pražské boudy, Pec opět neupravila, přitom běžkařů je v oblasti hodně. Nechápu proč tak bohaté středisko nemůže těch pár km tras projet. Vrátil jsem se proto na Černou horu dřív a ještě zopakoval nějaké trasy, přičemž jsem se smutkem zjistil, že část u Černé boudy byla totálně zničena nákladní rolbou (viz foto 2). Škoda, že se to nedaří Janským lázním ohlídat. Nákladní rolba ničí jejich práci. Přitom by stačilo, abych na těch pár nákladních rolb, co na Černé hoře mají, přidělali zadní přítlačnou desku a je po problému - řešení v rámci rozpočtu střediska za pár korun.
Dnes trochu mlha, ale chladněji, takže to jelo jako po másle, i když to taky pomalu měklo. Od rozcestí Lobkovicovy a Černohorské silnice k Hoffmannkám už strašně špinavé, sníh tam je, je ale totálně pokrytý jehličím. Skluznice to zvládla líp, než jsem čekal. Pod Zrcadlovkami se musí trochu nečekaně přenášet 50m, o kterých psala Janule. Jinde ale pořád bílá paráda (i kolem níž položených Krasouvek a Vlašských bud).
Díky moc Jankám za úpravu! Pro mě rozhodně nejlepší oblast Krkonoš. Šířka tratí a frekvence úpravy neuvěřitelná! Díky!
8:28
11:18
Vloženo 23.3.2019 19:45
Kratší výpad skatem že Špindlu Labským dolem (trasa Buď fit) a údolím Bílého Labe. Labským důl čerstvě upraven a krásný, i když na skate celkem úzký. Bílé Labe neupraveno a totálně rozdupáno pěšáky, náročné. Ty krásné kaskády Bílého Labe mohutné jarním táním za to ale stály.
Placená sáňkařská dráha upravená byla. Holt prachy až na prvním místě. Škoda, že tak bohaté město jako Špindl nedokáže udělat pro běžkaře trochu víc.
Vloženo 23.3.2019 18:42
Úprava tratí na Černé hoře na jedničku, Pec na to peče:-) Malý okruh kolem Černé hory, magistrála po svážnici na rozcestí pod Kolínskou - vše čisté, upravené, bez jehličí. Dále po magistrále k Lesní boudě a na desítku a zpátky kolem Hrnčířských bud - upraveno tak 3 dny zpět. Sníh měkký, jak jinak v tomto teplu, ale pro mě ještě hezké svezení, nejhorší úsek od Hrčířs. bud k Pražské b. -oraniště rozježděné skútry. Do Jánek kolem Zrcadlovek to ve stopě krásně jelo, ale od Zrcadlovek zrádný úsek (poslední foto) - hodně jehličí, odtátá část testy, kde nově teče potůček, Černohorská silnice hodně špinavá od jehličí, mnohem horší stav než loni touto dobou. Přitom kolem Světlé hory min. týden naprosto bez jehličí a to jsem jela ve vichru. Ale nahoře na Černé i Světlé hoře stále dostatek sněhu, čisto a hezká úprava.
10:00
10:03
10:07
10:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 22.3.2019 21:03
Skate Špindl -> Struhadlo -> Přední Planina -> Klínovky -> Liščí cesta -> Lesní bouda -> Hnědý vrch -> Liščí hora (přes ní klasikou) -> Špindl
Povrch měkký, přesto překvapivě dobré svezení. Část u Špindlu upravena asi až od K70, zas tak to ale nevadilo. Zbytek upraven čerstvě.
Problém oblasti jsou nákladní rolby bez zadní přítlačné desky a skútry, které místy hodne ničí trasy. Skútry navíc často jezdí i nebezpečně rychle a volně terénem, obvykle se jedná jen o zábavné jízdy a ne zásobování, nechápu, jak to může KRNAP povolit.
Jinak to bylo ale krásné jarní svezení se super výhledy.
Sněhu zatím všude dost a většinou je i úplně bílý, čistší než na konci února.
Vloženo 19.3.2019 18:53
Odpoledne jsem jela z Hoffmanek přes Zrcadla na ČH, horní okruh a stejnou cestou zpět. Sněhu je i dole pořád dost, zrolbováno, stopa na klasiku začíná na Vendlovce - trochu zapadaná a zafoukaná, nahoře pak v pohodě (tradičně rozšmajdáno mezi Sokolskou a Černou boudou). Nikde není led ani jehličí, všechno zakryté novým sněhem. Pozdně odpolední sjezd k Hoffmankám byl v dolních partiích nepříjemný, střídaly se tvrdší a rozbředlé úseky.
(Mazání bylo zrádný - dole je to čvachta na klistr, po asi 3 km to začalo lepit, všechno dolů a tuhý vosk, červený.)
Vloženo 17.3.2019 17:52
Od Lesního domu nutno vyjít pěšky skoro až k Modrokamenkám (po sjezdovce by to šlo s běžkama, ale bylo to měkké a bořilo se to), odtud okruh kolem Světlé hory. Bylo upraveno, sněhu hodně, čisto, jehličí minimálně, žádné spadané větve nebo stromy, úprava proběhla, ale odpoledne sjezd od Pardubických bud ke Krausovkám hodně zrytý, jak to změklo a bořilo se to, takže jestli to zmrzle, bude to o ústa ;-) Na Černé h. už je víc pěšáků než běžkařů, takže taky poměrně rozdupané. Jinak ráno ve stínu ledovaté, tak pozor na sjezdy. Na skate upraveno všude, stopa často chyběla, naprosto bez stopy od odbočky na Pardubické boudy až ke Krausovkám.
P.S. nástup z Maršova je bez sněhu, takže tam bude nutné také jít nějaký kus pěšky, v lese už to bude asi lepší.
10:10
10:44
10:58
10:58

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 17.3.2019 18:13
Celá trasa Krkonošské 70 ze Špindlu k Černé hoře v sobotu krásně upravena - tvrdý podklad, jelo to rychle. Otázka ale je, co s tím udělalo nedělní sluníčko a teplo.

Z rozhovoru s kamarádem, který se závodu účastnil. Kdo chce znát přesnou trasu, najde ji třeba na tomto GPS záznamu - https://www.strava.com/activities/2216778503
Vloženo 12.3.2019 16:59
Hrncirske boudy, Lisci vrch, Vyrovka a zpet. Cerstvy snih, rano upravene stopy, pres Lisci vrch stopa od lyzaru, kolem Vyrovky rozslapane, ale jelo se krasne.
Vloženo 11.3.2019 12:30
Dnes z Hofmanek přes Zrcadla na Krausovky a přes Pard. boudy zpět. Úprava proběhla, ale na bilestopy.cz se nezobrazena ani dnes. Od dopoledne sněžilo. Otázkou je, jak vypadá úprava po včerejším a dnešním sněžení. Jinak nový sníh schoval jehličí a nepořádek, takže krásný svezení a vypadá to i tento týden, že i přes vítr, budou tratě poměrně čisté.
Vloženo 11.3.2019 9:23
Špindl, kolem Stohu, horem na Rozcestí, Rennerovky, Pražská bouda, Zdrcadlovky. Neupraveno, trochu nového sněhu, podklad zmrzlý. Celkem příjemné svezení proti páteční zmrzlé trati.
Vloženo 10.3.2019 19:27
Placali jsme se dnes nad Peci, Hrncirske boudy, Hnedy vrch, Luciny, kousek po magistrale od Lesni boudy, do 14h snezilo, cerstvy snih, stopy neupravene, ale vyjete od lyzaru, kolem Lucin chodci, sane, boby, psi, skutry, klasicky rozbite, ale zapadane snehem. Rano jsme mazali klistr na stoupani, pak uz to jelo i na holo.
Vloženo 5.3.2019 22:42
Ze Špindlu do Jánek po krk. magistrále. Napadlo tak 7cm sněhu, takže to zakrylo všechen nepořádek a led. Stará stopa na klasiku na většině trasy. Až to utáhne rolba, bude to na chvíli super.
Vloženo 5.3.2019 15:32
Zaváté ledové cesty...sice padá prašan..ale na traverz to rozhodně není...jen cesty v lesích schůdné nebo v závětří
Vloženo 25.2.2019 9:34
Pomezky - Jelenka - Svorová hora - Sněžka - Luční b. - stoupání, u Sněžky zmrzlý, k Luční b. namrzlý
Luční b. - Rozcestí - Liščí hora - Lesní b. na běžky nejlepší úsek cesty.
Lesni b. - Kolínská b. - starší namrzlý sníh + někde jehličí
Kolínská b. - Zrcadlovky - Janské l. - šlo to ale namrzlý úseky
Vloženo 15.2.2019 20:51
Některé úseky mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou jsou nebezpečně zledovatělé - až tak, že tam došlo ke zranění, o kterém píší i zpravodajské weby: "muž na běžkách v pátek před polednem uklouzl během traversu pod Malým Šišákem a sjel asi sto metrů z prudkého srázu. ... před několika dny se vytvořil mokrý sníh, který však dnes v noci umrzl a na mnoha místech jsou tak cesty silně zledovatělé, varoval náčelník Pavel Jirsa."

Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/nehody/bezkar-na-zledovatele-ceste-uklouzl-a-tezce-se-zranil-20190215.html

Že se stane něco právě na této cestě mě ani nepřekvapuje, jde o neupravovanou trasu a to místo je zrádné. Loni v březnu mě tam zastihly podobné podmínky.
Vloženo 6.2.2019 18:55
Černá hora - lanovkou nahoru. Stopa začíná po cca 200m u Sokolské boudy a dál jsou upravené trasy kolem celé Černé hory, dolů všemi směry, buď přes Václavák na Pec, na Krausovy boudy nebo do Janských Lázní. Nevýhodou kolečka je přejezd přes 2 velké sjezdovky a výšlap sáňkařskou dráhou, ale dá se oběma vyhnout. Kolem celého okruhu hodně lidí, ale stopa pěkná. Panoramata při dnešní inverzi nádherné.
11:12
11:51
12:45
13:24
Vloženo 6.2.2019 18:54
Všechny trasy na Černé hoře luxusně upravené - malý i velký okruh kolem Černé i Světlé hory čerstvě upraveny. Dle webu bilestopy to sedí, upravují pravidelně. K Vlašským boudám pouze pár lidí. Rolba z Pece asi neupravuje, od Kolínské k Lesní b. již tak týden neupraveno. Sníh luxusní, stopa tvrdá,jen tam, kde nejezdí lidi, tak trošku pomalejší, měkký manšestr mimo stopu. Nad 800 m azuro, v údolích např. u Kolínské se válela mlha.
10:53
10:53
11:17
11:23

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Vloženo 23.1.2019 20:51
Bohuzel stopy veskere zadne, jel jsem ze Strazneho na Lyzarskou chatu. Bylo videt ze to bylo upraveno, nicmene rolby a skutry vozici turisty na chalupy stopu a cestu rozoraly. Na klasiku stopa malokde, na skate hrozna oranice. Pro vyletniky asi fajn, na sportovni svezeni spatny. Skoda, vyhledy nadhera i trasa by byla krasne narocna.
Vloženo 22.1.2019 21:30
Letos by se příznivcům klasiky v Krkonoších hodily služby indiánského stopaře. Žádný se sem ale otužovat nepřijel, takže jsem po dlouhém marném vyhlížení stopy od Hoffmanek zavolala na turistické informace a takto jsem pochodila: 1) Stopa je na krkonošské magistrále, jinak spíš ne. 2) Je to možná proto, že mají nové(ho) rolbaře a ti nechtějí nebo neumějí používat stopovač. (??) 3) Hlavně se o to ani moc nesnaží, protože, cituji, "z běžkařů skiresort nic nemá". (Co parkování? Občerstvení?) Tak ze mě dnes měli, když bylo třeba dostat se nějak rozumně stopě blíž. Mé hrdosti ani peněžence cesta lanovkou nijak smrtelně neublížila. Nahoře všechno rozryté rolbami a lidmi, dál už ale samá pozitiva a sociální jistoty. Na Magistrále pod Černou boudou se vlnila pěkná stopa. Směrem na Kolínskou boudu a Liščí hřeben už to bylo luxusní svezení. Mrzí mě jen, že jsem si nevzala nůši, dal by se z trasy nasbírat materiál na zátop. Snad to ještě zapadá. A snad se kluci z Krkonoš zeptají v Orlických horách, jak tam zvládají udržovat pro neperspektivní šílence desítky kilometrů stop. Ale i tak to bylo dneska moc hezký.
Vloženo 19.1.2019 19:44
Všeobecně upraveno bez stopovače , hodně vyplužené, sáňkaři v místech kde jsou boudy a vleky. Na to kde všude se dá dnes běžkovat , tak paradoxně žádná sláva.
Vloženo 19.1.2019 15:39
Upraveno, jen jsem si nevšim, jestli tam je i vyříznutá stopa. Míjel jsem jen odbočku na Struhadla.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 17.1.: Ahoj, měl bych dotaz, v jakém stavu jsou STRUHADLA (u Strážného/Špindlu)? Bilestopy.cz mi nějak nefungují a ikdyž fungovaly, tak na tomto úseku nebyla vyznačena žádná úprava. Předem díky.)
Vloženo 15.1.2019 15:47
je viz http://bilestopy.cz/cs/krkonose/cernahora
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 15.1.: Nevíte, zda jsou upravované stopy z Horního Maršova - Rudolfova cesta a malé 4km kolečko a 10km přes Krausovy boudy.Děkuji)
Vloženo 7.1.2019 21:30
Strážné u Vrchlabí.
Žádní lide, parkování 70 Kč na den. Na informacích (otevřeno 10-15h) paní říkala že jsou dvě "upravené" trasy. 8 a 13km, s tím že ta delší je hodně prudký kopec.
Zvolili jsme tu kratší. Asi týden neprojeta ale aspoň se neboří oproti tomu když člověk vyjede z trati. Hledali jsme kudy vůbec jet. Ale pro turisty krásne poznání Krkonoš a zážitek být na lyzich. Mě to měřilo že to bylo spíše kolem 6 km než 8 km. Je to tam 3km a zase zpátky.
Vloženo 5.1.2019 15:48
Ze Špindlu na Bufet a zpět. Ráno ve Špindlu jsem hned pořádně zmoknul, celý den něco padalo, výš spíš sníh, ale nicmoc. Stopa většinou dobře prošláplá běžkaři, kterých tam bylo přes nepřízeň počasí docela dost.
Vosk V60 (červeny red silver) mi pokluzoval a měkčí jsem neměl. Odpoledne ještě mokřejší než ráno. Ve Špindlu břečka a hluboké kaluže vody.
Vloženo 4.1.2019 19:20
Trasa ze Strážného pod Husími boudy, Hanapetrovou pasekou na Tetřeví boudy, vodovodní (Liščí cesta) a dolu přes Hříběcí boudu. Nebylo to vůbec protažené. Na klasiku jsem neměla ani metr stopy. Jestli na to kašlou když sněží, nevím. Pod Hanapetrovou pasekou byl úsek 3 km vydřený na asfalt od lesáků. Tam jsem to nesla. Jinak rozbité od rolb a skútrů. Ale jinak padalo a padalo.
Vloženo 30.12.2018 18:47
Strážné - trasy že Strážného upraveny až na Pláň ,trasa trochu horší prvních cca 3km, pak super.
Vloženo 30.12.2018 9:35
Jeli jsme trasu z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Stopy upravené, dobře se jelo po Pražskou boudu. Sjezd do Pece katastrofa. S klesající nadmořskou výškou sníh měkl, byla to rozbředlá kaše rozdupaná od pěšáků a sáňkařů. Tedy žádný požitek z lyžování.
Vloženo 29.12.2018 20:51
Tak jsem to dnes zkusil, urolbovany to bylo pred nejakou dobou, takze podklad je pevny, ale jinak uz to nikdo neudrzuje. Projet se to da uplne v pohode, ale zadny pekny sportovani to neni. Spis turistika na bezkach
(Odpověď na dotaz uživatele Syky z 27.12.: Nevi nekdo, jestli je to protazeny na bezky od Sv. Petra (Plan) na Klinovky?)
Vloženo 26.12.2018 21:51
Start v 10:00 z Hoffmanek, Černohorská silnice - upravené, na skate dobre, ale místy se borilo, bez stopy na klasiku. Odbočka na Zrcadlovky byla ráno zapadaná asi 10cm, ale vypadalo to na včerejší úpravu. Východní úbočí černé hory nad Pardubky měkčí a přemrzlý tupý. Stopa parádní. Sjezd přes Pardubky ke krausovkam čerstvý mansestr, žádný lidi, dolů pěkný tvrdý. Od krausovek nahoru pěkný tvrdší ale tupý. Vrstevnice na signál na slunci měkký a hluboký, parádní stopa na klasiku. Od signálu na Václavak přemrzle a tupe, stopa super. Na odbočce to vypadalo i na úpravu k vlašským boudam. Kolem kolínské boudy marast. Zpátky na černou po magistrále, tupe a přemrzlé, stopa vypadala ok. Malý okruh taky pěkně svezení. Odbočka do železného dolu a pak i z druhé strany od Černohorske silnice na Zrcadlovky byla odpoledne upravena. Celkově super úprava v maximálním rozsahu, jen ten sníh ještě není pořádně spojeny a je pěkně tupy, místy je to hlubší a mekkci a moc to nejede. Je vidět, že to upravují každý den, nicméně je těžke z webu vyčíst co je aktuálně upraveno. U informace není uvedena aktuálnost.
Vloženo 26.12.2018 20:44
Malý okruh Černá hora upraven asi před několika dny,ale sníh měkký prašan,na kterém se dobře manévruje.Tam, kde bývá stopa, nyní nebyla.Magistrála upravena na skate i klasiku,od Kolínské ve 12hod vyjela rolba, která projela magistrálu k Lesní b., vodovod i okruh zpět kolem Hrnčířských bud (pro skate i klasiku).Sněhu dost na nové lyže i při sjezdu do Jánek. Úsek kolem Zracadlovek nebyl čerstvě upraven, ale přesto krásně sjízdný.
Fotky zde: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1103969219774663/
Vloženo 26.12.2018 16:45
Start Hoffmannova bouda 9:30h hod sjezdovky Černohorská silnice upraveno od rána, včera jsem tam také byl a také upraveno, celkově kolem Černé hory většina upravena rolbou od rána (vodovod, Liščí cesta), u Hrnčířských bud jsem potkal rolbu kolem 13h. Škoda, ze nefunguje aktuální upravenost na bilestopy.cz. Hledal jsem i v aktualitách skiresortu o plánovaných úpravách a bohužel jsem nenašel žádné info.
Jinak dávám 5* za upravenost a všude na Ačkové lyže :-)
Vloženo 15.12.2018 17:31
Z Hofmanek projeto rolbou na brusleni super. Kolinska, Lesni, Tetrevi, vodovod vsude krasne projeto.
Vloženo 13.12.2018 12:10
Z Černé hory jela včera večer rolba až na Pražskou boudu (přes Václavák i přes Zrcadla), dál už to upravené nebylo. Trochu měkké, spíš na klasiku. Pod Černou boudou svážnice až ke sjezdovkám, ta už je tvrdší.
Vloženo 11.12.2018 7:58
Z webu skiarealu Cerna hora:
"Běžecké tratě upraveny na vrcholu Černé hory v délce cca 5km (svážnice za Sokolskou boudou, k vysílači a pod Černou boudou). I nadále sněžení, dnes mohou být tratě během dne zapadané sněhem."

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně