Západní Krušné hory – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krušné hory ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krušné hory - aktuální zprávy

Vloženo 6.4.2019 21:22
Jáchymovská spojka hezký, za Špičákem kličkovačka v močálku, u Božáku pěší turistika u Kazišuka jehličí a před Myslivnama krásná travička. Na bruslení to nebylo ale klasika hezký poslední běžky.
Vloženo 2.4.2019 8:59
Velké poděkování za úpravu tras.
Vloženo 1.4.2019 17:09
Myslivny - Velká Ježíškárna - Boží dar - Pod Špičákem - Myslivny
Hezky jsem si běžknul :-) občas jehličí ale žádné drama - tak popojdu kousek pěšky..
Škoda že končí úprava --- ještě to jde ----
Vloženo 31.3.2019 8:30
Se svítáním parádních 15 km po čerstvě upravených trasách - z Božího Daru Ježíškova cesta,oproti včerejšku navíc upraven okruh k rozcestí Hubertky, tam se asi bude otáčet dnešní závod pro ženy. Od včerejška vytálo jediné místo - ale je to jen 5 metrů u Mysliven, co se musí přeťapat po trávě. Upraveno i z Božáku nahoru k hranici podél sjezdovky Novako a podél hranice k celnici, to byl perfektní úsek. Od celnice dolů na Božák neupravené,sjízdné, ale po ránu nic moc. Díky za úpravu!

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 30.3.2019 15:22
Z Božího Daru po ránu paráda - upraveno cca 25 km směrem na Abertamy, stav víceméně odpovídá mapě úpravy KLM, jen odbočky z Ježíškovy cesty na hranici v reálu upraveny nejsou + úprava magistrály na západ končí už po vjezdu na louku za Slatinami, i když k silnici by se na lyžích určitě prokličkovat dalo.

Na okruhu směrem k Abertamům se na jednom místě kus od odbočky na Plešivec přenáší 20-70 metrů (podle toho,co kdo snese) + dalších 5 horších míst se dá překonat bez sundání lyží - objíždění vytátého místa mimo cestu viz foto, v obou směrech jedno místo, kam není dobré ve sjezdu v plné rychlosti, atd.

Ježíškova cesta je v lepším stavu, tam je jediným špatným místem asi 200 m dlouhý úsek v lese při výjezdu z louky u Wunderblume plný jehličí. Špína z jehličí je i na jiných místech, ale ve množství, které mně nevadilo.

Na trasách, které byly upraveny někdy dříve, by se taky dalo jet celkem slušně, nebýt jehličí. Vyzkoušel jsem to při přejezdu do Německa z rozcestí vraky po okruhu J. Weissfloga, v nejhorších místech byl povrch sníh vs. jehličí asi 1:1,to už se moc jet nedalo,na druhou stranu jako spojka do Německa to bylo nejlepší.

V Německu upraveno dle zobrazení na mapě, v průměru o něco horší lyžování než v ČR zejména kvůli jehličí. Nejlepší usek od arény k vrcholu Fichtelbergu, ten je bez jehličí. V aréně taky něco upraveno (to na mapě není), ale byly tam závody.

Při startu v 7 ráno rychlé tratě a liduprázdno, prvního lyžaře jsen potkal po 15 km, dopoledne začal sníh postupně měknout.
7:01
7:40
8:04
8:38

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Vloženo 29.3.2019 20:27
Odpoledne mě příjemně překvapilo, že na mapě KLM zasvítily jako upravené trasy z Božího Daru k Loučné a Klínovci. Stav na mapě sice ne úplně všude odpovídá realitě, ale i tak děkuji za úpravu, aspoň mám co psát :-)

Z Božáku k celnici upraveno nahladko, stopa už se nedala vyříznout. Od celnice nahoru podél hranic paráda. Sjezd k Loučné má dva kraťoučké úseky s rizikem poškrábání lyží, většina je ale ok. Z 2 variant na mapě je upravena jen ta se serpentinou. Před Loučnou je vytáté křížení s potokem, dál jsem už nejel. Nahoru pod sjezdovky až moc jehličí, viz nejhnusnější fotka - na skate nemožné, dolů bych to jet nechtěl, nahoru ve stopě nejlepší varianta, lepší než sedět doma. Opět existuje jen jedna z variant v mapě, zas ta se zatáčkou. Ale po louce pak odbočovala další upravená trať dolů k Loučné, viz jedna z fotek, ale nejel jsem tam. Úprava končí u spodku lanovky Suzuki. Odtud jsem po traverzových cestách a mírných sjezdovkách dojel až ke spodku lanovky Dámská. Skiareál už měl upraveno pro další den,takže bez problému.

Odtud 1km pěšky po silnici na rozcestí Selský les - vyznačení jejího kusu jako upraveného je jen pro zmatení nás, co to tu neznáme :-)

Úsek Selský les - Traverz upravený, většinou pěkný, dohromady tak 300 metrů až příliš jehličí. Z rozc. Pod Macechou žádná stopa směrem Na Skalách upravena není, ač to mapa tvrdí, zato z Traverzu směrem na jih upraveno bylo - možná bude upraveno to,co jel před pár dny Karl. Já ale musel před soumrakem utéct na sever - úprava končí přesně dle mapy u sjezdovky Na Dámské. Odtud již po neupravených trasách, místy byly zřetelné pozůstatky stop lyžařů z minulých dní, nakonec jsem dojel bez sundavání lyží (když nepočítám křižovanou silnici na Klínovec) až na Božák.

GPS záznam: https://strava.app.link/oXLd1bbDsV
16:49
17:01
17:22
17:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Vloženo 26.3.2019 19:58
Ráno z parkoviště v Loučné pod Klínovcem 1 km pěšky na rozcestí Selský les, odtamtud již běžky - Pod Macechou, Traverz, Na Dámské, traverz přes sjezdovky a nahoru na Klínovec. Sněhu hodně, cca 7-8 cm nového, stopa tušitelná, ale zapadaná, lepilo se to, dřina, ale v krásné přírodě. Po občerstvení sjezd části Dámské sjezdovky zpět na Traverz, jižně na Pytláckou rokli, Na Skalách a Pod Meluzínou. Měděnecká silnice směrem Na Halži vypadala dobře, ale jelikož ranní pohled z auta u Horní Halže odkrýval ze začátku cesty sníh pokračoval jsem už jen kousek zpět na Selský les. Odpolední fáze již jela poměrně dobře.

Běžkařů potkáno za den 0, stopy jiných běžkařů 0, takové príma backcountry, žádný nesmyslný sport, jen krásná příroda. Sníh všude, žádné kamení, žádné jehličí.
Vloženo 18.3.2019 18:35
Abertamy, Červená jáma , Hřebečná. Z parkovište na Cervenou jámu dopoledne - stopa v jednom směru od rolbařů udělaná, spoje od Červené jámy směrem k Bludné neprojety rolbou. Směr Hřebečná - stopy od rolbařů v obou směrech. Docela dobrá kvalita sněhu. Na pláních - sníh odvátý, podklad zčasti ztvrdlý, povrch měkčí. Dopoledne - lehké sněhové přehaňky. Na magistrále od Cervené jámy na Hřebečnou - psi na volno mezi běžkaři. Kolem poledne - jak pěší ve stopě, tak psi na volno ve stopě od Abertam směrem k Červené jámě.
Vloženo 16.3.2019 15:49
Boží Dar, Hubertky, tento úsek ráno neupraven, takže freeride v 10cm prašanu, od Tellehauseru pěkná stopa z pátku večer, kolem Fichtlu vše krásně upraveno, některé úseky dnes ráno, dokonalé svezení, dal jsem velké kolo přes vrchol v chumelenici, pohádková zima, pak zpět přes Hubertky na Tellehauser, to už poprchávalo, kazišuk neupraven, po ježíškovce na BD ke hřbitovu, čerstvě projeto rolbou, upraveno kolem poledne v dešti, takže na pohled ošklivé, křivé, ale stopa umydlená, rychlá. Škoda jen že z BD nerolbovali ráno, udelali by líp, vítr by tomu neublížil... Škoda deště, jinak by to bylo dokonalé a zítra by byl prašan za sluníčka..
Vloženo 15.3.2019 19:42
Abertamy - dopoledne - směr Červená jáma a zpět - stopa neprotažena, vlhký hrubozrný sníh, mlha a mokré sněhové přehaňky . Vosk pevný - směrem do kopce, později klistr . Větrno, padajicí sníh jako krupice. Ve stopě se nový sníh lepíl , na optevřenych pláních - vyfoukané větrem , se jelo na tvrdém povrchu lépe. Na novém jarním sněhu se bez protaženi rolbou jelo hůře .
Vloženo 13.3.2019 19:54
Dnes bruslící okruh kolem Božídarského Špičáku, magistrála k Mrtvému rybníku, Nová slatinská-Východní Abertamy, Šlajsna zpátky pod Špičák - krásně upraveno, sněhu snad metr kromě jednoho místa nad Abertamskou silnicí.
Zítra má hodně sněžit, tak doufejme, že to pak zase zvládnou upravit, jinak bude hluboko.
Vloženo 11.3.2019 21:50
(Odpověď na dotaz uživatele TomasC z 11.3.: Také by mě hodně zajímalo, jestli se bude upravovat magistrála z Božáku směrem na Pernink. Do zítřka tu bude tak 25cm nového, dneska v 10cm jsem ještě bruslit dokázal, ale zítra už to asi nedám :))

kopie z fejska : uprava na 12.3.2019

Po deštivém víkendu zima opět vystrkuje drápky ❄️🌨🌬. Vzhledem k nové sněhové nadílce vyrazí tedy rolby opět do terénu - v úterý ráno rolba z Jelení (magistrála směr Bublava, Chaloupky, Bučinská cesta) i jedna z božídarských roleb (Ježíškova cesta, magistrála na Červenou jámu). Úprava zbývajících tras u Božího Daru (bruslící okruh, okruh Karlova běhu) proběhne později během úterního odpoledne/podvečera. Nejpozději ve středu by měla proběhnout také úprava tras mezi Perninkem, Abertamy, Bludnou a Horní Blatnou.
Vloženo 3.3.2019 20:39
Na Božím Daru odpoledne +3C, takže obleva velmi decentní, v té by problém nebyl. Problémem je buď to, že dlouho nesnezilo nebo že krušnohorské lesy jsou jehličnatou monokulturou, zkrátka: toho jehličí je místy fakt už moc. Jedna věc je depresivní pohled na lesní souvisle hnědou stopu, druhá, že místy to fakt nejede. Jel jsem B.Dar-Milov-Haje-Bludna-H.Blatna-Pernink-Abertamy-Bd.Spicak-B.Dar a téměř každý les je špatenka, nejhorší asi Myslivny-Milov, Bludná-Pod Blatenským vrchem, Bludna-Pernink a u Bd.Spicaku. Mimo les velmi dobré i na skate, sice většinou oranice uprostřed (asi nejhorší z Abertam na Větrov), ale vše (pro mne celkem záhadně) jde celkem dobře jet. I úsek Háje-Bludna, kde to rozoral nějaký asi lesacky pásák, tam je to skatem pokus o překonání max.tepovky hrabákem.. Resumé: kde jde sabotovat les, sabotuje, a zbytek je na to horko pěkné lyžování.
Vloženo 3.3.2019 20:07
Tak odpovím si sám: vzhledem k tomu, že to podle mapového portálu KV kraje protáhla v pátek v noci rolba, tak to asi průjezdné bude ;-)
Vloženo 1.3.2019 20:31
Abertamy - Cervena Jama pres louky - mimo hlavni stopy- povrch snehu dopoledne od 10.00 vlhky, spodni vrstvy zmrzle- na postup do kopce pres louky - dobre podminky, ve stope z Cervene jamy na Pernink dost jehlici, ve stinu - namrzly snih. Mozno jet pres plane vsemi smery, mazani na klasiku- od nuly nahoru, na vlhkem snehu se jelo pomaleji. . Dopoledne na planich- vetrno. Jinak slunecno a modra obloha.
Vloženo 27.2.2019 19:01
skate BD skiareál Novaco - Bufík - Spičácká - Pod Špičákem - potom napojení na magistrálu z BD, starší stopa, ráno ledovka, v lese místy dost jehličí. Magistrála od BD - Červená jáma čerstvě upraveno (ve stínu po ránu manšestr tvrdý, že se nešlo místy odrazit, ale jinak paráda, žádný lidi, azuro). Od Červená jáma - Mílov starší stopa sjezd trošku přemrzlý, na slunci to měklo, Mílovská silnice dobrá jen občas jehličí . Dále U Myslivny zpět na Bufík a zadem přes Hubertku do BD.
Celkově paráda, místy sice bordel ve stopě a ráno přemrzlý sníh pak to povolilo a odpo na sluníčku už rozbředlé. Díky za úpravu, posílám peníze :-)
Vloženo 25.2.2019 10:50
Bublava – Přední Ostružník – Na Kammloipe – Aschberg – Bublava (https://mapy.cz/s/3phAD). Z Bublavy na Ostružník kvalitně upravená stopa, sníh byl umrzlý na kost, dalo se jen bruslit, klister se nechytal. Ve stopě je často jehličí. Kammloipe luxusně upravená, ale také tvrdá. Sjezd z Aschbergu do Bublavy byl brutální, tvrdý, rychlí sníh, místy rozježděný a znovu zmrzlý. Jeli jsme s dětmi byl to pro ně, myslím, nejintenzivnější letošní běžkařský zážitek. ;-)
Vloženo 23.2.2019 21:23
Abertamy - Spáleniště - U Mrtvého rybníka - Pod Špičákem - Šlajsnou zpátky na Abertamy: dopoledne -4,5 °C, odpol. -2, všude je stopa promrzlá, jede to rychle. Místy v lesích ve stopě jehličí a větvičky, opatrně zejména při sjezdech, jak ty nečistoty nekloužou. Nahoře na loukách lidí akorát, na magistrále už bylo docela plno, pak Šlajsnou k Abertamům zase lidí ubývalo.
Na mapy.cz není zaznačeno, že od směrovky Východní Abertamy se stopě-nestopě v děsivě zmrzlém sněhu, rozšlapaném pěšími, je kousek za směrovkou rozcestí a musíte doleva. Nikde není upozornění, ale původní trasa je plná spadaných stromů, nebyli jsme sami, kdo si naběhl. Sledujte mapu http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/ kde jsou údaje z rolby, udělali náhradní trasu pod kopcem (škoda, že tam není nikde oznam, šipka, cokoliv). Od potoka Bystřice nahoru do Abertam taky jenom pěšky, je to zmrzlé pomalu na kost, celý svah je rozšlapaný.
Vloženo 19.2.2019 13:00
Přebuz – Jelení a zpět. Stopa je po celé trase výborně upravená. Střídají se místa, kde je sníh přemrzlý s místy, kde je povolený. V lese je na hodně místech ve stopě napadané jehličí. Na klasiku se obtížně maže (dával jsme červený klistr, ale pak jsem ho v lese zase stahoval i s jehličím). Lepší to je na skate. Skvělé počasí, málo lidí.
Vloženo 19.2.2019 12:56
Bublavský okruh + Sonnenloipe. Krásně upraveno, zmrzlý sníh, chce to buď na skate, nebo klistr. Málo lidí, jezdil jsem s dětmi a moc jsme si to užili.
Vloženo 18.2.2019 7:11
Horní Halže -> Klínovec sníh i stopa na většině trasy dobré, akorát na některých úsecích, kde se opírá slunce byla stopa na klasiku trochu klouzavá. Jinak super.
Vloženo 18.2.2019 13:28
Abertamy - Červená Jáma,, směr Pernink . Rolbařům vřelé diky- stopy projety. Louky projety malou rolbou. Snih pred polednem namrzly, pozdeji - mekci povrch- tudiz pohyb ve stope pomalejsi. Mimo stopu- pres louky dolu - pekne svezeni. Mazani na bezky od 0 na plus. Od Abertam na Červenou jámu - psi ve stope na volno. Sluneční den, teplo, dosti bežkařů .
Vloženo 15.2.2019 20:20
Skatem za jarního počasí: Boží Dar -> Kaffenberská -> Pod Špičákem -> Červená jáma -> Pernink -> Abertamy -> Červená jáma -> Karlův běh -> Myslivny -> Hubertky -> Himmelsleiterhütte -> Sachsenbaude -> Boží Dar
Klasické podmínky posledních dní: ráno rychlý, zmrzlý, místy hrbolatý, odpoledně měkký ale pomalejší. Krásný den, jen by mohlo být chladněji.
Vše skvěle upraveno, veliké díky.
Vloženo 5.2.2019 21:45
Bublava - Rolava v odpoledních hodinách naprosto čerstvá, nádherná stopa!
Vloženo 5.2.2019 18:00
Chakoupecke parkoviste smer Chaloupky - krasne upravena stopa, odklizene spadle stromy. Smerem k Vysoke Peci po lavce pres potok k rozcestniku a zpet- dokonale upravene stopy. Na zpatecni ceste, blize k chaloupeckemu parkovisti- pes na volno v magistrale. Smer ke skautskemu taboru v Novych hamrech stopa podel potoka v jednom smeru. Na turisticke chate u parkoviste ( skautsky tabor) na mape - sdeleni „ psi vitani“. Ale to prosim neplati pro pohyb na magistrale- t a m n e j s o u p s i v i t a n i - na zacatku kazde magistraly je jasna znacka se zakazem vstupu chodcu, saňkařu a take psu na magistralu. Navrh poplatku za vstup do upravenych stop budu podporovat.
Vloženo 5.2.2019 17:33
Z Horni Blatne 01. 02. smer Bludna - upravena stopa v obou smerech, 1. odbocku vpravo smer Pernink - stopa v jednom smeru upravena - , na odbocce smerem k magistrale Cervena jama - Abertamy zadna stopa pro klasiku - trasa znicena od bruslaru. Na rozcesti smer Abertamy po magistrale - stopa ne vzdy v obou smerech. Odklon z magistraly u Abertamske louky pres dalsi louky smer Pernink potok- projeta stopa malou rolbou, mekci teren. Slunecno, krasne vyhledy pres louky u Abertam.
Vloženo 25.1.2019 9:44
Dne 22. 1. 2019 rozhodl orgán státní správy lesů o dočasném zákazu vstupu do lesa na pozemcích ve vlastnictví Náboženské matice spravované Arcibiskupstvím pražským ve správním území obcí Nové Hamry, Vysoká Pec, Nejdek a Přebuz.

Přesnější výčet tras, které byly takto postiženy, najdete na http://krusnehoryaktivne.cz/
Tisková zpráva Náboženské matice k zákazu vstupu do lesa, která byla zaslána i našemu webu, se nachází tamtéž.

Prosíme lyžaře, aby tuto záležitost zde nijak nekomentovali a psali sem pouze zprávy obsahující informace o sněhových podmínkách (aktuální zprávy o odklízení polomů apod. na tratích samozřejmě nevadí). Jen tak může tento web plnit svůj účel. Děkujeme.
Vloženo 24.1.2019 10:48
Milá církev (AP-asi restituce) do konce února plošně zakázala vstup do lesů mezi Blatnou, Přebuzí a Hamrama a to i na upravené a vyčištěné tratě. Moooc děkujeme. Co taky čekat od církve, dřív kradli majetky čarodějnic, teď běžkařskou sezónu. Hlupák z města, který v tom lese nikdy nebyl a jen četl v novinách o kalamitě (která dávno skončila, prakticky všechno co padalo už leží na zemi)
Vloženo 23.1.2019 19:28
Dnes absolutní paráda! Skate od sjezdovek v Nových Hamrech přes Havraní vrch, Chaloupky a Rolavu do Bublavy, odtud po Kammloipe přes Weitersglashütte, Jelení a Jelení vrch zpět do Hamrů. V Čechách vše čerstvě a špičkově upraveno, v Německu upraveno z víkendu, nijak to ale nevadilo, od té doby jen mrzlo a nesněžilo. Krajina jako v pohádce a zcela ideální podmínky, nemělo to chybu. Moc díky za perfektní úpravu a odklizení mnoha padlých stromů. Příspěvek odeslán.
10:44
15:36
15:37
Vloženo 21.1.2019 9:23
(Odpověď na dotaz uživatele katerina z 15.1.: Dobry den chci se zeptat jestli nekdo nevite zda se daji pujcit bezky v okoli bezeckych trati??? dekuji moc katka.) Pujčovny viz : https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1DYVD6ep3wNhv6UkL85BFV171ytI&ll=50.34911853376625%2C12.678413094726466&z=10
Vloženo 21.1.2019 8:09
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 18.1.: Ahoj,
dotaz na Františka (nebo i někoho jiného):
Znáš nějaký stránky, kde jsou informace o aktuální úpravě tratí kolem Schönecku a Mühlleithenu? Na http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm/ se tyto úpravy nezobrazují.
Ahoj, bohužel také nevím aktuální stav stop v okolí Schonecku, snad by se něco dalo vyčíst na www.kammloipe.de, ale konkrétně nevím.
Díky za odpověď.)
Vloženo 20.1.2019 19:49
Víkendové lyžování okolo Přebuze a Bublavy.........prostě paráda. Obrovsý dík rolbařům a daším zainteresovaným že se jim to vše podařilo zprovoznit !!! Třeba cesta z Ostružníku na Myší díru byla neskutrečně zarubaná.... Ještě jednou díky a nenechte se, prosím, znechutit nesmysly.....viz níže.
Vloženo 20.1.2019 0:00
Muhlleithen ideální podmínky.
Gogo ty jsi pako. Les bez rizika pádu stromu není nikdy, to tak v lese prostě je. Aby byl bezpečný tak by se musel úplně vykácet! Teď je těžký sníh a padá toho víc (teď už moc ne - drtivá většina na spadnutí už je dole), proto upozornění a je na každém jestli tam půjde. Stačí koukat okolo na stromy a sám se rozhodnout jestli projdu nebo ne. Zákaz vstupu je nesmysl, to by se muselo zakázat i vylízt z postele. Jen alibismus Božáku.. V dnešní době kdy se hledá viník za cokoliv, i za něšťastnou náhodu, to ale celkem chápu. Nařizovat jak kdo má žít je cesta do pekel, to by skončilo zákazem všeho. Na běžkách si můžeš kdykoliv vyvrknout kotník = zakáže se běžkování. To je nesmysl. Bohužel vývoj k tomu směřuje. V lese může spadnout strom, tak se zakáže chodit do ledů? Taky nesmysl. Každý normální ví, že když nahuláká sníh a naprší do toho tak se stromy lámou, stejně tak při vichřici. Tak si dá pozor a neleze všude. upozornění stačí, jen Božák to zakáže. I těm kdo se v lese umí pohybovat :/ Oni tam beztak jezdí, tak je z toho jen taková anarchie... Ještě chybí policajt co je bude chytat a pokutovat.
Vloženo 19.1.2019 15:52
Horni Blatna - smer Bludna- pekna stopa, Bludna - smer Cˇervena jama- stopa se misty vpravo ztraci, nekde jsou vymoly , vetvicky z odklizenych stromu. Od Červene jamy smer Abertamy - dobre podminky v obou smerech. Ve stope pes na volno. Mimo stopu, presto tesne vedle pocetna skupina mladych lidi- pěšaků. Smerem na abertamskou louku - doprava pres louku smer Pernink- krasna stopa ( louka ma okruh u Abertam) , velmi podarena trat pro bezky- pohodlna , bezpecna, navic s krasnymi vyhledy na okolni lesy. Dale směr Perninku k potoku- dobra stopa. Bylo stabilni pocasi- slunce, hodne snehu, hodne lidi.
Vloženo 18.1.2019 18:25
Kammloipe Schoneck - Muhlleithen - dnes čerstvá stopa, vynikající podmínky,doporučuji!
Vloženo 18.1.2019 16:55
(Odpověď na dotaz uživatele Monika z 16.1.: Chtěla bych se zeptat, jak vypadají trasy v okolí Abertam? Má smysl na víkend na běžky? Směr Blatná ev. Maringotka apod?
Díky všem za info. MM) Prašánek, má vylézt slunce a mrznout, nějaké stopy budou. V lese pozor na stromy, níž to už je OK (sníh opršel) ve vyšších polohách to chce koukat a nejezdit pod nahnuté.. Kromě těch stromů ideální podmínky.
Vloženo 14.1.2019 9:05
Zůstaňte doma, je tam zákaz běžkování.

(Odpověď na dotaz uživatele Karolina z 13.1.: myslite,že má cenu zitra jezdit do Albertam na běžky, že budou tratě použitelné a zda se dá vůbec někam dojet? Díky)
Vloženo 13.1.2019 19:30
Město Boží Dar - aktuálně vydán zákaz vstupu do lesů. Ostatní správci lesů se jistě brzy přidají !!!!
Vloženo 13.1.2019 18:25
Je jen otázkou času kdy správci lesů vydají zákaz vstupu do lesních porostů a bude konec sezóny. Dnešní noc a zítřejší den bude rozhodující.
Vloženo 11.1.2019 17:58
Dneska z Abertam smerem na Cervenou jamu. Jel jsem primo za rolbou, ale to nepomohlo. Napad vzit si skaty byl dost naivni. Pri kazdym odrazu jsem se proboril o 15cm. Hulky se zabodavaly tak na 40cm. Je tu tak 70cm cerstvyho prasanu. I kdyz se snazi upravovat, je to spis na backcountry. Dneska dalsich 10cm. Pres vikend pry dalsich 30...
Vloženo 6.1.2019 16:20
Z Abertam na Mringotku, Špičák, Myslivny a zpět. Luxusní vysoustružené vymrzlé 2 stopy na většině trasy a mezi nimi machester na skate, že mi ani ti němci nevadili. Jen je sníh po oblevách jaksi ledovej, tak to bylo na klistr a flour.
Palec nahoru 👍 pro rolbaře.
Vloženo 5.1.2019 10:10
Vcera- Z Horni Blatne smer Bludna, Červena jama, Abertamy - dopoledne. Kvalita snehu vyborna, protazena stopa. Na otevrenych loukach odvata stopa, mlzno. Stopa z Abertamske louky k Lisakovi protazena. Z Abertam k Cervene jame turiste se psy. Psi ve stope. Diky za vcasnou upravu stop.
Vloženo 2.1.2019 22:49
Z dolu Eduard na Plešivec a zpět pres U mrtvého rybníka. Lyžování jak za starých časů - panensky sníh a vlastní stopa. Paráda i přes silne sněžení. Kalamita v lese a u televize vypadá preci jenom jinak :-) Chce se to jen vyhnout otevrenym planim na hrebenu. Konecne zima.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 31.12.2018 10:16
Boží Dar po magostrále k Maringotce a zpět. Už dva dny a dvě noci lehce sněží (sláva), teplota kolem 0 a byly by ideální podmínky ... ale rolby bohužel nikde. Ve stopě 3cm nového směhu, takže jen prošlapáno od lidí. Naštěstí se na tom dá docela solidně bruslit, protože podklad je po oblevách tvrdý. Skol
Vloženo 29.12.2018 11:00
Dnes rano z Bublavy pod Zadni Ostruzinik. Pote, co clovek vymota z Bublavy a zdola kratky kopec od altanu, kde to stoji za prd, je lyzarska trasa paradni. Stred upraveny rolbou, lehce zmrzly, na jedne strane stopa pro klasiku. Velmi zridka jsou kaminky podkladu cesty. Z pohledu amaterskeho skatare to byl supr! Nepotkal jsrm mezi 8 a 10 ranni jedineho bezkare.
Vloženo 26.12.2018 22:00
Dnes z Abertam ke Krmelci u BD a zpět. Bohužel stopa na magistrále od Červené jámy a v okolí maringotky totál zafoukaná a oraniště. Od mrtvého rybníku a kolem BD je stopa OK. Škoda, že nastupuje další obleva.
Vloženo 22.12.2018 10:34
Dnes z Abertam směr na bludnou a háje. Obleva +4, mrholí, sněhu dost, ale mokrý, rozbředlý a boří se. Stopa začala až v lese. Z Abertam na louce sice jela, ale stopu nedělala. V lese už to šlo. Od hájovny k rozcestí je stopa rozjetá od aut, co vozí dřevo a jezdí směr Blatenský vrch po Černé cestě. Kolem Spáleniště na Bludnou se jet dá. Na magistrálu ne, stopa tam není a je to břečka. Z Bludné na Háje a Mílov rolba jela také, ale opět ze stopy. Na cestě vystupují kameny a je to břečka. Na Hájích jsem to otočil a jel na pivo do útulné huspůdky U Červené jámy. Doporučuji! Sníh je plný vody. S tuhými vosky to nemá cenu zkoušet. Fungoval klistr Rex univerzal a přidal jsem trošku hnědého OV. Pokud ta břečka zmrzne, bude to hodně nebezpečné.
Vloženo 22.12.2018 21:01
Předpověď velká obleva, přesto se fest rolbovalo (Komplet Ježíškovka, kolem Jelení atd.). Až jim budete chtít přispívat, tak si vzpomeňte jak se ty peníze používají. Všiml jsem ti toho už vloni, kdy např. napadlo 3 cm nového a rolbou jen vyorali šutry. Nevyjet by bylo lepší.. A nebylo to jen jednou. Mám z toho silný pocit, že nejde o kvalitní úpravu stop. ale o účtování najetých kilometrů. Nic proti, ale vyházet prachy za rolbování na začátku jasné velké oblevy je fakt už moc :/ (předpověď počasí byla naprosto jednoznačná).
Vloženo 18.12.2018 14:50
Lyžařské trasy v okolí Božího Daru jsou stále slušně sjízdné. Na úterní večer (18.12.) je plánovaná úprava stop nejen v okolí Božího Daru, ale také mezi Perninkem, Abertamy, Červenou jámou a Horní Blatnou.
Úprava magistrály z Jelení přes Rolavu na Bublavu proběhla v pondělí 17.12. večer.
Aktuální info: https://www.facebook.com/KLMzapad/, http://krusnehoryaktivne.cz/, http://gis.kr-karlovarsky.cz/klm.
Vloženo 13.12.2018 20:15
Boží Dar-tratě upraveny, sněhu opravdu dost, kolem 40-50 cm, takže není důvod se bat o lyže. Je to spíše na klasiku, skate se hodně boří, protože toho sněhu napadlo najednou opravdu hodně 😉
Vloženo 12.12.2018 13:21
Úprava stop mezi Božím Darem, Myslivnami, Mrtvým rybníkem, Hřebečnou,... (a dále - jak to půjde) je v plném proudu.
Navečer je naplánovaná také úprava lyžařských tras z Jelení (směr hranice, Bučinská a Schuppenberská cesta). Stopy mezi Perninkem, Abertamy a Červenou jámou by měly být upraveny během čtvrtka.


https://www.facebook.com/KLMzapad
Vloženo 9.12.2018 11:15
Info od Pavla:
Na Fichtelbergu se dá lyžovat, pokud chcete lyžovat za každou cenu. Okruh se změnil v ledovku se špinavým povrchem, na cestách je půl centimetru uježděného sněhu a pod snowfarming okruhem přibyl okruh v lese - nahoru dolu. Ale sněží, tak se to snad zlepší.


Zdroj fotky: Pavel Vojta
Vloženo 25.11.2018 23:15
První letošní běžky. Sparkassen skiarena Fichtelberg. Parkování zatím zdarma, vstup do arény 3 eura nebo nic (záleží, zda zrovna někdo vybírá vstupné). 530m kolo, kde je rozhrnutý loňský sníh klidně na jedničkový lyže. Na okruzích 2,5km | 3,3km | 3,75km by se vám skluznice při opatrné jízdě také poškodit neměla, je to projeté rolbou. Lyžuje se na vrstvě pár centimetrů sněhu (kromě 500m kola na stadionu). Na 5 km okruhu je to horší - tam jsem škrábnul. Jinak se dá horem vyjet z arény a bezpečně na běžkách vyjet až na Fichtelberg. Oficiálně má být pro veřejnost otevřeno od 11 do 14 hodin, ve skutečnosti toto vůbec neplatí, můžete tam strávit klidně celý den.


VIDEO z dnešního lyžování na našem Instagramu: https://www.instagram.com/p/BqnSkeFiQQO/
12:08
12:42
15:01
15:01

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 23.11.2018 18:26
Ve Skiaréně byly na dnešek upraveny také okruhy 2,5 a 3,5 km. Oba jsou sjízdné. Na 500 m okruhu je také již vyříznutá stopa. Celkem by tedy mělo být upraveno cca 7km tras. V okolí se nachází asi 15 cm sněhu. Typ sněhu zmrzlý. Informace o ceně a otevírací době ve zprávě níže.

Aktuální fotky: https://www.instagram.com/wsc_erzgebirge_oberwiesenthal/
Vloženo 22.11.2018 19:17
Aktuálně je upravený minimálně 500m okruh ve Skiaréně na Fichtelbergu. Lyžuje se převážně na loňském sněhu, který byl přes léto přikrytý dřevní štěpkou. Upravený by měl být i 2km okruh, není však jasné, zda zde vydrží sníh i o víkendu (sem nebyl rozhrnut sníh z loňské sezony). Stopa zatím není vyříznutá ani na 500m okruhu.

Skiaréna je otevřena denně pro veřejnost od 11 do 14 hodin (ostatní hodiny vyhrazeny pro kluby) za symbolický jednorázový poplatek 3 eura.

Přikládáme fotky, které jsou pořízeny cca 16 a 17 listopadu. Aktuálně se v okolí nachází asi 10cm sněhu.

ZDROJE FOTEK:
https://www.facebook.com/wsc.erzgebirge/
https://www.tag24.de/nachrichten/oberwiesenthal-sport-ski-schnee-depot-winter-schueler-868933?fbclid=IwAR1jDvL6GUC8IrbPPMMO_dOHoRDcnRbciXV_sGAZVGq_Aw6TZdS-2R2YplE

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krušné hory